- A Solidigm elhagyja a végfelhasználókat célzó SSD-k piacát
- Kvantumpontos OLED monitorokkal bővült az ASUS ROG-os portfóliója
- A GravaStar egyedi megjelenésű fémegerei is beléptek az ultrakönnyű szegmensbe
- 520 Hz-es monitorok duója az ASRock védjegyével
- CL 30 alá mennek a G.Skill hamarosan debütáló RAM-jai
- Házimozi belépő szinten
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Hobby elektronika
- Apple asztali gépek
- Google Home/Nest
- 3D nyomtatás
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Brandynew
őstag
Nagyon ajánlom mindenkinek, hogy állítsa be normálisan a képet, én most szántam rá magam, és olyan, mintha új tévét kaptam volna, a gyári beállítások kifejezetten gáznak tűnnek most már.
A legfontosabbak:
1. A kép beállításoknál a "minden kép mód alkalmazása" legyen arra állítva, hogy "minden jelforrás", különben minden videótípusnál külön-külön el kell végezni a beállításokat.
2. Képmód: mozi
3. Fényerő: 100
4. Dinamikus kontraszt: alacsony
5. Fekete sáv: ki
6. Dinamikus fényerő: ki
7. Színhőmérséklet: -1
8. Élesség: 0
9. MPEG NR/DNR: ki
És akkor azok, amik a legfontosabbak (portalanítsd először a képernyőt és lehetőleg este, teljesen sötétben csináld meg):
10. Kontraszt: nyisd meg ezt a videó, és úgy kell beállítanod a kontraszt szintjét, hogy 230-234-ig lássad a villogó sávokat, 235-től viszont már ne.
11. Feketeszint: nyisd meg ezt a videót, és úgy kell beállítanod a fekete szintjét, hogy 17-25-ig lássál villogó sávokat, 2-16-ig viszont ne.
Az 1-9. pont nem szentírás.
A dinamikus kontraszt a feketét kicsit feketébbé, a fehéret kicsit fehérebbé teszi, viszont hátránya, hogy kismértékben elveszik a kép részletessége, ezért talán érdemes kikapcsolni, de én alacsonyra állítottam kompromisszumos megoldásként.
A fekete sáv igyekszik feketébbé tenni a feketét, de a gyakorlatban a szürke is feketébbé válik, amitől veszít a kép a részletességéből, főként nagyon sötét jeleneteknél zavaró, hogy alig látni valamit emiatt. Szóval ezt szerintem mindenképp kapcsoljátok ki.
Dinamikus fényerő: a szoba fényerejéhez igazítja a fényerőt. Be lehet kapcsolni, de én inkább kikapcsoltam, nekem az kell, hogy mindig 100% legyen a fényerő. Hiába van este, amikor lehet, hogy elég lenne kevesebb is, a sötét jelenetek jobban kivehetőek 100% fényerő mellett.
Színhőmérséklet: a kék fény színét csökkenti, elvileg -2 és -3 között van az az érték, amikor a legrealisztikusabb képet kapod, de elsőre sárgának tűnhet a fehér, állítólag meg lehet szokni. Én nem vállaltam be, -1-re raktam, nekem úgy tetszik leginkább. Nézzetek valami havas tájas videót, amikor állítgatjátok.
Élesség: FHD/4K videóknál nincs jelentősége, SD tartalmaknál lehet kicsit javítani a képen, de FHD/4K-nak szerintem nem áll jól.
MPEG NR és DNR: kb. mint mobilkameráknál a szépségfilter csak kevésbé drasztikusan. Rossz minőségű SD tartalmaknál talán valamivel kellemesebb lesz a kép, mert csökkenti a zajt, de FHD/4K tartalmaknál kimossa a részletességet.
A kontraszt és a feketeszint megfelelő beállítása nagyon fontos. Ráadásul, mindenkinek más a jó beállítás, hiába ugyanaz a tévé. Nekem a kontraszt megfelelő értéke 100, a feketeszinté 52, de van akinek ugyanez 90 és 62, szóval mindenki magának kell beállítsa a linkelt videók alapján.
Ha van még valakinek tippje egyéb beállításra is, amitől jobb lesz a kép, ne tartsa magában.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest