Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Janos250 #7784 üzenetére

    A gazdi az, aki tudja a jelszót, ami valami 32 bites szám.
    Hogy mi? Ezt most látom először.
    Akkor ezért nem működik egy csomó RTOS parancs?
    Itt is vmi jogosultsági rendszer van? Meg kell szerezni a root jogot, vagy mi a szösz? :Y

    Igen, a delay() alatt tud futni másik task, így nem hal éhen szegény kutyus, mert a scheduler eteti
    Ezt a scheduler-t a mai napig nem értem. Elvileg úgy kéne működnie, hogy fix időszeletek szerint osztja el a cpu időt. Ha nem is adja át a token-t a task, az ideje lejártával kényszerítve kéne indulnia a következőnek.
    Ehhez képest meg simán reset-el a wdt. Pff... :W
    Persze a prioritás eredményezheti azt, hogy újra ugyanaz a task indul el. De a scheduler ettől még meg kellene, hogy szakítsa. ...És ilyen formán etetnie a wdt-t.

    igazából én sem teljesen értem, hogy miért nem futhatnak a többiek is, hiszen a loop prioritása is 1, meg Te is ugyanezt a prioritást adtad, de valahogy mégis megfogja a többit.
    Amúgy azt lehet tudni, hogy 0-20 közt a magasabb vagy az alacsonyabb érték a nagyobb a prioritás?
    Egyetlen egy youtube tutorial-ban találtam eddig utalást rá, de már régen volt.

    Az esp_task_wdt_feed() -et és az esp_task_wdt_delete() -et hiába teszed be, mert az csak arra a taskra hatásos, amibe betetted.
    Jó tudni. Ezek szerint a wdt is egy task kell legyen. Hardveresen nem lehet figyelni a dinamikusan meghívott task-ok garmadáját.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák