Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HeavyToys

    senior tag

    válasz Patice #5842 üzenetére

    Én Patriot 1866 Vipre memóriával próbáltam. Az alap A55-ös, legolcsóbb Asrock minden gond nélkül ment vele.

    A Gigának alap BIOS-a van, tudom ez csak "külcsín" de Asroc-é, vagy más UEFI-s mellett nagyon ódivatú. Akkor pl alap dolog lenne egy ITX-es háznál a ventilátor vezérlés. Ezt a Gigabyte csak az APU esetében tudja, a rendszerventit már nem képes vezérelni. Szemben Asrock, aminél ha 4-pinesre 3 pines ventit dugsz, még akkor is vezérli. Apróságok, de sokat segítenek ám a mindennapi életben.

    Gigánál a boot 10-12 mp, amíg elindul a gép, Asrocknál 2-3 mp. Memóriákkal teljesen kompatibilis. Kingstone, Kingmax, Patriot, Corsair és Mushkinnel próbáltam, mindegyik tökéletes. Szóval nálam egyértelműen az Asrock a nyerő. Mellé még az alaplapi hangkártya is jobb, és nincs rajta a teljesen gatya ETRON chippes USB-3 vezérlő.

    Egyedüli előnye a Gigának, az 1-2 W-al alacsonyabb fogyasztás és az, hogy a szorzózáras (nem K-végű) procikat tudod benne tuningolni, de csak IDE módban és D-SUB kimenetet használva.

Új hozzászólás Aktív témák