Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
Aljasvip
#47822
üzenetére
Egy ismert jelenség, hogy az AMD a biztonságra játszik, vagyis akkora termékmennyiséget tervez (és ahhoz szabja a megrendelt wafer mennyiséget), amit az ismert piaci viszonyok között biztosan és lehetőleg jó marzzsal el tud adni. Ha valami nem jön össze, akkor is legfeljebb pár negyedévvel tovább árulnak valamit (RDNA2?), ha meg nagyobb a kereslet a vártnál, akkor örülnek a marzsnak. Nem kockáztat, nem próbál meg nagyobb mennyiséggel, alacsonyabb árréssel piaci részesedést szerezni.
Ennek nyilván van egy olyan oka is hogy ezt nem minden piacon lehet megtenni kis lépésekben. Elképzelhető, hogy akár 5-10x nagyobb mennyiség is kellhetne,.ami valóban komoly kockázatot jelent.
A Coreteksnek volt egy videója, amiben épp azt pedzegette, hogy Lisa Su-nak nagy köszönet és gratuláció mellett, azért, hogy felfuttatta a céget, át kéne adnia a székét valakinek, aki tovább tudja vinni, mert a biztonságra játszó lépésekkel örökre 2-3. Helyen marad a cég.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- GIGABYTE RX 9070 XT 16GB GDDR6 GAMING OC - Új, 2 év gari - Eladó!
- SAPPHIRE RX 9070 16GB GDDR6 PURE GAMING OC - Új, 2 év gari - Eladó!
- SAPPHIRE RX 9070 16GB GDDR6 NITRO+ OC - Új, 2 év gari - Eladó!
- ASRock RX 9070 12GB GDDR6 Challenger - Új, 2 év garancia - Eladó!
- SAPPHIRE RX 9070 12GB GDDR6 PULSE - Új, 2 év garancia - Eladó!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

