Hirdetés
- Milyen RAM-ot vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Vezetékes FEJhallgatók
- Projektor topic
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Hisense LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tonermagus
aktív tag
Nagyon szépen köszönöm a leírásokat!
Akkor most a konkrét kapcsolás: (bocsi, munkaidőben vagyok, erre futotta
)
Bocsánat, elsőre nagyon kusza lehet (sokadjára is) a lényeg:
- A betáp egy 11,1V-os 3 cellás lipo 20C kisütéssel
- A lipo kábeleit Wago féle kapoccsal kettéosztom.
Bal oldali ág:
A fázis egy kapcsolóhoz megy, ami a másik ág vevőjéről kapja a vezérlést (Távirányítóról akarom kapcsolni az alsó ágat)
- A kapcsolóból továbbmegy egy UBEC-hez, ami a bejövő 11,1V-ot átalakítja 5V-ra.
- Erről az UBEC-ről kapja a tápot a 2db LED szalag (5V-os címezhető LED szalag).
- A led szalag vezérlése pedig a másik ág Arduinojáról érzekik.
Jobb oldali ág:
A wago féle kapcsolóból kapja a 11,1V-ot az ESC+BEC. Ez vezérli a motort, illetve a BEC ágán keresztül (ami szintén 11,1V-ról 5V-ra alakít) kettéosztva megy az Arduinohoz és a Flysky vevőhöz. Ennek egy csatornájára van rákötve a másik ág kapcsolója. Az arduino pedig a beérkezett jelek alapján vezérli a LED szalagot. Magától értetődő hogy a bal oldali ág csak akkor lehet áram alatt ha a jobb oldali ág is áram alatt van hiszen innen kapja a kapcsoló a jelet.
Kérdés: hova kössem az arduból a GND-t a másik ágban hogy működjön a LED vezérlés? UBEC után- LED elé tegyek be egy WAGO-t, és ott közösítsem?
Egyébként meg ez a kapcsolás jó? Leéghet valami?
Mellékág, egyáltalán nem fontos, csak hogy értsétek:
Hogy a kapcsolót miért a másik ágon lvő vevőről vezérlem?
1 kapcsoló lehet csak az egész áramkörben ami az ESC-be beépített kapcsoló lesz. A másik LED-es ágat is szakítani akarom, de mivel 1 kapcsoló lehet az nem jöhet szóba, közvetlenül a lipo után meg nem építhetek be kapcsolót, mert nem nagyon van olyan, ami elbír 20-30 ampert és esztétikus
Új hozzászólás Aktív témák
- APC SMX1500RMI2UNC - Szünetmentes tápegység - UPS - Új ára 770.000Ft
- F5 Networks Big-IP 1600 Enterprise LTM Local Traffic Manager Load Balancer- helyi forgalomkezelő ter
- 5db HP Thunderbolt Dock 120 W G2 dokkoló - töltő nélkül
- 10 db DELL K17A dokoló - USB C - Nagyobb tétel rendelhető
- 10 db Multimedia Speaker AX510 -Soundbar - Hangprojektor
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
)
ekkold

