Hirdetés
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Pulsar #23698 üzenetére
Azért nem olyan feltűnő, mert lejátszás közben nem annyira sistereg. Viszont a libreelec a felület hangjai után is még 1 percig fenntartja az audiojkimenetet és ilyenkor, amikor nem használja, csak tartja, akkor a régi pwm mód visszabutul sokkal alacsonyabb khz-es módra automatikusan és annak sokkal hallhatóbb a modulációs zaja. A konzolos vagy egyéb önálló használatnál ahogy a lejátszás befejeződik, úgy le is kapcsolja a kimenetet. Ha meg szól valami, akkor nem annyira feltűnő a zaj.
A pi1 elektronikusan is zajosodik, a b+-tól kezdve javítottak azon a részén is.
Zseniális, hogy a videocore mag mi mindenre képes, ha valaki hozzáfér és fel tudja programozni. A deinterlace és ez az új hang modulációs mód is jópofa. Bár szerintem a video dekódolás is lehet részben szoftverből megy azon a magon, mivel voltak olyan dekódolási hibajavítások, amit a firmware módosításával javítgatta. Meg persze több kisebb sávszélességű videót is képes delódolni, nem csak egyet, ahogy a hardveresek, hanem inkább sávszélességtől függ, hogy egyszerre mennyit bír el. (sd-ből pl 4-et is)
(#23696) Celtis
egy picit lehetne több baszusa, de lehet csak nem tud elég nagy jelszintet magában a fülesemhez. Ha lenne rákötve külső erősítő, akkor lehet megtáltosodna. Igazából a sima cd lejátszás is 1 bites, de magas hertzes mintavételezéssel állítja elő a cd hangját, és annak az átlaga lesz ekvivalens a 16bit 44.1 KHz-elA pi esetén nem 1 bites, hanem 7, cserébe kisebb mintavételezéssel lehet elérni a cd minőséget. Itt szoftver csinálja, azért korlátozottabb, mint egy fix cd játszós dac-ban.
szerk: sima módban úgy sistergett, mint az 1 dolláros usb hangkártyám, ami nem tudja szabályozni a hangerejét
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- DUNE médialejátszók topicja
- Tőzsde és gazdaság
- Háztartási gépek
- MILC felhasználók szakmai topikja
- Futás, futópályák
- iPhone topik
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- További aktív témák...
- Mini PC - Lenovo ThinkCentre M920q Tiny / i5-8500T / NVMe / USB Type-C / HDMI / 27% számla
- Eladó gamer / workstation PC + monitor garanciás, dobozos alkatrészekkel
- RTX 4070/ Ryzen 5 9600X/ 32GB DDR5 alapú konfig/ garancia/ ingyen foxpost
- Új BMAX B9 Power mini PC 32 GB RAM 1 TB SSD Intel Core-i9
- Eladó Konfig I5 8400 16GB DDR4 1TB SSD 1TB HDD RTX2060 6GB!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / Rog RX580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3419
- Apple iPhone 13 128 GB Fekete 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Xiaomi Mi 11T Pro 5G // 256GB // Számla + Garancia //
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest