- Milyen házat vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Philips LCD és LED TV-k
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Előrendelhető a OnePlus Pad 3
- A Microsoft átépítette a ROG Ally-t
-
PROHARDVER!
HTC ONE
Új hozzászólás Aktív témák
-
N4ri87
senior tag
-
Balinov
titán
feltetlen kifogom probalni, igeretesnek hangzik. Kozben gugliztam egy kicsit es ezen DPreview-s cikk alapjan nem egyhamar lesz ilyen.
Ebben rejlik a lenyeg, sajnos:
At present, the Android operating system doesn't give app developers direct access to the shutter speed and aperture for full manual exposure control (besides, the aperture is physically fixed on virtually all smartphones' lenses).
Ami kicsit hulyeseg, merpl. egy Nikkor 30mm/F1.4-es uveget is addig rekeszelsz le, akar F22-F32-re, amig akarsz.
Nem is ertem pl. a Canon androidos kompaktja hogy oldja ezt meg...
-
porkiy
aktív tag
A sim kártyán lévő számokat le tudom menteni valahogy számítógépre?
-
Greg-77
aktív tag
Ma nagyon furcsa dolog történt és történik jelenleg is. Végre elhatároztam, hogy akkor nekem a One-kell! El is kezdtem a T-oldalán weben rendelni, régen lejárt a hűség a számról, minden ok vele. Szépen halad a rendelés, mikor is a végére kapok egyenleget, hogy mi menyibe fog kerülni, hova, mikor hozzák stb... Egy kis keretben üzenet, hogy ennek a cikknek nincsen árazása, rendeljek mást!
Na mondnom akkor elölről! Megismétlődik ugyan ez! Ügyfélszolgálatot felhívom, elmesélem mi a baj. Az ügyintéző végig zongorázza, nála ugyan ez a hiba! Azt mondja ilyet soha nem látott, átküldi a háttércsoportnak a hibát. Néhány óra múlva kapok egy hívást, hogy valami hiba volt és most már minden ok, de vonalban marad, hogy tuti minden ok-e? Természetesen ugyan az a hiba!
Azt mondja, hogy újra utána néznek. Most megint próbáltam, odáig jutottak a hibajavítással, hogy már nincsen jogosultságom készüléket venni. Gondoltam akkor aktiválódott a rendelés, de nem!
Hívom őket újra! Mondom, hogy rosszabb lett mint volt. Azt mondják fogalmuk sincsen és lehet csak a jövőhétre tudják kijavítani a hibát! Mondom szuper!
Valaki belefutott már ilyen hibába? Olyan jó, hogy egy ennyire egyszerű dolgot nem lehet megvalósítani 2013-ban. Nyomják, hogy vegyél új készüléket, meg weben rendelj! Köszi!
-
Balinov
titán
BRK-re en inkabb bracketing-et mondanek. fotos korokben a rekeszerteket mindenhol az F ertekkel jelzik.
Ez olyan (legalabbis Nikon DSLR-nel), hogy beallitod, hogy mekkora Ev(exposure value, magyarul Fé, fenyertek) eltolassal keszitsen sorozatot a gep. Konzumer dslr-ek tobbnyire 3 expot keszitenek, foleg HDR-hez hasznaljak,hogy egy alul, egy felul es egy helyesen exponalt kepbol (szigoruan RAW-ban) minel jobb dinamikatartomanyu kepet keszitsenek. Gyari kamera sw is ezt csinalja HDR modban, csak ott alapbol osszefuzi, mindenfele beallitasi lehetoseg nelkul.
Megneztem a Play-en, az lesz az, bracketing :
Full fledged exposure bracketing: from 3 to 7 frames, unlimited stops spacing, plus custom EV shifting
-
Balinov
titán
sajna nem
adott fenyviszonyok mellett minel kiseb az ISO (alacsonyabb erzekenyseg, kevesebb kepzaj) annal hosszabb zarido kell ugyanannyi fenymennyiseg szenzorhoz valo eljuttatasahoz (expo)
Sasold meg ezt, igaz, nem irja a fenyviszonyokat, de latod,hogy ISO100-nal 16min a shutter, ISO200-on ez mar felezodik.
itt van par uj kep, foleg a Flickeres set vege fele
off: Ficker miota free reggel is 1gb-ot ad csak nekem tetu lassu? nem ezert fizettem pro accountra...
Redplee: azt akkor tapasztalom, ha kezzel adom meg rabokve a kijelzore a fokuszpontot. Ha nem basztatom, jo. Sajna ez meg az F2.0 rekesz miatt van...annal eleg kicsit a DOF...imadnek egy olyan kamera appot, vagy updated a gyarihoz, ahol lehet a rekeszerteket allitani. Tajkepnel jol jonne egy F8-F11 legalabb..
-
Redplee
senior tag
Tyű, fotóztam az árvizet itt győrben, és kép sarkai tök homályosak
kamerán kívül isten a teló :]
-
Badboys
őstag
Üdv. megint itt. Hétfőn le adtam a telefont egy T pontban mert botrányos volt az összeszerelése. Rosszul berakott kijelzőtől kezdve amit ellehet képzelni. Kalapot emelek a T mobil előtt amiért ilyen gyorsan elintézte a cserét.Szerda délelőtt nullázta a webshopp a megrendelést úgy,hogy némi cirkusszal maradt a szám amit hozzá rendeltem. Ami a lényeg tegnap este a szekszárdi T pont vezetője személyesen hozta a telefont Bajára. Fekete és hibátlan és a lényeg,hogy maradt a számom és kaptam egy csomó anyagi jóvá írást Nagyon pozitívan csalódtam a T mobilban. Ezt a szolgáltatást és hozzá állást csillagos 5 re pontozom. FA35DW905213 a sorozatszám.
-
spawn21
veterán
Lett egy fekete One-om.
Hibátlan, no pixelhiba.
Nagyon szép -
k.soma
senior tag
-
Xaels
félisten
válasz
Redplee #6174 üzenetére
Megnyomod a főoldalon lent a középső pöttyös gombot és akkor előjön az alkalmazás menü(app drawer). Ott megfogod az általad kívánt program ikonját ás belehúzod az alsó "csíkba" a kívánt ikon helyére. Akkor létrehoz ott egy mappát amiből kihúzhatod a nem kívánt ikont és akkor csak az lesz ott amit akarsz.
A matricákkal ne foglalkozz, csak legyenek meg.
A kijelzőnél a rácsozattal meg ne foglalkozz ez a technológia miatt ilyen, használat közben nem látszik.
Nem szükséges a HTC progi, nem tud semmi különlegeset. A frissítések mindig OTA-n jönnek és ha megnézed a SW verziód akkor ha 1.29-el kezdődik akkor új kameraszoftveres.
-
Redplee
senior tag
Szia,
épp ebben a pillben jött email dropboxtol, hogy kaptam 23 gigát 24 hónapra. Ahhoz képest, 11 kor léptem be a telóval..
Az also menüpontos dolgot még nem találom
Nekem van benne 4 vonalkód matrica, ed ezt írja, hogy gariztatáshoz rá kell ragasztani, meg van mellé még 2 ami bézs színű, HTC feliratos, de üres matricák.
Illetve, ez vajon új kamera szoftveres? Sw frissítésnél nem talál újdonságot.
HTC progit érdemes feltenni PC-re? (Samunál a KIES-t mindenki fikázza)Nagyon köszi a segítségeteket
Amikor anno samu fórumba írtam, a kérdéseimre az volt h "olvass vissza"
Itt már most jobb a társaság
ha a kijelző háttere épp fekete, és mozgatom a telót, bizonyos szögből ilyen bronz szín szerű valamiket látok rácsos elrendezésben. :/ LCD miatt lehet? Amolednél nem láttam semmit
-
k.soma
senior tag
válasz
Redplee #6168 üzenetére
Amire tudok választ:
-Kontaktok képeit direkt csúfítja el, egyesek szerint az általában gyenge minőségű fotók miatt így "jobban" néz ki.
-A telefon rezgésére én nem tudok megoldást, régi telefonomon custom kernellel és annak a vezérlőprogramjával lehetett az erősségét szabályozni. Én nem találtam a telefonban még a fejlesztői lehetőségeknél sem ilyenre lehetőséget. Talán van külön app rá marketben?
-Az alsó menügombokat a menübe belépve tudod cserélni
-A kész lapokat nem tudod cserélgetni, elvileg 4.2-ben lesz ilyen lehetőség.
-Dropbox nekem megadta a tárhelyet (jelenleg 1.2 GB of 74.75 GB used). Telefonon léptél be?
-Nekem nem voltak matricák a dobozban, igaz nem elsőkézből van a telefonom.
-Akkor melegszik, ha a proci terhelés alatt van, estleg töltés közben ha használja az ember.. Más esetről nem tudok
-Blinkfeedbe nem tudsz semmit sem betenni azokon kívül amiket felajánl alapból a program. -
dani3l
őstag
válasz
Redplee #6170 üzenetére
Digitizer szerintem, amire gondolsz.
#6169 Xaels: Nekem nem adta hozza autamatan, beleptem a sajatommal es csak a meglevö 2 gigat lattam, vegig kellett csinalnom 3 vagy 4 lepest asszed 7-böl a dropbox oldalan, hogy megkapjam.. Ilyen "töltsd le a szamitogepedre a dropboxot" meg "ajanld egy ismerösödnek" meg hasonlo marhasagok..
#6170 Redplee: Ahol az alkalmazasok vannak.
(Es direkt nem menüt irtam.)
#6173 Redplee: Az a reteg, ami az erintest erzekeli.
-
Xaels
félisten
válasz
Redplee #6168 üzenetére
1. Szinkronizáld a képeket a FB-kal és jó lesz.
2. A rezgés erősségét nem lehet állítani, de tényleg durva
3. Belépsz az App Drawer-be és behúzod ami oda kell és kihúzod ami nem.
4. Az oldalakat egyelőre nem lehet átrendezni, a Blinkfeed mindig a bal szélső lesz.
5. Majd hozzáadja.
6. Ha melegszik akkor valami pörgeti a CPU-t. Rakj fel egy ingyenes GSAM-ot és azzal meg tudod nézni mi dolgoztatja.
7. Instagram még tudtommal nincs. -
Redplee
senior tag
Csatlakoztam a klubhoz egy gyorsboltos FA35DW9 feketével
Totál hibátlan, kijelző is hibátlan.Egyből lenne pár kérdésem:
-a kontaktok képeit elcsúfitja, ilyen rácsot tesz rá amitől marha ronda lesz. Miért?
-a telefon úgy rezeg, majd leesik az asztalról. Ezt hol lehet állítani?
-az alul található 4 menügombot hogyan lehet lecserélni?
-a már kész lapokat hogy lehet átrendezni? blinkfeedről átraktam másik oldalt kezdőképnek, de az oldalakat maga nem tudom átrendezgetni.
-dropbox tárhelyet hogyan lehet növelni? úgy emlékeztem, hogy jár mellé 25gb, de miután beállítottam a profilomat, maradt 4.95gb
- a dobozban levő matricák mire jók? nem a vonalkódosra gondolok
- marha meleg a telefon, akkor is ha a zsebemben van. energiatak mód stb.. mitől lehet ez?
-blinkfeedbe instát nem lehet betenni?bizti lesz még kérdésem, de msot ennyi jut eszembe
-
adodaniel
őstag
Az miért van, hogy bizonyos partnereknél a hívás elején mintha kicsit súgna a vonal, aztán később meg normalizálódik. Nem mindenkinél, csak néhány embernél.
-
HUTCHDB
nagyúr
nem probaltad (vagy mas valaki) napfenyes idoben milyen beallitassal lenne jobb a kepminoseg?
-
opr
nagyúr
válasz
Exelsior #6117 üzenetére
Az a baj, hogy ebből a táblázatból annyi igaz, hogy ez egy táblázat.
A maradék egy hatalmas kamu, echte marhaság. Egyszer kikerült, aztán azóta kering, de ha jobban megnézed, illetve végiggondolod, triviális, hogy mekkora hülyeség.Egyrészt, hivatalosan 4.3 még nincs is, honnan lehetne tudni, hogy milyen készülékeken lesz? Az ilyen jellegű bejelentések általában egy-kté hónappal azután szoktak lenni, hogy az aktuális nexus megkapta a frissítést, de még akkor se lehetünk benne biztosak, hogy midnen, ami ott van, úgy is lesz.
Másrészt, kapából kibukik mekkora ökörség az egész ott, hogy a DHD be van írva 4.3 frissítésre, amikor a legutolsó hivatalos rom 2.3-as a DHD-ra, tovább frissítve meg nem lesz, már 4.0-t se kapott, és fix, hogy így is marad.
-
Mano66
senior tag
Valaki vett már ővre csiptethető bőt tokot az ONE-hez.Ha igen milyet és hol?Amiket találtam azok gagyik voltak.Nem szeretem a zsebben hordást igy azok a tokok amik linkelve voltak azok nekem nem jönnek be.
-
F_Gergely
őstag
Abban lehet hogy mellépacsáltam, most nézem méretre ugyan akkora mint az S4, én meg azt "hittem" hogy a 4,7-es kijelző miatt kisebb
Bakker remélem sikerül megszoknom ezt a tepsi méretet -
Xaels
félisten
válasz
Nightfall75 #6151 üzenetére
Ott a pont. Azzal a beállítással amúgy az elhúzással is lehet törölni. De attól még ergonómiailag butaság volt felülre tenni a kezelőszerveket.
-
g0n21
senior tag
Nem tudok mobilról linkelni, sorry, camera téma. http://m.androidcentral.com/about-megapixel-myth-46-print-htc-one-camera-looks-awesome
-
NandorHUN
addikt
Na ez érdekes: [link]
HTC butterfly sLehet megvárom ezt a Butterfly S-t
Nem rossz....
Ami negatívum, hogy 5 colos (bár ha mindenigaz csak 5 mm lesz hosszabb, az meg nem zavar ha vastagabb.)
ÉÉs juniusban jön ha minden igaz)
Szerintem most a HTC is érzi, hogy ebben az évben dől el minden szóval mindent meg fog tenni, hogy a maximumot kihozza magából
Ezzel a teloval ha minden jól megy a HTC összes negatívumát ki tudják lőni.- lehet h cserélhető aksi / másnem nagyobb
- nagyobb képernyő (szerintem már a 4,7" is nagy)
- micro SD
-erősebb proci (felesleges)
-remélhetőleg jobb kamerá, bár ezt sajna kétlem, de remény hal meg utoljára -
Nightfall75
tag
válasz
Avicularia #6136 üzenetére
"Delete gombot miért kellett eltüntetni? Most csak menüből lehet törölni
"
Visszakapcsolható a felső sávba a törlés gomb a Settings - General settings - Archive & delete actions menüben.
-
ThorsHUN
őstag
Basszus ez ket kisfoka eletebe kerult
-
robit74
tag
válasz
anonym1s #6146 üzenetére
Hidd el, hogy ez a szektor olyan ütemben fejlődik, hogy 2 év múlva nem az alksi cserén fogod törni a fejed.
Egyébként Én egy Desi S-t használtam intenzíven több mint 2 évig és az akssival nem volt semmi gondom.
A készülékre van a 2 év, amibe minden beletartozik, persze csak akkor ha nem sufni GSM-től veszed. -
robit74
tag
válasz
anonym1s #6144 üzenetére
Én nem értem ezt a folyamatos az S4 vagy az ONE a jobb bizonygatást. Ez itt az ONE topickja és a több mint 6000 hsz.-ban úgy gondolom, hogy előnyei és hátrányai is megjelenítésre kerültek. Ezen érvek és ellenérvek alapján és persze a "személyes találkozás" alkalmával el kell dönteni, hogy megveszem vagy nem, és ha nemre voksol valaki, akkor az az Ő döntése.
Persze mi ONE tulajok tudjuk, hogy mi biztosan jól döntöttük!
-
anonym1s
őstag
válasz
NandorHUN #6092 üzenetére
Na errol van szo. Kifizetsz 2 kilot egy telefonert, aztan a garancia lejarta utan fel evvel fizess ki ujra egy kisebb vagyont az akksi cserere. Nekem ez nem igazan tetszik. Amugy a ket ev garancia az akksira is vonatkozik? Azert kerdezem, mert szuleimnek 2 honapja vettem uj laptopot, amire van egy ev garancia de ez nem vonatkozik az akksira, arra csak fel ev van!
-
kenny123
addikt
No, most mar megjelent a telefon magyar honban is, lenne pár kérdésem;
A telefon mondjuk egész napos 3G, esetenként wifivel, 24-30perc játékkal, közepes fenyeron, push maillal, illetve pár óra bongeszessel mit produkál nap végére?
Itt is csak úgy lehet rootolni a telefont, hogy gari ugrik, es vissza se lehet tenni? (1x volt anno így)
Valami lényegesebb modellhiba( ami nincs első hszben) van? -
anonym1s
őstag
válasz
adodaniel #6085 üzenetére
Hali.
En nem azokra a tank meretu 3500mah-snak hirdetett szornyekre gondoltam, hanem a gyari samsung 2000mah-s akksira, amihez adtak hozza valo uj hatlapot, mert pontosan annyival volt vastagabb, hogy azzzal a hatlappal egy sikba kerult az s2 egesz hatulja. Szerintem meg jobban is nezett ki mint az eredetivel.
Vegul nem vettem meg, mert nalam kibir egy napot az eredetivel, este meg toltore rakom mindig.
Na de a lenyeg hogy a lehetoseg megvolt, ennel meg nincs, ha akarnek sem tudnek nagyobbat rakni bele.
Amugy asszonykam volt ma delelott a varosban, telefon nezoben.
Azt mondta eloben meg jobban nez ki a htc mint a videokon, de az s4-ben kellemesen csalodott, mert kezbe veve az sem volt olyan gagyi hatasu mint a videokon.
Holnap delutan, vagy hetvegen megprobalok en is eljutni egy telefon boltba.Ja, kulso akksinak szerintem semmi ertelme.
-
Xaels
félisten
válasz
Avicularia #6136 üzenetére
A színes négyzetek a "fénykép"-ek helyett vannak ha nincs a feladónak beállítva, de az kikapcsolható. A Delete gomb meg igen csak menüből van.
-
Gabesz11
tag
Sziasztok Valakinek van tapasztalata a spigen tokokkal?Holnap akarom megrendelni
-
Xaels
félisten
válasz
BenceShearer #6125 üzenetére
Van több érdekesség is a listán. Mondjuk az, hogy ICS nincs DHD-ra még nem zárja ki egy 4.3 érkezését. Nem egy eset volt más gyártónál, hogy kimaradt 1-2 verzió és amikor senki sem várta jött a "friss". One X-nél ami fura az a kódnév: Evita a Qualcomm SOC-os verziók kódneve volt(ATT One X és One XL). Ettől függetlenül a One XL külön is fel van tüntetve. A One S-re azt írják nem a VX-re meg, hogy igen pedig a kettő elég közeli rokon.
MÁS:
Még két kép a One-al: felfelé nézős , szem
PowerAMP: nagyon jól be lehet állítani. Gyakorlatilag minden funkciót tud amit a gyári lejátszó és azon felül rengeteg egyebet is, például szépen beépül a Lock Screen-re is. A hangja sokkal jobb. Sajnos a headset gombját hiába állítom be benne, dupla kattintásra nem csak számot léptet de a telefon hívást is indít.
Pff az új gmail szerintetek is gáz?
-
dani3l
őstag
Egyebkent szerintem ebben is van valami Samuehoz hasonlo "tekintetfigyelö" vagy mi a fene, meg ha nem is annyira speci, mert mar megfigyeltem, hogy ha nem csinalok semmit a telefonnal, csak nezem, akkor sokaig vilagit a kijelzö, viszont ha leteszem, akkor par masodperc mulva elsötetül..
Különben a ket kapacitiv gomb masnak is ilyen random modon vilagit? Hol vilagitanak, hol nem..
-
Xaels
félisten
[link] Azt mondjátok hamar kezdik a mai gyerekek?
4hónapos ma Aliz és amikor fotózni próbáltam kikapta a kezemből a telefont.
-
dani3l
őstag
Salzburg Orange? Az szep.. En regota nezegetem az orange honlapjat, de ugyan az az 5 telefon van mar vagy egy eve.. HTC-böl konkretan van egy Desire X oszt' jonapot..
Egyebkent enyem is ausztriai vasarlas, igaz független es valoszinü nemetorszagba szant darab, de van benne magyar nyelv.Dupla OFF: Igen, azert van egy "kis" különbseg az itteni, meg a magyarorszagi szolgaltatoi arak meg szolgaltatasok között..
#6118 Xaels: Ezek nagyon jo kepek szerintem.
Mondjuk en eleg laikus vagyok fotozas temaban, meg egyebkent is elegge az utolso szempontok között szerepel a fenykepezö egy telefonnal, de azert egyaltalan nem olyan rossz a helyzet.
-
keIdor
titán
Na itt az S/N: HT35EW a többi az gyártói azonosítás, nem érdekes. Elég friss, május végi.
Salzburgi Orange, ingyen elhoztam, hát igen, soha többet Magyarországi mobilvásárlás, meg úgy egyébként más sem. Otthon ilyen havidíj mellett szerintem még kértek volna 70k-t. Nagyon azon agyaltam, hogy elhozok egy S4-et is, de mondom minek, előbb inkább elpasszolom az i5-öt, meglátjuk mit hoz az iOS7, aztán ha nem tetszik akkor menjen.Készülékről: fekete, azt nem is néztem, hogy tud-e magyarul, angolra állítottam mint egyébként minden kütyümet. Nem tudom, hogy független-e, arra majd rá kell nézzek. Összeépítés hibátlan, sehol egy hézag, vagy karc.
Szerk.: Nincs benne magyar bár nem is kell, most nézem HU az külön régió már.
-
boksz
senior tag
Mindig vannak és lesznek is elégedetlen vásárlók !
Tisztában volt mindenki aki kiad ennyi pénzt egy telefonra, hogy mi az amit vesz.
Teszteket néz, videókat, stb.
A HTC sosem a mobilkamerái kiváló minőségéről volt híres, nem tudom miért értetlenkednek egyesek ?Az, meg hogy azt mondták, hogy ilyen meg olyan szuper lesz a kamera .... ez a marketing.
A Samsung mindig is jobb minőségű kameraegységet készített, nem tudom mit kell ezen értetlenkedni ? -
Xaels
félisten
válasz
adodaniel #6116 üzenetére
A Blinkfeed sokkal többet tud mint egy RSS csak támogatás kellene. Kicsit rugdoshatnák a szolgáltatókat a HTC a gyorsabb implementálás érdekében.
(#6117) Exelsior: azt a listát ne nézd. Több helyen is sántít a dolog.
Pár új kép: Uhura effektezve , Uhura ásít , Fürcsi
-
Exelsior
őstag
Igen tényleg, igazad van. Akkor max jővőre, de ez igazán a google-n múlik meg a telefongyártókon.
-
-
-
keIdor
titán
Na megjött, eléggé tetszik.
-
NandorHUN
addikt
Most látom, hogy S4-et updatelték, mostmár egyáltalán nincs lagg, lila utánhúzás, illetve kamera szoftver is frissült, lehet mozgatni SD kártyára is.
-
HUTCHDB
nagyúr
hasonloan vélem en is. mivel nalam van, fenykepezek....
a fo baj, hogy a telefon jo, es meg is vennem, de a kamera gyengebb, altalanos, napi hasznalatban (erre van kitalalva a mobilban a fenykepezo) mint az sIII.
nem hiszem, hogy szoftveresen ez javithato lenne, ami viszont nagyon elcsuggeszt. -
F_Gergely
őstag
most jovok a voda boltbol, felre rakattam a telefont, szombaton megyek erte
-
adodaniel
őstag
Turista képekre nekem megfelel.
Voltak tesztek, mindenki látta mire képes ez a kamera, meg az ultrapixel technológia. Ilyenkor soha nem értem a vásárlás után fanyalgókat, hiszen ha valamiben, akkor a kamerában lehet tudni előre mire számíthatsz. Ha meg nem tetszik, akkor nem veszed meg. Szerintem. De egy későbbi frissítés javíthat is a helyzeten persze és akkor a korai tesztekkel sem megy semmire az ember.
-
NandorHUN
addikt
válasz
adodaniel #6103 üzenetére
Számomra azért fájó pont, egy 8MP minőséggel már teljesen elégedett lennék, de pl ha beteszem háttérnek (full HD) a One-nal készült képet asztali gépen akkor bizony látszódik, hogy nem az igazi.
Ezen az alapon mindenre lehetne azt mondani, hogy minek? Minek HDR mikrofon, a másik is használható. Mellesleg azért kéne jó képeket tudni lőni, mert egy 200k-s mobilnak 2013-ban konkurenciához mérten ezt már tudnia kéne, illetve azért mert a DSLR gépét nem cipeli mindenki magával, ellenben telefont azt igen. -
boksz
senior tag
Egy fotónál - szerintem - nem a kép minősége a fontos, hanem a fotó "mondanivalója".
30% képminőség, 70% érzés.Ennek tükrében fotózom évek óta. Erre tökéletesen megfelel a HTC ONE.
-
doggie
aktív tag
válasz
adodaniel #6103 üzenetére
Valóban igazad van. De! Ha már beharangozták a nagyobb érzékelőt és az eddig kamerákkal is egész jó utazós képeket lehetett már csinálni, kicsit bízott az ember benne, hogy ne a >10kg-s fotós motyójával kelljen mindenhova mennie, hanem turista képekre az ezzel készítettek is megfelelőek lesznek.
Sajna egyelőre nem azok. -
adodaniel
őstag
válasz
NandorHUN #6100 üzenetére
Ezt a kamera mizériát nem értem. Aki profi fotós, az elve nem telefonnal fotóz profi képeket (bár valamelyik amerikai újság épp a héten rúgta ki a profi fotósait, mert neki az i5 képei is megfelelnek, azt meg az egyszerű újságíró is tudja használni
), átlag felhasználó nem 500%-os nagyítással nézi a képeket és egyébként is a kamera egy mobiltelefonban csak extra szerintem.
-
doggie
aktív tag
válasz
NandorHUN #6100 üzenetére
Pontosan, ugyanezt fejtegettem én is kicsit lejjebb.
A közeli és makró képekkel tényleg rendben van minden, de a nagylátónak számító táj ill, városképekkel (ahol a fókusznak vagy nagyon távol, vagy szinte végtelenen kéne lenni, azokkal nagyon rosszul bánik.
Kicsit olyan festményszerűen mos. :-( -
Nightfall75
tag
Valaki vett már a T-től ezüst színűt az ezen a héten érkezett készletből? Egy gyártási időre és helyre lennék kíváncsi, (S/N szám első öt karakter, lásd topicindító hozzászólás), illetve arra, hogy javult-e az összeszerelési minőség.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple iPhone SE 2020 64GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- iPhone XS Max 64GB Független Újszerű/1 hónap gar./Akku 100%/p4303
- iPhone XR 128GB Vodafone Használt/1 hónap gar./Akku 87%/p4302
- iPhone 11 Pro 64GB Független Újszerű/1-3 hónap gar./Akku 100%/p4301
- Megkimélt Apple iPhone 8 Plus 64GB Fekete szinben, 100% akkuval, kártyafüggetlen, garanciával
- Apple iPhone 12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple Cinema HD Display 23" eladó
- Wacom Cintiq DTK-2260 - Digitális rajztábla
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest