- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Újra instabilitásba futott a Raptor Lake generáció
- Milyen egeret válasszak?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Steam Deck
- Autós kamerák
- Bluetooth hangszórók
- Milyen videókártyát?
Új hozzászólás Aktív témák
-
#06658560
törölt tag
válasz
joysefke #197 üzenetére
Számomra eddig sosem okozott megtalálni a jó linuxos megoldásokat. winen pont annyit szívok mire találok értelmes programot, mint linuxon.
A rávilágításod eléggé olyan volt, hogy volt egy xar programod, és innentől az egész rendszer xar. (Pl. függőségi viszonyok automatizált kezelése). Erre hozom az ellenpéldát, eleve függőséggel indít, nem is tudok változtatni rajta, majd nem is tudom feltenni, holott x pénzt fizettem érte.
"Ebben a kontextusban én semmilyen előnyt nem látok a Linux megközelítésében."
Ja, hogy neked jó minden programod külön frissítgetni, a helyett, hogy a rendszer magától elintézi, az igazán remek és tényleg nem ad előnyt.
#198 sing1ep1ayer: winhez lehetőleg három évnél ne régebbi nyomtatót, VGA-t, stb. Ergo ott is válogatni kell. De már a vista korszakban kezdődött, mi tudta futtatni, mi nem, miközben linuxot tehettél akkor is szinte bármilyen procival bíró termékre. Ma sincs másképp, memóriát nézned kell, winnek elég legyen.
Az, hogy nem kell telepíteni, mert portable az honnan adja a teljes funkcionalitását a winnek? Miben több a linuxnál, amire meg telepíteni akarsz unos untalan? Linuxból komplett rendszerek vannak portablek, winből van ilyen? (Talán a 8-ból már igen, de nem biztos a teljes portableség)
-
Penge_4
veterán
Ha tiltott, akkor valószínűleg rosszul küldi az adatokat a trackernek. Ha nem támogatott, akkor lehet azért is, mert nem használják elegen, de akkor is előfordulhat, hogy rosszul küldi az adatokat és akkor kivágnak vele. Ellenben ha azt látják, hogy egy támogatott, népszerű kliens újabb verziója küldi rosszul az adatokat, akkor feltételezik, hogy nem kezdett el egyik napról a másikra csalni több ezer/tízezer user, hanem a klienssel van gebasz és kiírják főoldalra, hogy mindenki frissítsen, vagy downgradeljen, mert ez a verzió tiltólistára került.
(#188) sh4d0w: Valóban. Sudo helyett ezek vannak, APT helyett meg pacman, meg yum, stb.
-
sing1ep1ayer
őstag
Nem tévedés, hogy a Linux funkciószegényebb. Te alkalmazásokat említettél, nem funkciókat. Azokból lehet hogy alapból többet kapsz, de mit érsz vele, ha például wifid nincs a példaként említett wheezyben? Már kapásból netezni sem tudsz. A hybrid grafikával szerelt laptop (ezt a témát mindenki kerüli, akárhányszor megemlítem) pedig 100 fokig fűti a proceszort amiatt, hogy mindkét VGA maximumra van terhelve a rendszer által, ezért a gép nyom egy shutdownt. Bravó! Az energiagazdálkodási funkciók kimerülnek annyiban, hogy lekapcsoljon-e a képernyő, ha lecsukod a laptop fedelét. Ez nem funkciószegényebb?
Windowsra nem sok dolgot kell telepíteni, hogy használható legyen. Normális tűzfal és vírusírtó a minimum, ezen kívül ha valami nagyon kell, majd jelzi a rendszer. Nálam például minden más portable alkalmazás. Nem kell Skype-ot felraknom, sem office-t, sem böngészőt, sem semmi mást, mert mindent elérek a másik lemezre pakolt portable alkalmazásaim közül. Nem alapból kaptam őket a Windowshoz, de léteznek hozzá, könnyedén beszerezhetőek. Többségük Linux alatt is megy. Ott csak a hardver nem működik megfelelően és sok dolog csak nagyon komoly rendszerbuherával állítható be.
Windowsnál tessék konkrét példát hozni, milyen hardvert kell válogatni hozzá. Mert Linuxnál az alaplapon és a procin kívül szinte minden mást, ugye említettem a wifit, a VGA-t, de mondhattam volna a nyomtatót is, vagy az egeret. Általában mindent meghajt valamilyen szinten egy generic driverrel, de általában semmit nem tökéletesen.
De tudod mit? Te már olyan sokadik ember vagy, aki köti az ebet a karóhoz, ideje bizonyítani! Én odaadom neked pár napra a gépem, a perifériákkal együtt és rakj rá olyan Linux disztrót amilyet akarsz, minden eszköz tökéletesen működjön és ki lehessen használni maximálisan a tudását. Cserébe te is adhatsz nekem kölcsönbe egy gépet otthonról random kiválasztva, amin nekem XP-t, vagy Win7-et kell ugyanilyen szinten "élhetővé" tenni. Meglátjuk ki jut messzebbre. Az ajánlatom bármely a Linuxot foggal-körömmel védő emberke felé él, de azért ne egy kukázott 486-ost hozzatok, hanem egy manapság átlagosnak vagy újnak számító hardvert. Mondjuk P3 és fölötte.
-
joysefke
veterán
válasz
#06658560 #195 üzenetére
Nem értelek.
Mondom volt négyből egy softphone ami többé kevésbé működött. Igazán jól (a saját termékünket leszámítva) egy windowsos fizetős cucc működött. (itt most az nem játszott ugye)Csupán arra akartam rávilágítani, hogy attól hogy valami free and open source még lehet egy rakás hulladék. Alapvetően szerintem Linuxra több a hulladék (ingyenes) szoftver mint Winre. Van sok pizitív példa is, de találd meg a tengerből az egy csepp iható vizet...
J.
-
joysefke
veterán
Nézd, le kellett tesztelnem 4 db Softphone-t, fogtam egy szimpatikus disztrót, ami az openSUSE volt, mert nálunk a Linuxos szervertermékek nagy részét egyelőre SUSE-ra fejlesztik. És igen nagy szopás volt a "kézi csomagkezelés" főleg addig ameddig a céges proxy nem volt hajlandó átengedni a Yastot bármilyen beállítással próbálkoztam (najó a végére megoldottam).
A végére meg tudtam volna fogni a szép szögletes monitoromat és a sarkával agyon tudtam volna b**zni azokat a Linuxos ürgéket akik ezt a jelenlegi dependency rendszerre vonatkozó döntést hozták. Minden eggyes missing vagy öreg libraryért egy csapást a fejére amíg mozog. Garantálom akkor nem a read the fucking manual szöveggel jött volna amikor lesújtok rá
Én csak négy egy nyomorult telefont akartam a frissen felrakott Linuxra installálni, nem a fél oprendszert lecserélni, az eleinte nem kooperatív céges proxin keresztül....
Bazz leszedek egy ki tudja hány éves Windows képfájlt a MS oldaláról felrakom és azonnal tudom installálni a szoftvert rá. És működik.
Es ha azokban a konyvtarakban, amiket hasznal, mondjuk biztonsagi res van, akkor az ugy is fog maradni, kiveve, ha kezzel vegigmesz a rendszeren levo osszes DLL-en es valahogy megprobalod kideriteni, hogy az milyen verzioju, van-e valami problemaja, elokerited valahonnan az ujabb verziojat, stb, stb.
Először működjön a rendszer aztán majd ráérek aggódni a biztonsági problémákon...
Mellesleg a gyári, Winhez tartozó dll-ek, a Win updaten keresztül frissülnek, a szoftver gyártója pedig remélhetőleg updateli a saját cuccát, a saját könyvtárát, ha biztonsági rés van benne. Ebben a kontextusban én semmilyen előnyt nem látok a Linux megközelítésében.
J.
-
#06658560
törölt tag
-
bambano
titán
válasz
sing1ep1ayer #6 üzenetére
oké, tehát a linux funkciószegényebb.
egyszeri júzer megveszi a lepukkadt gépét a hülyeboltban, szerencsés esetben kap hozzá oem licenszet, általános esetben freedossal, mer az ócsóbb. hazaviszi, felrakja vagy felrakják neki, mit tud vele kezdeni? nótped mint szövegszerkesztő meg passziánsz. ennyi a windows funkciógazdagsága. ja, azé' explórer is van benne.aki egy ilyen windózzal együtt tud élni, azelőtt megemelem a kalapom. a valódi élet inkább az, hogy warezolnak rá egy lopott offiszt, meg elkezdik mindenféle programmal telerakni, hogy élhető legyen a környezet. szkájp, böngésző update, driver update, ms security essentials, ilyen túl, olyan cucc, regcleaner, stb. kodek pakk, fontpakk, médialejátszó, filmlejátszó, normális levelező program, instant messenger, stb. csak pakolják, csak pakolják a programokat, mert a mai átlag otthoni élethez ezek kellenek. fless, jáva, .net upgrade. közben tornáztál egy nagyot az internet beállításokkal, főleg, ha nem vagy olyan szerencsés, hogy jó fajtájú hálózatod legyen otthon.
na ekkor jutsz el odáig, hogy van egy valóban funkciógazdag rendszered, aminek a mélyén ott pislog valahol az ntoskern.exe.
ehhez képest akár a debian wheezy: berakod az install cd-t, kiválasztod, hogy desktop, oszt megy. minden benne van a telepítő anyagban, amire szüksége van az egységsugarú readonly usernek.
tehát a linux a funkciószegényebb... oh wait..
ebben a hsz-ben természetesen nem mondok olyat, hogy mindenhova jobb a linux, azt mondom, hogy az állítás, miszerint "Ha olyen általános célú, otthoni rendszerként használná valaki a Linuxot,... az ingyenes OS bizony fényévekkel le van maradva/funkciószegény"
tévedés.
(#14) sing1ep1ayer: "A Linuxnál muszáj a hardvert az OS-hez összeválogatni": egyre több olyan tapasztalatot olvasni, itt is, a sajátom is ez, hogy windowshoz is muszáj válogatni a hardvert.
-
joysefke
veterán
válasz
#06658560 #183 üzenetére
Igazad is van, kibaszott nagy fos volt az egész. Volt olyan linuxos SIP softphone ami még SIP üzeneteket sem volt hajlandó küldeni!!! Négyből egy működött többé kevésbé.
Bazz, nekem se free nem kell legyen, se opensource csak működjön. Csak hát a megrendelőnk nem értett eggyet, szerintem ezek azóta sem SIP softphonnal telefonálnak, bagóért megkapták volna tőlünk a licenszeket, de ugye van az akinek csak az ingyen az elég olcsó
J.
-
-
válasz
joysefke #171 üzenetére
"...Egy frissen feltelepített Windowsra akármilyen internetről letöltött appot egyből fel tudsz rakni (nagyon kevés kivételtől eltekintve), az működni fog nem igazán vannak függőségi gondok.
(max .NET-et kell frissíteni, de az ugye kb egy komponens /és azt is a gyártó szállítja/ és nem a fél oprendszer)..."Így is meg lehet fogalmazni, a valóság azonban az, hogy legalább hatféle redistributable vc++, háromféle .NET, meg négyféle DX9 kell az ilyen függőségek kielégítéséhez. Ennyi van a két éves Win7-en. Szuper.
#178 Penge_4: a sudo nem csomagkezelő, azzal csak az emeltebb privilégiumszintet engedélyezed magadnak, ne keverd a csomagkezelőkkel.
-
pushalias
addikt
"De a Metro UI-ra váltás már nem. Ugyanannyi lett volna azt a szart megszoknom (ami ráadásul nem csak egyszerűen más elven működik, hanem szarabb, butább és visszalépés)"
Igen, jellemzően ezt szokták mondani azok, akik csak odáig jutnak, hogy fújszar, és általában egy óráig sem próbálják ki, nemhogy mondjuk egy hétig tesztelnék, hogy legalább minimális valódi tapasztalatuk legyen arról, mire is jó az a "szarabb, butább és visszalépés" amiről irdatlanul szélesvásznú arccal kimondják a szakértői véleményt. Aztán amikor az ilyen arcok konzumidiotizmusról írnak, meg hogy a szokásaikhoz görcsösen ragaszkodó buta júzerek ki sem próbálják a Linuxot, én mindig kajánul röhögök, mert hát alapvetően szemét vagyok.
-
pushalias
addikt
"Elvileg bármelyik Linux disztróra felrakhatod a sudo-t, pacman vagy a többi helyett, ahogy ablakkezelőből is szabad választásod van."
Ha már az a nagy fene szabadság, akkor forrásból tényleg azt pakolok fel, amit akarok, nem korlátoz, hogy a világ túlsó felén valaki mit tartott fontosnak befordítani és mit nem.
Most komolyan ... ezt te elmondanád egy XP-ről váltani szándékozó embernek? Ragozzuk itt totál feleslegesen az off topikot ...
-
-
Penge_4
veterán
"Egy barátom is görcsösen ragaszkodik az XP SP2-höz. Persze szigorúan Windows Update OFF üzemmódban."
Kivéve amikor már a szoftvergyártók is dobják a támogatást. Aztán lehet, hogy éppen a gép upgrade (elvégre a hardver sem húzza örökké) fogja megadni a kezdőrúgást a váltáshoz. Ma is használnak még Windows 98SE-t, OS/2-t és Solaris-t is. De csak nagyon kis százalékban.
(#144) dabadab: Ez a kettős mérce minden alacsony piaci részesedésű terméket sújt. Az Operával nem működő oldalak miatt is az Opera volt a hibás, még véletlenül sem a gányoló webfejlesztő.
(#147) Studiossrác: Nem érzed az érvelésedben a torzítást? Ha a rendes írástudást összevetjük napjaink digitális írástudásával (az EU így hívja, nagyon találóan), akkor kb. azt kapjuk, hogy utóbbi nagyon alacsony szinten van. Mintha megtanítanák az embereknek, hogy hogyan kell leírni azt, hogy "Coca Cola" meg "McDonalds" meg "Apple", meg "Google", aztán ennyi. A többi betűt, szókapcsolatot és semmi mást nem ismerne.
Szóval azért ne a Linux legyen már a hibás, hogy nem konzumidiótáknak készítették és tolják dollármilliárdos marketinggel, hogy ez kell neked. A next-next-finish sem fogja elfedni, hogy bizony ott is vannak könyvtárak, függőségek, DLL-ek, stb., ahogy a GUI sem fedi el, hogy ilyenkor valamilyen konfigurációs fájl (vagy registry bejegyzés) állapotát változtatod meg.
2013-ban is lehet jönni azzal, hogy "Miért kell nekem értenem a géphez? Nem vagyok én informatikus/kocka!", de lassan már olyan nevetséges lesz, mint a "mé kel nekkem érttennem az nyelvtanhozz? nm wok énn nyellvész."
(#151) Kopi31415: "nem nekem kellett megvárni, amíg egyik telepítés véget ér, hogy kezdhessem indítani manuálisan a következőt."
Na igen. Nem ugyanaz, mint mikor az msiexec dolgozik és addig semmit nem installálsz/uninstallálsz.
(#175) dabadab: "Valami olyat tudok csak elkepzelni, hogy nem SUSE-re keszult csomagot eroltettel fel ra, vagy valami hasonlo, nem rendeltetesszeru hasznaltot."
A SuSE RPM csomagkezelőt használ. Azzal elvileg vannak ilyen gondok. Legalábbis én utánagugliztam, mikor kíváncsi voltam, hogy melyik a jobb, a deb vagy az rpm és több fórumhozzászóló említette, hogy a függőségkezelésben jobb a deb, meg volt régebben valami, amiben jobb volt az RPM, de már a DEB behozta a lemaradást.
(#179) quailstorm: "Last active engem sose érdekelt, nem én tartom fenn az ncoret"
Én sem, de ha már fut a kliens úgyis, akkor seedeljen is, ne hosszú ideje inaktívakat tartson megosztásban, amiknek úgyis az lesz a sorsa, hogy majd törlik, aztán valaki felteszi újra.
(#180) Bici: A KTorrent nem támogatott kliens leginkább sehol. Néhány helyen még tiltott is.
-
sing1ep1ayer
őstag
Azért a hardvertámogatási példádon látszik, hogy ha Windowsban az adott esetet macerásabb is megoldani, mégsem lehetetlen. Sőt, igazából még csak nem is nehéz, maximum kényelmetlen. Ellenben például az én 2 VGA-val szerelt laposomat normálisan, az oprendszerből választható kártyákkal működésre bírni szinte lehetetlenség. De komolyan fizetek érte, ha valaki megcsinálja.
A disztró ajánlást köszönöm! Ki fogom próbálni.
-
quailstorm
félisten
Pause nagyon hamar átmegy stop-ba, nem úgy mint utorrentnél, nekem így a jobb.
Last active engem sose érdekelt, nem én tartom fenn az ncoret, átláthatatlan mennyiségű torrent nincs ráengedve az ADSL-re.
Placeholdert még nem tapasztaltam eddig, az elég érdekes bug, azóta nem javították véletlen?Mindenesetre jobban tetszik, mert még egyelőre tiszta, nem ad és malware. Webes felülete meg van.
Deluge úgyszint ilyen hibákkal rendelkezik?
-
Penge_4
veterán
válasz
sing1ep1ayer #91 üzenetére
"Vagy adj neki százat! Így ez már tétel lett egy 1-2 terás HDD-n? Esetleg egy több darab ilyen kapacitású lemezzel szerelt gépnél?"
Leginkább SSD-ről van szó, ahol drágán mérik a plusz gigákat. És nem mindegy, hogy hánytíz gigányi szemetet mozgat a wear leveling, ami végül csökkenő élettartamhoz vezet.
(#95) quailstorm: "csak tudnám minek az utorrent. Egy fos kémprogram az egész. Minden közösségi hulladékintegrációval. 3-mas verzió idegesített 3.2 óta nem érdekel. qBittorrent és deluge, natív és remek"
A qBittorrentnek azért van egy pár hiányossága.
- Nem lehet benne leállítani a torrenteket, csak pause-olni.
- Nincs "Last active" oszlop, ahol nagyszerűen lehet követni, hogy melyik torrentnél nem volt már leecher hetek vagy hónapok óta.
- Ha beállsz a seedbe hiányos forrással (pl. pack-eknél csak bizonyos fájlok vannak meg), akkor létrehozza a vinyón az összes hiányzó állományt. Nem tölti le, csak létrehoz egy akkora méretű és olyan nevű fájlt. Ez baromi idegesítő tud lenni. Én be akarok segíteni a seedbe valahol, erre nekem lefoglalja a területet üres placeholder fájlokkal.(#96) sing1ep1ayer: Azért az tény, hogy a Linux kernel generic drivertámogatása magasan a Windowsé felett van. Vegyük például azt az egyszerű dolgot, hogy én bedugtam a telefonomat USB-n és egyből felismerte háttértárként. Hogyan működik ez Windows 7 alatt?
Bedugom, elkezd vadul telepíteni vagy 5-8 komponenst (OBEX és társai), majd felkínálja a teljes PC Suite-ot. Ha nem fogadom el, akkor csak modemként tudom használni a telefont. Ha elfogadom, akkor a sima USB háttértáron (amire valójában szükségem lenne) felül kapok képnézegetőt meg zenekonvertert meg minden szart. De még a fájlkezelő is "vigyáz rám", mert pl. .prc fájloknál (eBook) 3x kell beleegyeznem, hogy biztosan át akarom másolni ezt az ismeretlen fájlformátumot, amely talán veszélyes lehet. De még .sis és .sisx kiterjesztésűnél is el kell játszanom, mert szerinte ezt a megfelelő alkalmazáson keresztül kéne telepítenem."javasolnál nekem egy jó kis stabil KDE disztrót?"
Kubuntu. Én egész jónak tartom. Stabil, a támogatottsága sem rossz és legalább nem követi csőlátással a mainstream Ubuntu vonalat mindenben.
(#121) CPT.Pirk: "Jepp, csak pl. a Squeeze-ben ha felraktad a KDE-t, akkor a 4.4-et kaptad, amiben pont használhatatlan volt az energiagazdálkodás, mert bugos volt, de a csomagokat ennek ellenére sem frissítették."
És ha ilyenkor a KDE oldaláról kapod le a legfrissebbet és azt telepíted?
(#126) pushalias: "El sem merem képzelni, mi lett volna, ha olyat írok, hogy a (sudo) apt-get purge eleve disztibúciófüggő, tehát aki ezt ajánlja univerzális megoldásként ("Linuxon sudo apt-get purge és ennyi, ha már nem kell"), annak még van hová fejlődnie?"
Elvileg bármelyik Linux disztróra felrakhatod a sudo-t, pacman vagy a többi helyett, ahogy ablakkezelőből is szabad választásod van.
"A Windows 7-re váltás eléggé adja magát annak, aki nem akarja a szokásait túlzottan megváltoztatni."
De a Metro UI-ra váltás már nem. Ugyanannyi lett volna azt a szart megszoknom (ami ráadásul nem csak egyszerűen más elven működik, hanem szarabb, butább és visszalépés), így meg van egy csomó előnye. Szabadabban konfigurálhatom a rendszert, mert mindenbe bele tudok nyúlni, ha akarok, ráadásul nem kell keygeneket vadászgatnom (vagy fizetnem érte).
-
dabadab
titán
válasz
joysefke #171 üzenetére
Nem tudom, en majd' ket evtizede eve hasznalok Debiant, olyanra nem emlekszem, hogy egy csomag fuggosegeit kezzel kellett volna osszevadasznom barhonnan is, pont erre vannak a csomagkezelok. Valami olyat tudok csak elkepzelni, hogy nem SUSE-re keszult csomagot eroltettel fel ra, vagy valami hasonlo, nem rendeltetesszeru hasznaltot.
"Egy frissen feltelepített Windowsra akármilyen internetről letöltött appot egyből fel tudsz rakni (nagyon kevés kivételtől eltekintve), az működni fog nem igazán vannak függőségi gondok."
Es ha azokban a konyvtarakban, amiket hasznal, mondjuk biztonsagi res van, akkor az ugy is fog maradni, kiveve, ha kezzel vegigmesz a rendszeren levo osszes DLL-en es valahogy megprobalod kideriteni, hogy az milyen verzioju, van-e valami problemaja, elokerited valahonnan az ujabb verziojat, stb, stb.
Nyilvan meg lehet ezt (marmint hogy minden program melle odarakjak a neki szukseges konyvtarakat) Linuxon is csinalni (nota bene: vannak, akik meg is csinaljak), de nem veletlen, hogy nem ez lett az elterjedt modell.
-
#06658560
törölt tag
válasz
joysefke #171 üzenetére
Szerettem volna a boltban megvett Rush for Berlint telepíteni W7 alá. A starakármi másolásvédelem elindult települni, majd mikor települt visított, hogy nincs, nem kompatibilis, stb., a telepítés meg megakadt. Azóta gép indításakor van egy hibaüzenet, hogy nem kompatibilis, programok listájában nem látszik, hogy uninstallálni lehessen, a játékot feltelepíteni nem tudom/tudtam. Pedig csak egy játékról lenne szó.
-
joysefke
veterán
Kb 1,5 -2 éveegy frissen installált SUSE-ra valami szaros sip telefont kellett telepítenem, szó szerint a fél oprendszert frissítenem kellett a vacak függőségek miatt, úgy hogy a volt legalább egy tucat library, amit kézzel kellett megkeresnem, összevadásznom. Fél napom ráment mire működött (illetve akarom mondani, mire elindult az a csoda FOSS sip kliens, azt nem mondtam, hogy igazából működött is).
Egy frissen feltelepített Windowsra akármilyen internetről letöltött appot egyből fel tudsz rakni (nagyon kevés kivételtől eltekintve), az működni fog nem igazán vannak függőségi gondok.
(max .NET-et kell frissíteni, de az ugye kb egy komponens /és azt is a gyártó szállítja/ és nem a fél oprendszer)J.
-
Ha nem okoz kárt senkinek, akkor az szerintem nem erkölcstelen, csak törvénytelen. A törvény pedig általánosít, nem tér ki minden egyes élethelyzetre.
De ebbe ne menjünk bele, mert nagyon hosszúra nyúlna.Más részről egyetértek azzal, hogy inkább használjon ingyenes progikat ha nincs pénze, mert így példát is mutat, növeli is az ingyenes szoftverek használati arányát a statisztikákban, és terjeszti is valamilyen mértékben, hogy ezek is jók, és ha küld hazsnálati statisztikát, akkor hozzá járul a szoftver fejlődéséhez.
-
quailstorm
félisten
Sose értettem azokat az embereket akik ilyen hatalmas IQ-val rendelkeznek hogy a leggányabb tört rendszert használják... Haveri körömben mindenkinek jó a nem frissülő Win7 mert működik. Én meg nem értem őket...
Aztán mikor ideadja a telóját javításra csak 27 trójai van rajta...XP-hez van rendes kulcsom, máshoz nincs. De google 2 keresőszó és meg van oldva a probléma. Más gépéhez ott a daytona 2008 ha XP kell. Nem tudom mennyire legális, de működik.
Vista-tól 8-ig meg a leglustább megoldás a KMSemulator, de számtalan más is van, csak Win8-on használom az említettet. Onnan meg olyan mint az eredeti.
Persze ahhoz is kell ész hogy az ember nem nyeljen be egy vírushalmot mikor ilyenben utazik...És ehhez képest jó az XPSP2, hááát fasza. Nem egy kapkodó idegbeteg az athlon XP, a mostani internet nagyon bedurvult gépigényben. De egyébként gyors rajta az SP3, minden mással. Pillanatok alatt bootol, kikapcsol. Gyorsan indul az office, megy a scanner szoftvere is, képszerkesztés alapfokon, nero wave editor. Szóval el lehet vele lenni. Még egy Half-life LAN Co-op-hoz is jó(GF4200ti). NOD32 antivirus 6 viszont elég komoly lassító tényező, de jobbat nem tudok, inkább legyen lassú a vírusirtó miatt, mint a vírusok miatt.
Egy lubuntu meg kb ilyesmire ugyanúgy megfelel, csak nagyon másképp megy. -
dabadab
titán
válasz
Studiossrác #147 üzenetére
"Mikor a játékokkal gondban van maga az operációs rendszer, a különböző programok telepítése pedig gondot okoz a usereknek"
Hogy mi? A "kulonbozo programok telepitese" c. musorszam Windowson nagysagrendekkel nehezebb, mint mondjuk a szoban forgo Ubuntun, maga az operacios rendszer pedig egyaltalan nincs gondban a jatekokkal. (Az, hogy viszonylag keves nativ linuxos jatek van, az teny, de pl. a Forza sorozatbol egy se keszult el PS3-ra, de ebbol nem lehet levonni azt a kovetkeztetest, hogy a PS3 gondban lenne a jatekokkal
)
-
válasz
Studiossrác #158 üzenetére
A játékipar pörög, de konzolon. PC jó ideje nem pörög. Le merném fogadni, hogy magad is 20 körül vagy.
Egyébként érdekességnek megjegyzem, hogy átlag játékok elérhetőek Linuxra (Steam is van), a hardcore címeket meg ne nevezzük már átlagnak. -
Syl
nagyúr
válasz
pushalias #135 üzenetére
a barátodnál mi az ürügy a frissítések kikapcsolására
Szerintem sejted
Hint: szoftverért nem hajlandó fizetni. Mondjuk normális gépre sincs pénze, egy tízen éves Athlon XP-vel netezik. Persze a pénztelenség nem igazolja a szoftverlopást. Akkor használhatna ingyenes alternatívákat. De neem. Neki a total commanderből is a feltört verzió kell.
-
kispx
addikt
Az ismeretségi körömben az egy kezemmel megtudom számolni, hogy hány ember játszik a géppel (Konkrétan kettő) Attól, hogy neked gémer körökben mozogsz, attól még másnak más ismerősei vannak.
> "Ha egy ilyen korú emberke akar játszani egy AAA kategóriás játékkal és nincs linuxra?"
És ha konzol only játékkal szeretne játszani, de nincs konzolja? Tehát már a win alatt sem lehet játszani? Eszméletlen, hogy mikeken eltudtok vitatkozni. -
ZCoyote
őstag
-
leslieke
Jómunkásember
válasz
Studiossrác #150 üzenetére
Vártam ezt a reakciót. Vannak unokák is, ők is használják azt a gépet. Nincs hiszti. Azzal játszanak, ami van. Pont.
Egyébként meg 2 baráti családban is tiltva van a gyerekeknek (5-14 év közöttiek) a PC-s játék.
-
válasz
Studiossrác #150 üzenetére
Nem. Ők konzoloznak, ha játszani akarnak.
-
#06658560
törölt tag
válasz
Studiossrác #147 üzenetére
Most akkor komplett költözésről beszélünk, vagy arról, lehet élni linuxon, és jól lehet élni rajta?
Speciel az összes webes játék pont ugyan úgy fut, mint winen, a facebookosok is, a dobozosok pedig kezdenek terjedni, lásd Valve linux projecje.
"Mikor a játékokkal gondban van maga az operációs rendszer, a különböző programok telepítése pedig gondot okoz a usereknek. Esetleg vesz 1 jó kis egeret (bluetooth), amit nem ismer fel egyből a linux. Ezeket mind tudja orvosolni windows alatt. Le lehet most írni, hogy ettől még nincs lemaradva a linux, csupán user errorról beszélünk."
Mivel nehezebb bármilyen programot telepíteni linuxon, mint winen? Pláne a tárolókat is figyelembe véve? Operát, vlc-t, pidgint, skypeot pont ugyan úgy telepítettem, honlapra fel, katt a letöltésre és jött a cucc, települt. Vagy linuxon volt tárolóban, pipa elé, meg a többi program elé, és egy csomagban letöltötte, telepítette, nem nekem kellett megvárni, amíg egyik telepítés véget ér, hogy kezdhessem indítani manuálisan a következőt. Ha winen nem megy az egér, pont annyi a szívás vele, mint linuxon. Miért nem megy, hol kell keresni a hibát, stb.
-
leslieke
Jómunkásember
válasz
Studiossrác #143 üzenetére
Átlagfelhasználónak pont jó a linux is. Mondok egy példát is: anyámék gépére Ubuntu-t tettem. Mikor kész volt megnézték, a reakció: ez olyan mint a windows. Olyan hát, hisz volt indító menü, fontosabb programokhoz az ikonokat kiraktam, kész. Azóta is boldogban használják netezésre, on- és offline játékokra, stb. Nekem meg csak annyi dolgom van, hogy a frissítéseteket lefuttatom, mikor hazamegyek.
-
válasz
Studiossrác #147 üzenetére
A játék az mióta átlagfelhasználó? A bluetooth egeret sem mondanám tipikusnak. Sem irodában, sem otthon.
igenis le van maradva (egér, játékok). Ne röhögtess már, komolyan. Ez jelezi az elmaradottságot? ROTFL. A Linux meg biztonságos. A legkevésbé jártas felhasználó sem lesz tele fél óra alatt vírusokkal.
Kár hozzászólnod, ha ennyit tudsz a rendszerekről.
-
Studiossrác
aktív tag
"Ja, akkor az megy Linuxon is."
Kétlem. Mikor a játékokkal gondban van maga az operációs rendszer, a különböző programok telepítése pedig gondot okoz a usereknek. Esetleg vesz 1 jó kis egeret (bluetooth), amit nem ismer fel egyből a linux. Ezeket mind tudja orvosolni windows alatt. Le lehet most írni, hogy ettől még nincs lemaradva a linux, csupán user errorról beszélünk.
A kutyát nem érdekli, hogy mi az oka, ettől még nem megfelelő neki a linux és igenis le van maradva (egér, játékok). Ha veszek 1 mobiltelefont és tönkremegy benne valami, nem érdekel, hogy az adott alkatrészt a telefon gyártója is rendelte. Linux esetén miért érdekelne bárkit is, hogy miért nem tud rajta játszani? Nem megy minden játéka és kész. Magyarul le van maradva a linux.
Kopi31415: tehát a user alkalmazkodjon. Dobja ki a megvett, évek óta szeretett játékait és pörgesse azokat a játékokat amik mennek linux alatt. Nem tartom túlzottan logikusnak az érvelésedet.
-
#06658560
törölt tag
válasz
Studiossrác #143 üzenetére
És amire átlagfelhasználó használja a gépét mi nem megy linuxon? Játszani linuxon is lehet, élvezetesen is, olcsón is, vagyis ott sem jelenik meg negatívum.
#136 joysefke: nem csúcs gépen, hanem elég szutykon, összelegózotton, driverproblémákkal együtt is jobb teljesítményt nyújtott mint a driverekkel megtámogatott Win - AMD karit tudta kezelni, driverrel nem volt gond, Winen a drivert csak újraindítás nélkül, annak igényét az explorer.exe lelövésével kielégítve tudtam működtetni, újraindítás után pedig driver uninstall, install, explorer.exe leállít, újraindít. S semmilyen problémám nem volt linux-szal, kezelhetőség, bármi egyéb terén.
-
dabadab
titán
válasz
Studiossrác #143 üzenetére
"Amire 1 átlagfelhasználó használja a gépét, azok közül minden megy winen."
Ja, akkor az megy Linuxon is.
Egyebkent meg valoban letezik az a kettos merce, miszerint ha valamihez nincs driver Linux alatt, akkor az a Linux hibaja, ha valamihez nincs driver Windows alatt, akkor az meg az eszkoz gyartojanak a hibaja - legalabbis en meg nem nagyon lattam azt, hogy mondjuk a hianyzo Creative driverek miatt barki is a Windowst szidta volna, nem a Creative-ot, pl. -
Studiossrác
aktív tag
dabadab: nem értek egyet. Amire 1 átlagfelhasználó használja a gépét, azok közül minden megy winen. Arról feledkeztek meg itt sokan, hogy messze nem vagytok átlaguserek. Net, office, levelezés megy... játszani is tud, mi kell még? A játékok igenis szempont, hiszen a legtöbb családban van gyerek. Vagy maga a user is játszik. Linux és a játékok meg.....
kispx: az emberek nem telepítgetnek össze-vissza operációs rendszereket. Megint csak átlaguserekről beszélünk. Ha megvette a gépét és azon még XP volt gyárilag, akkor az átlaguser XP-vel használja azóta is... ezért nem lesz driver problémája. Egyébként meg ahhoz, hogy netezzen, levelezzen, használjon valami szövegszerkesztőt, néha játszon egyet, ahhoz nem hinném, hogy win8-nál túl sok driver probléma lenne.
-
pushalias
addikt
válasz
Studiossrác #139 üzenetére
(#138) joysefke Ha csak az anyagköltséget nézem, két € jut egy DVD-re, abból meg négy is kijön.
Átlagos vassal azért sok baja nem lesz a felhasználónak, ha Linuxot akar. Persze egy Windows-hoz szokott usernek apró, bosszantó dolgok bírnak lenni, amit vagy megszok, vagy megszök.
-
dabadab
titán
válasz
Studiossrác #139 üzenetére
"Egy átlagfelhasználó bekapcsolja a gépet és menjen az. Ennyi. Senkit nem érdekel, hogy éppen OS vagy driver hibáról van szó...."
Ez igy van, viszont egy csomo esetben az is elofordul, hogy Linux alatt megy, Windows alatt meg nem. Akkor a Windows meg a Linuxtol van lemaradva? Vagy az egymastol valo lemaradast egy Moebius-szalagon kellene abrazolni?
-
kispx
addikt
válasz
Studiossrác #139 üzenetére
De azért ha a Win8-hoz nincs driver, akkor az már a gyártó hibája és ne fikázd a Win8-at
Ezt a kettősmércét szeretem... -
Studiossrác
aktív tag
Nem használok linuxot (munka miatt, nem 1 szoftver amit használok, csak win alatt megy), de az a hozzáállás szemet bökött, hogy nincsen lemaradva a linux, csak a hardvergyártók miatt... magyarul le van maradva. Egy átlagfelhasználó bekapcsolja a gépet és menjen az. Ennyi. Senkit nem érdekel, hogy éppen OS vagy driver hibáról van szó....
-
joysefke
veterán
Az ötlet gazdája Tobias Ruff, a város önkormányzatának egyik tagja....
A projekt – a 2000 telepítőlemez elkészítése és terjesztése – mintegy 4000 eurójába kerül a városnak, erre jönnek még az ingyenes lehetőség promóciós eseményeinek költségei....
Tehát a városatyának sikerült 4000 EUR-ból 2000 DVD-t készítenie. Hmmm..
J-
-
-
joysefke
veterán
Szokásos Windows vs Linux flame...
A cikk meg kb olyan stílusban van megírva mintha egy fizetett Linux hirdetés lenne (nyilván nem az, de a stílus)Én személy szerint csak Wint használok, otthon is és cégnél is (Win 7 Enterprise + Office 2007, Visio, Outlook+Exchange) és nem csak hogy müxik, hanem nagyon jól müxik. Linuxal mindig negatív tapasztalataim voltak (tizenegy-két-három év alatt kipróbáltam már jópár disztrót), az biztos, hogy sokat fejlődött használhatóságban. de az én tapasztalataim szerint azért nem lehet egy Windowssal használhatóságban, a használat egyszerűségében összehasonlítani...
Ha valami nem-kocka megkérdez engem a Linuxról, hogy mi az, egyszerűen azt mondom neki, hogy "nem neki való, legyen boldog a laptopjával vásárolt OEM Windows 7-el", ha nagyon kiváncsi, csak annyit mondok próbálja ki, hogy saját maga dönthesse el, "mennyire jó neki a Linux" Persze azért nem árt egy full backup a Win partícióról, hiszen ki tudja, lehet hamarabb visszakerül mint gondolná...
Oszt ennyi.
Nah megyek niggerelni, bele kell még raknom az aktuális ajánlatba a néhány Linux support licensz mellé 2-3-4 Windows Server 2008 R2 Standard licenszt, hogy a MS-os fiúk se halljanak éhen
J.
-
pushalias
addikt
Sajnos sok ilyen felhasználó van. Nem tudom, a barátodnál mi az ürügy a frissítések kikapcsolására, a leggyakoribb az, hogy jaj, belassul tőle a rendszer. Aztán ha beüt a gebasz (ha ugyan be nem ütött már, csak még nem vette észre), csúnyákat fog mondani. Ha alkalmatlan a rendszere egy Windows 7-hez, akkor már inkább tényleg egy jól karbantartott Linux, mint az állandó veszély.
-
pushalias
addikt
válasz
Jim Tonic #131 üzenetére
Nem kell hanyatt esned, bár ha utána nézel, rájössz, hogy ez az „ismeretlenség homályába vesző” enyhén szólva sem igaz, ebben a nem túl népszerű témában a legolvasottabbak között vagyunk, ha lehetek egy kicsit szerénytelen.
A problémám pedig az volt, hogy ha én olyasmit írok le, hogy fanboy háború zajlik, arra nem az a megfelelő reakció, hogy lám, a WinMagazin szerkesztő beszél, ha másért nem, hát azért, mert ez érdektelen a téma szempontjából.
-
#06658560
törölt tag
A flamet indító kijelentést, miszerint a linux fényévekkel el van maradva viszont se perc alatt lehet cáfolni. Olyan vita egyébként most nem volt, hogy ultimate melyik rendszer a jobb.
#129 sh4d0w: fogadjunk, hogy az xp felhasználók jelentős részének eddig is pont annyira volt szüksége a supportra,mint ez után lesz?Így konkrétan semmilyen hátrányt nem szenvednek miatta, magyarul váltani sem fognak?
-
-
válasz
#51736960 #127 üzenetére
"...nem lesz olyan egyszerű kinyírni egy olyan oprendszert, amely még mindig a piac harmadát birtokolja..."
Maga a Microsoft teszi ezt meg, 2014-ig van support XP-re. Ha valaki nem akarja vmilyen ok miatt upgrade-elni a vasat, nincs más lehetősége, mint vmilyen Linuxot használni - és a Lubuntu erre a célra tökéletes.
-
BigManus
addikt
válasz
pushalias #126 üzenetére
Szia!
" A Windows 7-re váltás eléggé adja magát annak, aki nem akarja a szokásait túlzottan megváltoztatni. Mert mint itt is kiolvasható több hozzászólásból is, az operációs rendszer kiválasztásában igen fontos tényezőt jelentenek a megszokások. "
Lényegében Münchenről van szó...
A váltás meg több tényezőn alapul. Pl. bírják e a gépek a Windows 7-et.Más...
Itt a két tábor már olyan nagyon egymásnak esett, hogy kezd átmenni személyeskedésbe a dolog.
Miért nem próbáljátok (juk) visszaterelni a beszélgetést a normális mederbe? -
#51736960
törölt tag
a cikk címére reagálnék, kíváncsi leszek arra a "halálra", azért nem lesz olyan egyszerű kinyírni egy olyan oprendszert, amely még mindig a piac harmadát birtokolja:
[link]
windows 7: 44%
windows xp: 37%
windows 8: 5%
windows vista: 4%
stb...sokan nem fogják lecserélni, csak azért, mert nem lesz hozzá támogatás.
persze nyilván, folyamatosan csökken majd a részesedése, de szerintem még évek múlva is meghatározó lesz a piacon. -
pushalias
addikt
válasz
Jim Tonic #124 üzenetére
A WinMagazin főszerkesztő, aki úgy mellesleg Linux rendszergazda. Ha akarod, folytathatjuk innen.
Tudod, még ha valami Linux-hater rizsát löktem volna, megérteném, hogy ennyivel elintézed a véleményemet. El sem merem képzelni, mi lett volna, ha olyat írok, hogy a (sudo) apt-get purge eleve disztibúciófüggő, tehát aki ezt ajánlja univerzális megoldásként ("Linuxon sudo apt-get purge és ennyi, ha már nem kell"), annak még van hová fejlődnie?
(#127) Loveless Másodpercre azonos időben érkezett be a hozzászólásunk, azért ez nem semmi.
Különben meg nem csak ez az érdekes, hanem az is, hogy vajon tényleg Linuxra fog-e váltani mindenki XP-ről. Kétlem. A Windows 7-re váltás eléggé adja magát annak, aki nem akarja a szokásait túlzottan megváltoztatni. Mert mint itt is kiolvasható több hozzászólásból is, az operációs rendszer kiválasztásában igen fontos tényezőt jelentenek a megszokások.
-
válasz
Jim Tonic #124 üzenetére
Abban viszont igaza van, hogy nem lehet igazságot tenni, mert van, amiben a linux a jobb, és van, amiben a Windows.
A vita viszont nem fölösleges, mert állítom, hogy egy ilyen vita közben többet tanul a higgadt olvasó, mint egy szakmai fórumon, mert itt felszínre kerülnek a legnagyobb hibák mindkét oldalon, és rögtön utána a megoldás is olvasható.Megcáfolnak hiedelmeket, leírva, hogy mikortól nem igaz, stb, stb.
-
Borgi
aktív tag
Hi,
Idehaza sok állami rendszer még kőkemény DOS alapú amit 8 éve az XP-re se volt egyszerű ráhegeszteni.. szóval jól hangzik hogy az egészet a kukába és egy modernebb Linux alapú rendszert és alkalmazást használjon akár az egész ország.
Az átállás/konvertálás melós lesz/lenne de ha 1 szer jól megcsinálják többet nem lesz gond (ezt minden mérnök/józan eszű megérti).
üdv,
Borgi -
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
vadcoca
tag
válasz
sing1ep1ayer #108 üzenetére
Jó lesz az a Debian, csak dobj rá egy task-kde-desktop-ot. Még az energiakezelés is ugyanolyan lesz, mint amit CPT.Pirk linkelt
.
KDE is választható már a telepítéskor: az Advanced menüben az Alternative desktop-nál.
Illetve ha egyszer mégis kellene wifi vagy egyéb "non-free" cucc telepítéskor, nézd meg ezt. -
válasz
VaniliásRönk #115 üzenetére
Ultimate érv, nálam működik, akkor te vagy a hülye. Miért, az jobb, hogy ha neked nem megy, szar a Linux, vegyünk Windowst?
Főleg, ha mindenki másnak működik?
-
válasz
sing1ep1ayer #108 üzenetére
Stabil KDE-s? Slackware.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
VaniliásRönk #115 üzenetére
Ismerem a derivátumait, ezért is nem használom egyiket sem. Rossz alapokra nem lehet jó dolgot építeni.
Nem tudom másik disztrókkal mi van támogatás téren, de amit megoldottak Ubuntura, azt más disztróra is megoldották / megoldják.
-
kispx
addikt
válasz
VaniliásRönk #115 üzenetére
> "függőségeket meg 50/50 alapon vagy jól rakja fel, vagy nem"
Az ilyenek nem a véletlen műve. -
VaniliásRönk
nagyúr
Már miért kéne reprodukálhatónak lennie?
#112 CPT.Pirk: A Ubuntu a Unity-vel egy kalap kutyakaki, de már akkor plusz problémát csinálsz magadnak, hogyha valamelyik derivátumát használod. A többi distro támogatásáról meg jobb mélyen hallgatni.
#111 Jim Tonic: Ultimate érv, nálam működik, akkor te vagy a hülye. Köszönöm hogy megosztottad velem bölcsességedet.
A Windows IS tele van hibákkal, de többnyire legózás nélkül működik, ezért fizet az ember, nem másért. -
F34R
nagyúr
válasz
VaniliásRönk #110 üzenetére
A grafikus csomagkezeloket en sem szeretem, inkabb marad a parancssor , gyorsabb es kenyelmesebb is.
-
kispx
addikt
válasz
VaniliásRönk #110 üzenetére
Tudnál egy reprodukálható esetet mondani?
(Nálam sosem volt vele gond, még a bugos LTS közötti kiadásokban sem) -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
VaniliásRönk #110 üzenetére
Nem tudom ez honnan jött...
Én pl. nem szeretem az Ubuntut, stabilnak sem tartom, főleg nem tartom kezdők számára ajánlható rendszernek és védeni sem akarom, de az abban lévő sw központ is egyből működött már az első kiadásában is, rákattintottam a programra és feltette. Függőségekkel együtt pikk pakk.Jim Tonic: plusz javítják a hibákat / módosítanak az elképzeléseken. A Win idegesítő apróságait meg koncepcionális hibáit viszont nem. Jönnek a hotfixek, meg időnként SP-k, de elkeserítő a helyzet, érdemi javulást ritkán kapunk velük.
-
válasz
VaniliásRönk #110 üzenetére
Azért érdekes, hogy nekem tökéletesen működik a szoftver központ.
Valamint egy dolog maradt csak ki a bölcseletedből. Ez ingyenes, és lehetnek, vannak benne hibák. A Win nem az, és tele van hibákkal. A fizetős disztrókban kb. századannyi hiba sincs, mint a Windowsban. -
VaniliásRönk
nagyúr
"Software Center előnyét..."
10x tovább tart a csomagtelepítés, a függőségeket meg 50/50 alapon vagy jól rakja fel, vagy nem...
Jó lenne ha a linux hívők elfogadnák, hogy a linux nem tökéletes, és nem úgy jó ahogy van, ugyanúgy vannak hibái és azokat meg kéne oldani, de amíg a puszta létük elismerése is tagadást és hisztérikus reakciókat vált ki, addig erre esély sincs.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
sing1ep1ayer #108 üzenetére
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
sing1ep1ayer #101 üzenetére
-Nekem T400-am van, viszont Intel + radeonos (HD3470), szóval olyan mint a tied, csak egy picit gyengébb. Egy másik T400-ról lementettem a telepítésem partícióját, mert abban csak az Intel szutyok volt, aztán az új gépen visszatettem kparteddel a partíciót, majd helyreraktam a grubot és már indult is a Chakra, mintha nem is történt volna alatta komplett laptop csere. Megcsináltam Win7-tel is ugyanezt, az persze nem tudott elindulni...
Nah viszont a lényeg az, hogy kapásból a Win7-en sincs eszköz a VGA váltásra, a Catalyst driverből le lehetett kapcsolni a radeont, de a visszakapcsolásra nincs eszköz, majd körül kell néznem a gyártó oldalán hogy mi kell ehhez, hogy ne csak biosból menjen. Linuxon bár nem egyszerű, de létezik rá megoldás, ha kijön a nagy radeon driver frissítés a 3.11-es kernellel, akkor megcsinálom.
-A wifi driver meg egy másik tészta. Debianban nincs, nem fért bele a licensz megkötésekbe. Más disztrón nem ilyen szigorúak, ott lesz. Aki Debiant letölti, az valszeg elolvasta h. miről szól, ha nem, akkor meg így járt, "az ellen nem véd."
-Workspacek: hasznos dolog, munkából kifolyólag ha fejlesztek valamit, egyik asztalon a böngésző, másikon a fejlesztő progi, harmadikon az apróságok, köztük meg az asztalváltó kocka animációja vált, ami bazi jól néz ki és feldobja a munkát. Egyszerűen kényelmesebb így tolni, mint elveszni az ablakok között alttabbal.
-effektes ablakkezelő: persze, eye candy. Viszont baromi jól néz ki, ha bezárok egy ablakot, az meg erre darabokra hullik. A Wines aero ehhez képest a bozótosban sem volt, most meg már nem is lesz soha, mert kinyírták végleg. Szeretem nézni, mikor leesik a Windowshoz szokott emberek álla néhány effekttől a KDE-n
-függőségek: Windowson is vannak, pl. szépen néz ki, mikor idővel a VisualC++ összes verziója 64 és 32 biteseket is beleértve felkerül a gépre, és az ezek egyikét igénylő programot meg ha leszeded, az nem fog szólni, hogy esetleg lehetne törölni ha másnak nem kell, otthagyja szépen... .Net is tud hasonlót produkálni.
-energiagazdálkodás: hogy Debianon meg Ubuntun mi van, az egy dolog. Nézz meg egy KDE-s disztrót. Egy random kép egy régebbi KDE-ből: [link] Hiányzik valami? Nem.
-HW kérdés: még nem válogattam HW-t Linuxhoz, nincs is igazán értelme vagy szüksége a dolognak. Egy rakás P3-as, P4-es gépet is beleértve, "csak felrakom, aztán megy". A mai "desktop" disztrókon már a zárt driverek kézi telepítésére sincs szükség, pl. komplett Catalystet felrakja magától.
Van egy Audigy1 kártyám. Win alatt csak mókolt driverrel lehet 5.1-ben használni vagy játék alatt HW gyorsított térhangzást használni, mert a Creative cégnek nem éri meg a régi cucc supportolása. Ezzel szemben Linuxon csak simán működik, ráadásul ennek nem tudom az okát, de még jobban is szól.
-Debian, Ubuntu. Ebből a Debian egy más világ más igényekre, az Ubuntu meg olyan amilyen sajnos... Szerencsére van még 400+, köztük több olyan, ami teljes "asztali" élményt nyújt, komplett szoftvere környezettel. Ilyet nagyjából ott kell keresni, hogy KDE.
-
azbest
félisten
válasz
sing1ep1ayer #104 üzenetére
Ja igen, az lemaradt, hogy akkor nem mountolja a linux automatikusan, ha például sérült a particiós tábla. Ráférne egy ellenőrzés arra a pendrivera, nehogy kellemetlen meglepetést okozzon. (linux alatt gépbe dugás után megnézve a logokat valsz kiderül mi a baja, win alatt a loggolás nem ad túl sok támpontot az esetek többségében).
Egyébként a hardvertámogatás kapcsán sok esetben jobb egy linux. Éppen a régebbi hardverek kapcsán szokott előfordulni az, hogy nagyobb eséllyel lehet még használni őket linux alatt, mint win alatt. Persze ez nem minden konkrét eszközre igaz, mert van aminek sosem volt jó támogatása.
-
F34R
nagyúr
Ooo ize .....
-
sing1ep1ayer
őstag
A plusz perem miatt Windowson se menne.
Mondjuk annyi mindent felhoztatok már ti is a Linux mellett, hogy kezdem meggondolni magam. Lehet mégis tart ott ahol a Windows, csak épp pont olyan dolgokban, ami nekem, aki eredetileg windowsról jött nem hiányzik. Egy dolog viszont még mindig nem a legkirályabb, ez pedig a hardvertámogatás. Kissé meg kellene szorongatni a hardvergyártók golyóit emiatt.
@ (#103) kispx
Sok disztrót kipróbáltam, nekem ez jött be leginkább, ezért ezt használom. Nincs bajom azzal, ha buherálni kell és nem sokkal nehezebb kezelni, mint egy Ubuntut, vagy Mintet, amik felhasználóbarátnak számítanak.Advanced módban raktam fel a Debiant és ez eleve rajta volt. Sehol nem adott olyan lehetőséget, hogy kérem-e a Transmissiont vagy sem. Amit én választottam telepítéskor az alaprendszeren felül az ha jól emlékszem az ntfs támogatás, meg a laptop utils volt. Ezt a torrentprogramot én nem kértem, hanem rámsózták.
-
kispx
addikt
válasz
sing1ep1ayer #101 üzenetére
Mivel a meta-package függőségei is törlődni fognak (legkésőbb a következő autoremove-ig), ezért el fogja távolítani.
Kezdjük az elején:
0) MInek használsz egy inkább informatikusoknak szánt rendszert ha nem értesz hozzá? Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor miért nem egy kezdőknek szánt disztrót használsz? Én sem azt használom, mert nekem egy másik disztó kényelmesebb.
1) Minek a meta-package segítségével telepítetted fel? [implicit kérdés: Miért nem a gnome-desktop-environment csomagot pakoltad fel? Lehetőséged megvolt rá, csak nem éltél vele. ]
2) Ha a meta-package segítségével telepítetted fel, akkor minek akarod az egyik függőségét eltávolítani?
3) Ha már a meta-packaget telepítetted fel, és annyira kell a pár MB, akkor miért nem töröd meg a függőségeit? -
azbest
félisten
válasz
sing1ep1ayer #50 üzenetére
a pendriveval kapcsolatban: egyszer jártam így. Egy samu pendrive-nek plusz pereme van az érintkezők előtt, ami megakadályozza a noti usb aljzatában az érintkezést. Kénytelen voltam hosszabbító kábellel használni, mert azon kicsit másabb kialakítású az usb aljzat, mint a T61-esen. Egyébként viszont pont linux alatt több a szabadság pendrive és memóriakártya kezelésben. Win alatt nem tudok mit kezdeni, ha több particiót használnék rajta. Persze lehet valami külső fizetős programmal menne.
-
sing1ep1ayer
őstag
Rendesek vagytok, hogy elmagyarázzátok mi ez, de a lényeget nem írtátok: ha igent nyomnék arra, hogy tolja le a Transmissiont, akkor mi történne? Oda a Gnome desktop, vagy csak a torrentklenst távolítaná el?
@ (#100) azbest
Tudom miért nincs wifi driver, de mit érdekli ez az átlagembert? Az számít csak neki, hogy nincs, nem megy.
SSD-t is be tudom állítani, de sokan biztos nem. Ellenőrízni sem két kattintás, hogy megy-e a TRIM.
Smartmontools-t ismerem, de azért ez mégsem olyan, mint egy szép Windowsos alkalmazás.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Háztartási gépek
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- AI-séf főz a dubaji étteremben
- E-roller topik
- Honda topik
- Napelem
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Xiaomi Redmi Note 12 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- KAMATMENTES Részletfizetés Alienware DELL monitor
- Csere-Beszámítás! Olcsó Számítógép PC Játékra! R5 1500X / RX 570 8GB / 16GB DDR4 / 250SSD + 2TB HDD
- Csere-Beszámítás! Corsair Dominator Platinum 2x32GB (64GB) Kit 5200MHZ DDR5
- Samsung Galaxy A41 64GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest