Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Közben még egy régóta fennálló Raspberry-s problémámat szeretném megoldani.
    Távoli asztalnak én VNC-t szoktam használni (az úgymond "gyári", RealVNC).
    Ingyenes, működik a PI-n helyi hálózatból is meg Cloud-ban is (ingyenes reggel max. 5 eszköz/fiók, de plusz e-mailcímet regisztrálva ez sem gond).
    Kevés erőforrást eszik, amit kell azt tudja, egyszóval nekem bevált.

    Ha egy éppen headless-ként használt PI-t szeretnék elérni grafikus felülettel - és egy kényelmesen nagy felbontással - akkor én úgy látom két opcióm lenne:
    1.) A config.txt-be hdmi_force_mode=1, és beírom a kért módot a kért felbontáshoz.
    De ez ilyenkor fix, ha épp nem érem el hálózatban, és egy másik monitort dugok rá (ami meg nem tudja azt a - célszerűen viszonylag nagyobb - felbontást), akkor nem lesz képem, és nem érem el sehogy a PI-t az SD-kártyának egy Linuxos/EXT4-et látó gépben való fizikai átszerkesztése nélkül.
    2.) A RealVNC-nek lenne erre megoldása, virtual desktop: [link]
    Ha a headless indított PI-re egy SSH-n belépek, akkor onnan indítva a vncserver -randr=1920x1200 parancsra tökéletesen működik, és onnantól már elérem a Viewer-ből 192.168.0.222:1-n (amíg nem indítom újra a PI-t).
    Viszont nem ssh-n belépve ez nem működik, pl. autostart-ba beírva sem. A start fájlból külön terminal ablakot nyitva: lxterminal -e vncserver sem működik.
    Mi lehet a baja, miért csak SSH konzolból fut le, illetve hozza létre a virtual desktop-ot ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák