Hirdetés
- Fórumok
- TV & Audió
- HTPC (házimozi PC) topik
- (kiemelt téma)
-
59336 - 59201
59336 - 59201 59200 - 59101 59100 - 59001 59000 - 58901 58900 - 58801 58800 - 58701 58700 - 58601 58600 - 58501 58500 - 58401 58400 - 58301 58300 - 58201 58200 - 58101 58100 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2019-07-08 10:28 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
tibaimp
nagyúr
Mindenképpen, kérni is szerettem volna
! Hagy okuljon más is az esetből!szerk: Korábban nekem is "sima" HDMI-vel (talán 1.4-es kábel lehetett) volt összekötve a TV és a HTPC és szerintem nem bírta a sávszélt 4k+120Hz ezért "pislogott" időnként.
-
Warpig
aktív tag
-
tibaimp
nagyúr
-
Warpig
aktív tag
-
tibaimp
nagyúr
-
Warpig
aktív tag
-
tibaimp
nagyúr
Sziasztok!
Elég speciális problémám van, lehet találkozott már valaki vele és tud segíteni.
A pc-mről játszok le filmet MPC-HC segítségével, ami jelerősítős hdmi kábelen megy el a Denon erősítőig, onnan egy sima hdmi kábelen a kép megy át a TV-be (a filmnézés közben a monitorom ki van kapcsolva). A hiba az, hogy a filmnézés közben elmegy a jel (kép és hang is) pár másodpercre, aztán folytatódik minden megfelelően.
Hiába kerestem a radeon progiban a megoldást, nem találtam semmit. Olyan, mintha lemenne alvó módba egy pillanatra a kártya. Kikapcsoltam a monitor stand by állapotot is, de akkor is előfordult.
Mi lehet a hiba?
W.Nekem volt hasonló, HTPC (i3-10105 + RTX5050 (ebbe van dugva a kábel)) + OLED LG TV-vel. A hibát nálam a HDMI kábel okozta, amióta az ki lett cserélve megszűnt a jelenség.
szerk: az az új kábel: [link]
-
Warpig
aktív tag
Sziasztok!
Elég speciális problémám van, lehet találkozott már valaki vele és tud segíteni.
A pc-mről játszok le filmet MPC-HC segítségével, ami jelerősítős hdmi kábelen megy el a Denon erősítőig, onnan egy sima hdmi kábelen a kép megy át a TV-be (a filmnézés közben a monitorom ki van kapcsolva). A hiba az, hogy a filmnézés közben elmegy a jel (kép és hang is) pár másodpercre, aztán folytatódik minden megfelelően.
Hiába kerestem a radeon progiban a megoldást, nem találtam semmit. Olyan, mintha lemenne alvó módba egy pillanatra a kártya. Kikapcsoltam a monitor stand by állapotot is, de akkor is előfordult.
Mi lehet a hiba?
W. -
Gombinyó
őstag
Hsmarosan érkezik egy samsung 4k hdr képes tv.
Eddig fullhd tv-t használtam libreelec alapú s905 smlogic boxxal, onkyo tx-nr616 erősítővel, ami persze nem tud hdr-t.
Azon agyalok, hogy htpc-t építve i7 3. Gen és rx460 vga megoldható libreeleccel vsgy máshogy, hogy a 4k hdr videót az rx460-on küldje a tv-re, a hangot pedig egy másik, vagy alaplapi vga-n keresztül az erősítőbe?Windows alatt biztosan megoldható, de sztem Linuxos környezetben is működnie kell. A Kodiban több hang kimenet lesz, egyik az AVR, másik a TV. Értelem szerűen az AVR-t kell választani.
-
envagyok
veterán
Hsmarosan érkezik egy samsung 4k hdr képes tv.
Eddig fullhd tv-t használtam libreelec alapú s905 smlogic boxxal, onkyo tx-nr616 erősítővel, ami persze nem tud hdr-t.
Azon agyalok, hogy htpc-t építve i7 3. Gen és rx460 vga megoldható libreeleccel vsgy máshogy, hogy a 4k hdr videót az rx460-on küldje a tv-re, a hangot pedig egy másik, vagy alaplapi vga-n keresztül az erősítőbe? -
Borisz76
nagyúr
Sziasztok. Nem tudom melyik topic a megfelelo erre a kerdesemre, de az erdekelne hogy van 3 aktivos 2.0 hangfalam es hogyan oldhato meg hogy egyszerre szoljon mindegyikbol
a hang. Asztali pc-rol mennek, es probaltam tobbfele jack eloszot, de a vege mindig az hogy 1 vagy 2 hangfal nem szol. Tudom valszeg nem bir el ennyit de meg is erdekelne hogyan tudnam barmilyen modszerrel megis mukodesre birni.
A meglévő 3 hangfalpárt szeretném hogy mind a 6-ból szóljon a hang és ne az hogy egyiknél csak a bal másiknál néha a jobb a harmadiknál meg mind2 szól.
Asztali , klasszik PC és van rajta alaplapi analóg hangkimenet ?
Kicsit több infó jó lett volna.....
Most csak tippelek :
Ha ilyen mint a képen : 6 db , szines , 3,5 mm-s jack csatlakozó.
Talán a mikrofon bemenet monó ( 1 sáv ) de a többi az 2 csatornás...azaz sztereók.
Így lehet 5.1-s rendszert kialakítani....
OUT kimenet a 2 első ( front ) csatorna.
REAR kimenet a 2 hátsó csatorna
C/SUB pedig a Center hang és a subbasszus kimenetek.Általában ezeket szoftveresen át lehet állítani.....azaz a REAR és a C/SUB kimenetekre rá lehet engedni azt , ami a FRONT-on jön ki.
Persze ehhez kell az alaplapi hang vezérlő szoftvere is.
Évek óta nem csinálta ilyesmit mert nálam már a VGA HDMI kimenetén jön a kép és a hang....bele egy házimozi erősítőbe. -
Rockland
tag
Sziasztok. Nem tudom melyik topic a megfelelo erre a kerdesemre, de az erdekelne hogy van 3 aktivos 2.0 hangfalam es hogyan oldhato meg hogy egyszerre szoljon mindegyikbol
a hang. Asztali pc-rol mennek, es probaltam tobbfele jack eloszot, de a vege mindig az hogy 1 vagy 2 hangfal nem szol. Tudom valszeg nem bir el ennyit de meg is erdekelne hogyan tudnam barmilyen modszerrel megis mukodesre birni.
A meglévő 3 hangfalpárt szeretném hogy mind a 6-ból szóljon a hang és ne az hogy egyiknél csak a bal másiknál néha a jobb a harmadiknál meg mind2 szól.
-
Tuco78
aktív tag
És TV? Projektor? A TV még hova van dugva, stb. Bármi más?
szerk.: Itt volt róla szó amikor nekem volt ilyesmi: [link]
Kezdj el széthúzni mindent ami nem kell, úgy meg tudod találni mi a gond.Az erősítőre egy philips 65colos 718/12 old tv van kötve és egy nad t955 végfok. De az előző erősítőmmel is produkálta ezt a sercegést hdmi-n keresztül szóval ezeket kizárnám. Akkor egy asus xonar Essence STX II 7.1 hangkártya és analóg(RCA) csatornánkénti bekötés megoldotta a dolgot de most ez nem opció sajnos
-
MasterMark
titán
És TV? Projektor? A TV még hova van dugva, stb. Bármi más?
szerk.: Itt volt róla szó amikor nekem volt ilyesmi: [link]
Kezdj el széthúzni mindent ami nem kell, úgy meg tudod találni mi a gond. -
Tuco78
aktív tag
Nem csak ez a kérdés, nem muszáj, hogy a PC-nél legyen a kör, bárhol lehet. Az AVR még hova van kötve, UTP van-e benne, stb, stb.
Az avr-re egy ps5 és egy ps3 van rákötve de ott nem hallottam sistergést. Nincs utp mert nincs szükségem hálózati funkciókra.
-
MasterMark
titán
Nem csak ez a kérdés, nem muszáj, hogy a PC-nél legyen a kör, bárhol lehet. Az AVR még hova van kötve, UTP van-e benne, stb, stb.
-
Tuco78
aktív tag
Ideiglenesen szerezz vagy kérj kölcsön egy másik PC-t, vagy laptopot.
HDMI-vel kösd rá és próbáld ki.
Ha azzal is serceg, akkor a saját gépedet ki is zárhatod.
De - szerintem - azzal lesz a gond....a leírásod alapján.
Ha tippelnem kellene , akkor tápegység vagy alaplap probléma lehet , ami kihat a hangra.
Esetleg egy másik VGA-t is beszerelhetsz egy próba erejéig.
Ha serceg, akkor a VGA-t is kizártad.
Ezzel megint csak a táp vagy alaplap hibája lép előtérbe.
Sajnos ez iéyen jellegű problémákat csak szinte így : kizárásos alapon lehet megtalálni és orvosolni.A táp egy seasonic focus 750W az alaplap meg egy gigabyte b760 gaming X ha ez segít
-
Tuco78
aktív tag
Pontosan mi van hova kötve mivel?
A PC VGA-jából(asus prime rtx5080 oc) megy egy hama 2.1 premium hdmi kábel az erősitőbe(anthem mrx720. Ennyi.
A pc-be ezen kívül csak egy tápkábel meg egy utp kábel van bedugva. A tápkábel a közös elosztóból az utp kábel meg a telekomos routerböl jön. -
devil-k
nagyúr
Sziasztok!
Ötleteket szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond.
A mozim forrása alapvetően PC. Nemrég fejlesztettem atmos miatt egy anthem mrx720 avr-re egy NAD T955 végfokkal megtámogatva. A problémám az, hogy visszatért az előző avr-emnél is tapasztalt hiba, hogy film beletekeréskor vagy játékok betöltésekor serceg a rendszer. Az arcamnál ezt megoldottam egy asus xonar essence stxII 7.1 hangkártyával és analóg RCA összekötéssel, így teljesen megszünt a sercegés. Most viszont ez nem lehetséges mert nincs az anthemen MCH bemenet na meg az atmos jelet át se vinné az analóg összekötés. Szóval mi lehet a hiba forrása és mi a megoldás? Köszönöm!Úgy néz ki, ez coil whine probléma lehet?!
-
Borisz76
nagyúr
Sziasztok!
Ötleteket szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond.
A mozim forrása alapvetően PC. Nemrég fejlesztettem atmos miatt egy anthem mrx720 avr-re egy NAD T955 végfokkal megtámogatva. A problémám az, hogy visszatért az előző avr-emnél is tapasztalt hiba, hogy film beletekeréskor vagy játékok betöltésekor serceg a rendszer. Az arcamnál ezt megoldottam egy asus xonar essence stxII 7.1 hangkártyával és analóg RCA összekötéssel, így teljesen megszünt a sercegés. Most viszont ez nem lehetséges mert nincs az anthemen MCH bemenet na meg az atmos jelet át se vinné az analóg összekötés. Szóval mi lehet a hiba forrása és mi a megoldás? Köszönöm!Ideiglenesen szerezz vagy kérj kölcsön egy másik PC-t, vagy laptopot.
HDMI-vel kösd rá és próbáld ki.
Ha azzal is serceg, akkor a saját gépedet ki is zárhatod.
De - szerintem - azzal lesz a gond....a leírásod alapján.
Ha tippelnem kellene , akkor tápegység vagy alaplap probléma lehet , ami kihat a hangra.
Esetleg egy másik VGA-t is beszerelhetsz egy próba erejéig.
Ha serceg, akkor a VGA-t is kizártad.
Ezzel megint csak a táp vagy alaplap hibája lép előtérbe.
Sajnos ez iéyen jellegű problémákat csak szinte így : kizárásos alapon lehet megtalálni és orvosolni. -
MasterMark
titán
Sziasztok!
Ötleteket szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond.
A mozim forrása alapvetően PC. Nemrég fejlesztettem atmos miatt egy anthem mrx720 avr-re egy NAD T955 végfokkal megtámogatva. A problémám az, hogy visszatért az előző avr-emnél is tapasztalt hiba, hogy film beletekeréskor vagy játékok betöltésekor serceg a rendszer. Az arcamnál ezt megoldottam egy asus xonar essence stxII 7.1 hangkártyával és analóg RCA összekötéssel, így teljesen megszünt a sercegés. Most viszont ez nem lehetséges mert nincs az anthemen MCH bemenet na meg az atmos jelet át se vinné az analóg összekötés. Szóval mi lehet a hiba forrása és mi a megoldás? Köszönöm!Pontosan mi van hova kötve mivel?
-
Tuco78
aktív tag
-
Patice
nagyúr
-
Tuco78
aktív tag
-
Patice
nagyúr
Sziasztok!
Ötleteket szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond.
A mozim forrása alapvetően PC. Nemrég fejlesztettem atmos miatt egy anthem mrx720 avr-re egy NAD T955 végfokkal megtámogatva. A problémám az, hogy visszatért az előző avr-emnél is tapasztalt hiba, hogy film beletekeréskor vagy játékok betöltésekor serceg a rendszer. Az arcamnál ezt megoldottam egy asus xonar essence stxII 7.1 hangkártyával és analóg RCA összekötéssel, így teljesen megszünt a sercegés. Most viszont ez nem lehetséges mert nincs az anthemen MCH bemenet na meg az atmos jelet át se vinné az analóg összekötés. Szóval mi lehet a hiba forrása és mi a megoldás? Köszönöm!Alaplapi HDMI, vagy dedikált VGA?
-
Tuco78
aktív tag
Sziasztok!
Ötleteket szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond.
A mozim forrása alapvetően PC. Nemrég fejlesztettem atmos miatt egy anthem mrx720 avr-re egy NAD T955 végfokkal megtámogatva. A problémám az, hogy visszatért az előző avr-emnél is tapasztalt hiba, hogy film beletekeréskor vagy játékok betöltésekor serceg a rendszer. Az arcamnál ezt megoldottam egy asus xonar essence stxII 7.1 hangkártyával és analóg RCA összekötéssel, így teljesen megszünt a sercegés. Most viszont ez nem lehetséges mert nincs az anthemen MCH bemenet na meg az atmos jelet át se vinné az analóg összekötés. Szóval mi lehet a hiba forrása és mi a megoldás? Köszönöm! -
Rolibratyo
tag
-
Khaosz55
addikt
Nálam ezek is be vannak állítva az idle állapot elkerülése végett:
- Windows vezérlőpult --> Energiagazdálkodási lehetőségek --> Energiasémák kiválasztása --> További sémák --> Teljestménycentrikus
- Nvidia Control panel --> Manage 3D Settings --> Power management mode --> Prefer maximium performanceEz pedig a probléma mentes 23.976Hz miatt:
Windows gépház --> Rendszer --> kijelző --> Grafika --> Alapértelmezett grafikai beállítások --> Hardveresen gyorsított GPU-ütemezés --> kiKhaosz55 #59305
Ezek vagy-vagy kapcsolatban vannak attól függően, hogy a rendering --> general settings --> enable automatic fullscreen mode chechboxban van-e pipa vagy nincsAz exclusive mód a javasolt pl. MPC-HC-vel, de a windows egérrel történő használata vagy JRiver osd menu mellett a windowed célravezetőbb.
madVR Set up GuideThe main downside to fullscreen exclusive mode is that when switching in/out of FSE mode, the screen will flash black for a second (similar to changing refresh rates). A mouse-based interface is rendered in such a way that it would not be visible in FSE mode, so madVR gets kicked out of FSE mode any time you use it, and you get that black flash on the screen. I personally find this distracting, and as such, have disabled FSE mode
fullscreen exclusive mode is not recommended with Windows 10 due to the way Windows 10 handles this mode
Azt hol álítom hogy windowed vagy exlusive full sreen történjen teljes képernyő esetén ?
-
Rolibratyo
tag
Ezt az AI segítségével már végigjátszottam, a VSync állítgatással és GPU queue-vel és power management-el együtt. Nem ez a probléma. A kártyám nincs túlterhelve, átlag 30-50%-on ketyeg. Nem néha bekövetkező akadás van, hanem szabályos időközönként több másodpercre kifagy a kép. Ilyenkor a GPU teljesítménye 0%-ra esik vissza. Az AI szerint ilyenkor 'Stall' vagy 'Idle' állapotba kerül. Valamit megváltoztattak a kódban.
Nálam ezek is be vannak állítva az idle állapot elkerülése végett:
- Windows vezérlőpult --> Energiagazdálkodási lehetőségek --> Energiasémák kiválasztása --> További sémák --> Teljestménycentrikus
- Nvidia Control panel --> Manage 3D Settings --> Power management mode --> Prefer maximium performanceEz pedig a probléma mentes 23.976Hz miatt:
Windows gépház --> Rendszer --> kijelző --> Grafika --> Alapértelmezett grafikai beállítások --> Hardveresen gyorsított GPU-ütemezés --> kiKhaosz55 #59305
Ezek vagy-vagy kapcsolatban vannak attól függően, hogy a rendering --> general settings --> enable automatic fullscreen mode chechboxban van-e pipa vagy nincsAz exclusive mód a javasolt pl. MPC-HC-vel, de a windows egérrel történő használata vagy JRiver osd menu mellett a windowed célravezetőbb.
madVR Set up GuideThe main downside to fullscreen exclusive mode is that when switching in/out of FSE mode, the screen will flash black for a second (similar to changing refresh rates). A mouse-based interface is rendered in such a way that it would not be visible in FSE mode, so madVR gets kicked out of FSE mode any time you use it, and you get that black flash on the screen. I personally find this distracting, and as such, have disabled FSE mode
fullscreen exclusive mode is not recommended with Windows 10 due to the way Windows 10 handles this mode
-
Khaosz55
addikt
Ezt az AI segítségével már végigjátszottam, a VSync állítgatással és GPU queue-vel és power management-el együtt. Nem ez a probléma. A kártyám nincs túlterhelve, átlag 30-50%-on ketyeg. Nem néha bekövetkező akadás van, hanem szabályos időközönként több másodpercre kifagy a kép. Ilyenkor a GPU teljesítménye 0%-ra esik vissza. Az AI szerint ilyenkor 'Stall' vagy 'Idle' állapotba kerül. Valamit megváltoztattak a kódban.
Szerencsére nekem nincs ilyen.
-
Turbo73
aktív tag
Ezt az AI segítségével már végigjátszottam, a VSync állítgatással és GPU queue-vel és power management-el együtt. Nem ez a probléma. A kártyám nincs túlterhelve, átlag 30-50%-on ketyeg. Nem néha bekövetkező akadás van, hanem szabályos időközönként több másodpercre kifagy a kép. Ilyenkor a GPU teljesítménye 0%-ra esik vissza. Az AI szerint ilyenkor 'Stall' vagy 'Idle' állapotba kerül. Valamit megváltoztattak a kódban.
-
Khaosz55
addikt
Nekem nem szaggat. Mennyire szaggat ? Korábban volt néha mikrolag akadás teljesen érthetetlenül. Az Windowed és exlusive mod-ot kellett átállítani.

illetve
Ha magasabb a szám akkor nálam jön a megakadás lag kb 5 másodpercenként.
Pedíg a gép bika bírnia kell simán. -
Turbo73
aktív tag
Én pont nemrég tettem vissza kívácsiságból, amikor a 210-es Build makacskodott nálam és havernál is. Azt kell mondjam rengeteget fejlődött a tone mapping algoritmus a 113 as buid óta. Azzal fakó / mosott, élettelen volt a kép a legfrissebb betahoz képest, úgyhogy mindenképp a legújabb betat ajánlom, pedig ezt csak a fullhd Panasonic PT-RZ470-el teszteltem nem a NP5-ös JVC-vel.
Sikerült valahogy megoldani, hogy a 209-es és a 210-es build ne szaggasson? A 208-ason már nincs kép.
-
Rolibratyo
tag
Én pont nemrég tettem vissza kívácsiságból, amikor a 210-es Build makacskodott nálam és havernál is. Azt kell mondjam rengeteget fejlődött a tone mapping algoritmus a 113 as buid óta. Azzal fakó / mosott, élettelen volt a kép a legfrissebb betahoz képest, úgyhogy mindenképp a legújabb betat ajánlom, pedig ezt csak a fullhd Panasonic PT-RZ470-el teszteltem nem a NP5-ös JVC-vel.
-
BIGi75
őstag
Azt jól tetted!
Egyébként van már valami konklúzió, képet illetően?
Én sem a legújabbat használom, de szerintem sok jelentősége nincsen, ráadásul én kb közepes beállításokkal használom, bár mostanában TV-n, 4k Remux anyagoknál nem is veszem észre a különbségeket, vetítőnél nyilván más a helyzet.TVn annyira nem látványos, de projaktorral bőven 100 nit alatt vetítve már inkább. Viszont be kell kötnöm direktben külön a tvt, projektort, processzort, mert ha procin keresztül megy a jel akkor madvrben a processzort látja eszközként, nem a kijelzőt a végén, így nem tudom külön beállítani a 2 kijelzőt. Projektornál a csúcsfények/árnyékok beállítását betyár jól be lehet állítani, ha erős a gpu, de az átméretezés utáni képélesség, színtér konverzió is jobb tud lenni, ha van kraft a gépben. 2070 Super vga-val, meg amd5300g igpu-val kísérleteztem előtte, de 3070ti már nem köti meg a kezem szerencsére.
-
python1
veterán
Azt jól tetted!
Egyébként van már valami konklúzió, képet illetően?
Én sem a legújabbat használom, de szerintem sok jelentősége nincsen, ráadásul én kb közepes beállításokkal használom, bár mostanában TV-n, 4k Remux anyagoknál nem is veszem észre a különbségeket, vetítőnél nyilván más a helyzet. -
VoidXs
nagyúr
Egy MPC-HC contrast noise shadert ha találsz, az valamennyire közelítő megoldás. Mezei zaj nem jó, mert az digitális zaj, a film szigorúan a fényértéken zajos. Ez programozásban egy annyira egyszerű példa, hogy kivételesen akár AI-al is elkészítheted.
-
ron8
senior tag
-
BIGi75
őstag
A 113as örökélet, stabilnak mondott madvr build miben karcsúbb, mint az újjak? Használja valaki, vagy cserélgetitek a friss bétákat?
Én is beújítottam egy 3070Ti-t, nem hagyott nyugodni a max. közeli beállítási lehetőség
-
VoidXs
nagyúr
Brutálisan nehéz elérni. Amikor tényleg igazi 35 mm-es effektet akarnak, a vágóprogram egy 4090-en is elhasal, és 1-2 FPS mellett renderel.
-
ron8
senior tag
Sziasztok!
Melyik lejátszóval tudom elérni hogy olyan képet kapjak mint a régi 35mm-es filmek? Youtubon láttam egy jelenetet a Jurassic Parkból, amiből ha minden igaz kiadtak egy ilyen változatot. Nagyon megtetszett, szívesen nézném a régi filmeket ilyen képpel
-
Rolibratyo
tag
Coreelecet nem használtam sosem így ahhoz képest nem tudom mit jelentene, viszont GTX1660Ti laptophoz képest egy dedikált asztali HTPC RTX3070-nel nálam egyértelmű javulást hozott a képen a JVC NP5-tel. Jobban ki tudom vele használni a madVR képességeit, 2160p 24Hz-nél mindenhonnan ki tudtam venni a "trade quality for performance" menüben a pipákat azaz nem kell beáldoznom a minőséget a performancia oltárán, mivel a z RTX3070 már megbírkózik a feadattal mindezt chroma upsampling --> NGU Sharp high beállítás mellett.
-
Turbo73
aktív tag
Nálam is sz@r ill. havernál is. Már ha ez vígasztal.
A korábbi beállításokkal amivel simán ment minden a 209/210-es Build-del folyamatosan "glitch-el' akad a kép.
Én is visszatettem a 208-ast. Azzal továbbra is jó, csak írja, hogy frissítsek. Inkább azt a feliratot nézem, mint az akadó képet.Csak annyiban vigasztal, hogy nem nálam van a hiba. A gépemen nem változott semmi. Nyilván én is a 208-ast használom, a felirat nem zavar, csak ha majd nem játszik képet. Na akkor lesz igazi probléma...
-
VoidXs
nagyúr
-
péjé
őstag
sziasztok,
egy rtx3070 köré épített pc-vel lehet érdemi előrelépést elérni? projektorhoz használnám, Coreelecet használok most, az is jó minőségű. Tapasztalat ezzel a kártyával vkinek? -
Rolibratyo
tag
Van valakinek gondja a madVRhdrMeasure209 és madVRhdrMeasure210 builddel? Nekem mindkettő esetében szabályos időközönként megáll a kép. Ha visszateszem a madVRhdrMeasure208-at, akkor megint működik szépen, de írja a bal felső sarokban, hogy frissítsem. Hogy még cifrább legyen, amikor felraktam a 209-est, még rendesen működött, de már elmúlt...
Nálam is sz@r ill. havernál is. Már ha ez vígasztal.
A korábbi beállításokkal amivel simán ment minden a 209/210-es Build-del folyamatosan "glitch-el' akad a kép.
Én is visszatettem a 208-ast. Azzal továbbra is jó, csak írja, hogy frissítsek. Inkább azt a feliratot nézem, mint az akadó képet. -
Rolibratyo
tag
Ha a film képaránya 21:9 , akkor természetesen van alul , felül fekete sáv.
Az viszont kérdés, hogy a forrásról hogyan kódolták ?
Fekete sávok is a "kép" része....azaz 16:9-ben lett kódolva ...
Vagy CROP-olva , azaz vágva van e és ténylegesen csak a hasznos kép van e kódolva fekete sávok nélkül.
Mert ez befolyásolhatja az algoritmust....
Azt hiszi a fekete sávokra, hogy a kép része....és ezért nem tolja le a képernyő aljára....illetve már letolta csak Ő ezt nem tudja , hogy a fekete sávok "haszontalanok".Bizony itt van a kutya elásva. A 'DXVA2 (copy-back)' önmagában nálam is kevés volt.
Be kellett tennem fixen egy pipát a 'use Stream Aspect Ratio' checkboxba. Az auto '-' beállítással a madVR infóban 16:9-nek látta a 2.39:1 arányú scope filmeket--> nálam se tette le alura a képet. -
spiky03
veterán
Köszi szépen ismét a segítséget!
Ezzel a beállítással most úgy néz ki, hogy működik és leteszi a képet.
Legalábbis, amiben gyorsan belenéztem ott jó volt.
-
thomasrc
aktív tag
Te nem a LAV Filters-t használod vagy legalábbis nincs beállítva, hogy azt használja, ha feltelepítetted.

MPC Video Decoder esetén a copy-back módot itt lehet kiválasztani (mindegy melyiket):

-
Borisz76
nagyúr
Ha a film képaránya 21:9 , akkor természetesen van alul , felül fekete sáv.
Az viszont kérdés, hogy a forrásról hogyan kódolták ?
Fekete sávok is a "kép" része....azaz 16:9-ben lett kódolva ...
Vagy CROP-olva , azaz vágva van e és ténylegesen csak a hasznos kép van e kódolva fekete sávok nélkül.
Mert ez befolyásolhatja az algoritmust....
Azt hiszi a fekete sávokra, hogy a kép része....és ezért nem tolja le a képernyő aljára....illetve már letolta csak Ő ezt nem tudja , hogy a fekete sávok "haszontalanok". -
spiky03
veterán
Nekem jónak tűnik. Később sem ugrik le a kép? Néhány filmnél van olyan probléma, hogy ameddig nincs teljes képet kitöltő tartalom, addig nem tudja értelmezni hol van a kép alja és hagyja középen a képet, majd csak utána teszi le. Ha jól emlékszek, akkor pl. a Star Wars filmeknél ez van, ameddig a csillagokkal teli űr meg nem jelenik.
Esetleg filmet elindítva, majd jobb klikk -> szűrőknél nálad mit ír, mik aktívak nálad?

LAV Filters-t próbáltad copy-back módra állítani (be kell utána zárni az MPC és a madVR ablakát is, hogy érvényesüljön a beállítás)?
Ezeket látom ott:
Duplikálás szerintem a HDMI splitter miatt van, mert madVR-ben is két megjelenítőt mutatott vagy mit.
. -
Turbo73
aktív tag
Van valakinek gondja a madVRhdrMeasure209 és madVRhdrMeasure210 builddel? Nekem mindkettő esetében szabályos időközönként megáll a kép. Ha visszateszem a madVRhdrMeasure208-at, akkor megint működik szépen, de írja a bal felső sarokban, hogy frissítsem. Hogy még cifrább legyen, amikor felraktam a 209-est, még rendesen működött, de már elmúlt...
-
mandju
senior tag
Nekem jónak tűnik. Később sem ugrik le a kép? Néhány filmnél van olyan probléma, hogy ameddig nincs teljes képet kitöltő tartalom, addig nem tudja értelmezni hol van a kép alja és hagyja középen a képet, majd csak utána teszi le. Ha jól emlékszek, akkor pl. a Star Wars filmeknél ez van, ameddig a csillagokkal teli űr meg nem jelenik.
Esetleg filmet elindítva, majd jobb klikk -> szűrőknél nálad mit ír, mik aktívak nálad?

LAV Filters-t próbáltad copy-back módra állítani (be kell utána zárni az MPC és a madVR ablakát is, hogy érvényesüljön a beállítás)?
Így van, csak copy back mellett működik a fekete sáv felismerés.
-
thomasrc
aktív tag
Nekem jónak tűnik. Később sem ugrik le a kép? Néhány filmnél van olyan probléma, hogy ameddig nincs teljes képet kitöltő tartalom, addig nem tudja értelmezni hol van a kép alja és hagyja középen a képet, majd csak utána teszi le. Ha jól emlékszek, akkor pl. a Star Wars filmeknél ez van, ameddig a csillagokkal teli űr meg nem jelenik.
Esetleg filmet elindítva, majd jobb klikk -> szűrőknél nálad mit ír, mik aktívak nálad?

LAV Filters-t próbáltad copy-back módra állítani (be kell utána zárni az MPC és a madVR ablakát is, hogy érvényesüljön a beállítás)?
-
spiky03
veterán
Nem, szerintem én értettem félre, amikor először olvastam. Azt hittem a fekete sávval van a baj, hogy amiatt nem teszi teljesen alulra. A kép letolása az madVR-en belül ugye a processing -> zoom control -> "always shift the image ...". Ennek önmagában működnie kellene natív módban is.
Ez nem működik minden filmnél?
Mert így van jelenleg a beállításom:
Elindítottam egy 21:9es filmet és ugyanúgy fent és alul is volt fekete sáv, nem helyezte le a kép aljára a filmet.Mit csinálok rosszul?
-
thomasrc
aktív tag
Nem, szerintem én értettem félre, amikor először olvastam. Azt hittem a fekete sávval van a baj, hogy amiatt nem teszi teljesen alulra. A kép letolása az madVR-en belül ugye a processing -> zoom control -> "always shift the image ...". Ennek önmagában működnie kellene natív módban is.
-
spiky03
veterán
Jobb klikk a videó területre -> Szűrők -> LAV Video Decoder.
Piros az egyik lehetőség, narancs a másik (naracs esetén úgy állítod át copy-back módba, hogy kiválasztod a GPU-t alul a listában). Narancs esetében a madVR néha be szokott fagyni videó megnyitásakor, de én megszokásból azt használom már... Nálam ritkán fordul elő a fagyás.
Egyébként lehet félreértettem először a kommentet, de a lényeg, hogy ez csak akkor kell, ha a black bar detection-t akarod használni. A teljes képnek az átmozgatása működnie kellene natív módban is, csak ha fekete sáv van alul-felül a videóban, akkor ugye a fekete sáv lesz a videó tényleges alja. Ha azt detektáltatni akarod, akkor van szükség a copy-back módra.Köszi, megnézem majd.
Én azt szeretném, hogy a 21:9-es filmnek az alja, ahol a film van az a vászon alján legyen és csak fent legyen a fekete sáv.
Így pl csak fent kell maszkolni a vásznat.Lehet azt is, hogy én írtam értelmetlenül

-
thomasrc
aktív tag
Jobb klikk a videó területre -> Szűrők -> LAV Video Decoder.
Piros az egyik lehetőség, narancs a másik (naracs esetén úgy állítod át copy-back módba, hogy kiválasztod a GPU-t alul a listában). Narancs esetében a madVR néha be szokott fagyni videó megnyitásakor, de én megszokásból azt használom már... Nálam ritkán fordul elő a fagyás.
Egyébként lehet félreértettem először a kommentet, de a lényeg, hogy ez csak akkor kell, ha a black bar detection-t akarod használni. A teljes képnek az átmozgatása működnie kellene natív módban is, csak ha fekete sáv van alul-felül a videóban, akkor ugye a fekete sáv lesz a videó tényleges alja. Ha azt detektáltatni akarod, akkor van szükség a copy-back módra. -
spiky03
veterán
-
VoidXs
nagyúr
A Kodi alapból is tud már Tone Mapping-et (ha jól értem a dolgot), tehát színhelyesen konvertál HDR-ből SDR-re, ha arra van szükség. Ennek a "minőségéről" kérdeztem volna, hogy az milyen. Gondlom nem egy full-extrás MadVR színvonal, de, hogy jónak legalább lehet e nevezni? Amiért mondjuk a Kodi-val is érdemesebb lenne a 4K HDR videókat preferálni egy FHD SDR kijelző esetén? (Most éppen TV-ről van szó).
A tone mapping az nem csak az átkeverési mátrix (+ normalizálás, mert lehetnek negatív számok), egy jó knee is a része. Utóbbi a ritka.
-
SunMount3r
nagyúr
A Kodi alapból is tud már Tone Mapping-et (ha jól értem a dolgot), tehát színhelyesen konvertál HDR-ből SDR-re, ha arra van szükség. Ennek a "minőségéről" kérdeztem volna, hogy az milyen. Gondlom nem egy full-extrás MadVR színvonal, de, hogy jónak legalább lehet e nevezni? Amiért mondjuk a Kodi-val is érdemesebb lenne a 4K HDR videókat preferálni egy FHD SDR kijelző esetén? (Most éppen TV-ről van szó).
-
VoidXs
nagyúr
Visszatérve erre a HDR / 4K -> SDR / FHD konverziós témára: a Kodi hogy áll ezen a téren a Tone Mapping-al? Tehát egy FHD / SDR-es megjelenítőn azzal is némileg "jobb" képet kapok egy 4K / HDR videó esetén?
Asszem a nagyok közül csak az SVP-t tudod Kodiba bekötni, annak van HDR to SDR része. Máshoz az kell, hogy MPC-t nyisson.
-
SunMount3r
nagyúr
Visszatérve erre a HDR / 4K -> SDR / FHD konverziós témára: a Kodi hogy áll ezen a téren a Tone Mapping-al? Tehát egy FHD / SDR-es megjelenítőn azzal is némileg "jobb" képet kapok egy 4K / HDR videó esetén?
-
thomasrc
aktív tag
Én is az AI-t hívam segítségül, de nem ngyon tudtunk együtt oldogulni.

MEgadtam neki, hogy mi van a gépemben meg melyik BE és MadVR verzsiót használom, aztán csinált nekem leírást, de kb alig volt ott a menüöpont, amiket írt.
Így úgy kellett keresegetnem, hogy mire is gondolt.Sajnos nem lett az igaz a beállítás
pl ha elindítok egy filmet akkor rendben megy, majd 15-20 perc múlva elkezd akadozni és már csak 23Hzen megy az infó szerint, ilyenkor kisképernyőre tezsem majd vissza teljesre és akkor emgitn jó.
MEg próbáltam beállítani, hogy tolja le a képet a vászon aljára, de ez sem akart működöni.Jó vzs van benne user error dolog is.

Úgyhogy még próbálkozom, vagy ha valaki esetleg tud segíteni azt is nagyon szépen megköszönöm!
A 23.000 Hz-re ugrást a hardveres GPU gyorsítás okozza, azt kapcsold ki a Windows vezérlőpultban (vagy használj magasabb képfrissítést). A kép tologatásához át kell állítani DXVA copyback-re a LAV Video Filters-t.
-
BIGi75
őstag
Én is az AI-t hívam segítségül, de nem ngyon tudtunk együtt oldogulni.

MEgadtam neki, hogy mi van a gépemben meg melyik BE és MadVR verzsiót használom, aztán csinált nekem leírást, de kb alig volt ott a menüöpont, amiket írt.
Így úgy kellett keresegetnem, hogy mire is gondolt.Sajnos nem lett az igaz a beállítás
pl ha elindítok egy filmet akkor rendben megy, majd 15-20 perc múlva elkezd akadozni és már csak 23Hzen megy az infó szerint, ilyenkor kisképernyőre tezsem majd vissza teljesre és akkor emgitn jó.
MEg próbáltam beállítani, hogy tolja le a képet a vászon aljára, de ez sem akart működöni.Jó vzs van benne user error dolog is.

Úgyhogy még próbálkozom, vagy ha valaki esetleg tud segíteni azt is nagyon szépen megköszönöm!
Nézd meg a rendering időt Ctrl+J kombinációval lejátszás közben, 30 ms átlag körül stabil, ha felette vagy az okozhat gondot. Nekem most egy AMD5300G APU-val is sikerült stabil tone mappingot beállítanom, igaz kicsit beáldoztam a chroma scaling minőségeken, és be kellett kapcsolnom a rendering=>Trade quality for performance fülön pár pipát (3), így buktam a highlight recovery beállítást a tone map fülön, de még így is jobb képet kaptam a pontos target nit beállítással és a contrast/shadow recovery finomhangolással, mint más alap lejátszókkal. A chroma beállításokat amúgy is kevésbé veszem észre szemre, mint a kontraszt/árnyék/képi dinamika-, és az image downscaling finomhangolást (ami elmegy Jinc vagy SSim2D100% beállítással is, ami nagyon jó képélességet ad), és amúgy is kap egy Rec709 és egy Bt2020 3D LUT-ot madvrben, amivel helyükre kerülnek a színek.
-
spiky03
veterán
Erre nincs igazi válasz, azèrt is írtam, hogy a mestersèges intelligencia, ad egy jó támpontot a hardvereidhez mèrten, aztán tudsz finomhangolni, több beállítást is kèrhetsz tőle, hogy lásd a különbsègeket. Viszont èn azt javaslom, hogy mindenkèlpen 4k remux- ban " vásárold" a filmeket, ès lefelè butíts, èn minden filmet így arhiválok már csak, alig a kad 1080-as.
Én is az AI-t hívam segítségül, de nem ngyon tudtunk együtt oldogulni.

MEgadtam neki, hogy mi van a gépemben meg melyik BE és MadVR verzsiót használom, aztán csinált nekem leírást, de kb alig volt ott a menüöpont, amiket írt.
Így úgy kellett keresegetnem, hogy mire is gondolt.Sajnos nem lett az igaz a beállítás
pl ha elindítok egy filmet akkor rendben megy, majd 15-20 perc múlva elkezd akadozni és már csak 23Hzen megy az infó szerint, ilyenkor kisképernyőre tezsem majd vissza teljesre és akkor emgitn jó.
MEg próbáltam beállítani, hogy tolja le a képet a vászon aljára, de ez sem akart működöni.Jó vzs van benne user error dolog is.

Úgyhogy még próbálkozom, vagy ha valaki esetleg tud segíteni azt is nagyon szépen megköszönöm!
-
zsolt_64
senior tag
-
gulyasa
őstag
akkor a beépített merevlemez elhagyható, ez jelentős összeg
talán így egy 512-es ssd javasolt , de nem feltétlenül muszáj , a win11 a 256 on is bőven elfér. mivel így nincs szükség nonstop üzemmódra a win11 szépen álomba tudja magát helyezni. Mindenesetre javaslom hogy olyan házat vegyél amiben elfér egy 3.5 meghajtó , már csak azért is mert az extra kicsi házakkal mindig kibuknak a hűtési gondok...Esetleg van konkrét tipped házra?
-
zsolt_64
senior tag
nekem is elpusztult Hitachi 1 TB 2.5 az még routerre volt dugva...
egyébként van elfekvőbe egy valamilyen 1.5 TB az 3 lemezes és nem SMR. Valahogy úgy lehet hogy lemezenként 500GB az még nem SMR. de ezek mind sokéves cuccok, az újabbak mind SMR. -
MasterMark
titán
-
VoidXs
nagyúr
ha torrentezni akarsz akkor a SMR-es meghajtón nem lehet, úgy belassul, hogy lefagyasztja a gépet. Én is meghajtó cserére szorultam emiatt. az SMR-es meghajtó most offline backupként egy usb külsőben van, ott sem gyors, de mindegy is.
De nemcsak torrentezéskor lehet gond, az SMR bármilyen masszívabb másoláskor is belassulhat. Általában már mindenki kerüli. Fontos tudni hogy a pillanatnyilag megvásárolható/közkézen forgó 2.5 meghajtók is 99% SMR-esek. Ezt azért írom , mert egy htpc-be csábító gondolat lehet 2.5 beépíteni (kis fogyasztás/csendes).Fura, én a 2.5-es WD Blue 1 TB-t használtam torrentre, és rendes sebességgel működött. Az más dolog, hogy 2 éven belül meghalt.
-
zsolt_64
senior tag
Az az igazság, hogy nem akarok bele nagy tárhelyet, mert közvetlenül a géppel nem akarok torrentezni sem. Ezt úgy értem, hogy seed szervert használok, amin működik a plex is. Amúgy van egy 2TB-os WD MyPassport-om is offline anyagokhoz, de azt sem használnám torrentre.
Tehát lényegében egy olyan "asztali médialejátszót" szeretnék összeállítani, ami többet tud egy hasonló tudású médialejátszónál (pl. Zidoo Z9X változatai és hasonlók).
na megtaláltam: [link]
ugye itt mindjárt belefutott a kisdoboz-hűtési mizériába
-
MasterMark
titán
-
zsolt_64
senior tag
Az az igazság, hogy nem akarok bele nagy tárhelyet, mert közvetlenül a géppel nem akarok torrentezni sem. Ezt úgy értem, hogy seed szervert használok, amin működik a plex is. Amúgy van egy 2TB-os WD MyPassport-om is offline anyagokhoz, de azt sem használnám torrentre.
Tehát lényegében egy olyan "asztali médialejátszót" szeretnék összeállítani, ami többet tud egy hasonló tudású médialejátszónál (pl. Zidoo Z9X változatai és hasonlók).
akkor a beépített merevlemez elhagyható, ez jelentős összeg
talán így egy 512-es ssd javasolt , de nem feltétlenül muszáj , a win11 a 256 on is bőven elfér. mivel így nincs szükség nonstop üzemmódra a win11 szépen álomba tudja magát helyezni. Mindenesetre javaslom hogy olyan házat vegyél amiben elfér egy 3.5 meghajtó , már csak azért is mert az extra kicsi házakkal mindig kibuknak a hűtési gondok... -
gulyasa
őstag
alaplap: asrock n100 itx (kell hozzá egy kockatáp, figyelj oda a csatlakozó méretére, javasolt 70W fölött nekem 90 van)
memória: típusmegfelelő Kingston Fury 16GB
az alaplapra egy nvme ssd 256 elég az oprendszerre
merevlemez javasolt WD 3.5 szinte bármilyen legyen 5400 fordulat a csendesség miatt
fontos NE legyen SMR (főként a torrent miatt) méret pénztárca kérdése [link]
Ház tetszőleges , van direkt mini-itx. [link] vagy hasonló , lényeg legyen 3.5 hely
kell egy venti hűtésnek, legyenPWM-es, az alaplap szépen vezérli, én nem is hallom
fogyasztása kb 15W , nálam nonstop megy
olvass vissza #59241
#59242Az az igazság, hogy nem akarok bele nagy tárhelyet, mert közvetlenül a géppel nem akarok torrentezni sem. Ezt úgy értem, hogy seed szervert használok, amin működik a plex is. Amúgy van egy 2TB-os WD MyPassport-om is offline anyagokhoz, de azt sem használnám torrentre.
Tehát lényegében egy olyan "asztali médialejátszót" szeretnék összeállítani, ami többet tud egy hasonló tudású médialejátszónál (pl. Zidoo Z9X változatai és hasonlók).
-
SunMount3r
nagyúr
ha torrentezni akarsz akkor a SMR-es meghajtón nem lehet, úgy belassul, hogy lefagyasztja a gépet. Én is meghajtó cserére szorultam emiatt. az SMR-es meghajtó most offline backupként egy usb külsőben van, ott sem gyors, de mindegy is.
De nemcsak torrentezéskor lehet gond, az SMR bármilyen masszívabb másoláskor is belassulhat. Általában már mindenki kerüli. Fontos tudni hogy a pillanatnyilag megvásárolható/közkézen forgó 2.5 meghajtók is 99% SMR-esek. Ezt azért írom , mert egy htpc-be csábító gondolat lehet 2.5 beépíteni (kis fogyasztás/csendes).A 2.5 sose volt igazán rentábilis, nézd meg csak az árakat, drágább, mint egy "rendes" 3.5-ös, ráadásul alig kapni valami normálisabb 2.5-öst már manapság. Akkor már inkább SSD, ha nagyon nincs hely neki.
-
zsolt_64
senior tag
ha torrentezni akarsz akkor a SMR-es meghajtón nem lehet, úgy belassul, hogy lefagyasztja a gépet. Én is meghajtó cserére szorultam emiatt. az SMR-es meghajtó most offline backupként egy usb külsőben van, ott sem gyors, de mindegy is.
De nemcsak torrentezéskor lehet gond, az SMR bármilyen masszívabb másoláskor is belassulhat. Általában már mindenki kerüli. Fontos tudni hogy a pillanatnyilag megvásárolható/közkézen forgó 2.5 meghajtók is 99% SMR-esek. Ezt azért írom , mert egy htpc-be csábító gondolat lehet 2.5 beépíteni (kis fogyasztás/csendes). -
VoidXs
nagyúr
alaplap: asrock n100 itx (kell hozzá egy kockatáp, figyelj oda a csatlakozó méretére, javasolt 70W fölött nekem 90 van)
memória: típusmegfelelő Kingston Fury 16GB
az alaplapra egy nvme ssd 256 elég az oprendszerre
merevlemez javasolt WD 3.5 szinte bármilyen legyen 5400 fordulat a csendesség miatt
fontos NE legyen SMR (főként a torrent miatt) méret pénztárca kérdése [link]
Ház tetszőleges , van direkt mini-itx. [link] vagy hasonló , lényeg legyen 3.5 hely
kell egy venti hűtésnek, legyenPWM-es, az alaplap szépen vezérli, én nem is hallom
fogyasztása kb 15W , nálam nonstop megy
olvass vissza #59241
#59242Az miért fontos, hogy ne legyen SMR?
-
zsolt_64
senior tag
alaplap: asrock n100 itx (kell hozzá egy kockatáp, figyelj oda a csatlakozó méretére, javasolt 70W fölött nekem 90 van)
memória: típusmegfelelő Kingston Fury 16GB
az alaplapra egy nvme ssd 256 elég az oprendszerre
merevlemez javasolt WD 3.5 szinte bármilyen legyen 5400 fordulat a csendesség miatt
fontos NE legyen SMR (főként a torrent miatt) méret pénztárca kérdése [link]
Ház tetszőleges , van direkt mini-itx. [link] vagy hasonló , lényeg legyen 3.5 hely
kell egy venti hűtésnek, legyenPWM-es, az alaplap szépen vezérli, én nem is hallom
fogyasztása kb 15W , nálam nonstop megy
olvass vissza #59241
#59242kicsúsztam az edit időből
+ még javasolt az ssd-re egy megfelelő passzív hűtés (nálam ez 2khuf volt)
nálam a meglévő házba csak egy 8 cm-es ventinek volt hely, de ez is elég. Mivel a venti légárama pont elment az alplapi hűtőborda fölött , egy dossziét puha műanyag fedlapját feláldoztam és vágtam egy megfelelő méretű terelőt, amit beakasztottam a venti fölé + az alaplapi hűtőbordába (hétszer mérj 1 vágj
) .
korrigált linkek [link] [link] [link] [link] -
zsolt_64
senior tag
Mivel elvesztem a minipc/barebone vonalon, ezért itt is érdeklődnék.
Egy erős, csendes, kis méretű, főleg multimédia lejátszót szeretnék építeni. A "kis méretet" úgy értem, hogy a házba még beleférjen egy rendes, HDR-képes dedikált "low-profile" videokártya is.1. pontosan mire szeretnéd használni? *
Elsősorban 4K HDR filmek/sorozatok nézésére stream-ről és saját (külső/belső) adattárolóról, másodlagosan internet böngészés, némi office alkalmanként, Win11 alatt.
2. van-e már bármilyen komponens (pl. merevlemez, memória stb.) hozzá?
Egyelőre még semmim nincs hozzá, nulláról építeném.
3. mekkora összeget szánnál rá?
Talán 150 ezret költenék rá. Max 200e, ha nagyon muszáj és ár/árték arányban megérné. Tudom, nem a legjobbkor időzítettem a dolgot a memória árak kilövésének idején, de úgy alakult, hogy most lett szükségem ilyen gépre.
4. csak új alkatrészekben gondolkodsz vagy használt is szóba jöhet?
Csak új alkatrészekből.
Kiegészítő információként: a megjelenítőm (egy Samsung M70 Smart Monitor) leírásában is megemlítik, hogy a HDR-hez Play Ready 3.0 videokártyák szükségesek (GeForce 1000 sorozat vagy újabb, Radeon RX 400 sorozat vagy újabb Intel UHD Graphics 600 sorozat vagy újabb - mondjuk ezeket ma már nem nehéz megugrani, akár viszonylag olcsón is).alaplap: asrock n100 itx (kell hozzá egy kockatáp, figyelj oda a csatlakozó méretére, javasolt 70W fölött nekem 90 van)
memória: típusmegfelelő Kingston Fury 16GB
az alaplapra egy nvme ssd 256 elég az oprendszerre
merevlemez javasolt WD 3.5 szinte bármilyen legyen 5400 fordulat a csendesség miatt
fontos NE legyen SMR (főként a torrent miatt) méret pénztárca kérdése [link]
Ház tetszőleges , van direkt mini-itx. [link] vagy hasonló , lényeg legyen 3.5 hely
kell egy venti hűtésnek, legyenPWM-es, az alaplap szépen vezérli, én nem is hallom
fogyasztása kb 15W , nálam nonstop megy
olvass vissza #59241
#59242 -
gulyasa
őstag
Mivel elvesztem a minipc/barebone vonalon, ezért itt is érdeklődnék.
Egy erős, csendes, kis méretű, főleg multimédia lejátszót szeretnék építeni. A "kis méretet" úgy értem, hogy a házba még beleférjen egy rendes, HDR-képes dedikált "low-profile" videokártya is.1. pontosan mire szeretnéd használni? *
Elsősorban 4K HDR filmek/sorozatok nézésére stream-ről és saját (külső/belső) adattárolóról, másodlagosan internet böngészés, némi office alkalmanként, Win11 alatt.
2. van-e már bármilyen komponens (pl. merevlemez, memória stb.) hozzá?
Egyelőre még semmim nincs hozzá, nulláról építeném.
3. mekkora összeget szánnál rá?
Talán 150 ezret költenék rá. Max 200e, ha nagyon muszáj és ár/árték arányban megérné. Tudom, nem a legjobbkor időzítettem a dolgot a memória árak kilövésének idején, de úgy alakult, hogy most lett szükségem ilyen gépre.
4. csak új alkatrészekben gondolkodsz vagy használt is szóba jöhet?
Csak új alkatrészekből.
Kiegészítő információként: a megjelenítőm (egy Samsung M70 Smart Monitor) leírásában is megemlítik, hogy a HDR-hez Play Ready 3.0 videokártyák szükségesek (GeForce 1000 sorozat vagy újabb, Radeon RX 400 sorozat vagy újabb Intel UHD Graphics 600 sorozat vagy újabb - mondjuk ezeket ma már nem nehéz megugrani, akár viszonylag olcsón is). -
SunMount3r
nagyúr
Jah, akkor kevertem a két dolgot amit írtál, kérdés helyett kijelentésnek néztem.
Amúgy így már igen, pont a tone mapping miatt nézhet ki jobban egy 4K HDR-es anyag FHD/SDR projektoron is, ha MadVR-ről van szó. -
Lada007
csendes tag
A feljavítást hogyan érted? A "natívnál" mi lehet még natívabb?
A chatgpt pl ezt írja:
"Ha már használsz madVR-t projektoron,
akkor a 4K HDR forrás szinte mindig jobb kiindulási alap, mint a 1080p SDR változat.
A legnagyobb előny a tone mapping, nem a felbontás."Ezért kérdeztem, hogy a gyakorlat is ezt mutatja 1080p-s projektoron?
-
VoidXs
nagyúr
Igen, mert sajnos van egy chroma subsampling nevű probléma, ami miatt egy 1080p film valójában nem 1080p, hanem 540p felbontású. Csak a fekete-fehér kép igazi 1080p miatta. 4K-nál ez a valódi felbontás 1080p.
-
SunMount3r
nagyúr
-
Lada007
csendes tag
Erre nincs igazi válasz, azèrt is írtam, hogy a mestersèges intelligencia, ad egy jó támpontot a hardvereidhez mèrten, aztán tudsz finomhangolni, több beállítást is kèrhetsz tőle, hogy lásd a különbsègeket. Viszont èn azt javaslom, hogy mindenkèlpen 4k remux- ban " vásárold" a filmeket, ès lefelè butíts, èn minden filmet így arhiválok már csak, alig a kad 1080-as.
A végeredményt tekintve javaslod? Szerinted jobb a minőség egy 1080 sdr projin 4k remux+madvr kombóval, mintha 1080-as sdr anyagokat javítjuk fel a madvr-rel?
-
python1
veterán
Igen, kérdeztem, madVR v0.92.17 build 113-at javasolt. Nem akarok verziókkal kísérletezni ezért vártam felhasználói tapasztalatokat, tapasztaltabb madvr felhasználóktól. Most, hogy egy erősebb GPU-hoz jutottam, megpróbálom kimaxolni a HTPC adta lehetőségeket, mert kíváncsi vagyok, hogy egy Bluray lejátszó, zidoo Z9x8K, nvShield pro viszonylatban mennyivel lehet jobb. Alap HCFR kalibrációra DisplayCALC-al készítek egy madvr 3DLUT-ot és persze Cavern EQ-t hangra, aztán várom a csodát
.
Ha bejön lehet mégis marad ez egy dedikált HTPC Kodival és az egyéb feladatokra használom majd a kisügyes MSI DP20Z-t.Erre nincs igazi válasz, azèrt is írtam, hogy a mestersèges intelligencia, ad egy jó támpontot a hardvereidhez mèrten, aztán tudsz finomhangolni, több beállítást is kèrhetsz tőle, hogy lásd a különbsègeket. Viszont èn azt javaslom, hogy mindenkèlpen 4k remux- ban " vásárold" a filmeket, ès lefelè butíts, èn minden filmet így arhiválok már csak, alig a kad 1080-as.
-
BIGi75
őstag
Igen, kérdeztem, madVR v0.92.17 build 113-at javasolt. Nem akarok verziókkal kísérletezni ezért vártam felhasználói tapasztalatokat, tapasztaltabb madvr felhasználóktól. Most, hogy egy erősebb GPU-hoz jutottam, megpróbálom kimaxolni a HTPC adta lehetőségeket, mert kíváncsi vagyok, hogy egy Bluray lejátszó, zidoo Z9x8K, nvShield pro viszonylatban mennyivel lehet jobb. Alap HCFR kalibrációra DisplayCALC-al készítek egy madvr 3DLUT-ot és persze Cavern EQ-t hangra, aztán várom a csodát
.
Ha bejön lehet mégis marad ez egy dedikált HTPC Kodival és az egyéb feladatokra használom majd a kisügyes MSI DP20Z-t. -
python1
veterán
Üdv Srácok, fiamtól átvettem a levetett pc-jét (i5 8600K, 24GB, RTX 2070 Super 8GB), így kicsit belemerülnék madVR-be. Melyik verziót javasoljátok, amin beállítható a target nit 100 alatt is (projektorhoz, 1080p SDR)? Illetve mik lennének az első körben piszkálni való alap beállítások ehhez a konfighoz, ami észrevehetően javít a képminőségen? Megbízható link is jó. Rengeteg beállítási javaslat olvasható a neten, kezdek elveszni bennük. Forrás anyag 1080p SDR-4K HDR/DoVi vegyesen, lejátszó WIN10, MPC-BE+madVR, Kodi, más codec packot nem telepítettem egyenlőre. Cél ugye az 1080p SDR. AtlasOS-t érdemes, ha egyéb napi feladatra is használom a PC-t? Válaszokat előre is köszönöm
Kérdezd meg a mesterséges intelligenciát, én is megkértem, hogy segítsen és majdnem azonos beállításokat írt le, mint amiket évek alatt összeszedtem innen-onnan, tehát én bátran ajánlom kezdésnek.
-
BIGi75
őstag
Üdv Srácok, fiamtól átvettem a levetett pc-jét (i5 8600K, 24GB, RTX 2070 Super 8GB), így kicsit belemerülnék madVR-be. Melyik verziót javasoljátok, amin beállítható a target nit 100 alatt is (projektorhoz, 1080p SDR)? Illetve mik lennének az első körben piszkálni való alap beállítások ehhez a konfighoz, ami észrevehetően javít a képminőségen? Megbízható link is jó. Rengeteg beállítási javaslat olvasható a neten, kezdek elveszni bennük. Forrás anyag 1080p SDR-4K HDR/DoVi vegyesen, lejátszó WIN10, MPC-BE+madVR, Kodi, más codec packot nem telepítettem egyenlőre. Cél ugye az 1080p SDR. AtlasOS-t érdemes, ha egyéb napi feladatra is használom a PC-t? Válaszokat előre is köszönöm
-
Bercúr
kezdő
Sziasztok!
Lehet rossz helyen kérdezem. Samsung tab ról szeretnék a lehető legjobb minőségben streamelni filmet samsung oledre. A DEX nemtudom mennyire tartja meg az eredeti minőséget. Esetleg más aplikáció? Sajnos a serviio nem elérhető androidra.
HD-UHD lenne a cél.
-
zsolt_64
senior tag
Az N100-as proci IGP-je tutira tudja ezeket. Már régebben is lettek itt ajánlgatva kínai MiniPC-k is N100-al, amik már komplett gépek, RAM-al és SSD-vel és így még olcsóbban is kihozhatóak. Ill. van olyan, amit "barebone" is lehet rendelni, ha saját SSD-t és RAM-ot akarsz bele rakni. Plusz előnyük az áron túl, hogy akár 4 HDMI porjuk is szokott lenni, így nem csak a TV-re tudod rákötni. Egyedüli kérdés a hűtésük hangossága és időtállósága.
Sose vennék ilyen vackokat, ha már beruházok akkor összerakom magam. a hűtést is megoldottam (1600Huf), nem hallom, ezenkívül benne van az alaplapon nvme ssd (Apacer) + egy rendes 6TB WD. A RAM 16GB Kingston Fury (kell hozzá még 1 kockatáp, 6kHuf)
Ja és azért ezeket mind itthoni, megbízható boltokból rendeltem.
Win 11 el piszkosul jól működik.
Ha beruházok majd 1 megfelelő tv be azt is elhajtja 4K HDR.
Számomra kompromisszum mentes megoldás, nem érzem hogy kéne több/jobb/gyorsabb. -
SunMount3r
nagyúr
x265 / HEVC (H.265) – működik?
Az ASRock N100DC‑ITX hivatalos specifikációja szerint támogatott a 10‑bites HEVC kódolás és dekódolás (valamint VP9 encode/decode és hardveres AV1 decode).
HDR – működik?
A lap HDMI kimenete HDMI 2.1 TMDS kompatibilis, HDCP 2.2 támogatással, és max. 4K@60Hz kimenettel. "HDR10 TV-vel és jó kábellel reálisan működik a HDR"Az N100-as proci IGP-je tutira tudja ezeket. Már régebben is lettek itt ajánlgatva kínai MiniPC-k is N100-al, amik már komplett gépek, RAM-al és SSD-vel és így még olcsóbban is kihozhatóak. Ill. van olyan, amit "barebone" is lehet rendelni, ha saját SSD-t és RAM-ot akarsz bele rakni. Plusz előnyük az áron túl, hogy akár 4 HDMI porjuk is szokott lenni, így nem csak a TV-re tudod rákötni. Egyedüli kérdés a hűtésük hangossága és időtállósága.
-
zsolt_64
senior tag
https://www.asrock.com/mb/Intel/N100DC-ITX/ [link]
Én most ruháztam be ilyenre, nem volt épp olcsó , de nagyon jó , ellenőrizd, szerintem HDR és X265 is ok, de nincs ilyen tv-m
+ megy a torrent, természetesen filmnézés, fájlmegosztás, internet böngészés
minden egybe nonstop üzemmód, mer összesen kb 15W a fogyasztásax265 / HEVC (H.265) – működik?
Az ASRock N100DC‑ITX hivatalos specifikációja szerint támogatott a 10‑bites HEVC kódolás és dekódolás (valamint VP9 encode/decode és hardveres AV1 decode).
HDR – működik?
A lap HDMI kimenete HDMI 2.1 TMDS kompatibilis, HDCP 2.2 támogatással, és max. 4K@60Hz kimenettel. "HDR10 TV-vel és jó kábellel reálisan működik a HDR" -
zsolt_64
senior tag
https://www.asrock.com/mb/Intel/N100DC-ITX/ [link]
Én most ruháztam be ilyenre, nem volt épp olcsó , de nagyon jó , ellenőrizd, szerintem HDR és X265 is ok, de nincs ilyen tv-m
+ megy a torrent, természetesen filmnézés, fájlmegosztás, internet böngészés
minden egybe nonstop üzemmód, mer összesen kb 15W a fogyasztása -
zsolt501
nagyúr
Azt tudd, hogy PC-n nincs és tudtommal nem is lesz DoVi, max. HDR.
HDR-hez a PC alaplapon minimum HDMI 2.0b kell (ha jól emlékszem) és olyan OP rendszer + lejátszó program páros, ami ezt ki is tudja küldeni.
Esetleg a DoVi (bizonoys verzióit) egy külön dedikált lejátszóval meg lehet oldani, ami mondjuk a miniPC-n futó Plex szerverről kapja a tartalmat.
Prociba integrált IGP-k szerintem a pár éves prociknál már képesek hardveresen gyorsítani és kiküldeni a HDR és X265 tartalmakat.
Én pár éve felhagytam ezzel a vonallal, mert az Amlogic SOC-os lejátszók már megugrották a nagy többség igényeit és felesleges szerintem filmlejátszásra HTPC.
Pl. egy megfelelő Amlogic-os box + CoreELEC-el egy szinte tökéletes lejátszó faragható egy kis munkával.
Vagy vannak nagyon jó gyári lejátszók is kész rendszerekkel, Android /Google TV-vel.Amlogic-os box egy tökéletes választás tud lenni FILM lejátszáshoz, csak szerettem volna kiváltani ezt egy olyan mini PC-vel amivel az egyéb számítógépes feladatokat is el tudom látni, nem kellene külön külön eszköz, de úgy látom ez még nem éppen járható út sajnos.
-
Patice
nagyúr
Azt tudd, hogy PC-n nincs és tudtommal nem is lesz DoVi, max. HDR.
HDR-hez a PC alaplapon minimum HDMI 2.0b kell (ha jól emlékszem) és olyan OP rendszer + lejátszó program páros, ami ezt ki is tudja küldeni.
Esetleg a DoVi (bizonoys verzióit) egy külön dedikált lejátszóval meg lehet oldani, ami mondjuk a miniPC-n futó Plex szerverről kapja a tartalmat.
Prociba integrált IGP-k szerintem a pár éves prociknál már képesek hardveresen gyorsítani és kiküldeni a HDR és X265 tartalmakat.
Én pár éve felhagytam ezzel a vonallal, mert az Amlogic SOC-os lejátszók már megugrották a nagy többség igényeit és felesleges szerintem filmlejátszásra HTPC.
Pl. egy megfelelő Amlogic-os box + CoreELEC-el egy szinte tökéletes lejátszó faragható egy kis munkával.
Vagy vannak nagyon jó gyári lejátszók is kész rendszerekkel, Android /Google TV-vel. -
zsolt501
nagyúr
Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha egy kis HTPC-t szeretnék ami HDR és DoVi kompatibilis ott mi a minimum konfig, mini PC-ben gondolkodom, fő feladata a filmek lejátszása lenne, meg némi böngészés, de nem tudom tényleg milyen mini pc irányba induljak el.
-
ZsoltiDS
csendes tag
Ha jól látom ez nem tud olyat, hogy az egyik HDMI kimeneten csak a hangot küldje tovább, így biztosra nem lehet megmondani, mert ez már az erősítődtől függ, hogy a nem támogatott képjellel is tudja e fogadni (leválasztani) a hangot.
Látom, ez nem lesz egyszerű menet.
-
SunMount3r
nagyúr
Köszönöm szépen a választ! Van esetleg konkrét márka/típus, amit érdemes keresnem? Legalább egy 4:4:4 kimenet jó lenne 10bit-en (persze még jobb lenne a full RGB 10bit, de ez már lehet nagy kérés). Főleg gyengébbeket látok egy gyors keresés után.
Szerk. > [EZ] < valami olyasminek tűnik, amit keresek. Ez jó lehet?
Ha jól látom ez nem tud olyat, hogy az egyik HDMI kimeneten csak a hangot küldje tovább, így biztosra nem lehet megmondani, mert ez már az erősítődtől függ, hogy a nem támogatott képjellel is tudja e fogadni (leválasztani) a hangot.
-
ZsoltiDS
csendes tag
A kütyüt HDMI splitter-nek hívják, lehetőleg olyan, ami tud Audio extractor-ként is működni az egyik HDMI port-on. (Ez is erősítő függő, hogy kell e, van ami ha olyan képjelet kap, amit nem támogat, akkor a hangot sem engedi be). Azt persze jól meg kell nézni, hogy HDMI-n a kép tekintetében milyen felbontást és színteret tud maximum a kütyü.
Köszönöm szépen a választ! Van esetleg konkrét márka/típus, amit érdemes keresnem? Legalább egy 4:4:4 kimenet jó lenne 10bit-en (persze még jobb lenne a full RGB 10bit, de ez már lehet nagy kérés). Főleg gyengébbeket látok egy gyors keresés után.
Szerk. > [EZ] < valami olyasminek tűnik, amit keresek. Ez jó lehet?
-
SunMount3r
nagyúr
Sziasztok!
Remélem jó helyre teszem fel a kérdést. A következő lenne a problémám: adott egy Samsung QN90C tv és egy Yamaha RX-V4A házimozi erősítő, amit egy pc-vel használok. A tv nem képes a DTS-HD passthrough-ra, az erősítőnek nem gond. Viszont ha a pc az erősítőre csatlakozik közvetlenül HDMI kábellel, 4k/120hz mellett YCbCr 4:2:0/8bit a maximum, amit átenged az erősítő. Létezik megoldás, hogy a képet HDMI-vel vigyem a tv-re, míg az erősítőre külön juttassam a digitális hangot?
A kütyüt HDMI splitter-nek hívják, lehetőleg olyan, ami tud Audio extractor-ként is működni az egyik HDMI port-on. (Ez is erősítő függő, hogy kell e, van ami ha olyan képjelet kap, amit nem támogat, akkor a hangot sem engedi be). Azt persze jól meg kell nézni, hogy HDMI-n a kép tekintetében milyen felbontást és színteret tud maximum a kütyü.
-
ZsoltiDS
csendes tag
Sziasztok!
Remélem jó helyre teszem fel a kérdést. A következő lenne a problémám: adott egy Samsung QN90C tv és egy Yamaha RX-V4A házimozi erősítő, amit egy pc-vel használok. A tv nem képes a DTS-HD passthrough-ra, az erősítőnek nem gond. Viszont ha a pc az erősítőre csatlakozik közvetlenül HDMI kábellel, 4k/120hz mellett YCbCr 4:2:0/8bit a maximum, amit átenged az erősítő. Létezik megoldás, hogy a képet HDMI-vel vigyem a tv-re, míg az erősítőre külön juttassam a digitális hangot?
-
Rolibratyo
tag
Te melyiket használod ? Ezek kapnak MS -től frissítést ?
En még a 24H2-őt. Ha engedélyezed, akkor igen, de alpból le van tiltva/fel van függesztve "automatic updates paused until 3000"
-
viperabácsi
addikt
Az általalad említett bloatware-ek mindegyike ki van irtva a Windows X-Lite ternékekből.
Régóta használom őket HTPC/Control-PC-n madVR, JRiver, HQPlayer mind gond nélkül mennek rajta.
A tekepítő iso-k elférnek egy 4GB-os pendriveon, a win telepítés után verziótól függően kb. 4,4-5.3GB helyet foglal.Te melyiket használod ? Ezek kapnak MS -től frissítést ?
-
Rolibratyo
tag
Ezek szerint Linux még mindig felejtős -> Maradjon a Win
Kicsit azért csodálkozom mert LibreELEC is Linux, csak cél megoldás nem pedig desktop ami filmet / zenet is lejátszik. Dupla Boottal próbálkozott már valaki LibreELEC és valami Linux distro. Mennyire gyorsan lehet oda vissza valtani, érdemes egyáltalán?
Másik kérdés WIN esetében ti beletörődtök abba ami van, vagy ki mit használ a WIN instal értelmes kipucolására?Az általalad említett bloatware-ek mindegyike ki van irtva a Windows X-Lite ternékekből.
Régóta használom őket HTPC/Control-PC-n madVR, JRiver, HQPlayer mind gond nélkül mennek rajta.
A tekepítő iso-k elférnek egy 4GB-os pendriveon, a win telepítés után verziótól függően kb. 4,4-5.3GB helyet foglal. -
Necronom
senior tag
Sziasztok,
Van olyan desktop linux disztro, ami jól kezeli a HDR / HD média lejátszást. Vagy továbbra is a WIN a nyerő?
Minden általam használt program OpenSource / freeware, egyedül a win-em fizetős. A win11 telemetria meg billentyűzet leütés loggolás, bing, one drive, kötelező MS fiok stb miatt újra fontolgatom a Linux-ra térést.
Egyedüli kérdés, hogy filmezni mennyire tudok majd vele.
Most MPC HC használok madVR el.Kb fel ora alatt kiprobahatod ezt a Lubuntu + Kodival
ennyi, aztan eldontod, h mit is akartal.. -
mandju
senior tag
Ezek szerint Linux még mindig felejtős -> Maradjon a Win
Kicsit azért csodálkozom mert LibreELEC is Linux, csak cél megoldás nem pedig desktop ami filmet / zenet is lejátszik. Dupla Boottal próbálkozott már valaki LibreELEC és valami Linux distro. Mennyire gyorsan lehet oda vissza valtani, érdemes egyáltalán?
Másik kérdés WIN esetében ti beletörődtök abba ami van, vagy ki mit használ a WIN instal értelmes kipucolására?Én win11-en az atlasOS-t használom.
Igaz csak HTPC-ként üzemel a gépem, de hibátlanul. MadVR és nnD, Kodi, külső lejátszóval MPC-HC. Kimondott céleszköz.Több mozis (nem informatikus) ismerősömnél, akinél telepítettem gondozásmentesen fut, több, mint egy éve.
-
palu
tag
Ezek szerint Linux még mindig felejtős -> Maradjon a Win
Kicsit azért csodálkozom mert LibreELEC is Linux, csak cél megoldás nem pedig desktop ami filmet / zenet is lejátszik. Dupla Boottal próbálkozott már valaki LibreELEC és valami Linux distro. Mennyire gyorsan lehet oda vissza valtani, érdemes egyáltalán?
Másik kérdés WIN esetében ti beletörődtök abba ami van, vagy ki mit használ a WIN instal értelmes kipucolására? -
VoidXs
nagyúr
Sziasztok,
Van olyan desktop linux disztro, ami jól kezeli a HDR / HD média lejátszást. Vagy továbbra is a WIN a nyerő?
Minden általam használt program OpenSource / freeware, egyedül a win-em fizetős. A win11 telemetria meg billentyűzet leütés loggolás, bing, one drive, kötelező MS fiok stb miatt újra fontolgatom a Linux-ra térést.
Egyedüli kérdés, hogy filmezni mennyire tudok majd vele.
Most MPC HC használok madVR el.Hanggal nagyon nagy bajok vannak, bár a CamillaDSP már enged kalibrációt alkalmazni.
-
palu
tag
Sziasztok,
Van olyan desktop linux disztro, ami jól kezeli a HDR / HD média lejátszást. Vagy továbbra is a WIN a nyerő?
Minden általam használt program OpenSource / freeware, egyedül a win-em fizetős. A win11 telemetria meg billentyűzet leütés loggolás, bing, one drive, kötelező MS fiok stb miatt újra fontolgatom a Linux-ra térést.
Egyedüli kérdés, hogy filmezni mennyire tudok majd vele.
Most MPC HC használok madVR el. -
VoidXs
nagyúr
EU-ban el lehet adni "hasznalt" szoftvert, elvileg legalis is lehet, szamlat is kapsz.
Gyakorlatban otthonra mindegy, a lenyeg hogy nem krekkelt / hekkelt szoftver.
Az ezzel a probléma, hogy volume licensz, nem használt kulcs.
-
MasterMark
titán
-
VoidXs
nagyúr
Parezer ft egy win-es kod itt apron is akar.
Azért annak a legalitásáról feltennék pár kérdést.
-
MasterMark
titán
-
vallas
őstag
-
VoidXs
nagyúr
LibreELEC pont jo erre Kodival. Betallozod az egesz mappat, es kesz, nem muszaj hasznalni a library-jat.
Tényleg, Kodi is teljesen multiplatform, érdemi mobil remote is van.
-
MasterMark
titán
Sziasztok,
lehet nem ez a legjobb topic, de ha cserélném a HTPC-ben a windowst, linuxra, mit ajánlanátok...
nincs nagy igény, most is tv alatt megy a gép ,meg van osztva mappa torrent fájloknak automatikus letöltésre, meg a letöltés mappa, és onnét indítok MPC-BE-t, vagy VLC-t, torrentnek Qubitorrent, meg firefox
fut még rajta egy vnc, hogy elérjem a wines gépről...
a cumó egy AM4 5700G 16 GB ram 256SSD +8 TB HDD, és minden azon van az ssd-n csak a rendszer
nem akarok jellyfint, és hasonlókat, átkapcsolok a tv-na gépre, és rákattintok a fájlra ami kell....Linux topikokban még nem nem voltam...fedorára gondoltam elsőre, vannak itt akik így használják, érdekelne a véleménye...
LibreELEC pont jo erre Kodival. Betallozod az egesz mappat, es kesz, nem muszaj hasznalni a library-jat.
-
VoidXs
nagyúr
Sziasztok,
lehet nem ez a legjobb topic, de ha cserélném a HTPC-ben a windowst, linuxra, mit ajánlanátok...
nincs nagy igény, most is tv alatt megy a gép ,meg van osztva mappa torrent fájloknak automatikus letöltésre, meg a letöltés mappa, és onnét indítok MPC-BE-t, vagy VLC-t, torrentnek Qubitorrent, meg firefox
fut még rajta egy vnc, hogy elérjem a wines gépről...
a cumó egy AM4 5700G 16 GB ram 256SSD +8 TB HDD, és minden azon van az ssd-n csak a rendszer
nem akarok jellyfint, és hasonlókat, átkapcsolok a tv-na gépre, és rákattintok a fájlra ami kell....Linux topikokban még nem nem voltam...fedorára gondoltam elsőre, vannak itt akik így használják, érdekelne a véleménye...
Inkább a BE (mpv a Linux verzió), mint a VLC. VLC-ben eszméletlen sok probléma van máig. Ha jó EQ-t akarsz, akkor meg CamillaDSP.
-
thomasa
senior tag
Sziasztok,
lehet nem ez a legjobb topic, de ha cserélném a HTPC-ben a windowst, linuxra, mit ajánlanátok...
nincs nagy igény, most is tv alatt megy a gép ,meg van osztva mappa torrent fájloknak automatikus letöltésre, meg a letöltés mappa, és onnét indítok MPC-BE-t, vagy VLC-t, torrentnek Qubitorrent, meg firefox
fut még rajta egy vnc, hogy elérjem a wines gépről...
a cumó egy AM4 5700G 16 GB ram 256SSD +8 TB HDD, és minden azon van az ssd-n csak a rendszer
nem akarok jellyfint, és hasonlókat, átkapcsolok a tv-na gépre, és rákattintok a fájlra ami kell....Linux topikokban még nem nem voltam...fedorára gondoltam elsőre, vannak itt akik így használják, érdekelne a véleménye...
Apropó mi baj volt a windowsal? Kérdem mint egy win-es htpc-ző.
-
vallas
őstag
Sziasztok,
lehet nem ez a legjobb topic, de ha cserélném a HTPC-ben a windowst, linuxra, mit ajánlanátok...
nincs nagy igény, most is tv alatt megy a gép ,meg van osztva mappa torrent fájloknak automatikus letöltésre, meg a letöltés mappa, és onnét indítok MPC-BE-t, vagy VLC-t, torrentnek Qubitorrent, meg firefox
fut még rajta egy vnc, hogy elérjem a wines gépről...
a cumó egy AM4 5700G 16 GB ram 256SSD +8 TB HDD, és minden azon van az ssd-n csak a rendszer
nem akarok jellyfint, és hasonlókat, átkapcsolok a tv-na gépre, és rákattintok a fájlra ami kell....Linux topikokban még nem nem voltam...fedorára gondoltam elsőre, vannak itt akik így használják, érdekelne a véleménye...
-
SunMount3r
nagyúr
Sajnos C1 nem támogatja a HDR10+-t, de elvileg C2 sem, ahogy látom.
Egyébként erről van szó, megtaláltam: [link] , elvileg sok mindent nem tehetek...
Most annyit csináltam, hogy visszavettem a bit rate-et, ahogy valaki javasolta, így működik, lejátsza rendesen, igaz nincs HDR se...
Átkodolás nem befolyásolja ezt, próbáltam már ki/bekapcsolni, ugyanúgy nem játsza le a HDR10+-t. Mivel nálam van dedikált GPU, így hasznos tud lenni, kevésbé használja a CPU-t.Nem ismerem annyira az "előzményeidet", de PC-s VGA-val (és egyáltalán PC-n), nincs és (még) nem is lehet HDR10+, pláne nem DV, csak a "sima" HDR. Ha HDR10+ és DV képes lejátszót keresel, akkor látogass át ide.
-
bviktor93
tag
Én C2-vel használom. Nekem nincs a NAS-ban videókártya transzkódolni. De szerintem nincs is szükség rá, én telefonon nem nézek filmet, a tv pedig tudja mit kell tenni az érintetlen forrással, így a DV is működik. Bár kifejezetten nincs a beállítások között transzkódolás tiltása, de be lehet állítani, hogy szoftveresen se akarja átkódolni...
Igazából az a kérdés miért akarod átkódoltatni (hacsak nem akarod távolról, mobilneten is használni).
Minden kliens le tudja játszani az eredeti forrást is. PC-re van telepíthetó Jellyfin kliens, böngészőben megnyitva lehet probléma a lejátszással, de - mint írtam- pc-re, android-ra, webos-re van kliens app...Sajnos C1 nem támogatja a HDR10+-t, de elvileg C2 sem, ahogy látom.
Egyébként erről van szó, megtaláltam: [link] , elvileg sok mindent nem tehetek...
Most annyit csináltam, hogy visszavettem a bit rate-et, ahogy valaki javasolta, így működik, lejátsza rendesen, igaz nincs HDR se...
Átkodolás nem befolyásolja ezt, próbáltam már ki/bekapcsolni, ugyanúgy nem játsza le a HDR10+-t. Mivel nálam van dedikált GPU, így hasznos tud lenni, kevésbé használja a CPU-t. -
drdr
senior tag
Sziasztok
Van itt esetleg valaki aki tudna segíteni Jellyfin-nel kapcsolatban?
A következő lenne a problémám: adott egy LG C1 tv amin szeretném nézni a sorozatokat, minden működik, kivéve a DOVIWithHDR10Plus formátumú sorozatokat nem tudom lejátszani, hang van de csak tök fekete kép van mellette. A sima HDR10 működik. Valószínűleg tv specifikus probléma lesz, mert mind tableten, mind böngészőben PC-n le tudom játszani ezeket. Egyedül a GPU transcoding-ot állítottam be a szerver oldalon, az remekül működik egy RX 580-nal.
Létezik valami beállítás Jellyfin-ben, akár a kliens oldalon (a tévén) amivel ezt a problémát meg lehet oldani?Előre is köszi.
Én C2-vel használom. Nekem nincs a NAS-ban videókártya transzkódolni. De szerintem nincs is szükség rá, én telefonon nem nézek filmet, a tv pedig tudja mit kell tenni az érintetlen forrással, így a DV is működik. Bár kifejezetten nincs a beállítások között transzkódolás tiltása, de be lehet állítani, hogy szoftveresen se akarja átkódolni...
Igazából az a kérdés miért akarod átkódoltatni (hacsak nem akarod távolról, mobilneten is használni).
Minden kliens le tudja játszani az eredeti forrást is. PC-re van telepíthetó Jellyfin kliens, böngészőben megnyitva lehet probléma a lejátszással, de - mint írtam- pc-re, android-ra, webos-re van kliens app... -
bviktor93
tag
Sziasztok
Van itt esetleg valaki aki tudna segíteni Jellyfin-nel kapcsolatban?
A következő lenne a problémám: adott egy LG C1 tv amin szeretném nézni a sorozatokat, minden működik, kivéve a DOVIWithHDR10Plus formátumú sorozatokat nem tudom lejátszani, hang van de csak tök fekete kép van mellette. A sima HDR10 működik. Valószínűleg tv specifikus probléma lesz, mert mind tableten, mind böngészőben PC-n le tudom játszani ezeket. Egyedül a GPU transcoding-ot állítottam be a szerver oldalon, az remekül működik egy RX 580-nal.
Létezik valami beállítás Jellyfin-ben, akár a kliens oldalon (a tévén) amivel ezt a problémát meg lehet oldani?Előre is köszi.
-
ada19
őstag
Sajnos folytatódik a Kodi-s kálvária, így kipróbálom MPC-HC + madVR kombót. clsid2 féle legújabb MPC-HC, 0.80.x LAV filterekkel, videó része megy szépen, de DTS-HD hangot furcsán dekódolja, a center meg sem szólal - Kodival tökéletes. Bitstream nem opció.
Mit rontok el? Keresések nem voltak egyelőre túl célrevezetőek.
Egyelőre úgy tűnik az MPC Audio Renderer-re való váltás megoldja, még tesztelem.
-
ada19
őstag
Azóta is szépen megy a Win10, Intel VGA drivert frissítenem kellett mert HDR-be néha belefagyott a Kodi, azóta jó.
Aztán belefutottam egy másik anomáliába szivatott, ami miatt igazából Win11-re váltottam, ott nem volt vele gond: néha elfelejti a hangbeállítás hogy 5.1 csatornát küldjön ki, és visszaáll 2.0-ra...
Sajnos folytatódik a Kodi-s kálvária, így kipróbálom MPC-HC + madVR kombót. clsid2 féle legújabb MPC-HC, 0.80.x LAV filterekkel, videó része megy szépen, de DTS-HD hangot furcsán dekódolja, a center meg sem szólal - Kodival tökéletes. Bitstream nem opció.
Mit rontok el? Keresések nem voltak egyelőre túl célrevezetőek.
-
Louro
őstag
Két HDMI csatlakozója ahogy láttam, de igazából egy be és egy ki
Még kicsit játszogatok a CEC-cel, hátha.... Pedig technikai embernek tartom magam, de aki csak megvenné és használná....na őket megértem, ha pokolba kívánják a "fejlődést".
-
Necronom
senior tag
Ijj, az eredmény csak rosszabb lett. Nem este kellett volna csinálnom.
Telekom android boxból, a telekomtól kapott HDMI kábellel a soundbarral összekötöttem. Majd a soundbarból a soundbarhoz kapott HDMI kábellel rákötöttem a TV eARC/ARC bemenetre.
Az android boxon és a TV-n is a CEC be volt kapcsolva. De a box nem akart bekapcsolni a TV távirányítójára. Ha meg bekapcsoltam a boxot, akkor a TV-n hiába állítottam át a megfelelő bemenetre, úgy érzékelte/mutatta a TV mintha nem lenne bekapcsolva.
Kissé hüledezek, hogy ennyire bonyolult a rendszer összerendelése. Kellett nekem soundbar. Már arra is gondoltam, hogy a box és a soundbar mindig legyen online, de ott egy a fene, nem adom fel.
Vagy a CEC-eket ki kellene kapcsolnom és egy megadott sorrendben kellene bekapcsolnom?
(Még a TV távirányítójában is cseréltem elemet, hátha. Rendszerfrissítéseket is ellenőriztem.)sajnalom, h nem tudtam ebben segiteni...
pedig egy nem occo soundbarrol beszelunk, kar, h csak egyetlen bemenete van...es kisse fura is ennyi penzert...
egy olcsobb HDMI-s Denon AVR es a szobahoz meretes hangszorok is kijonnenek ennyibol... (majdnem) -
Louro
őstag
Soundbar -> eARC <- TV -> HDMI <- Telekom
helyett
Telecom -> Soundbar <-> eARC <- TV
igy a TV tavja lenne a vezerlo
De lehetne igy is
Telecom -> HDMI be Soundbar HDMI ki -> HDMI be TV -> eARC vissza soundbar
+1 kabel, de igy atlag mindig mukodik...nalam a Soundbar egy AVR, konnyebb, mert sok bemenet es eleg csak egy kifele a TV feleIjj, az eredmény csak rosszabb lett. Nem este kellett volna csinálnom.
Telekom android boxból, a telekomtól kapott HDMI kábellel a soundbarral összekötöttem. Majd a soundbarból a soundbarhoz kapott HDMI kábellel rákötöttem a TV eARC/ARC bemenetre.
Az android boxon és a TV-n is a CEC be volt kapcsolva. De a box nem akart bekapcsolni a TV távirányítójára. Ha meg bekapcsoltam a boxot, akkor a TV-n hiába állítottam át a megfelelő bemenetre, úgy érzékelte/mutatta a TV mintha nem lenne bekapcsolva.
Kissé hüledezek, hogy ennyire bonyolult a rendszer összerendelése. Kellett nekem soundbar. Már arra is gondoltam, hogy a box és a soundbar mindig legyen online, de ott egy a fene, nem adom fel.
Vagy a CEC-eket ki kellene kapcsolnom és egy megadott sorrendben kellene bekapcsolnom?
(Még a TV távirányítójában is cseréltem elemet, hátha. Rendszerfrissítéseket is ellenőriztem.) -
Louro
őstag
Soundbar -> eARC <- TV -> HDMI <- Telekom
helyett
Telecom -> Soundbar <-> eARC <- TV
igy a TV tavja lenne a vezerlo
De lehetne igy is
Telecom -> HDMI be Soundbar HDMI ki -> HDMI be TV -> eARC vissza soundbar
+1 kabel, de igy atlag mindig mukodik...nalam a Soundbar egy AVR, konnyebb, mert sok bemenet es eleg csak egy kifele a TV feleEste kipróbálom. Köszi!
-
Necronom
senior tag
Sziasztok!
Nem tudom ez e a megfelelő topik, mert több helyre el tudnám képzelni, de lehet itt tudnak a leginkább segíteni.
Adott egy Telekomos mediabox (android mediabox).
Egy Samsung Q930D soundbar.
Egy TCL 55C739 TV.A TV és a soundbar eARC-on keresztül van összekötve. TV a mediabox-szal HDMI-n.
Soundbar -> eARC <- TV -> HDMI <- Telekom
Még annyi kiegészítés, hogy a CEC funkciót szeretném használni, azaz 1 távirányító mindenek felett. A Telekomos távirányító van használva.
A gondom az lenne, hogy 4-5 bekapcsolásból kb. 1x, ha a soundbar megszólal. Láthatóan bekapcsol a mediabox, a tv és a soundbar is, de valamiért a hang nem akar sikerülni. Van, hogy megunom, ha 5. próbálkozásra sem sikerül és akkor bekapcsolt állapotban a TV-ből kihúzom az eARC kábelt, majd visszadugom és jó lesz. De nem igazán 21. századi megoldás.
Van esetleg javaslatotok, hogy mit tehetnék? Vagy próbáljam meg a TV távirányítóján keresztül az egészet vezérelni?
Elnézést a hosszért, csak igyekeztem mindent leírni.
Köszönöm előre is a segítségetek!
Soundbar -> eARC <- TV -> HDMI <- Telekom
helyett
Telecom -> Soundbar <-> eARC <- TV
igy a TV tavja lenne a vezerlo
De lehetne igy is
Telecom -> HDMI be Soundbar HDMI ki -> HDMI be TV -> eARC vissza soundbar
+1 kabel, de igy atlag mindig mukodik...nalam a Soundbar egy AVR, konnyebb, mert sok bemenet es eleg csak egy kifele a TV fele -
Louro
őstag
Sziasztok!
Nem tudom ez e a megfelelő topik, mert több helyre el tudnám képzelni, de lehet itt tudnak a leginkább segíteni.
Adott egy Telekomos mediabox (android mediabox).
Egy Samsung Q930D soundbar.
Egy TCL 55C739 TV.A TV és a soundbar eARC-on keresztül van összekötve. TV a mediabox-szal HDMI-n.
Soundbar -> eARC <- TV -> HDMI <- Telekom
Még annyi kiegészítés, hogy a CEC funkciót szeretném használni, azaz 1 távirányító mindenek felett. A Telekomos távirányító van használva.
A gondom az lenne, hogy 4-5 bekapcsolásból kb. 1x, ha a soundbar megszólal. Láthatóan bekapcsol a mediabox, a tv és a soundbar is, de valamiért a hang nem akar sikerülni. Van, hogy megunom, ha 5. próbálkozásra sem sikerül és akkor bekapcsolt állapotban a TV-ből kihúzom az eARC kábelt, majd visszadugom és jó lesz. De nem igazán 21. századi megoldás.
Van esetleg javaslatotok, hogy mit tehetnék? Vagy próbáljam meg a TV távirányítóján keresztül az egészet vezérelni?
Elnézést a hosszért, csak igyekeztem mindent leírni.
Köszönöm előre is a segítségetek!
-
róland
veterán
Sziasztok!
Megadta magát a régi TP-Link TL-WN821N usb-s hálózati adapterem.
Milyen hasonló eszközt érdemes venni most, ha LibreELEC alatt szeretném használni?
-
python1
veterán
Hölgyek/Urak!
Van otthon egy egyszerű kis pécém:
ASUS H110M-K alaplap.
i3 6100 processzor
Corsair 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz
500 wattos tápegység
120 gigás ssd.Jelenleg nincs használatban, de arra gondoltam, hogy csinálnék belőle egy kis htpc-t, amit 4k hdr tévére kötnék, és arról játszanám le a filmeket. Első körben Libreelec/Kodira gondoltam, a filmek külön szerveren vannak. Nyilván kellene még bele vga, mivel az alaplapon nincs, abból mit érdemes venni használtan? Egy 1050 mondjuk elegendő lehet már?
Én inkább egy 1650- super vagy 1660-super vennék.
-
gdori007
csendes újonc
Hölgyek/Urak!
Van otthon egy egyszerű kis pécém:
ASUS H110M-K alaplap.
i3 6100 processzor
Corsair 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz
500 wattos tápegység
120 gigás ssd.Jelenleg nincs használatban, de arra gondoltam, hogy csinálnék belőle egy kis htpc-t, amit 4k hdr tévére kötnék, és arról játszanám le a filmeket. Első körben Libreelec/Kodira gondoltam, a filmek külön szerveren vannak. Nyilván kellene még bele vga, mivel az alaplapon nincs, abból mit érdemes venni használtan? Egy 1050 mondjuk elegendő lehet már?
Új hozzászólás Aktív témák
-
59336 - 59201
59336 - 59201 59200 - 59101 59100 - 59001 59000 - 58901 58900 - 58801 58800 - 58701 58700 - 58601 58600 - 58501 58500 - 58401 58400 - 58301 58300 - 58201 58200 - 58101 58100 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- TV & Audió
- HTPC (házimozi PC) topik
- (kiemelt téma)
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- Milyen egeret válasszak?
- Apple asztali gépek
- További aktív témák...
- PHILIPS 55OLED819/12 AMBILIGHT 4K OLED SMART TV 144 Hz GAMING TV
- JBL Xtreme új állapotban, ajándékkal!
- SONY STR-DH190 sztereó Bluetooth erősítő
- LG 83C5 - 83" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen8 CPU
- LG 50QNED80T3A 50" 4K Smart TV - Garanciával, dobozával, hibátlan állapotban
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Strix Z790-F Gaming WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- ASUS Vivobook X1704VA Intel Core 5 120U 16GB RAM 512GB SSD ÚJ! GARANCIA 2029-IG!
- Új monitor állvány- elegáns megoldás a dupla A/4-es papírcsomag helyett - csak össze lett szerelve
- Corsair Vengeance RGB Pro - 2x32 (64GB) 3200 Mhz CL16 DDR4 Számítógép memória.
- HIBÁTLAN iPhone SE 2022 64GB White -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5460
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
! Hagy okuljon más is az esetből!





Legalábbis, amiben gyorsan belenéztem ott jó volt.
.


pl ha elindítok egy filmet akkor rendben megy, majd 15-20 perc múlva elkezd akadozni és már csak 23Hzen megy az infó szerint, ilyenkor kisképernyőre tezsem majd vissza teljesre és akkor emgitn jó.


