Hirdetés
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
andree04
aktív tag
Mivel eddig még sosem volt robogóm ezért kicsit hülyén állók a dolgokhoz,de egy kis segítséggel bármit megoldok.
Yamaha Jog robogónál csörög a motor,már mások is mondták hogy mit kell kicserélni,de pontosan mit is kell ilyenkor kicserélni rajta?
A benzin tankról múltkor levettem a benzincsővet és nem folyt a benzin,hogyan lehet ez mi a működési elve,ja és tele volt a tank. -
andree04
aktív tag
Sziasztok.Az alábbi hibát találtam a robogómon,a henger kipufogócsonkjánál az egyik furat félig kitört és csak átmenő csavarral lehet rögzíteni a kipufogót.
Szerintetek kicseréljem a hengert,eddig még bevált az átmenő csavar. -
SirKero
őstag
Erre az ülés átalakításra kértem ár ajánlatot. Ma meg jött. Két napi munka és 67 000 HUF
Azt hiszem ezt inkább kihagyom
-
DigitXT
félisten
Made in Taiwan: nem nagyon írtak róla rosszakat itt (már amikor említették).
-
Telda
addikt
A Naraku az jó márka?
A gyáritól jobb minőségű? -
SirKero
őstag
válasz
-Mosquito- #44082 üzenetére
Már így vettem
-
-
csongi
veterán
-
csongi
veterán
válasz
Fred23 #44075 üzenetére
A rendőrnek nem sok fogalma van egy GN milyen gyárilag. nem elterjedt típus. És ha műszaki van rajta akkor nem fog szívózni. Ennyi erővel az összes nagyrobogót ami 50-as papírral van lefoglalhatná.
Más: Kipufogó hőlemez. Létezik a VTN rendszernek egy króm fóliája, lehet azzal érdemes próbálkozni.
-
SirKero
őstag
válasz
-Mosquito- #44076 üzenetére
Ennyire bonyolult lenne ez a két elem krómozása ?[link]
[link]
Szerintem ez már volt egyszer csinálva csak eddig bírtaA merítős tetszik bár lehet hogy bénán nézne ki a fekete dob ezzel a karbon mintás hővédővel. Ezért gondoltam a krómra a fekete mellé.
A Burgman fórum na inkább nem mondok semmit.........Ott is érdeklődtem de nem nagyon reagálnak. De azért jól el beszélgetnek egymással
Pénteken megyek Érdre Tóth Lacihoz egy állapot felméréses szezonra felkészítős szervízre hátha neki is lesz valami ötlete -
üszök
őstag
válasz
Fred23 #44075 üzenetére
Van egy feleslegesen szigorú szabály rendszer Magyarországon amit ha akarnak betartatnak. Ha nem,a kutya sem fog hozzád szólni. Kérdés,hogy hová viszed vizsgáztatni kivel intézed és mennyire köszönöd meg. A rendőrök meg igazából nem értenek a motorokhoz a motoros rendőröket kivéve.
-
-Mosquito-
őstag
válasz
SirKero #44070 üzenetére
Nem a komplett kipuffot hanem csak a hővédőt. Burgman fórumon Pöttyös,Royal is megcsinálta nem sok sikerrel. Vagy matt vagy egy idő után levált. De inkább kérdezd meg ott,az a tuti hátha van más ötletük. Anno én díszlécet csináltattam itt. [link] Lemarják a megmaradt krómot,majd alapozzák fémgőzölik,lakkozzák. Kéne szerezni egy karcosat és azon megpróbálni.
-
Fred23
nagyúr
válasz
csongi #44069 üzenetére
Én is így gondolom, hogy egyiknél lehet, másiknál nem. Ennyi -ez a kevés- módosítás viszont nekem elég is lenne. Kormány és ülés, több nem is kell. Gondolom, a gyakoribb típusok módosításaira viszont jobban ugranak, illetve a rendőr is inkább szólhat értük.
üszök: tehát ha akarják, elkapják az embert. Más kérdés, hogy ilyen jelentéktelen változtatásokat miért nem engednek hivatalosan, egyszerűen?! Hiszen még az ember fizikai jellemzői is többet nyomnak a latban, hogy lesz -e baleset vagy sem, mint egy másik kormány vagy ülés.
-
AndrewTdi
addikt
válasz
vaksi8 #44073 üzenetére
ugyanezt mondtam én is. VTN. A karbonfólia nem lenne jó, leválna 3 perc alatt a hőtől. a VTN tartós.
-
vaksi8
senior tag
válasz
SirKero #44070 üzenetére
Csak a krómozás jöhet szóba?Mert pont burgi kipufogóján láttam egész jól nézett ki
-
SirKero
őstag
válasz
-Mosquito- #44048 üzenetére
Azt mondod ha le krómoztatnám a komplett kipufogót bénán nézne ki
Elsőre csak a hővédő lemezt + a végén lévő sapkát gondoltam. A dobot és a csövet meg lefesteni feketére.
De lehet,hogy az egész egyben krómoztatva jobban nézne ki. -
csongi
veterán
válasz
Fred23 #44060 üzenetére
Egy szinitig engedig. Persze lattunk mar ra peldat, hogy lehetseges. De egyszeru a dolog. Megkerdezed a vizsga allomast, hogy lehet vagy nem? Vaz, futomu modositast nehezen fogadjak.
Egyiknel lehet majd egyiknel nem
Amugy ezek a kavek, nem sok modositason estek at. Ules kormany kb ennyi
A kepek alapjan, az elso villa modositott, mintha rovidebb lenne, nem sokat csap picit.
De szerintem ez meg rendben van. -
saw67
újonc
honda lead 50 a alvázszáma és a motorszám hol van fontos lenne
-
saw67
újonc
H
onda lead 50 a alvázszáma és a motorszám hol van fontos lenne
-
válasz
runner 125 #44063 üzenetére
Nem akartam most ebayezni, néztem amúgy profi minőségbe direkt leora 100 dollár+szállítás annyiért meg nem kell. Régin is műbőr volt nem volt vele para. Ahogy nézegettem a legtöbben ezeket viszik, persze olyan nem lesz mint az eredeti.
-
Ma megrendeltem méteráru boltba a bőrt. Műbőr lesz nincsen más...nincs is vészes árba 1m 3k és annyi elég is lesz a kárpitos szerint.
Az egész lesz kb 10k-ba az ülés árával együtt. Elég olcsón megúszom úgynézki.
-
Telda
addikt
válasz
SzlobiG #44054 üzenetére
Nálam biztos hogy nem, előtte meg kitudja.
Igazából azért szedtem szét, mert alapjáraton nagyon zörgött a csapszeg.
Vagyis remélem hogy a csapszeg és nem a főtengely.
Bár gondolkoztam egy teljes generálon, 35e körül kijön.
Bár a henger szerintem nem gáz, nem veszem észre hogy lenne válla. -
csongi
veterán
Nem ismerem a típust, de tuti olyan cucc van benne ami másik 5 motorba is van )
És biztosan valahol meg van határozva az ellenállás értéke is, ami a gyári előírt Műszerrel kimérhető, hogy jól működik e A karbit meg darabokra szedni takarítani úszószintet ellenőrizni, magát az úszót, vagy a tűszelepet
Valami biztosan nem jó benne
HA minden tuti akkor léphetsz tovább Elektronikai részre -
stubó
csendes tag
válasz
csongi #44050 üzenetére
Ha beindítom akkor működik a szívató,mert max 1 percig magasabb a fordulat,és utána áll vissza alapjáratra.
De ha vissza állt alapjáratba ,akkor még nekem egy két percig játszani kell a gázzal,mert különben leáll.
Esetleg lehet hogy menet közben bekapcsol a szívató,és akkor szórakozik a motor?
Néha elég benzin szagot érzek. -
csongi
veterán
válasz
andree04 #44039 üzenetére
Hegeszteni lehet a műanyagot is. Igaz utána sok sok csiszolás, majd gittelés, majd csiszolás, majd megint gitt,..és így tovább
Ha van rá időd és meg tudod csinálni megérheti, mert az idomok drágák is tudnak lenni egyes típusoknál.
Ha van bontott nem törött, olcsón, akkor megéri a csere, mert sokkal könnyebb a festés.stubó:
Karbi és automata szívatóval kezdenék -
stubó
csendes tag
Sziasztok!
Új tag vagyok a fórumon.
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy 50ccm-es aprilia habanám.
40 km sebességig lomha,és utána kezd el gyorsulni 80-ig.
De nem mindig csinálja,mert valamikor jól gyorsul,de alig akar 60-nal menni.
Ha két napig nem használom,akkor nehezen pörög fel,sőt ha gázt adok neki akkor le is áll,és csak játszadozni tudok a gázzal.
Ha beindult és jár egy pár percet,akkor szépen ketyeg alapjáraton,és utána egyből indul melegen is,meg még egy pár óra múlva is.
Minden segítséget köszönök.Üdvözlettel.
stubó -
andree04
aktív tag
válasz
Tothgera30 #44042 üzenetére
Már az Etz-vel is úgy voltam hogy elcserélem egy patent simson-ra de nem sikerült.Most ezt a robogómat szeretném lecserélni egy simsonra,eddig több sikerem van vele mint a papir nélküli Etz-.vel.
Egy kis felújítási munka lesz ezen és máris megy a csere is.Tudjátok mindig is lesznek annyira hülye emberek akikkel jó üzletet tudok kötni.
Pl:az Etz is elment a saját kerekein,de már másnap hivott a tulaj hogy nem megy -
-
andree04
aktív tag
válasz
runner 125 #44038 üzenetére
Egy etz125re cseréltem le,jobban jártam vele,ezt nem kell szerelni.Igen a kinézete inkább hagyjuk,de pár héten belül fel fogom javítani,festés,csere amit kell stb.
A spoiler-t azokat vajon hogyan javítsam fel őket,érdemes ragasztani,vagy hegeszteni őket,vagy csere teljesen,mert az drága mulatság lenne.Egyedül az alsó sáv az ami nagyon oda van a többit elég csak festeni takarítani. -
SirKero
őstag
válasz
csongi #44024 üzenetére
A 6k nem lenne drága de nagyon messze vagy hozzám . Most is valami fólia szerű van rajta gyárilag sőt a hátsó kupak mintha műanyag lenne
A kép tavaly tavasszal készült azóta már cseréltem olajat
(#44025) AndrewTdi A neten mintha láttam volna karbonozott kipufogókat
(#44028) DigitXT A tökéletes megoldás ez lenne de annyiba kerül,hogy akkora szám csak a számtan példákban létezik
(#44029) üszök Rá kerestem de én nem találtam külön hővédőt
Ha az egész krómozása meg állna cca 10k-ból ( a komplett dob + a leömlő cső ) annyit nekem megérne
-
saw67
újonc
honda lead 50 a alvázszáma és a motorszám hol van fontos lenne
-
csongi
veterán
válasz
#81556480 #44022 üzenetére
Nem tudom, service manual vagy Honda típus fórumon megtalálható, de egy googlizással sikerülni fog szerintem
SirKero:
Több megoldás van.
Maga krómozás, kivitelezhető, bár cirka 6K körül mozog.
A fóliázás talán a 3D amivel megoldható, de sajnos nem lesz hosszú életű, mivel a fólia elreped.
Van még a VTN vagy folyékony fóliázás, ebből most érkeznek a Króm fóliák. Ez tartósabb, mivel egy festési technológiáról van szó. HA érdekel a dolog keress privátban, és megbeszéljükJah: van egy kis olaj szivárgásod!
-
SirKero
őstag
Szerintetek mivel lehetne javítani a nyíllal jelzett hibákat. Nem krómozott hanem mintha valami fólia lenne rajtuk. Lehet ezeket krómoztatni vagy karbon fóliáztatni? [link]
-
DigitXT
félisten
válasz
#81556480 #44016 üzenetére
Pörög de nem megy? Ahogy írták, lehet, hogy csúszik a kuplung.
Ha eleve szar volt, akkor a nehéz görgők csak rontanak a helyzeten,
ti. olyan, mintha magasabb fokozatban akarnál autóval indulni, és a
kuplungot hosszan csúsztatnád. Na most ha sz*r, akkor menni nem
fog ettől, viszont faszán felmelegszik, annál kevésbé tapad be.csongi: amúgy a kuplung, ha jó, akkor max. a rajtba szól bele, hogy
hagyja-e kellő fordulatra felpörögni a motort, ahol már van benne erő.
Ha már "betapadt", akkor nincs mese, csak a görgők játszanak... -
csongi
veterán
válasz
#81556480 #44018 üzenetére
A fújkálás kevés! Az utolsó csavarig szét kell szedni, és ki takarítani.
Igen a hátsó tárcsa, a röpsúlyos rész a kuplung.
Sokan abba hibába esnek, hogy a motor fordulatával akarnak nyerni teljesítményt, meg a görgőkkel, de kuplunggal nem foglalkoznak.
Mivel 2T a motorod, ezért kell neki a fordulat, ahhoz, hogy teljesítsen. Szóval kisebb görgővel jobban jársz. Ha pedig "hosszabb" utakon közlekedsz vele és nem kritérium a hú de veszett gyorsulás, akkor nehezebb görgő. -
#81556480
törölt tag
válasz
csongi #44017 üzenetére
Kuplungnál arra gondolsz amit a végén írtam? az a röpsúlyos szerkezet?
Most hogy mondod egyre inkább én is erre gyanakszok.A karbit kitisztítottam, kifújkáltam kompresszorral. alaphelyzetbe állítottam a csavarokat ( koppra be, majd 1.5öt ki) és innét elindulva kerestem a szerintem legjobb beállítást kb 5-10 fokonként.
-
csongi
veterán
válasz
#81556480 #44016 üzenetére
A kuplung része rendben van? Nézd meg , mert lehet az már elcsúszik. A szíj áttételeződik attól, hogy az nem működik rendesen. Ha kell ferrodoloztasd újra. Szerintem itt veszik a teljesítmény.
A nehezebb görgő kisebb fordulaton kimozdul, alacsonyabb fordulaton megindul a motor. Kisebb gyorsulás, de kisebb is a fordulatod. Könnyebb görgő az ellentéte.
Karbi: Mielőtt állitanád, ki kell takarítani, fúvókák, méreteit ellenőrizni, stb. Ha nem mered vidd el szerelőhöz, és az megteszi. -
#81556480
törölt tag
Üdv!
Adott egy régi honda DIO .
nyomott áron vettem de nem igen bírt menni. Kapott egy fúrást, ma összeraktam , meg amikor megvettem új görgőket mert a régiek szögletesek voltak. Elég nehéz görgők mentek bele azt mondta a boltos, de mivel csak az volt akkor, megvettem. Gondoltam jobb mint a semmi.
A fúrt hengerrel lényegesen jobb de még mindig az a probléma hogy pörög de nem megy csak kb 40-et. KTM supermotot generáloztam, váltót cseréltem benne stb.. de ezek a robogók nem az erősségeim. Nem is szeretem, anyámnak van boltba járni szóval nem vágom annyira hogyan működik a variátor rész de jól gondolom hogy könnyebb görgő kéne ? Szíj rendben van , kifut ahogyan kell (valaki mondta hogy ki kell neki)
Karburálási gond lehet? Hidegen elég dadogós. Melegen viszont felpörög rendesen.Két csavar van a karbin. Nagyobb a keverék kisebbik az alapjárat?
Jöhet mindenféle okosság szivesen fogadom!
Egy dolgot nem néztem még: a kerékben a röpsúly ami kirepül , olyan mint a fékpofa. Ha az kopott az is lehet probléma ?
-
AndrewTdi
addikt
No úgy néz ki, ma asszony elhozza a telótartót. majd beszámolok a tapasztalatokról.
-
DigitXT
félisten
válasz
huszi.gyb #44010 üzenetére
Bocs, rájöttem: a tükör sincs rajta. Az is lapít rajta feelingre, nem kicsit.
Na, majd lövök képet, mert ilyen úgyse lesz többet, ha elkészül végre...Szerk: ennél már csak akkor volt durvább (az nem tetszett!), amikor az orra
le volt bontva, és konkrétan az első keréken (a sárhányón) támaszkodott.Úgy már a hivatkozott (általam jó randának tartott) lowriderekre hajazott... -
DigitXT
félisten
válasz
huszi.gyb #44010 üzenetére
Holnap talán.
Vagy beugorhatsz megnézni.
Szerk: hát időjós az nem vagyok... (Ez majd elválik.)
Amúgy milyen durva már ez a Maja: gyári projektor? -
DigitXT
félisten
Na, azt nem tudtam, hogy ilyen verziója is volt a 250-es Majának.
Azt hinném, hogy egyedi átalakítás, de ahhoz túl sok egyforma van,
meg hát típusszám, ami alapján csomó képet dob a gugli: jbk-sg20j
Az lehet, hogy valami japán belpiacos cucc, mint a CBX Custom. -
DigitXT
félisten
Ilyen kis plexit honnan lehetne leakasztani? Bontóból?
Nagyon sportos feelingje van. És a motorka oldalról most
eléggé erre a sportos formára hajaz a garázsban... Nincs
fent rajta a plexi egyelőre, még építem a műszerfalat...
Mondjuk megtévesztő, mert még a kipu sincs rajta így az
egésznek nagyon nyúlánk formája van: qrvára bejön! Még
az is lehet, hogy ebből 4Road lesz... valamikor. (Sokára.)Ui: remélem nem a hasidom pillanatnyi hiánya teszi.
Jöhet a kérdés, hogy mi van még egyáltalán fent: naked?Amúgy annak idején is nézegettem a 4Road-os képet: azt
csak most nézem, hogy ezen is kis plexi van. Meg amúgy
a hátra kinyúló doboz is hozzátesz a hosszához, ami ezen
nincs: még inkább lapulónak tűnik, mint vmi ragadozó.Na nem olyan lelapultnak, mint az ótvaros Maja low-riderek,
amikkel inkább bobozni lehetne a Hungárián, mint gurulni.Szerk: olyannyira azt hittem, hogy csak ez a kis plexi létezik,
hogy fel sem tűnt a Honda Dream képein, hogy nekem a nagy
lesz...Azóta még kb. vagy háromfélét láttam a neten.
-
runner 125
nagyúr
válasz
SzlobiG #44006 üzenetére
Tinédzser tulaj tapasztalat nélkül. Még azt hiszi, h a rávásárolt tuning ára 1:1-ben hozzáadható a gyári motor piaci árához és persze a munkadíjról sem feledkezett meg, így kis is jött az általa kiírt _fix ár_
A kis hülye majd úgyis rájön, h a tuning alkatrészekkel teli robogója még fele ennyiért sem menne el. -
válasz
Tothgera30 #44005 üzenetére
Ezt se veszi meg senki 600k na persze, akkor már inkább a VX.
-
-
válasz
runner 125 #44001 üzenetére
-
kcsa
veterán
válasz
runner 125 #44001 üzenetére
Megint átfordult az óra. Mi itt a meglepő?
-
Bogyó bá'
nagyúr
válasz
runner 125 #44001 üzenetére
-
runner 125
nagyúr
Újra eladó a 210-es full Malossi Runner.
Érdekes, az idő előrehaladtával ebben egyre kevesebb km lesz.
Emlékszem 2-3 éve is árulták, úgy 20k km-rel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Bővíti a Strix Halo kódnevű dizájn képességeit az AMD
- Vigneau interaktív lokálblogja
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Motoros topic
- Autós topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Windows 10 / 11 Pro Retail aktiváló kulcs Azonnal szállítással, számlával, garanciával!
- HP, Lenovo dokkoló 12.300Ft-ért? VÉGKIÁRUSÍTÁS
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest