Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz sing1ep1ayer #21 üzenetére

    "Elegendő, ha vagy olyan ügyes, hogy beállítsd és felrakj rá tök mindennapos programokat, mint mondjuk a Skype."

    sudo apt-get install skype

    Baromi nehéz volt. :DDD Még ha olyat mondtál volna, amit forrásból kell fordítani...

    (#22) sh4d0w: "Jelenlegi munkámat is sokkal kényelmetlenebb lenne Windows-ról csinálni, mint Linuxról."

    Pár órás Windows használat során már én is azt vettem észre, hogy pár alkalommal a középső egérgombos másolást akarom használni, természetesen sikertelenül. :D
    Vagy belekattintok az URL sávba, itt megjelenik a kurzor, Windows-ban meg kijelöli az egészet. Nekem ne jelölje ki az egészet.
    A másik meg, Linuxon nem kell kiterjesztés, mert MIME type alapján dönti el a fájlformátumot, hogy mivel nyissa. Azon a retkes Windows-on meg a Preferences fájl megnyitása 3 plusz kattintásba telt minden alkalommal, mert nincs neki kiterjesztése. :D

    Na meg van egy csomó minden, amit imádok. Pl. nem akar mindenféle autorun ganéj beépülni a rendszerbe, egyetlen központi tárolóból irányítom az egészet. A fájlstruktúra is baromira tetszik. Régen furcsának tartottam, hogy nincs C:\ meghajtó meg ilyesmi, de így pár hónap után már a Windows-os megoldás tűnik faszságnak.

    (#28) TOuRpista: "XMplayer, RealVNC viewer, Total Commander, uTorrent stb.."

    Egyébként mennyire megbízható uTorrentet Wine alól futtatni? Úgy értem, normálisan küldi a trackernek az adatokat és nem vágnak ki miatta oldalakról? És hozzá tud férni Wine alól futtatva a többi partícióhoz (akár ext4-eshez is)?

    (#29) Sanya: "kernel upgrade után pedig nem pakolja vissza az asztalt 640*480-ra, s tűnik el minden."

    Nem, nem pakol vissza semmit. Megkér, hogy indítsd újra a gépet, de KSplice-szal elvileg ez is megoldható.

    "állandóan felugrál valami, ami kéri a kulcstartómat, de sosem írja ki, hogy mi is kéri, akkor meg minek egyáltalán olyan?"

    Ezt nem csak KDE alatt csinálja a KWallet? Ez nálam is jelen volt, letiltottam a picsába. Egyébként ez egy központi jelszókezelőként funkcionálna. Az Unity pedig szerintem is egy szar, OSX koppintás. De Unity =/= Linux.

    (#30) dabadab: A Next-next-finish-nek valóban több a hátránya, mint az előnye, de azért lássuk be, hogy átlagjózsinak sokkal egyszerűbb és kényelmesebb ha eldöntheti minimum azt, hogy a 3 hely közül (Start menü, tálca, asztal) hova kér ikonokat, illetve szeretné-e defaultnak beállítani az adott programot.

    "A NV telepites meg annyi, hogy raboksz a csomagkezeloben, hogy nvidia driver es kesz is."

    Az X-nek utána újra kell indulni, különben addig nincs VDPAU-s videogyorsítás, csak fekete képernyő és hang.

    (#35) ZCoyote: Hja. Nagyságrendileg nem akkora nagy dolog, hogy most 90 megát eszik az OS vagy 400-at, amikor a böngésző komolyabban meghajtva megeszik 1,5 gigát is, vagy többet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák