Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferdzsoo

    addikt

    Sziasztok!

    Pár napja egy Oled55C1-et használok PC-ről.
    Az ABL-el tisztában vagyok, azonban van egy olyan jelenség amit nem tudok hova tenni.
    Mindegy hogy egy statikusabb állókép (weblap) vagy HDR film van megjelenítve, egy idő után (tippre 3-4perc) folyamatosan elkezd csökkenni a fényerő ha sötétebb tartalom van megjelenítve (olyan lassan hogy nem is észrevehető) és csak akkor ugrik vissza ha nagyobb változás történik a tartalomban/világosabb jelenet jön. Ekkor visszaugrik a fényerő és ez jól látható.
    Először a statikusságra gondoltam, hogy védelmi funkció, azonban teljesen meglepett amikor egy filmnél is észrevettem hogy nagyon sötét lett. Ez csak akkor történik ha hosszabb időn keresztül a filmben sem jelenik meg világosabb részlet. És innentől teljesen nem értem miért csinálja. Miért kezdi el a sötét tartalmat tovább sötétíteni, majd amikor jön egy világosabb nappali jelenet visszatolja a fényerőt az eredeti beállításra. :F
    Mindenféle energiatakarékos mód (lógó elsötétítés, stb) a TV-n és a PC-n is ki van kapcsolva.
    Különböző képmódokban is csinálja, HDR és SDR módban is.
    Előre is köszönöm a tippeket.

    [ Szerkesztve ]

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Új hozzászólás Aktív témák