Hirdetés
- A Razer új klaviatúra-zászlóshajóját meglátva biztos félrenyeled a teát
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- CPU léghűtés kibeszélő
- Milyen videókártyát?
- KODI (ex-XBMC) Android alapokon, Androidos media-boxok
- Melyik tápegységet vegyem?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- NiMH akkumulátor
- AMD FX
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
sontqq
#23729
üzenetére
A pi2-től kezdve nem annyira gáz, hogy usb-lan van rajta. A 100Mbites forgalmat ettől még tudja kezelni, mert elég erős a procija már a négy maggal. Persze ettől még nem lehet annyi mindent ráerőltetni, mint egy pécére. Főleg nem egyszerre többféle megterhelő feladatot. Ha úgy állítod be, hogy egyszerre csak 1 dolgot töltsön lefelé és valami kezelhető szálmennyiséggel, akkor elboldogul vele, ha nem akarsz közben még videót is nézni vele.
Az orange pi új változatoknál a szoftveres támogatás elég gyér. Ha nem vele együtt rendelsz tápegységet, hanem valamilyen dc kábelt használsz, akkor nagyon jó minőségűt kell használni, mert mindenféle fura hibát okozhat, ha vacak a dc kábel. Ha csak letöltésre használod, akkor lehet elegendő a hozzá való régi 3.4-es kernel. De az usb kezelés körül előforduhatnak kavarások, vagy utólag kell cserélgetni fájlokat, hogy minden usb működjön. Van rajta realtek hálózati chip, nem usb-s. Viszont a rajta lévő sata nem natív, hanem usb-sata, mintha csak egy usb2-es külső meghajtót használnál. Szóval a gigabites hálózati sebességet nem tudja kiszolgálni a háttértára, ha ez lenne a cél. Viszont, ha egy gigabittel boldoguló nasod van felcsatolva és oda ment, onnan tölt, akkor az usb háttértár nem szűk kreresztmetszet.
A tutoriálok semennyire nem használhatóak. A rámókolt raspbian és a gpio sem teljesen ugyanolyan, mint egy pi-n, mivel nem pi. A bootolás és paraméteretés telesen más. De persze az általános linuxos dolgok mindegyikre igazak.
Orange pi-t közvetlenül a gyártó ali express shopjából érdemes venni. Ha drágább fajta, akkor áfa és vámkezelési költség terhelheti.
Alternatívának az s905-ös boxokat is nézheted, azok is 4 magosak és van olyan, ami 2 GB ramos és gigabit lanos, sata azon sincs natív. Az odroid c2 is arra épül. Ha videólejátszás is cél, akkor ez sokkal jobb az allwinnereknél és van amiben jobb a raspberrynél is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- Xbox Series X|S
- A Razer új klaviatúra-zászlóshajóját meglátva biztos félrenyeled a teát
- Világ Ninjái és Kódfejtői, egyesüljetek!
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Feltörték a regisztrációmat vagy elvesztettem a belépési emailcímet, 2FA-t
- További aktív témák...
- Gamer PC Ryzen 7 2700 RTX 3070 8GB 16GB RAM 512 SSD
- Gamer PC Ryzen 7 9800X3D RTX 5060 32 GB RAM DDR5 1TB SSD GARANCIÁVAL
- 15.gen! Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) +hűtött VRM-es Z890 lap! GAR/SZÁMLA (Te nevedre kiállítva)!
- Intel Core i9 10900F/Radeon RX 6700 XT 12GB/32GB DDR4 RAM/1TB SSD konfig eladó
- Ryzen 5 5700, RX 6600 XT, 32Gb DDR4 3200MHz, 980Gb SSD, 650W GOLD
- Új könyv: Grandpierre Attila: Az élő világegyetem könyve
- MSI GF65 Thin - 15,6"FHD 120Hz IPS - i5-9300H - 16GB - 1,25TB SSD - Win11 - GTX 1660 Ti - MAGYAR
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 16GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann

