- Milyen videókártyát?
- Házimozi belépő szinten
- Azonnali fotós kérdések órája
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
bambano #23498 üzenetére
Ohh, akkor ennek alászaladtam. Mondjuk másodszor, jobban átgondolva jó nagy overhead lenne a network és a központi elosztó szerver miatt...
Azt viszont nem mondanám, hogy nem érik el egymás memóriáit, mivel ezeket a VMeket szükség esetén realtime és runtime dobálja, észrevehetetlenül. -
bucihost
senior tag
válasz
bambano #23497 üzenetére
pont ez a lényeg, hogy nem akarok százezreket kidobni az ablakon, egy szabadidős hobby miatt
Általad linkelt oldalon 4790k csinált 16000+ pontot. az a proci cirka 100 rugó.
Én vettem egy 2 procis intel deszkát, 12 giga rammal, 2 db xeon L5520 prockóval, igaz az órajel nem bika, viszont ellenben a fogyasztás sem eget verő. Ezért a "pakkért" fizettem kb 45ezret (táppal együtt). Csinálok vele 14000+ pontot.
-
bambano
titán
válasz
lionhearted #23496 üzenetére
nem, ilyet nem old meg a cloud vezérlő.
ha te a guglitól rendelsz egy 32 virtual procis gépet, akkor rátesznek egy olyan vasra, amiben van 32 mag egyszerre és jónapot. azt, hogy két teljesen különálló pc-n fusson egy program több szálja, azt nem csinálja a cloud. az egyik vas nem látja a másik memóriáját, cache-ét és viszont.tehát ha te annyi virtuális magot szeretnél, ami nem fér el egy vason, akkor nem fogod megkapni. ha te ezt a sakkprogramot 32 magon akarod futtatni, az egy vason fog futni, amibe beletuszkoltak legalább 32 magot.
-
bambano
titán
válasz
Jim Tonic #23493 üzenetére
"Ha ebben igazad lenne, mindenki így csinálná": mondjuk elég hülyék lennének, ha egy specifikus problémára adott specifikus válaszom szerint csinálná "mindenki"
szerver alaplapot vegyen cég, szervernek. otthonra sakkot számoltatni clusterben szerintem felesleges. a xeonoknak egyébként sincs túl nagy fajlagos teljesítményelőnye. egy xeon mag nem hajt annyival többet a vele egykorú sima magnál, mint amennyivel többe kerül.
másrészt meg ha sokmagos xeont akarsz, van workstation alaplap is, amibe belefér két proc és még mindig olcsóbb, mint egy rendes szerver.
a ph! tényleg televan használt szerverekkel, csak rendes szervert látok túl ritkán meg elfogadható áron... van dögivel 32 bites xeonnal ibm x345 és társai... bekapcsolod, lefújja a képet a falról. mondjuk a hangjától meg a csótányok is elköltöznek, tehát van pozitív hozadéka is
[link] ebben, ha jól látom, van sakkra kihegyezett benchmark is. Ebben a legjobb proci, a xeon e5-2678vv v2 24549 pontot kap, a második helyezett core i7-5960x 23084-et, az árukban meg nagyjából kettes szorzó van, az 5960x 320 rugó, a xeon meg 350-nel több. Tényleg akarsz még xeont? a reg. ecc fbdimm ramjával? Egy intel szerver alaplap meg is áll 1000 dollárban, a ram is drágább...
de nekem mindegy, mit vesz, mindenki a maga szerencséjének a pogácsa.
-
válasz
bambano #23492 üzenetére
Amit linkelt, ott látható, hogy a 24 magos rendszeren elég jó eredménnyel zárt, azaz kizárt, hogy soros programról lenne szó.
Nem 32 cloud gépre teszem fel, hanem 32 gépen átívelő virtual gépre. Az erőforráskezelést a hostgépeket vezérlő oldja meg. Ha a Kuglitól rendelek egy 32 virtuális magos gépet, akkor egyetlen egy gépem lesz, 32 szállal. Ha ezen futtatom az egyébként párhuzamosított programot, akkor az biza mind a 32 szálon futni fog, még ha alatta valójában 32 különböző gép is van, vagy ha csak 2, teljesen mindegy. -
Mr Dini
addikt
Szép estét!
Megint lenne egy kérdésem, ahogy azt már megszokhattátok tőlem...
Feltettem a clamAV-t a nasra, mint víruskergetőt. Igen, tudom linuxra nem nagyon van vírus, nem is ettől félek... Hanem a wines gépek esetleg megfertőzhetik a nas-t, vele együtt pedig az összes gépet, ami aktívan kapcsolódik a hálózathoz...
Működik a cucc manuálisan, viszont nekem vmi olyasmi kéne, hogy ha új fájl kerül az xy mappába, akkor azt vizsgálja meg. Van arra lehetőség, hogy figyeltetek egy mappát rekurzívan és ha új fájl kerül be, vagy módosítódik, akkor vizsgálja meg a clamAV?
Köszi!
-
bucihost
senior tag
válasz
Jim Tonic #23493 üzenetére
Ennyire brutális teljesítményre azért nem vágyom... (vagyis de, de a pénztárcám nem... ).
Pedig egy Rybkák féle 100 magos Clusterrel kibékülnékEbből adódóan is gondoltam a home made kis költségvetésü megoldásra...
-
válasz
bambano #23490 üzenetére
- szerver alaplapot felejtsd el, feleslegesen sokba kerül. inkább vegyél töredék áron +2 alaplapot, és ha bedöglik egy, kukázd.
Ha ebben igazad lenne, mindenki így csinálná. Amúgy tele a PH is használt szerverekkel, azokból is építhet klasztert, ha akarja. Ezen kívül a méretre, kezelhetőségre sem árt gondolni. Hány számítógépet rakjon össze, hogy elérje egy dual xeon teljesítményét? Valószínűleg nem ok nélkül vettek már egyet.
A program amúgy több szálat képes kezelni, látszik a linkelt eredményeken.bucihost: Nem hinném, hogy olcsón, annál Te gyorsabb rendszer könnyen összeraknál. Vegyetek egy rack szekrényt, rakjátok tele, aztán hajrá, de brutál drága lesz.
-
bambano
titán
válasz
lionhearted #23491 üzenetére
az, hogy veszel tetszőleges egyszálon futó programot, majd felrakod 32 cloud gépre, és akkor attól hirtelen 32x gyorsabban fog menni, nincs. a cloudmemberek nem tudják a processzort, mint erőforrást, teljesen átlátszó módon megosztani.
az van, hogy a cloudban futáshoz van cloud api, amit ha felhasználsz a programban és úgy írod meg, hogy képes legyen a threadeket szétpakolni a node-okra és közöttük kommunikálni, ÉÉÉÉSSS az algoritmusod is olyan, akkor lehet róla szó, hogy kihasználod a cloudot.
speciel a sakk eléggé ilyen, nem olyan nagy dolog megoldani, hogy egy vezérgép "ránézésre" kiválaszt pár ígéretes lépés-lehetőséget, amit szétszór a cloud memberek között és utána azok mélységi elemzéssel lemásznak a játékfa mélyebb bugyraiba, és megmondják, mit érdemes lépni. persze ez elég elnagyolt megfogalmazás, de a lényeget jól mutatja.
vagy ott az időjárás előrejelzés, azt is azért lehet jól futtatni felhőn, mert a térképet felosztják raszer pontokra és minden pontra nagyjából ugyanazt az algoritmust le kell futtatni. berakják egy fájlba az aktuális mérési eredményeket, osztott tárhelyen, majd szétszórják, hogy melyik cloud member melyik rasztert számolja, és hajrá.
-
válasz
bambano #23490 üzenetére
"a cloud erre természetesen nem jó, csak akkor, ha a szoftver képes cloudon működni. olyan nincs, hogy sok gépet cloudba kapcsolsz és egy program az összes proci lóerőt kihasználja, ha nincs rá felkészítve." Ezt kifejtenéd? Akkor a sok cloud cumpute hogyan működik? Nem gondolnám, hogy egy virtuális gépen én már le tudnám kezelni a cloud akármilyét.
-
bambano
titán
válasz
bucihost #23485 üzenetére
"na szóval, ilyen klasztert mennyire macerás össze hozni?": semennyire.
többi hsz-hez:
- szerver alaplapot felejtsd el, feleslegesen sokba kerül. inkább vegyél töredék áron +2 alaplapot, és ha bedöglik egy, kukázd.
- a cloud erre természetesen nem jó, csak akkor, ha a szoftver képes cloudon működni. olyan nincs, hogy sok gépet cloudba kapcsolsz és egy program az összes proci lóerőt kihasználja, ha nincs rá felkészítve.inkább az a kérdés, mennyi zsetont akarsz belegórni a témába, mert lehet 40 rugóból is klasztert építeni, meg 400 millióból is.
-
bucihost
senior tag
válasz
lionhearted #23486 üzenetére
Köszönöm, utána olvasok! Egyenlőre hobby, de nagyon érdekel a téma
(#23487) Jim Tonic: Van egy "szerver". Dupla procis intel lap, benne 2 Xeon proci. összesen 8mag (16T). 12giga rammal. De lévén hogy szerver lap, tuningolni nem lehet, és sok esetben a 8(16)x2.23ghz elég karcsú.
Ezért gondolkoztam rajta, hogy ha már van itthon több asztali gép is (i7, i5, q6600[OC]) akkor miért ne használjam ki mind a 4 gép erőforrását. -
GoZoL
senior tag
válasz
lionhearted #23477 üzenetére
Holnap kipróbálom, vas is megjött szóval éles teszt következik!
-
válasz
bucihost #23485 üzenetére
Engem azért érdekel, hogy ez ilyen hobbi, néhányan összeülnek típusú elgondolás, vagy ezzel komolyan akarsz kezdeni valamit.
Valószínű, hogy nem írsz új sakkmotort, tehát amit az és a futtatókörnyezete tud, azt tudja, és kész. Innentől kezdve csak azzal tudsz dolgozni, hogy egy cloudban menedzselt gépparkkal virtualizálsz egy gépet, amin ez a szoftver futni fog, így megkapja közel az összes erőforrást az összes géptől. Az erőforrások szétosztása a host OS feladata, tehát azzal a programnak nem kell foglalkozni.
Otthoni hobbi célra az Ubuntu+OpenStack páros lehet nyerő, 10 gépig ingyenes. Már egyszer linkeltem, de újra [link]
Ha komolyan érdekel, de nem akarsz/tudsz vele foglalkozni, akkor ezt megcsinálja neked a Google/Amazon/Azure is, hogy csak a nagyokat mondjam... gépidőt megveszed, és akkora gépet kapsz, amekkorát akarsz. -
#59070464
törölt tag
1. A Mutt klienst lehet olyan email szolgáltatással használni, aminél kétlépcsős azonosítás be van állítva?
2. Abban az esetben, ha nincs lehetőség application-specific password létrehozására? -
bucihost
senior tag
válasz
Jim Tonic #23481 üzenetére
Alap esetben egy party 2x20 percből és kb 50-50 lépésből áll.
Ebben az esetben mindkét félnek 20 perce van meglépni a lehető legjobb lépéseket.
Viszont "gondolkozni" 2x20 perc.sacc 20 másodperc van 1 lépésre, maga a "lépés mélysége" (hány lépést lát előre), függ ugye attól, hogy hány maggal és persze milyen órajelen dolgozik a proci.
Van a sakk progiknál egy úgynevezett KiloNode mértékegység.
"1kn/s = 1000 moves Per second"Minél erősebb a proci, annál nagyobb a Kilinode/s értéke.
ITT egy toplista, melyik proci, hány maggal, milyen órajellel mekkora kn/s-t produkál.
-
válasz
bucihost #23478 üzenetére
"Cluster" van linux alatt, de ennek ugye több szintje is van. Megírhatod a programot úgy, hogy kommunikáljon egymással, megírhatod olyan nyelven, aminek a futtató környezete képes szétosztani a feladatot, illetve használhatod a mostanság menő kláudot, amikor az OS-t a háttérben "összekötik", és neked egy virtuális gépen egy szuperszámítógéped van. Az utolsóra egy példa: [link]
-
bambano
titán
-
bucihost
senior tag
válasz
Jim Tonic #23474 üzenetére
Az egy dolog, hogy mi a minimális HW igény...
Amíg 1 magops proci 15 lépést tud előre leelemezni, addig egy 4 magos 30-at.
Szóval igen is számít a proci, magok száma, órajel, stb stb stb.Pl: Renderelés. a programnak nincs nagy HW igénye, de minél nagyobb a HW annál gyorsabb a folyamat...
(#23475) bambano: igaz
(#23476) Sonja: ismerem, de az más világ volt. azóta sok program gyártó inkább a wines vonalat támogatja
-
Sajnos ebben nem tudok most segíteni, nem ülök előtte és nincs manpage (nincs CLI/dokumentáció, ami könnyítene). Ha nem találod meg a beállításaiban, vagy nincs ilyen lehetőség a ~/.remmina alatt, akkor passz.
Alternatíva: [link]
vagy xfreerdp -d [domain] -u [user name] -p [password] -f [ip]Auto indítás LXDE alatt: lxsession-edit
Vagy kézzel .desktop fájl a /home/username/.config/autostart alá.Remélem segítettem.
-
bambano
titán
válasz
bucihost #23469 üzenetére
[link]:
"1995 DEC releases OpenVMS 7.0, the first full 64-bit version of OpenVMS for Alpha. First 64-bit Linux distribution for the Alpha architecture is released."
"2001 Linux becomes the first OS kernel to fully support x86-64 (on a simulator, as no x86-64 processors had been released yet)."
"2006 Microsoft releases Windows Vista, including a 64-bit version for AMD64/EM64T processors..."szerinted?
-
válasz
bucihost #23472 üzenetére
Az lehet, de mindegyik processzor számol. Egy Excel is fut gyengébb processzoron is, és egy erősebb processzortól nem lesz okosabb. Sok függ a sakkprogramtól, hogy mennyire terheli a processzort, de egy gyengébb processzortól maximum csak a lépés tart tovább, és ez lehet észrevehetetlenül több.
Közben ránéztem az 5 legjobbnak ítél sakkmotor HW követelményeire, és otthonra egészen minimális követelményeket írnak. Mire kell klaszter?
-
bucihost
senior tag
valóban, most hogy vissza olvasta elég nagy baromságot írtam
na próba2:
szóval régen, még a kezdetekben valami olyasmit olvastam, hogy a linuxos 64 bit nem volt "teljes értékű".
"A 64 bites processzorok 64 bites szoftverrel érik el a legjobb teljesítményt."
Fanatikus "program sakkos" vagyok. Itt ugye az a lényeg (első sorban), hogy kinek milyen erős a programja, valamint a procija.
Maga a program (sakk motor) megvan írva linuxra is. Kérés, hogy a Linux hogy áll a 64-bit el... (nem tudom máshogy megfogalmazni
)
A cluster meg másodlagos, mert ha más a 64 bit se megy akkor nem erőltetem a clustert.
-
-
GoZoL
senior tag
válasz
lionhearted #23464 üzenetére
Sikerült megcsinálni amit írtál. Már csak egy kérdésem lenne. Hogy ehet azt megcsinálni, hogy a remmina automatikusan induljon majd a mentett konfigot be is töltse. Köszönöm!
-
bucihost
senior tag
Sziasztok!
Cluster téren próbálkozott már valaki?
3-4-5 gépet szeretnék össze "kapcsolni", proci használat lenne a fő cél.
Win el halott ügy, viszont állítólag linuxon "egyszerűbb" és járhatóbb az út.
Rendszer... Ubuntu / debian vonalon gondolkozom.
Esetleg van valami jó leírása valakinek hozzá?
Más: Linux 64 bit téren most milyen? "Teljesítményben" tud annyit mint egy x64 win?
-
GoZoL
senior tag
válasz
lionhearted #23464 üzenetére
Köszönöm a segítséget, örök hála mindenkinek, még jelentkezek!
-
Ahogy korábban javasolták, legegyszerűbben a minimal telepítővel jársz. [link]
Ennek a lényege, hogy minden lényeges csomagot a netről, a legfrissebb verzióval tölt le. A telepítője nem pilótavizsgás, ncurse alapú, végigvezet minden lényeges ponton...a végefele lehetőség van a főbb DM telepítésére, ekkor kell jól választani: [link] Ez a Tasksel, innen kell neked szerintem a Lubuntu minimal. Aztán, ha elindul, akkor jöhet az RDP kliens. -
Mr Dini
addikt
válasz
Mr Dini #23444 üzenetére
Húú! Ezzel a debootstrappel csak a szívás van. Leszedtem egy viszonylag friss verziót, ki is csomagoltam és látom, hogy nem configure-s a telepítés, hanen egyből make-kel kell feltenni... Ezzel csak annyi a bibi, hogy a nasomon a gyökérben lévő rendszermappák (konkrétabban semmi) sem írható és nem is lehet azzá tenni. Nem is lenne értelme, mert csak egy ramdisk, ami rebootkor visszaáll. A rendes írható linux az a /ffp könyvtárban van. Ezt a configure segítségével könnyű kiküszöbölni a --prefix=/ffp kapcsolóval. És akkor úgy buildeli le a cuccot, hogy minden oks.
Tudom, a make esetében is lehet ilyesmit csinálni, mégpedig a DESTDIR=/ffp hozzáadásával. Szépen fel is megy a cucc, de sajnos a fájljait a /usr/share/debootstrap mappába akarja írni. Nem is találom, hol van ez a könyvtár deklarálva benne. Végső kétségbeesésemben eresztettem rá egy sed-et, de az meg vmit tönkrevágott...
Van valami más lehetőség az ubuntu chroot megkaparintásához?
Vagy Ti hogy csinálnátok ubuntut diskless/thinpc módban?
Köszi!
-
Raynes
tag
válasz
Jim Tonic #23460 üzenetére
Ubuntu minimal vagy Debian miminal vagy Arch is jó, azok talán 2 gigára is felmennek, igaz kell szabad hely is a töredezés elkerülése miatt, cs-ordultig telt partícióról rendszert használni nem lehet.
Esetleg külső, USB háttértárat kötni rá, és arra telepíteni, vagy csak a /home-ot vagy még 1-2 mappát áttenni arra.
Mondjuk már mindegy, ha az AntiX bevált, annál a többiek sem kisebbek már számottevően. Vagy a 4 gigás Flash helyett betenni egy legalább 16 gigásat, nem drága már, főleg, ha nem gyors, márkás példányt vesz az ember, és arra már bármi normálisan felfér.
-
GoZoL
senior tag
Antix-al sikerült, Remmin-át telepített és szépen becsattant a szerver alá. Már csak az automatizmust kell megoldanom, hogy indulás után egyből a csatlakozás induljon.
gery2123: Ennyire haladó nem vagyok mindjárt megnézem mi az az Openbox.
-
GoZoL
senior tag
Lehet egy kicsit másképp kellene megközelíteni a problémámat.
A régebbi gépen amin linuxot szeretnék futtatni, 1200 MHz CPU, 1024 MB DDR2 ram és 4 GB flash tárhely van . Erre kellene nekem egy linux diszt. amin elfut egy rdp kliens ami be tud lépni windows server 2012 alá. Tiniycore linux elég herélt az xfeerdp-t se tudom rárakni. Tudtok ajánlani egy másik linux verziót? Köszi. -
GoZoL
senior tag
Sziasztok!
Átirányítást kaptam a kezdő csoportól ide:
Régebbi Pc-re szeretnék telepíteni egy linuxot (pl tinycore) amit arra használnék, hogy windowsos terminal szerver alá csatlakozik be. Windows Server 2008 R2 alá tökéletesen kapcsolódik, de Windows Server 2012 r2 alá nem.
Kliens oldalon az rdesktop 1.8 verziójával próbálkozok ott a hiba: Failed to connect, CreedSSP required by server.
Szerver oldalon: Az RDP-TCP figyelő kapcsolatot kapott. Ez nem hibaként jelentkezik csak információként.
Szerver oldali napló:
- System
- Provider
[ Name] Microsoft-Windows-TerminalServices-RemoteConnectionManager
[ Guid] {C76BAA63-AE81-421C-B425-340B4B24157F}
EventID 261
Version 0
Level 4
Task 0
Opcode 0
Keywords 0x1000000000000000
- TimeCreated
[ SystemTime] 2016-02-02T08:30:21.997128300Z
EventRecordID 51765
- Correlation
[ ActivityID] {F42085C1-B8D6-428C-A147-1434F1070000}
- Execution
[ ProcessID] 1716
[ ThreadID] 3308
Channel Microsoft-Windows-TerminalServices-RemoteConnectionManager/Operational
Computer TS2
- Security
[ UserID] S-1-5-20
- UserData
- EventXML
listenerName RDP-TcpKöszönöm előre is!
-
Jester01
veterán
válasz
Raynes #23446 üzenetére
Gugli szerint az fps-el átváltod másodpercre és az pontos lesz.
"If you are using a recent version of ffmpeg (> 2.1), transcoding (that is, using anything but -c:v copy), -ss will always be frame-accurate."Azt meg simán le tudod kérdezni a folytatás előtt, hogy eddig mennyi kocka van kész (biztonság kedvéért levághatsz valamennyit a végéről).
-
Raynes
tag
ffmpeg -i concat:"1.ext|2.ext|3.ext|4.ext|5.ext|..." out.ext
Most akartam tesztelni ezt a megoldást, de még mielőtt belefogtam, még egyszer átgondoltam, és rájöttem, hogy kivitelezhetetlen. Ugyanis elindítom a film konvertálását, eljut mondjuk a 10000. frame konvertálásáig (bár ez is necces, mert nem látni), a 10001.-et már nem fejezi be. Legközelebb, ha elindítom, hogyan tudom megmondani az ffmpegnek, hogy a 10001. frame-től kezdjen konvertálni? Másodpercre is meg lehetne adni, hogy honnan folytassa, de a konvertálás nem másodperc alapú, hanem frame alapú.
-
-
Mr Dini
addikt
válasz
Jester01 #23443 üzenetére
Ahogy nézem igazából 3 fontos dolog van ebben az imageben. A vmilnuz, az initrd és a filesystem.squashfs.
Utóbbi tartalmazza a fájlrendszert. Ezt tölti be a ramba igen, read-writenak (írhatónak).
Namost nekem tulajdonképpen csak az kéne, h kikapcsoláskor mentse bele ebbe a cuccba a módosításokat.
Ez az unionfs számomra ismeretlen... Google sem segített sokat, csak azt tudtam meg, h mi ez. Azt nem, h hogy lehet használni...
Szerk.: ha jól sejtem, akkor a debootsrepre van szükségem az nfs fájlrendszerhez. Na majd holnap kipróbálom!
Ui.: köszi a gyors választ!
-
Mr Dini
addikt
Üdv ismét!
Már régóta keresem a megoldást az ubuntu live pxe bootra. Csak az nfs-es megoldás akart működni. Viszont valamiért a nas, amire felhegesztettem a pxe-t v2-es nfs-t használt gyárilag. És amikor a cucc megpróbálta felcsatolni a távoli nfs megosztást /cdrom -nak, gondolom, h leszedje pl a filesystem.squashfs-t stb kaptam egy rakat Protocol not supported -es hibát.
Sajnos sokáig nen jöttem rá, mitől lehet ez, de mostmár picit tapasztaltabb vagyok linux téren és fordítottam magamnak egy friss nfs-t. Nos a probléma egyszerű volt. Van a server side (szerver oldal) egy v2-es nfs-sel és van egy client side (kliensoldal), ami gondolom v3-as nfs-t használna. Lefordítottam egy v3-ast és láss csodát...! Működik!
A távoli nfs share a kicsomagolt ubuntu iso-t tartalmazza. Viszont szeretném diskless módban használni a live helyett. Tehát szeretném, ha le tudná menteni a módosításokat az nfs megosztásra, vagy bárhová, csak következő bootra a változtatások is menjenek. Mindenhol csak azt a választ kapom, h lehetséges, sajnos a módját még nem sikerült megtudnom. Így Hozzátok fordulnék, hogy egy ilyet hogy is lehetne összehozni? Egyáltalán lehetséges?
Köszönöm
, szép estét!
-
Jester01
veterán
válasz
alvarezlopez #23438 üzenetére
Azért egy libgl letörlés nem vágja haza az oprendszert, főleg ha amúgy is terminálozol. Visszarakni is 1 parancs.
-
spammer
veterán
válasz
alvarezlopez #23438 üzenetére
Örülök, hogy tetszik, minél jobban megismered, annál jobban szeretni fogod.
És jó hozzáállás, hogy utánaolvasol a dolgoknak.
Arch Wiki a barátod lesz lesz a későbbiekben is, de ha mégis elakadnál valamivel, várunk az Arch topikban.
-
alvarezlopez
tag
válasz
spammer #23425 üzenetére
Elég mélyen utánaolvastam a két disztrónak, amiket javasoltál. A választásom az Antergosra esett, sőt majdnem Arch Linux lett belőle. De a telepítési dokumentáció felénél úgy döntöttem, hogy ez utóbbit halasztom. Majd egy év múlva ha lesz bennem megint elég craft valami újra. Most egyelőre nagyon leszívott az a sok informálódás, amit úgy összességében a linuxba fektettem az elmúlt hetekben.
Nem volt könnyű egyébként az Antergossal sem a kezdet, először az nvidia driver telepítésnél hazavágtam az oprendszert úgy ahogy van, mert azt olvastam, hogy le kell törölni "mesa-libgl" csomagot, de sajnos ebben a doksiban, nem írták, hogy az nvidia csomag nem tartalmazza az nvidia-libgl -t. Na mindegy. Másodikra nem felejtettem ki és összejött
Zárójelben megjegyzem annyira, hogy az nvidia-libgl telepítésénél fel is ajánlja, hogy lecseréli a "mesa-libgl", azaz nekem már nem kell törölgetni.
Ja és mindezt terminálból, mivel a Pamac (Add/Remove Softwares) tegnap óta nem működik az új pacman5 miatt. Erre is csak azért jöttem rá, mert a Live USB demójában elindult, de a feltelepített (frissített) rendszeren már valamiért nem akart működni.Na lényeg, ami lényeg nem akarok túl sokat offolni. Annyi, hogy kezdem megízlelgetni az Arch pikantériáit, és amilyen idegesítő, annyira szerethető a rendszer
Szóval kösz az ajánlást, baromira bejön a disztrónak a szellemisége, működése. Azt hiszem, most maradok ennél egy darabig.
-
bambano
titán
válasz
olivera88 #23436 üzenetére
dede, ez eléggé egyforma. ha minden fájlban az elején szerepel a Creator meg a Jasper string, kis szerencsével még akár ugyanazon a pozíción is, akkor az erre való rákeresés eredménye tökéletesen megfelel arra, hogy szétválaszd az érvényes fájlt a csupa nulla fájltól.
-
Siriusb
veterán
válasz
CPT.Pirk #23415 üzenetére
Bocs, hogy csak most reagálok. Köszönöm válaszod. Lehet mutatok egy-két képet, és dönetenek az xfce és lxde közt.
Az ilyen automatikus frissítésektől félek, de ha ilyen pozitív tapasztalatod van vele, tényleg meg kellene próbálni.
(#23416) brickm
Ubuntu? Határozott nem.Elég volt két év belőle, azzal kezdtem a linux ismerkedésemet.
-
olivera88
veterán
válasz
CPT.Pirk #23427 üzenetére
Van. Ez jobban hangzana valóban.
Akkor irok inkább amoda, de megmutatom azért itt is.
Ez futtatás scriptje, a letöltéshez másik van.
#!/bin/sh
python /home/oliver/Magics-PCP,T_script/arpegepcpmslvhu_72.py
python /home/oliver/Magics-PCP,T_script/arpegepcpmslhu_72.py
python /home/oliver/Magics-PCP,T_script/arpegepcpmslsrb_72.pySZERVER='név'
FELHASZNALO='felhasznalol'
JELSZO='jelszo'ftp -n -v $SZERVER << EOF
ascii
user $FELHASZNALO $JELSZO
prompt
cd ARPEGE
bin
send ARPEGEPCP72.png
send ARPEGEPCPHU72.png
send ARPEGEPCPRS72.png
exitEOF
Bambano A hashokra gondolsz?
-
-
Mr Dini
addikt
Sziasztok!
Az adb-t, azaz az android debug bridge-et szeretném felvarázsolni egy linux kerneles arm5 procis nasra. Az adb csomagot lefordítottam, de nem ismeri fel a mobilom. Pedig lsusbre kiböki a telefonom nevét idját stb... Még azt is, h usb debbuging mode... ---> ha jól értelmezem a gép felismeri, csak az adb nem.
Kicsit rágugliztam. Azt írták udev rule-t kell állítani az eszköz azonosítójával stb. Ok, lefordítottam az eudevet. (Alapból nem volt rajta udev, mert vmi hotplug systemmel csatolja az usbket) Ez működni látszik. Szépen létrehoztam a szabályt és újraindítottam debug módban az (e)udevet. Látszott, h szépen be is importálja a szabályokat. Egyetlen furcsaság, h a szabályban csoportnak a plugdev van definiálva. Ilyen csoport pedig nincs a groups kimenetében és az ude is dob rá egy figyelmeztetést... Groupot hogy lehet létrehozni? (Ezt a plugdevet)
Egy másik külföldi fórumon azt írták, h az usb modeswitch is kell a csatoláshoz néhány esetben. Nos ezt is lefordítottam és létrehoztam egy szabályt. Majd a fórum azt írta, h adjak ki egy parancsot (ezt a pasteben olvashatjátok), de ezt dobja rá: [pastebin]
Nekem ez eléggé bűzlik és eddig még nem találtam rá
megfelelő dezodortmagyarázatot...:
Send Sierra control message
communication with device stopped. May have switched modes anywayUi.: sorry, ha egy picit off, az android topikban próbáltam először feltenni a kérdést, de nem kaptam rá választ...
-
bambano
titán
válasz
olivera88 #23426 üzenetére
a unixoknak (ellentétben má$ oprendszerekkel) az a mániája, hogy a fájlok első néhány karaktere alapján dönti el, hogy mi van bennük. A shell szkript mindig #!-lel kezdődik, a postscript %!PS-Adobe stringgel, stb.
ha szerencséd van és normálisak voltak a túloldalon, akkor az alapadataid fájlja is egy fix szignatúrával kezdődik, ezt kell ellenőrizni az elején.ha nem stimmel, gáz van.
-
olivera88
veterán
Van egy kissé egy kissé érdekes dolog. Nem tudom a bash képes lenne e megoldani? Leírom miről lenne szó.
Időjárási modellt futtatok, vagyis helyesebben mondva modell adatokat dolgozok fel meg Debianon. Automatikusra van megcsinálva minden hogy weboldalon tudjon frissülni magától a modell kimenet. Van egy bash script ami letölti az ún grib fájlokat a kellő időpontban. Aztán ha letöltődött akkor lefut egy python script ami alapján elkészül a modell kép és feltöltődik a szerverre. Na az lenne gondom evvel hogy van mikor hibás fájl töltődik le a szerverről, vagy 0 bájtos vagy 80-100 mega körüli üres fájl, és ilyenkor az van h üres térképet generál a megjelenítő program, és üres térképet tölt fel az oldalra.
Ezt mivel lehetne kiküszöbölni h ha hibás fájlt töltődik le akkor ne futtassa le a python scripteket amivel készül a térkép. Én olyasmire gondoltam hogy ha a fájlméret nem stimmel, több mint 43 mb vagy kevesebb mint 39 akkor nem futtatná le. Nem ezt bashban meglehet e csinálni?
Egy bash script inditja el a python scripteket, python elérési út név.py -
spammer
veterán
válasz
alvarezlopez #23424 üzenetére
Ez nem igazán haladó téma, de ha már úgyis válaszolok: a megoldás egy olyan disztró, ami gördülő kiadású (rolling), azokban folyamatosan friss(ebb) csomagok vannak. Kezdetnek próbáld a Manjaro Linuxot vagy esetleg az Antergost. Az előbbi egy Arch Linux fork, utóbbi meg egy GUI installer + pár előre konfigurált dolog, de lényegében Arch Linux.
-
alvarezlopez
tag
Sziasztok!
3 hónapja használok Linux Mint 17.3 -at, miután novemberben sikeresen elkaptam a CryptoWall 4.0 -t. Olyan ember vagyok, aki mindig gőgösen megmosolyogta, azokat akik ehhez hasonló dolgok miatt panaszkodtak. Erre tök váratlanul én is bekaptam, ne kérdezzétek hogyan. Próbáltam visszakeresni mikor vétettem, különböző logokban, de nem sok sikerben volt részem, hagytam is a fenébe. Na mindegy ez csak egy amolyan zárójeles bevezetés, hogy elmondjam, hogy tértem át Linuxra.
Viszont, amiért most ide írok, az az hogy tudnátok -e ajánlani olyan disztribúciókat, amelyek rendelkeznek, olyan "Software Center" -el, ahol nem 2 éves appok vannak. Mert baromi idegesítő, hogy azok a szoftverek amiket rendszeresen használok, leszámítva a FireFox-t, egytől egyig nekem kellett buildelgetni, mert ugyan az appcenterben ott van, de olyan régi verziók amelyek, kb. semmivel nem kompatibilisak már, vagy iszonyat buták.
Egyébként ezt leszámítva kifogástalannak tartom a rendszert és imádom, jó ideig nem akarom látni a Windowst. Egyetlen dolog, ami hiányzik az tényleg a naprakész programok elérése gombnyomásra. Sajna a ppa -s megoldásra, nem minden program esetén találtam lehetőséget, pedig az lenne az igazán szép.
-
brickm
őstag
válasz
CPT.Pirk #23421 üzenetére
Az asus notin az rf kill-t rendszeresen csinálta nekem a debian.
"• RF Kill blokkolás esetén:
#apt-get install rfkill
# sudo rfkill unblock all
# rmmod ath5k && modprobe ath5k
# rm /dev/rfkill
# sudo iwconfig wlan0 txpower auto
*Ha aktív WLAN adapterrel indítjuk a rendszert, nem blokkol az RFKILL!
ELSŐ ÚJRAINDÍTÁS UTÁN a rendszer frissítése előtt ndisgtk -el telepítsünk windows-os wifi drivert."Volt fizikai on off kapcsoló a wifihez. Ha az offban állt,amikor elindult a kernel, nem bírtad bekapcsoltatni vele a wifit... Csak fizikai bekapcs plusz restart segített.
-
brickm
őstag
válasz
CPT.Pirk #23419 üzenetére
Tuti.de holnap meglesem.
Azért él bennem ennyiere,mert az ntfs 3g csomag nálam valamivel akadt és nagyon lelassult minden művelet,aminek köze volt a guihoz. Valami más ntfs kötetkezelőt használtam...csináltam ilyen házi tutorialt is debian 6ra,megkeresem,abban leirtam mi mivel akadt nálam és mi oldotta meg az efféle gondokat. -
brickm
őstag
válasz
CPT.Pirk #23417 üzenetére
A 6ban ment az ntfs read/write?
Nekem ugy rémlik telepiteni kellett az ntfs csomagot..legalábbis az íráshoz...
Holnap felteszem VB-ba, meglesem.Erősebb gépekre meg a linux mint mate-et szoktam amugy ajánlani.
A hw-kérdéskör azért érdekes mert pl nekem elég standard hardvereim vannak( 2015mc pro)
És csak az ujabb linuxok mennek driver hekkelés nélkül tökéletesen. A régebbi 7éves asus notin, dettó. Wifi,meg vga driverrel van mindig gond... pedig a macben ugye standard intel plusz nvidia van, legtöbbször pedig az amd,radeonnal volt régen gond linuxnál..legalábbis nálam. -
-
brickm
őstag
válasz
Siriusb #23414 üzenetére
Én ilyen célra gyenge gépre a lubuntut teszem. Asszem gyárilag van benne wine is.
Meg pár jó cucc alapból. A debiannal nekem mindig külön kellett java,flash plugint tenni,meg wifi deivert..ntfs kezelőt..stb Bár én a 6ost használtam annó utoljára...
A debian 7 viszont már ezeket tudta asszem alapból. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Siriusb #23414 üzenetére
Igen, minden kérdésedre. Mondjuk az lxde-s Debian verzió talán jobb, mert az olyan mint az XP volt.
Btw. be tudod állítani a Debiant, hogy frissítsen magától, valamint még a flashplugint is meg tudod csinálni ilyenre. A családban lévő Debian telepítések már több mint 1 éve mennek így önfrissítő módban.
Speeedfire: jaja.
-
Siriusb
veterán
Egy régebbi gépre, amin XP fut, fel kellene rakni valamit, ami stabil és nem kell macerálni (nem akarom karbantartani
).
Még mindig a debian a jó választás? Melyik verzió? Xfce jó lesz asztali környezetnek, remélem még mindig nem túl erőforrás-igényes? Ha jól tudom, csak CD író van benne, szóval vagy CD méret, vagy pendrive-ot kellene készíteni, remélhetőleg boot-ol róla. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Speeedfire #23411 üzenetére
Jah értem mit szeretnél. Viszont szerintem nem megoldható a teljes értékű Linux telepítés azokra a telókra. Neked egy boot képes img fájlt kellene gyártani ami megfelel a telóban lévő flash fájlrendszerhez, valamint ami tartalmazza a telóban lévő SOC minden kellékét, meghajtóját, stb.
Ez utóbbi a nagyobb probléma. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Speeedfire #23409 üzenetére
De egy rendes DAC-ot pl. I2S-en hajtasz meg, a telefonban nincs olyan.
Javaslom szerezz egy alap Raspberry PI1-et, tedd rá ezt a modult: [link] -az a dac még jól is szól- és tegyél rá egy RuneAudio Linuxot: [link]
Dugj rá egy régi wifi stivket, így kapsz egy otthoni webszervert, amit telefonról vagy akármiből tudsz böngészőből kezelni, az meg lejátszik hálózati megosztásról, pendriveról vagy netrádióról.
Nekem ez így kompletten be lesz építve a készülő nagyobb csöves erősítőmbe.
-
Speeedfire
félisten
válasz
Neil Watts #23408 üzenetére
Igazából a következő dac+amp-ba szánnék egy eszközt van 2 használaton kívüli telefon is itthon, az egyiket befognám. Zene lejátszás, remote lejátszás lenne a cél.
Ez az ubuntu touch nem lenne rossz, de ahogy látom inkább a nexus-ok vannak támogatva. Más nem nagyon. -
válasz
Speeedfire #23407 üzenetére
-
Speeedfire
félisten
Létezik már valami épkézláb megoldás arra, hogy androidos eszközre linux rendszert lehessen tenni? Anno láttam próbálkozásokat, de egyik sem volt tökéletes.
-
ahoi
az történik, hogy úgy néz ki, mintha a rendszer brahiból végigpróbálgatná mindenféle fájlrendszerként bemountolni a(z egyébként RAID részeként élő) partíciókat.
tehát így néz ki a dmesg[Fri Jan 8 16:39:42 2016] EXT4-fs (sda1): VFS: Can't find ext4 filesystem
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] EXT4-fs (sda1): VFS: Can't find ext4 filesystem
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] EXT4-fs (sda1): VFS: Can't find ext4 filesystem
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] XFS (sda1): Invalid superblock magic number
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] FAT-fs (sda1): utf8 is not a recommended IO charset for FAT filesystems, filesystem will be case sensitive!
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] FAT-fs (sda1): bogus number of reserved sectors
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] FAT-fs (sda1): Can't find a valid FAT filesystem
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] FAT-fs (sda1): utf8 is not a recommended IO charset for FAT filesystems, filesystem will be case sensitive!
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] FAT-fs (sda1): bogus number of reserved sectors
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] FAT-fs (sda1): Can't find a valid FAT filesystem
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] VFS: Can't find a Minix filesystem V1 | V2 | V3 on device sda1.
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] hfsplus: unable to find HFS+ superblock
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] qnx4: no qnx4 filesystem (no root dir).
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] You didn't specify the type of your ufs filesystem
mount -t ufs -o ufstype=sun|sunx86|44bsd|ufs2|5xbsd|old|hp|nextstep|nextstep-cd|openstep ...
>>>WARNING<<< Wrong ufstype may corrupt your filesystem, default is ufstype=old
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] ufs_read_super: bad magic number
[Fri Jan 8 16:39:42 2016] hfs: can't find a HFS filesystem on dev sda1és ez így minden partícióval szerepel.
fennakadást nem okoz, minden működik, de zavar a dolog.
mi baja van? -
válasz
zserrbo #23401 üzenetére
Szia!
SSL-t csak saját tulajdonban lévő domainre tudsz igényelni ebben az esetben (Mivel sem a duckdns sem pedig a gandi.net nem a tiéd, így értelemszerűen nem).
A Cloudflare rendszere is ad ingyen ssl-t, ott az adott domainhez tartozó webfwlülwten át kell állni a CF nézszervereire és kész. (persze itt is saját domain esetén).
Üdv. core2
-
Raynes
tag
Igen, ezt én is tudom, és ki fogom próbálni, de az ilyen összeillesztgetésekkel az a baj, hogy sérül a VBR-map, és emiatt elcsúszhat a videó- és az audiósáv időbeli szinkronja, illetve lehet, hogy nem lehet majd beletekerni a videóba. Szóval kicsit gányolásgyanús. Vagy tévednék?
-
McSzaby
őstag
Hi,
valaki csinált már Nagios HA-t? 2 node-s rendszert kéne kialakítanom, de még nem tudom miként álljak neki. HA PRoxy nem játszik, mert ebben az esetben plusz vm-ket igényelne, illetve az is egy SPOF lenne. Linux HA-n gondolkoztam, de nem tudom mennyire lesznek konzisztensek az adatok a két node között.
-
croixleur
csendes tag
SMTP szervert be lehet úgy állítani hogy sikertelen/sikeres esemènynèl levelet küldjön?
-
zserrbo
aktív tag
Adott egy duckdns DDNS szolgáltatás, amit használok. Néztem a StartSSL kínál ingyen SSL-t, de elakadtam a domain validálásnál. Kellene egy mail cím, amit elérek.
e28258851691ef48cf984d8c8b0150f6-1702436@contact.gandi.net
postmaster@duckdns.org
hostmaster@duckdns.org
webmaster@duckdns.org
postmaster@xy.duckdns.org
hostmaster@xy.duckdns.org
webmaster@xy.duckdns.orgEbben tud valaki segíteni, hogy kb mit kellene csinálnom? Link is jó.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen videókártyát?
- Házimozi belépő szinten
- Azonnali fotós kérdések órája
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Milyen autót vegyek?
- Autós topik
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Bomba ár! HP EliteBook 845 G9 - Ryzen 5 6650U I 16GB I 512SSD I 14,1" Touch I Cam I W11 I NBD Gari!
- Olcsó laptop! Lenovo Ideapad R3 3250U / 8GB RAM / 128Gb SSD!
- Dell Latitude 5495 Full HD IPS Ryzen 5 pro 2500u Radeon Vega Mobile Gfx i5-8350u verő Bp MPL Foxpost
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 39GS95UE - 39" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest