Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
jerry311
nagyúr
Itt most kifejezetten áramfelhasználásról van szó.
A tranzakciódíjak hiába alacsonyabbak a kriptovilágban, ez nem javít a rendszer fenntarthatóságán.#24 dabadab
Igazából egyre több rácót látok abban a 1:100000 arányban, mert pl. ha adott VISA rendszer kiszolgálásáért felelős szerver 30*24*8640Wh-t fogyaszt egy hónapban, akkor azt szerintem el kéne osztani az ahavi tranzakciók között... és nem csak az az egy rendszer van a folyamatban.
elektromos "koltseg"
-
pengwin
addikt
Itt most kifejezetten áramfelhasználásról van szó.
A tranzakciódíjak hiába alacsonyabbak a kriptovilágban, ez nem javít a rendszer fenntarthatóságán.#24 dabadab
Igazából egyre több rácót látok abban a 1:100000 arányban, mert pl. ha adott VISA rendszer kiszolgálásáért felelős szerver 30*24*8640Wh-t fogyaszt egy hónapban, akkor azt szerintem el kéne osztani az ahavi tranzakciók között... és nem csak az az egy rendszer van a folyamatban. -
dabadab
titán
Az, hogy szerintem a mögötte lévő banki infrastruktúra ennél lényegesen többet fogyaszt egy tranzakcióra vetítve. Gyanítom részt vesz benne pár legacy banki rendszer is, mire lekönyvelődik... nem csak a terminál és a közvetlen adat kommunikáció fogyasztása számít.
flexxx2:
Legfeljebb érdekesség szintjén lenne érdemes összehasonlítani, mert a coinozás nyilvánvalóan több nagyságrenddel több energiát használ el. Még akkor is, ha a neki legkedvezőbb módon csinálnánk az összehasonlítást.De érzésem szerint inkább az igazság inkább a 1000-es, 10000-es szorzó környékén lesz, a százezret már nagyon hatásvadásznak érzem.
Az, hogy szerintem a mögötte lévő banki infrastruktúra ennél lényegesen többet fogyaszt egy tranzakcióra vetítve.
A fizetés, a kártyalengetéstől a banki push notification megérkezéséig tart nagyon maximum öt másodpercig (ha ennél lassabb, akkor az nem azért van, mert a tranzakció tovább tartott, hanem mert a bank késlekedik valamiért a notification kiküldésével). A 12 Wh-s keret arra elég, hogy eközben 8640 wattot zabáló gépezet foglalkozzon csak az én tranzakciómmal. Ez így első blikkre (meg másodikra is) inkább irreálisan soknak tűnik, akkor is, ha a bankot is beleszámolom.
A dolog másik része, hogy a VISA tranzakciók két lépcsősek, amikor látszólag végigmegy a fizetés, akkor csak egy előfoglalás történik, amit majd később véglegesítenek, de ebből az energiakeretből bőven marad arra is.Igen, a bitcoin ennyire eszement módon enerigaigényes.
-
jerry311
nagyúr
Az, hogy szerintem a mögötte lévő banki infrastruktúra ennél lényegesen többet fogyaszt egy tranzakcióra vetítve. Gyanítom részt vesz benne pár legacy banki rendszer is, mire lekönyvelődik... nem csak a terminál és a közvetlen adat kommunikáció fogyasztása számít.
flexxx2:
Legfeljebb érdekesség szintjén lenne érdemes összehasonlítani, mert a coinozás nyilvánvalóan több nagyságrenddel több energiát használ el. Még akkor is, ha a neki legkedvezőbb módon csinálnánk az összehasonlítást.De érzésem szerint inkább az igazság inkább a 1000-es, 10000-es szorzó környékén lesz, a százezret már nagyon hatásvadásznak érzem.
Tranzakcio koltseget akarsz osszehasonlitani, vagy banki rendszerkoltseget?
Nem ugyanaz. -
pengwin
addikt
Az, hogy szerintem a mögötte lévő banki infrastruktúra ennél lényegesen többet fogyaszt egy tranzakcióra vetítve. Gyanítom részt vesz benne pár legacy banki rendszer is, mire lekönyvelődik... nem csak a terminál és a közvetlen adat kommunikáció fogyasztása számít.
flexxx2:
Legfeljebb érdekesség szintjén lenne érdemes összehasonlítani, mert a coinozás nyilvánvalóan több nagyságrenddel több energiát használ el. Még akkor is, ha a neki legkedvezőbb módon csinálnánk az összehasonlítást.De érzésem szerint inkább az igazság inkább a 1000-es, 10000-es szorzó környékén lesz, a százezret már nagyon hatásvadásznak érzem.
-
flexxx2
őstag
ha teljes működési ktg-re gondolsz, akkor össze lehetne vetni mennyi energia a coin bányászat igénye + a hardver gyártása + épület felépítése vs. visa teljes rendszer hasonlóan, de ezt legfeljebb AI tudná kiszámolni, durva számok lennének
-
janeszgol
félisten
Pont forditva. Az AI mar most kezd hetkoznapiva valni, mar kelloen okos ehhez, es meg most fog igazan fejlodni.
A kripto meg egy hulyeseg. Decentralizalt, megis par szervezet uralja. Megmasithatatlan, megis kamu tranzakciokkal kicsaltak tobbszazezer btc-t.
Bakker, elgondolkodtam a hozzaszolasodon, hogy ironia-e, mert annyira mellement a valosagnak. -
Polarstar
nagyúr
Enni nincs mit, termőföldek tropák, alkalmasint a megmaradtat is elviszi a Tájfun, a vizről nem is esik most szó. Gratulálni tudok nekik. Pakisztáni ismerősök is propagálnak arról hogy az ottani "rendszer" kalap sz.r.
Erre bezzeg van eszük!
Beütött a "cucc" ! -
dabadab
titán
-
pengwin
addikt
Mondjuk gyanús, hogy ebben nincs benne a Visa teljes rendszerének egy tranzakcióra vetített fogyasztása.
-
Cefet
aktív tag
Kripto = globális pilótajáték -> beszántani, sóval behinteni
-
dabadab
titán
Igen, a kriptó megold egy olyan problémát (hogyan lehet megbízható számításokat végezni sok, nem megbízható számítógépen) ami egyáltalán nem létezik a pénzügyi rendszereknél, cserébe meg behoz egy csomó olyat, ami meg igen - tényleg az ideális jelölt a jövő pénzügyi rendszereinek az alapjaihoz

-
Tasunkó
őstag
Figyelemreméltő zabhegyező konstrukció.
-
flexxx2
őstag
És ez pont a Bitcoin lenne, ahol egy tranzakció rengeteg áramot használ???
"One Bitcoin transaction can spend up to 1,200 kWh of energy, which is equivalent to almost 100,000 VISA transactions"
-
dabadab
titán
-
csaba951
veterán
15 éve kb. 1 USD vol 1 db BTC. Ma kb. 105000 USD 1 BTC. Elárulnád, hogy milyen legális befektetéssel lehetett még hasonló haszonra szert tenni?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
dabadab
titán
a jovo penzugyi rendszereinek alapjat jelento kripto
Ezt a bullshitet még mindig elhiszi valaki? Pedig már 15 éve is látszott, hogy ennek semmi alapja. -
mepet
addikt
Az AI-bol bukta lesz. Viszont a vilag legfontosabb halozatanak, a jovo penzugyi rendszereinek alapjat jelento kripto, az ultimate asset titkositasaba besegiteni a banyaszat altal, az peldamutato cselekedet. En halas vagyok ezert Pakisztannak!
-
JohnyX
tag
-
tibaimp
nagyúr
-
cs.zs.
veterán
-
jerry311
nagyúr
2000 MW az több mint 1 Paks.
Az sok.
Nagyon. -
Reggie0
titán
Cryptoval tok jol ki lehet egyensulyozni a napelemeket, hogy ne legyen negativ aramar napkozben.
-
flexxx2
őstag
Ez az ország is egy katasztrófa. AI még csakcsak, de bitcoinra? A felesleges árammal nem tudnak mit kezdeni? Épp most olvastam mennyi vízerőművet akarnak építeni (a kínaiak, mert a ők maguk nem értenek hozzá), aztán majd nem lesz vizük se mert szétcseszik.
-
cs.zs.
veterán
Feltéve hogy valós az ide eljutó információ,
Fölös energia van, amivel kezdeni kellene valamit,
közben a fogyasztók elfordulnak a magas költségek miatt.
Ez ám a piacgazdaság! -
#35301632
törölt tag
Biztonsági strandpapucsban.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- AKCIÓ! Dell Latitude 5455 14 FHD+ üzleti notebook - Qualcomm X Plus X1 16GB DDR5 512GB SSD W11
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5362
- LENOVO X380 Yoga 360 touch - 13,3" FHD - i5 8250U, 8GB RAM, SSD, jó akku, - számla, 6 hó gar
- Dell Precision 3581 i7-13700H / 32GB DDR5 / RTX A1000 6GB Workstation
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

