Hirdetés
- Azonnali fotós kérdések órája
- Vezetékes FEJhallgatók
- Így VERNEK ÁT a KAMU webshopok!
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Milyen TV-t vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Őszre feketét ölt a THEC64 Mini
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- TCL LCD és LED TV-k
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
PociAti
őstag
Én 100%-ig a buszos szakszervezettel értek egyet, azzal pedig nem, amit te írtál.
A babakocsira szokás a bolt esetében is hivatkozni, hogy babakocsit miért lehet bevinni a boltba, rollert (kerékpárt, lovat) pedig miért nem? Mert a babakocsiban újszülött van, aki önállóan nem tud közlekedni. Esetleg alvó állapotban van, emiatt felébreszteni gorombaság lenne. Esővédett tárolókat nem építettek a babakocsik számára a bolt elé, így azok kint hagyása nem megoldott. Főleg hogy az gyakran tároló eszköz is (pelenka, iratokat tartalmazó táska). Azt a minimális kellemetlenséget, amit a babakocsik okoznak a társadalom igazán elviselheti.
És ami fontos, babakocsik számában hirtelen robbanás nem várható. Számuk nagyjából kiszámítható. Elektromos rollerek esetén ez nem állja meg a helyét. Szerintem az elmúlt évek során évente folyamatosan duplázódott vagy esetleg megháromszorozódott a számuk.
A roller kisebb helyet foglal igaz, ha a területét és térfogatát nézzük. Összecsukott állapotban hosszát / magasságát nézve már nem helytálló. És az említett vészfékezés esetén a nagyobb sűrűsége miatt tényleg komoly lendületet, ezáltal balesetet tud okozni. Nincs úgy kipárázva.
Az sem igaz, hogy akksija csak ugyanannyi veszélyt jelent, mint a mobilé. (1) Egy problémás mobilt kidobsz az ablakon, egy lángoló rollert nem nagyon fogsz fejmagasságba felemelni. (2) Mobiltelefonok akkucsomagján nem szokott annyi házi barkácsolás előfordulni, mint amit a roller tuningolók csinálnak. (Persze mindenki meg van győződve róla, hogy az övé tökéletes.) (3) Mondjuk havas időben, amikor sózzák az utat, akkor a telefon nem sokat érez ebből. Az elektromos roller annál inkább. Példaként itt egy videó: Electric Vehicles Catch Fire. A sós lé és az akku nem jó együttállás. Nem adott városvezetés milyen sót használ, sok magánember mai napig NaCl-t használ. Azt pedig nem túl toleráns beleírni a szabályzatba, hogy havazás esetén nem szabad rollert felvinni a járműre. (4) Létezik rollerre hordozó táska. A fent felsorolt problémákra nem nyújt megoldást.
Örülnék ha lenne rá normális megoldás, de nincs. És a járatok zsúfoltsága, emberek mentalitása miatt folyamatos problémaforrás lenne. Így inkább nem kérnek belőle a buszosok. Megértem őket.
Új hozzászólás Aktív témák
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Építő/felújító topik
- Azonnali fotós kérdések órája
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- PlayStation 5
- Az Exynos 2600 az első 2 nm-es mobilchip
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Battlefield 6
- DOOM - The Dark Ages
- Óra topik
- További aktív témák...
- Garmin Vivoactive 5 Okosóra, Bontatlan, Új, 0 Perces, Kék, 1 Év Garancia
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
- DJI Air 2s drón szett hibátlan állapotban
- Radiolink AT10II vezérlő 12 csatornás RC vevő R12DS 2.4GHz DSSS&FHSS
- Garmin Vivoactive 5 Okosóra, Bontatlan, Új, 0 Perces, Fekete, 1 Év Garancia
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Oppo Reno7 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintőkijelző
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- Csere-Beszámítás! Gigabyte Vision RTX 3070Ti 8GB GDDR6X Videokártya!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest