Hirdetés
- Fórumok
- Hűtés, házak, tápok, modding
- Modding és elektronikai kérdések
- (kiemelt téma)
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Melyik tápegységet vegyem?
- Projektor topic
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- TCL LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Vezetékes FEJhallgatók
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- SONY LCD és LED TV-k
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Élet majdnem tökéletes üzemidővel: Honor Magic8 Pro
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- A kijelzőkre készült védők mutatják meg a három új Galaxy Z modell képarányát
- Google Pixel 10 és 10 Pro összehasonlító gyorsteszt
-
22037 - 21901
22037 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Phobion
addikt
-
PHM
addikt
-
Phobion
addikt
Köszi!
Tudnál ilyet linkelni esetleg kérlek?
Ezen a területen nincs tapasztalatom. -
PHM
addikt
Természetesen megfelel, ha:
1: az eredeti töltő csatlakozója is 5,5 mm x 2,5 mm-es volt,
2: a polaritás szintén stimmel, azaz a belső csatlakozón van a "+".
Ezzel együtt kicsit ágyúval verébre lövésnek érzem a dolgot,
szvsz egy 1,5-2A-es normális, nem dzsunka táp bőven ellátná a feladatot. -
Phobion
addikt
-
PHM
addikt
"Kérdésem: okozhat-e ez kárt a ZTE modemnek?
Mivel itt az Output 12 V ---- 2A; 1A helyett."
Szerintem nem probléma, a modem annyit vesz fel a tápból, amennyi kell neki.
Én nem csinálnék belőle gondot. -
Phobion
addikt
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni, ha nem jó topik, akkor pls irányítsatok át.
Ma elment az áram, 1 óra után visszajött, majd konstatáltam, hogy a Digi (most már One, de kb 8 éve van itt ez a modem) által adott modem nem kapcsol be.
Próbáltam ki-be kapcsolni, áramtalanítani, semmi.
Annyit vettem észre, hogy ahogy csatlakoztatom az APC PM5-GR konnektor aljzatba egy pillanatra felvillannak a modem ledjei, majd kialszik.Modem típus: ZTE ZXA10 F625G
A modem tápkábel végén lévő konnektor "fejen" megnéztem, hogy ott milyen Volt, Amper output-ot stb. ír:
[kép]Találtam itthon egy ilyen adaptert
[kép]Ezzel most működik.
Kérdésem: okozhat-e ez kárt a ZTE modemnek?
Mivel itt az Output 12 V ---- 2A; 1A helyett.Illetve vennék hozzá új adaptert, ne ilyen régivel menjen.
Milyet érdemes és honnan?
Előre is köszi!
-
Phobion
addikt
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni, ha nem jó topik, akkor pls irányítsatok át.
Ma elment az áram, 1 óra után visszajött, majd konstatáltam, hogy a Digi (most már One, de kb 8 éve van itt ez a modem) által adott modem nem kapcsol be.
Próbáltam ki-be kapcsolni, áramtalanítani, semmi.
Annyit vettem észre, hogy ahogy csatlakoztatom az APC PM5-GR konnektor aljzatba egy pillanatra felvillannak a modem ledjei, majd kialszik.Modem típus: ZTE ZXA10 F625G
A modem tápkábel végén lévő konnektor "fejen" megnéztem, hogy ott milyen Volt, Amper output-ot stb. ír:
[kép]Találtam itthon egy ilyen adaptert
[kép]Ezzel most működik.
Kérdésem: okozhat-e ez kárt a ZTE modemnek?
Mivel itt az Output 12 V ---- 2A; 1A helyett. -
Goblin12
őstag
Sziasztok.
Adott egy "be quiet! Light Base 900 FX Black" gépház és az oldalán lévő intake ventiket (3x140) szeretném megőrizni, és erre ráépíteni a "ASUS ROG Astral LC GeForce RTX 5090 OC" vidikarinak a radiját ami 3x120as.
Valami ilyesmi adapterre gondoltam. Vagy ez és akkor csak egy helyen lenne fogatva.
Van ennél olcsóbb megoldás, valakinek más ötlete?Köszönöm.
-
Tomko78
addikt
Teljesen típusfüggő.
Ezek az RGB cuccok 99.9%-ban ugyanazzal a LED chippel dolgoznak, a különbség hogy mennyit tesznek fel belőle.
Van amelyikben sűrűbb, van ahol ritkább a LED sűrűség.
Ha van pontos típusod, nézd meg annak az adatlapját. Az a mérvadó.
Kicsit össze vissza van még a vezeték majd rendbe teszem őket , de így legalább nem kell tartani hogy nem bírja az alaplap

-
Tomko78
addikt
Teljesen típusfüggő.
Ezek az RGB cuccok 99.9%-ban ugyanazzal a LED chippel dolgoznak, a különbség hogy mennyit tesznek fel belőle.
Van amelyikben sűrűbb, van ahol ritkább a LED sűrűség.
Ha van pontos típusod, nézd meg annak az adatlapját. Az a mérvadó.
Amit be másoltam képet az a ventilátor adatlapja , de ott nem térnek ki a ledre , de biztos ami biztos rendeltem egy ilyen Asus cuccot, így csak nem lesz gond a 8 ventilátor LED

-
razorbenke92
őstag
Teljesen típusfüggő.
Ezek az RGB cuccok 99.9%-ban ugyanazzal a LED chippel dolgoznak, a különbség hogy mennyit tesznek fel belőle.
Van amelyikben sűrűbb, van ahol ritkább a LED sűrűség.
Ha van pontos típusod, nézd meg annak az adatlapját. Az a mérvadó.
-
Tomko78
addikt
Az a kérdés, hogy a venti mennyit használ, vagy hogy a rajta lévő LED-ek mennyit használnak?
A 0.2A reális egyébként, az 5V címezhető LED-ek általában ilyen 0.03A LED chipenként.
Rajta levő LED, mert az alaplapra 3A ledet lehet kötni, és mintha külföldi oldalon azt olvastam volna hogy a ventilátoron lévő ledek 0.4 A fogyasztanak vagy használnak
-
razorbenke92
őstag
Az a kérdés, hogy a venti mennyit használ, vagy hogy a rajta lévő LED-ek mennyit használnak?
A 0.2A reális egyébként, az 5V címezhető LED-ek általában ilyen 0.03A LED chipenként.
-
Tomko78
addikt
Erőt egészséget , az alaplapom 3A 5V enged rgb-vel terhelni , na most egy 12 cm venti mennyi A használ , mert a gyártó 0.2-0.25 A létezne hogy csak ennyit használ ? mert volt ahol azt olvastam 0.4 A használ 8 venti lenne , úgy hogy nem mindegy
-
Ribi
nagyúr
A PC és a házimozi között van egy ajtó, és a küszöb mellett kéne elvigyem a 7.1-et. Ha ezt RCA kábellel kene megoldani, az 8db combosan árnyékolt, tehát kb. 6mm átmérőjű kábel kellene a HDMI mellett. Ez nagyon sok kábel.
Talán 2m hossz is elég lenne egyébként, annyira még össze tudnám tolni az eszközöket.Vannak ugye a bányász kártya extenderek USB kábellel. Lehet hang karinak az elvisel egy 2-3 méterest.
-
Berry84
újonc
Bár nem egy bonyolult áramkör, és nem is drága, azért akadhat vele probléma, pl.: 12 V-os minimum tápot említenek hozzá, ugyanakkor egy látni rajta egy 78M12-es lineár stabilizátort, aminek a dropout értéke már egész alacsony terhelésnél is 1,5...2V, vagyis ennyivel nagyobb bemeneti feszültséget kell kapnia, ha a kimenetén stabil 12V-ot szeretnénk. Ezért 12V-os tápról még nem lesz teljesen korrekt a működése. Aztán 3 kHz-re specifikálták a bemeneti PWM frekvencia maximumát, a PC-s ventik pedig ennél közel egy nagyságrenddel magasabbat, 25 kHz-et használnak. A kimeneti jel maximuma is 10V, így ha az eredeti műszer 12V-on mutat maximumot, akkor 10V-tal sosem lesz 100%-ra kihajtva. Ráadásként erősen túlbiztosított, optocsatolót is tartalmaz, ami a te esetedben felesleges, bonyolultabbá teszi a megoldást.
PHM alapjában jó megoldást javasolt, egyetlen jól méretezett integráló RC-tag DC feszültséget hoz létre a PWM-jelből. A plusz feladat itt a műszer korrekt meghajtása, amihez az alapműszer tulajdonságait sem ártana tudni: mekkora a végkitérési feszültsége (ez jó esetben 12V), illetve mekkora ellenállással fogadja/terheli a mérendő jelet. Mivel ez egy passzív műszer, biztosan nem elég magas a bemeneti ellenállása ahhoz, hogy egy natúr RC-tag után keletkező DC-szint meg tudja hajtani, ezért valószínűleg kell valamilyen aktív fokozat (azaz erősítő) elé.
Ha a műszer 12V-ra ad végkitérést akkor a nemhogy a passzív RC-tag (amiről terheletlenül maximum 5 V DC jön ki, mivel a vezérlőjele 0/5 V-os), de az emitterkövető sem fogja kihajtani.Update.
Bekötöttem a modult. És kihajtha a műszert. De a pwm jellel valóban nem tud mit kezdeni. A mutató fix 80%-on van, kimeneten ~8.8V-t mérek. Ilyen tized mm-eket ugrál ugyan a mutató, de nem ezt az eredményt vártuk. Kell egy másik kütyü.
-
Melorin
addikt
Nincs vele tapasztalatom, de HDMI embedder/extractor párral (vagy ha a GUP-d tud hangot tenni a HDMI-hez, akkor elég csak az extractor) megpróbálhatod.
Előnye, hogy elegáns és csak HDMI kell hozzá, valamint teljesen erre való technológia, így kisebb esély van a kudarcra.
Hátránya, hogy viszonylag drágább mulatság. 30-40 USD egy embedder. 20-30 egy extractor.Inkább vettem 20m árnyékolt kábelt
Azért köszi! -
razorbenke92
őstag
A PC és a házimozi között van egy ajtó, és a küszöb mellett kéne elvigyem a 7.1-et. Ha ezt RCA kábellel kene megoldani, az 8db combosan árnyékolt, tehát kb. 6mm átmérőjű kábel kellene a HDMI mellett. Ez nagyon sok kábel.
Talán 2m hossz is elég lenne egyébként, annyira még össze tudnám tolni az eszközöket.Nincs vele tapasztalatom, de HDMI embedder/extractor párral (vagy ha a GUP-d tud hangot tenni a HDMI-hez, akkor elég csak az extractor) megpróbálhatod.
Előnye, hogy elegáns és csak HDMI kell hozzá, valamint teljesen erre való technológia, így kisebb esély van a kudarcra.
Hátránya, hogy viszonylag drágább mulatság. 30-40 USD egy embedder. 20-30 egy extractor. -
Melorin
addikt
A Gen3 PCIe esetén a riser maximális ajánlott hossza 1-2m, bár a szabvány elvileg nem írja elő a jelvezeték hosszát, és nagyban függ a kábelek jeláthallásától, árnyékolásától.
Mi pontosan a cél? Valami audiofil művelet, hogy ne az analóg hangjelet kelljen 3m-en kábelezni?
A PC és a házimozi között van egy ajtó, és a küszöb mellett kéne elvigyem a 7.1-et. Ha ezt RCA kábellel kene megoldani, az 8db combosan árnyékolt, tehát kb. 6mm átmérőjű kábel kellene a HDMI mellett. Ez nagyon sok kábel.
Talán 2m hossz is elég lenne egyébként, annyira még össze tudnám tolni az eszközöket. -
razorbenke92
őstag
A Gen3 PCIe esetén a riser maximális ajánlott hossza 1-2m, bár a szabvány elvileg nem írja elő a jelvezeték hosszát, és nagyban függ a kábelek jeláthallásától, árnyékolásától.
Mi pontosan a cél? Valami audiofil művelet, hogy ne az analóg hangjelet kelljen 3m-en kábelezni?
-
Melorin
addikt
Sziasztok!
Szerintetek meg lehet oldani, hogy egy PCIe x1 hangkártyát valahogy a gépházon kívülre kb 3m távolságra valamilyen kábellel elvigyem? Ha igen, milyen lehetőségek vannak erre?
-
erzol
őstag
Sziasztok!
Van egy ilyen tápom [link]
Szeretném a kábeleit ízlésesen elrendezni, amihez szükségem lenne kábelfésűre. Temun nézegettem, és rendeltem is egy szettet, de kiderült, hogy a táp kábelei vékonyabbak a szokásosnál. 2mm-es kábelfésű kellene hozzá, de mindenhol 3mm-est látok.
Tud valaki valamilyen lelőhelyet 2mm-es fésűre?Kérdezd meg roger. smith - t.
Szinte mindenre van megoldása. -
Ace Ventura
addikt
Sziasztok!
Van egy ilyen tápom [link]
Szeretném a kábeleit ízlésesen elrendezni, amihez szükségem lenne kábelfésűre. Temun nézegettem, és rendeltem is egy szettet, de kiderült, hogy a táp kábelei vékonyabbak a szokásosnál. 2mm-es kábelfésű kellene hozzá, de mindenhol 3mm-est látok.
Tud valaki valamilyen lelőhelyet 2mm-es fésűre? -
Berry84
újonc
Bár nem egy bonyolult áramkör, és nem is drága, azért akadhat vele probléma, pl.: 12 V-os minimum tápot említenek hozzá, ugyanakkor egy látni rajta egy 78M12-es lineár stabilizátort, aminek a dropout értéke már egész alacsony terhelésnél is 1,5...2V, vagyis ennyivel nagyobb bemeneti feszültséget kell kapnia, ha a kimenetén stabil 12V-ot szeretnénk. Ezért 12V-os tápról még nem lesz teljesen korrekt a működése. Aztán 3 kHz-re specifikálták a bemeneti PWM frekvencia maximumát, a PC-s ventik pedig ennél közel egy nagyságrenddel magasabbat, 25 kHz-et használnak. A kimeneti jel maximuma is 10V, így ha az eredeti műszer 12V-on mutat maximumot, akkor 10V-tal sosem lesz 100%-ra kihajtva. Ráadásként erősen túlbiztosított, optocsatolót is tartalmaz, ami a te esetedben felesleges, bonyolultabbá teszi a megoldást.
PHM alapjában jó megoldást javasolt, egyetlen jól méretezett integráló RC-tag DC feszültséget hoz létre a PWM-jelből. A plusz feladat itt a műszer korrekt meghajtása, amihez az alapműszer tulajdonságait sem ártana tudni: mekkora a végkitérési feszültsége (ez jó esetben 12V), illetve mekkora ellenállással fogadja/terheli a mérendő jelet. Mivel ez egy passzív műszer, biztosan nem elég magas a bemeneti ellenállása ahhoz, hogy egy natúr RC-tag után keletkező DC-szint meg tudja hajtani, ezért valószínűleg kell valamilyen aktív fokozat (azaz erősítő) elé.
Ha a műszer 12V-ra ad végkitérést akkor a nemhogy a passzív RC-tag (amiről terheletlenül maximum 5 V DC jön ki, mivel a vezérlőjele 0/5 V-os), de az emitterkövető sem fogja kihajtani.Aaaaa. Pedig vettem neki fasza kis műszerdobozkát is.
Kipróbálni mindenképp ki kell, épp ma vettem át. Aztán vagy múkod, vagy nem. Teljesen laikusként megyek neki a dolognak. Bár a gugel ai nagyon bizakodó volt a modult illetően. A ház front paneljén van am egy poti (ellenállatot nem láttam ott), amivel eredetileg a ventikre menő feszt lehetett szabályozni, ezáltal a fordulatot is. Az marad maxon. A műszert viszont nem tudtam kibontani. A gyártó csak annyit mondott, hogy egy analóg voltméter. -
And
veterán
Elvileg megvan, ami kell nekem.
Már csak a bekötést kell kitalálni.
PWM2V / PWM-Feszültség átalakító modul - HESTORE - Elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelemBár nem egy bonyolult áramkör, és nem is drága, azért akadhat vele probléma, pl.: 12 V-os minimum tápot említenek hozzá, ugyanakkor egy látni rajta egy 78M12-es lineár stabilizátort, aminek a dropout értéke már egész alacsony terhelésnél is 1,5...2V, vagyis ennyivel nagyobb bemeneti feszültséget kell kapnia, ha a kimenetén stabil 12V-ot szeretnénk. Ezért 12V-os tápról még nem lesz teljesen korrekt a működése. Aztán 3 kHz-re specifikálták a bemeneti PWM frekvencia maximumát, a PC-s ventik pedig ennél közel egy nagyságrenddel magasabbat, 25 kHz-et használnak. A kimeneti jel maximuma is 10V, így ha az eredeti műszer 12V-on mutat maximumot, akkor 10V-tal sosem lesz 100%-ra kihajtva. Ráadásként erősen túlbiztosított, optocsatolót is tartalmaz, ami a te esetedben felesleges, bonyolultabbá teszi a megoldást.
PHM alapjában jó megoldást javasolt, egyetlen jól méretezett integráló RC-tag DC feszültséget hoz létre a PWM-jelből. A plusz feladat itt a műszer korrekt meghajtása, amihez az alapműszer tulajdonságait sem ártana tudni: mekkora a végkitérési feszültsége (ez jó esetben 12V), illetve mekkora ellenállással fogadja/terheli a mérendő jelet. Mivel ez egy passzív műszer, biztosan nem elég magas a bemeneti ellenállása ahhoz, hogy egy natúr RC-tag után keletkező DC-szint meg tudja hajtani, ezért valószínűleg kell valamilyen aktív fokozat (azaz erősítő) elé.
Ha a műszer 12V-ra ad végkitérést akkor a nemhogy a passzív RC-tag (amiről terheletlenül maximum 5 V DC jön ki, mivel a vezérlőjele 0/5 V-os), de az emitterkövető sem fogja kihajtani. -
Berry84
újonc
-
powermause
tag
-
Berry84
újonc
Ismét összeveszésben vagyok a Copilottal.
Annyira azért nem tűnik egyszerűnek, hogy ellenállat és kondi és kész.A házon a kézi potit nyilván ki kell iktatni.
A táp ágról először a műszerbe mennek ki a szálak, és onnan jön vissza egy piros és egy fekete a potihoz.
Ahogy kiveszem, elvileg ide kellene beépíteni valamit, ami tartalmaz ezt-azt.
1) Ellenállások
R1 = 10 kΩ (RC szűrő)
R2 = 10 kΩ (bázisellenállás)
2) Kondenzátor
C1 = 4,7 µF vagy 10 µF / 16 V vagy 25 V (elektrolit, polarizált)3) NPN tranzisztor (emitterkövetőhöz)
BC547B vagy BC3374) Diódák (opcionális, de ajánlott)
A műszer védelmére tehetsz egy diódát párhuzamosan.
1N4148 (kisjelű dióda)Meg egy tesztnyák, amin összevarrom. Na elvileg ebből kell összerajzolni azt, ami kiadja azt, amit akarok.
-
PHM
addikt
A PWM kimenetre kell kötni.
A legegyszerűbb inegrátor egy soros ellenállás és egy kondenzátor. -
Berry84
újonc
-
PHM
addikt
-
Berry84
újonc
-
eisento
addikt
Sajnos nincs,de lehet hogy az új is ezt produkálja.Akkor biztos nem kompatibilis (a papírok ellenére se) valami.
Nekem a VGA(Inno3D GeForce iChill X4 RTX 3070) ledeket nem sikerült "észrevetetni" már a második alaplapommal(1.MSI Z690_P,2.GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7) sem.
Se RGB,se ARGB porton nem látja a VGA ledeket egyik se.Letöltöttem az Inno szoftverét,a legújabb verzió fel se ajánlja a világítás(led) vezérlést,egy régebbi az legalább megjelenít egy led funkciót,de semmi sem lehet csinálni vele.
mult heten csutortokon megjott a masik huto tokeletesen mukodik a kijelzo rajta... ^.^
-
PHM
addikt
Sziasztok!
Remélem jó tocsikban vagyok. Adott egy feladat, amire a megfelelő nóhót keresem. Vagy azt, akinek barátja a páka és az elektronika. Kifejtem:
Adott egy Apevia X-Cruiser ház. Az elején egy analóg VU méter, egy hőfok mutató, és egy analóg Voltméter (Fan Speed Controller - FSC).
Eredetileg 3 pines, de fűzütt molex ventikkel lehetett összerakni. A front panelről jön egy köteg, INPUT DC 12V felirattal, ezt rá kell dugni a tápra. Innen lehet fűzni a molexeket, majd az utolsót a köteg OUTPUT MAX 0,6A ágára dugni és kész az áramkör. A front panelen elhelyezett potméterrel pedig manuálisan lehet szabályozni a ventik fordulatszámát. Ez a gyári setup.
Kikukáztam a házból a régi, huszonéves technikát és beköltöztem egy friss alaplappal, ami nyilván már pwm-mel is tud dolgozni.Beszereztem egy ilyen kábelt, amivel azt elvileg el tudom érni, hogy bekapcsolás után az FSC ugyan kitér max állásba de sajna ott is marad (hisz a pwm nem a feszültséggel játszik).
Akasa Thermal Solution
És most jön az izgi: hogy lehet azt megoldani, hogy a pwm/rpm jeleket lefordítsuk a Voltmérőnek?
Tehát amikor szabályoz a pwm, az annak megfelelő kitérést szeretném látni a mutatón.
Copilottal már összevesztem ezen, szereti több lépésben cáfolni saját magát. Ezen a ponton gondoltam, hogy élő emberrel is megvitatnám a kérdést. Egyelőre elméleti síkon. Aztán ha relatíve nem sok pízbű megvalósítható, akkor a valóságban is.Ki szereti a kihívást?
Elvileg a PWM jelet integrálva kapod meg a jel átlagát.
Nézz utána az integrátornak. -
Berry84
újonc
Sziasztok!
Remélem jó tocsikban vagyok. Adott egy feladat, amire a megfelelő nóhót keresem. Vagy azt, akinek barátja a páka és az elektronika. Kifejtem:
Adott egy Apevia X-Cruiser ház. Az elején egy analóg VU méter, egy hőfok mutató, és egy analóg Voltméter (Fan Speed Controller - FSC).
Eredetileg 3 pines, de fűzütt molex ventikkel lehetett összerakni. A front panelről jön egy köteg, INPUT DC 12V felirattal, ezt rá kell dugni a tápra. Innen lehet fűzni a molexeket, majd az utolsót a köteg OUTPUT MAX 0,6A ágára dugni és kész az áramkör. A front panelen elhelyezett potméterrel pedig manuálisan lehet szabályozni a ventik fordulatszámát. Ez a gyári setup.
Kikukáztam a házból a régi, huszonéves technikát és beköltöztem egy friss alaplappal, ami nyilván már pwm-mel is tud dolgozni.Beszereztem egy ilyen kábelt, amivel azt elvileg el tudom érni, hogy bekapcsolás után az FSC ugyan kitér max állásba de sajna ott is marad (hisz a pwm nem a feszültséggel játszik).
Akasa Thermal Solution
És most jön az izgi: hogy lehet azt megoldani, hogy a pwm/rpm jeleket lefordítsuk a Voltmérőnek?
Tehát amikor szabályoz a pwm, az annak megfelelő kitérést szeretném látni a mutatón.
Copilottal már összevesztem ezen, szereti több lépésben cáfolni saját magát. Ezen a ponton gondoltam, hogy élő emberrel is megvitatnám a kérdést. Egyelőre elméleti síkon. Aztán ha relatíve nem sok pízbű megvalósítható, akkor a valóságban is.Ki szereti a kihívást?
-
mmdms
addikt
Sziasztok!
Belebotlottam pár napja ebbe a vertical kitbe. Ha jól látom, a hátulsó része teljesen sík és csak a lemez lóg ki a csavarhelyekkel.
Szerintem ez egy BQ! PureBase 500-ba is beépíthető. Mennyivel lesz beljebb így a VGA? -
eisento
addikt
Sajnos nincs,de lehet hogy az új is ezt produkálja.Akkor biztos nem kompatibilis (a papírok ellenére se) valami.
Nekem a VGA(Inno3D GeForce iChill X4 RTX 3070) ledeket nem sikerült "észrevetetni" már a második alaplapommal(1.MSI Z690_P,2.GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7) sem.
Se RGB,se ARGB porton nem látja a VGA ledeket egyik se.Letöltöttem az Inno szoftverét,a legújabb verzió fel se ajánlja a világítás(led) vezérlést,egy régebbi az legalább megjelenít egy led funkciót,de semmi sem lehet csinálni vele.
Nem csak nekem van hasonlo problemam mind1 meglatjuk mi lesz a masikkal ha az jo akkor ezt elteszem tartalekba mert maga a huto nagyon jol teljesit... ha a masik sem jo akkor majusba szulinap akkor majd nezek vmi mast.
-
powermause
tag
Persze fent van. Bal oldalon elvileg ott kellene lennie de nem latja. Szerintem hibas... Gondolom eszkozkezeloben is azert irja hogy eszkozkezeloben ismeretlen...
Rendeltem egy masikat egy masik eladotol amazonrol. Remelem az jo lesz
De ha van barmilyen otlet meg akkor szivesen fogadom...
Sajnos nincs,de lehet hogy az új is ezt produkálja.Akkor biztos nem kompatibilis (a papírok ellenére se) valami.
Nekem a VGA(Inno3D GeForce iChill X4 RTX 3070) ledeket nem sikerült "észrevetetni" már a második alaplapommal(1.MSI Z690_P,2.GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7) sem.
Se RGB,se ARGB porton nem látja a VGA ledeket egyik se.Letöltöttem az Inno szoftverét,a legújabb verzió fel se ajánlja a világítás(led) vezérlést,egy régebbi az legalább megjelenít egy led funkciót,de semmi sem lehet csinálni vele.
-
eisento
addikt
Szia!
Ezt a szoftvert próbáltad már? [link]
Persze fent van. Bal oldalon elvileg ott kellene lennie de nem latja. Szerintem hibas... Gondolom eszkozkezeloben is azert irja hogy eszkozkezeloben ismeretlen...
Rendeltem egy masikat egy masik eladotol amazonrol. Remelem az jo lesz
De ha van barmilyen otlet meg akkor szivesen fogadom...
-
powermause
tag
Sziasztok!
Ma megerkezett a Thermalright Assassin Spirit 120 Vision ARGB cpu hutom.
Viszont hiaba dugtam ra az alaplapi usb-re illetve dugtam a sata csatlokozojat fel egyszeruen nem akar mukodni a kis kijelzo rajta.
Gep bekapcsolaskor a thermalright logo megjelent de mihelyst elkezdte a windows-t betolteni ki is kapcsolt a kijelzo, windowsban (win11) az eszkozkezeloben "ismeretlen usb eszkoz (sikertelen eszkozleiro keres)" jelenik meg.Barmilyen otlet?
Kifogtam egy rossz darabot?Szia!
Ezt a szoftvert próbáltad már? [link]
-
KrAt
veterán
Sziasztok!
Hülye kérdés on: ha van egy sima, nem címezhető RGB csatim, ami szeretném, ha full fehér fénnyel világítana, akkor azt meg lehet oldani simán "feszültséggel megtápolni a pineket" megoldással?
(mivel a fehér fény ugye mindhárom fény összege, ezért a fejemben a "minden színre tápot" megoldás van)Az alaplapi vezérlő appja egy f0s, és ezért nem vennék (ha nem muszáj) egy külön vezérlőt, külön szoftverrel, stbstb... (ARGB-s vezérlőm van, de ott is minden fehéren megy csak)
-
eisento
addikt
Sziasztok!
Ma megerkezett a Thermalright Assassin Spirit 120 Vision ARGB cpu hutom.
Viszont hiaba dugtam ra az alaplapi usb-re illetve dugtam a sata csatlokozojat fel egyszeruen nem akar mukodni a kis kijelzo rajta.
Gep bekapcsolaskor a thermalright logo megjelent de mihelyst elkezdte a windows-t betolteni ki is kapcsolt a kijelzo, windowsban (win11) az eszkozkezeloben "ismeretlen usb eszkoz (sikertelen eszkozleiro keres)" jelenik meg.Barmilyen otlet?
Kifogtam egy rossz darabot? -
kyd
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert sehogy sem boldogulok. Összeraktam egy gépet, van benne egy LIAN LI Hydroshift II LCD-C 360CL AIO és egy összeláncolt 3 db Lian Li UNI FAN CL-Wireless ventilátor. Adtak hozzá hubot, illetve receivert. Az AIO-val nincs semmi probléma, tökéletesen működik, felismeri az L-Connect szoftver. A Wireless ventilátorral a következő a probléma: csak világít és összevissza pörög, hol megáll, hol elindul, az L-Connect szoftver pedig nem látja. Gondoltam, nem kap rendesen tápot, ezért átdugtam a csatlakozókat. Most rendesen elindul, de nem világít. Az L-Connect szoftver ismeretlen eszközt mutat. Mit csinálok rosszul?
-
powermause
tag
Szia!
Nagyon sokszor felmerülő kérdés volt itt, és mindig megoldotta a problémát a Deepcool RGB convertere.
Annyi a bibi, hogy gyorsan rákeresve már sehol nem látom forgalmazva nagyobb webshopokban, amiket meg találtam kétes a készlet aktualitása, de hátha több sikerrel jársz.
[IPON]
[Youtube]
Szia!
Köszönöm!
Legalább az világos hogy elvileg van ilyesmi!!Érdemes vele foglalkoznom.
[llyet próbálok venni ]
Még egyszer köszi! -
razorbenke92
őstag
Sziasztok!
Esetleg valaki próbált már RGB alaplapi 4pin 12V -ot konvertálni ARGB 3pin 5V -ra?Láttam az E-bay -en néhány átalakítót vajon ezek működnek is?Asus H510 alaplapra akarok ARGB ventilátorokat kötni,de alaplapon csak RGB csatlakozó van.Valahogy meg lehet ezt oldani szerintetek?
Szia!
Nagyon sokszor felmerülő kérdés volt itt, és mindig megoldotta a problémát a Deepcool RGB convertere.
Annyi a bibi, hogy gyorsan rákeresve már sehol nem látom forgalmazva nagyobb webshopokban, amiket meg találtam kétes a készlet aktualitása, de hátha több sikerrel jársz.
[IPON]
[Youtube] -
powermause
tag
Sziasztok!
Esetleg valaki próbált már RGB alaplapi 4pin 12V -ot konvertálni ARGB 3pin 5V -ra?Láttam az E-bay -en néhány átalakítót vajon ezek működnek is?Asus H510 alaplapra akarok ARGB ventilátorokat kötni,de alaplapon csak RGB csatlakozó van.Valahogy meg lehet ezt oldani szerintetek?
-
Donki Hóte
veterán
Vegyél egy ilyen 8 dollárért, forrasztani jó lesz ez is
-
Archttila
veterán
Ilyen állványos, állítható asztali lámpát itthon sem kapsz olcsóbban
Nem feltétlen a legolcsóbb a cél, inkább csak ne legyen feleslegesen túlárazott.
Mindegy, köszi szépen a segítséget!
-
Ribi
nagyúr
Veszel egy ikeás asztali lámpát 6k, bele egy ledes körte 1-2k.
Lehet nem lesz annyira tökéletes, mert forrasztásnál jó ha rendesen be van világítva az alkatrész, sima lámpa meg eléggé 1 irányból világít.
Esetleg a lámpa állványára rákendácsolsz egy 10-20W ledes reflektort. -
Donki Hóte
veterán
-
Archttila
veterán
Szia!
Bár onnantól, hogy Temu, leírás alapján senki sem mondhat biztosat, maximum ha próbálta.
Ha hozza az ígérteket, akkor a következőkkel számolj:
- USB-n kap táplálást, ami 5V2A maximum (10W)
- 10W elektromos teljesítmény realisztikusan maximum 900lm fényáram, ami nagyjából egy 60W-os hagyományos wolframszálas izzó fénye.
- Szép nagy területen van elosztva, segít, hogy ne vakítson és ne vessen árnyékot
Persze ha olcsó driver van benne ( soros ellenállás?) akkor a 10W-ból már csak 6-7W hasznosul fényként. Ha nem 5V2A hanem mondjuk csak 5V1A akkor pedig ez tovább romlik 3-3.5W-ra.
Persze ha elég közel tudod állítani, akkor ez még mindig nem rossz, nyilván más az igény, amikor egy A4-es lapnyi területre tudod korlátozni a fényt.Akkor ebből arra következtetek, hogy jobban járok ha veszek itthon valami ismert, beváltabb típust.
Köszi szépen!
-
razorbenke92
őstag
Szia!
Bár onnantól, hogy Temu, leírás alapján senki sem mondhat biztosat, maximum ha próbálta.
Ha hozza az ígérteket, akkor a következőkkel számolj:
- USB-n kap táplálást, ami 5V2A maximum (10W)
- 10W elektromos teljesítmény realisztikusan maximum 900lm fényáram, ami nagyjából egy 60W-os hagyományos wolframszálas izzó fénye.
- Szép nagy területen van elosztva, segít, hogy ne vakítson és ne vessen árnyékot
Persze ha olcsó driver van benne ( soros ellenállás?) akkor a 10W-ból már csak 6-7W hasznosul fényként. Ha nem 5V2A hanem mondjuk csak 5V1A akkor pedig ez tovább romlik 3-3.5W-ra.
Persze ha elég közel tudod állítani, akkor ez még mindig nem rossz, nyilván más az igény, amikor egy A4-es lapnyi területre tudod korlátozni a fényt. -
Archttila
veterán
-
mancer7151
aktív tag
Sziasztok!
Elnézést, ha rossz helyre írok. Van egy vezetékes telefonom (Gigaset A690), viszont a tápkábele nagyon rövid. Ilyen a tápkábel:
Van rá lehetőség ezt cserélni hosszabbítani? Ha igen, tudnátok konkrét modellt ajánlani? Nem szeretném leégetni a házat. A 90 fokos puca fontos, mert a bázisállomás alján kell csatlakoztatni. Összességében 2,5-3m méter hosszú kábelre lenne szükségem. Köszönöm előre is az ajánlásokat!Ahogy Károly írta inkább hosszabitó. De ilyen kicsi feszültség/áramnál nyugodtan hosszabithatod ezt is, rendes minőségű kábeldarabbal forrasztva és zsugorcsövezve simán jó lesz.
-
Károly85
tag
Sziasztok!
Elnézést, ha rossz helyre írok. Van egy vezetékes telefonom (Gigaset A690), viszont a tápkábele nagyon rövid. Ilyen a tápkábel:
Van rá lehetőség ezt cserélni hosszabbítani? Ha igen, tudnátok konkrét modellt ajánlani? Nem szeretném leégetni a házat. A 90 fokos puca fontos, mert a bázisállomás alján kell csatlakoztatni. Összességében 2,5-3m méter hosszú kábelre lenne szükségem. Köszönöm előre is az ajánlásokat!230v hosszabbító nem praktikusabb?
-
junpet
tag
Sziasztok!
Elnézést, ha rossz helyre írok. Van egy vezetékes telefonom (Gigaset A690), viszont a tápkábele nagyon rövid. Ilyen a tápkábel:
Van rá lehetőség ezt cserélni hosszabbítani? Ha igen, tudnátok konkrét modellt ajánlani? Nem szeretném leégetni a házat. A 90 fokos puca fontos, mert a bázisállomás alján kell csatlakoztatni. Összességében 2,5-3m méter hosszú kábelre lenne szükségem. Köszönöm előre is az ajánlásokat! -
Stylewars_kp
őstag
Elkészült a "Feketedoboz".
Ház oldalán lévő porszűrő, majd ventikkel együtt. Itt még hosszú csavarokkal szereltem, ma cseréltem a casvarokat rövidebbekre. Alul a táp is kapott porszűrőt természetesen.

VGA rögzítés a hátlapon. Itt még csak egy próba VGA volt természetesen. Nyers alu lemezen.

Itt már beszerelve minden, kivéve az oldal lapok. AIO tetején a ventik, a ventik és a radiátor között 7.5mm vastag távtartó. VGA tartó keret stb. WRM hűtést fel sem szereltem az AIO-ra, mert odlaltól 3db 12-es Pro PST hűti gyarkolatilag az egész alaplapot. Alul a kébelek nem túl szépek. Mivel nem kirakat üveg oldal lapos ház, így nem túlságosan érdekel.

Olalakkal együtt:

Méretei: 55cm széles, 40cm magas, 42cm mély.
A váz szerkezet 30x30-as alu profilból készült, utólag belegondolva elég lett volna bőven a 20x20-as is.
Az AIO ventikkel szívtam, cserélnem kellett őket, mert a távtartó miatt rövidek voltak a kábelek. Gyárilag a radiátor alá voltak előszerelve push irányba. Természetesen nálam ez nem volt így jó.
3x3db Arcic P12 Pro PST-vel van szerelve a gép. 1000 RPM körül már van némi hangja, így 950-re lőttem be őket.A gépház alap koncepciója az volt, hogy két hőforrás (VGA és az AIO radiátora) ne fűtsék egymást léghűtéses VGA és AIO cpu hűtő koncepcióval.
Gyakorlatilag a 2x3db venti a ház tetején tolja ki a meleg levegőt. Nilván az AIO radiátoron lévő 3 venti is dolgozik, de a VGA oldalon ha nem is megy a VGA venti akkor is felfelé áramlik körülötte a levegő.
-
boogie84
veterán
Elkészült a "Feketedoboz".
Ház oldalán lévő porszűrő, majd ventikkel együtt. Itt még hosszú csavarokkal szereltem, ma cseréltem a casvarokat rövidebbekre. Alul a táp is kapott porszűrőt természetesen.

VGA rögzítés a hátlapon. Itt még csak egy próba VGA volt természetesen. Nyers alu lemezen.

Itt már beszerelve minden, kivéve az oldal lapok. AIO tetején a ventik, a ventik és a radiátor között 7.5mm vastag távtartó. VGA tartó keret stb. WRM hűtést fel sem szereltem az AIO-ra, mert odlaltól 3db 12-es Pro PST hűti gyarkolatilag az egész alaplapot. Alul a kébelek nem túl szépek. Mivel nem kirakat üveg oldal lapos ház, így nem túlságosan érdekel.

Olalakkal együtt:

Méretei: 55cm széles, 40cm magas, 42cm mély.
A váz szerkezet 30x30-as alu profilból készült, utólag belegondolva elég lett volna bőven a 20x20-as is.
Az AIO ventikkel szívtam, cserélnem kellett őket, mert a távtartó miatt rövidek voltak a kábelek. Gyárilag a radiátor alá voltak előszerelve push irányba. Természetesen nálam ez nem volt így jó.
3x3db Arcic P12 Pro PST-vel van szerelve a gép. 1000 RPM körül már van némi hangja, így 950-re lőttem be őket.A gépház alap koncepciója az volt, hogy két hőforrás (VGA és az AIO radiátora) ne fűtsék egymást léghűtéses VGA és AIO cpu hűtő koncepcióval.
Gyakorlatilag a 2x3db venti a ház tetején tolja ki a meleg levegőt. Nilván az AIO radiátoron lévő 3 venti is dolgozik, de a VGA oldalon ha nem is megy a VGA venti akkor is felfelé áramlik körülötte a levegő. -
mancer7151
aktív tag
-
sinya85
senior tag
-
Barcelona95
tag
Sziasztok!
Van egy régi Chieftec SH-01-es házam, aminek az előlapján dupla USB 2.0-ás csatlakozó foglal helyet, ezt vajon lehetne ugyanilyenre cserélni, csak 3.0/3.1-es csatlakozóra? -
Dave567
veterán
Sziasztok
N tudom jó helyen járok-e, Rgb szoftvert milyet tudtok ajánlani, SignalRGB az milyen?
-
Gali199qd
tag
Adott ez az Asus A520M-A II alaplap és ez DarkFlash ház. van rajta valami 'Aura Sync' kivezetés is. A kérdésem,röviden,hogy hol lehet ilyen LED szalagot,vagy valami villogó bizbazt venni hozzá ?
Szia! Ennek a márkának a procihűtőjével jártam pórul. Gyártó szerint támogatja az aura sync-et, de a valóságot nem fedi. Vitatkoztam a kínai gyártóval, de érdemben nem tudod segíteni, az Asus support se tudott érdemben segíteni. Javaslok ,,nevesebb" gyártótól házat venni . A támogatottsági problémák elkerülése érdekében
vagy a benne lévő LED szalagot cseréled nevesebb darabra. -
Doblós
aktív tag
Sziasztok!
Fehérbe öltöztettem a gépet és az jutott eszembe,hogy a vga-t autófóliával beborítanám,hogy színben passzoljon a setuphoz.
Nyilván csak a venti keretet.
Van ebben valakinek tapasztalata,vagy nettó f@szság? -
Joker88
őstag
Adott ez az Asus A520M-A II alaplap és ez DarkFlash ház. van rajta valami 'Aura Sync' kivezetés is. A kérdésem,röviden,hogy hol lehet ilyen LED szalagot,vagy valami villogó bizbazt venni hozzá ?
-
Ger_man
senior tag
Találtam rá videót és sikerült is megcsinálni.
Csak azt volt nehéz kitalálni hogy mit is írjak a keresőbe hogy jó találatot adjon.
Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek hétvégi siker moddingolásomat. Van egy jó 10 éves Cooler Master V8GTS proci hűtöm, amit a formája miatt nagyon szeretek, de sajnos az egyik ventilátora elkezdett idegesítő hangot adni, hiába próbáltam megtisztogatni levegő spray-vel, egy ideig jó volt, de újra elkezdte.
Aztán rábukkantam erre a ventilátorra: Fractal-design Prisma AL-14 PWM, ahol úgy tűnt egész könnyen eltudnám távolítani a lefogató füleket, de nehéz volt megállapítani a neten talált képekről, de végül beruháztam egy 3db-os pakkra. Meg mostanában engem is elkapott az ARGB varázsa, és gondoltam ha már a memóriám, az alaplapam és az arra dugott ARGB ledszalag is ontja magából a színáradatot akkor a V8-as is tegyen így (alapból pirosan világít és mást nem is tudott az eredeti ventilátor duó).
Elsőnek gondoltam egy sima kézi fonálfűrésszel esek neki, de gyorsan meggondotlam magam:
További képek
Már csak a VGA-t kéne valahogy megmoddolni, mert túl árnyékos a gép azon fele
Meg hát hangos is 
A hőfokok is rendben vannak, furcsa mód mintha jobbak is lennének, de ezt még tesztelnem kell. Idle-ben szinte hangtalan a gép (nem csak a vga, de a táp ventije is megáll).
Köszi ha elolvastad és véleményezed.
-
7Heads Drago
veterán
Vannak ilyen molex betűző szerszámok, ha nem vagy teljesen ügyetlen, meg tudod oldani magad is.
Az érintkezőt ki lehet tolni a műanyag házból hátrafelé a kábel irányába, utána vissza kell applikálni a kábelt az érintkezőtüskére. Visszatenni ugyanúgy hátulról tudod, előtte újra ki kell emelni a tüske lábait, amik majd megakasztják (kiszereléskor belapulnak, ezáltal lehetővé téve, hogy hátrafelé kibújjon a tüske, egyébként azok tartják helyben)
Youtubeon szerintem tuti csomó videó van erről.Találtam rá videót és sikerült is megcsinálni.
Csak azt volt nehéz kitalálni hogy mit is írjak a keresőbe hogy jó találatot adjon.
-
Veleczki77
csendes tag
Sziasztok! be quiet! Silent Base 800-hoz tud valaki ajánlani egy kompatibilis vertikális GPU adaptert?
-
razorbenke92
őstag
Üdv
Kijött az egy kábel a fejből. Hogy tudom megcsinálni hogy jó legyen vagy van valaki Kecskemét környékén aki javítaná?
Egy moduláris gold táp az alany.
Vannak ilyen molex betűző szerszámok, ha nem vagy teljesen ügyetlen, meg tudod oldani magad is.
Az érintkezőt ki lehet tolni a műanyag házból hátrafelé a kábel irányába, utána vissza kell applikálni a kábelt az érintkezőtüskére. Visszatenni ugyanúgy hátulról tudod, előtte újra ki kell emelni a tüske lábait, amik majd megakasztják (kiszereléskor belapulnak, ezáltal lehetővé téve, hogy hátrafelé kibújjon a tüske, egyébként azok tartják helyben)
Youtubeon szerintem tuti csomó videó van erről. -
7Heads Drago
veterán
Üdv
Kijött az egy kábel a fejből. Hogy tudom megcsinálni hogy jó legyen vagy van valaki Kecskemét környékén aki javítaná?
Egy moduláris gold táp az alany.
-
HaZsolt
őstag
Sziasztok.
Adott egy MSI PANO M ház és egy MSI E 360 AIO. Hogyan kössem össze a dolgokat, hogy mind a blokkon (1) mind az AIO-N Lévő RGB (2) ventik és a házba beépített ventiket (3) egyazon beállítással tudjam vezérelni és egy színre állítani? Tehát, hogy mind a 3 feltételt egyszerre tudjam állítani színügyileg?
-
Vasti74
senior tag
Ha egy ilyen erősítőt szeretnék megtáplálni (39V 3A) működni fog Class A módban?
Köszi!
[link]
Technical parameters.
- Working voltage: ±35V (Class A), if working in Class A and B state voltage can be increased to ±45V as appropriate
- Output power: 50W (Class A); 150W (Class A and B )
- Output impedance: 4-8ΩNagyjából amatőrként ;-) Én nem mennék az ajánlott feszültség fölé. És bocs ha egyértelmű, de ugye kettős tápfesz kell neki. 50W-hoz bőven elég lesz a majdnem 120W-os táp.
Nem tudom mire kell, mit tudsz róla, mit vársz tőle? De ha "hifizni", akkor azért jól utána kellene járni, hogy milyen? Mert annyira nem olcsó: ha sztereóban kell, akkor a két végfok 40.000 forint, kell neki atom hűtés (100W-ot eldisszipálni azért nem kis feladat passzív hűtéssel, az aktív meg zajos lehet - már ha hifi) , a tápok, a doboz, csatlakozók, hangerőszabályozó esetleg, és akkor még csak egy végfok...
Ennyi pénzért már egészen jó erősítőket is lehet kapni készen ;-)
-
zoltanz
nagyúr
Ha egy ilyen erősítőt szeretnék megtáplálni (39V 3A) működni fog Class A módban?
Köszi!
[link]
Technical parameters.
- Working voltage: ±35V (Class A), if working in Class A and B state voltage can be increased to ±45V as appropriate
- Output power: 50W (Class A); 150W (Class A and B )
- Output impedance: 4-8Ω -
zoltanz
nagyúr
Ajánlom ezt a JENUOS márkájú Usb-c Usb-a adaptert, jó minésőgű. Két csatlakozástól nem megy tönkre mint Aliexpress-es társai.

-
Gali199qd
tag
Sziasztok!
Vettem egy Darkflash S11 Pro ARGB-s CPU hűtőt. A gond az, hogy nem megy a világítása csak néha amikor akarja. A gyártó nem tudott értelmes megoldást kínálni (kínai). Az ASUS Armoury Crate-n keresztül látja a Argb-t, de nem csinál vele semmit sem. Az ASUS support azt mondta, hogy a Crate nem támogatja ezt a LED-et. Alaplap : Asus TUF Gaming A520 Plus 2, ennek van alaplapi világítós része és az megy is, de a hűtő meg nem megy v csak alapon világít. Valakinek ötlete? v megoldása lenne rá?
Ennyit csinál : [kép]
és
Ezt várnám tőle : [kép] : itt óhajtott működni...
-
Vasti74
senior tag
Sziasztok!
Van egy Lenovo M75s Gen2 gépem, aminek szerintem túl hangos a procihűtője. Pontosabban túl magas fordulatszámra kapcsol indokolatlanul: 35-45 fok között van a procihőmérséklet, és már zavaróan hangos :-(
Létezik valami olyan fordulatszám szabályozó ilyen 4 pines pwm-es ventilátorhoz, amit az alaplap és a ventilátor közé dugva csökkenteni tudom a fordulatszámot, és nem fog hibát jelezni az alaplap?
(A BIOS a legújabb, és Balanced-re van állítva a teljesítmény - hűtés)
Előre is köszönöm az ötleteket, üdv: Vasti -
sad_Vamp
őstag
Üdv
Rendeltünk új gépet a következő elemekből:
NZXT H6 Flow RGB házat
MPG B550 GAMING PLUS lapot
ARCTIC Freezer 36 A-RGB proci hűtő
A házhoz elvileg 3 db ventit kapunk, és nem tiszta hogy működni fog-e a venti színeinek a vezérlése vagy rendelni kellene egy vezérlőt hozzá. Vagyis a ház ventik színei igazodnak-e a proci színéhez. Na meg ugye szeretnénk még egy 4-ik ventit is a proci hűtő mögé.
Meg ha igen milyent? NZXT vagy bármit lehet?
Ha meg vezérlő kell akkor lehet hogy inkább egy ilyent proci hűtőt vennénk mert ehhez már van vezérlő is: BE QUIET! - LIGHT LOOP 240MMHa a ventillátorokhoz 2 konnektor van akkor nem probléma, egyik maga a ventilátor (3 v 4 ha PWM) másik a meg az RGB (3 v. 4 csati). az alaplapra kell kötni, vagy ha az alaplapon nincs RGB vezérlő akkor mehet abba amit megadtál. ha mind 1 forrásból "táplálkozik" akkor azonosan fognak villogni.
-
7Heads Drago
veterán
Üdv
Rendeltünk új gépet a következő elemekből:
NZXT H6 Flow RGB házat
MPG B550 GAMING PLUS lapot
ARCTIC Freezer 36 A-RGB proci hűtő
A házhoz elvileg 3 db ventit kapunk, és nem tiszta hogy működni fog-e a venti színeinek a vezérlése vagy rendelni kellene egy vezérlőt hozzá. Vagyis a ház ventik színei igazodnak-e a proci színéhez. Na meg ugye szeretnénk még egy 4-ik ventit is a proci hűtő mögé.
Meg ha igen milyent? NZXT vagy bármit lehet?
Ha meg vezérlő kell akkor lehet hogy inkább egy ilyent proci hűtőt vennénk mert ehhez már van vezérlő is: BE QUIET! - LIGHT LOOP 240MM -
flashpointer
őstag
van egy gyari (25x10 ?) nvme ssd huto venti, a Micro JST SH 1.25 csatlakozoja az alaplapba megy, persze mind a 4 pin egyszinu vezetekkel. Csinaltam hozza atalakitot normal Fan csatlakozohoz (hogy jobban tudjam vezerelni mert alapbol bugos) a problema hogy fogalmam sincs mi lehet a pin kiosztasa. Ha nem megfeleloen van bekotve tortenhet netalantan valami visszafordithatatlan? Mert elobb-utobb be tudom haromszogelni hogy melyik melyik mit csinal.
-
3L1T3
addikt
Tudtok olyan magyar moddert ajánlani, aki rendelésre képes igazán egyedi konfigurációt létrehozni?
-
Grave_444
nagyúr
-
Sketch001
aktív tag
A műanyag kilója 5k huf, egy fél marék m4 csavar, a bekapcsoló gomb kb 500 huf... Szerintem ez anyag árban megállt kb 2-2.5k között valahol. De bérgyártást nem vállalok
-
Grave_444
nagyúr
-
Sketch001
aktív tag
-
tvamos
nagyúr
-
Sketch001
aktív tag
Nem találtam olyan itx "házat" ami tetszett volna, úgyhogy rajzoltam egyet gyorsan
-
pelyib
tag
-
sad_Vamp
őstag
sziasztok, szuksegem lenne nemi segitsegre, ha rossz helyen jarok akkor pls iranyitsatok at a megfelelo helyre, kosz!
adott egy ~20 eves emac amiben par kondenzator (remelem, hogy azok, mert nem ertek hozza
) felpuposodott
maga a gep amugy elindul bar a rendszert mar soha nem tolti be, ennek lehet tobb oka is, de okozhat a kondi ilyen hibat is?
van kep, mozog az eger, de se HDDt se az optikai meghajtot nem hallom felporogni

cserelnem oket ezzel (kepen rossz ertekek vannak, de a leiras es a cikkszam alapjan jonak tunik), jot talaltam?
kell cserelni oket?
csereljem az osszeset? kb a felenek semmi baja, nem pupos, nem folyt ki semmi, mint a 3. kepen is latszikez kb olyan mintha laposkerekű járművel szeretnél közlekedni, nem fog menni, és tönkreteszed még jobban. Ahogy a írták, cseréld/cseréltesd a kondikat.
-
Barret001
addikt
sziasztok, szuksegem lenne nemi segitsegre, ha rossz helyen jarok akkor pls iranyitsatok at a megfelelo helyre, kosz!
adott egy ~20 eves emac amiben par kondenzator (remelem, hogy azok, mert nem ertek hozza
) felpuposodott
maga a gep amugy elindul bar a rendszert mar soha nem tolti be, ennek lehet tobb oka is, de okozhat a kondi ilyen hibat is?
van kep, mozog az eger, de se HDDt se az optikai meghajtot nem hallom felporogni

cserelnem oket ezzel (kepen rossz ertekek vannak, de a leiras es a cikkszam alapjan jonak tunik), jot talaltam?
kell cserelni oket?
csereljem az osszeset? kb a felenek semmi baja, nem pupos, nem folyt ki semmi, mint a 3. kepen is latszikAmi kifolyt,cserélni kell! ha kiszárad,átmegy rövid zárba. Én nem kapcsolnám be addig. ugyan az legyen a felirat,például 1000 mikró,16 volt.
-
pelyib
tag
sziasztok, szuksegem lenne nemi segitsegre, ha rossz helyen jarok akkor pls iranyitsatok at a megfelelo helyre, kosz!
adott egy ~20 eves emac amiben par kondenzator (remelem, hogy azok, mert nem ertek hozza
) felpuposodott
maga a gep amugy elindul bar a rendszert mar soha nem tolti be, ennek lehet tobb oka is, de okozhat a kondi ilyen hibat is?
van kep, mozog az eger, de se HDDt se az optikai meghajtot nem hallom felporogni

cserelnem oket ezzel (kepen rossz ertekek vannak, de a leiras es a cikkszam alapjan jonak tunik), jot talaltam?
kell cserelni oket?
csereljem az osszeset? kb a felenek semmi baja, nem pupos, nem folyt ki semmi, mint a 3. kepen is latszik -
pruzsi
őstag
Üdv. Ilyen panelt keresek , indonéz shopban találtam de inaktív esetleg valaki otthon van ebben . 2db usb 2.0 , 1db usb 3.0 és mic ,AUX van rajta
hope tb z3 02 s volt ráírva , egyébként zalman Z3 Plus házban volt

-
sad_Vamp
őstag
rgb vilagitast el lehet osztani sima splitterrel? alaplapon csak ket csatlakozo van de sokkal tobb eszkoz tudna, csak siman beszerzek egy otagu splittert es kesz is?
a táp (W vagy A) a kérdés. Fogyasztás alapján rakhatsz rá.
-
flashpointer
őstag
rgb vilagitast el lehet osztani sima splitterrel? alaplapon csak ket csatlakozo van de sokkal tobb eszkoz tudna, csak siman beszerzek egy otagu splittert es kesz is?
-
GAbre
veterán
Üdv!
Sofőr munkatársnak keresek egy fali adapteres bmc resmart gII légzéssegítő készülék utazás közbeni használatához.
Átalakító nincs hozzá,így szívar gyújtós vagy power bankos megoldásra gondoltam.
Ha esetleg van valakinek 5lete,szívesen továbbítom neki.
Köszönöm.
Adapter:bje01-40-006hm -
Reggie0
titán
ti most komolyan egymásnak estetek egy ilyen kérdésen?
gyertyalángon melegített vasszöggel is lehet forrasztani (nem hasból mondom, konkrétan csináltam ilyet vészhelyzetben...) és a legprofibb forrasztóállomáson is lehet kifogásolnivalót találni.
azt meg hadd bökjem közbe hogy teljesítmény alapján nem lehet mit mondani, ha már fizika, akkor itt az abszolút hőmérséklet illetve a pákahegy hőtömege lesznek a kérdéses paraméterek, ami meg már egy újabb műszaki kérdés ami nem közvetlenül függ össze a teljesítménnyel.Nem, csak felhivtam ra a figyelmet, hogy gagyi lett ajalnva.
A gyertya hoteljesitmenye nagyjabol 50W.
Hogy ne lehetne mondani, a felhasznalt anyagok es geometriak ismertek es korlatozott tartomanyban mozognak. Ugyan igy meg tudom mondani, hogy 1kW-os motorral szerelt szemelygepjarmuvel is csak szivni fogsz, hiaba jut el az is A-bol B-be.
-
fatpingvin
addikt
ti most komolyan egymásnak estetek egy ilyen kérdésen?
gyertyalángon melegített vasszöggel is lehet forrasztani (nem hasból mondom, konkrétan csináltam ilyet vészhelyzetben...) és a legprofibb forrasztóállomáson is lehet kifogásolnivalót találni.
azt meg hadd bökjem közbe hogy teljesítmény alapján nem lehet mit mondani, ha már fizika, akkor itt az abszolút hőmérséklet illetve a pákahegy hőtömege lesznek a kérdéses paraméterek, ami meg már egy újabb műszaki kérdés ami nem közvetlenül függ össze a teljesítménnyel. -
Grave_444
nagyúr
Sziasztok!
bocsi ha nem jó helyen teszem fel a kérdést de hátha...
Adott egy konfig, két házba épített 3 pines csatival rendelkező ventivel. A lapon csak 4 pines csatlakozó van és a biosban is csak PWM-es venti vezérlés van, így elég hangosan zakatolnak a légkeverők. van valamilyen módszer, hogy lassítsak a ventik alaphelyzeti sebességén vagy kénytelen leszek új ventiket venni?DC mód biztosan nincs biosban? Úgy tudnád megoldani, esetleg FanControl Windows alól.
-
mefistofeles
veterán
Sziasztok!
bocsi ha nem jó helyen teszem fel a kérdést de hátha...
Adott egy konfig, két házba épített 3 pines csatival rendelkező ventivel. A lapon csak 4 pines csatlakozó van és a biosban is csak PWM-es venti vezérlés van, így elég hangosan zakatolnak a légkeverők. van valamilyen módszer, hogy lassítsak a ventik alaphelyzeti sebességén vagy kénytelen leszek új ventiket venni? -
PHM
addikt
1. Nem kell irnom, hogy szerintem, mert sokak szerint is. Egyszeru teny. Egy vastagabb forrasztoont mar nehezen olvaszt meg.
2. Akkor nem kene szemetet javasolnod masoknak. De nyilvan 40 ev alatt is lehet kozel 0-at tanulni, de altalaban nem ezt jelenti.
3. Azon szerinted mit kene sepregetni, hogy van egy minimum szint, mert a fizika az fizika?
Részemről leírtam amit akartam, a további már meddő vita lenne.
-
Grave_444
nagyúr
-
Reggie0
titán
-
Grave_444
nagyúr
1. Nem kell irnom, hogy szerintem, mert sokak szerint is. Egyszeru teny. Egy vastagabb forrasztoont mar nehezen olvaszt meg.
2. Akkor nem kene szemetet javasolnod masoknak. De nyilvan 40 ev alatt is lehet kozel 0-at tanulni, de altalaban nem ezt jelenti.
3. Azon szerinted mit kene sepregetni, hogy van egy minimum szint, mert a fizika az fizika?
Srácok nyugi már. Nekem jó lesz az is.

-
Reggie0
titán
1: Semmi bajom nem lett volna a kijelentéseiddel, ha azt véleményként,
és nem kinyilatkoztatásként adtad volna elő.
A 2 között a "szerintem" szó használata tett volna különbséget.
2: Hidd el, én sem most kezdtem, s nem csak egy páka/állomás volt a kezemben.
(Kb 40 éve forrasztok, ebből 33 éve hivatásszerűen. És akkor most mi van?
Szerinted ez érdekel valakit?)
3: Lehet dobálózni a kognitív disszonancia kifejezéssel, csak előtte nem ártana kicsit
a saját házad tájékán is sepregetni...1. Nem kell irnom, hogy szerintem, mert sokak szerint is. Egyszeru teny. Egy vastagabb forrasztoont mar nehezen olvaszt meg.
2. Akkor nem kene szemetet javasolnod masoknak. De nyilvan 40 ev alatt is lehet kozel 0-at tanulni, de altalaban nem ezt jelenti.
3. Azon szerinted mit kene sepregetni, hogy van egy minimum szint, mert a fizika az fizika?
-
PHM
addikt
1: Semmi bajom nem lett volna a kijelentéseiddel, ha azt véleményként,
és nem kinyilatkoztatásként adtad volna elő.
A 2 között a "szerintem" szó használata tett volna különbséget.
2: Hidd el, én sem most kezdtem, s nem csak egy páka/állomás volt a kezemben.
(Kb 40 éve forrasztok, ebből 33 éve hivatásszerűen. És akkor most mi van?
Szerinted ez érdekel valakit?)
3: Lehet dobálózni a kognitív disszonancia kifejezéssel, csak előtte nem ártana kicsit
a saját házad tájékán is sepregetni... -
Reggie0
titán
Én viszont kipróbáltam, és használom is, ha szükség van rá.
Valaminek a használhatóságáról tapasztalat nélkül nyilatkozni szerintem
szimplán ostobaság, legyenek bármilyenek azok a fránya paraméterek.
Szerk: Nem, nem vagyok az USB-s pákák ellen, sőt, tervezek ilyet is venni,
de mint mindennek, ennek is megvan a maga helye.Boven eleg pakaval van tapasztalatom, ami alapjan tudom, hogy mekkora teljesitmenyre van szukseg, ahhoz, hogy erdemben hasznalhato legyen. Ellenben mar 35 ev forrasztgatas utan nalam nem a kognitiv disszonancia fogja meghatarozni, hogy mit tartok jonak...
-
Bandit21
veterán
-
blp85
senior tag
Örülök, hogy megoldódott.
Milyen VGA-t raksz bele? -
Bandit21
veterán
Műanyagnak nem kéne, hogy bántódása essen, hacsak nem sokkal rosszabb minőségű, mint ennél a háznál: Chieftec Bravo BH-02B-B-B-400 Nálam semmi jelét nem mutatja annak, hogy kb. 20 éves a cucc
Ebből is volt, aki kicsapatta a hdd keretet szintén vga miatt. Ha jól emlékszem pár szegecs bontásával megoldotta.Sajna úgy tűnik a hátsó rész felől a 3 bol 2 bepattinto már eleve törött volt de azert nagyjából fix így is a front.
A dvd takarót ajtó zsanér kis biszbaszt már rég letörte a fiam...
De akkor is, jó kis ház ez. -
Bandit21
veterán
Mini fúró fejjel szemből furva 5-5-5 MP volt a 3 szegecs.
VGA @ all sizes are welcome!
Itt mar a frontot vissza is raktam.
Ráfért a porszívó is.
Végre a front venti feljebb van újra, bele fúj a vga-ba. (Az elmúlt napokban legalul volt a front.
-
blp85
senior tag
Az alaplap felőli oldalllapot és az előlapot az életben nem sikerült még leszednem. Kis műanyag pöckök tartják részben ezeket, és mivel lassan szerintem 10-15 éves a ház, nem merem nagyon rángatni őket, nehogy törjenek.
Amúgy szeretem, jó ház hátul 1 nagy, elől 2 kicsi és oldalra is megy 2 elvileg ventiből.
Valóban, mintha Kylo ren és az Alien szerelemgyereke lenne...
Ma szétszedem, aztán majd látjuk mi lesz.
Rángatni nem szabad, esetleg csavarhúzóval óvatosan kipattintgatni a pöcköket (a Z11-nél is ez volt, vár az Zalman).
Esetleg kis homlokcsípő fogóval le tudod csippenteni a popszegecset, de ez csak egy ötlet.
-
Dönc
tag
Az alaplap felőli oldalllapot és az előlapot az életben nem sikerült még leszednem. Kis műanyag pöckök tartják részben ezeket, és mivel lassan szerintem 10-15 éves a ház, nem merem nagyon rángatni őket, nehogy törjenek.
Amúgy szeretem, jó ház hátul 1 nagy, elől 2 kicsi és oldalra is megy 2 elvileg ventiből.
Valóban, mintha Kylo ren és az Alien szerelemgyereke lenne...
Ma szétszedem, aztán majd látjuk mi lesz.
Műanyagnak nem kéne, hogy bántódása essen, hacsak nem sokkal rosszabb minőségű, mint ennél a háznál: Chieftec Bravo BH-02B-B-B-400 Nálam semmi jelét nem mutatja annak, hogy kb. 20 éves a cucc
Ebből is volt, aki kicsapatta a hdd keretet szintén vga miatt. Ha jól emlékszem pár szegecs bontásával megoldotta. -
Bandit21
veterán
Az alaplap felőli oldalllapot és az előlapot az életben nem sikerült még leszednem. Kis műanyag pöckök tartják részben ezeket, és mivel lassan szerintem 10-15 éves a ház, nem merem nagyon rángatni őket, nehogy törjenek.
Amúgy szeretem, jó ház hátul 1 nagy, elől 2 kicsi és oldalra is megy 2 elvileg ventiből.
Valóban, mintha Kylo ren és az Alien szerelemgyereke lenne...
Ma szétszedem, aztán majd látjuk mi lesz.
-
blp85
senior tag
A műanyag előlap nem levehető? Általaban csavar vagy kis műanyag fülecske tartja.
Amúgy szép kis ház, első ránézésre mint egy Xenomorf (Alien) 😁
Nekem Zalman Z11 volt, az olyan Darth Vader kinézetű volt. -
Bandit21
veterán
Köszi
A rack kijön magátol. A pirossal keretezett kis tálca ami a gond.
Azt meg több szegecs tartja, egy része a túlsó odlal felől ahová nem fogok beférni furoval.
De valahogy majd megoldom. -
blp85
senior tag
Nem modding de elsőre a házi barkácsba tettem fel aztán rájöttem hogy bár az a hűtés házak táp modding-ba van de nem tudom miért (házak nem az a ház...)
Nem modding, hacsak a flex nem az, de nem találtam jobb helyet hirtelen a kérdésnek:
Üdv, van egy régi chieftec tornyom.
A kedves mérnökök anno kitalálták, hogy a vinyókat rack-ekbe lehet tenni, és azokat retesszel egy kis polcon ki-be tolni.
Ez jó mert előtte van venti meg lehet szerelgetni könnyen.Igenám de nem gondoltak arra hogy lesznek bazi nagy vga-k.
Eddig nekem 2 vinyó volt a 2 rack-be, de most a felsőbe kellene tenni a kettőt, mert az alsó útba lesz a vga-nak.Hittem, eddig, de, sajna a kis polc ami tartja a rack-et akkor is útban van ha nincs ott a rack.
A polc pedig szegecselve van a gép elejére.
Valaki látott már berleht már ilyet? Hogy lehetne azt onnan lecsapni?
Nem az egészet kellene leszedni onnan, akkor csak simán megfúrod a pop szegecset és kiemeled azt a racket, ahogy látom még úgy is marad 2 vagy 3 HDD-re elég hely.
-
Bandit21
veterán
Nem modding de elsőre a házi barkácsba tettem fel aztán rájöttem hogy bár az a hűtés házak táp modding-ba van de nem tudom miért (házak nem az a ház...)
Nem modding, hacsak a flex nem az, de nem találtam jobb helyet hirtelen a kérdésnek:
Üdv, van egy régi chieftec tornyom.
A kedves mérnökök anno kitalálták, hogy a vinyókat rack-ekbe lehet tenni, és azokat retesszel egy kis polcon ki-be tolni.
Ez jó mert előtte van venti meg lehet szerelgetni könnyen.Igenám de nem gondoltak arra hogy lesznek bazi nagy vga-k.
Eddig nekem 2 vinyó volt a 2 rack-be, de most a felsőbe kellene tenni a kettőt, mert az alsó útba lesz a vga-nak.Hittem, eddig, de, sajna a kis polc ami tartja a rack-et akkor is útban van ha nincs ott a rack.
A polc pedig szegecselve van a gép elejére.
Valaki látott már berleht már ilyet? Hogy lehetne azt onnan lecsapni?
-
PHM
addikt
Én viszont kipróbáltam, és használom is, ha szükség van rá.
Valaminek a használhatóságáról tapasztalat nélkül nyilatkozni szerintem
szimplán ostobaság, legyenek bármilyenek azok a fránya paraméterek.
Szerk: Nem, nem vagyok az USB-s pákák ellen, sőt, tervezek ilyet is venni,
de mint mindennek, ennek is megvan a maga helye. -
Reggie0
titán
Azért kezeljük már helyén a dolgokat!
Próbáltál egyáltalán ilyet, vagy hasonló típust valaha?
Ezt az "ócskaságot" kb 3 éve vettem, jóval olcsóbban a mai árnál, talán 4000 Ft-ért.
Ritkán, terepen használom, s bár nyilván nem tökéletes, de a célnak bőven megfelel.
Van egy óriási előnye a többi, többek között az USB-C-s pákákkal szemben is:
Nincs vezeték, nem kell sem tápegység, sem powerbank hozzá.
Komolyabb, sorozatos munkákhoz forrasztó állomás való megfelelő hegyválasztékkal.
Csak azt ugye nehéz használni egy tanyán, 50-100 m-re a legközelebbi konnektortól...
Viasz olvasztásához amúgy fölösleges a100, de még 18W-os fűtőteljesítmény is.Nem kell kiprobalnom, a muszaki parameterek elarulnak mindent. 8W semmire sem eleg, csak parasztvakitas. Egy kicsit fuj a szel es maris nem tudsz erdemben forrasztani egy vastagabb vezeteket.
-
Grave_444
nagyúr
Azért kezeljük már helyén a dolgokat!
Próbáltál egyáltalán ilyet, vagy hasonló típust valaha?
Ezt az "ócskaságot" kb 3 éve vettem, jóval olcsóbban a mai árnál, talán 4000 Ft-ért.
Ritkán, terepen használom, s bár nyilván nem tökéletes, de a célnak bőven megfelel.
Van egy óriási előnye a többi, többek között az USB-C-s pákákkal szemben is:
Nincs vezeték, nem kell sem tápegység, sem powerbank hozzá.
Komolyabb, sorozatos munkákhoz forrasztó állomás való megfelelő hegyválasztékkal.
Csak azt ugye nehéz használni egy tanyán, 50-100 m-re a legközelebbi konnektortól...
Viasz olvasztásához amúgy fölösleges a100, de még 18W-os fűtőteljesítmény is.Szerintem sem kell túl nagy teljesítmény. Nekem is csak az a lényeg ne kelljen hozzá semmilyen forrás. Tehát a gázos nem vált be, ezért akkust próbálnék..

Értelemszerűen nem otthoni vagy munkahelyi környezetben használom, hanem "terepen". -
PHM
addikt
Azért kezeljük már helyén a dolgokat!
Próbáltál egyáltalán ilyet, vagy hasonló típust valaha?
Ezt az "ócskaságot" kb 3 éve vettem, jóval olcsóbban a mai árnál, talán 4000 Ft-ért.
Ritkán, terepen használom, s bár nyilván nem tökéletes, de a célnak bőven megfelel.
Van egy óriási előnye a többi, többek között az USB-C-s pákákkal szemben is:
Nincs vezeték, nem kell sem tápegység, sem powerbank hozzá.
Komolyabb, sorozatos munkákhoz forrasztó állomás való megfelelő hegyválasztékkal.
Csak azt ugye nehéz használni egy tanyán, 50-100 m-re a legközelebbi konnektortól...
Viasz olvasztásához amúgy fölösleges a100, de még 18W-os fűtőteljesítmény is. -
Reggie0
titán
Ne vegyel ilyen ocskasagokat. Parksideos 8W. Nem eleg az semmire. Inkabb vegyel egy normalis usb-c-s pakat, mondjuk pinecil-t. Barmilyen powerbankkkal elmegy 18-88W kozott. Van ifixit-es vagy miniware ts80-as usb-c paka, amik szinten jok, de dragabbak.
-
Grave_444
nagyúr
-
Grave_444
nagyúr
-
razorbenke92
őstag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem annyira sikerült válaszra lelni.
Szeretnék vásárolni egy PC-t jó sok rgb világítással. A kiszemelt konfig a következő:
NZXT H6 elite rgb fehér - 3db f120 rgb core ventillátorral, plusz vennék még hozzá 4db-ot.
ASROCK B760M Steel Legend WiFi polychrome sync funkcióval
ID-COOLING FX 360 ARGB fehér cpu hűtő
Kingston fury beast RGB memóriákKérdésem az volna, hogy az alaplai polychrome sync technológiával teljesen vezérelhető lesz minden rgb led világítás vagy kell hozzá külön led vezérlőt is tenni? Ezt majd az asrock saját szoftverével tudom kezelni?
Az tetszik pl nagyon amikor folyamatosan időben eltolt színváltoztatást csinálnak a ledek tehát, hogy nem egyféleképpen világítanak hanem külön életet élnek

Köszönöm a segítséget.
Minden alkatrész tudja a címezhető RGB-t, a Polychrome is ARGB alakú.
Az alaplapon ott van az M.2 foglalat alatt az ADDR_LED1 csati ami ezeknek a hajtásához kell.
Way to go

-
prime_adam
aktív tag
Köszönöm, ezt nem is tudtam! Egyelőre lehet hagyom, mert most olyan jól sikerült benyomni a csavarhúzóval, de a biztonság kedvéért valamikor szétszedem és megpróbálom a fülecskéket kipiszkálni. Remélem tényleg ott vannak és nem letörtek.
-
blp85
senior tag
Végül fogóval megfogtam és így belement a foglalatba, majd csavarhúzóval beljebb toltam. Nekem most így stabilnak tűnt, de légyszi szóljatok, ha ez így nem oké vagy még tegyek rá alami extra szigetelést, mert nem szeretnék zárlatot.
A molexnek oldalt vannak kis fülecskéi a fém részen (a linkben láthatod mire gondoltam) [link] , ezt egy tűvel ki tudod piszkálni úgy, hogy meg tudjon kapaszkodni a műanyag házban, és ne jöjjön ki, ha bedugod a helyére.
-
prime_adam
aktív tag
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok jó praktikát arra az esetre, ha a PC fan molex csatlakozójának egy pinje "kilökődik"? Amikor csatlakoztatom a táphoz, akkor a pin nem csúszik a helyére, hanem egyszerűen kilökődik hátul a molex burkolatból.Próbáltam kézzel ott tartani, vagy benyomni, de az nem ment. Ha esetleg fogóval benyomom vagy tartom a csatlakozás idejéig, az jó megoldás lehet? Vagy csak tönkreteszem vele?
Végül fogóval megfogtam és így belement a foglalatba, majd csavarhúzóval beljebb toltam. Nekem most így stabilnak tűnt, de légyszi szóljatok, ha ez így nem oké vagy még tegyek rá alami extra szigetelést, mert nem szeretnék zárlatot.
-
prime_adam
aktív tag
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok jó praktikát arra az esetre, ha a PC fan molex csatlakozójának egy pinje "kilökődik"? Amikor csatlakoztatom a táphoz, akkor a pin nem csúszik a helyére, hanem egyszerűen kilökődik hátul a molex burkolatból.Próbáltam kézzel ott tartani, vagy benyomni, de az nem ment. Ha esetleg fogóval benyomom vagy tartom a csatlakozás idejéig, az jó megoldás lehet? Vagy csak tönkreteszem vele?
-
Myth
aktív tag
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem annyira sikerült válaszra lelni.
Szeretnék vásárolni egy PC-t jó sok rgb világítással. A kiszemelt konfig a következő:
NZXT H6 elite rgb fehér - 3db f120 rgb core ventillátorral, plusz vennék még hozzá 4db-ot.
ASROCK B760M Steel Legend WiFi polychrome sync funkcióval
ID-COOLING FX 360 ARGB fehér cpu hűtő
Kingston fury beast RGB memóriákKérdésem az volna, hogy az alaplai polychrome sync technológiával teljesen vezérelhető lesz minden rgb led világítás vagy kell hozzá külön led vezérlőt is tenni? Ezt majd az asrock saját szoftverével tudom kezelni?
Az tetszik pl nagyon amikor folyamatosan időben eltolt színváltoztatást csinálnak a ledek tehát, hogy nem egyféleképpen világítanak hanem külön életet élnek

Köszönöm a segítséget.
-
emiki6
veterán
Szépjónapot!
Nr200p házba szeretnék valami megvilágítást, amit rgb-vel oldanék meg, alaplapomon van rgb csati.
Érdemes kész terméket venni vagy jobban megéri DIY összerakni?
Tudtok akár kész terméket, akár hozzávalókat ajánlani? -
blp85
senior tag
-
Osziii02
csendes tag
-
blp85
senior tag
Nézd meg a ventilátor hátsó matricáján az A(mper) értéket, és azt szorozd meg néggyel, és akkor megtudod, elvileg lehet, de ne terheld túl az aljzatot.
Az A-RGB HUB esetében is tudod az Asus programmal vezérelni a színeket.
-
Osziii02
csendes tag
Szia! Nem is hallottam még erről az FSP modellről, pofás ház!
Léteznek olyan fan splitterek, melyek külön egy SATA, vagy MOLEX tápcsatlakozóról plusz kakaót adnak a ventiknek; pl. az AKASA termékkínálatában találsz jónéhányat, ezek többsége idehaza is elérhető.
Aztán kaphatóak komolyabb lapkák, de ezekkel szvsz nem vagy sokkal előrébb, pl.:
LAMP-SP105, LAMP-CP120V2B, stb.Az A-RGB vezérlés persze külön kérdés, de linkelt gyártóknál/shopokban biztosan találsz erre is megoldást!
#21902 Osziii02
Passz... nézd meg, mennyi a fogyasztásuk, aztán számold ki!Szuper, köszönöm!
És a házban lévő DC ventikről mi a véleményed? Ráköthetem a lapra a 4et egybe? Vagy a biztonság kedvéért szedjem ketté? Ugyis 3db venti hely van.
-
AxBattler
félisten
Sziasztok!
Van egy FSP CUT 593A gépházam 4db gyári ARGB ventivel. Én szeretnék ezek mellé venni még 3db ventit felülre méghozzá ezt a pakkot néztem ki [link] . Van ezek mellett egy ASUS ROG STRIX B550-F Gaming alaplapom, nos ugye én ezeket szeretném az alaplapról vezérelni, a színeket meg a fordulatszámot is természetesen. És én arra gondoltam hogy mivel az alaplapon nincsen csak 1db ARGB csatlakozó így vennék a ventiknek egy ARGB hubot méghozzá ezt. A kérdésem az lenne hogy gondolom az nem gond hogy más márkák a ventik, illetve hogyha a hubot rádugom az alaplapra akkor ha jól gondolom az ASUS gyári programjával tudom állitani a színeket?!
Illetve lenne még egy kérdésem. Ugye amiket vennék új Be quiet ventik azok PWM-esek, és azt gondoltam hogyha veszek egy 3as PWM elosztót akkor simán rádugom egy csatira, viszont 5.4W-ot ír "Input power"-nek, ez nem teljesen egyértelmű nekem. Ez lenne a max fogyasztása egy ventinek?! Az alaplap manualja azt irja csak hogy max 12W/per csati. Magyarán akkor nem lesz jó az elképzelésem? És vagy 2 külön csatira kell dugom vagy kell egy PWM hub is?
Nos, viszont az még a gondom hogy ugye a házhoz jár alapból 4db 140mm-es venti. Ezek sajnos DC ventik, viszont nem gond mert ha jól olvastam az alaplap tud DC-t is vezérelni, de ugye ezekről nem találtam sajnos fogyasztási értéket. Így kicsit aggódok hogy ezt a 4-et se dughatom rá egy csatira mivel gondolom többet fogyaszt mint egy 120mm-es valamivel.
Ezekre a kérdéseimre szeretnék választ kapni az okosabb tagoktól, aki jobban benne a témába. Köszönöm!
Szia! Nem is hallottam még erről az FSP modellről, pofás ház!
Léteznek olyan fan splitterek, melyek külön egy SATA, vagy MOLEX tápcsatlakozóról plusz kakaót adnak a ventiknek; pl. az AKASA termékkínálatában találsz jónéhányat, ezek többsége idehaza is elérhető.
Aztán kaphatóak komolyabb lapkák, de ezekkel szvsz nem vagy sokkal előrébb, pl.:
LAMP-SP105, LAMP-CP120V2B, stb.Az A-RGB vezérlés persze külön kérdés, de linkelt gyártóknál/shopokban biztosan találsz erre is megoldást!
#21902 Osziii02
Passz... nézd meg, mennyi a fogyasztásuk, aztán számold ki!
Új hozzászólás Aktív témák
-
22037 - 21901
22037 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Hűtés, házak, tápok, modding
- Modding és elektronikai kérdések
- (kiemelt téma)
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- HIGH END - MacBook Pro 16" 18C / 40C / 128 GB RAM - 4TB SSD - Magyar - RAKTÁRON
- Vállalom telefonok,tabletek javítását ,(szoftveres hibát is,frp lock-ot is)márkától fügetlenűl
- Új AKRACING CORE EX gamer szék dobozában, BONTATLAN!
- Frissen pasztázva! Playstation 4 Pro 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Azért köszi!
Sajnos nincs,de lehet hogy az új is ezt produkálja.Akkor biztos nem kompatibilis (a papírok ellenére se) valami.
Nekem a VGA(Inno3D GeForce iChill X4 RTX 3070) ledeket nem sikerült "észrevetetni" már a második alaplapommal(1.MSI Z690_P,2.GIGABYTE Z890 GAMING X WIFI7) sem.
Se RGB,se ARGB porton nem látja a VGA ledeket egyik se.Letöltöttem az Inno szoftverét,a legújabb verzió fel se ajánlja a világítás(led) vezérlést,egy régebbi az legalább megjelenít egy led funkciót,de semmi sem lehet csinálni vele.
Kifogtam egy rossz darabot?





) felpuposodott




