- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- iPad topik
- Házimozi belépő szinten
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Steam Deck
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
Mercutio_
#19550
üzenetére
Igen. Vagy úgy is mondhatjuk, hogy egyszerűen felcserélték egymással az alj- és tetőlemezt és ennek megfelelően állították a talpára.
Cserébe a hátlapon a 3.5"-es meghajtónak meghagyott túlnyúlás is felülre kerül és a VGA fölött tátong kihasználatlanul. Azaz alulra, a meghajtók számára kialakított rögzítési pontokra már csak 2.5"-es meghajtót tehetsz. Az is épp csak elfér, hisz ez amolyan utólagos bűvészkedés, a ház nem ennek megfelelően lett méretezve.Realan-éknál amúgy sem árt résen lenni, mert a leírásokkal néhol igen nagyvonalúan bánnak.

Például az E-M3 oldalán a hosszú függőleges kép azon részén, ahol a HDD-k beépítőkeretes elhelyezhetőségét mutogatják, ott a fényképen a microATX-es E-M5 látható. Az E-M3-nál valójában nem marad ekkora távolság a 3.5"-es és 2.5"-es meghajtók között, szorosan lennének egymás mellett (Mondjuk, ahol a narancssárga csíkon fehér betűvel az áll, hogy: "HDD protruding design", ott még valóban az E-M3 látható).
Ennek megfelelően az sem stimmel, ahol a zöld berajzolt kerettel szemléltetik mekkora alapterületet foglal el a 3.5"-es meghajtó, azt a látszatot keltve, mintha elférne kettő egymás mellett. Ezzel szemben a két zöld kerekített sarkú négyszögnek olyan ~2,5cm-es átfedésben kellene lennie.
Új hozzászólás Aktív témák
- Építő/felújító topik
- Gitáros topic
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Futás, futópályák
- iPad topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Linux haladóknak
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Corsair Vengeance LPX Black 32 GB (2x16 GB) DDR4 3600MHz - ÚJ
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B85M-G B85 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- MSI Pro H610M-E DDR4 alaplap
- s754, s939, AM2, AM2+, AM3, AM3+, AM4, FM1, FM2 alaplap, CPU akciÓÓÓ
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE X570 AORUS ELITE X570 alaplap garanciával hibátlan működéssel
- HP 14 Elitebook 640 G10 FHD IPS i5-1345U vPro 10mag 16GB 512GB SSD Intel Iris XE Win11 Pro Garancia
- Apple iPhone 14 Stílusos megjelenés, megbízható teljesítmény- Használt, karcmentes 3 hónap gari!
- HP ProBook 430 G6 Celeron 4205U laptop
- Lenovo P500 - 1650-2690 v3 akár 12 mag/24 szál, 32GB DDR4 RAM, 490W 80+gold táp, számla, 6 hó gar
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





