- Bluetooth hangszórók
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Projektor topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Új hozzászólás Aktív témák
-
esox
senior tag
V17 után megint bukó a root, vagy már nem kell ezzel vacakolni? Nekem sima OTA update lenne, csak halogatom egy ideje. Nincs mostanában időm buherálni, rootolni, twrp-zni. Kinőttem már ezt. Sima update-et szeretnék, reboot és folytani a telóhasználatot.
-
hevizms
addikt
Nos nem tudom ez a 17-es rom hibája-e vagy valamit nem jól csináltam a telepitéskor,de nem tudom lecserélni a recovery-t.
A zip formátum gyári recovery alól a leirás alapján működik(mármint a telepités),de ha újrainditom recovery-ben,újra a gyári jön elő.
MUT alól img fájl-al szintén ez a helyzet.
Van erre megoldás? -
hevizms
addikt
válasz
mclane_ #5979 üzenetére
Ezt most olvastam a miui.hu-n az egyik fórumozó írta:
a 17 es verzióra frissítés (miui saját frissítőjén keresztül ) lassulásokat, spontán újraindulást, rövidebb készenléti időt, nem megfelelően működő appokat hozott nekem. utána olvasva azt írták hogy "clean instal" lal felrakva minden rendben vele.http://en.miui.com/thread-34051-3-1.html
Nem lehet hogy ez okozza a különbségeket?
Különbözőképpen váltottunk 17-esre.csak tippelgetek,egyáltalán nem biztos hogy így van
-
zedok
őstag
válasz
herdsman12 #5992 üzenetére
Köszönöm szépen!
-
herdsman12
őstag
-
zedok
őstag
Sziasztok!
Melyik romot érdemes feltelepíteni a Hongmira mostanában? JHBCNAL5.0 van most rajta.
-
Dominó85
addikt
válasz
-HajTömeg- #5982 üzenetére
Addig jó.
Amúgy nálam a V17 rom eddig 4,5/5.
A V15 és a V5 egyaránt 4,7/5.
De nem downgrade-elem vissza. -
mclane_
aktív tag
Feltettem a 15öst és jól működött, semmi a korábbiak közül nem volt, visszatettem a 17est és flash közben azt vettem észre, hogy a telepítés végén hibaüzenetet ad(ennek ellenére felmegy és bootol): "set_perm some changes" a hibaüzenet. A talált leírásokkal sem tűnt el a hiba. Ez a mulilang verzió volt, megpróbáltam a stablet is, azt egyáltalán nem tudtam feltenni assert failed...hibaüzenet miatt, a leírt megoldás sem segített.
Vissza 15, updaterrel simán feltette a 17est, korábbi hibák megint előjöttek, úgyhogy most maradok a 15nél. Nem tudom mi lehet a kínja...valamit biztos én toszok el... -
BSOD
senior tag
válasz
Viktor0610 #5977 üzenetére
Na ez olyan sebességben mint a gyári volt azelőtt. Köszi!
-
A galéria problémára.
Én minden készülékemen elsők között feltelepítem a QuickPicet, azzal tökéletesen kiváltható a gyári képnézegető alkalmazás... -
-HajTömeg-
őstag
válasz
Viktor0610 #5975 üzenetére
-
válasz
-HajTömeg- #5974 üzenetére
Elvileg ezzel tudod kezelni, én nem próbáltam.
Amennyiben fájlokat másolnál rá, korábban linkeltem/linkeltünk már rá megoldást, bár nem mindenkinek működik...
-
-HajTömeg-
őstag
Valamiért nem akar megjelenni pc-n,mikor rádugom.
Van ehhez valami hasonló program,mint sonyhoz volt a pcnompaion? -
mclane_
aktív tag
válasz
hevizms #5970 üzenetére
Nem nem vagyok, biztos hallucinálok....Srácok, miért vagytok paranoiásak? Természetesen elhiszem, miért ne hinném el, nem kérdőjelezem meg amit ti láttok, leírtam, hogy nálam mi a helyzet. Örülök neki, hogy nálatok minden oké. Írhatnám, hogy felesleges írogatnom, hogy nálam mi van,azt hisztek amit akartok, ez a másik oldal. Elkezdtünk beszélgetni a 17ről, hát nálam perpill ilyen. Lehet újraraknám semmi gond nem lenne vele, lehet újra is teszem, mert ezek szerint akkor nem kéne, hogy gond legyen vele...
-
dioka7
senior tag
válasz
Laza... #5966 üzenetére
Valóban visszaolvastam, és igazad van, az MTK-hoz hasonlítottad. Bocs a félreértelmezésért!
Nem egészen értünk egyet, de nincs ezzel baj. Nem "nekem jó" kategória, mert a sajátom hanem, azért lett a sajátom ilyen mert másnál láttam, kipróbáltam (2 napos teszt volt, nem 5 perc(!)), tetszett, megvettem. Még 1x: elismerem h a ram kezelése nem tökéletes, de a 300MB szabad rammal is lehet boldogulni, csak figyelni kell rá, hogy ne maradjanak nyitva progik. Ez engem nem zavar így én a boldog tulajdonosok közé tartozom. Az meg, hogy 2 havonta 1x előfordul h bezár valamit, hát lesz@rom, ennél sokkal nagyobb gondjaim is voltak andorid telefonokkal. Hangsúlyoznám: nem csak telefonálni használom, de nem is laptop/tablet helyett. ha kell navigálok, ha kell böngészek, ha kell játszok. De sosem navigálok játék vagy böngészés közben, valamint ha 10+ oldalt akarok egyszerre böngészni akkor sem a 4,7 colon fogok szüttyögni. Arra van sz.gép is, laptop is. Így mivel nem futtatok egyszerre több mindent, így pont elég a ram. A véleményem az, hogy okostelefonban mindenkinek olyat kell vennie, ami a felhasználás jellegéből adódóan neki megfelel. Aki sok progit használ egyszerre az ilyet véletlenül se vegyen, mert ki fogja vágni! Annak pl. tökéletes a te általad ajánlott ZTE. Nekem viszont a 18k többletköltség sok (olyan funkcióra amit nem használok ki), így nekem ez megfelel, és biztosan vannak így mások is. Vehetnék én one plusz one-t is abban 3GB ram van,de fölösleges, azt sem használnám ki jobban. -
mclane_
aktív tag
válasz
hevizms #5950 üzenetére
Van most a galériámban 576 kép. Ne így görgesd így nekem is ok thumb viewnál nem lehet normáisan görgetni, ott nagyon laggol. Továbbá amit írtam email értesítésnél.
Hívás feloldásnál szintén akadozik, hívás kezdeményezésnél nagyon sokat gondolkodik amíg feldobja a SIM választót. Ébresztő kikapcsolásnál a swipe is akad, whatsappnál amikor elküldök egy üzenetet 2-3secre kifagy a billentyűzet nem lehet újra gépelni ésatöbbi....Újraindulástól sajnos nem gyógyult meg.
Szerencsés vagy és irigyellek, hogy nálad minden rendeben van vele. -
Laza...
addikt
Ne forgasd ki a szavamat, én azt írtam, hogy az MTK verzió mellett az. Nekem volt mind2 fajta, nem is kevés, sőt, használtam 1-1 hónapig mind a 2 fajtát. Az 1S hardveresen nem hulladék, de szoftveresen az. Persze a sajátja mindenkinek "nekem jó", de engem rohadtul nem érdekel mi mikor lép ki, zár be, lagol, nekem működjön. Az S1 nem ilyen. Telefonálni meg nyomógombossal is lehet - de az meg nem okos teló.
Az MTK verzió nekem a V5 szofttal ment, és soha nem ment pirosba a memó, míg az 1S képes volt 5 percenként erre. Dícsérjed, a tied, de attól még nagyon elbaxták a telefont (és nem csak ezt a részét). Support majdnem 0, mert csak a premium telóikra fejlesztenek
-
dioka7
senior tag
Üdv!
Nem akarok beleszólni a dologba, de az "ipari hulladék", meg a "majdnem használhatatlan a teló" kifejezések kicsit azért (sőt nem kicsit) túlzóak. Nekem 1S van, és nem mondom, hogy ilyen-olyan f@sza, de használható. Amíg a normál droid készülékeknek a szabad ram mennyisége 400MB körül van (1GB-os tel. esetén) ennek 100-al kevesebb. Persze ha egyszerre 2-3 nagyobb program megy akkor előfordulhat hogy bezár vmit a tel, de spec. nálam össz. 2x fordult ez elő, amikor ment a böngésző, az e-mail app., a galéria és mellette a plants vs. zombies 2, ami önmagában 150MB-t felzabál. Nem mondom, hogy nem lehetne jobb, de azért használható. Ja, és mind a 2 alkalom úgy volt, hogy már 3-4 napja nem volt restart. Restart után minden ment rendesen.
Ezzel nem vitát akarok generálni, félreértés ne essék! A saját fórumban is az a baja a tulajoknak, hogy nekik kevés a 300MB és sok app van nyitva, amiből be-be zár a teló 1-1-et mikor besokall. Akinek fontos, hogy egyszerre sok minden fusson az ne vegyen ilyet! Én átlag felhasználó vagyok, nekem tök jó, semmi gondom vele, nem bántam meg, sőt most rendeltem még 1-et az asszonynak! Ami nekem fontos volt a GPS, ami eddig bárhol (offline) 5mp alatt fixált, szóval nekem 10/10-es a készülék.
További kellemes estét! -
s4tch
veterán
válasz
lolchief70 #5962 üzenetére
Az 1S memóriakezelése nem frankó: a rendszer bezárogatja a programokat, akár használat közben is. A Hongminál szó sincs ilyesmiről.
-
Laza...
addikt
válasz
lolchief70 #5960 üzenetére
Akkor vedd meg, és majd számolj be róla milyen fasza. Az MTK verzió az, de 1S ipari hulladék mellette
-
Laza...
addikt
válasz
lolchief70 #5958 üzenetére
Ha Neked az nem komoly probléma, hogy majdnem használhatatlan a teló...
-
Laza...
addikt
válasz
lolchief70 #5953 üzenetére
Én 1S-t tuti nem rendelnék mostanában. Ha beleolvasol a fórumjába, rájössz miért...
-
herdsman12
őstag
válasz
lolchief70 #5953 üzenetére
Itt hamarabb találod meg a választ, de készülj fel...
-
lolchief70
aktív tag
Sziasztok!
Az új verziójú Redmi 1S melyik MIUI-al jön, ha most rendelek egyet?
Lehet már állítani, hogy melyik SIM fogalatban megy a 3G?
Van egy régebbi Hongmim, de abban nem lehet állítani, így sajnos csak az egyes SIM foglalatba tett kártyán mehet a 3G.
Moddolt vagy custom ROM esetében régebben lehetett de nem akarok tudok most mókolni ezzel.Köszi előre is!
-
Dominó85
addikt
válasz
hevizms #5950 üzenetére
Igaz nekem Nova launcher van fent, de a galéria az gyári és biza részben igaza van hevizms kollégának. Nálam is voltak ki- bezoomolásnál akadások és lapozás közbeni várakozások is. 2x újraindítva a telót az inputlag megszűnt... ??? Fura.
Amúgy pofás lett a belső email apk új felülete. Nagyobbak a betűk, több tartalmat jelenít meg. Nem mellesleg gyorsabban és hatékonyabban frissít. Felül a hálózatok ikonja is le lett cserélve az állapotsávban 4 pöckösről 5 peckesre. Nice. Biztos felfedezek még pár dolgot idővel.
-
flanki
aktív tag
Nem akarlak lebeszélni! De nekem is Hongmi van csak a síma, szerintem egy Huawei Ascend Mate-el se járnál rosszabbul! Söt itthon már 68 ezer ft-ért megkapod 12 hónap garival!
Szerintem minőségibb a Huawei, volt már kezemben meg ugye Hongmi-m van, van azért különbség a kettő között! -
ihlet
csendes tag
Sziasztok.
A kettő közül melyik telefont vennétek meg?
Sebességben melyik a gyorsabb?Xiaomi Red Rice Note Hongmi Note 4G LTE Snapdragon 400 1.6GHz Quad Core 5.5 Inch IPS HD Screen MIUI V5 2GB /8GB 3100Mah Battery OTG GPS 3G SmartPhone
215 dollár
vagy
Xiaomi Hongmi Note Red Rice Note WCDMA MTK6592 Octa Core 5.5 Inch IPS HD Screen MIUI V5 2GB /8GB 3100Mah Battery OTG GPS 3G SmartPhone
209 dollár
Köszönöm előre is. -
hevizms
addikt
Hát én nem tudom,de vagy én vagyok türelmesebb az átlagnál vagy nem tudom,de abszolut nem érzem lassunak se a galériát se az email betöltést értesitésből.
-
mclane_
aktív tag
Dettó ugyanez a gondom. Teljesen használhatatlan a geléria 17alatt. Én is azon a véleményen vagyok, hogy a 15volt eddig a legjobb.
Hiba még pl: ha jön lelévlőr értesítés és zárképernyőn lehúzom az értesítő sávot, rákoppintok az értesítésre kb. 4-5sec mire betölti az email appot, 15nél gyorsabb volt.
Általánosan igaz ez a lassulás, ha lenne időm visszatenném a v15öt, mert tényleg idegesítő lett az egész teló napi használat alatt.(Full wipeal tettem fel mindent, nem is frissítettem).
Viszont memóriakezeléssel nincs gondom, ugyanolyan mint 15alatt.Jut eszembe: push nálam is kínlődott, le volt tilva a hozzáférés mobilnetnél, illetve ami még megoldotta az az, hogy töröltem a fiókat, majd újra hozzáadtam, utána jó lett.
-
herdsman12
őstag
válasz
Viktor0610 #5930 üzenetére
Nálam már régebben gond volt a push, de a K-9 Mail óta rendben van.
Autostart semmi, bár ezt készülök megváltoztatni és egy program sincs megbízhatónak beállítva.
Mostanában a Skype és a Viber is működik, de, ahol legtöbbet használom (nagyon rossz TMob hálózat), sokkal jobb a Skype hangminősége.
Memória kezelés egyértelműen a legjobb az előző verziókhoz képest.
Gyári böngésző szinte használhatatlan a megváltozott nagyítás kezelés és a szöveg kijelölés elrontása miatt.
(v17, multilang)Szomorú felfedezést tettem mostanában. A navigációban jól működő GPS, tragikusan működik a fényképek koordináta rögzítésénél. Hamarosan átnézem a régebbi képeket és megosztom a tapasztalataim.
-
Dominó85
addikt
válasz
Viktor0610 #5934 üzenetére
Nekem nagyobb gamez után szokott a felület újraindulni a Nova Launcher-nél, de tart max 2-3 másodpercig...
Igaz a GTA Vice City szereti zabálni mind az IGP-t és a telepet, mind a memóriát.
-
-
Dominó85
addikt
válasz
Viktor0610 #5932 üzenetére
2 SIM-vel használom a Hongmit és eddig a 15-ös memkezelése a legjobb nálam. a Home gombos takaritás után 500-550MB lesz szabad és nem igazán használom, mert alapból 200MB alá eddig sohasem ment.
-
-
Dominó85
addikt
válasz
Viktor0610 #5930 üzenetére
15-ös alatt ilyet nem csinál. Nem értem gyerekek miért tettétek fel a 17-et... Annyi nyűg van vele.
-
Arra lettem figyelmes (illetve jelezték ismerősök), hogy nem működik a push.
Mármint pl. Vibernél nem vagyok elérhető vagy Gmailen nem jönnek meg az üzenetek. Amint belépek az adott programba, jelzi az üzenetet, megérkezik a levél, de sokszor nem.
Főleg akkor, mikor sokáig nem nyúlok a készülékhez. Pl. ma reggel, ébredés után, ill. egy dolgosabb munkanapon, mikor nincs időm a készülékkel babrálni.
Természetesen a szinkron aktív, mobilnet vagy wifi-hozzáférés van, a programok megbízhatónak beállítva, autostart bepipálva, sőt (bár ritkán ürítem a memóriát), a beépített task.kezelőben "lelakatoltam" őket -memóriában tartás.Valaki tapasztalt hasonlót?
Legfrissebb 17-es ROM...
-
#18193920
törölt tag
Rendben van, én csak figyelmeztettem.
" előbb utóbb azért csak kijavítják" v24-től figyelem a dolgot, most v37-nél tart és eltelt kb 2 hónap, nem sikerült.
"memóriakezelési gond van" egyébként sem sok a memória, de legalább rosszul kezeli
Hátha a MIUI v6 valamikor decemberben elhozza a megérdemelt megváltást. -
etelex
csendes tag
Sziasztok,
A kereső ezt az oldalt hozta a "Hongmi 1S vélemény" kulcsszavakra, viszont olvasgatva látom, hogy emlegettek egy "1S" forumot is, amit viszont nem találok. Kérhetnék egy linket hozzá?
Erősen gondolkodok egy ilyen cuccon, csak előtte biztos szeretnék lenne, hogy
a) tutira megy benne az OTG? (pendrive, billzet, egér),
b) tényleg van benne Glonass? (a fémgőzölt üveg mögött Citroenben az enyém csak GPS-t keres és kell neki 2-3 perc, a fiamé Glonass holdakat is lát és pár másodperc alatt van fix :-)
Meg persze jó lenne elolvasni a többi tapasztalatot is.Köszi, Attila
Amoi N828, ami egyébként nagyon jó, de már hiányzik az OTG és jó lenne egy gyors GPS. És persze kell a dual SIM, a nem nagy kijelző, stb. -
Dominó85
addikt
Bocs, de ehhez én fáradt vagyok. Használd, örülj, azt csókolom. Tisztára olyan vagy mint az éppen gmailen letiltott haverom. Mondhatnék bármit, a MIUI V6-ban szerinted akkor is csak 1 bug lenne. Amúgy meg ez a Xiaomi Hongmi MTK topik és a V6-ot jó eséllyel a 4.4 érkezésekor (2014/IV. negyedév vége) kaphatja meg, de ez is csupán 50%. Addig meg valószínűleg még rengeteg víz lefolyik a Xiaomi háza melletti patakban.
-
Dominó85
addikt
Oh képzeld tudok olvasni, még a sorok között is. És ha összehasonlítom a MIUI V5-vel, ami ugye a Hongmi-mon van, bizony csúnyán megkurtított és bugoktól hemzsegő felület/rendszer a MIUI V6 jelenleg. Szerinted a Xiaomi Mi4 miért nem azzal lett kiadva? Kapis? Elhiszem, hogy stabil, de max azért mert a V5-höz képest egy csonkított valami. És ha olvasod a többi kommentet, bizony olyanok mondanak véleményt és negativ kritikát a V6-ról, akik világ életükben MIUI fanok voltak. Az olyan userek, mint te vagy én sem használjuk ki eléggé a V5 adta lehetőségek felét sem! Mindegy.
-
s4tch
veterán
válasz
Dominó85 #5907 üzenetére
"amikor már nem egy 90%-os bughalmaz a MIUI V6"
Most sem az. Csak el kéne olvasni az egyébként remek írást, vagy kipróbálni a szoftvert. A negatív visszajelzések nagy része a funkciók kritikája, a rendszer amúgy elég stabil, fejlesztői verzióban is tökéletesen alkalmas napi használatra.
-
dioka7
senior tag
-
gallozs
csendes tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- Asus E510M 128GB SSD, 4GB RAM, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! GigabyteA620M R5 7500F 32GB DDR5 500GB SSD RX6700XT 12GB Bitfenix Nova Mesh Enermax 750W
- Bomba ár! Dell Latitude E6530 - i5-3GEN I 4GB I 500GB I HDMI I 15,6" HD+ I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest