Hirdetés
- SSD kibeszélő
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Boldog karácsonyt kíván a PROHARDVER!
- E-book olvasók
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Samsung LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz SunMount3r #54878 üzenetére
Ilyenkor ha túl sok idő akkor egyszerűbb az egészet lemásolni gépre, formázni a vincsit és visszamásolni mert akkor már sorban fogja felrakni az adatokat.
-
Doky586
nagyúr
válasz SunMount3r #54878 üzenetére
Jó munkához idő kell.
-
ricsi99
addikt
válasz SunMount3r #54878 üzenetére
Simán Az usb az nem kapkodós...
Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...
-
ricsi99
addikt
válasz SunMount3r #54876 üzenetére
10% ot illik hagyni 1TB-ből ~100Gb körül
Én a ezt használom régóta hibátlan ilyen célra .Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #54176 üzenetére
Fura: ma reggel volt egy Windows update és reboot közben helyre rakta az összes winyót pár perc alatt. De az SSD-n azt a 100MB-os FAT32 partíciót még mindig "Full repair needed"-nek jelzi a Settings->System->Storage menüben. Az egész C: meghajtóra a File kezelőből toltam egy lemez ellenőrzés és azt írta semmi hibát nem talált. Valamint a Drive Management is hibátlannak jelzi azt a partíciót is:
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #54176 üzenetére
Ha leírom világosan és még példát is linkelek, hogy hibás meghajtóknál lehet probléma - pl. destruktív a fájlokra nézve - a CHKDSK futtatása, ellenben esetedben minden meghajtónak megfelelő az állapota (SMART) a HDS és a Windows szerint egyaránt, akkor miért kérdés hogy milyen negatív következmények lehetnek, meg pláne hogy még le sem futott az ellenőrzés, meg amikor rendszermeghajtónál, fontos fájloknál amúgy is alap dolog a biztonsági másolatok megléte?
Le lett írva világosan mit kellene csinálni, futtatni a fájlrendszer ellenőrzését. Vagy ha ekkor para és ekkora kérdés mindez, akkor nagyon egyszerű a helyzet, nem kell semmit futtatni, nem kell semmit csinálni, aztán kész. -
King Unique
titán
válasz SunMount3r #54174 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #54168 üzenetére
Nem éppen a legjobb az összehasonlítás, mivel a HDS a meghajtók állapotát (SMART) vizsgálja és minősíti jónak, ahogyan ennyi erővel a Windows 11-ben lévő diagnosztikai eszköz is azt írja hogy "Healthy", vagyis rendben van...
A "Full repair needed" üzenetnek meg inkább lehet köze a fájlrendszer esetleges hibáihoz mint a meghajtóoptimalizáláshoz (töredezettségmentesítés / trimmelés), ahol ha az előbbinél lefut hiba nélkül az ellenőrzés, akkor nincs miről beszélni, nem kell foglalkozni azzal az üzenettel, ennyi."nem emlékszem, hogy a Win10 valaha is reklamált volna a winyók miatt"
Persze hogy nem, mert annál nincsen ilyen funkció a gépházban, legalábbis a kiadásra szánt általános verzióknál (jelenleg 19044 build) nincsen, max. az újabb Insider Preview verzióknál a 20226-os buildtól kezdődően (bővebben).
[ Szerkesztve ]
-
Csorbi
addikt
válasz SunMount3r #54168 üzenetére
Nincs itt semmi probléma. A HDS nem vizsgálja a lemezek fájlrendszer hibáit, ő fizikai defekteket vizsgál, és mutat, abból a szempontból rendben vannak a lemezek. A lemezeiden futtasd le a chkdsk-et, az majd javítja az esetleges fájlrendszer hibákat, a Windows ezeket jelzi. A külső meghajtókat fizikai eltávolítás előtt minden esetben le kell választani. Azokon a töredezettségmentesítő a fennálló fájlrendszer-sérülés miatt nem érvényes. Javítás után ismét elérhető lesz rajtuk.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #54170 üzenetére
-
Doky586
nagyúr
válasz SunMount3r #54168 üzenetére
Szerintem nem volt kikapcsolva a gyorsindítás és a shift-et sem nyomtad mikor leállítottad a gépet. Pedig ez kötelező hardverváltozás/reinstall esetén.
[ Szerkesztve ]
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #53709 üzenetére
Ja még annyi, hogy mindezt "üresjáratban" csinálja, tehát ha csak rá van dugva a gépre és nem végzek rajta műveletet, akkor is. Most próbáltam másolni rá egy nagyobb file-t, de közben is csak annyira és olyan időközönként adja ki a hangokat, mint üresjáratban.
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #53292 üzenetére
150 GB azért annyira nem sok, nem olyan hatalmas nagy adatmennyiség, hogy normál módon és reális idő alatt ne lehessen átmásolni a Windows beépített fájlkezelőjét, vagy 3rd party fájlkezelőt (pl. TC) használva SATA-n / USB 3.0-n, meg pláne ha nagyobb méretű fájlokról van szó. Valamint ugye van több USB 3.0-s külső merevlemezed is, adja magát arra másolni a fájlokat, majd a másik PC-hez csatlakoztatni USB-n, oda átmásolni stb., szvsz felesleges lenne ez esetben LAN, SMB és társaival bonyolítani. Ahol az utóbbiak amúgy sem ennek a topinak a témája, az ügyben tessék a Hálózat, szolgáltatók témakategória megfelelő topikjában, akár pl. az otthoni hálózat és internet megosztás topikban érdeklődni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #53289 üzenetére
Nem újdonság, hogy Windowsoknál is az utólagos GPT-re konvertálást nem destruktív módon 3rd party programmal lehet megoldani adatmeghajtón - rendszermeghajtón adott az MBR2GPT - , amit tudnak a népszerű particionáló programok, lásd pl. AMOEI, EaseUS, MiniTool, stb.
Az eredeti kérdésre adott a válasz, ahol a nem destruktív átkonvertálás nyilván adatvesztés nélküli megoldást jelent.
Viszont a kérdés itt inkább az, hogy minek akarod utólag átkonvertálni? UEFI-s telepítésnél elég a rendszermeghajtón (SSD) GPT-nek lennie, a többi lemez (HDD-k) 2 TB-ig lehet akár MBR is, meg ha eddig (évekig?) nem tűnt fel és nem zavart az MBR, akkor utólag csak azért felesleges GPT-re konvertálni hogy GPT legyen, meg ha annak előnyei sem lesznek kihasználva...[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz SunMount3r #53289 üzenetére
Adatlemezt felesleges átkonvertálni, nincs értelme. Maradjanak úgy ahogy vannak.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #52589 üzenetére
Erre senki nem tud semmit?
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #52589 üzenetére
Kipróbáltam egy másik USB-s winyóval is, de ugyan az lett 38% volt és 38% maradt a művelet végére a töredezettség, pedig vagy 2 és fél órán keresztül csináltra (látszólag).
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #52324 üzenetére
A sebességmérés az alapesetben szintetikus tesztet (pl. ATTO, CDM, HD Tune) jelent, ahol célirányosan a célmeghajtó (külső HDD) sebessége van tesztelve.
A fájlkezelős másolás viszont más, ott eleve kéttényezős a dolog, forrás- és célmeghajtó is van, azok sebességétől függ a tényleges adatátviteli sebesség, ha az egyik lassabb a másiknál (eltérő alap sebesség / szabad hely / töredezettség stb.), akkor limitálni fogja a sebességet. + Ott van a fájlméret, adott hardver- és szoftverkörnyezet, stb., azoktól is függhet az adatátviteli sebesség USB-n. + A Windows esetében USB-s meghajtóknál az írási gyorsítótárazás alapértelmezetten le van tiltva, ami lassíthat valamelyest, a bekapcsolt állapot meg értelemszerűen gyorsíthat.
USB 2.0-nál a ~ 13-22 MB/s (IEC: ~ 12,7-21,5 MiB/s) átlagos értéknek mondható másolásnál, a szabvány maximuma meg kb. 25-35/4x MB/s körül van. De hogy kinél pontosan mennyi lesz, az függ az előbb említettektől. Amúgy meg kb. majdnem ugyan mindegy, mert az USB 2.0 így is, úgy is korlátozza az eszköz sebességét... Ha USB 3.0-s csatlakozásról lenne szó és ott lenne csak ennyi, akkor lenne inkább miről beszélni.[ Szerkesztve ]
-
Beba Snake
aktív tag
válasz SunMount3r #52324 üzenetére
USB2.0-n teljesen normális, ugyanis kénytelenek egymással konkurrálni a szűkös sávszélen. USB3-n már sokkal jobb a helyzet.
De gyorsabb lenne a másolás, ha a gép HDD-jére menne először a másolandó és utána onnét a külső (másik ) vinyóra.Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!
-
pjen
félisten
válasz SunMount3r #52079 üzenetére
A Win10 nálam még a 10+ éves lenovó laposon is támogatja.7 nél kellett rajta valamit engedélyezni.Mint írták is ha van sata van trim.
-
Doky586
nagyúr
válasz SunMount3r #52077 üzenetére
Ha az alaplapodon van sata2 vagy 3 port és bekapcsolható az ahci mód akkor biztos támogatja, a csak pata portos alaplap vagy ide nélküli mfm vezérlőnél kérdéses lehet. [link]
-
pjen
félisten
válasz SunMount3r #52077 üzenetére
A HD sentinel kiírja.Szerintem(lehet tévedek) nem az alaplapnak kell támogatnia a trimmet.
-
embe
nagyúr
válasz SunMount3r #52040 üzenetére
A külső HDD-k saját táposak?
Mindegy is. Én a helyedben egy tápot cserélnék. Szerintem már van 10 éves. Ha elszáll lerendezhet mindent a védelme nem állna a helyzet magaslatán. Ismerem azt a tápot. De emlékeim szerint azt is készítették két különböző belsővel.Szerintem elbírja. Bár nem tudni milyen proci és vga van mellette. Lehet azok is már leterhelik rendesen.
[ Szerkesztve ]
Onkyo TX-L20D, 4K Dolby Vision, streamer, HDMI, USB, phono, fehér 2.1-es erősítő eladó
-
embe
nagyúr
válasz SunMount3r #52036 üzenetére
Ha egy szálon van akkor lehet nem egészséges. Bár nem mindegy milyen a táp.
Igen, de megoldódott.
Onkyo TX-L20D, 4K Dolby Vision, streamer, HDMI, USB, phono, fehér 2.1-es erősítő eladó
-
embe
nagyúr
válasz SunMount3r #52034 üzenetére
Ha normálisan van bekötve, mi baja lenne? Szerintem használd nyugodtan. A tápok gyári kábelén is több csati van egy szálon. Illetve régebben is osztottuk a gépekben rendesen a "tápot".
A fiam gépében most is egy szálon egymás utáni csatikon van egy 3TB-os vinyó és egy 500-as SSD.Onkyo TX-L20D, 4K Dolby Vision, streamer, HDMI, USB, phono, fehér 2.1-es erősítő eladó
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #52012 üzenetére
Ezt senki sem tudja?
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #51793 üzenetére
Igen, úgy látszik a W7 beépített eszköze ilyen téren is fejletlenebb, nem írja oda külön, ha defrag/optimalizálás szükséges. A rendszerlemeznél az 1% még nyilván nem gond, de ott is inkább már SSD-t kellene használni. Az adatlemezként használt külső HDD-knél a Maxtor esetében az 5% szintén elmegy, a 3 db My Passport esetében a 13-16% között töredezettségnél viszont már indokolt lehet a defrag futtatása, már ha az adott használatnál valóban annyira kritikus a fájlrendszer töredezettsége. + Itt is megelőzni célszerű, azaz pl. torrentezésnél előre lefoglalni a fájlok helyét és akkor eleve kevésbé fog töredezni a fájlrendszer.
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #51791 üzenetére
Lefuttatod az elemezést újra, aztán kiírja, ha optimalizálás szükséges, legalábbis az újabb Windowsoknál így megy. A 7-esnél is elvileg hasonló, illetve általánosan kb. 10/15% feletti töredezettségnél javasolt futtatni a töredezettségmentesítést. De ez függ attól is, hogy rendszermeghajtó, vagy adatlemez, milyen használat, stb. Például nekem is van olyan NTFS fájlrendszerű, adattárként használt külső merevlemezem, aminél éppen 27%-os a töredezettség, de a szokásos használat során különösebb hátrányát nem tapasztalom, ezért nem is feltétlen fogok hosszú órákat szórakozni azzal, hogy teljesen töredezettségmentesítve legyen.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #51411 üzenetére
Ez általában gyártóspecifikus, egyes újabb HDD-knél megjelenik a SMART-ban, illetve a HDS áttekintés fülén az összes írt adatmennyiség az SSD-khez hasonlóan. Ami esetedben is gondolom az eddigi írásmenyiségre vonatkozik és nem visszafelé számol. Ha megnézed a benne lévő vélhetően ST1000LM035 HDD specifikációját (9. oldal), akkor ott <55 TB/year érték van megadva, aminek a közelében sem jársz a jelenlegi 12,23 TB-tal. Ráadásul már gondolom több éve megvan ez a külső HDD, meg összesen van 2 év gyártói garancia ezen sorozat merevlemezeire, illetve Maxtor külső HDD-ként 3 év. Vagyis emiatt esetedben szerintem nem kell aggódni.
-
ricsi99
addikt
válasz SunMount3r #50617 üzenetére
Nah gondolj bele ,gondolom wint használsz ami egy multitasking rendszer... most irsz a tárolóra az oké... de még a win töredezetségmentesitö/file rendszer naplózás/ akármi még attól független matathat rajta.
privát véleményem
Ha meg nem is engedte a win leválasztani akkor találd meg mi matat rajta... egyszerüen az "erőforráskezelő"-vel is megnézheted mi ir olvas a hdd-röl.[ Szerkesztve ]
Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...
-
ricsi99
addikt
válasz SunMount3r #50612 üzenetére
3. program nem fogja megváltani a világot , ez a windows alapjaiban van benne.
Fogadd el ,ha irsz valamit az adattárolóra és elalszik az a szép piros led (ami csak ugye dísz-ből van) aztán vársz 10 másodpercet... akkor már leválaszthatod....[ Szerkesztve ]
Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50612 üzenetére
Igen, de ez már korábbi válaszokban is le volt írva. Ahogyan ez a téma is már kivesézve abban a bizonyos másik topikban, valamint többször itt is. Meg az is, hogy ilyenkor akár némi várakozás, majd újrapróbálás is van hogy megoldja. Valamint az említett szoftvereknél az erőltetett eltávolítás használata, ha más nem megy. Ha esetleg az utóbbi sem, akkor meg marad a Windows újraindítása / leállítása, vagy a szoftveres leválasztás nélküli eltávolítás. Ha gyors eltávolítás van beállítva a házirendeknél, akkor elvileg szoftveres leválasztás nélkül is ki lehet húzni az eszközt és nem lesz semmi gond, de gyakorlatilag nem feltétlen, mint azt most magad is tapasztaltad. Sőt, az még a jobbik eset, ha csak javítás (CHKDSK) szükséges utána, ellenben ha tartósan RAW lesz az NTFS partíció, akkor az már problémásabb.
A nem működik állítást azért nem feltétlen kell általánosítani sem, mert általában nem arról van szó, hogy minden egyes alkalommal az említett jelenség van, hanem hogy bizonyos esetekben. Legalábbis én ezt tapasztaltam eddig. Meg a használattól, szoftverkörnyezettől is függhet, hogy kinél milyen programok, háttérfolyamatok használják, zárolják az USB-s tárolóeszközt és ezzel adott esetben akadályozzák annak biztonságos eltávolítását.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50598 üzenetére
Akkor próbáld a korábbi válaszban említett komolyabb programokat, nálam azok beváltak. Vagy akár amit most javasoltak, bár azt még nem próbáltam. Viszont az ebben az egészben a pláne, hogy nem feltétlen kell az USB HDD-nél bekapcsolt írási gyorsítótárazás ahhoz, hogy ez a probléma előjöjjön. Meg Windowsoknál az alapértelmezett beállítás amúgy is a kikapcsolt állapot, azaz a gyors eltávolítás.
-
krealon
veterán
válasz SunMount3r #50598 üzenetére
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #50416 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50476 üzenetére
Korábban már ki lett tárgyalva, hogy a passzív hűtéses, zárt, műanyag külső ház, a folyamatos torrent, a nyáron magasabb szobahőmérséklet stb. miatt nem meglepő, ha jobban melegedik benne a HDD, ami ráadásul SMR-es, ami + 1 ok lehet ilyen használatnál. Az meg egy dolog, hogy a 3 db My Passport nálad kevésbé melegedik, de azok eleve más modellek, azokban másmilyen HDD van, meg ilyen körülmények között azért általában annyira azok sem szoktak hűvösek lenni köszönhetően többek között a zárt, műanyag külső háznak. Aztán arról is volt szó, hogy az 50 °C körüli üzemi hőmérséklet sok és tartósan, hosszabb távon 45 °C fölé ne menjen, illetve lehetőleg az alatt legyen. Bár a HDD adatlapja szerint elvileg 60 °C-ig mehet, szóval még így is azon belül van...
Sok mindent egyébként úgysem tudsz vele kezdeni azon kívül, hogy szükség esetén aktív hűtést biztosítasz pl. egy USB-s ventilátorral. Vagy esetleg szétszereled és a belső HDD-t átrakod egy jobb hővezető, full alumínium és szellőzőnyílásokkal ellátott külső házba. De ilyenkor a 3 éves gyártói garancia is kapásból ugrik, pláne ha marad külsérelmi nyoma a szétszedésnek, vagyis ez a megoldás inkább offos. A következő opció, hogy megcseréled az egyik WD-vel, arra torrentezel, ha az nálad állítólag kevésbé melegedik ilyen használat mellett. A 4. meg az, hogy használod tovább az M3-at és majd ha valami komoly gond lesz vele - ami eddig tudtommal nem volt - , akkor ráérsz aggódni. De még akkor sem feltétlen kell, mert az adatokról gondolom van biztonsági másolat, vagyis rossz esetben is max. az eszközt kell kicserélni, amire ennél a sorozatnál a garancia 3 évig biztosít lehetőséget.
[ Szerkesztve ]
-
krealon
veterán
válasz SunMount3r #50476 üzenetére
"Amint látszik alapállapotban 36°, de hipp-hopp felment amint a torrent beindult. Most sem tölt sokkal, fel/le kb. 2MByte/s.
Külső USB-s winyó Maxtor M3."Ha nincs a vinyo korul (ventillatorral) kenyszeritett legmozgas, akkor nem csoda, ha a nagy I/O terhelestol (sok fejmozgas) tulmelegedik a tarolo.
A lemezes meghajtoknak az optimalis mukodesi tartomanya 42 celsus fok alatt van. -
liksoft
nagyúr
válasz SunMount3r #50476 üzenetére
Szia!
Egy SMR technológiás drive-nak irgalmatlan terhelés lesz a random írás. Még ha kis blokkokat ír is.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50418 üzenetére
A célra mindkettő bőven megfelel és tudja a főbb dolgokat. A Zentimo esetében max. van még pár extra funkció (összehasonlítás), de azok a leválasztás szempontjából nem létszükséglet.
A többi ami eddig fel volt sorolva, az mind free és akad köztük portable változat is. Viszont ugyanazokat már nem tudják, mint az előbbi 2, max. csak részben.
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50416 üzenetére
Az USB Safely Remove és a Zentimo eleve külön kategória, pont ugyanolyat teljesen free kiadásban nem tudok és szerintem nincs is. Max. hasonlók, meg olyanok, amik kevesebbet tudnak. Az előző válaszban felsoroltak mellett ott van még pl. az USB Disk Ejector és HotSwap, de ezek nem listázzák ki a meghajtót zároló folyamatokat, ha átmenetileg nem lehetséges az eltávolítás.
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50392 üzenetére
Ez nem újdonság, amiről ebben és a téma topikjában is volt már szó számos alkalommal. Az pedig csak egy dolog, hogy látszólag minden be zárva és elvileg nem használja semmi a külső meghajtót, viszont attól még a Windows és / vagy egy program folyamata zárolhatja, lásd az alábbi screenshotot. Az utóbbi egyébként az alapértelmezett gyors eltávolítás, azaz letiltott írási gyorsítótárazás mellett készült, tehát az arra történő átállítás sem feltétlen megoldás erre, meg alapértelmezetten amúgy is azon van. Aztán az más dolog, hogy ezen beállítás használata mellett elvileg nem okoz gondot a szoftveres leválasztás nélküli fizikai eltávolítás (kihúzás), de gyakorlatilag már nem feltétlen lesz így minden esetben.
Ha olyan szoftver kell, akkor kilistázza a külső meghajtót zároló folyamatokat, akkor ingyenesben ott van pl. az Unlocker, bár annál a telepítésnél figyelni kell erre. De hasonló free szoftver az IObit Unlocker és a LockHunter is. Viszont igazán jó és átfogó megoldást inkább a komolyabb programok kínálnak, mint pl. az USB Safely Remove és a Zentimo. Ezeknél szintén van lehetőség a meghajtót zároló folyamatok feloldására, bezárására. Viszont ezek fizetősek, de 30 napig mindkettőnél tesztelhető a próbaverzió. Alternatív megoldás pedig az X perc várakozás, majd az eltávolítás újrapróbálása, esetleg az eszközkezelőben történő eltávolítás, vagy a Windows újraindítása / leállítása.
[ Szerkesztve ]
-
ricsi99
addikt
válasz SunMount3r #50392 üzenetére
2 tipp amit néz meg
Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...
-
VVoid
aktív tag
válasz SunMount3r #50345 üzenetére
Igen. Előtte legyen egy gyorsformat az üres vinyón, és akkor biztosan.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #50339 üzenetére
Még 1x : Kérdés: Ha egy üres 1TB-os-ra átmásolom az egyik töredezett 1TB-os egész tartalmát egy szusz alatt pl. TC-vel simán Copy az összes mappára, akkor azon a cél winyón ugye kb. töredezettség mentes lesz a végeredmény? Jól gondolom?
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #50332 üzenetére
No ez lett az eredmény:
Egyetlen File-ra írja, hogy fragmented maradt, az kb. 10 Gigás és 176 Fragment-re van töredezve. Ha rányomnék még egy kört, akkor vajon azt is rendbe rakná, vagy csak "időpazarlás"?És ugye 7 óra. Most nem csodálkozom, hogy a Win7-es olyan sokáig húzta a full töredezett 1TB-oson, de ugye az 2 nap alatt sem haladt valami sokat.
Kérdés: Ha egy üres 1TB-os-ra átmásolom az egyik töredezett 1TB-os egész tartalmát egy szusz alatt pl. TC-vel simán Copy az összes mappára, akkor azon a cél winyón ugye kb. töredezettség mentes lesz a végeredmény? Jól gondolom?
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz SunMount3r #50323 üzenetére
A vindows azt nevezi töredezettségmentesnek ha minden file folyamatos; külső progik pedig azt nevezik töredezettségmentes állapotnak ha a fileok ÉS az üres hely is folyamatos. Ez okozza a különbséget. (legalábbis W7-nél még így volt, 10-et nem néztem)
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50323 üzenetére
Azért a 16 vs. 91%-os töredezettség közötti eltérés kissé extrém, akkor az utóbbi szerint gyakorlatilag csaknem az egész lemez és a rajta lévő összes fájl töredezett lenne... Persze egy ilyen program is lehet túlbuzgó, meg azt mutat, amit akar, lehet egy 3. másfajta értéket jelenítene meg. De legalább gyorsabbak a Windows beépített eszközénél, legalábbis a saját töredezettségmentesítési módszerük szerint, mint a saját példád is mutatja. Meg ha végez az I meghajtóval, akkor gondolom a többi sem marad ki.
-
Glaz-dozfhut
őstag
válasz SunMount3r #50326 üzenetére
Amiatt van eltérés, hogy más algoritmust használnak. Eltérő a prioritás, hogy például a rendszer vagy regisztrációs bejegyzések a lemez melyik területén vagy hogy helyezkedjenek el. Ezzel kapcsolatban azt is olvastam, hogy windows sajátja jobb lenne végeredmény tekintetében, mert jobban a rendszerre van szabva. Régi cikk volt, meg gondolom a külsős programokat sem hasraütésszerűen dobják össze.
- Glaz-doz-fhut -
-
SP4C3
veterán
válasz SunMount3r #50323 üzenetére
Nagyon tele van, azért tököl vele sokáig. Jó sok fontos adatod van
Nyomj neki egy quick defrag-ot, és használd úgy.
36 file van töredezve azt látom, már csak az a kérdés, hogy mennyire (files fülön látod)-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #50322 üzenetére
-
SP4C3
veterán
válasz SunMount3r #50318 üzenetére
Annyival jobb a defraggler-nél, hogy 1.) Portable, 2.) Párhuzamosan defraggol.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50316 üzenetére
Számtalan külső defrag program van ilyen célra (példa), a linkelt listából talán az első 3 és a 7. az igazán említésre méltók. Meg ezeknél elvileg beállítható az aktív felügyelet is, vagyis hogy állandóan fussanak a háttérben és szükség esetén töredezettségmentesítsék a kijelölt lemezeket, sőt akár eleve úgy pakolgatva a fájlokat, hogy ne legyen töredezés. Magát a töredezettségmentesítést valamivel gyorsabban végezhetik el a Windows beépített eszközénél, de azért esetedben egy ilyen program sem fogja 5 perc alatt lezavarni. Valamint mivel az újabb verzióik már fel vannak készítve az SSD-k kezelésére és azoknál defrag helyett eleve csak optimalizálnak (TRIM), ezért nem kell meglepődni, ha esetleg ilyet tapasztalsz külső HDD-nél.
[ Szerkesztve ]
-
SP4C3
veterán
válasz SunMount3r #50318 üzenetére
Auslogics defrag, majd linkelek portable bullshitmentes verziót.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
SP4C3
veterán
válasz SunMount3r #50316 üzenetére
Nem olvastam végig.
Cut róla mindent, utána vissza mindent rá.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50312 üzenetére
Max. olyan szempontból, hogy jelen esetben maga a külső HDD is eleve lassú, amit a csaknem teljesen telemásolt állapot és a kevés szabad hely, valamint az USB 2.0-s csatlakozás csak tetéz. Plusz a Windows beépített töredezettségmentesítője sem éppen a leggyorsabb. Olyan szempontból viszont nem éppen normális, hogy ennyi idő alatt akár már egy teljes felületteszt, vagy egy lassú formázás is végigfutott volna a lemezen.
Ha ennyire nyögvenyelősen megy, akkor viszont nem feltétlen érdemes ezzel vesződni. Meg ugye közben rendesen nyekeregteti a folyamat a külső HDD-t, valamint gyakran melegedni is szokott, pláne ha passzív hűtéses modell, egy zárt, műanyag külső házban. Egyébként a töredezettség inkább egy rendszermeghajtó és apró méretű fájlok esetében kritikusabb, mintsem egy adattárként funkcionáló külső meghajtónál, amin eleve inkább nagyobb méretű fájlok vannak tárolva. Nekem is van olyan régi My Passport NTFS fájlrendszerrel, amin összevissza lettek pakolgatva a fájlok, eddig még soha nem volt töredezettségmentesítve a néhány év alatt és kb 60%-os rajta a töredezettség, ellenben attól még simán használható. Max. egyes mappák tallózása itt-ott kissé lassú, de ha sok fájl van a mappában, akkor amúgy sem lesz olyan gyors egy HDD-nél. Valamint ha jobban tele van másolva és kevés rajta a szabad hely, akkor belassul a merevlemez és eleve nem lesz olyan gyors, mint üresen, vagy kevés adattal. A töredezettségre visszatérve, ha pl. torrentezel a külső HDD-kre, akkor érdemes bekapcsolni a kliensben a fájlok előre lefoglalását és akkor eleve nem fog töredezni, vagy max. csak minimális mértékben.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50301 üzenetére
Mivel 1 TB-os a külső meghajtó és majdnem fullra tele van adattal, valamint csak USB 2.0-n csatlakozik, ezért mondhatni normális, ha lassan megy a töredezettségmentesítés. Meg a Windows beépített eszköze amúgy sem a leggyorsabb. Viszont 1 óra alatt azért nyilván haladnia kell valamit, aminek a közben jellemző több menet (pass) és összevonási (consolidated) művelet készültségi fokán is látszódnia kellene.
"Állítsam le, vagy mi legyen?"
Ha már belekezdtél, akkor vagy megvárod, amíg hosszú órák (napok ) alatt végez vele, vagy megszakítod. Valamint nyilván akkor is meg kell szakítani, ha közben le akarod választani a külső merevlemezt.
-
SP4C3
veterán
válasz SunMount3r #50308 üzenetére
Nem okozhat gondot, csak elotte stop es utana huzd le a hddt. Consolidating = egymas melle rakja a fileokat, ne legyen koztuk ures hely.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
SP4C3
veterán
válasz SunMount3r #50301 üzenetére
Normális... Kérdés, hogy mennyi adat van, rendszerint az USB-s vinyók lassú tetűk véletlenszerű írásban, 1TB meg elég sok adat, tekintve, hogy az évek során nem egy ütemben nőtt a kapacitás és az átviteli sebesség.
-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #50301 üzenetére
Most már 4%-on van, de kérdés továbbra is nyitott.
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50236 üzenetére
Először meg kellene nézni pl. ezzel a módszerrel, vagy akár külső programmal (példa), hogy az azonosító alapján pontosan melyik partícióról van szó. Ha ez megvan, utána lehet azon filózni, hogy melyik miért jelenik meg ott, avagy miért nem. De egyrészt az előző válaszban is linkelt leírásban egy hasonló esetnél ki van fejtve a téma. Másrészt ha az I meghajtóbetűjelű külső HDD nem jelenik meg a listában, akkor a beállítások ellenőrzése, eszköz újracsatlakoztatása, Windows újraindítása stb. kipróbálása javasolt első körben. De egyébként ez nem kifejezetten HDD probléma, ami a jelen topik témája lenne, hanem inkább a Windows 7 felől megközelítendő, vagyis szükség esetén inkább annak a topikjában kellett volna érdeklődni.
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
-
King Unique
titán
válasz SunMount3r #50231 üzenetére
Az nem derült, hogy esetedben mi is az az I meghajtó, de általában a Windows által létrehozott kicsi (pl. 100 MB-os) rendszerpartíciók szoktak így megjelenni az egyedi partícióazonosítóval (UUID / GUID). Egyébként nem egyedi esetről van szó, itt van egy leírás, ami részletezi.
-
Doky586
nagyúr
válasz SunMount3r #50231 üzenetére
Mutasd a Lemezkezelőt is (úgy hogy látszódjon minden). Dinamikus lemez? Esetleg több hdd-re kiterjedő??
-
ontheground
tag
válasz SunMount3r #49515 üzenetére
Igen, átalakító mindenképp kell, de sok winyó fiók tartalmazza.
SATA 2-es mindkét port a vezérlőben, [40. oldal: "Data transfer rates up to 3.0Gb/s (300MB/s)"].
A vezérlő 2-es, a port meg ugye ugyanolyan fizikai kialakítású minden verziónál. Ha asztali platformon 2-es porton megy a SATA 1, SATA 2, SATA 3 winyó is(mint nálam: P35/ICH9R), akkor mobilon is kellene neki.[ Szerkesztve ]
-
ontheground
tag
válasz SunMount3r #49513 üzenetére
Hello. Aida64/Everest-ben az Alaplap/Lapkakészlet fülön milyen chipsetek vannak? Abból megállapítható a SATA verzió is.
Fizikailag meg egy slimline SATA harddrive SATA átalakító kell.
Ezeket általában az ilyesmik tartalmazzák(eenél tuti vannak sokkal olcsóbbak, ez most csak illusztráció gyanánt van itt):[link]
Az adatcsati megegyezik, a táp tér el.[ Szerkesztve ]
-
pjen
félisten
válasz SunMount3r #48620 üzenetére
Ezt nekem is írja néha, rá nyomok, hogy javítsa, végig megy egy kék csík. Kiírja, nincs hiba.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #48597 üzenetére
Ezzel akkor ne foglalkozzak? (Csak mert nem jött rá válasz.) Mert csak "zavar a tudat" azért...
-
liksoft
nagyúr
válasz SunMount3r #48461 üzenetére
Szia!
A chkdsk-t csak adatgyilkosnak szoktam becézni. A gond vele az, hogy feltételezi, hibátlan drive-on fut, ami sokszor nem igaz. Hibás drive esetén legtöbbször ront az adminisztrációs helyzeten. Nálad a WD drive lassú, így szerintem tápellátási problémából sok területen küzd az adatok olvasásával. Míg megy, a fontos adataidat próbáld menteni rőla (fontossági sorrendben), mert ha nem sikerül, már adatmentéses szakember vagy cég fog szóba kerülni. Lehetőleg ki-bekapcsolást sem célszerű indítani rajta.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik).
-
SunMount3r
nagyúr
válasz SunMount3r #48460 üzenetére
Félbe lehet szakítani a "Cancel"-el ezt a checkdisk ellenőrzést, mert már nagyon unom és szükségem lenne a winyóra? Nem okozhat problémát, ha félbe szakítom? Még mindig csak kb. 15%-on áll és eddig 4886 file-t vizsgált át. Ha így megy, akkor még holnap este is futni fog... Meddig szokott ez tartani, mindig ilyen marha lassú?
Köszi!
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz SunMount3r #42350 üzenetére
"a lemez használatot (főleg az írás) figyeli, naplózza"
Ha az írási műveletek érdekelnek: DiskMon.
Ha a helyfoglalás érdekel: TeeSize.#42355 fausto:akkor ne vacakolj vele, formázd le és másold újra át...
[ Szerkesztve ]
-
Jarod1
veterán
válasz SunMount3r #42350 üzenetére
ez vizuálisan mutatja a file ok nagyságát . nem lehet vmi biztonsági mentés,?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Fotók, videók mobillal
- Nubia Flip 5G - kagylót, jó áron
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- iPhone topik
- SSD kibeszélő
- Magisk
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Okoscsengőt hozhat jövőre az Apple
- További aktív témák...
- Western Digital 8TB RED Plus - SATA3, 5640 Rpm, 256MB - Gari 2026.05.19. -ig - Eladó!
- AKCIÓ! 1TB Samsung 990 PRO NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! 10TB Western Digital DC HC330 HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Garanciális! Samsung 990 PRO 1TB M.2 NVMe SSD
- SK Hynix Platinum P41 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, Bontatlan - 7000-6500 MBs - Eladó!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest