- Autós kamerák
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- VR topik
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Kompakt vízhűtés
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- TV antenna és jelerősítés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- DUNE médialejátszók topicja
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
Mivel továbbra is megy a vakaródzás "esetleges fejlesztés" miatt, így az FT03-mini még egy problémáját ki szeretném küszöbölni. A 10,5"-os vga, Atx táp támogatás után, szeretném ha a CPU hűtő mérete/elhelyezése/teljesítménye nem szűkítené a beszerelhető alaplapválasztékot és a processzor teljesítményét.
Ezért tovább fogom moddolni.
Egy 140 mm-es radiátort próbálok meg felszerelni a ház szellőztetését végző alsó ventilátorra és egy pumpával egybeépített blokkot a cpu-ra, persze nem gyári egybevíz formájában.CPUblokk+pumpa megvan az apróról, Egyenlőre a meglévő 200-as radiátorral lesz kipróbálva. Ki kell derülnie hogy res. nélkül hogyan bírja a hőtágulást a 100% feltöltött rendszer, mert a pumpa van legmagasabb pontban nem lehet benne buborék.
Illetve ilyen kis ellenállású, kis térfogatú körben mennyire lesz zajos a leszabályzott pumpa, ami alapból elég nagy teljesítményű, kell-e valmi folyatás, vékonyabb csövek.?!
Míg ezek kiderülnek addig a 140-mm-es radiátorok szűk választékán kell átverekedem magam, mert túl vastag és túl vékony sem lehet, mert az egyik az esztétikum míg a másik a teljesítmény rovására megy. illetve a kivezetések sem lehetnek akármilyen pozícióban..
Új hozzászólás Aktív témák
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Fotó állvány eladó
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- Xiaomi Redmi Note 11 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest