Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
sing1ep1ayer #14 üzenetére
Mondjuk amiket soroltál azok szerintem főleg az ismeretek hiányának tudható be. A vga közti váltás valsz jogos. A wifi drivert jogi dolgok miatt nem mellékelik.
Az ssd trim-et alapból használja telepítéskor, ha winyóról másolt lemez akkor fstab-ban lehet megadni.
A winyó egészségéről infót az ezer éve létező smartmontools is ad, de ubuntun a disk util is kezeli a smart adatokat.Az energia gazdálkodásról nem tudom mennyivel más, az biztos hogy más az alapértelmezett (régebben olvastam róla). A thinkpad-eknél kellemes meglepetés volt hogy linux alól is meg lehet adni az akku töltés paramétereit (talán thinkwikin olvastam és működött).
-
dabadab
titán
válasz
sing1ep1ayer #91 üzenetére
Ez egy metacsomag, nincs vele semmi baj: ha mikromenedzselni akarsz, akkor egyszeruen leszeded a metacsomagot es magad dontod el, hogy mi kell azokbol, amiket felrakna.
-
kispx
addikt
válasz
sing1ep1ayer #91 üzenetére
Ez nem véletlenül lett így megtervezve, mert amit el akar távolítani az egy meta-package. A rendszer telepítésnél elég csak az a meta-packaget teplepíteni és automatikusan behúzza a összes függőségét (magyarán megmondva a teljes rendszert). A függőséget itt meg kell törni, mivel a rendszer ez a meta-package segítségével lett telepítve.
-
quailstorm
félisten
válasz
sing1ep1ayer #96 üzenetére
hát nem is szoktam, csak van egy download mappám ahova hányásként kerül be minden, és aztán válogatom, az több giga, meg amire gondoltam, azok az appok és az appdata, meg a böngészőelőzmény(800mega mostan)
-
sing1ep1ayer
őstag
Ezekből azért sok elég demagóg és megmosolyogtató állítás. Persze van köztük legalább ugyanannyi helytálló megállapítás is.
"Felejtsd el az eszközillesztőket"
Ezen viszont most is hangosan röhögök gépelés közben. Felejtsd el őket, mert Linux alá úgysem találsz.
(Oké, oké, csak vicc, nyugi!)
@ (#95) quailstorm
Jaja, 2,5 teránál már iszonyt sokat számít a Linuxszal megspórolt ~40 mega.Személyes adatot meg ne tarts a rendszeren, soha! Se képeket, se semmi egyebet.
-
quailstorm
félisten
már megbeszéltük az ubuntu topciban hogy nekem reinstall kell, azt is hogy miért...
Mostanában akkor szarja magát össze, ha a keresés litában nyomok install/uninstallra, nem pedig rányomok az appra, megvárom míg betölti a jellemzőit és úgy.
Az már szerencsére rég eltűnt hogy állandóan crashel. Csak azért vagyok dühös a cuccra, mert nem adtam neki indokot hogy összeomoljon, hiszen semmit nem használtam rajta sokáig...(#91) sing1ep1ayer: kell a hely, személyes cuccokkal megvan az 50giga hamar...
egyébként meg tétel, mert "csak" 2,5TB háttértáram van.(#93) TOuRpista: csak tudnám minek az utorrent. Egy fos kémprogram az egész. Minden közösségi hulladékintegrációval. 3-mas verzió idegesített 3.2 óta nem érdekel. qBittorrent és deluge, natív és remek.
-
-
válasz
quailstorm #90 üzenetére
Nálam meg nem, de egy gyors keresés eredményezett néhány megoldást a problémára...
-
sing1ep1ayer
őstag
válasz
quailstorm #87 üzenetére
VLC csak Ubuntun (legalábbis Unity alatt) sz@r. Nekem ott alapból szaggatott mint egy állat, ezt semmilyen más disztrón nem csinálja, sem Windowson, a képminősége pedig köröket ver a többi alkalmazáséra és menüből még tovább is finomítható.
40 giga pedig elég a Windowshoz. Fel nem foghatom mit kell rárakni otthonra, hogy ne legyen az. De akkor mondjunk 50-et, végülis az enyém is ekkora partíciót kap, még ha nem is foglal 40 giga helyet se. Vagy adj neki százat! Így ez már tétel lett egy 1-2 terás HDD-n? Esetleg egy több darab ilyen kapacitású lemezzel szerelt gépnél?
@ (#88) kispx
Ezt Ubin toltad Unity alól?
Kicsit később: Basszus, tévedtem!A saját rendszeremen kell nézni: KLIKK!
@ (#89) sh4d0w
Sosem éreztem a felsorolt funkciók használatát égetőnek, igazából most sem csigázott fel, de természetesen elismerem hogy jó dolgok. Kábé olyan lehet számodra, mint nekem Operában az egérgesztusok, enélkül egy böngésző nekem már túl fapados, úgyhogy minden létező browser alá muszáj telepítenem egy hasonló funkciójú plugint. -
válasz
sing1ep1ayer #82 üzenetére
Gondolom a Software Center előnyét nem kell ecsetelnem a "megkeresem a Google-ben, nem ezt a verziót, hanem a másikat, letöltöm, víruskergetem, next-next-finish"-sel szemben és ugyanez igaz a karbantartásra is. Workspace-ek: egyikre ezt az ablakot rakom, mert ez eldolgozik magában, a másikra meg azt rakom, mert ott én dolgozom manuálisan. Megmondom a terminálablaknak, hogy maradjon mindig felül, mert több információt akarok onnan kimásolni egy másik ablakba és ne kelljen állandóan kattintgatni a kettő között. Örülök, hogy a kompozit ablakkezelésnek köszönhetően olyan átlátszóra állítom a terminált, hogy lássam mögötte a weblapon írtakat. Ha meg véletlenül nem a saját gépemen dolgozom, hanem a laposon, de kell vmilyen grafikus felületű program az asztali gépemről, akkor átforwardolom az alkalmazást a laposon lévő X szerverre és úgy használom, mintha nálam futna. Ezt mondjuk megteheti annyi ismerősöm, amennyit a hardver elbír, nincs limitálva mindenféle hülye terminal serveres licencekkel.
Csak ennyi előnye van ezeknek az apróságoknak, semmi több.
-
kispx
addikt
válasz
sing1ep1ayer #76 üzenetére
> "Nézze már meg legyen szíves, mi történik, ha az alapból kapott Transmission torrentklienst el akarja távolítani!
Csak úgy kíváncsiságból."
developer@developer-pc:~$ sudo apt-get purge transmission
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Az alábbi csomagok el lesznek TÁVOLÍTVA:
transmission*
0 frissített, 0 újonnan telepített, 1 eltávolítandó és 0 nem frissített.
A művelet után 29,7 kB lemezterület szabadul fel.
Folytatni akarja [I/n]?
(Adatbázis olvasása ... jelenleg 165902 fájl vagy könyvtár van telepítve.)
Eltávolítás: transmission ...
developer@developer-pc:~$Mit is kellett volna észrevennem?
(#84) Penge_4
> "Valószínűleg be van drótozva, mint KDE alatt az Akonadi, Nepomuk meg a Strigi, amiket csak letiltani lehet."
Az openSUSE disztróból biztosan eltávolítható az Akonadi. -
quailstorm
félisten
Kősz.
Nem tudom hogy nem bukkantam még rá erre a fájlkezelőre. Gnome commander repül a picsábaA VLC-t mindig is tudtam hogy szar, pedig népszerű és haverok is tukmálják rám... MPC-HC-s vagyok windowson. Linuxon meg ugye általában mindegy, tehát jó volt a VLC a mostani gépemmel, de nem mindig. Olyankor Mplayer natúran, vagy KMplayer.
De ránézek az SMPlayerre, igényesnek tűnik.
(VLC-t akkor utasítottam vissza, mikor nem ment vele az 1080p Athlon XP-n...)A többire.
exFAT támogatás már van XP alatt, ebből is látszik hogy jó rég használtad. Shareware appok nagy részében ki lehet venni a pipát, bár az nem share, hanem adware amit én használok, de szerencsére tényleg kipucolható már az installerben. Pl DVDvideosoft. Aki meg nem veszi a fáradtságot annak nem tudok mit mondani. Az felrakja az ask toolbart is a javaval...
Warezban meg nincs szemét
Függőségekhez meg annyit hogyha tudom, meggátolom a telepítést, mert felesleges baromság. Felrakom az OS telepítés után frissen az összes általam ismert függőséget, így a dx-et és a Visual C++-okat is.
Viszont azért van minden játékba belecsomagolva, hogy nehogy véletlen ne induljon. Csak nem tudom miért nem olyan intelligens hogy ne downgradelje az SP1-es verziót... a Steames játék.
Egyébként arra gondolt hogy ha uninstallálod a qbittorrentet pl, nem viszi magával a függőségeit, elbaszva vele a többi libtorrent rasterbar klienst is.Ha már itt vagyunk, lenne még baromságom. Ha én linux kernelt, vagy androidot akarok otthon fordítani, akkor annak a fájljai EXT4 partíción kell hogy legyenek? Mert alig maradt 500GB szabadom, és az NTFS...
És köszi hogy segítettél, ritka hogy ilyen flame topicban hasznos infót kapjak.
(#86) sing1ep1ayer: 40giga? Szép álmokat. Az kevés még az XP-nek is. 60-at adtam neki 3 éve és 5 szabad... CCleaner meg dolgozott és játék sincs már rajta. Csak a frissítések meg pár app.
80-100 kell már...
Win8 is install után már 40-et elvitt. -
sing1ep1ayer
őstag
(#50)-re adott válaszodra
1.) Tényleg nem. Egybként ebben az egyben gyatra a Windows, sokkal kevesebb fájlrendszert kezel. De otthonra nincs is rá igazán szükség.2.) Kösz!
(#76)-ra adott válaszodra:
Én Windows alatt sem telepítek semmit, csak olyan rendszerbe mélyen beavatkozó dolgokat, amiket muszáj, mint például a vírusírtó, a tűzfal, vagy mondjuk egy DirectX. Szinte mInden másra portable és többnyire open source alkalmazásokat használok, így emiatt Linux alatt is jól érzem magam, hiszen gyakorlatilag ugyanabban a környezetben tudok dolgozni, ott is elérhetőek a kedvenc programjaim.
Többi, amit írsz rendben, sajnos Windowson rengeteg a szemét, ami nem eltávolítható. Persze a többséget ez sem zavarja igazán így a terabájtos lemezek világában, igazából mindegy az átlagnak, hogy a rendszere 10, vagy 40 gigán terül el. -
F34R
nagyúr
válasz
sing1ep1ayer #82 üzenetére
tessek , itthon [link]
-
Penge_4
veterán
válasz
Dark Archon #41 üzenetére
"Csúcsnak számító, igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt. Egy internetre épülő OS-nál."
De ebben legalább működik. Windows 7 alatt meg boot után 10-ből 4 alkalommal elfelejtett csatlakozni a netre, hiába volt beállítva, hogy automatikusan csatlakozzon.
Na meg volt, hogy gondolt egyet és elment a net, de a connected státusz megmaradt. Hiába ütögettem a disconnect-et, hiába próbáltam parancssorból megszakítani azt a rohadt kapcsolatot, ki kellett jelentkezni majd újra be, hogy megjavuljon. Szerencsére ez nagyon ritka volt (egy év alatt kb 2x találkoztam vele), de durva.
"a francért nem 16 szín van még mindig, még gyorsabb lenne a Linux, a kerék is jó lenne még négyszögletesnek..."
Szerintem kevered a két céget. 16 színnel a Windows Metro UI-ja lenne tökéletes. Mondhatni, pazarlás ez a sok szín, főleg, hogy olyan hardverigényekkel rendelkezik, mint egy Windows 7.
"BTW, Windowson olyan még nem fordult velem elő például, hogy kaptam egy pendrive-ot, bedugtam és meg se nyikkant."
(#50) sing1ep1ayer: Akkor nem dugtál még be Windows XP-s gépre exFAT-tel formázott pendrive-ot.
"Az egy dolog, hogy némely disztrón így felmegy, sőt, volt róla szó hogy Ubin simán kattintgatással is, de sajna nem mindenhol ennyire egyszerű a dolog."
De aki Debian-t használ az általában már nem az átlaguser kategória.
(#56) Dark Archon: "Thunderbird-ből mellékletek megnyitása is kakukk volt (Linux meg a filetársítás...)"
Ja. Mennyivel jobb Windows-on, ahol törölgetheted a registry-ből a nem oda való elemeket, míg a Linux alatt automatikus minden. Windows alatt azért registry-t kellett buherálnom, hogy a JavaScript-et úgy tudjam a Wordpad-hez vagy a Notepad-hez társítani, hogy az alapértelmezett fájlikonja ne változzon meg.
Ha a fájlkiterjesztés megváltozik, vagy társítom adott programhoz, amivel újabb szemetet hozok létre a registryben, vagy több kattintással tudom csak megnyitni.
(#62) quailstorm: Ellenben a videokodekes dolgot nem értem. Linuxon megnyitom VLC-vel és laggol(telós videó, egy időben Win is csinálta). Mondhatni szokványos volt. Inkább KMplayer. Windowson K-lite mega fel, és gond elfelejt...
VLC szar (Windowson is), használj SMPlayert. Nálam VDPAU-val 3% CPU mellett röccenésmentesen játssza a 1080p-s HD videókat is. Windows-on is röccenésmentesen vitte a Potplayer, de ott azért volt 10-15%-os CPU usage.
"Olyan szintű fájlkezelőt, mint a TotalCommander, meg még mindig nem találtam linuxra, márpedig anélkül el vagyok veszve."
Krusader.
(#76) sing1ep1ayer: "de semeddig nem tart egy segédprogramot vadászni ilyen célra, ha akarod mondok konkrét alkalmazásokat is."
Ja, csak Linuxon ott a komplett official repository, Windowson meg guglizhatsz főként shareware segédprogramokat, amik teleszemetelik a rendszert és nem is tudod maradéktalanul eltávolítani őket. Linuxon sudo apt-get purge és ennyi, ha már nem kell.
"Windows esetén olyan sincs, hogy a különböző függőségek bekavarnak."
Á, dehogy. Mert nincs DLL hell, nincs missing xy OCX fájl, meg nincs 16 különböző Visual C++ Redistributable...
"Nézze már meg legyen szíves, mi történik, ha az alapból kapott Transmission torrentklienst el akarja távolítani! Csak úgy kíváncsiságból."
Valószínűleg be van drótozva, mint KDE alatt az Akonadi, Nepomuk meg a Strigi, amiket csak letiltani lehet. Ezek valóban hülyeségek, de Windows-ban ne lenne ilyen? Ott talán eltávolíthatod a Windows Explorer-t? Vagy az IE-t teljesen? A Trident meg a többi core eleme megmarad, mert másképp még súgó sem lenne.
-
floatr
veterán
Teljesen felesleges ezekbe a dolgokba ilyen mélyen belemenni. Ha nagyon kell, akkor már a fájlrendszernél el lehet kezdeni a sorolást, de inkább olyanon bukik el sokszor a dolog, mint pl. színvonalasabb ügyviteli szoftverek hiánya (kulcs, hessyn), játékok hiánya (ez változóban), alap hw támogatás (pl nekem sok fejfájást okozott egy pár éves epson nyomi, ami nem kéne h pilótavizsgás legyen sehol sem). Ezek nem az OS problémái, mégis itt csapódik le egyben. Még mindig túl sok gyártó tesz rá nagyívben, ezért nem akarnak vele sokan szívni.
Mókás viszont látni, hogy az android kezd felnőni odáig, hogy a végén ez dönti be a ms hegemóniát idővel desktopon is.
-
sing1ep1ayer
őstag
Ezekre mégis mi szüksége van egy otthoni felhasználónak? Én sosem éreztem, hogy nekem layerek kellenének. De mondom, van erre program, nekem portable verzióban is van egy, csak most lusta vagyok átugrani Win alá, hogy megnézzem a nevét.
Workspece-ek: na ezt sem használtam még soha. Lehet azért, mert én windowsról jövök és ott nem hiányzott. Igazából értelme csak akkor van, ha egy-egy desktopra több ablakot pakolsz ki, amelyeket együtt használsz. (Otthoni felhasználásnál ez előfordul valami okból?) Ha teljes képernyős alkalmazások futnak a munkaterületeken, akkor gyakorlatilag az ablakváltástól semmiben nem különb az egész.
A kompozit ablakkezelésnek bevallom gőzöm sincs mi az előnye, azon kívül hogy ha akarom idegesítően hullámzik az egész elhúzáskor, a hálózattranszparens grafikus felületnek szintén nem látom mi haszna van otthon.
-
válasz
Dark Archon #75 üzenetére
Látom, sikerült leírnod a "tipikus" felhasználót.
A Matlab pont platformfüggetlen, ahogy a legtöbb áramkör szimulátor is. Villamosmérnökin eddig egyetlen egy évfolyamtársam nem volt, aki Windowst preferált volna...#74: Pont annyira menne neki, mint a Windows7 konzolból. A windows-t használók tudják konzolból kezelni a rendszert?
-
válasz
sing1ep1ayer #71 üzenetére
Nálam csak az intel megy és a BIOS-ba még csak be sem tudok lépni, mert céges a cucc és nincs szükségem az nv quadro teljesítményére.
A Linux pedig nincs lemaradva a Windows-tól, sőt, jónéhány területen mérföldekkel jár a Windows előtt - még otthoni felhasználás esetén is. Programok telepítése lényegesen egyszerűbb, rendszer karbantartása lényegesen egyszerűbb, workspace-ek jelenléte olyan "áldás", amit egy Windows-os nemigen tapasztalhat meg, a dabadab által említett layerek jelenléte szintén zenész. Van kompozit ablakkezelés, hálózattranszparens grafikus felület. Ezek melyike van Windows-on?
#76: "...Windows esetén olyan sincs, hogy a különböző függőségek bekavarnak..." Ez így van, sokkal jobb, hogy van hatféle redistributable VC2005++, háromféle .NET, négyféle DX9 telepítve, mert a disk ugye ingyen van...
-
F34R
nagyúr
válasz
sing1ep1ayer #76 üzenetére
Windowson is kell ilyen , pl .NET keretrendszer vagy mas dolog amit ha a Windows update-el nem raktal volna fel akkor kellene, (ott van a DX is) Egyebkent biztonsagosan is el lehet oket tavalitani ahelyett hogy a fuggoseget is magaval rantana. Egeret megint tudod definialni xorg-ba vagy ha mas nem akkor xmodmap.
-
dabadab
titán
válasz
Dark Archon #56 üzenetére
"Eleve ez a kiterjesztés nélküli filerendszer hülyeség, amire persze szerintem már rájöttek azóta a kitalálói is."
Ennek pont az ellenkezoje tortent, utoljara a FAT-ben volt filerendszer szinten kiterjesztes, azota Windowsban sincs.
"Parancssori listázáskor az isten se mondja meg, melyik file és melyik mappa"
ls -p (pl.), ha mar pl. a szinezes nem volt bekapcsolva.
(#76) sing1ep1ayer: "Alapból ezek valóban nincsenek benne (hogy mennyi hasznuk van, arról most ne beszéljünk), de semeddig nem tart egy segédprogramot vadászni ilyen célra"
Ezek baromi hasznos dolgok (tudom, mert hasznalom oket, Windowson meg baromira hianyzanak) es ismeres a windowsos hekkeleseket is, meg azt is, hogy melyiknek milyen problemai vannak.
-
F34R
nagyúr
válasz
sing1ep1ayer #71 üzenetére
Xorg konfig faljba is be lehet pl allitani.
(#68) Dark Archon
Arra celzol hogy ekezetek nelkul irok ? nem en vagyok az elso ezen a forumon , nem is ertem ennek mi koze van a topikhoz.
(#69) sing1ep1ayer
Kikbol ? akiknek sorai kozt csak nyavajgast latok, nekem sem volt konnyu dolgom linux-al es a mai napig is vannak olyan dolgok amit nem vagy csak nehez tudok megoldani. (Ezek mar nem az atlagfelhasznalasrol szol, inkabb csak sajat rigolyam miatt) Vesd bele magad szerintem a linux vilagaba olvass sokat es probalj ki tobb distrot is.
-
sing1ep1ayer
őstag
Alapból ezek valóban nincsenek benne (hogy mennyi hasznuk van, arról most ne beszéljünk), de semeddig nem tart egy segédprogramot vadászni ilyen célra, ha akarod mondok konkrét alkalmazásokat is.
Egyébként Linuxra nem egyesével kell az alkalmazásokat összevadászni? Persze, van rá előre telepítve néhány, például alapból Office is, de ettől még nem tart előrébb, mint a Windows. Windows esetén olyan sincs, hogy a különböző függőségek bekavarnak. Használ például valaki Ubuntut Unityvel? Nézze már meg legyen szíves, mi történik, ha az alapból kapott Transmission torrentklienst el akarja távolítani!Csak úgy kíváncsiságból.
Mellesleg eddig nem írtam, de nekem a 7 gombos egeremen is csak 3 megy Linux alatt. Persze lehet hogy a többit is működésre lehet bírni, csak nem egyszerűen. Nem kell hozzá spéci funkció, de legalább generic buttonként használni tudjam.
@ (#77) F34R
Nem állt szándékomban nyavalyogni, mint mondtam élvezettel és többé-kevésbé (inkább többé) elégedetten használom a Linuxot is, manapság már napi szinten a Windows helyett. Fikázni sem akartam, csak felbosszantottak. Az ablakosra kizárólag játszani megyek (ez nagyon ritka, vagy néha fényképüzletezni).
Rengeteg disztrót kipróbáltam már és mindegyikben volt olyan, ami kifejezetten tetszett. Egyszerűen csak azt nem merném állítani, hogy legalább ugyanott tart, mint a Windows. Ennyi. Persze aki profi szinten lehet hogy fordul a kocka. Egy H****'s BootCD-t (nem akarom kiírni) meglátva például a pofám leszakad, mit volt képes összehozni a tag; gyakorlatilag portable, CD-ről bármely gépen futtatható Linuxként. -
válasz
Jim Tonic #72 üzenetére
Ja, bocs, nem tudtam, hogy a feleséged is 3D-ben tervez főként hajlított lemezből készült termékeket, mint a munkája, amúgy meg iskolai dolgokhoz áramköranalizátor programot használ MatLab-bal karöltve híradástechnikai szimulációkhoz. Hobbinak meg szeret elmerülni BC2-ben vagy más játékokban. Hát igen, én sajnos ezeket nem tudtam megoldani Linux alatt, de kérlek, tanítsatok a feleségeddel!
-
dabadab
titán
válasz
sing1ep1ayer #50 üzenetére
"jobb lenne otthoni desktop rendszernek, mint a Windows, vagy hogy nincs tőle lemaradva egyszerűen hazugság, már ne is haragudjatok."
Most arrol a Windowsrol beszelunk, ahol a mai napig nincsenek workspace-ek, nincsenek layerek (csak par programban van ott az elore leprogramozott "always on top"), a programokat egyesevel kell ra osszevadaszni, stb, stb, stb?...
-
válasz
Dark Archon #56 üzenetére
Nézd! Én csak annyit látok, hogy a feleségem boldogul vele, Te meg nem. Ennyi.
-
sing1ep1ayer
őstag
Pont ez a baj, hogy nekem is megy mind a kettő. Azt szeretném, hogy egyszerre csak az egyik menjen.
Igazából a BIOS-ban van egy olyan kapcsoló is, amivel beállíthatom, hogy amennyiben az OS nem tudja kezelni a váltható grafikát, akkor csak az integrált, vagy csak a dedikált kártya működjön. Basszus, gondolod ez működik Linux alatt? Még ez sem!Persze együtt vele lehet élni, csak néha emiatt be kell lépnem a BIOS-ba.
Egyébként pedig még mindig nem hazugoztalak le. Azt írtam, hazugság állítani, hogy a Linux nincs lemaradva a Windowstól, vagy egy szinten van vele, ha általános céllal otthoni rendszernek használják. Mivel te nem írtál ilyet sehol, ezért rág nem vonatkozik a kijelentésem.
-
válasz
sing1ep1ayer #58 üzenetére
Miután a T420-asomban intel és nv cucc van és megy mind a kettő, ezért szvsz nem megoldhatatlan a feladat. Miután azonban lehazugoztál, annyit nem tudsz fizetni, hogy megcsináljam neked, comprende?
-
-
F34R
nagyúr
De jo hogy az emeberek akik azt hiszik , hogy hasznaltak "Linuxot" azok azt sem tudjak mirol van szo
-
kispx
addikt
válasz
sing1ep1ayer #61 üzenetére
Azt is tedd hozzá, hogy nálam a merevlemezt nem tudja kikapcsolni... a maximum processor state sem csinál semmit sem... (És ez a Win8-ban sem változott). Egyedül a Wireless adapter settingssel tud többet...
-
ZCoyote
őstag
válasz
sing1ep1ayer #58 üzenetére
Pont a napokban futottam bele abba, hogy egy fényképezőgépből kivett SD kártya Win 7 alatt meg sem nyikkant, Arch rendszerre dugva nézhettem a rajta lévő képeket.
Szerintem ilyen mindkét rendszernél előfordulhat.quailstorm: Én is úgy vélem egyébként, hogy mindkét rendszer tud érdekes dolgokat produkálni és mindkettő ki tudja ölni az emberből az ideget néha.
-
quailstorm
félisten
Látom van itt minden...
Igen, lehet így is skype-ot telepíteni. Nekem mindig ment, elsőre, gond nélkül. Unokatesómnak 5percenként megszakad, random lefagy, lefagyasztja a gépet, notifikáció popupnál lefagy de hang van, aztán meg az se. Szal kb lehetetlen használni már évek óra, Ubuntu 11.04-13.04-ig... Mindig csak a problémákat hallom tőle... Inkább felhív telóval mert az megy.
Okát nem tudom, skype honlapjáról se mindig jó a csomag. Laptop meg egy Core2duo gép csak 9600GT-vel. Ez sem lehetett gát.Azt meg nem lehet rámondani hogy hülye, ami csak létezik N900-ra azt már láttam nála telepítve, windowst meg csak most használ hogy laptopot cserélt. Otthoni gép elavult, a 9600GT szintén. Szal családi gép lett belőle neki meg most van egy i7-es szörnyetegje. Természetesen a kedves UEFI miatt elég szarul meg a linux, hosszadalmas tákolás után be lehet kínlódni a HWgyorsított felületet, de elég furcsa jelenségeket tud produkálni. Marad a Win8. Mivel új a gép, más esélytelen. (azt hiszem a jelenlegi gépem megtartom, mert olyan csodálatos hogy XP óta minden hibátlanul fut...)
Unokatesómmal mindig ellentétben vagyunk. Ő nyomja a linuxot, Arch meg Ubuntu ezerrel. Én meg a windowst. Namost, mondtam hogy laptopot cserélt. Megfogadta a tanácsomat, rakott fel vírusirtót, legális a rendszer, nincs fenn szemét, szóval kb az én szisztémám szerint van alapozva. Ja meg van rajta TC és nincs UAC. De hiába, mert már az első üres indítás rosszabb volt mint a másik gépén a Win7 cracked ultafos edition. Az én 3 éves XP-m szintjét hozza az a lapos, ami a PC-mnél 20-szor erősebb... (SLI GTX650m meg 16GB RAM). Az ikonokat is egyenként tölti, 5 perc mire kattingathatsz az egérrel. Ultrafail. Nálam legalább meg lehet magyarázni hogy az a 200 app, meg a 60 autostartoló baromság, és 3GB telefondriver okozza. De utána legalább olyan gyors mint a 7-es vagy a vista...
Ehhez képest a gépein bármilyen linuxot láttam, mint a villám, késedelem nélkül és azonnal reagált. Pedig volt ott ubuntu prerelease is bőven...Nálam meg az van hogy a windows repül, számomra egyszerű, áttekinthető és tiszta. Azonnal reagál és azt csinálja amit akarok. A linux meg kitépi a kezemből az irányítást, összeszarja magát úgy hogy nem használom, lebénul, meg tetű lassú. Egyszer kérdeztem unokatesómat mit lehetne csinálni ubuntuval hogy nem hozza fel popup ablaknak az újonnan megnyitott appokat, mert rohadt idegesítő hogy írok és pofánnyom minden hülyeséggel. Ezt még az XP is tudja. Duplakatt ikonra, tálcán dolgozós app, nyit háttérben. Nem ubuntu 12.10 az nem. Akkor derült ki hogy egy google chrome-ot kerek 30mp-ig nyit. Ugyanazon HDD-n lévő vista se repült (kb 30MB/s max átvitel) de azért sokkal jobb volt. Most hogy egy 170MB/s-es HDD-n van, se éri el a Win7-8 szintet reszponzibilitásban.
Én driver gondokkal ugye nem küszködök. nVidia x-swat azt cső. Ellenben a videokodekes dolgot nem értem. Linuxon megnyitom VLC-vel és laggol(telós videó, egy időben Win is csinálta). Mondhatni szokványos volt. Inkább KMplayer. Windowson K-lite mega fel, és gond elfelejt...
Olyan szintű fájlkezelőt, mint a TotalCommander, meg még mindig nem találtam linuxra, márpedig anélkül el vagyok veszve.
Több dolog nem zavar azon kívül hogy még egy cinnamon telepítés sem sikerül.Szóval ennyit a Windows linux háborúról. Látszólag ok nélkül tud minden baromságot művelni a két rendszer, és akkor még az esetleges drivergondokról nem is beszéltünk.
Telómon is az van, hogy jön a frissítés, MINDENKINEK FELMEGY, nálam meg összeszarja a telefon magát, még jó hogy a watchdog kikapcsolásával meg gyors terminálba lépéssel downgradelni bírtam a csomagokat. Érdekes módon másodjára nekem se volt gond.
Személyesen annyit tudok mondani hogy a linux nem gyorsabb, sőt lassabb, és pláne nem stabil vagy kényelmes. Legalábbis 10 év Windows only után a leírt problémákkal ez jön le. És én is tudom hogy nem igaz.Amit még észrevettem hogy a windowst az szidja aki nem tudja használni. Nekem már gyors és kényelmes, az eltérő GUI és makró dolgok meg berögzültek külön. Ritka hogy windowson elkezdjem tekerni a görgőt a chromium tabjai közt...
Ami igazán zavar windowsban az a console(linuxban terminál) gánysága. A copy paste funkciók nincsenek megfelelően implementálva, és az alap parancskészlet szegényes. Ez azért lassít.nem Pengének szól az egész, csak a skype részre reagáltam!
-
sing1ep1ayer
őstag
Kösz, ki fogom próbálni! Mindenesetre itt egy (nagyítható) képernyőkép az energiagazdálkodás advanced részéről Windows alatt. Ég és Föld.
( mod: )
Emlékeztetőül mégegyszer a legújabb Debian energiagazdálkodási beállításai.Vajon mit válaszolnának most a gyerekek, ha az Égből pottyant mesékben Levente Péter bácsi megkérdezné, hogy na van lemaradás, vagy nincs?
-
válasz
sing1ep1ayer #58 üzenetére
Épp itt van elöttem a Win7 energiagazdálkodás funkciója.
Az advanced beállítás alatt vannak csak olyan dolgok, amik ebben nincsenek benne.
Viszont ha nem elég, amit a distro nyújt, akkor itt itt egy hazsnos cucc: [link]
Ezzel mindent meg tudsz oldani, amit a Win7 advanced menüje alatt látsz.Azt a hibát követed el, hogy egy disztrot hasonlítasz egy egybe csomagolsz kereskedelmi termékkel.
Minden disztro más és más. Nem lehet így összahasonlítani a két világ képességeit.
A linux olyan mint a Lego. Olyanná kell építeni, ami neked tetszik. Ha hajlandó vagy építkezni, akkor mindent tud, amit a Win (Win-only programok kivételével) és pont úgy, ahogy te szeretnéd.
Ha nem vagy hajlandó vele tökölni, akkor még mindig válogathatsz a különböző disztrók közül, hátha van olyan, ami pont azokat válogatja össze, ami neked kell. De ez esetben nem való neked a linux.És igen, van olyan ember, akinek nem való a linux. Az viszont nem igaz, hogy le van maradva a Windows-hoz képest, csak vannak júzerek, akik le vannak maradva a linuxról a képességeik, idejük, kitartásuk hiányából fakadóan.
-
sing1ep1ayer
őstag
Nem vagyon MS-fanboy. Teljesen objektíven ítéltem meg a két redszert. Én örömmel használom a Linuxot is, de ettől még bőven le van maradva.
Mondjuk te szakértője vagy úgy látom, szóval mennyit kérsz azért, hogy belődd a laposomon a dual-VGA-s működést? Ha már a rendszer nincs lemaradva, akkor biztosan tudja ezt kezelni, csak bennem van a hiba. Igaz? Tehát te meg tudnád csinálni? Meg a pendrive, amit nem lát a Linux, az is biztos az én hibám, nem a rendszeré.Ez sem elmaradás a Windowshoz képest, igaz? Ez abban is teljesen ugyanilyen.
Egyébként nem hazug vagy, csak elfogult. Pont hogy te vagy fanboy, nem én.
@ (#57) Bici
Köszi szépen! Ez kétségtelenül jobb, mint a legtöbb disztróban, de mindjárt átugrok Win alá készíteni egy screenshotot, amivel összevetve máris látszik majd mennyire szegényes még mindig. -
-
válasz
Jim Tonic #46 üzenetére
De, sajnos láttam Linuxot. Több ősz hajszálat is köszönhetek neki, ami a TV kimenetes beállítást illeti. Sőt, még anyámat is rávettem, hogy használja. Később szinte sírva könyörgött a Windows-ért, mert a nyomtatás sem ment, Thunderbird-ből mellékletek megnyitása is kakukk volt (Linux meg a filetársítás...), OpenOffice egy LOL kategória, meg úgy összességében használhatatlan volt munkára. Aztán én is rájöttem, hogy az időm drága, hobbinak elment a Linux csesztetése, de most már a Win telepítést is a hátam közepére sem kívánom, viszont Win alatt megoldani egy komplexebb problémát tizedannyi idő általában, mint Linuxon egy nyamvadt file társítást.
Épp nemrég voltam iskolai gyakorlaton is egy Solaris ismerkedésével, hát marha nagy élmény volt az is. Eleve ez a kiterjesztés nélküli filerendszer hülyeség, amire persze szerintem már rájöttek azóta a kitalálói is. Ha tudni akarod egy file típusát, úgyis odaírsz egy .txt-t vagy akármit. Parancssori listázáskor az isten se mondja meg, melyik file és melyik mappa, kivéve persze teljes listázásnál, ahol biflázhatod, hogy van-e a 9 jogosultsági bit előtt még egy d vagy sem...
-
kispx
addikt
válasz
Dark Archon #41 üzenetére
> "hogy parancssorokat a DOS óta nem kell pötyögni Windows-ban"
Kár, hogy a Window pár éve alapértelmezetten belerakta a "grafikus felülető" powershellt
Kár, hogy nekem az aktiválás miatt a parancssorozomnom kellett a supporttal való telefonálás közben.> "Csúcsnak számító, igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt"
Jó pár éve kezdtem el a Linuxxal ismerkedni és már akkor is úgy volt. Szóval az a néhány év elér rég volt.> "szar driverek"
Informatikusai alapműveltség: A drivereket ki csinálja? A gyártők vagy a kernel fejlesztők.> "szar böngésző"
Ez is a kernelfejlesztők csinálják?
Nem a Linux hibája, hogy XY telerakja Flashes reklámokkal az oldalt és az megeszi a gépet. Ez Win alatt is megeszi a gépet.> "tetves cégek szebbnél szebb tartalmat próbálnak a böngészőbe"
Jah, csak szerintem a "szebbnél szebb" bloatware reklámok nem tartalmak. Nem azért megy a user a weboldalra, hogy reklámokat nézegessen, hanem a tartalmát nézze.> "meg a francért nem 16 szín van még mindig, még gyorsabb lenne a Linux, a kerék is jó lenne még négyszögletesnek..."
A driverek még mindig a gyártók sara. Viszont a "négyszögletes kerék" sokszor a többi kerék előtt járt technológiailag. -
válasz
sing1ep1ayer #50 üzenetére
"...azt állítani hogy jobb lenne otthoni desktop rendszernek, mint a Windows, vagy hogy nincs tőle lemaradva egyszerűen hazugság, már ne is haragudjatok..."
Miután így lehazugoztál, köszönjük "értékes" információidat, kedves MS-fanboy...
#52: igen, szervereken olyan biztosan áll a lábán a Windows, mint a desktop piacon, ugyi?
-
-
sing1ep1ayer
őstag
Ez nem minden disztrón ilyen egyszerű. Ubuntun valóban felmegy az általad említett (és Windowshoz hasonló) primitív kattintgatással.
@ (#28) TOuRpista
Nem vitatom, igaz amit írsz. Ettől még sok az elmaradás. Érdekes módon arra nem válaszol senki, amit konkrétan felhoztam. Hogy mi van a szegényes energiagazdálkodási beállításokkal, mi van a dual VGA-s laptopokkal... satöbbi."a windowson való videókodek erdő után pedig valóságos felüdülés a linuxokon tapasztalható "minden videóformátumot kapásból lejátszik" élmény"
Ez csak a hülyéknél probléma, már elnézést. Az okosabbja felrak egy VLC-t Windowson, az mindent visz, Aki még okosabb, nem is telepíti, hanem a portable verziót választja.
@ (#34) Penge_4
"Szerintem baromira nincs lemaradva, sőt! Inkább a hardvergyártói köcsögségek miatt van néha szívás a Catalyst-tal és az Nvidia driverekkel is. De mindent felismer"Kétségtelen, hogy mindez javarészt a hardvergyártók hibája, de azért nem minden tekintetben. Mi van azzal, hogy a Linuxon bekapcsold az SSD-re a TRIM-et? Erről a hardvergyártók tehetnek, hogy mókolni kell hozzá? Miért nincs Linux alá egy SSD Health progi? A hardvergyártók hibája?
BTW, Windowson olyan még nem fordult velem elő például, hogy kaptam egy pendrive-ot, bedugtam és meg se nyikkant. A Debian nem is látja, egyszerűen nincs mit felmountolni. Windows alatt vígan "fütyül" ugyanaz az eszköz. A hardvergyártó hibája? Illetve ezek után biztos, hogy a Linux mindent felismer?@ (#36) Bici
Készítenél róla egy screenshotot? A profilok egyébként nem nagy dolog, de azért arra ne hivatkozzunk, hogy parancssorból azt is be lehet állítani. Windowson is be lehet állítani bármit a registryből.@ (#39) Penge_4
sudo apt-get install skype - nagyon vicces.Csináld már meg ugyanezt légyszíves egy 64 bites Wheezy-n! Az egy dolog, hogy némely disztrón így felmegy, sőt, volt róla szó hogy Ubin simán kattintgatással is, de sajna nem mindenhol ennyire egyszerű a dolog.
Lehet a Linuxot szeretni, használni is lehet (a Mint és az Ubuntu például kifejezetten felhasználóbarát), de azt állítani hogy jobb lenne otthoni desktop rendszernek, mint a Windows, vagy hogy nincs tőle lemaradva egyszerűen hazugság, már ne is haragudjatok.
-
mrhitoshi
veterán
Linuxban sem kell. (Viszont azert az a hozzaallas, hogy a parancssor ugy altalaban valami rossz es kerulendo dolog, az minimum rohelyes.)
Lehet kicsit hülyén hangzik, de engem a Linuxban pont a terminál fogott meg.
Windowson unom már a sok idióta telepítési procedúrát, Linuxon kiadom a parancsot, és megy, és nincs visszapof@zás.
Egyébként ha a gépet nem játékra használnám, tuti áttértem volna Linuxra, egyedül a játékok tartanak vissza. Lehet csodát művelni OpenGL-ben, de ha nem ez az általános... -
-
Feleségemnek van egy régebbi Acer laptopja. 1,5 Dothan, 1GB RAM. Folyamatosan mondta, hogy mennyire tetű lassú, persze költeni nem akart gépre. 1 év után engedett nekem, most Lubuntut futtat. Minden villámgyors, nem fekszik ki flash videóktól sem, ami még számomra is meglepetés volt.
Kolléganőmnél pont ugyanez. 1 évig mondtam neki, hogy próbálj ki. Ő nem, mert ahhoz nem ért, neki nem kell, stb. Ma reggel meg azzal jött, hogy ja hogy ez ilyen jó? Szintén Lubuntu. -
válasz
Dark Archon #41 üzenetére
Valószínűleg nem nagyon láttál Linuxot, ami nem gond, de akkor minek szólalsz meg olyan témában, amihez 0 a hozzáértésed? Esetleg miért nem olvasol? Ott a Software Center, esetleg csak simán eltöltöd, felteszed. A parancssor opció.
-
dabadab
titán
válasz
Dark Archon #41 üzenetére
"Tényleg nincs lemaradva a Linux, igaz, hogy parancssorokat a DOS óta nem kell pötyögni Windows-ban."
Linuxban sem kell. (Viszont azert az a hozzaallas, hogy a parancssor ugy altalaban valami rossz es kerulendo dolog, az minimum rohelyes.)
"igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt"
En PPoE-t utoljara talan tizenket eve konfiguraltam, de mar akkor is ez volt.
-
#06658560
törölt tag
válasz
Dark Archon #41 üzenetére
Ahhoz képest még mindig gyakori a ping és az ipconfic win alatti elővétele is, grafikus felület helyett. Na meg egy skypeot nem csak sudo apt get lehet beszerezni, netről letölteni pont olyan nehéz, mint win alatt.
-
zone
őstag
Valahogy ez jutott eszembe: [link]
-
Tényleg nincs lemaradva a Linux, igaz, hogy parancssorokat a DOS óta nem kell pötyögni Windows-ban. Csúcsnak számító, igazi előre lépés volt az is néhány éve, hogy a PPPoE konfig menüből elérhető volt. Egy internetre épülő OS-nál. A lényeg, hogy semmi sem a Linux hibája, szar driverek, szar böngésző, tetves cégek szebbnél szebb tartalmat próbálnak a böngészőbe tenni, hülye új hardvereket is csinálnak, meg a francért nem 16 szín van még mindig, még gyorsabb lenne a Linux, a kerék is jó lenne még négyszögletesnek...
-
#06658560
törölt tag
Mert telepítésnél, frissítésnél a win nem kéri a kulacsod, ugye? Driver telepítés csomagkezelőből kat-kat, ok.
Az untiy hülyesége univerzális linux probléma?
Ennyiből mégis hogy sikerül leszűrni, hogy le van maradva mint a borravaló?
"nvidia optimus is tökéletesen működik linux alatt, a multitouch meg egyenesen csodás."
Nem rosszabb, mint win alatt az AMD+intel integrált kártya kezelése, az tuti.
-
Penge_4
veterán
válasz
sing1ep1ayer #21 üzenetére
"Elegendő, ha vagy olyan ügyes, hogy beállítsd és felrakj rá tök mindennapos programokat, mint mondjuk a Skype."
sudo apt-get install skype
Baromi nehéz volt.
Még ha olyat mondtál volna, amit forrásból kell fordítani...
(#22) sh4d0w: "Jelenlegi munkámat is sokkal kényelmetlenebb lenne Windows-ról csinálni, mint Linuxról."
Pár órás Windows használat során már én is azt vettem észre, hogy pár alkalommal a középső egérgombos másolást akarom használni, természetesen sikertelenül.
Vagy belekattintok az URL sávba, itt megjelenik a kurzor, Windows-ban meg kijelöli az egészet. Nekem ne jelölje ki az egészet.
A másik meg, Linuxon nem kell kiterjesztés, mert MIME type alapján dönti el a fájlformátumot, hogy mivel nyissa. Azon a retkes Windows-on meg a Preferences fájl megnyitása 3 plusz kattintásba telt minden alkalommal, mert nincs neki kiterjesztése.Na meg van egy csomó minden, amit imádok. Pl. nem akar mindenféle autorun ganéj beépülni a rendszerbe, egyetlen központi tárolóból irányítom az egészet. A fájlstruktúra is baromira tetszik. Régen furcsának tartottam, hogy nincs C:\ meghajtó meg ilyesmi, de így pár hónap után már a Windows-os megoldás tűnik faszságnak.
(#28) TOuRpista: "XMplayer, RealVNC viewer, Total Commander, uTorrent stb.."
Egyébként mennyire megbízható uTorrentet Wine alól futtatni? Úgy értem, normálisan küldi a trackernek az adatokat és nem vágnak ki miatta oldalakról? És hozzá tud férni Wine alól futtatva a többi partícióhoz (akár ext4-eshez is)?
(#29) Sanya: "kernel upgrade után pedig nem pakolja vissza az asztalt 640*480-ra, s tűnik el minden."
Nem, nem pakol vissza semmit. Megkér, hogy indítsd újra a gépet, de KSplice-szal elvileg ez is megoldható.
"állandóan felugrál valami, ami kéri a kulcstartómat, de sosem írja ki, hogy mi is kéri, akkor meg minek egyáltalán olyan?"
Ezt nem csak KDE alatt csinálja a KWallet? Ez nálam is jelen volt, letiltottam a picsába. Egyébként ez egy központi jelszókezelőként funkcionálna. Az Unity pedig szerintem is egy szar, OSX koppintás. De Unity =/= Linux.
(#30) dabadab: A Next-next-finish-nek valóban több a hátránya, mint az előnye, de azért lássuk be, hogy átlagjózsinak sokkal egyszerűbb és kényelmesebb ha eldöntheti minimum azt, hogy a 3 hely közül (Start menü, tálca, asztal) hova kér ikonokat, illetve szeretné-e defaultnak beállítani az adott programot.
"A NV telepites meg annyi, hogy raboksz a csomagkezeloben, hogy nvidia driver es kesz is."
Az X-nek utána újra kell indulni, különben addig nincs VDPAU-s videogyorsítás, csak fekete képernyő és hang.
(#35) ZCoyote: Hja. Nagyságrendileg nem akkora nagy dolog, hogy most 90 megát eszik az OS vagy 400-at, amikor a böngésző komolyabban meghajtva megeszik 1,5 gigát is, vagy többet.
-
Badman 4ever
őstag
válasz
#74967040 #33 üzenetére
Én azért választottam a Lubuntu-t, mert az Ubuntu Unity felülete lomha (bár a hírek szerint a 13.04-ben ezen javítottak) és számomra túl csicsás. Jobban szeretem a gyors, kis igényű és egyszerű kinézetű felületeket, ezért ragadtam le az LXDE mellett (Lubuntu mellett a Debian-on is).
-
válasz
sing1ep1ayer #21 üzenetére
Nekem 12.04-es Lubuntu van fent.
Abban alapból benne van egy XFCE Power manager nevű cucc, amiben mindent be tudok állítani, amit Win7 alatt. Kivéve a profilok. Azokat nem lehet beállítani, de parancssorból az is megoldható.
Lehet, hogy az újabb verzókban vannak már profilok. -
ZCoyote
őstag
Azért túlozni nem kell. Nem nyújt túl nagy felhasználói élményt mondjuk egy böngészés 256 MB rammal Lubuntun sem.
-
Penge_4
veterán
válasz
sing1ep1ayer #6 üzenetére
1. Szerintem baromira nincs lemaradva, sőt! Inkább a hardvergyártói köcsögségek miatt van néha szívás a Catalyst-tal és az Nvidia driverekkel is. De mindent felismer, még az olyan bluetooth dongle-t is, amire Windows alatt csak fizetős driver lenne. Arról nem beszélve, hogy Windows 8 óta gyakorlatilag a Marvell Yukon NIC-eket kukázták. Ennyit a Windowsról...
2. Inkább felhasználói programok terén van lemaradva bizonyos területeken (pl. KMPlayer/Potplayer), de annyi baj legyen. Ezzel szemben viszont fájlrendszerek terén magasan a Winfos felett teljesít, az csak a két sajátját meg max a FAT32-t kezeli. Linux alól meg írható és olvasható az NTFS is. Linuxra van Wine, amivel meg lehet nyitni egy csomó Windows-os programot, fordítva erre már nem igazán van lehetőség virtuális gép nélkül (ja, az is van Linuxra).
A helyigényről még annyit, hogy a Windows-nak folyamatosan növekvő a helyigénye. 3 éves rendszeren már 25-30 giga a winsxs mappa.
-
dabadab
titán
"igazad van. egy nvidia driver telepítése tényleg csak katt-katt, ok-ok-.next-next, s ennyi"
Jajj, ne trollkodjal mar itt. Eleve nem ertem ezt a "next-next" fetist, baromira zavaro es felesleges, a "next-next" nem feature, hanem bug. A NV telepites meg annyi, hogy raboksz a csomagkezeloben, hogy nvidia driver es kesz is.
"a multitouch meg egyenesen csodás."
Megneztem a Nexus4-en, nem volt vele gond
"kernel upgrade után pedig nem pakolja vissza az asztalt 640*480-ra, s tűnik el minden."
Valoban nem.
"A több hangszóró kezelése megoldott, egyszerűen felismeri a bluetooth-os egeremet."
A te BT-s egeredrol nem tudok nyilatkozni, de egyebkent ez igy van.
-
Sanya
nagyúr
igazad van. egy nvidia driver telepítése tényleg csak katt-katt, ok-ok-.next-next, s ennyi. nvidia optimus is tökéletesen működik linux alatt, a multitouch meg egyenesen csodás.
kernel upgrade után pedig nem pakolja vissza az asztalt 640*480-ra, s tűnik el minden. A több hangszóró kezelése megoldott, egyszerűen felismeri a bluetooth-os egeremet.
állandóan felugrál valami, ami kéri a kulcstartómat, de sosem írja ki, hogy mi is kéri, akkor meg minek egyáltalán olyan?
unity felületen bogarászni kell, mire kilistáztatom a telepített programokat, mert nem elég trendi, újítani kell (ms w8 kezdőlap os okádék, nemhogy ez)
szóval a linux le van maradva, mint a borravaló.
-
zone
őstag
Csak szerintem rohadt drága 2€/lemez gyártási költsége? Magyarországon az egyik cégnél már 300 darabnál 222 Ft tokkal, nyomtatással, máshol 2000 darab felett 0.33€ tok nélkül, nyomtatva.
-
Jim-Y
veterán
válasz
sing1ep1ayer #21 üzenetére
Sok mindenben egyetértek, de hidd el van másik oldal is, az, hogy a Linux sok mindenben meg jobb mint a Windows. Szerintem nincs olyan, hogy az egyik jobb, mint a másik. Minden személyes preferencia kérdése, csak sajnálatos, hogy az átlagembernek nincs akkora tudása a témában, hogy dönteni tudjon. Általában ezért maradnak a Winnél
-
leslieke
Jómunkásember
Remek kezdeményezés!
-
dabadab
titán
válasz
sing1ep1ayer #6 üzenetére
"Ha olyen általános célú, otthoni rendszerként használná valaki a Linuxot, mint mondjuk a Win 7-et (vagy az XP-t, ha már a cikkben az szerepel), akkor hamar rájön majd, hogy az ingyenes OS bizony fényévekkel le van maradva."
Az en tapasztalataim ezzel pont ellentetesek.
(#21) sing1ep1ayer: "Elegendő, ha vagy olyan ügyes, hogy beállítsd és felrakj rá tök mindennapos programokat, mint mondjuk a Skype. Windows alatt ez ugye pár kattintás, na de AMD64-es Linuxon...!"
Elmondom akkor, hogy kell: odamesz a skype.com-ra, letoltes, raklikkelsz, feltelepul (vagy Ubuntun az is lehet, hogy alapbol ott a repositoryban es akkor meg ennyit sem kell hozza strapalnod).
-
válasz
sing1ep1ayer #21 üzenetére
Hűha, Ubuntu software centert ismered?
Sokkal könnyebb bármit telepíteni, mint Win7 alatt.
-
válasz
sing1ep1ayer #19 üzenetére
De amikor nekikezdtem, csak halvány sejtéseim voltak arról, mit hogyan, mert unixszal dolgoztam, de azért egy Ubuntu jelentősen különbözik attól a világtól.
Azóta Linuxon belekontárkodtam a videokészítés rejtelmeibe, a shell-programozásba, játékba, meg még ki tudja, hány egyéb dologba és egyik alkalommal sem kellett a Windows. Jelenlegi munkámat is sokkal kényelmetlenebb lenne Windows-ról csinálni, mint Linuxról.
-
sing1ep1ayer
őstag
válasz
Jim Tonic #20 üzenetére
Pont erre válaszoltam. Mert a Windows nem fér 8 gigán, azért használom. Emellett el lehet lenni Linuxon teljesen jól. De valaki szúrjon már be legyen szíves egy screenshotot, hogy monjuk mit talál a Lubuntuban energiagazdálkodás címszó alatt. Valaki más meg ugyanezt tegye meg Windowsról, aztán meglátjuk van-e különbség. Elég mellbevágó lesz.
"...melynek szolgáltatásai a felhasználók nagy részének teljesen elegendő."
Elegendő, ha vagy olyan ügyes, hogy beállítsd és felrakj rá tök mindennapos programokat, mint mondjuk a Skype. Windows alatt ez ugye pár kattintás, na de AMD64-es Linuxon...! -
válasz
sing1ep1ayer #19 üzenetére
Nem, arra írtam, hogy ha van Windowsod, és szerinted fényévekkel le van maradva a Linux, akkor minek használod?
Van egy 8 gigás SSD-m, amin egy Linux baromi jól elfér és nagyon gyors. Lehet, hogy akkor újra kellene értelmezni az elmaradottságot. Gyakorlatilag tized akkora helyen sokkal gyorsabb rendszert kapsz, melynek szolgáltatásai a felhasználók nagy részének teljesen elegendő.
-
sing1ep1ayer
őstag
válasz
Jim Tonic #15 üzenetére
Van egy 8 gigás SSD-m, amin egy Linux baromi jól elfér és nagyon gyors. Ezért. De te kételkedsz abban, hogy amit leírtam az valós? Azok tények kéremszépen, nem az én fantazmagóriám.
@ (#16) F34R
Én is SSD-vel használom és tök elégedett vagyok. De attól még csúnyán elmarad a Windowstól.@ (#17) sh4d0w
De te hozzáértő vagy, aki bármit megold. Nem egy átlagember, akinek az utcán kezébe nyomják a lemezt, aztán csak pislog, mert már a telepítésnél elakad. -
-
válasz
sing1ep1ayer #14 üzenetére
T400-ra, T420-ra csak feldobtam az Ubuntut, utóbbi gép intel szutyok+nvidia szutyok és nem fűti ezerrel a lapost és nem kapcsol ki. Az nv cucc kivételével minden ment elsőre. Az egyetlen probléma, amivel találkoztam, hogy az intel lassítója időnként szeret hátast dobni - de az ugye nem a rendszer hibája, hanem a fos intel driveré, amivel máshol is lehet találkozni, nem csak linuxon.
Az otthoni gépemben nem válogattam az alkatrészeket (illetve de, tudatosan ATi kártyát vettem bele) és köszönöm, hat éve jól elvagyok vele.Ha szándékosan nem törekszem arra, hogy szétcsesszem a rendszert, nemigen lehet gerincre vágni. Kollégám Windows-t használ, órákig tűnődött azon, hogyan lehetne egy bizonyos szöveges tartalmú fájlból kivágni értékes információkat, nagyjából 3 perc alatt megoldottam bash-sel. Tesztrendszert állítottam össze a munkámhoz Ubuntun, Windows-on nagyjából kivitelezhetetlen lenne a megoldás. Windows egy dologra jó: játszani - de már ez a hegemónia is megtörni látszik (Desura, Steam, Indie, Crytek).
-
F34R
nagyúr
válasz
sing1ep1ayer #14 üzenetére
persze hogyne , az amirol te beszelsz az OSX ahhoz kell valogatni hardvert ehhez nem, az ujabb most kijovo hardverek is siman mennek vele ( alike : gtx titan , haswell, gtx 780 stb) a regi gepekhez is van megoldas BSD
En ssd-vel hasznalom es teljesen meg vagyok vele elegedve . En oruk hogy anno valtottam windowsrol, egyebb ervagas csak a jatek , de ahhoz momentan se a hardverem nincs normalis sem idom hogy ezekkel szorakozzak. -
válasz
sing1ep1ayer #8 üzenetére
Ha úgy van, ahogy állítod, miért csak játszani mész a Windowsra?
-
sing1ep1ayer
őstag
Mert nem jó rá. A Linuxnál muszáj a hardvert az OS-hez összeválogatni, nem csak úgy megy hogy rádobod valamire, aztán majd elmegy. De tessék, nézzünk konkrét példákat:
Lenovo T500, erről írok épp. Laptop integrált Intel és dedikált Radeon kártyával. Szerinted a Linux lekezeli a két VGA-t? Ha nem kapcsolom ki BIOS-ban a dedikáltat, akkor hiába nem használom, felfűti a gépet 100 fokig, aztán jön a shutdown, nehogy szétégjen. Windows alatt két kattintással válthatok a kártyák között. Kíváncsi lennék, ezt meg tudod-e valahogy oldani nekem itt Debianon, mert szívesen kölcsönadom a gépet egy hétre, ha menni fog.
Aztán egy tök bagatell dolog: a Wheezyt ha úgy telepítem a laptopomra netinstall lemezről, hogy nem lóg a laptop hálózaton, akkor utána akkuuról egyszerűen nem hajlandó elindulni a gép. Arról nem is beszélve, hogy nincs a telepítőben az Intel Wifi linkhez driver (ami ugye hihetetlenül ritka kártya), tehát csak vezetékes hálózatról telepíthetek, utána meg be kell mókolni a drivert.
SSD: Ezek támogatása is baromi szegényes Linuxon. A TRIM-et például megint csak buherával lehet bekapcsolni, azt pedig hogy valóban működik-e, még több buherával lehet ellenőrízni. De egy nyamvadt SSD Health program sincs Linux alá.
Energiagazdálkodási funkciók: röhej ami Linuxban van egy Windowshoz képest. Szinte nulla.Mindemellett ha játszani nem akar valaki, akkor minden másra baromi jól használható. Egy a fontos: aki nem ért hozzá, az ne szórakozon vele, hagyja, hogy olyan állítsa be a rendszerét, aki tudja mit csinál. Az átlaguser nem fog tudni megbírkózni még egy nyamvadt Skype installal sem 64-bites Linux rendszeren, csak használni fogja tudni, ha már valaki "varázsolt".
-
Espla
aktív tag
válasz
sing1ep1ayer #6 üzenetére
XP-hez képes az a különbség, hogy április után is lesz frissítés
Van egy régi SB Live! hangkártyám, annó 10+ ezer forint volt.
Windows 7 nem támogatja, Xubuntu igen, vagyis még életben marad Linux alatt
ezt csak egy tapasztalásként írom -
mikung
aktív tag
válasz
sing1ep1ayer #6 üzenetére
Ezért sem tudja elrontani a kocalinuxos.
Ha valamibe isten igazából bele akarsz nyúlni - nem csak kattintgatsz unalmadban - arra ott vannak a konfigfájlok.
-
kulcsarb
tag
"...az áttérőknek számolni kell a nehézségekkel. Sok speciális feladat van, ami munkahelyi szinten, kellő hatékonysággal nem megoldható Linux alatt és sok régi hardver drivertámogatása is problémát okozhat..."
erre a szövegrészre szeretném felhívni a figyelmet,
ugyanis akik XP-ről nem váltottak Win7-re azoknak valami okuk volt erre, és általában nem a lustaság, főleg nem Németországban,az ok 3 féle lehet:
- valami olyan programot használnak, ami csak XP alatt megy, ilyenkor a linux nem opció
- olyan régi hardverük van, amin csak az XP megy, tehát több mint 5 éves, aminél a drivertámogatás kérdéses
- szeretik-megszokták az XP-t, ők nem lesznek soha Linux felhasználók
szóval az elképzelés szép, de nem fog beválni
-
#06658560
törölt tag
válasz
sing1ep1ayer #6 üzenetére
"Ha olyen általános célú, otthoni rendszerként használná valaki a Linuxot, mint mondjuk a Win 7-et (vagy az XP-t, ha már a cikkben az szerepel), akkor hamar rájön majd, hogy az ingyenes OS bizony fényévekkel le van maradva."
Ezzel vitatkoznék, pláne általános otthoni felhasználás esetén.
"Rengeteg területen a funkciók iszonyat szegényesek a Windowsban találhatóakhoz képest, tehát még csak azt sem merném állítani, hogy jobban testreszabható."
Mire gondolsz? Mert eléggé ellentétesen tapasztalom ezt.
"Stabilabbnak sem nevezném. A Debian ugyan kellőképp masszív, a többi disztró viszont könnyen összeomolhat hozzá nem értők kezében."
Ahogy tapasztaltam nem védettebb kevésbé júzererror ellen a wineknél.
"Otthoni mindenes rendszerként én mindössze 2 előnyt mernék valóban felhozni: ingyenes és kisebb a helyigénye mint a Windowsé, aztán itt be is lehet fejezni."
Ha akarod nincs csempe egyáltalán. Gyorsabb is tud lenni jóval az általános működése, ha az ember erre figyel oda.
-
#57018880
törölt tag
válasz
sing1ep1ayer #6 üzenetére
Én szvsz filmezni, netezni és otthoni jellegű vagy kisvállalkozói "irodai" feladatokra már nem ajánlanék windows-t. Egész egyszerűen semmi előnye ezen az alkalmazás területen. Kis kompromisszumokkal egyéb más területen sincs előnye. Kivéve persze: Munka eszközök és játékok.
Általában most még sok az előitélet, de amikor kipróbálják az új userek is a Linux desktopokat, jellemzően kellemesen lepődnek meg.
Az ár pedig igen csak jelentős előny. Miért vennél motoros fűrészt arra amire egy sufniban szögelt kisbalta is jó?
-
válasz
sing1ep1ayer #6 üzenetére
Sok régi hardverrel a Win7 sem tud mit kezdeni és lehet, hogy most Wheezy-ről írsz, de hogy nem napi szinten használod, az is biztos. Napi szinten mind munkában, mind otthon Linuxot használok több éve és az általad említett jelenségek ismeretlenek számomra.
-
sing1ep1ayer
őstag
Én azért nem temetném a Windowst. Ha olyen általános célú, otthoni rendszerként használná valaki a Linuxot, mint mondjuk a Win 7-et (vagy az XP-t, ha már a cikkben az szerepel), akkor hamar rájön majd, hogy az ingyenes OS bizony fényévekkel le van maradva. Mondom ezt úgy, hogy most is épp Debian Wheezyről írok. És nem csak a régi hardverekkel nem tud mit kezdeni, de sok újabb dologgal is épphogy csak eldöcög. Rengeteg területen a funkciók iszonyat szegényesek a Windowsban találhatóakhoz képest, tehát még csak azt sem merném állítani, hogy jobban testreszabható. Stabilabbnak sem nevezném. A Debian ugyan kellőképp masszív, a többi disztró viszont könnyen összeomolhat hozzá nem értők kezében. Otthoni mindenes rendszerként én mindössze 2 előnyt mernék valóban felhozni: ingyenes és kisebb a helyigénye mint a Windowsé, aztán itt be is lehet fejezni.
-
#57018880
törölt tag
Jó látni, hogy van közigazgatás ahol még ésszel élnek
.
Remek döntés volt a Lubuntu.
Ha már a Win is kapott linket a hírben
-
Nem rég váltottam Ubunturól Lubuntura a mindent a sebességért elgondolás jegyében. Nagyon szeretem. Kissé minimalista még a Xubuntuhoz képest is, de nagyon-nagyon gyors.
-
Espla
aktív tag
én Xubuntut raktam a régi P4 512 MB memóriás gépemre
videó, zene, youtube, minden megy vele szépen, csak erre használom -
"...gondoljunk csak a LibreOffice és Microsoft Office közti kompatibilitási problémákra..."
Amiből egyenesen következik, hogy az OOXML mégsem az a szabványos, nyílt dokumentumformátum, aminek egyesek láttatni szeretnék.
Münchennek pedig big respect a kitartásukért.
-
Badman 4ever
őstag
Helyes a kezdeményezés és a Lubuntu is jó választás, nálam is az van fent az XP és az LXDE-s Debian mellett és ha bárkinek Linux disztribúciót kellene javasolnom ez lenne az első javaslatom.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RX 9060XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!) (ELKELT)
- NYÁRI BOMBA AKCIÓK! PSN, STEAM, UBISOFT CONNECT, EA APP, XBOX EREDETI KULCSOK 100% GARANCIA
- LG 48C2 - 48" OLED EVO - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen5 CPU
- DELL Universal Dock UD22 210-BEYV (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest