-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
envagyok
veterán
válasz
Faresz29
#1982
üzenetére
http://uk.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship
Te 2m-ről ugyan nem látsz 55 colon semmi különbséget fhd és uhd között még hibátlan nullás sasszemmel sem. Az meg nem életszerű, hogy 50 cm-ről vizsgálgatva veszel észre különbségeket.
Nekem a hálóban full 4k lánc volt (4k lejátszó, 4k 5.1 avr, 4k tv). Most a tv fhd lett, még lejátszható az uhd tartalom. Majd ha 80 colos uhd tv lesz elfogadható áron, akkor veszek újra uhd tv-t a hálóba, a nappaliban kb 140 colossal látszódna különbség. Ott kb 5 méterről 60 colon még a 720p és fhd között sem látok különbséget. Ez olyan mintha megvehetnéd ugyanazt az autót x millióért 250ges végsebességgel, fél x millióért limitált, 140-es maximális tempóval. Ki a fene venné a drága autót, mikor úgyse használja ki a tudását.
Persze lehet demókat nézegetni fél méterről, de az nem életszerű, nem arra használod.
4k anyag már van, lehet venni uhd Blu-ray filmeket, az más kérdés, hogy nagy részük fake uhd, múltkor is röhögtem a médiamarktban, mikor 4k tv-n 4k mechanic resurrection demó ment, és ott ájuldozott 2 hipszter, hogy azta... Látod? Ezért érdemes 4k tv-t venni. Nos a mechanic fhd-ben van masterelve, a filmek nagy része fake uhd,( és fake 3d is):
http://realorfake4k.com/
http://realorfake3d.com/Sokkal többet számít szerintem hogy a látható pixelekkel milyen képminőség jön össze.
Ledtv-n sose látsz igazi feketét, az max meccset nézni jó. Egy nap tesztelés után teljesen levest a lábamról az oled. Még a nappaliban lévő 60-as plazmánál is jobb (-igaz nem annyival, mint LCD esetén)10000 forintból lehet tökéletes uhd lejátszót venni, látogass el az S905 Amlogic topikba.
A telefonom is tud 4k30p-ben rögzíteni, de sokkal élvezhetőbb az 1080 60p. És nem azért, mert a 4k szar, hanem mert amatőr videózásnál jobb a 60p.
Tv adás szerintem 10 éven belül nem lesz 4k.
Olyan messziről fizikailag képtelenség különbséget látni
A 4k-nak hirdetett anyagok nagy része fake
(és nincs tapasztalatom, de szerintem a PS is sokkal folyamatosabb játékmenetet csinál fhd-ben)Szóval minek a 4k?
Egy újabb parasztvakítás,amit bekajált a nép
Új hozzászólás Aktív témák
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Gitáros topic
- Százmilliárd dolláros AI-fegyverkezésbe kezdett az Amazon és a Google
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Motoros topic
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- BMW topik
- TCL LCD és LED TV-k
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- LG 48C5 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- SAMSUNG QE55S90DAEXXH 55" OLED 4K UHD Smart TV, 138 cm
- LG 55C5 - 55" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- LG OLED65B42LA 3 ÉV GYÁRTÓI GARANCIA
- GRUNDIG ( 55GOB9280) 140CM 4K Q-OLED SMART PRÉMIUM ! AKCIÓ
- Dell Latitude 5320 - 13,3" touch, i5-1145G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, garancia
- HP Thunderbolt 4 kábel
- AKCIÓ! Törött Apple iMac 19.2 i5-8500 Radeon Pro 560X 4GB 16GB 256GB SSD 21.5" 4K Retina
- Retro nagy ATX toronyház 2001-ből
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Vhiktor

