Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz bajnokpityu #47735 üzenetére

    nem számoltam, oda szoktam állítani..... a mostani Obelisk kivétel, mert az gyári, nem piszkálok bele, úgy jó ahogy van.... olyan hideg, hogy ha ráteszem a kezem, azt sem tudnám megmondani, be van e kapcsolva....

    Valahol olvastam, hogy a Denon AVR 2805 végfokaiban a 0dB hangerő az pont 1W kimenő teljesítmény, és ott fogy el a munkaponti áram..... (de hogy hol, már nem emlékszem :B )

    Hát -10dB fölé még sosem tekertem.... az is elég durva volt.....aggódtam, hogy valami szét fog szállni....

    És ehhez képest melegszik ..... vagy a digi board disszipál ennyit???

    Az is tény, hogy a DAC-om sokkal melegebb mint az integrált érősítő rendesen járatva...... lehet hogy a minőségi hang egyik feltétele a magas hőmérséklet? OPA-n is láttam már párhuzamos ellenállást a - táp felé (tán 1KOhm???) ami rendesen fűti szegényt..... és maximum a S/N viszony, vagy zajérzéketlenség miatt lehetne indokolható.....

    Szerk: amikor a munkaponti áram pont elfogy, azaz a teljes munkaponti áram a kimenet felé folyik..... a 30mA esetén P=I2*R azaz 30mA2*8Ohm= 7.2 mW azaz az 1 W hoz 353 mA tartozik...... :Y

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák