Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
BlacKSouL
addikt
Nos, mielőtt átmegyek az ór(i)ás topikba - kerestem, de nem találtam - felvázolom a kiindulási állapotot:
Gyerekkoromban tetszettek az órák, nagyapám meg apám nem hordott óráit tettem fel néha-néha, mikor többnek akartam látszani (jó messziről indulok) Ezek semmi extra, egy aranyozott Accurist, meg egy aranyozott Timex úgy a 70-es évekből. Ám ezeket féltettem hordani, egyiknek meg is van repedve az üvege.
Pár évig semmi, majd az idő iránti vágyam már kielégítette a mobilkorszakban a telefon, azt húzogattam elő. Aztán előző munkahelyen meg kaptam az 5 éves törzsgárda ajándékórát, ami egy Miyota bélre épített valami dizájn, céges felirattal. Ekkor ismét elkezdtem karórázni, ezzel. SS szíj és tok, a szíjban gumibetét, ami a legnagyobb baja, ugyanis felkeményedik, elreped, és egyedi dizájnja miatt nem cserélhető bármire, csak ugyanilyenre. 5ATM WR, stopperes amit igazán sosem használtam. Nekem elsőre fura volt a dizájn, de megszokható, nem egy tipikus elegáns classic, de nem is eltúlzott, vagy nehezen olvasható zsúfolt. Hétköznapokon hordható, nem félteni való típus, pláne nem az irgalmatlan vastag lencseszerű üvegnek köszönhetően, ami asztalsarkához koccantva se roppan szilánkjaira. És van vagy fél kilós
Ami a szíjszakadás miatt felmerült bennem: egy közepes árú (max 75kHUF) hétköznapi hordásra alkalmas, pólóhoz, de szükség esetén zakóhoz is felvehető valami. Nem szeretem az erős, túldizájnolt formát, a túl sok információt, a vastag kiskarikákat, a nehezen leolvashatóságot, de a nagyon puritán stílust is kerülni akarnám (Skagenek pl.) Legyen vízálló úszáshoz ha lehet (10ATM), ami ki is zárja a bőrszíjat, zafírüveghez nem ragaszkodom (de előny), a túl hangsúlyos gombokat/koronát is kerülném, de jó lenne, ha lenne dátumjelző. Legyen kör alakú a tok, a szín acél v. gunemtal, fekete, szürke vagy sötétkék számlappal, de lehetőleg kontrasztos mutatókkal, segítve a leolvasást. Egy bizonyos, nálunk is jelen lévő boltban kapható árukészletből nézegettem neten, pár óra alatt leszűkítettem 8-9 db-ra, amiből egy soksok órát tulajdonló és nagy órabuzi barátom végül egyelőre előzetesen ezt ajánlotta, figyelembevéve az igényeimet, ismerve engem mint egyént, ÉS hozzátéve, hogy a Festinákat nem kifejezetten kedveli, de rossznak nem kifejezetten rosszak, csak...nem a legeslegjobbak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Inno3D GeForce RTX 4070 Ti X3 12G - Karácsonyi akcióban!
- Redragon Kumara K552 RGB Brown Switch magyar billentyűzet
- Lenovo Thinkpad P1 Gen 6 - i9-13980HX, 32GB, 2TB SSD, 16" WQUXGA (3840 2400), RTX 4090
- 15.gen! Intel Core Ultra 9 285K +16-32GB DDR5 RAM +hűtött VRM-es Z890 lap! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre)
- OP AudioCodes C450HD Ip Phones - Szines kijelzős - Teams/ Zoom telefon - Új dobozos
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 1 i7-10510U 32GB 1000GB Nvidia Quadro P520 14" FHD Gar.: 1 év
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- BESZÁMÍTÁS! MSI X99S i7 5820K 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1050Ti 4GB GAMDIAS TALOS E2 Elite ADATA 600W
- Apple iPhone 14 128GB,Használt,Adatkabelel,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 11 128 GB Lila 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi



