Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    Sracok, egy kerdes... Lehet nem a legjobb osszehasonlitasi alap, de szeretnem megerteni az okat annak amit tapasztalok

    Szoval, tegnap pont egymas utan neztem HBO maxon az uj boreger filmet (4K, dolby vision) meg par epizodreszt az our flag means death-bol (sima full HD, a tv felskalazza) es leseggeltem a difin:
    A kerdes, hogy miert nez ki egy HD upscaled video 5x jobban, mint egy normal 4K-s dolby vision?

    Nem a szinvilagra gondolok, mert a boreger film az kb kettonusu, sotet es narancs, hanem peldaul kep elesseg, kepfrissitesi rata, stb, az egyikben a szereplok haja kozeli felvetelnel is kb egy fekete pacanak tunik, a masikban meg kis tulzassal a hajszalakat szamolni lehet, tengeri tavlatinal meg a hullamon a fodrokat, a mozgas gordulekenysegerol ne is beszeljunk

    Dolbyhoz az AV forumos beallitasokat hasznalom, Filmmaker mode (bar az elesseg masikban is ugyanilyen gyatra ennel a filmnel), a HDhoz az Eredeti kepmodot hatarozta meg, csak atallitottam Elenkre, mast nem butykoltem rajtuk

    Van eselteg olyan film nflix, hbo-n amin ellenorizni lehetne tenylegesen mit tud 4K streamingben?

    LG C1 55"

Új hozzászólás Aktív témák