Hirdetés

2017. augusztus 20., vasárnap

(#7251) atala válasza Játékos (#7250) üzenetére

atala
(őstag)

Azért kértem a képet, mert ennek a nyomtatónak az egyik típus hibája, hogy elmegy a vezérlés, és kimarad, vagy máshogyan szór a fúvóka. Ez nem vezérlés gond, ez dugulás.
Milyen patronnal használod?
Garanciális még?

(#7252) Játékos válasza atala (#7251) üzenetére

Játékos
(PH! addikt)

Szia!

Kizárólag gyári, nagy kapacitású patronok voltak benne, új kora óta. Most lesz 3 éves, szerintem 1 év gari volt rá, bár 3 év garival rendelkező gépeket kerestem akkor, úgy emlékszem...

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7253) Játékos válasza Játékos (#7252) üzenetére

Játékos
(PH! addikt)

Az Epson honlapján ellenőrizve, nincs már rá gari, pedig esküdni mernénk, hogy vásárláskor 1+2 év volt a papíron...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#7254) atala válasza Játékos (#7253) üzenetére

atala
(őstag)

Csak akkor van a +2 év, ha vásárlás után beregisztrálod az epson oldalán a nyomtatót.
Sajnos nem éri meg javíttatni, mert a fej, ugyan csak 30e Ft körül van, de a tinta feltöltés elvisz majdnem egy egész XL-es garnitúra patront, amit felszámolnak a szervizben. Tehát olcsóbb egy új nyomtatót venni, mint javíttatni.
Próbáld meg finomabbra állítani a nyomtatást, akkor talán nem látszódnak annyira a csíkok.

(#7255) Játékos

Játékos
(PH! addikt)

Szia!

Hála Istennek megtaláltam, regisztráltam anno 3 év kiterjesztett garija van. :C
Viszont a honlapjuk továbbra is csak egy évet ír... :F
Mikor regisztráltam, kaptam egy oldalt, amit ki kellett nyomtatni, és benne is van, hogy nyomjam ki, mert nem küldenek e-mailt erről a regisztrációról... :F

(#7256) atala válasza Játékos (#7255) üzenetére

atala
(őstag)

EZEN az oldalon nézted?
Ha ott csak 1 év van, lehet, hogy nem fogják elfogadni, de egy próbát megér.
Ha szervizelteted, akkor ne az RA trade-hez vidd, hanem a Rikvest-hez. Ők nagyon rendesek, nem fognak problémázni.

(#7257) Varshi válasza Játékos (#7255) üzenetére

Varshi
(tag)

Nekem elég volt bemutatni a regisztráció visszaigazoló emailjét.

(#7258) Játékos válasza atala (#7256) üzenetére

Játékos
(PH! addikt)

Ezen az oldalon is egy évet ír nekem...

(#7259) nünüke1975

nünüke1975
(fanatikus tag)

Ezekről mi a vélemény?

epson l386
Epson L310
epson xp 235

thomasgrande

(#7260) atala válasza Játékos (#7258) üzenetére

atala
(őstag)

Mindegy, ha van papírod a regisztrációról, akkor azt mutasd be. Szerintem megcsinálják.

(#7261) nünüke1975 válasza krisztian7 (#6893) üzenetére

nünüke1975
(fanatikus tag)

Na és milyen a cucc?

thomasgrande

(#7262) palikoka

palikoka
(újonc)

Sziasztok!

Szeretnék venni szublimálásra alkalmas nyomtatót,amivel fára vinnék át fotót. Milyen nyomtatót ajánlatok? Ezt néztem,de drágállom:
http://www.vatera.hu/epson-l1800-a3-as-nyomtato-fel-aron-akar-szublimalasra-2482067642.html
Esetleg tudtok keveset használtat,ami eladó?
Illetve a signdepot-ból rendeljek szubli tintát,illetve papírt,vagy a sublimation-tech-től?
Vagy más alternatívák léteznek?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#7263) purplered

purplered
(újonc)

Sziasztok!

Van egy epson XP-205 típusú nyomtatóm. 2évet állt kb,patronok nélkül,üresen. Most vettem bele színes és fekete patront is,egyik szín sem működik. Kiszereltem a nyomtatófejet,áztattam melegvízben,ablakmosófolyadékban,fecskendővel próbáltam olyan 30 alkalommal átnyomni a csonkokat,jött is mindegyikből tinta,amikor már nem jött belőle tinta,akkor kiszárítottam és visszaszereltem a nyomtatóba.
A fekete egyáltalán nem működik,a színek közül pedig felváltva hol az egyik hol a másik szín működik,de egyszerre nem sikerült az alapszíneket működésre bírni. Több fejtisztítást is végeztem,és a patronokba már kevés tintaszintet mutat,de ha megrázom őket,érezhetően bőven van még bennük.

Szerintetek mit lehetne még megpróbálni? Érdemes lenne megvennem a nyomtató tisztító folyadékot?
És még az lenne a kérdésem,hogy honnan lehet azt megtudni,hogy a fej már egyáltalán nem javítható?

Azért nem szeretném kidobni,mert drága volt.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#7264) Jarod1

Jarod1
(PH! addikt)

Próbálj egy fotó, fénykép nyomtatás, az talán előhozza a színeidet.

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#7265) purplered válasza Jarod1 (#7264) üzenetére

purplered
(újonc)

Azt már próbáltam,sajnos nem jött be. Több fényképet,színkódmintát próbáltam,de semmi. Köszi

(#7266) bbarna válasza purplered (#7263) üzenetére

bbarna
(lelkes újonc)

A kiszerelt nyomtató fejet áztasd egy - két órát, majd a fecskendővel szívjad vissza fele a - minnél többször-tisztító folyadékot
A sikerességről meggyőződhetsz, ha fény fele fordítod a nyomtató fejet, majd a fecskendővel kinyomsz egy kis folyadékot. Ha minden kiömlőn jön szabályosan(függöny szerű folyadék permetet kell látnod) a folyadék, valószínű sikerrel jársz.

(#7267) atala válasza bbarna (#7266) üzenetére

atala
(őstag)

Azt még hozzá tenném, hogy óvatosan nyomja át a folyadékot, mert a nagy nyomástól megrepedhet a fúvóka.

(#7268) atish15

atish15
(senior tag)

Sziasztok. Régebben vettem egy Epson L210 nyomtató. Megvagyok vele elégedve. Egy dolgot bánok utólag, hogy nem a wifis L310-et vettem. Abban szeretnék segítséget kérni. hogyan lehetne megoldani hogy vezeték nélkül tudjam használni. Wifi adapter vagy valami megoldás van e rá?

Köszönöm.

(#7269) Erwinke

Erwinke
(tag)

Üdv.

Találtam egy Epson L365 nyomtatót szoltírozás közben az irodában. Vagy 1 éve nem volt már használva információk szerint(és elég vastag rajta a porréteg is).
Az volna a kérdésem, h mi a teendő ilyen esetben a nyomtatóval? Lehet még használni? Tisztitani kilehet valahogy a beszáradt festéket? (Elég sok elektronikai kütyüt javitok hobbiként szal nem gond az ütyködés)

Köszönöm. Szép napot!

(#7270) atala válasza Erwinke (#7269) üzenetére

atala
(őstag)

Majdnem biztos, hogy kuka az egész. A beszáradt fejen lehet kicsit javítani nagy küszködések árán, de teljesen kitisztítani lehetetlen.

(#7271) nyikszi válasza atish15 (#7268) üzenetére

nyikszi
(senior tag)

Szia! Router? Más megoldást nem tudok.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#7272) atish15 válasza nyikszi (#7271) üzenetére

atish15
(senior tag)

Usb-s router és úgy összekötni a nyomtatót?

(#7273) purplered

purplered
(újonc)

Sziasztok! Megvettem a nyomtatotisztító folyadékot. A fecskendős módszerrel tisztitottam ki kétszer,de nem történt semmi,nem nyomtat egyáltalán,a sima fehér lapot adja ki vissza,fúvókaellenőrzésnél sem csinál semmit. :( A patronok ujak,megrázogattam őket,ugy raktam vissza a nyomtatóba. Mi lehet a gond? Szerintetek? Köszönöm.

(#7274) Thrawnad válasza purplered (#7273) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

A levegőztetőt kinyitottad?

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#7275) purplered válasza Thrawnad (#7274) üzenetére

purplered
(újonc)

Nem tudom mi az. Le tudod írni?
Nagyon köszönöm

(#7276) Thrawnad válasza purplered (#7275) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

A patronon van egy sárga cetli általában, azt le kell tépni, hogy ne vákum legyen a patronban amikor nyomtatni akar

Thrawnad

(#7277) purplered válasza Thrawnad (#7276) üzenetére

purplered
(újonc)

Ja igen,azt megcsináltam. Fuvokaellenőrzést is csináltam most,2 szin működik csak. A fekete es a kék nem. A feketének a fuvókáját tisztitáskor a fecskendővel a tisztitófolyadékkal nagyon nehezen lehet nyomni,mintha szorulna valami a fejben. Tisztitsam még vagy nem érdemes? Mit gondoltok? Köszi

(#7278) Thrawnad válasza purplered (#7277) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

Tölthető a patronod?

(#7279) purplered válasza Thrawnad (#7278) üzenetére

purplered
(újonc)

Nem tölthető,utángyártott patronok.

(#7280) Thrawnad válasza purplered (#7279) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

A tölthetőt hígítani szoktam tisztítóval, és úgy csinálom a fejtisztítást.
UGY nem biztos hogy megoldható

(#7281) purplered válasza Thrawnad (#7280) üzenetére

purplered
(újonc)

Igen,értem. Kitisztítottam ujra,a fekete totál be van száradva,meg a kék sem működik, többszöri fejtisztítás után sem. Szerintem történt valami a vezérlésével,vagy valami,mert mindig csak 2 szín működik. Emellett elhasználtam egy csomag patronszettet már a hiábavaló fejtisztításokra.
A probléma megoldva: kidobtam a nyomtatót a kukába. Amennyit már kínlódtam vele hiába a speciális erre való tisztítófolyadék,nem ér ennyit az egész! Tanulság: Több éve álló nyomtatót nem érdemes tisztítgatni,ha egyszer beszárad a fej majdnem biztos hogy sosem lesz képes tökéletesen nyomtatni. Biztos vannak kivételek,de ez az én tapasztalatom.

(#7282) atala válasza purplered (#7281) üzenetére

atala
(őstag)

Ugyan ezt írtam én is pár hozzászólással fentebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#7283) ManY

ManY
(senior tag)

Sziasztok
Egyik barátom szeretne egy új komolyabb nyomtatót a kis irodájába.
Én anno egy pigmentes multifukciós epsont ajánlottam neki. Úgy fest hogy azt már kinőtték.
Lapadagolósra szeretnének váltani...
Ezt nézte ki:
[link]
Én nagyon fázok a hp drivereitől és a hozzájuk csomagolt szoftverektől.
Nekem állandó gondjaim voltak velük.
Tudnátok ajánlani egy bestbuy epsont ami lapadagolós, hálózatra köthető és nem fog hibákat dobálni éjjel s nappal windows alatt? (Tehát valakinél jól bevált)

Előre is köszönet

(#7284) Thrawnad válasza purplered (#7281) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

Nem egy magához tért már.
Igaz resetteres patronnal olcsóbb a pucolás.

Thrawnad

(#7285) Varshi válasza ManY (#7283) üzenetére

Varshi
(tag)

Ilyesmi, egy kicsit régebbi és olcsóbb (200-as) verzió van egyik ügyfelünknél, már rég beszart a lapadagolója. :)

Viszont az Officejet nyomtatómon, ami többszöri fejhalál miatt volt kukaérett, az utolsó napig működött még a lapadagolóval/szkennerként, bár a végén már segíteni kellett neki (tettem egy parton papírzsepit a lapok alá, hogy más szögben álljanak).

Epsonból csak a drágább modellek tudják az ethernetet és ADF-et együtt, pl. L565 vagy WorkForce WF... nem tudom, több is van ilyen.

"Bestbuy" pedig nincs; nem létezik abszolút joker, mert ha lenne, maguknak ártanának a gyártók.
Ehelyett vannak egyrészt neked preferenciáid, és azokra kell megtalálni a megfelelő paraméterekkel rendelkező gépet. Ez gyakran kompromisszumokkal, és/vagy szívással, olykor megbánással jár. :)

(#7286) frankstork

frankstork
(fanatikus tag)

Sziasztok! Milyen patront érdemes venni Stylus rx-585be, ha a gyárihoz nincs kedvem? Nem ismerem az utángyártott minőséget még. Resetter van. Vagy tölthető ezek?

szeryfoto.hu

(#7287) Jarod1 válasza frankstork (#7286) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)

[link]

(#7288) frankstork válasza Jarod1 (#7287) üzenetére

frankstork
(fanatikus tag)

Köszönöm. Megrendelve. :R

szeryfoto.hu

(#7289) nyikszi válasza atish15 (#7272) üzenetére

nyikszi
(senior tag)

Igen, sok olcsó router tudja.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#7290) Szeeet

Szeeet
(újonc)

Sziasztok!
A következő hibaüzenetet kapom a nyomtató csatlakoztatásakor : "Unknown USB Device (Device Descriptor Request Failed), az ÖSSZES itthoni gépen. Kb 1 hónapja használtam utoljára akkor tökéletesen működött. Epson sx210. Valaki tapasztalt már hasonlót? Már mindent megpróbáltam amit a gugli kidobott...

(#7291) Jarod1 válasza Szeeet (#7290) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)

másik usb kábellel is próbáltad?

ha másik kábellel is rossz akkor lehet még a nyomtató usb aljzatán a 4 láb közül valami nem érintkezik,
rossz esetben behalt az usb portja az epsonnak..

[ Szerkesztve ]

(#7292) Szeeet válasza Jarod1 (#7291) üzenetére

Szeeet
(újonc)

Másik kábellel jó, erre nem is gondoltam (meg nem is volt itthon)...köszi :D

(#7293) Jarod1 válasza Szeeet (#7292) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)

:C szívesen

(#7294) taurus1962

taurus1962
(újonc)

Sziasztok!
Szeretnék kérdezni. Most cseréltem utángyártott patront az Epson Stylus SX 405 ös nyomtatóban. Eddig mindig eredetiek voltak benne.

Ink Cartridge márkájú patronokat. Azt írja ki a nyomtató hogy Error

alatta a négy szín kódja valamint: " Cannot Recognize ink cartridges"

Mi lehet a gond vele?

Köszi

(#7295) Thrawnad válasza taurus1962 (#7294) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

Befrissült a flash a nyomtatóban és nem ismeri el az utángyártottat. Valószínűleg ezek régi chippel vannak.
Frissebb kell, vagy ARC utánatölthető.

Thrawnad

(#7296) Jarod1 válasza taurus1962 (#7294) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)

epson chip resettert vegyél, az megoldja.
patronbirodalom.hu

(#7297) atala válasza taurus1962 (#7294) üzenetére

atala
(őstag)

Ha utángyártottat használsz, akkor le kell tiltani a firmware frissítést, és a driverből is lehetőleg a régebbit tedd fel amit a nyomtatóhoz adtak.

(#7298) taurus1962 válasza atala (#7297) üzenetére

taurus1962
(újonc)

Kettő eredeti patront visszatettem a gépbe, azokat látja is. Vettem hozzá két eredeti patront amikre továbbra is errort írt ki .
Sajnos ezeket sem látja a gép. Lehet hogy gépcsere lesz ebből.............

(#7299) Thrawnad válasza taurus1962 (#7298) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

SOHA ne keverd a patronokat. Mindig egyszerre vásárolt patront használj.
Vegyél új chipes patront. Tedd fel a régi drivert.

Menni fog. Több ezren használnak ilyen nyomtatót nyugi.
Én a héten is kukáztam egyet, már csak a fekete fele nem megy, pedig mind be volt száradva.
:D
Gondosan kezelt Epson örök élet meg egy hét

Thrawnad

(#7300) csizo

csizo
(kvázi-tag)

SziasztokT
Van egy Epson Stylus DX4450 nyomtatóm.Beszáradt a nyomtatófej.Volt fejtisztítás agyári programmal,de nem használt,mert üres volt a papír.Patronok utángyártottak és vadi új mindegyik.Tudtok ajánlani valakit aki megtudná nekem tisztítani és nem kér sokat érte?

[ Szerkesztve ]

(#7301) atala válasza csizo (#7300) üzenetére

atala
(őstag)

Lehetetlen teljesen kitisztítani. Sok szenvedés árán talán talán ki lehet pucolni, hogy valamennyire lehessen nyomtatni vele, de tökéletes nem lesz.
Vegyél másik nyomtatót.

(#7302) Jarod1

Jarod1
(PH! addikt)

van egy sx 405 ös epson nyomató, és a beállítások gombja nem működik, nem reagál, amivel a tintaszintet tudnám ellenőrizni, találkozott valaki ilyennel? a többi gomb működik, nem volt dobálva, nem sérült..

(#7303) Thrawnad válasza csizo (#7300) üzenetére

Thrawnad
(senior tag)

Tölthető patron, ablakmosó folyadék, festék.
+ kb 3 óra

Thrawnad

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.