- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- RAM topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Calibre, az elektronikus könyvtár
- Dual Mode-os, Mini LED-es IPS monitor jött az MSI műhelyéből
- Apple MacBook
Új hozzászólás Aktív témák
-
inci67
tag
válasz
King Unique #50499 üzenetére
Lemezképfájlt a winről, hogy tudok csinálni, menteni? Ez az opció érdekel?
-
King Unique
titán
válasz
inci67 #50498 üzenetére
Nem feltétlen kell a formázáshoz külső program, megteszi a Windows beépített eszköze is grafikus felületen, vagy parancssorban. Csak annyi a lényeg, hogy lassú formázás legyen, ne gyors.
A HDD tartalmát, a rajta lévő adatokat meg le lehetne menteni előtte külső HDD-re, sőt akár kompletten a Windowst és az adatpartíciót is egy lemezképfájlba és akkor utána 1:1-ben visszaállítható a korábbi állapot.
-
inci67
tag
Nem gond a formázás, rajta van a win de havertól elkérem a külső winyot. A formázáshoz kell valami extra program,akármi vagy több tipusu formázás van...?
-
King Unique
titán
válasz
inci67 #50495 üzenetére
Azért 97% a kondíció, mert van rajta 2 db gyenge és hibás szektor, ami a szöveges értékelésnél egyértelműen oda van írva. Ahogyan ITT az is le van írja, mit lehetne ilyenkor csinálni. Plusz ilyenkor a lassú (teljes) formázás próbálható még meg, viszont ha ezen a merevlemezen van a Windows és az adatok, akkor az nem opció, mivel destruktív művelet, az adatok törlésével jár.
A HDS szerint egyébként hivatalosan 0%-os kondíciónál lehetséges és indokolt a garanciális csere, de akkor már kb. kuka a HDD. Vagy még akkor, ha a gyártó saját tesztprogramja (WD) hibát jelez és nem fut le. Valamint akkor, ha a HDD hibája akadályozza a rendeltetésszerű használatot. Viszont azt boltja is válogatja, hogy milyen mértékű hibánál cserélik, valamint hogy pl. az ilyen esetek mintájára mennyire akarják megtagadni a cserét...
-
King Unique
titán
válasz
thotzoltan #50493 üzenetére
Ha eleve az adatmentés a cél, akkor miért nem az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban érdeklődtél, érdeklődsz?
A jelen topik nevében is szerepel, hogy HDD probléma (nem adatmentés)...
Egyébként a linkelt topikban nemrég volt egy némileg hasonló eset, lásd az ott leírtakat.
-
pjen
félisten
válasz
thotzoltan #50493 üzenetére
Persze,ha nem piszkálod,egy adat mentő cég megoldhatja.Esetleg próbáld másik házban,másik géppel,másik USB bemeneten.
-
thotzoltan
tag
Sziasztok! Van egy laptopból kimaradt HDD,ami külső winchesterként funkcionált...de most hiába tolom a kábelét a gépemre,mintha nem is létezne..bár a piros fény világit rajta..kábelt is cseréltem már..nem pörög fel....és rajta a fél életem..
van még remény?
-
válasz
Balazuz #50486 üzenetére
Erre figyelj ha veszel elektrónikát. PCB-rev és a bios chip is stimmeljen.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Balazuz #50489 üzenetére
Akkor az adatmentés témába tedd, NE ide!
Egyébként több okból is állhat. Motor besült. Fejek letapadtak (tilos rázni, a Samu feje tapadáskor kifordul!). Az elektronika meghalt. A flash elfelejtette a BIOS-t. Mindegyikkel találkoztam már, és ebből 2 hiba csak tiszta térben oldható meg!
Ennél a típusnál nagyon célszerű elgondolkodni azon, mennyire fontosak az adatok, és aszerint keresni a további utat (otthon vagy szakember). -
-
válasz
Lex Icon #50481 üzenetére
6TB hdd nem kicsi... én elsőnek egy teljes /nem gyors/ formázást ráengednék....gépben sata kábelen
ez szerintem lesz vagy 6 óra is....(parancssorban format "itt a betűjel kell" /u kapcsolóval
(Ha valahol elhasal jegyezd meg hány százalékon és irány a gari)
Ha ezen átmegy (amit kétlek) akkor ugyan ez usb-n is.Ha nincs rajta fontos adat akkor gépben ujra is particionálhatod.... usb-re csak akkor rakd vissza ha minden tökéletesen megy
UI: egyáltalán az alaplapod biosa rendesen lekezel ekkora hdd-t? ehhez már mintha uefi kellene....
Ha nem akkor biosban kapcsold ki az automatikus detektálást.... a win akkor is megtalálja és kezeli helyesen... -
válasz
lócitrom #50478 üzenetére
Szerintem ne rágódj rajta, megpusztult és kész, pc alkatrészek már csak ilyenek.
Én dolgoztam szervizbe és hidd el ,volt hogy összeraktunk 20 gépet egymás után előcsomagolva a dobozokból.
Az most mellékes mennyi volt a gyártási hibás ,hanem az a példa lényegesa ,hogy van olyan gép ami már lassan 10 éve ketyeg (server) van amit meg havonta kellett műteni.
Hdd/memória meg pont az a kategória ami egyik pillanatról a másikra képes elpusztulni.... Pont azért van szereverekbe több vinyó fb bemoria, ha az egyik megpusztul mert épp olyan napja van ,csak odanyulsz kicseréled és kész.
Ha ez az istenített "Sentinel" olyan nagy csoda lenne hidd el ajándékba adnák a serverekhez is... árban beleférne..... de mivel csak egy monitorozó kis programocska (amit ha akarok simán át is verhetek mert csak a firmwaret olvassa ezért nem kötelező érvényű ,hogy jelezze neked a várható meghibásodást....
UIekem wd blue volt hasonlóan ráakasztva egy asus routere ,de nekem a router halt meg egyik pillanatról a másikra.
-
King Unique
titán
válasz
SunMount3r #50476 üzenetére
Korábban már ki lett tárgyalva, hogy a passzív hűtéses, zárt, műanyag külső ház, a folyamatos torrent, a nyáron magasabb szobahőmérséklet stb. miatt nem meglepő, ha jobban melegedik benne a HDD, ami ráadásul SMR-es, ami + 1 ok lehet ilyen használatnál. Az meg egy dolog, hogy a 3 db My Passport nálad kevésbé melegedik, de azok eleve más modellek, azokban másmilyen HDD van, meg ilyen körülmények között azért általában annyira azok sem szoktak hűvösek lenni köszönhetően többek között a zárt, műanyag külső háznak. Aztán arról is volt szó, hogy az 50 °C körüli üzemi hőmérséklet sok és tartósan, hosszabb távon 45 °C fölé ne menjen, illetve lehetőleg az alatt legyen. Bár a HDD adatlapja szerint elvileg 60 °C-ig mehet, szóval még így is azon belül van...
Sok mindent egyébként úgysem tudsz vele kezdeni azon kívül, hogy szükség esetén aktív hűtést biztosítasz pl. egy USB-s ventilátorral. Vagy esetleg szétszereled és a belső HDD-t átrakod egy jobb hővezető, full alumínium és szellőzőnyílásokkal ellátott külső házba. De ilyenkor a 3 éves gyártói garancia is kapásból ugrik, pláne ha marad külsérelmi nyoma a szétszedésnek, vagyis ez a megoldás inkább offos. A következő opció, hogy megcseréled az egyik WD-vel, arra torrentezel, ha az nálad állítólag kevésbé melegedik ilyen használat mellett. A 4. meg az, hogy használod tovább az M3-at és majd ha valami komoly gond lesz vele - ami eddig tudtommal nem volt - , akkor ráérsz aggódni.
De még akkor sem feltétlen kell, mert az adatokról gondolom van biztonsági másolat, vagyis rossz esetben is max. az eszközt kell kicserélni, amire ennél a sorozatnál a garancia 3 évig biztosít lehetőséget.
-
Lex Icon
senior tag
Sziasztok!
Bocs, kicsit hosszú lesz.
Vettem ma egy WD60PURZ HDD-t, mert a meglévő WD30PURX-et kinőttem.
Van egy külső, bedugós, kettős USB3-as "dobozom", ebben GPT-re inicializáltam, majd készítettem CDM, ATTO és HD-Tune sebességtesztet, ami szépen le is futott. Viszont a HDSentinel rövid öntesztje és szállítási öntesztje hibával fut le. Elmegy kb. 90%-ig (F1 érték), majd itt csak megy az idő és a skála elmegy a végéig, majd visszaugrik ~90%-ra és csak megy és megy. 3-15 perc után leáll "Vezérlő által hardver/szoftver reset miatt megszakítva" hibával.
Gondoltam a külső USB-s meghajtó miatt lehet, ezért beraktam egy belső SATA portra. Ha így indítottam a gépet, akkor a BIOS molyolt egy darabig, mintha nem tudná azonosítani a vinyót, de tovább ment, de a BIOS-ban nem látszott a vinyó. A Windows is lassan indult el, viszont látta, de formázáskor hibát adott, hogy nem sikerült. Gondoltam kábel gond, ezért átraktam több kábelre és aljzati csatira, arra is amin a másik Purple volt. Egy darabig makacskodott, aztán lefutott a format hiba nélkül. A HDS rövid öntesztje viszont most is a fentieket produkálja.
A felületteszt olvasás módban simán fut (30 perc, 5%), de ha írás tesztet választok, akkor az első blokkot zöldnek jelzi, majd némi várakozás után kiakad és sorjázza blokkonként a hibaüzeneteket::2019.06.27. 18:50:22 Szekvenciális teszt, Lemez: [2] 5589 GB WDC WD60PURZ-85ZUFY1 [WD-WX11DC804EJ7] [Írás]
2019.06.27. 18:51:37 ! Hiba: 2 A rendszer nem találja a megadott fájlt., Szektor: 1756208, Blokk: 1
2019.06.27. 18:51:37 ! Hiba: 55 A megadott hálózati erőforrás vagy eszköz már nem érhető el., Szektor: 2344416, Blokk: 2Eközben a vinyót kilőtte a listából és nem látszik se a HDS-ben, sem a Win lemezkezelőjében (Win7)
Ha a lemezkezelőben a Lemezek újraellenőrzését nyomok, akkor megint előkerül és nem inicializáltnak hozza, tehát az elejét biztos törölte. Inicializálni és formázni, most már simán és gyorsan lehet.
A SMART értékek teljesen rendben vannak, semmilyen lemez vagy kommunikációs hibát nem jelez:
# Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz
1 Raw Read Error Rate 51 200 200 0 OK
3 Spin Up Time 21 253 253 3083 OK
4 Start/Stop Count 0 100 100 11 OK
5 Reallocated Sectors Co.. 140 200 200 0 OK
7 Seek Error Rate 0 100 253 0 OK
9 Power On Time Count 0 100 100 4 OK
10 Spin Retry Count 0 100 253 0 OK
11 Drive Calibration Retr.. 0 100 253 0 OK
12 Drive Power Cycle Count 0 100 100 11 OK
192 Power off Retract Cycl.. 0 200 200 8 OK
193 Load/Unload Cycle Count 0 200 200 2 OK
194 Disk Temperature 0 116 112 36 OK
196 Reallocation Event Count 0 200 200 0 OK
197 Current Pending Sector.. 0 200 200 0 OK
198 Off-Line Uncorrectable.. 0 100 253 0 OK
199 Ultra ATA CRC Error Co.. 0 200 200 0 OK
200 Write Error Rate 0 100 253 0 OKSzerintetek mi lehet a baj?
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
krealon #50479 üzenetére
Már posztoltam róla, ez a winyó jobban melegszik még télen is, mint a másik három külső winyóm (mind WD MyPass). Eddig 47° volt a max ennél is, de már akkor is aggódtam. A többi már több éves (tehát megértek pár nyarat), de a max amit mért 45° volt az egyiknél.
Valami mini ventin kívül mást nem tudok elképzelni hozzá. Egyel kevesebb szabad csatlakozó és egyel több porfogó kacat az asztalon.
Kíváncsi lennék, hogy 10Mbyte/s körüli adatmozgásnál mennyire menne fel dél idő tájt. Majd eresztek rá egy tesztet. Most amúgy vissza esett 49°-ra.
-
krealon
veterán
válasz
SunMount3r #50476 üzenetére
"Amint látszik alapállapotban 36°, de hipp-hopp felment amint a torrent beindult. Most sem tölt sokkal, fel/le kb. 2MByte/s.
Külső USB-s winyó Maxtor M3."Ha nincs a vinyo korul (ventillatorral) kenyszeritett legmozgas, akkor nem csoda, ha a nagy I/O terhelestol (sok fejmozgas) tulmelegedik a tarolo.
A lemezes meghajtoknak az optimalis mukodesi tartomanya 42 celsus fok alatt van. -
lócitrom
őstag
válasz
*Ropi* #50473 üzenetére
semmi ilyen
nem sok értelme van annak, hogy valamilyen segítséget kérek és titkolom, mint egy hülyegyerek a körülményeket, hogy amúgy ezzel bontottam le falakat. cél volt a biztonságos és stabil üzemeltetés.
ez egy teljesen biztonságos környezetben üzemeltetett darab volt. az íróasztal túloldalán van egy polc, aminek annyi a funkciója, hogy oda van behúzva ONT, router, elosztó, HDD. itt aztán kényelmesen le volt rakva egy külső HDD házban, ami vízszintesen élére állva tartotta. a talpa gumírozott. nemigen érheti erőhatás, max ha az asztalra csapok mint egy állat. de mivel utólag kiderült a router naplójában, hogy mikor halt le az egész, így azt is tudom, hogy akkortájt senki sem volt itthon. a router ugyanis rögzítette a lecsatlakozás pontos időpontját, amiből az derül ki, hogy éppen munkahelyemről adtam hozzá valamit P2P letöltésre. pár percre rá ismét próbáltam elérni és akkor volt egy sanszom, hogy valami nincs rendben.
ugyan az elosztó, amibe csatlakozik az egész kupleráj az egy APC elosztó, de a külső házak tápegységén földelés nem szokott lenni. ettől eltekintve nem volt semmi olyan tényező, amiket említesz. számomra végképp érthetetlen laikusként is, hogy mért pont ez hasalt el és mégis mi a bánattól. úgy tudom ezt a terhelést egy WD Red röhögve elbírja, célnak megfelelőt próbáltam anno választani. ráadásul messze nem volt annyira terhelve, mint azt eredetileg terveztem.
-
liksoft
nagyúr
válasz
SunMount3r #50476 üzenetére
Szia!
Egy SMR technológiás drive-nak irgalmatlan terhelés lesz a random írás. Még ha kis blokkokat ír is.
-
liksoft
nagyúr
válasz
*Ropi* #50474 üzenetére
Azt ne felejtsük el, hogy maga a drive a legkoszosabb, vagyis bontásakor por fog belemenni a mechanikájába. Ha nincs megfelelő eszköz amivel azonnal ki lehet takarítani, eleve halálra ítéljük a mentést. Még a hőmérséklet és a páratartalom sem mindegy, ugyanis a por tapadását a lemezhez nagyban befolyásolják ezek a környezeti tényezők!
Vagyis ha nincs megfelelő feltétel és gyakorlat hozzá, ne bontsa ki senki, akinek az adat fontos !!!
-
*Ropi*
félisten
válasz
*Ropi* #50473 üzenetére
A lényeg, hogy ha nem pörög fel, akkor jó eséllyel szét kell szedni, hogy belenézzen az ember, de ezt viszont csak tiszta térben lehet megtenni, mert egyébként a bekerülő porszemek problémát jelentenek.
-
*Ropi*
félisten
válasz
lócitrom #50470 üzenetére
(#50471) ricsi99 leírta a lényeget. Tapasztalataim szerint az, hogy nem pörög fel, általában valamilyen külső behatás eredménye: volt előtte hálózati kimaradás vagy villámcsapás a környéken? Van most nálam két nem felpörgő WD30EFRX, egy villámcsapott NAS RAID-ből (nem konkrétan a NAS-ba csapott hanem a kert végébe, de ez is elég volt ahhoz, hogy a házban kinyírjon szinte mindent - csak 3 TV élte túl, amik túlfeszvédős elosztóban voltak - ne kérdezd, hogy a NAS-t miért nem abba dugták, meg bekaphatta volna a LAN kanócon keresztül is).
-
-
lócitrom
őstag
válasz
*Ropi* #50469 üzenetére
mint említettem nem kell attól tartani, hogy csapkodni fogom. értettem a kolléga célzását. de akkor most már azt mondjátok meg ki tudna érdemben bármit is megállapítani erről a WD-ről? környezetemben nincs senki, tehát attól sem kell tartani, hogy felkeresem az összes halottlátót/ördögűzőt/sámánt. röviden: nem vagyok hülye. meg szeretném valahogy tudni, hogy érdemes-e foglalkozni vele vagy sem, mert valóban 100E forint körüli összeget nem ér meg sehogy sem nekem, de ha már annyira fel tud pörögni, hogy megtudjam pontosan mi volt rajta már beljebb vagyok.
-
*Ropi*
félisten
válasz
ricsi99 #50468 üzenetére
Értem én a viccet, csak nem szeretem.
Egyébként azt mondanám, hogy ne a céges rendszergazdához, vagy a műszerész / villanykaros ismerőshöz vigye, hanem kifejezetten adatmentésre szakosodott céghez, mert azokból sem mindegyik Kürt áron dolgozik (pl. Apostol, Hungarodata, stb.).
-
válasz
*Ropi* #50467 üzenetére
Kérek engedélyt meghunyászkodni....
..
Te mint szaki vágod a dolgot... én csak elméletben ,hál isten utoljára egy 40-es quantumon kellett panelt cserélnem.. ha szakszavakkal leirom ,hogy bukta a cuccot/kivétel ha vagyont költ rá, akkor úgy is körülnéz valami sufnituning megoldásért.... rosszabb esetben szétkapja a hdd-t ,hogy a motort megmozgassa....
igy meg szerintem laikus számára is érthető nyelven leirtam a lépéseket ,hogy lássa nem egyszerű...
kolléga nem panaszkodott ,hogy nem érti ,vagy mert hülyeséget irtam....
válaszold meg neki a kérdést akkor te ,jobban megfogalmazva... hogy én is tanuljak belőle mester.... -
*Ropi*
félisten
válasz
ricsi99 #50460 üzenetére
Egy átlagember nem tud különbséget tenni az adatmentő szakember és a rendszergazda, vagy egy műszerész között: nem tudja, hogy csak az első jó, a másik kettő pedig esetleg csak még jobban összekavarja a dolgokat. Ezért érdemes nagyon pontosan fogalmazni, mert ha nem tudnám mit akartál mondani, még én is félreértettem volna, hogy keressek egy bármilyen, csavarhúzóval rendelkező emberkét és nosza cseréljünk rajta panelt.
-
*Ropi*
félisten
válasz
liksoft #50461 üzenetére
Persze mentem bele a részletekbe, mert ahogyan Te sem, úgy én sem szeretek tanácsot adni az információk pontos ismerete nélkül, mert nagyjából ahányféle eset annyiféle megoldás: nincsen mindenre általánosan ráhúzható séma. Aki pedig a tanácsot kapja az azt hiszi, hogy azzal átlátja a folyamatot, holott bármikor beüthet egy apróságnak látszó dolog, ami miatt az egész menetrend alapjaiban változik meg és más módon lehet csak eredményt elérni, minden egyéb változattal pedig csak kárt okozni. Ezt viszont az illető már nem biztos, hogy a kellő tudás hiányában le tudja követni, így nagyobb bajt csinál a nem működő megoldás erőltetésével. Ráadásul utána az egész úgy jön vissza, hogy tőlem (vagy attól, akitől éppen kapta) kapott rossz tanácsot. Szóval ugye itt nem működik az, hogy ha kalapácsod van, akkor mindent szögnek nézhetsz, inkább "fordított orosz rulett lvl1000" típusú a játék, amiben nagyon észnél kell lenni ahhoz, hogy megugorjuk a szintet. Egyébként a múltkori be(te)ázott WD-hez tegnap megjött a donor az USA-ból: éppen most fejeztem be a mentését, minden lejött róla. A változatosság okáért most egy megégett Canon 70D-nek állok neki (nem vicc: az alja teljesen leolvadt, mert rajta felejtették a tűzhelyen - de innen szép menteni).
-
liksoft
nagyúr
válasz
lócitrom #50462 üzenetére
Gondolom, akkor azt is tudod, hogy 1mm-re 10 ezer sávot ír fel egy ilyen drve. Mivel ezt el is kell olvasni, még közelebb kell hozzá menni. Durván 1:10 arány szokott lenni. Vagyis a fej olvasó része a felület fölött annyira kis magasságban repül, hogy az alatta lévő légpárnából 1mm-be 80-100 ezer fér el.
Szerelésekor tessék a fenti adatokat figyelembe venni. Sok sikert, kívánom sikerüljön a "műtét".
-
válasz
*Ropi* #50459 üzenetére
Nah... finoman leirtam ,hogy ne otthon barkácsoljon ezzel senki ,hanem pl keressen meg téged ,mint specialistát.
Sajnos amikor meghal az adattároló akkor jön rá az ember a "biztonsági mentés" elönyeire.Ha vannak ,otthon is kiprobálható pici trükjeid oszd meg velünk kérlek.
-
*Ropi*
félisten
válasz
ricsi99 #50456 üzenetére
"...Ha tényleg fontos adatok vannak akkor próbálj meg szerezni egy ugyan ilyen sorozatszámú/tipusú hdd-t és kérj meg egy müszerész beállitotságú emberkét aki kicseráli a panelt."
Azért ez nem így meg: a WD híres arról, hogy a különböző lemezszériáinak egyes reinkarnációiban teljesen más elektronika és paraméterezés van - amit kívülről nem látsz még szétszedés után sem, csak speciális szervizszoftverre dugva. Pont így járt valaki, aki hozott egy donort alkatrésznek - csak pár hét eltéréssel vette őket, ennek ellenére az egyik még sima SMD elektronikás volt, a másik meg már BGA. És ez csak egy dolog, nem elég az egyező board ID-jű és FW ID-jű paneleket kicserélni, de az EPROM tartalom megfelelő részeit is át kell vinni (ami a fejtérképet, a microjogokat, a rossz szektorokat és egyéb eszközspecifikus adatokat tartalmazza). Ennek hiányában az új elektronika pillanatok alatt tönkreteheti az addig még menthető adatokat tartalmazó lemezt és utána örökre búcsút mondhatunk a fájloknak. Szóval lassan járj, tovább érsz!
-
lócitrom
őstag
válasz
ricsi99 #50456 üzenetére
jelenleg itt tartok. arra gondoltam én is, hogy esetleg beakadt a fej. volt már olyan, hogy HDD-t én is úgy hoztam vissza az életbe, hogy rácsaptam egy kicsit... de az nem a sajátom volt és annál ez tényleg bejött. kutya baja se volt. ennél viszont úgy nézem nem jön ez be.
az a gond, hogy semminemű műszerészt nem ismerek és irreális kiadást nem szeretnék. tehát eleve embert is keríteni kellene ehhez. leginkább a fájlok listája lenne fontos, maga a tartalom vesztése még nem zavarna igazán. de persze az volna jó, ha minél kevesebb lenne a veszteség... direkt módon csatlakoztatni nem tudom, mert jelenleg már csak laptopok vannak itthon a háztartásban
-
válasz
lócitrom #50455 üzenetére
Egy tipp...
Gondolom sata csatlakozos.... igy a gépedben lévö tápgységen van + sata tápcsati probáld meg azzal.
Ha motor ment galyra ,az ritkább eset ....akkor hallanod /vagy ha kézbe fogod a lemzt induláskor akkor érzed ,hogy probálkozik elindulni de nem bir /ez régebbi hdd-knél volt föképp ,hogy megszorult a lemez és induláskor nem birt megmozdulni.... annó ,ilyenkor finoman picit megutogetttem az oldalát és volt hogy elindult ,de csak otatosan ,hogy az olvasófely meg ne mozduljon.... ha ilyenkor felpörög... gyorsan dugj rá egy sta csati és mentés.
99% ra saccolom ,hogy elektrónika hiba.... ha tényleg fontos adatok vannak akkor próbálj meg szerezni egy ugyan ilyen sorozatszámú/tipusú hdd-t és kérj meg egy müszerész beállitotságú emberkét aki kicseráli a panelt.
Ha elindul akkor ments
Ha ezek nem válnak be /vagy nem megoldható ,vagy nincs kedved ,és tényleg életbevágó adatok vannak rajta..
Akkor szerviz.... viszont számold össze a havi fizudat mert egy adatmentő szervízben kb annyi lessz csak a bevizsgálási díj.....
Menteni ...menteni ... menteni... mindig olcsóbb... -
lócitrom
őstag
adott egy WD20EFRX... ez kb. 2 éven át Gargoyle (OpenWRT fork) alatt szolgálta mindennemű hálózati fájlcserémet. amolyan NAS-ként. főleg P2P meg mozgatás néha. erre úgy két napja gondolt egyet és azóta nem pörög fel. nem tapasztaltam hibát vele. úgy tudom kimondottan jónak kellene lennie erre a célra. ennek ellenére éppen 2 év alatt tropa lett. ami kiderült, hogy bekapcsolást követően:
- Windows látja a rack csatolóját, de semmi mást
- Ubuntu úgyszintén csak eddig jut
- Gargoyle látja, hogy mekkora a kapacitás, de mást nemigen kezd velefeltételezhetően nem a rack rossz, mert kétféle van és másikban is ugyanez a helyzet. más HDD vígan elindul mindkettőben. sejtésem szerint a motor halt meg. de biztosra kellene menni, mert egyrészt nem bánnám, ha valahogy az adatokat elérném. másrészt jó lenne tudni, hogy van-e bármi esély a javításra. gondolom lóf@sz...
valaki tud valami jót és szépet mondani?
-
King Unique
titán
válasz
kjani18 #50452 üzenetére
Már megkérdezted abban a topikban, ahova való a kérdés, meg egy másikban is. Itt viszont eleve offos a téma, mivel ez HDD probléma topik, nem SSD... Meg amúgy is elég lett volna egyszerre 1 topikban (a megfelelőben) megkérdezni, de mindegy...
Egyébként meg nem valószínű, hogy lehetne ennél a régi alaplapnál és BIOS-nál (2012) M.2 PCIe NVMe SSD-ről bootolni... A bővítőkártyával max. talán (?) másodlagos meghajtóként tudná kezelni, vagyis adattárként lehetne csak használni. Szóval rendszermeghajtónak esetedben inkább SATA-s SSD-t kellene venni, ahol az sem akkora gond, ha csak SATA2-es portok vannak az alaplapon, még úgy is gyors lesz az OS működése.
-
kjani18
őstag
Hali!
Szeretném megkérdezni, hogy ez az ssd működne -e ebben a kártyában?
Illetve, bootolható lesz -e így?
Alaplap típusa MSI ms91f7Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
Jani -
válasz
tzimash #50450 üzenetére
Kábelhibát, könnyű kiszűrni.
a. ) kikapcsolod a gépet és felcseréled a kábeleket a gépedbe.... táp csati valoszinűleg van még szabad a tápegység kábelén. Adatkábel meg gondolom, több HDD van a gépbe.
b,) működés közben, amikor csak üresben fut) finoman picit megmozgatod, a kábelt ahol csatlakozik az alaplaphoz /HDD ez és figyeled, hogy akkor kattog e.
Szeri nem "bad sector"-os a géped.
A működése hasonlít a régi lemezjátszókéra. van egy lemez és van felette egy olvasófej ami rögziti olvassa az adatokat.
HDD. Ben viszont sokkal gyorsabban pörög és a felette keletkező légpárna emeli fel az olvasofejet a lemezről
Ha hibás szektort talál, akkor az olvasófej kiugrik a lemez szélére /akkor hallod a kattanást/ majd vissza és újra megpróbálja elolvasni azt a részt. Majd újra és újra. ezért hallod a kattogást.Még az van, hogy a lemez le van "lakkozva" hogy a fém ne rozsdásodjon. ha ez a "lakkozás" lejön a fémről /az idő vasfoga ugye/ akkor az olvasófej hozzáérhet a fémhez. ezt a HDD nem szereti. Újraindulhat. de a min ezt már nem képes követni, ezért nem látja a hdd-t, csak ha újraindítod a rendszert.
Ha van rajta fontos adat. egyesével próbáld, meg amit könnyen még leolvas lementeni, amelyik fájl-nál eldobja, magát azt ne erőltesd.
Aztán kukázd a hdd-t. Sentinel, megjegyzi a hibás próbálkozások számát és azért romlik a kondíció.
Ha valóban fizikailag sérült a hdd-t, akkor ahányszor a hibás szektorhoz ér, attól előbb és nem utóbb végkép elhal a HDD.Ha nagyon szerencsés vagy csak a tápcsatlakozó sorakozik, és ha lecseréled egy másikra, akkor jó lesz. De ezt a hibát inkább random adja elő. független a használattól szóval erre a mostani leírásod alapján kicsi az esély.
-
tzimash
őstag
Hali.
Van egy jó régi Samsung HD642 vinyóm (10+ éves), úgy néz ki kezd tönkremenni.
Főleg torrentezésre és adattárolásra volt használva... a torrentkliens I/O hibára panaszkodott néhányszor.
A gép leállításakor, a vinyó kattog, a gép nem tud leállni. Nem mindig, de az utóbbi napokban előfordult párszor.
HD Sentinel napról napra csökkenő kondíciót mutat, tegnap 71% ma már csak 66%.
Gondoltam, itt az ideje az adatmentésnek, de pár MB átmásolása után a rendszer nem látja a HDD-t.
Van esély rá, hogy csak kábelhiba?
Számít az ilyenkor hogy AHCI módban van vagy sem? -
-
TayRol
nagyúr
Sziasztok,
Van aki foglalkozik hdd elektronika cserével? Tegnap volt egy nagyon komoly villámlás-maraton a házunk mellett, sajna későn húztam ki a Synology NAS-t, és ma már egyik WD Red-emet sem ismeri fel. Felpörög, illetve fel-fel pörög...
Én hülye kettőt tettem bele adatvesztés miatt, de ezek után a villám ellen is teszek valamit.
Köszi!
-
JHC
tag
válasz
King Unique #50289 üzenetére
Jelentem a chkdsk meg tudja zabálni a memóriát amikor a /R kapcsolóval futtatjuk. Ugyanis a felület ellenőrzésekor egyesével beolvassa a fájlokat a memóriába legyenek azok bármekkorák is. Ki lehet próbálni olyan meghajtón amelyiken a gép memóriájánál nagyobb fájl van is figyelni a feladat kezelőt.
-
Poplacsek
senior tag
WD60EFRX egyik pillanatról a másikra elkezdett zörögni, a gép már be se olvassa. Haláláig 100/100-as volt. Tök jó, hogy fél éve lejárt a 3 év garija...
Az adatokat szerencsére vissza tudom állítani egy backup lemezről, ha majd meglesz az új HDD.. -
LordAxwell
senior tag
válasz
King Unique #50441 üzenetére
Köszönöm, egyelőre marad mind, majd ha a 60-as helyére veszek még egy nagyot, akkor lesz újratelepítve szerintem a windows.
-
tknof1871
őstag
Üdv!
Icy Box IB-AC602a. Ez egy műanyag tároló 3.5" HDD / merevlemezekhez. Kép: [link]
Ez csak tárolódoboz, nincs rajta port.Most egy 1TB-os 3.5" HDD-t tartok az Icy Box IB-AC602a dobozban és teljesen jól elvan a dobozban. A ST10000DM0004 ami 10TB-os viszont nem tartható benne mert valahogy túl nagy, nem lehet rácsukni a dobozt. Pedig a 10Tb-os is 3.5".
Szeretném a 10TB-os HDD-t is egy dobozban tartani. Persze nem akarok mondjuk 10 különbözőt venni aztán hátha egyikbe belefér. Van valakinek tippje hogyan válasszak ki elsőre egy jó dobozt amibe belefér és rá lehet csukni a dobozt?
-
King Unique
titán
válasz
LordAxwell #50440 üzenetére
Vagyis a telepítésnél vélhetően nem lett megfelelően törölve a célmeghajtó és azért is került a rendszer számára fenntartott partíció másik fizikai lemezre. Meg akkor szokott még, ha nincsen fizikailag leválasztva (lehúzva) / BOS-ban letiltva a telepítés idejére a többi meghajtó, valamint nem a célmeghajtó a legkisebb sorszámú (0).
Ha most minden SSD bent van a gépben és úgy is marad, akkor akár maradhat így is.
Ha eltávolításra került volna a 60 GB-os, vagy majd később fog, akkor az egyik megoldás a rendszerindítás javítása, vagy ezen cikk vége alapján a
bcdboot c:\windows /l hu-hu /s c:
paranccsal a C-n létrehozni az indítófájlokat (hu-hu: magyar nyelvű rendszernél), majd aktívvá tenni a partíciót. Legacy (CSM) telepítésnél működhet ez a módszer. A másik megoldás pedig értelemszerűen az újratelepítés az előbb leírtak szerint megfelelően kivitelezve. -
válasz
werinter #50437 üzenetére
Ha jól láttam a lapod supportjában akkor támogatott az ssd-d... gondolom a mögötte lévö tipusszám is stimmel...
A legfrissebb alaplapi biost használod?
A vga kártyán kivűl van e még valamilyen kártya a gépben?
Sajnos amig a biosban nem látod az adattárolót addig a win sem hajlandó elindulni róla...
Alsó vagy a felsö slotban van az ssd?
Esetleg probáltad úgy is ,hogy csak a vga van a gépedbe és csak az m2 -es ssd? Lehuzva az összes sata hdd/odd ....ha van extra kártya addig kivéve? Hátha csak összeveszik valamivel, valami eröforráson -
werinter
csendes tag
válasz
King Unique #50436 üzenetére
Eddig sehova nem kaptam választ, szóval tök mindegy. Kösz a semmit...
-
King Unique
titán
válasz
werinter #50435 üzenetére
Az megvan, hogy ez HDD probléma topik és SSD-vel kapcsolatos problémákkal eleve nem itt, hanem a Flash SSD topikban kellene érdeklődni? Meg hogy nem nyitunk egyszeri kérdéseknek új topikot, ha eleve van olyan topik, ami már lefedi a témát?
Annak meg nyilván utána kellene nézni, hogy támogatja-e az alaplap M.2 PCIe SSD-ről a bootolást, vagy csak másodlagos, adattár meghajtóként képes kezelni.
-
werinter
csendes tag
Üdv!
A héten vettem egy Kingston 480GB-os PCI-E M.2 SSD-t. A probléma vele az, hogy a BIOS-ban a gép nem látja. Két M.2-es csatlakozó van az alaplapon és mindegyikhez azt írja, hogy szabad, tehát nincs bennük SSD.
A Windwos indítsa után partíciókelezővel létrehoztam egy partíciót, az SSD tökéletesen működik, a rendszer látja, használható.
Hard Disk Sentinelt megnyitva, szintén látszik az SSD, viszont a kondíciót nem ismeri fel a program, azt írja: "A merevlemez állapota ismeretlen."
Az alaplapom: MSI B250 PC MATE.
Az MSI weblapja szerint támogatja ez az alaplap a PCI-E SSD-ket, a leírásban még egy ábra is van arról ,hogy milyen módon lehet használni a különböző SATA és PCI-E csatlakozókat együtt.
Mi lehet a probléma, mit kellene csinálnom, hogy a BIOS-ban is látszódjon az SSD?
Erre szeretném feltelepíteni a Windows-t azért baj, hogy nem látja ott. -
tvamos
nagyúr
válasz
King Unique #50427 üzenetére
Vissza tudtam mindent állítani, de az eredeti file neveket nem tudtam visszaszerezni. (Kollégám vett pénzért visszaállító szoftvert.)
-
válasz
LordAxwell #50431 üzenetére
Mutasd a lemezkezelőt úgy hogy minden sor és oszlop látszódjon..!
Valószínűleg az előző win telepítésekor elfelejtetted a többi lemezt lehúzni.
-
King Unique
titán
válasz
LordAxwell #50431 üzenetére
Akkor az első eset áll fenn. Ha a fizikai csatlakozás és a BIOS boot beállításai biztosan (?) jók, akkor következő lehetséges hibaként az jöhet szóba, ha a 60 GB-os SSD-re került a Windows egyik kicsi rendszerpartíciója, azaz ilyen probléma van. Ha ez történt és a 60 GB-os SSD eltávolításra került, akkor nem meglepő, ha nem bootol a Windows. Ellenben ha visszakerül az eredeti SSD, rajta a bootoláshoz szükséges partícióval és fájlokkal, akkor már értelemszerűen igen.
-
LordAxwell
senior tag
válasz
King Unique #50430 üzenetére
Most mindent visszaraktam úgy ahogy volt.
Van egy 250-es ssd meg egy 60-as, meg 2 hdd. a 250-es en van a win, és a 60-ast szedtem ki annak a helyére raktam be az újat, de úgy nem indult el a gép, boot sorrend bios-ban egyértelműen a 250-es ssd-vel kezd hogy arról indítja a win-t, de mégse sikerült neki, kábeleket 3x is megnéztem/igazítottam.
-
King Unique
titán
válasz
LordAxwell #50426 üzenetére
Most a gépben bent van mindkettő SSD, egyiken a Windows, a másik üres, az OS-t tartalmazó SSD-ről nem bootol a rendszer, vagy mi?
Ha igen, akkor a fizikai csatlakozás ellenőrzése (SATA port és kábelek) mellett a BIOS-ban lehetne a boot sorrendet és egyéb beállításokat megnézni. Ha rákeresel a hibaüzenetekre, akkor vannak általános és gyártóspecifikus találatok is.
Példák: [link], [link], [link], [link].Vagy csak az új SSD van benne a gépben?
Ha igen, akkor annyira nem meglepő a hibaüzenet, mivel nincsen meg a korábbi boot eszköz, amiről a telepített Windowst indítani lehetne, a benne lévő másik meg tök üres, arról azért nem lehet... Vagyis ilyenkor nyilván arra is telepíteni kellene a Windowst, hogy lehessen róla mit bootolni. -
válasz
LordAxwell #50426 üzenetére
A kivett ssd-ről bootolt a windowsod..
-
King Unique
titán
válasz
tvamos #50425 üzenetére
Igen, gondoltam, hogy főleg azok miatt jobban fog tetszeni a GPT.
Viszont ha elkezd hibás szektorokat termelni, vagy tönkremegy a HDD, USB-n / eSATA-n nem megfelelően van szoftveresen leválasztva stb., akkor ugyanúgy GPT-nél is lehet ezek miatt probléma. Meg normál esetben azért az MBR partíciós séma szerinti lemezről sem szokott csak úgy ok nélkül elszállni a partíció és minden adat, tehát kérdés, hogy esetedben mi volt ennek a kiváltó oka. Már ha valóban tényleg elszállt róla minden. Viszont utólag már végül is mindegy, meg ha amúgy is újraparticionálod, akkor választható a GPT is, ami az MBR-nél előnyösebb lehet az előzőleg felsoroltak miatt. -
tvamos
nagyúr
válasz
King Unique #50423 üzenetére
Kösz, hogy megisztottad azt az írást! GPT lesz, ezek miatt:
- Tartalék fejlécet és partíciós táblát tárol a lemez végén, mely segít a helyreállításban, ha az elsődleges megsérül.
- CRC32 ellenőrzőösszegeket használ a fejlécen és a partíciós táblán a hibák és az adatvesztés megállapítására.(#50424) ricsi99
USB rack volt. Most nincs már, csak eSATA kábel. -
-
King Unique
titán
válasz
tvamos #50422 üzenetére
A GPT adatlemezeknél 2 TB feletti tárolókapacitásnál kötelező csak, vagyis egy 2 TB-osnál még pont nem. Max. opcionális alapon választható az is, mivel az MBR-hez képest vannak bizonyos előnyei. Az NTFS olyan szempontból lehet jó választás, hogy azt a Windowsok és az újabb Linuxok is egyaránt natívan kezelik, ellenben az Ext4-et a Windows nem, max. külön driver, program segítségével. De igazából mindkettő megoldás kompromisszumos, mert ahogyan Linuxon is lassabb lehet az NTFS írása / olvasásra, nem lehet szükség esetén közvetlenül töredezettségmentesíteni, valamint nem működik a jogosultságkezelés sem, úgy Windowson sem teljes értékű az Ext4 támogatása még külső programmal sem. Azonban közös használatnál és direkt hozzáférésnél rendszerint mégis inkább az NTFS használatos, de leginkább csak az előbbi ok miatt, mivel azt mindkét OS alapértelmezetten képes kezelni. Viszont ha a továbbiakban hagyományos módon közvetlenül csak Linuxon történne írás / olvasás a lemezre, akkor ott értelemszerűen a saját fájlrendszere, vagyis az Ext4 a nyerő.
Azért a windowsos HDS jobb és szvsz átláthatóbb diagnosztikai program ilyen célra, mint a linuxos Disks, de azért a lényeg végül is az utóbbival is kihámozható. Ha a SMART-ban nincsenek adatátviteli- és szektorhibák, valamint a részletes önteszt lefut hiba nélkül, akkor elvileg jó a HDD. De mivel a hírhedt Green sorozatról van szó, ezért nem feltétlen kell tőle kiemelkedő megbízhatóságot várni. Bár az EACS, EADS, EARS, EARX sorozatok még viszonylag jók voltak, vagy legalábbis jobbak, mint az újabb EZRX, illetve annak átcímkézett változatai.
-
tvamos
nagyúr
Sziasztok!
Van itt egy HDD, amit eddig backupra hasznaltam. Elovettem 3 havonta, es mentettem ra, Windowsos, meg Linuxos geprol is. Most meg, amikor eloszedtem, es beraktam a Linuxos gepbe, elszallt rola minden adat. Azt mondtak nekem a helyi okosok, hogy az MBR+NTFS nem optimalis kombinacio a szamomra, ez itt a hiba. Gyorsan csinaltam egy SMART tesztet, aminek az eredmenye itt lathato:
Szerintetek hasznalhatom meg ezt a lemezt? Ha igen, mire formazzam? Itt azt mondtak, hogy legyen GPT, meg EXT4. Ez jol hangzik... A win-es geprol majd megoldom a backupot halozaton keresztul, nem nagy gond. -
-
Cs7
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy 80GB-os IDE-s IBM HDD-vel kapcsolatban. Egyik bekapcsoláskor minden előjel nélkül eltűnt a BIOS-ból. Átszerelve egy másik gépbe sem látszik a BIOS-ban, viszont a Win10 lemezkezelőjében nem inicializált Lemez2 néven megjelenik. Az inicializálást nem lehet lefuttatni, hibával leáll még az elején. Tudna valaki tippet adni, hogy lehet-e kezdeni vele valamit?
Előre is köszönöm a segítséget!
-
King Unique
titán
válasz
SunMount3r #50418 üzenetére
A célra mindkettő bőven megfelel és tudja a főbb dolgokat. A Zentimo esetében max. van még pár extra funkció (összehasonlítás), de azok a leválasztás szempontjából nem létszükséglet.
A többi ami eddig fel volt sorolva, az mind free és akad köztük portable változat is. Viszont ugyanazokat már nem tudják, mint az előbbi 2, max. csak részben.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
King Unique #50417 üzenetére
Az USB Safely Remove és a Zentimo eleve külön kategória-> Miért erre célra melyik a jobb a 2 közül?
Ha nem free az se baj, vagy olyat se tudnál?
-
King Unique
titán
válasz
SunMount3r #50416 üzenetére
Az USB Safely Remove és a Zentimo eleve külön kategória, pont ugyanolyat teljesen free kiadásban nem tudok és szerintem nincs is. Max. hasonlók, meg olyanok, amik kevesebbet tudnak. Az előző válaszban felsoroltak mellett ott van még pl. az USB Disk Ejector és HotSwap, de ezek nem listázzák ki a meghajtót zároló folyamatokat, ha átmenetileg nem lehetséges az eltávolítás.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
King Unique #50398 üzenetére
Olyat nem tudsz, ami legalább olyan jó, mint az USB Safely Removal és van portable verziója? Csak akkor telepítek, ha nagyon muszáj.
Köszi!
-
Bertiee
senior tag
Sziasztok!
Nem HDD de pendrájvval kapcsolatos kérdés. Szóval 32 Gb-os pendrájvomra memtest iso-t tettem, majd utána formáztam, és valamikor sikerült belőle 236 MB-ot csinálni....
Lehet még ezzel bármit tenni, vagy kuka? -
King Unique
titán
válasz
Mr Dini #50412 üzenetére
Ez attól is függ, hogy milyen gyakori a felpörgetés-leállítás és ez számszerűleg pontosan mit jelent, azaz mennyi most a SMART-ban a Start/Stop Count értéke, valamint átlagosan mennyivel szokott növekedni.
Ha nagyon gyakori és rövid üzemidő alatt összejött több 1000-es, netán 10 000-es érték, akkor javasolt tiltani, mivel a túl sok indulás / leállás hosszabb távon élettartam-rövidítő tényező lehet. Ez Windowson megoldható pl. a népszerű HDS programmal, illetve azon belül a lemezek leállásának akadályozása funkció használatával. Viszont bár kedvezőbb lehet a HDD mechanikájának a folyamatos üzem, mint a gyakori indulás / leállás, de ugyanakkor ha rendre tartósan nincsen ténylegesen használva, akkor felesleges állandóan "üresen" járatni és ezzel hosszabb távon fokozni az elhasználódását.
Ha nem túl gyakori és az említett attribútum értéke is eleve kicsi, akkor viszont nem feltétlen kell túlmisztifikálni ezt, ahogyan a fejparkolást sem. Ugyanis attól még nyilván nem fog tönkremenni a HDD, ha alkalomadtán párszor felpörög / leáll, valamint parkol egyet-egyet. -
Tiszteletem!
A HDD-mnek jelenleg semmi baja, csupán egy kérdést engedjetek meg nekem, hogy ezt a megállapítást a közeljövőben sokáig tudjam még használni!
Adott egy asztali PC egy Samsung EVO 860 SSD-vel (ezen van a rendszer) és egy pár WD Blue HDD (7200 rpm széria) az adatoknak. Gyakran előfordul, hogy a HDD-k felpörögnek, mikor használni kívánom őket, tehát a parkoltatás működik. Viszont elég sokszor tapasztalom ezt a felpörgetést. Igaz, hogy nem is sokszor használja a rendszer a HDD-ket.
Érdemes kikapcsolni a funkciót, nem fogja megrövidíteni a HDD-k élettartamát, ha ennyiszer pörög fel? Annak idején a NAS-ba vett WD Red-ek esetében kifejezetten ajánlott volt ezt a funkciót teljesen kiiktatni.
Köszönöm!
-
King Unique
titán
válasz
JONAS77 #50410 üzenetére
Ebben a topikban is számtalanszor volt már szó arról, hogy a Windowsban ilyenkor az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kell nézni, azoknál megjelenik-e a HDD. A "sajátgép" eleve megtévesztő, mivel ott csak és kizárólag a meghajtóbetűjellel rendelkezelő lemezek, illetve kötetek jelennek meg. Viszont ha ott nincsen semmi, akkor az nem feltétlen jelenti azt, hogy magát a fizikai lemezt nem ismerte fel a Windowst, pont azért kell az előbbieknél is lecsekkolni. Ha azoknál egyáltalán nem jelenik meg a HDD semmilyen formában, akkor van a gond. De akkor is lehet driveres probléma, vagy nem megfelelő SATA-port, azaz az utóbbinál másik porthoz történő csatlakoztatás után kellene újból megnézni.
-
JONAS77
aktív tag
Egy hete platformot cseréltem, amit még finomhangolni kell, de nem is ez a problémám! A vinyókat, nem mindent lát, jobban mondva a sajátgép alatt nincs, csak kettő, öt helyett! Egy C és D meghajtó, a C egy SSD a másik, D HDD! A BIOS-ban már megpróbáltam mindent, de hiába. Az egy hete összerakott PC-m egy ASUS ROG STRIX X-399E Gaming alaplap, ami Serial ATA 6.0 csatlakozással van szerelve. Sajnos az alaplahoz nem elegendő csatlakozót adtak, ezért a régebbi SATA csatikkal kötöttem be a merevlemezeket! Vajon ez lehet a probléma oka? Az ötleteket előre is köszönöm!!!
-
King Unique
titán
válasz
vaakuum #50408 üzenetére
A HDS screenshoton egyértelműen látszik, hogy adatkapcsolati hibák vannak és még azt is odaírja a program a szöveges értékelésnél, hogy mi lehet az oka és mit kellene csinálni. Vagyis ellenőrizni, szükség esetén cserélni a SATA adat- és tápkábelt. Ha a kábel hibája okozza a problémát, akkor pedig értelemszerűen nem az SSD-vel van a gond és ez esetben felesleges a boltba futkosni vele garanciális cserét remélve.
Az pedig csak úgy mellékesen megemlítendő, hogy az HDD probléma topik. Vagyis nyilván nem ide valók az SSD-vel kapcsolatos kérdések, hanem az azzal foglalkozó topikba, azaz pl. a Flash SSD topikba.
-
vaakuum
addikt
Help pls!
Fiam gépe az elmúlt két napban a délutáni bekapcsoláskor nagyon betegesen indult, gyakorlatilag az ikonok nagy részét nem rakta ki, vagy az ikonnevek hiányoztak, bármiylen kattintás után 3-4-5 perc, mire történt bármi is. Ezt 2-3 újraindításig csinálta, utána megemberelte magát, és rendesen működött. Tegnap átraktam az ssd-t az én gépembe, lementegettem róla ami fontosabb, eleinte ott is vacakolt, de aztán rendesen működött.
jelenleg ez a képem van róla, délután tudom megnézni, hogy hosszabb pihenő után megint hogyan fog indulni.[HDSentinel kép]
Garanciális lesz? Van valami technika, ami egyértelműen kimutatja, hogy mi a gond vele? Mit tehetek vele, hogy esetleg megmentsem, vagy olyan állapotban adjam vissza gariba, hogy egyértelműen lássák, hogy gond van vele? -
-
atika88
senior tag
válasz
King Unique #50404 üzenetére
Igen a RAID a problémás HDD. És őszintén szólva gőzöm nincs miért van Intel Raid 0 Volume érték, mert már így került a hdd hozzám és nem tudok vele mit kezdeni így ugye. Legalábbis egyelőre. Minden bizonnyal Raidben volt korábban használva, erre már pontos választ nem tudok sajnos adni.
OK, megpróbálok a gyártói szoftverrel kezdeni vele vmit. Hátha.
-
King Unique
titán
válasz
atika88 #50402 üzenetére
Általánosan egyébként az eszközkezelőben el lehetne távolítani mindkét RAID bejegyzést, majd Windowst restart. Ha továbbra is így jelenik meg a HDD akkor meg lehetne próbálni még a gyártó saját szoftverével (SeaTools) törölni / formázni, ha a DiskPart és külső particionáló programok nem tudnak vele mit kezdeni.
(#50406) atiss88:
Ha korábban RAID-ben volt használva, akkor a HDD gyártójának saját szoftverét érdemes lehet megpróbálni, mivel egy hasonló esetnél az azzal történő törlés oldotta meg a problémát. -
-
válasz
atika88 #50400 üzenetére
Szerintem a Bios-od nem jól ismeri fel... vagy valaki már uefi biossal particionálta /gpt/mbr/ társai.
Javaslom tilsd le bios-ban ,hogy automatikusan felismerje.(ne a sata vezérlőt csak az autodetektet)
Win aztán megtalálja magától is... kiváncsi vagyok úgy mit mutat a win...
Ja megjavul akkor particionáld újra de "mbr" módban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Western Digital Ultrastar DC HC550 18TB - 512MB, 7200rpm, SATA3 - 100/100 -as - Eladó!
- (új, bontatlan) ADATA Ultimate SU650 120GB (Foxpost:+1400Ft)
- Kingston A2000 M.2 SSD (1000GB)
- BESZÁMÍTÁS! 1TB WD Black SN750 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 500GB Samsung 980 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 27GS95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1000 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
- LG 65G4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Rampage SHIVA MSI 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest