Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
AirBooms
addikt
válasz
Antarctica
#7959
üzenetére
Nem, egyáltalán nem látom az ésszel végrehajtott tuning hátrányos következményeit. Csak plusz teljesítményt, jobban összehangolható rendszert, s alaphelyzetben a fogyasztás sem nő, csak, ha szükség van a plusz kraftra. Nekem tuning miatt még soha semmim nem ment tönkre.
Ugyanez vonatkozik az autókra, sőt! (leginkább a turbodízelek esetében) még csökken is alaphelyzetben az átlagfogyasztás, mint ahogy azt sok-sok autó példáján be is bizonyítottuk. Mivel, mint említettem a tuning eredeti célja az optimalizálás, hangolás. Ha egy motorban a valósnál több teljesítmény rejlik, akkor önmagához képest fajlagosan csökken a fogyasztása ugyanakkora teljesítmény leadásakor. Csak a gyártók (a nagy szórás miatt) egy veszettül óvatos határt húznak. Pl. még egyik peugetot vagy Citroen esetében sem sikerült megmérnünk a 110 lovasnak nevezett HDi motornak a 110 lóerejét. Olyan 85 és 100 között mozogtak a mérőpadon. Óvatos tuninggal simán kijön belőlük füstölés és többletfogyasztás nélkül 130-140 lóerő, vagyis nem keletkezik több károsanyag, hanem a befektetett energia hasznosul jobban. Emiatt ugyanolyan terhelésen kimutathatóan csökken a fogyasztás, az élettartam pedig nem változik. Viszont ha a sofőr mondjuk előzni akar, akkor az plusz 30-40 lóerő, s akár 100 newtonméter nyomatéktöbblet nagyon jól jön. Ugyanez a helyzet a prociknál is. Simán bennük van ez a többlet, de a gyártó a gyártási szórás miatt kénytelen lejjebb meghúzni a határokat.
Amúgy ha a tuning annyira veszélyes lenne, akkor miért adnak ki maguk a gyártók néha pl. extrémtuningos VGA-kat, Superclocked, meg miegyéb fantázianévvel? Arra nem vonatkozik a gari? Dehogynem. Csak éppen hozzáértésel végeztek minden húzást. Éppen ezért, ha valaki otthon ugyanilyen óvatossággal hozzáértéssl teszi mindenki ugyanezt, akkor ugyanúgy nem lesz gond. Az viszont jogos, hogy vérpistikék agyelborulására nem fognak garit adni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Elemzés Megateszt: Intel CPU-k Nehalemtől Skylake-ig
- Elemzés Intel Sandy Bridge teszt
- Kompakt vízhűtés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Formula-1
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Melyik tápegységet vegyem?
- Apple MacBook
- Racoon City árnyékában: Teszteltük a Resident Evil Requiemet
- iPhone topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- További aktív témák...
- Számítógép - Gamer PC! Csere-Beszámítás! R5 5600G / RTX 4060 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Xiaomi Redmi 9T 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

