Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz Aryes #18079 üzenetére

    Régi Nokia töltő... elvileg a Wemos nem komálja a 3,3 V betápot, meg 5 V-on is vannak kütyük rajta. Meglátom, ez majd később kerül felhasználásra, egyelőre csak ötlet volt.

    Tápot USB-n kap, vagyis a Wemos csinál 3,3 V-ot, szép stabilan ott van. A GPIO12-re egy relé zárta a 3,3V-ot, tartósan rajta volt, most meg nem érzékeli, h van-e vagy nincs. De szoftveresen tudom high-re rakni. Szétszedem, átforrasztom, újraflashelem. Kb. 2-3 hete üzemel, nem volt probléma. A kapcsolást átraktam másik GPIO-ra, műxik, mint a korábbi is tette. Kollégám R pi és más bigyuszokat ismeri, Wemosa pont nem volt, de szerinte nem hibáztam, ez alap működés kell legyen. Esetleg az ócó klón nem olyan tartós, mint az eredeti...
    Arra gondoltam, h esetleg vmi ellenállást betenni oda, hogy ne direktbe kapja a 3,3V-ot, de high jel legyen azért (2 V körül legyen esetleg).

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák