- Milyen monitort vegyek?
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Akciókamerák
- Házimozi belépő szinten
- Jól szellőző és átépíthető házakkal jelentkezett a Corsair
- Milyen egeret válasszak?
- Kötelező frissítésnek számít a Microsoft legújabb csomagja a Windows 11-hez
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- A fényes siker is lehet szög a koporsóban: gondban a MacBook Neo gyártása
Új hozzászólás Aktív témák
-
HSM
félisten
Igen, csaképpen ha a base clockon hajtod 1100-on, akkor ott a fogyasztása sem lesz olyan nagyon kevés, és nagyonnem passzív kategória.
Nagyon kíváncsi lennék egy ilyen összehasonlításra, mit tud a 290-es 900Mhz-en, és mit tud ellene egy baseclock-os 1100Mhz-es 970, megmérve a fogyasztást és a sebességet is, mindenféle antiboostok nélkül. Mondjuk tartok tőle, hogy ilyet vagy csinálok magamnak, vagy úgysem lesz. 
Nem a 290 változott volna meg, csaképpen odakerült volna a 290/290X vs 970 összehasonlításba a sok plussz mellé egy bazinagy mínusz is a 970 mellé. Ez azért korántsem mindegy. Az nem helytálló érvelés, hogy "ha eddig nem tetszett", ugyanis nem mindenki teheti meg anyagilag, hogy megjelenéskor egyből vegyen valami VGA-t, mert tetszik neki. Az új Nv-kkel lényegeset olcsósodott ez a teljesítményszint, emiatt jópáran vettek új kártyát ebben az alacsonyabb ársávban, és nem csak Nv-t, hanem jópáran olcsósított Radeont is.
Hogy kinek mi mennyire hangos, relatív. Nekem fél méterre a géptől, feltett hangszigetelő habos oldallappal teljesen jó volt 2500-3000rpm között a WF3 játék közben. Míg ugyanebből a gépházból ívesen repült ki a refi 7970, mert alulfeszelve, papíron alig forgó ventivel (talán 2000rpm, ha jól emlékszem) se tudtam megmaradni mellette, pedig amúgy az építési minősége nagyon tetszett.
A 780 sem éppen a halk működés mintapéldánya, tegyük gyorsan hozzá, kb. 300-500rpm van köztük, mégis ez komoly difi hangban. Az Nv pont elmegy azzal a hűtéssel sokak ingerküszöbe alatt, az AMD nem. Amúgy az Nv gyárihűtője picit más kialakítású, lehet ott nyertek még pár W-ot a 290-hez képest, kicsit jobbnak tűnik pl. a talp kidolgozása [link], és a kártya végében külön kis hűtő is besegít, míg AMD-nél mindent a nagy hűtőnek kell kivinnie.
A GTX480 kapott hideget meleget a hűtésére, okkal, annál azért jobb volt a ref 290, ettől függetlenül az is hasonló savat kapott.
Bőven vannak itt is vicces képek, videók, felszálló vadászrepülőkről meg hasonlókról. 
(#3578) Habugi: Semmi extra. Savanyú a szőlő, hogy nem kerültek be a konzolokba, meg úgy amúgy is tele a raktár eladatlan Tegra csippel... [link].
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Kecskemét és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen monitort vegyek?
- Heroes of Might & Magic: Olden Era
- Gitáros topic
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Hardvergyűjtemény, avagy amikre büszkék vagyunk!
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- További aktív témák...
- Lenovo Legion Slim 5 Ryzen 7 7840HS 16GB 1000GB RTX 4060 OLED 120Hz 1év garancia
- ÚJ Asus TUF A14 FA401 -14"2.5K 165Hz - Ryzen 7 260 - 32GB - 1TB - Win11-RTX 5060 -2 év gari - MAGYAR
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HP ProDesk 400 G2 Mini, i7-6700T,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Apple iPhone 15 Pro 256GB Új akku 12hó jótállás!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Nagyon kíváncsi lennék egy ilyen összehasonlításra, mit tud a 290-es 900Mhz-en, és mit tud ellene egy baseclock-os 1100Mhz-es 970, megmérve a fogyasztást és a sebességet is, mindenféle antiboostok nélkül. Mondjuk tartok tőle, hogy ilyet vagy csinálok magamnak, vagy úgysem lesz. 
Bőven vannak itt is vicces képek, videók, felszálló vadászrepülőkről meg hasonlókról. 
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

