Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz MasterMark #10011 üzenetére

    Okés, akkor bedobom a kérdésemet aztán lesz ami lesz... :)

    Egy KVM-en belüli külön hálózatot szeretnék létrehozni ahol egy pfsense osztaná a címeket. Valahogy így gondolnám:
    A virtuális pfsense az alap NAT-olt hálózatot kapná az egyik virtuális port-on (tehát ez lenne a WAN oldal), emellé felvennék egy másik portot (LAN oldal) amin keresztül a további VM-ek kapnák a hálózatot a virtuális pfsense-től (mint az internal network Virtualbox alatt). Hirtelen csak annyi a kérdésem, hogy jól rakom-e össze magamban az olvasottakat, és ahhoz, hogy ilyen hálózatot tudjak definiálni a pfsense 2. virtuális portján ahhoz egy xml fájlt kell létrehoznom mondjuk pfsense.xml címmel és ezzel a tartalommal:
    <network>
    <name>pfsense</name>
    <bridge name="virbr%d" stp='on delay='0' />
    </network>

    Majd a net-create /a/fájl/elérési/útja/pfsense.xml paranccsal definiálom az új virtuális hálózatot (ha jól sejtem ez esetemben virbr3 lesz, mert már van virbr0,virbr1, virbr2), azt elindítom a sudo virsh net-autostart pfsense illetve a sudo virsh net-start pfsense paranccsal és ezt a létrehozott hálózatot adom meg a 2. porton, mint network source a pfsense-nek, majd a többi VM-nek az elsődleges portján? Ha jól értem akkor annak örülök, de lenne még itt egy kis apróság: kíváncsiságból feltettem a Whonix KVM verzióját, és ott is hasonlóan kellett létrehozni a hálózatokat, de ott ezzel a paranccsal: sudo virsh -c qemu:///system net define pfsense.xml, majd így kellett elindítani azt: sudo virsh -c qemu:///system net-autostart pfsense, sudo virsh -c qemu:///system net-start pfsense. A leírás amit követtem a pfsense-hez elég régi (2012-es), így ezért bizonytalanodtam el, hogy lehet azóta már máshogy működik a dolog. Remélem elég érthetően írtam, elég új még nekem a virtualizálás. Tudom, hogy a KVM nem éppen kezdő szint, de egyrészt sokkal fluidabbak a feltelepített oprendszerek, mint virtualbox-on, illetve virtualbox-on valamiért nem akar működni a DNS névfeloldás hasonló felállásban, azon még rágódom kicsit, addig is gondoltam megpróbálnám KVM alatt.

    Előre is köszönöm a válaszokat, és ha elfér itt akkor lehet majd még jönnék hasonló témájú kérdésekkel. :R

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák