Hirdetés
-
PROHARDVER!
Sziasztok, udvozlunk mindenkit Magyarorszag legnagyobb VMware forumjaban!

Új hozzászólás Aktív témák
-
anarchic
tag
Ezt kellene telepítenem de nem tudom beszerezni.
Az oldalukról nem lehet letölteni mert nem rendelkezem engedéllyel...
NetApp NFS Plug-in for VMware VAAI 1.1.0 (esxi 6)
Not supportedet szeretném átvarázsolni
-
anarchic
tag
Problémáim adódtak,
5.5-ről 6-ra terveztem átállni esxi vel.
teljes format. 6 install ok... 6 client install ok... és nem loginol be... -
bugizozi
őstag
Sziasztok!
Valaki idén tervezi megújítani a vizsgáját? Ehhez nem kell elmenni tanfolyásra? Ugyanolyan vizsga lesz mint amit két éve csináltam csak az az 5-ös verzióból ez már meg a 6-ból?
Köszi!

-
-
poolbig
aktív tag
-
bugizozi
őstag
Sziasztok!
Adott egy Windows-os vCenter 3 hosttal, rajta sok-sok VM. A VM and Templates nézetben van egy mappa, amiben van ~5 db VM. Szeretnék egy olyan usert létrehozni, aki ha belép a vCenterre, akkor csak ezeket a gépeket látja.
Létrehoztam a Windows-on egy helyi felhasználót sima user csoportba (nem admin), és ezt hozzáadtam a VMware-en a permission résznél ahhoz a mappához Administrator rola-lal. Így be tud lépni, a Host and Clusterben nem lát semmi, a VM and Templates-nél megjelenik csak az a mappa azokkal a gépekkel, viszont nincs 100% mindenhez joga. Pl a CD/DVD-nél nem tud browse-olni, nem látja a Datastore-okat.
Ha a Windows-on átteszem a usert az administrators csoportba, akkor mindent lát a vCenteren. Ha a VMware-en a clusterhez is hozzáadom administrator role-lal akkor megint lát mindent.
Hogy lehet megoldani, hogy csak abban a mappában lévő VM-ekhez férjen hozzá, de ott legyen joga mindenhez?Köszi!

-
poolbig
aktív tag
Hali!
Szeretném megtudni a tapasztalt kollégáktól, hogy ha Esxi alatt futtatok egy WinXP-t, akkor öreg USB-s nyomtatót (amihez csak XP-s driver van) át tud-e adni az XP-nek (amit persze megosztani szeretnék majd XP alól a hálózaton)?
Köszi! -
anarchic
tag
Sziasztok!
Milyen pendrivet ajánlotok esxi telepítéshez vagy nagyon nem számít?

"Valamint mennyire jó ha USB-re van telepítve" -
kraftxld
félisten
-
TheProb
veterán
Sziasztok!
Üzemeltetési témában szeretnék szakdolgozatot írni és felmerült egy olyan ötlet, hogy VMware és Hyper-V összehasonlítása, HW kezelési, hibatűrési stb. téren. Van valaki aki használta már mindkettőt és tudna esetleg segíteni pár dologban, ötletet adni, hogy mit hogyan tudok összemérni, összehasonlítani, milyen oldalakon lenne érdemes kutakodni, etc.?
-
poolbig
aktív tag
válasz
kraftxld
#3365
üzenetére
HP proliant microserver gen8. Esxi belső sd kártyára telepítve, natívan ő indul a gépen. Most már eljutottam oda, hogy újratelepítettem (nem a HP-s verzióval, hanem az eredeti vmware-essel), de most meg a korábbi telepítésben beállított datastore-t nem tudom törölni, mert "because file system is busy". Sírok.

-
poolbig
aktív tag
Feldobtam egy esxi-t, rá pedig megpróbáltam egy XPEnology-t. Nem tudom mit csináltam de azóta kifagy az esxi. Ha rákattintok az XPEnology virtualmachine-re az esxi-n belül, kiakad az esxi.
Úgyhogy most jegelem egy kicsit a projektet, amíg nem szerzek be egy legalább 4 Tb-s hdd-t, hogy lementsem a raid-emet, meg egy ssd-t a vm-eknek. Akkor majd reboot. -
válasz
Konflikt
#3361
üzenetére
Nagyon sokan már tényként kezelik hogy a Workstation és a Fusion ennyi volt, pont erre akartam célozni, hogy felesleges.
De akkor az én tippem: szerintem core már jó régóta esxi kódbázis lehet (ez itt-ott ki is lóg), azt a vékony réteget amitől type2 lesz, + a GUI-t meg szerintem egy sokkal kisebb csapattal akarják továbbvinni.
-
válasz
Konflikt
#3356
üzenetére
Én az első hírtől kezdve követem, de rohadtul nem találni semmilyen konkrétumot azzal kapcsolatban hogy leállna. Ami biztos: kirúgtak egy csomó embert az USA-ban, akik ebben a teamben voltak. A VMware annyit kommunikált hogy az említett két termék marad, a fejlesztések és a support nem áll meg.
Egyesek szerint csak költséget optimalizálnak, és kiviszik Kínába a fejlesztést. Az egyik kirúgott alkalmazott elejtett egy olyat ugyanis, hogy kapott ezzel kapcsolatos ajánlatot illetve alternatívát.
-
TheProb
veterán
válasz
sto1911
#3350
üzenetére
Közben vmilyen rejtélyes módon, nem sokkal a posztom, és 1-2 restart után begyorsult mind2 szerver, fura. Közben felment a vCenter is, csak épp bejelentkezni nem tudok rá, se a telepítéskor megadott Administrator/pass kombóval, se a beállítások szerinti windows auth-al, itt mi lehet a gond? Igazából az a gáz, hogy nem is látok semmilyen "config.exe"-t, hogy megnézzem a beállításokat.
Kérdésekre sorjában:
-Meglesem majd az árnyék kikapcs dolgot
-(#3351) AiRLAC: 6.0 a vSphere (Standard), maga a szerver 1+0-ás (vagy 0+1, nemtom fejből) RAID-en van. I/O majd meglesem, feltételezem erre a kérdésre vscsiStats-ból kapok választ rá pl.
-(#3353) Krix: Van VMTools, ha csökkentem a hozzárendelt erőforrásokat az miért lehet megoldás?
-(#3250) Konflikt: 15k-s SAS-okból áll a RAID. APC nincs rajta, táp is csak az 1ik van bekötve, ez csak egy homokozó környezet, tanulni/gyakorolni akarok rajta. Az a 2 WS host fut csak rajta szimultán amit említettem. A többi kérdésre majd válaszolok ha újra melóban leszek, vagy megpróbálom máshogy kideríeni. -
Konflikt
addikt
biztos nehanyan olvastatok mar rola, lehet hogy leall a Workstation, Fusion fejlesztese, itt irtam kicsit a temarol.
-
atideath
tag
A munkahelyemről szerettem volna elérni a ESXI-t vSphere Client-el de nem tudok hozzá connectálni.
A routeren kinyitottam a 443 és a 902-es portokat. Valakinek valami ötlet? Valami port kimaradhatott? Vagy valamit még ezen kívül állítani kell a host-on? ESXI 6 Free a host rendszer. -
TheProb
veterán
Sziasztok!
vSphere alatt fut 2db 2012R2 DC-m és mindkettő bődületesen lassú, pedig nem fut rajtuk semmi extra még...
Egyik üresjáratban megy, másikon meg telepíteném egy vCentert, de nemhogy a telepítés nem halad, de az egész használhatatlan. A kurzor is szaggat, jobb egérre mire feljön a popup befonom a szemöldökömet RDP-n... Ez wtf? Meg ezt a cpu usaget se értem, ez is mi?Mindkét szervernek 10-10GB RAM-ot és 1x6 Core Cpu-t állítottam be. Maga a host egy ProLiant 380G7, 2x6 Core fizikai maggal és 24GB RAM-mal.
Mi csesztem el? Maga a vSphere kliens se kapkodja magát.
-
atideath
tag
Megpróbáltam de sajnos sikertelen. Egy USB-s pendrive-ot át tudok adni de a kártyaolvasót már nem akarja megenni sajnos. Mindegy majd esetleg VT-d-vel megoldódik a probléma.
Valaki próbálta már feltelepíteni a webui-ját ESXI 6 Free-re? Nekem felment, be is tudok lépni, látom az adatokat de már újraindítani nem tudok pl egy VM-et. Lehet hogy plusz license kellene hozzá?

-
válasz
kraftxld
#3345
üzenetére
Eléggé eszközfüggő a dolog, én nem jelenteném ki biztosra hogy nem megy, volt már nekem is szerencsém smartcard readerrel.
Szóval adott USB devicevel meg kell próbálni, lehet hogy bejön, lehet hogy nem. Mondjuk a tervezési fázisban ez édeskevés segítség, de ott meg úgy kell nekiállni hogy usb-over-ethernettel kalkulálni, aztán max plusz öröm ha nem kell

-
válasz
atideath
#3340
üzenetére
Lehet az ESXi kérdésedet egyből itt kellett volna feltenni, lévén ez a topicja?

Továbbra is azt mondom hogy NEM kell VT-D ahhoz, hogy egy USB eszközt egy VM-hez csatlakoztass.
Egy USB controllert kell hozzáadni a VM-hez, ezután bármelyik USB eszközt ami a fizikai gépre van kötve át tudsz adni a VM-nek. Itt a leírás 5-höz de 5+on is ugyanez. -
UnSkilleD
senior tag
workstation 12 pro és player között mi a különbség? megérheti a felárat a pro?
-
atideath
tag
Sziasztok. Már az ötödik topicból irányítanak ide-oda remélem ti tudtok nekem segíteni. Ahhoz hogy egy ESXI szerveren Guest VM alatt elérjek egy Host rendszerre dugott kártyaolvasót VT-d nélkül esélytelen? Vagy még a USB-Ethernet jöhet szóba? Ezek nélkül nem lehet megoldani?
-
RogerP
csendes tag
- ESXi bent van a domainben
- A mngmt gép detto
- DNS mindenhol be van állítva rendesen, a Reverse Lookup Table tartalmazza az összes nodeot.
- A kívánt felhasználó bent van a jogosultság táblában, mint Admin
- Cannot login due to an incorrect user name or passwordÉrdekesség, hogy az egyik szerver beenged akkor, ha nem írom a usernév elé a <WINS>\ előtagot.
-
RogerP
csendes tag
Technikai kérdés, ESXi 5.5U2d van fent a teszt rendszeremen és beléptettem a Windows AD-be. Ennek ellenére nem tudom használni a Use Windows Credentials opciót, ha közvetlen az ESXi szerverhez akarok csatlakozni.
Valaki tud rá megoldást? -
Proxy2
aktív tag
Régóta teszteltem már, a jelenlegi verzió stabil, egyedül a nyelvet kell át állítani angolra a cliens settings-ben ha a böngésző magyar.
Más hibát még nem találtam.
Ahol produktív környezet van, ott feltételezem nem egy host van
Bár nekem a Home AiO szerveren van, és ez itthon nekem elég produktív

-
Proxy2
aktív tag
válasz
mandriva11
#3329
üzenetére
Üdv, pont egy hozzászólással előbb írtam:
Használd ezt: ESXi Embedded Host Client
Böngészővel éred el, gondolom az azért akad Linux alatt is

-
válasz
mandriva11
#3329
üzenetére
Egyelőre GUI esetén natívan sehogy, csak ha van vcentered, és azáltal Webcliented. Ha minden igaz, akkor ez rövidesen változni fog, mert kapnak az esxi hostok is saját beágyazott webguit, de hogy az első stabil változatok mennyire lesznek használhatóak azt még sajnos nem tudni. Addig linux alól marad az emuláció, virtualizáció, jump szerver, etc.., vagy persze a jó öreg ssh

-
mandriva11
tag
Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy esxi-t hogyan lehet Linux alól kezelni, mert ugye Win alá van a VMware vSphere Client-t de linux alá mit javasoltok vagy mi van egyáltalán? Próbáltam WIME alatt telepíteni, de nem sikerül, mert hiányzik neki egy pár dolog ami win alatt alapban meg van.
-
TheProb
veterán
Sziasztok!
Melóban egy leselejtezett ProLiant DL380 G7-re telepítettem vsphere 6-ot, virágbolti verzió, mert csak homokozni akarok rajta. Van valakinek tapasztalata az aktiválással kapcs esetleg? Csak online aktiválási lehetőséget látok, de akkor minek van hozzá keygen?
-
válasz
RoyceHUN
#3322
üzenetére
Én nem bonyolítanám túl, a Windows beépített backup toolja ezer éve tud image alapú mentést készíteni a rendszerdiksről, ráadásul inkrementálni is tudja. A kapott image VHD formátumú, a windows telepítők recovery módja meg tudja nyitni (meg mellesleg a HyperV is, de az most offtopic
), és ki tudják írni fizikai diskre. Így bármilyen virtuális gépben vagy fizikain vissza tudod állítani könnyen, gyártó által támogatott módon.Nagy hirtelen gugli után:
http://www.howtogeek.com/howto/4241/how-to-create-a-system-image-in-windows-7/
A hw kompatibilitással kevés tapasztalatom van, meg eléggé off itt, ha nem oké (és az semmilyen módszerrel nem lesz oké akkor, szóval független az image készítő megoldástól/klónozástól), akkor kérdezd meg inkább a Windows topicban.
-
RoyceHUN
csendes tag
Sziasztok!
Van rá mód, hogy Win 10 virtuális gépből létrehozzak egy image-et, amit aztán egy fizikai gépre felhúzva megkapjam a vm teljes klónját? Elég gyakran kell újrahúznom a gépem, és egy folyamatosan foltozgatott, finomhangolt vm klónozása nagyban meggyorsítaná a folyamatot. WMware-en kívül milyen segédszoftverekre van szükségem? Mire kell odafigyelnem hardverkonfiguráció terén (azaz mennyire kell megegyezzen a vm és a fizikai gép hardverkonfigurációja)?
Köszönöm előre is! -
AthlonXP
őstag
válasz
kraftxld
#3318
üzenetére
Workstation 12
Közben megtaláltam a megoldást.
Ezt le is írnám, ha esetleg....
A vmware fórumán azt írták, hogy Win95-nél kompatibilitási gondok vannak a hanggal és videóval az 5-ös verziók felett.
Így a vmware hardverkompatibilitási opciójában be kell állítani a verziót az 5-ösre, majd bekapcsolni a virtuális gépet. Előtte pedig a Creative oldaláról le kell szedni a "SBPCI128"-as w9x-es drivert ( a vmware 5-ös verziójában levő Win95-ös hangkártya SB128 kompatibilis ).
Miután bekapcsoltam a Win95-öt rögtön telepített pár "com" portot, meg Ethernet vezérlőt, így lett internet hozzáférés is. Látta a hangkártyát is, de továbbra sem volt drivere hozzá.
Miután elindult a gép, az asztalra bemásolt SBPCI128 drivert elindítva feltelepült a hangkártya és most már van hang a Win95-ben.
-
AthlonXP
őstag
Sziasztok!
Tudna segíteni valaki, hogy a Windows 95 esetében hogy lehetne elérni, hogy legyen hang a gépen?
Szereztem egy csomó régi DOS-os játékot és gondoltam feldobom VMware-ban a Win95-öt, de sajnos nincs hang. Ismeretlen hardverként szerepel a hangkártya az eszközkezelőben.
Jó lenne valami megoldás, hanggal azért csak másabb lenne a játék.
-
Proxy2
aktív tag
Üdv,
Végül a b, verzió lett:
Az első 2Tb HDD-n csináltam egy Datastore-t, onnan indul a xpenology, és a maradék 3 HDD-t RDM diszkként megkapja, majd abból ad iSCSI-n storage-t a többi VM-nek.
Nem a legprofibb, de működik

Természetesen, ez a xpenology indul elsőnek, bár így is problémás kicsit, mert ugye a boot közben még nincs meg az iSCSI Datastore, de azért ez kezelhető, miután elindult, manuálisan újra csatlakoztatom.
Ezután indítom csak a többi VM-et.
Szerencsére ritkán kell üjra indítani.P5
-
bpx
őstag
Általában nem a CPU a kevés, hanem a RAM meg a storage (sebessége, ha HDD). Az hogy van pár "üres" Windows vagy akár Linux tesztelésre, az kb. semmi CPU-t nem eszik. Az itthoni játszós gépem egy i7 4790 + 32 GB RAM + SSD, vSphere 6.0 u1, ezen ha fut mondjuk 10-12 VM egyszerre (Oracle, MS SQL Server adatbázisok, egyéb middleware bennük), akkor a CPU mondjuk 25-50%-on van (de akkor már sokat mondtam), de a memória már koppan.
S1151/S2011 a 64 GB memória miatt érdekes. A S2011-3 pedig a 128 GB memória miatt

-
Ðávid
aktív tag
Úgy értem, hogy mikor egyszerre több virtuális gépet is futtatnék, akkor van-e olyasmire lehetőség, hogy kijelöljem melyik magon futhassanak. Tehát például van négy mag és két virtuális gép. Beállítom, hogy az 1. virtuális gép a 0. és az 1. magon futhat, a 2. gép meg a 3. és 4. magon. Ez érdekelne, hogy ilyesmi lehetséges-e a Workstation-ben.
AiRLAC és kraftxld
Tehát még több darab virtuális gép esetén se érdemes a négy fizikai magnál többel rendelkező processzor? Csak számítana valamit, hogy virtuális gépnek 2 vagy 4 magot tudok beállítani, amikor létrehozom.16 GB RAM adott jelenleg. Külön erre a célra még nincs SSD, csak több külön merevlemez. Persze tudom, hogy az SSD lenne a legjobb, de egyelőre az is valami, hogy az egyes virtuális gépek külön merevlemezen futnak, így legalább nem egymást lassítják.
-
Ðávid
aktív tag
Persze, a VT-X alapvető. Lenne olyan eset amikor egy kis méretű hálózatot szeretnék lemodellezni. Tehát egy (esetleg két) szerver és néhány kliens menne egyidejűleg.
Tehát azt mondod, hogy nem profitálna semmit se a Workstation abból, hogy a fizikai gépben nem négy, hanem hat, esetleg nyolc fizikai mag lenne? A "végtelen" mennyiségű RAM-mal eddig is tisztában voltam.
Olyasmi érdekelne még, hogy nem lehet beállítani valahol, hogy adott virtuális gép melyik magot használhatja a gazdagépen? Olyanra gondolok, mint ami a Windows feladatkezelőjében van. Affinitás beállítása a neve és megadhatod, hogy adott folyamat melyik magokon futhat. -
A CPU kb teljesen lényegtelen, legyen valami modernebb, nyilván mindenféle vt* támogatással, felesleges(*) a xeon, de még az i7 is.
(*)Gondolom csak tudnál róla ha CPU igényes műveleteket akarnál futtatni a vm-ekben, ahhoz méretezz, ne ahhoz hogy hány darab Windows/Linux/akármi lenne rajta. Ezeknek "nulla" a CPU igénye önmagukban. Szóval a CPU-t ugyanúgy méretezd mintha nem virtuális gépet raknál össze. Az alkalmazásokat gondolom ismered, azokkal számolj.
-
Ðávid
aktív tag
válasz
sto1911
#3304
üzenetére
Igen azt lefelejtettem, hogy minél több RAM, de ez teljesen alapvető. Az elmúlt tíz évben rendszeresen használtam a Workstation-t, szóval van vele tapasztalatom, csak most nem 1-2 virtuális géppel kellene mennie.
Engem főleg az érdekelne, hogy mondjuk egy alacsonyabb órajelű, de több maggal rendelkező Xeon jó választás lenne-e? Hardveraprón szoktam látni ilyeneket egész emészthető áron.
-
Ðávid
aktív tag
Sziasztok!
Milyen hardvert ajánlotok VMware Workstation-höz? Több virtuális gép futtatása lenne a feladat egyidejűleg. Javarészt különböző Windows-ok tesztelési céllal.
Elegendő lehet ehhez egy asztali vonalra szánt i7 (1150 vagy 1151-es tokozás) vagy az abszolút felső kategória lenne célszerűbb egy 2011 vagy 2011-v3-as tokozású i7-tel vagy Xeonnal?Előre is köszi a segítséget!

-
Proxy2
aktív tag
Üdv,
fura kérdésem lesz, de reméljük érteni fogjátok.
Egy vmware host, amiben csak Intel Patsburg vezérlő van, egy 4 portos, és egy 6 portos az otthoni vasam,
konkrétan X9SRA-o alaplap.
A 6 portos vezérlő pci passthrough-val oda adva egy xpenology-nak, a 4 portoson eddig egy 250Gb hdd és egy 1Tb hdd volt, most kapott 4 2Tb WD green-t, a gondom a következő.
A vmware vsphere 6.0 csak ahci módban látja a vezérlőt ezért a RAID kizárt,
ti milyen megoldást javasolnátok?Gondolkodtam ezeken:
a, egy PCI-E SSD beépítésén, arra egy datastor, és onnan indulna a xpenology, ami megkapja mind a két sata kontrollert, és iscsi storage adna a többi vm-nek.
b, egy 2tb hdd-n csinálok datastort, onnan indul a xpenology, és a maradék 3 HDD-t RDM diákként megkapja, és abból ad iscsi-n storage-t a többi vm-nek.
c, az első 2tb hdd-n csinálok egy datastort majd extent ként hozzá adom a másik 3 hdd-t.Javaslatokat köszönöm előre is.
P5
Új hozzászólás Aktív témák
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok : (12.20.)
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- PC Game Pass előfizetés
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Apple iPhone X Space Gray Ikonikus dizájn, Face ID, OLED kijelző 64 GB Használt, megkímélt ,100%
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX 6900XT 16GB Zalman Z1 PLUS Seasonic 750W
- LG 32GS95UX - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Cisco Catalyst C1000-48T-4G-L 48xRJ45 4xSFP switch, CISCO refurbished
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




