Hirdetés
-
100 - 1
94176 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 06:51 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petya25
őstag
-
ngabor2
nagyúr
Robogóval szabad-e autópályán tépni? Vagy oda ilyen ''lassú járművet'' nem engednek fel?
-
Petya25
őstag
az egy kurva jó robogó, de simán nem megy el 50esnek. egyrészt, mert 4ütemű más a hangja főleg tuning dobbal és jóval nagyobb mint egy 50-es. úgyhogy ha 50es jogsival akarod vezetni az sztem felejtős, sajna a rndőrök rálltak erre mostanság pl. haveromnak van egy aprilia red rose amit rendszeresen visz kiköböltetni, mert rendőrök soha nem hiszik el neki, hogy 50-es.
Kinézetre tejesen olyan mint az 50-es Runner, csak jobbak a telók és a fékek nem? Ugyan csak 10 km miatt, de vidéki vagyok, nem mennék gyakran Pestre mert vihetnék csuklónyi vastag kutyaláncot is hozzá. Nálunk kevés a yard

Havernál nem rég látam egy kínai csodát (a Keeway mellett árulják) négyütemű 50-es és marha nagy segge van, azért a méret nem minden. Ennek a gyári folytás nélkül olyan 55 a vége. Gyárilag csak 35, kínában ez a szabály.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
[Szerkesztve] -
oceanearth
őstag
Nekem a Yamaha és a Gilera robik a kedvenceim, megbízhatók és jól néznek ki.
Keresek én is mostanában egy robit, de nem szívesen vennék 50-est, pláne 2 üteműt. Nem szeretném csutkagázon járatni hogy menjen, így inkább a nagyobbak érdekelnek. Yamahából az 50 felettiek rém ormótlanok, marad a Gilera. A Runner VXR200-ra mit mondotok?
Bővebben: link
Simán elmegy 50-esnek és 20 ló felett van.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
az egy kurva jó robogó, de simán nem megy el 50esnek. egyrészt, mert 4ütemű más a hangja főleg tuning dobbal és jóval nagyobb mint egy 50-es. úgyhogy ha 50es jogsival akarod vezetni az sztem felejtős, sajna a rndőrök rálltak erre mostanság pl. haveromnak van egy aprilia red rose amit rendszeresen visz kiköböltetni, mert rendőrök soha nem hiszik el neki, hogy 50-es.
-
neongorack
senior tag
sisakra mit érdemes inkább? festeni vagy matricázni?Mert van egy csontfekete sisakom de még nemtudom mit kezdjek vele.......lehet hogy hagyom csak simán így ahogy van!
-
Petya25
őstag
Nekem a Yamaha és a Gilera robik a kedvenceim, megbízhatók és jól néznek ki.
Keresek én is mostanában egy robit, de nem szívesen vennék 50-est, pláne 2 üteműt. Nem szeretném csutkagázon járatni hogy menjen, így inkább a nagyobbak érdekelnek. Yamahából az 50 felettiek rém ormótlanok, marad a Gilera. A Runner VXR200-ra mit mondotok?
Bővebben: link
Simán elmegy 50-esnek és 20 ló felett van.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
ToRR3nt3
senior tag
-
neongorack
senior tag
a malaguti egy nagy fos!!
ültem már sokszor f12-esen és f15-ösön is és állíthatom,hogy egy szar!!
ami esetleg még fasza:gilera runner (főleg a 180-as kétütemű 21lóerős
)yamaha aerox, aprilia sr 50 ,125
ha faszákat akartok látni itt érdemes nézelődni..:Bővebben: link
[Szerkesztve]Fos? Akkor jó, mert most nagyon úgy láccik hogy egy nagyon szuper állapotba lévő Honda dio ZX-em lesz nem is olyan soká 2hét kb ha megvan még neki...minden ki van rajta cserélve és tuti nem b@sz át mert ismerős majdnem rokoni szinten! Akkor csalódnom kell a malában sajna.....nemtudtam hogy szar

Vajon Dio-ra lehet Malosi kipufogórendszert szereltetni?
Nahh ilyenem lesz (persze csak ha megvan még) csak csont feketébe!
Bővebben: link
[Szerkesztve] -
dbali
aktív tag
Hi!
Nekem egy Keeway Hurrican tipusú robogóm van, tudom sokan lehúzzák meg hasonló de én nem gyepáltam, eddig 2200 km-t mentem vele és semmi baja nem volt kb 2-2,5 lityit eszik 100-on. Most viszont leszeretném cserélni egy Aprilia SR 50-re. Mivel azért mégis csak Aprilia és ezt a motort sokan sokhelyen dícsérték.
Ha estleg van valakinek eldaó és betudná számítani a mostanimat, annak kifejezetten örülnék. -
Janesz
őstag
-
ToRR3nt3
senior tag
Én legszivesebben 1 Yamaha T500-at vagy Suzuki AN 650-et vennék. Csak nincs időm megszerezni a jogsit.
-
Janesz
őstag
Bővebben: link
Ez már odab@sz! Isten!!!a malaguti egy nagy fos!!
ültem már sokszor f12-esen és f15-ösön is és állíthatom,hogy egy szar!!
ami esetleg még fasza:gilera runner (főleg a 180-as kétütemű 21lóerős
)yamaha aerox, aprilia sr 50 ,125
ha faszákat akartok látni itt érdemes nézelődni..:Bővebben: link
[Szerkesztve] -
Janesz
őstag
vasárnap adtam el azz aprilia leonardo 150ccm-es robimat!! 4 ütem 130-as végsebesség fasza nyomatékos!!
használtan nagyon jó állapotban 400k de újonnan 1M felett van... -
Janesz
őstag
Eladó, egy 99- es Yamaha super jogZR. Az ár irányár.
Hely: Budapest Feladás: 2005-06-13
Feladó: Zalán
Lejárat: 2005-07-13
Telefon: 06703177238
Rovat: Jármű (autó, motor, quad) - Robogó - Yamaha
Ar: 115000
apróneten!! jó vétel lehet!! -
ToRR3nt3
senior tag
Jaj gyerekek gyenge a robitok. Enyém eszik vagy 6lityit 100on (50es yamaha jog)
Valami nagy gáz van az biztos. Mondjuk most zakkantam vele egy elég szépet aszt azóta nem is indul be. Nincs itt valaki gödöllő környékéről aki ért a robikhoz? Mer a veresi szerelő aszonta jövőhét péntek.
(és multhéten mondta hogy ezen a héten hivjam fel időponttal kapcsolatba)
Jah és leendő robogósok bukósisak nélkűl meg se próbáljátok! Ha anélkűl mentek a halálfaktor elég magasra ugrik.Az nekem is soknak tűnik. Az enyém Artistic Spec., gyakran megyek full gázzal, és csak 3,8-at eszik 100-on. A vége meg olyan 65 körül van. Kicsit elavult gép már de nagyon megy. Egyébként nem tudok hozzá benziszűrő betétet venni. Még egy boltban sem találtam eredeti hozzávalo betétet csak olyan átfolyósat amihez el kell vágni a benzincsövet. Azt meg nem akarom.
-
neongorack
senior tag
Bővebben: link
Ez már odab@sz! Isten!!! -
ToRR3nt3
senior tag
Igazából zsírújat szeretnék venni (részletre...), hátha az mégis keveset eszik. Arra gondoltam, hogy jóidőben ezzel járnék be dolgozni (napi zsenge 2x35km). Lehet, hogy drágább lenne, mint a bérlet (ami amúgy is megvan), de gyorsabb, nem kell másra várni, akkor indulok, amikor akarok.
A tárolási lehetőség meg azért volna jó, mert ''néha'' szoktam bevásárolni is, akkor meg egyszerűbb oda pakolni, mint nagy málhát venni a hátamra.Jól nézz ki az új Jog R. én tavaly vettem az első robogómat 1 Jog Artistic Spec.-et. sosem terveztem hogy robogót veszek csak 1 vásárban megláttam megtettszett és azóta megszerettem robogózni. Jó kis motor de én 1 Derbi GP-n gondolkozom.
-
neongorack
senior tag
-
neongorack
senior tag
Más fórumra nem járok....majd utánanézek!
Csak azon filóztam hogy teli tankal le tudok e menni Szombathelyre meg vissza!
Tankolás nélkül! Mert majd ha meglesz a ''kávédarálóm'' akkor akarok vele menni tesómhoz Szhelyre. -
Yaye
őstag
Vajh a Malaguti F12 Phantom-nak hány littyós a tankja? Érdekel mert számolok és kéne a pontos méret!
7 liter. (13 sec. Az ember legjobb barátja a Gugli.
) -
Cargo
aktív tag
Szerintem 5 liter. De a konkurens fórumon árul valaki ilyen robogót (aszem) őt érdemes megkérdezni erről.
-
neongorack
senior tag
Vajh a Malaguti F12 Phantom-nak hány littyós a tankja? Érdekel mert számolok és kéne a pontos méret!
-
Cargo
aktív tag
Szerintem nem értettelek félre. Nah mind1. Ezúton gratulálok magamnak az 1000. hozzászólásomhoz...
(ami már pár hónapja megesett volna de a piacot nem számolja) -
Yaye
őstag
Márpedig az nem árt ha tetszik már az elején (és ez szinte mindennel így van). Az mindig sokat segít a kisebb csalódások elviselésében, hiszen ''de legalább királyul néz ki''

Nekem ezek a ''sportos'' robogók nem jönnek be annyira, inkább a klasszik stílus. Yamahából én a Slidert nézegettem, az olyan kis bájosan otromba
(csak hát az árcédula épp nem fért be a pénztárcámba)
Jelszavaink valának: mindenki alá neki tetsző robit!
[Szerkesztve] -
ngabor2
nagyúr
Vagy én értelek félre, vagy te értettél félre. a Jog és a Neo's tetszik, a Scara nem igazán. De ez már valóban ízlés kérdése.
-
Cargo
aktív tag
HIdd el nekem az hogy nemteccik csak addig lesz mig rá nem ülsz. A motorozásban (legalábbis nekem) nem az a lényeg hogy miylen motoron űlsz. Imádom a jogomat habár előszőr nem teccett amikor megkaptam. (nem egy gilera runner)
-
ngabor2
nagyúr
Pár hsz-el följebb (itt: Bővebben: link) már szóltam róla. Aprilia.
Részletek: Bővebben: link
A Hold utcában van az Aprilia szalon, velem nagyon készséges és informatív volt a srác akivel dumáltam. 24 hónap hitelre vettem, havi kb 14k a részlet, 70k-t fizettem előre (kb ennyivel drágább, mintha megvennéd 350k készpénzért). Az összes papír beszerzése után kb 2-3 nap míg a bank elbírálja a hitelt, és amint megküldte a visszajelzést, már mehettem is a gépért. Helyben megcsinálták nekem a kötelező biztosítást is. Mint említettem, nagyon egyszerű szerkezet, nincs rajta semmi műszaki extra. Kézi szivatós, karburátotos, 2ütemű, léghűtéses, önindítós+berúgókaros, elöl tárcsa- hátul dobfékes, 16-os kerekekkel, kb 90 kg. Az enyémen annyi érdekesség van hogy nem volt benne fojtás (holott még az alvázszám alapján is kellett volna legyen benne), és van rajta hátsó lábtartó (ami elvileg extra, ráadásul szabálytalan 2 utast vinni rajta), valamint az említett hátsó box.
A kasztni kivitele helyenként kicsit spártai, az idomok illeszkedése egy-két helyen finoman szólva nem hajszálpontos, de ez úgy láttam hogy darabról darabra némileg változó.
Így másfél hónap nyüstölés után alapvetően elégedett vagyok a választással.
Létezik különben ugyanez a kasztni 100 köbcentis változatban is, és volt ditech-es (befecskendezős), ami nagyon keveset fogyasztott és nagyon jól ment, de ez a változat már nem kapható.
[Szerkesztve]Hogy őszinte legyek, nekem nem teccik... A Jog R, vagy a Neo's nekem jobban bejön. Bizonyára az árukat nézve kevésbé tetszene, de egyszercsak összejön rá a keret...

-
Yaye
őstag
Áh, én két hétig nem ülhettem rá, mert a márkaszerviz ekkora határidővel tudott időpontot adni az 500as revízióra, én meg már túlléptem az 500at mikor észbekaptam és bejelentkeztem

Ja, még annyit hogy a gyári fojtást (ha van) az első revíziónál a márkaszerviz 7k pénzért készségesen és szakszerűen eltávolítja
(ez több helyen is van a gépben, és vágással és hegesztéssel is jár, nem csak két mozdulat)
[Szerkesztve] -
Yaye
őstag
Pár hsz-el följebb (itt: Bővebben: link) már szóltam róla. Aprilia.
Részletek: Bővebben: link
A Hold utcában van az Aprilia szalon, velem nagyon készséges és informatív volt a srác akivel dumáltam. 24 hónap hitelre vettem, havi kb 14k a részlet, 70k-t fizettem előre (kb ennyivel drágább, mintha megvennéd 350k készpénzért). Az összes papír beszerzése után kb 2-3 nap míg a bank elbírálja a hitelt, és amint megküldte a visszajelzést, már mehettem is a gépért. Helyben megcsinálták nekem a kötelező biztosítást is. Mint említettem, nagyon egyszerű szerkezet, nincs rajta semmi műszaki extra. Kézi szivatós, karburátotos, 2ütemű, léghűtéses, önindítós+berúgókaros, elöl tárcsa- hátul dobfékes, 16-os kerekekkel, kb 90 kg. Az enyémen annyi érdekesség van hogy nem volt benne fojtás (holott még az alvázszám alapján is kellett volna legyen benne), és van rajta hátsó lábtartó (ami elvileg extra, ráadásul szabálytalan 2 utast vinni rajta), valamint az említett hátsó box.
A kasztni kivitele helyenként kicsit spártai, az idomok illeszkedése egy-két helyen finoman szólva nem hajszálpontos, de ez úgy láttam hogy darabról darabra némileg változó.
Így másfél hónap nyüstölés után alapvetően elégedett vagyok a választással.
Létezik különben ugyanez a kasztni 100 köbcentis változatban is, és volt ditech-es (befecskendezős), ami nagyon keveset fogyasztott és nagyon jól ment, de ez a változat már nem kapható.
[Szerkesztve] -
Cargo
aktív tag
-
ngabor2
nagyúr
Reklám
:
Én is részletre vettem, munkába járásra, ezért csak az új jöhetett szóba. A Scara 50 bruttó 350, de adnak hozzá 25k tesco-s utalványt, szóval csak 325k. Nem tudom van-e egyáltalán új robi ennél olcsóbban (kivéve a Keeway-t és társait).
Nincs sisaktartója (a nagykerekűeknek többnyire nincs, vagy csak nagyon pici), de az árban benne van egy hátsó ''doboz'' (zárható, levehető), ami nagyobb mint bármelyik sisaktartó, én is mindig abba vásárolok be (de sokszor csak földobom a szatyrot a lábtartóhoz, van direkt erre a célra egy szatyorfül-tartó kampója). Nem csúcstechnika, nagyon hagyományos dolgokból áll, de épp ezért állítólag jól bírja a strapát és a szar utakat (utóbbit nem utolsósorban a nagy kerekei miatt).
Nekem tetszik benne hogy a kistestűekhez képest motorszerűen néz ki az úton, így talán jobban elfogadnak a forgalom teljesjogú szereplőjének. Tervezem még rá egy nagy szélvédő beszerzését, ősszel jól fog jönni. [l][/l]
Fojtás nélkül 60-65 a csúcssebessége, napi 70 km-hez én már biztos megtuningolnám egy picikét, legalább egy 70cc-s készlettel.
Szerintem jól is néz ki, diszkrét kis retro-dizájn.
Ez milyen gyártmány? Hol? stb... Kicsit bővebben tudnál mondani róla valamit?
-
Yaye
őstag
Igazából zsírújat szeretnék venni (részletre...), hátha az mégis keveset eszik. Arra gondoltam, hogy jóidőben ezzel járnék be dolgozni (napi zsenge 2x35km). Lehet, hogy drágább lenne, mint a bérlet (ami amúgy is megvan), de gyorsabb, nem kell másra várni, akkor indulok, amikor akarok.
A tárolási lehetőség meg azért volna jó, mert ''néha'' szoktam bevásárolni is, akkor meg egyszerűbb oda pakolni, mint nagy málhát venni a hátamra.Reklám
:
Én is részletre vettem, munkába járásra, ezért csak az új jöhetett szóba. A Scara 50 bruttó 350, de adnak hozzá 25k tesco-s utalványt, szóval csak 325k. Nem tudom van-e egyáltalán új robi ennél olcsóbban (kivéve a Keeway-t és társait).
Nincs sisaktartója (a nagykerekűeknek többnyire nincs, vagy csak nagyon pici), de az árban benne van egy hátsó ''doboz'' (zárható, levehető), ami nagyobb mint bármelyik sisaktartó, én is mindig abba vásárolok be (de sokszor csak földobom a szatyrot a lábtartóhoz, van direkt erre a célra egy szatyorfül-tartó kampója). Nem csúcstechnika, nagyon hagyományos dolgokból áll, de épp ezért állítólag jól bírja a strapát és a szar utakat (utóbbit nem utolsósorban a nagy kerekei miatt).
Nekem tetszik benne hogy a kistestűekhez képest motorszerűen néz ki az úton, így talán jobban elfogadnak a forgalom teljesjogú szereplőjének. Tervezem még rá egy nagy szélvédő beszerzését, ősszel jól fog jönni. [l][/l]
Fojtás nélkül 60-65 a csúcssebessége, napi 70 km-hez én már biztos megtuningolnám egy picikét, legalább egy 70cc-s készlettel.
Szerintem jól is néz ki, diszkrét kis retro-dizájn.
-
ngabor2
nagyúr
ne kereskedésből hanem kéz alól vegyél jog-ot!!!
amikor én vettem az enyémet a kereskedésekben a full ratyi került 180-190-be (festés gumik ilyesmik csere) és én kéz alól vettem 150-ért az enyémet...
amúgy meg higyj nekem és ne vegyél honda dio zx-et!!
haverom (BECMAN) aki mellesleg streetfighter versenyek főistene ajánlotta és a lelkemre kötötte anno,hogy csak és kizárólag jog-ot vegyek én meg is fogadtam a tanácsát és miután felültem egy dio zx-re megértettem miről beszélt!!
egyedüli hátránya a yamaháknak a kotyogós teleszkóp!! amúgy haver jog-jában 50000 km van és még eredeti a főtengelycsapágy!!
aki meg azt mondja,hogy a jog-ja vagy bármilyen (dio zx sephia zz)-je 1,5l körül eszik az hazudik!! az én jog-om tuning nélkül 3 liter körül 70-es hengerrel és full tuninggal pedig 4-5 liter körül evett!!Igazából zsírújat szeretnék venni (részletre...), hátha az mégis keveset eszik. Arra gondoltam, hogy jóidőben ezzel járnék be dolgozni (napi zsenge 2x35km). Lehet, hogy drágább lenne, mint a bérlet (ami amúgy is megvan), de gyorsabb, nem kell másra várni, akkor indulok, amikor akarok.
A tárolási lehetőség meg azért volna jó, mert ''néha'' szoktam bevásárolni is, akkor meg egyszerűbb oda pakolni, mint nagy málhát venni a hátamra. -
Janesz
őstag
ne kereskedésből hanem kéz alól vegyél jog-ot!!!
amikor én vettem az enyémet a kereskedésekben a full ratyi került 180-190-be (festés gumik ilyesmik csere) és én kéz alól vettem 150-ért az enyémet...
amúgy meg higyj nekem és ne vegyél honda dio zx-et!!
haverom (BECMAN) aki mellesleg streetfighter versenyek főistene ajánlotta és a lelkemre kötötte anno,hogy csak és kizárólag jog-ot vegyek én meg is fogadtam a tanácsát és miután felültem egy dio zx-re megértettem miről beszélt!!
egyedüli hátránya a yamaháknak a kotyogós teleszkóp!! amúgy haver jog-jában 50000 km van és még eredeti a főtengelycsapágy!!
aki meg azt mondja,hogy a jog-ja vagy bármilyen (dio zx sephia zz)-je 1,5l körül eszik az hazudik!! az én jog-om tuning nélkül 3 liter körül 70-es hengerrel és full tuninggal pedig 4-5 liter körül evett!! -
ngabor2
nagyúr
Pontosan, a sima benyához az olajtartályból keveri magának a keveréket. Ha kiiktatod az olajozását, akkor lehet bele tankolni egyből keveréket is, és akkor az olajjal nem kell foglalkozni.
Aztán van még váltóolaj (legalábbis az enyémben biztos), az más téma, azt tényleg cserélni kell, de szerintem az elég sokat kibír (autóban sem szokás sűrűn cserélgetni).
Minden automata robinak röpsúlyos a kuplungja (tudtommal legalábbis). Megbízhatónak megbízható, max az elhasználódás során elkezd csúszni. Ezt onnan lehet látni hogy nem megy föl a lejtőn
Nekem ennyi a tapasztalatom 
Köszi. Akkor oszlott egy kicsit a köd

-
Yaye
őstag
Persze hogy tűnik el, az lenne a baj ha nem tűnne
Mindazonáltal az a 6 liter erősen sok. Szerintem egy szervizben semmi perc alatt beállítanák (hacsak nem olyan kopott hogy átlátni a henger és a dugó között
). -
Yaye
őstag
Idézet a Jog R adataiból:
Üzemanyagtank kapacitás 5,5 liter
Olajtank kapacitás 1,4 liter
Tehát elég ''sima'', ''4-ütemű'' benzint tankolni, és utána a keverés in situ intéződik? Vagy ez az olaj valami mást ken? Én is csodálkoztam ezen az 5000km-en.
Másrészt a kuplung. Úgy látom, röpsúlyos. Mennyire megbízható tapasztalatok alapján?Pontosan, a sima benyához az olajtartályból keveri magának a keveréket. Ha kiiktatod az olajozását, akkor lehet bele tankolni egyből keveréket is, és akkor az olajjal nem kell foglalkozni.
Aztán van még váltóolaj (legalábbis az enyémben biztos), az más téma, azt tényleg cserélni kell, de szerintem az elég sokat kibír (autóban sem szokás sűrűn cserélgetni).
Minden automata robinak röpsúlyos a kuplungja (tudtommal legalábbis). Megbízhatónak megbízható, max az elhasználódás során elkezd csúszni. Ezt onnan lehet látni hogy nem megy föl a lejtőn
Nekem ennyi a tapasztalatom 
-
Cargo
aktív tag
Hát én is meglepődtem ezen az olaj cserén mer az enyémből is tünik el mint a pinty. Néha olyan érzésem van hogy ez a motor egy éhes etióp család reinkarnációja.
-
Cargo
aktív tag
Bővebben: link nagyon jó kiindulóoldal. Esetleg Bővebben: link.
[Szerkesztve]Hát az a tzr 50es az nem gyenge. Nem akar valaki megdobni egy olyannal?
Egyébként a jog az tökéletesen alkalmas arra hogy ásványvizet vagy valamit a lábad közé tegyél. (az már más kérdés hogy a lábad nem biztos hogy olyan kényelmesen oda fog férni. A benzin az máég könnyebb én a teszkóba van hol vettem ilyen piros 5 literes műanyag benzines ka nnát az befér simán a csomagtartóba is. Igaz hogy más nem nagyon fér mellé. -
ngabor2
nagyúr
Idézet a Jog R adataiból:
Üzemanyagtank kapacitás 5,5 liter
Olajtank kapacitás 1,4 liter
Tehát elég ''sima'', ''4-ütemű'' benzint tankolni, és utána a keverés in situ intéződik? Vagy ez az olaj valami mást ken? Én is csodálkoztam ezen az 5000km-en.
Másrészt a kuplung. Úgy látom, röpsúlyos. Mennyire megbízható tapasztalatok alapján? -
Yaye
őstag
5000 km?!
A Jog nem 2ütemű? Mert ha igen, akkor itt valaki nagyon el van tévedve aszem
(2üteműben az olaj nem ''bírja'', hanem üzemszerűen elfogy a keverékképzés során és nem cserélni kell hanem utántölteni.)
(és persze nem folytás hanem fojtás, ezt mindig elszúrom...
)
[Szerkesztve] -
golyani
addikt
hondából azér még a dio-k jok 2 srácnak is van mindegyi megy 60-at nem tom mennyit eszik.
én is akartam robogót yamah aeroxot de úgy döntöttem h egy Honda CBR 125R-rel jobban járok.
-
ngabor2
nagyúr
Akkor megint kérdezek egy falszaggató hülyeséget (szoktam néha...)
Ajánljatok olyan modellt, aminél az ülés elé (hogy mondjam érthetőbben... a padlóra?) oda tudok tenni pl. egy benzineskannát, vagy egy zsugor ásványvizet/karton sört. Ez nálam szempont lenne, eddig nem igazán nézegettem ez alapján a robogókat. -
aDM|RaL^
őstag
most van egy Dio ZX AF35-öm, és 2005ös Aprilia SR-re akarom cserélni.
-
ngabor2
nagyúr
Bővebben: link nagyon jó kiindulóoldal. Esetleg Bővebben: link.
[Szerkesztve] -
ngabor2
nagyúr
-
Attesz
aktív tag
-
Attesz
aktív tag
Sziasztok!
Valamikor tavasz eljén volt itt 1 nagyon szép kis Yamaha Jog eladó!
Akkora hülye voltam, hogy nem vettem meg!
80.000 adták és super állapotban volt!
Tényleg ha van valakinek ilyen mocija és 80 körüli áron magválna tőle(persze lehet olcsobb is
)akkor keresen meg!
Esetleg hibás is érdekel persze nem 80 ért !
Attesz -
wedlock
tag
Sajnos csak budapesti területen tudok helyet,ahol zsákszámra állnak a Jog-ok.Ha érdekel akkor irok cimet,telszámot
-
ngabor2
nagyúr
Nem igaz!

Tegnap beleakadtam valahogy egy Yamaha kisker akciós árlistába véletlenül. Ma célirányosan keresem végig a netet, semmi eredmény.
Valaki dobjon meg egy linkkel, mennyiért gurítanak az ember után egy Jog-ot? Helyileg Debrecen. -
Yaye
őstag
Wow, robis totyik!

Épp ma voltam a bejáratás utáni ötszázas revízión. Aprilia Scarabeo 50, hajszálra ilyen, csak dupla nyereggel:
Bővebben: link
Én direkt a nagyobb testűeket szeretem, a kicsiken úgy érzem magam mint majom a köszörűkövön. Ráadásul ennek a kereke is nagy, így talán nem szakad le a vesém a pesti utakon
Bejáratás alatt nemigen mentem 50 fölé, így evett városban szűk 3 litert, folytás nélkül. Sík úton óra szerint 65 körül van a vége, de tervezem hogy egy kis piszkálgatással (esetleg egy 70cc dugóval?) legalább az óra tetején díszelgő 80-as számot meg kéne célozni.
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
oceanearth
őstag
aki kisebb testű robogó vásárlásán töri a fejét csak és kizárólag yamaha jog tipusai közt mazsolázzon!!
suzuki,honda....stb (keeway meg hasonló szutykokat említésre sem méltatnám)felejtős...
ami a legfaszább (tuningolás szempontjából is!!) Yamaha superjog zr illetve yamaha nextzone super z
ezek már brembo fékesek és egy egyszerű gyújtáscserével (daytona gyújtásra cserélve mondjuk) 80km/h körül mennek végre!! széthajtani nagyon nehéz őket egyedül az olajra kell figyelni,hogy jó legyen benne!!
nekem is volt egy super z/ zr keverék robogóm (zr volt csak töröttek voltak az idomok a hátulján és super z hátsót kapott (féklámpa,ülés alatti burkolat) full polini tuningos volt és 110km/h végsebesség és olyan 15-16 lóerő lehetett!!
szal egy szó mint száz yamaha superjog zr vagy yamaha nextzone super Z!!!''aki kisebb testű robogó vásárlásán töri a fejét csak és kizárólag yamaha jog tipusai közt mazsolázzon!!''
ez hülyeség, a honda dio zx is kurva jó, meg a suzuki hi-up R is, csak az már kicsit régi
''suzuki,honda....stb (keeway meg hasonló szutykokat említésre sem méltatnám)felejtős...'' keeway meg suzuki, honda nem egy kategória. a keeway az tényleg szar, suzuki, honda jó
a többi állítás helytálló, a superjog és a super z tényleg kurva jó motor alpból is főleg egy kis tuninggal azért nem cserélném le az aprilia rallymat ilyen kistesűre, inkább eladom.
TÉNYLEG NEM KELL VALAKINEK EGY APRILA RALLY?
[Szerkesztve] -
Janesz
őstag
aki kisebb testű robogó vásárlásán töri a fejét csak és kizárólag yamaha jog tipusai közt mazsolázzon!!
suzuki,honda....stb (keeway meg hasonló szutykokat említésre sem méltatnám)felejtős...
ami a legfaszább (tuningolás szempontjából is!!) Yamaha superjog zr illetve yamaha nextzone super z
ezek már brembo fékesek és egy egyszerű gyújtáscserével (daytona gyújtásra cserélve mondjuk) 80km/h körül mennek végre!! széthajtani nagyon nehéz őket egyedül az olajra kell figyelni,hogy jó legyen benne!!
nekem is volt egy super z/ zr keverék robogóm (zr volt csak töröttek voltak az idomok a hátulján és super z hátsót kapott (féklámpa,ülés alatti burkolat) full polini tuningos volt és 110km/h végsebesség és olyan 15-16 lóerő lehetett!!
szal egy szó mint száz yamaha superjog zr vagy yamaha nextzone super Z!!! -
Cargo
aktív tag
-
jagada
addikt
nekem van egy JAWA Babettám az is 50 cm3 és 1975 -ös évjáratú


-
Gergello
addikt
-
Hellas
senior tag
-
Cargo
aktív tag
-
wedlock
tag
-
Gergello
addikt
Ok, most van itt faternak egy replicája, de nekem az túl nagy ..
én inkább ilyen kis, igénytelen,ocsó, megy 50el típust keresem -
Hellas
senior tag
-
wedlock
tag
Így kép alapján a Jog kisebbnek tűnik.Amúgy is elég kicsi,kb egy méretben van a Honda Dio-val.(Talán a Jog alacsonyabb és rövidebb is pár cm-el).Érdemes megnézned egyszer,tényleg nem nagytestü,és roppant igénytelen kis szerkezet.(Asszony már a másodikat nyúzza)
-
oceanearth
őstag
-
Gergello
addikt
-
Hellas
senior tag
nem sok a 4 lityi. főleg ha van rajta valami tuning cucc.
Csak egy sportlégszűrő,meg optikai tuning.

-
wedlock
tag
-
Gergello
addikt
zsír topic, jobbra fel
én is most akarok majd vmi kis testűt olcsón, ajánlat? -
oceanearth
őstag
-
oceanearth
őstag
-
Hellas
senior tag
-
golyani
addikt
a 4 literes fogyasztás egyáltalán nem túl sok.
egy yamaha aerox folytással 3,5-öt eszik folytás nélkül 4-et és viszi a 80-at mér kell ezen csodálkozni???? -
bandiras2
senior tag
denaturált szesz. 80%fölötti etilakohol, amibe beleburítottak vmi rettentő büdös anyagot, ami ugyan nem egészségkárosító, de nagyon gusztustalan. Bár az igazi alkeszok meg sem érzik.
-
ngabor2
nagyúr
-
Cargo
aktív tag
Re diesel
Etesd denszesszel, ha tudsz olcsó ipari pálinkát keríteni. Keversz bele megfelelő mennyiségű olajat, aztán megy is. 100 körül lesz az oktánszáma, de majd az okosok megmondják. Új robogókba nem ajánlom, de akinek van KGST járgánya, az próbálkozhat vele.
......................................
Most nézegetem a neten, a literes denszesz drágább mint a benzin...
Mitől? mivel tisztítószer, elméletileg jövedéki adó tartalma se kellene hogy legyen
Mi az denszesz?
-
bandiras2
senior tag
Re diesel
Etesd denszesszel, ha tudsz olcsó ipari pálinkát keríteni. Keversz bele megfelelő mennyiségű olajat, aztán megy is. 100 körül lesz az oktánszáma, de majd az okosok megmondják. Új robogókba nem ajánlom, de akinek van KGST járgánya, az próbálkozhat vele.
......................................
Most nézegetem a neten, a literes denszesz drágább mint a benzin...
Mitől? mivel tisztítószer, elméletileg jövedéki adó tartalma se kellene hogy legyen
-
Cargo
aktív tag
5000KM?????? Azannyakinnya. Hát nekem kb. 1000-2000 után ki fog fogyni. Még van benne az 1 lityiből. (kb 1-2 hónapja vettem amikor utoljára szhervizben volt) Hmm... Lehet hogy le kéne cserélni az egészet... Nem akar venni valaki egy táplálkozó csodát??

[Szerkesztve] -
wedlock
tag
Hy. Igen aszem 3lityis. Gödöllő veresről kb 10Km Általában 2 oda vissza útra elég a fúl tank. Bár legtőbszőr már odavisszaoda után nem merek elindulni. Nem folyik sehol. Nekem is csoda. De ez van. Most majd mepróbálom ezt a problémát is megoldatni a szerelővel. Egyébként egy full adag olajnak meddig kéne birnia?
Látod azt nem tudom hogy az olaj meddig birja....Nem én használom a robajt,csak néha megnézem hogy van e benne olaj.Saccra azt mondanám hogy 5000 km-enként érdemes kicserélni.Elvégre az a nem egészen 1 lityó olaj ami belemegy nem egy nagy összeg..
-
Cargo
aktív tag
Hy. Igen aszem 3lityis. Gödöllő veresről kb 10Km Általában 2 oda vissza útra elég a fúl tank. Bár legtőbszőr már odavisszaoda után nem merek elindulni. Nem folyik sehol. Nekem is csoda. De ez van. Most majd mepróbálom ezt a problémát is megoldatni a szerelővel. Egyébként egy full adag olajnak meddig kéne birnia?
-
wedlock
tag
Jaj gyerekek gyenge a robitok. Enyém eszik vagy 6lityit 100on (50es yamaha jog)
Valami nagy gáz van az biztos. Mondjuk most zakkantam vele egy elég szépet aszt azóta nem is indul be. Nincs itt valaki gödöllő környékéről aki ért a robikhoz? Mer a veresi szerelő aszonta jövőhét péntek.
(és multhéten mondta hogy ezen a héten hivjam fel időponttal kapcsolatba)
Jah és leendő robogósok bukósisak nélkűl meg se próbáljátok! Ha anélkűl mentek a halálfaktor elég magasra ugrik.Yamaha Jog 3K-s?És 6 litert eszik??Nem folyik el a nyál valahol?
-
Cargo
aktív tag
Jaj gyerekek gyenge a robitok. Enyém eszik vagy 6lityit 100on (50es yamaha jog)
Valami nagy gáz van az biztos. Mondjuk most zakkantam vele egy elég szépet aszt azóta nem is indul be. Nincs itt valaki gödöllő környékéről aki ért a robikhoz? Mer a veresi szerelő aszonta jövőhét péntek.
(és multhéten mondta hogy ezen a héten hivjam fel időponttal kapcsolatba)
Jah és leendő robogósok bukósisak nélkűl meg se próbáljátok! Ha anélkűl mentek a halálfaktor elég magasra ugrik. -
neongorack
senior tag
Végre nyílt egy ilyen topic is
!
Én is pont most akarok venni robogót....nemsokára mert tegnap volt a ballagásom és arra is pénz jött!
Én Malaguti F12 Phantom-ot vagy Honda dio ZX-et akarok venni, de egyéb is jöhet csak ne legyen gagyusz.....itt zegen van egy faszi aki robogókkal foglalkozik és olaszból hozatja őket...szépen kipofozza , lefesti.....szervizmunka és eladja jóáron!
Egy Yamaha Aerox-ot adott 280k-ért úgy hogy újrafestette az idomokat meg kicserélte a szűrőt meg ami még szar volt rajta azt szervizelte....
Meg volt egy F12 is de akkor még nem volt semennyi pénzem
Meg majd ha meglesz a robogóm akkor malosi kipufogórendszerre akarok gyűjteni! -
spirit007
senior tag
digitális

Padlógáz, satufék, padlógáz, satufék.... ?Ehem
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Motion_Blur
félisten
Nekem olyan 3 litert evett (még anno, amikor faszán ment), hosszú távon is elég sokat mentem vele, olyan 60km/h-nál ehetett vagy 1,5-t

-
Drótszamár
őstag
-
spirit007
senior tag
-
spirit007
senior tag
Nekem is van egy , ma már üzemképtelen Suzuki Ran-om . Konténerben jött vmi távolkeleti országból - tehát használtan - és úgy emléxem 35 ropi volt '94-ben . 5 évig használtam , ezalatt volt gyűrűcsere , meg egy csomó fémmunka az esztergályos ismerősömnél (főtengely,ékszíjtárcsa stb)
Röviden : szerelhetetlen . Akkoriban meg azt sem tudták egyáltalán mi a gyík ez , nemhogy értett volna valaki hozzá ...alkatrész meg csak kisiparossal készíttetve .
Viszont lehetett vele villogni
mivel nálunk akkoriban kb. 3 db robogó volt a városban (Miskolc) -
joe69
senior tag
-
wedlock
tag
Pedig a mienk már 10 éves is elmult,és a külsérelmi nyomokon kívül semmi baja.Ahogy számolgattuk,városban 1,2-1,5 lityó körül alakul a fogyasztása.Szerintem a tiedet nézesd meg egy szervizzel,rosszul van beállitva a karburátor
-
Hellas
senior tag
Olyan keveset???Az enyém megeszik vagy 4et.






[Szerkesztve] -
Gh0sT
addikt
Megosztom én is azt a kevéske tapasztalatom, amim van.
Most már több mint 10 éve nyúzok egy Suzuki robógot. Az utóbbi időben annyira nem aktívan, de régebben mindennapos közelkedési eszköznek számított nálam. Nem mai darabról van szó, ha jól tudom, akkor már ''nagykorú''.
Ennek ellenére kifogástalanul működik és felveszi a versenyt szinte minden téren a mai modern darabokkal. Igazából talán a design és a hang, ami az újabb modelleknél erősebb.
Szóval: ha elromlik, akkor nem tudod megjavítani. Szétszedni gyakorlatilag lehetetlen a szükséges szerszámok nélkül. Ha valamit cserélni kell, akkor szerelő. Bár ha valaki vásárol, akkor jó eséllyel tudja, hogy bizony erre kell számítani. A meghibásodási százalék nálam nagyon kicsi volt. Általában tavasszal az első néhány használat során szoktak jelentkezni a fő problémák. Nálam általánosnak mondható a berugókar illetve az irányjelzők meghibásodása. Egyébként lehet, hogy ez csak erre a típusra jellemző betegség.
Amit nagyon nehéz volt megszokni az a motor súlya: igen könnyű. Nagy szélben illetve magasabb sebességnél vigyázni kell, mert könnyű vele borulni. Mivel a kormány rész súlya sem túl meggyőző, így az egykeréken indulás általános az első pár alkalomnál. Viszont kétség kívül kényelmes. Amolyan ''úrimotorozást''' lehet vele produkálni. Csak húzod a gázt és megy. 
-
wedlock
tag
Kérdezek egy hülyeséget, ne kövezzetek meg! Létezik olyan, hogy dízel üzemű robogó? Amit eddig láttam, az leginkább 2-ütemű volt, esetleg elvétve 4-ütemű, de mind benzines. A dízel olcsóbb, de gondolom vannak (technikai) hátrányai (a robogók esetén). Ha van ilyen robogó, milyen típusú? Ha nincs, mi az oka, hogy nem csinálnak?
A dízel üzemet a robogóknál az izzitási folyamatok miatt nem vezették be,legjobb tudomásom szerint.(Régebben olvastam valahol kisérleteket erről).Amúgy is pl az asszony yamaha jog-ja fogyaszt 1,2 litert százon,szóval a dízel mármár felesleges mértékü spórolás lenne
-
joe69
senior tag
Kérdezek egy hülyeséget, ne kövezzetek meg! Létezik olyan, hogy dízel üzemű robogó? Amit eddig láttam, az leginkább 2-ütemű volt, esetleg elvétve 4-ütemű, de mind benzines. A dízel olcsóbb, de gondolom vannak (technikai) hátrányai (a robogók esetén). Ha van ilyen robogó, milyen típusú? Ha nincs, mi az oka, hogy nem csinálnak?
nincs, 50 cc-s dizellel sokra mennenk

a benzines is alig fogyaszt -
ngabor2
nagyúr
Kérdezek egy hülyeséget, ne kövezzetek meg! Létezik olyan, hogy dízel üzemű robogó? Amit eddig láttam, az leginkább 2-ütemű volt, esetleg elvétve 4-ütemű, de mind benzines. A dízel olcsóbb, de gondolom vannak (technikai) hátrányai (a robogók esetén). Ha van ilyen robogó, milyen típusú? Ha nincs, mi az oka, hogy nem csinálnak?
-
ngabor2
nagyúr
-
Motion_Blur
félisten
Nem kell papír a vásárlásnál (gondolom tulajtól vennéd), simán adás-vételi két tanúval. Utána köss rá biztosítást (1500/fé év) mert ezt nézik először a yardok. Rendszám nem kell

[Szerkesztve] -
mayerlaci
senior tag
-
ngabor2
nagyúr
-
Motion_Blur
félisten
Nekem is van egy Suzuki 50cm3-is robogóm, elcsúszott a keverési arány (ette az olajat, erőtlen volt), és már olyan szinten elkoptak a dugattyúk, és a dugattyúgyűrűk, hogy nem lehet beindítani, kompresszió nuku. Jelenleg szerelőnél várja a szebb napokat

-
Batman
őstag
-
ngabor2
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
-
100 - 1
94176 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Formula-1
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Samsung kuponkunyeráló
- Balu77: MS365 home family (6usr) kalandok, miért nem ér semmit az 5 csillagos értékelés
- Autós topik
- M.2 SSD hűtés
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...
- Új IKEA DUBBLA laptopállvány eladó
- Segway KickScooter MAX G2 elektromos roller dobozában 5 km!
- AKCIÓ! ASRock H510M i5 11400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB Rampage SHIVA Adata 600W
- Samsung Galaxy S24 FE 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Red -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5465, 91%AKKSI
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
de itt robogókról van szó...


Valami nagy gáz van az biztos. Mondjuk most zakkantam vele egy elég szépet aszt azóta nem is indul be. Nincs itt valaki gödöllő környékéről aki ért a robikhoz? Mer a veresi szerelő aszonta jövőhét péntek.
(és multhéten mondta hogy ezen a héten hivjam fel időponttal kapcsolatba)
)
).
A Jog nem 2ütemű? Mert ha igen, akkor itt valaki nagyon el van tévedve aszem
)



nyogo83
sityupityu

