Hirdetés
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
its_grandpa
tag
válasz
2thletme2day
#21978
üzenetére
Rögtön az elején, ez így teljesen felesleges:
#ifdef __AVR__#endifEnnek van értelme (Adafruit lib):
#ifdef __AVR__#include <avr/power.h> // Required for 16 MHz Adafruit Trinket#endifBeraktam notepad++ ba a kódot, sorszámok az alapján.
A 101-ben kiírja a soros portra az óra értékét (MyDateAndTime.Hour), ezt ellenőrizd, tényleg 23:46 ?
A strip construktornak meg kell adni a ledek számát (LEDCLOCK_COUNT) ami nálad 252.
Ebben a kódban viszont csak 216. [link]Viszont a displayNumber fv-k hívásakor az offsetBy értéke ugyanaz.
Azt gondolom hibás a ledszalag címzése de majd a WS2812 guruk megmondják, én még nem programoztam ilyet.
Annyit tudsz még megtenni, hogy a 121 void displayNumber() fv.-ben a switch elé beszúrsz egy sort és kiíratod a soros portra digitToDisplay értékét, hogy lásd melyik digitet gondolja megjeleníteni.
Az Adafruit-nak van egy rakat example kódja a githubon, tesztelheted a szalagod /ledszám, szegmensek offsetje/ (simple.ino kis módosításával).szerk: a forrás linkjét berakhattad volna
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ekkold

