- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Fujifilm X
- Elképesztően drága az új Ryzen Threadripper PRO generáció
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Házimozi haladó szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sebaj Fóbiás
aktív tag
Sziasztok!
Elkezdtünk fejben összelegózni egy gépet egy kedves barátomnak, és hogy minden klappoljon kérném a bábáskodásotokat a projecthez!
Alapvetően egy játék nélküli mindenes gép lesz, amin még egy pár zeneszerkesztő program fog futni. Egy i5-ös proci lesz benne, 16 GB memóriával (illetve eleinte csak egy 8 GB-os, aztán idővel kap még egyet), egy SSD és talán még egy HDD. Egy elég vagány, külső hangkártyás, studio hangfalas, midi billentyűzetes környezetbe fog kerülni, elég fontos szempont, hogy állat jól nézzen ki. Így kattantunk rá az IN WIN Chopin-re. Ennek mennyire minőségi a tápja, van erről valakinek infója? Egy-két tesztet elolvastam ugyan, ott jónak és halknak is mondták, de ti azért többet tudtok ilyesmikről.. Jah, és Noctua NH-L9i-nél "némileg" olcsóbb, de beleférős, halk hűtő létezik? Nem azon a pár ezresen fog múlni, de azért ba***a a csőrömet, hogy ötöd akkora, mint egy böszme hűtő, de másfélszer annyiba kerül...
Plusz szerintem csúnya is a Noctua színkombó..
A másik, hogy a terv eredetileg úgy indult, hogy először összeraknánk egy gépet VGA nélkül, aztán később kapna egy középkategóriásat (nálam ez a GTX960~1060 környéke), hogy néha egy két játékkal azért el lehessen szórakozni. De a Chopin-be meg csak elég csúnyán lehetne videokártyát tenni..
Tudtok olyan házat, ami a Chopin-hez hasonló megjelenésben (főleg az előlapja a szerelem tárgya), de legalább egy low profile VGA belemenne? Nem lenne hátrány, ha méretben is hasonló lenne, vagy legalábbis csak minimálisan nagyobb, amennyivel muszáj. Jah, mondjuk a dVGA-hoz már tápból is valami combosabb fog kelleni, az megint hely... fuck... Fractal Design Node 202-t pl néztem, ez nincs alu előlappal?
Jah, jut eszembe, USB-ből elég sok fog kelleni (minimum 6), és bár hátul lesz ennyi, de ha a nagyobb házon nem csak kettő lenne az plusz pont.
/* Egy BlueRay író lesz még külső házban használva, ha a nagyobb házba esetleg egy slotos író még beférne az sem lenne hátrány. De ez nem annyira szempont, perpill csak arra használja, hogy letölti (BR ISO), kiírja és asztali lejátszón megnézi a filmeket, amit azért ma már egyszerűbben, lemezezés nélkül is meg lehet oldani.. :] De egyelőre csak a 775-ös konfig lecserélése a cél. */
Üdv!
Új hozzászólás Aktív témák
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Háztartási gépek
- Trollok komolyan
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Autós topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hegesztés topic
- Drón topik
- Hálózati / IP kamera
- További aktív témák...
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- Új! Számla + 1-3ÉV Gari! Áfás! Gamer PC - Számítógép! I5 14400F / RTX 5060 Ti / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Kingmax 2x2GB DDR3 1333 RAM eladó
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550 7 5800X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Enermax 750W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest