- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- R_volution médialejátszók
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- ROG Strix G16 notebook: tökéletes harmónia
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Véget vetne a hibrid magdizájnnak az Intel?
- Fujifilm X
- Milyen monitort vegyek?
- Bluetooth hangszórók
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
__Zs__ #19342 üzenetére
Kezdetektől van pi-m, ez már legalább a harmadik nekifutás. A korábbi két alkalommal nem volt elég stabil még a szoftveres környezet hozzá (2012-14). A rpi2 óta próbáltam újra és most némi kompromisszummal (kártyaolvasó) már egészen használható. Igaz nem set-top-boxként használom, mert wifin át csatlakoznak hozzá a többi klienseim. Jópofa dolog a konyhába kivinni telefonon a tévét
A tévézés még korábbi hobbi, azelőtt egy régebbi laptop szolgált házi médiaszerverként.
Természetesen lan-ra van kötve mindkét pi. A tvheadend és oscam is hálózaton át kommunikál, nem kötelező ugyanazon a gépen futniuk. Elvileg lehetne máshogy is varázsolni, múltkor láttam gpio-n keresztüli hálózatot, de így a legegyszerűbb. Mondjuk, ha a pi zero-t teszem a helyére, akkor lehet, hogy megpróbálom azt a megoldást.
Nem olyan vészes összeállítani ma már. Főleg, hogy csomó dolog készen van... nameg belinkeltem már többször például azt, hogy raspbian alatt hogyan kell fordítani forrásból a tvheadendet és oscam-et, meg példakonfigot is linkeltem.
Összességében azért biztos elment már jópár ezres erre. De ez a tévés és arm boardos hobbi része nálam.
A tunerek 8 dolcsi körül jönnek kínából, a kártyaolvasó 10 dolcsi körül. A hub 5-15 dolcsi közt. Sd kártya már 4 dolcsiért is van. Tápegység a raspival együtt beszerezhető strongstronics (vagy a pi3 kapcsán is van, lehet az is az, csak erősebb változat). Meg maga a pi. Szóval fel tud szaladni 30-40 ezerig, ha mindent meg kell venni hozzá. Persze, az okosabb set-top-box-ok sem olcsóbbak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Huami Amazfit Bip okosóra
- Suzuki topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Túra és kirándulás topic
- sziku69: Szólánc.
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- További aktív témák...
- Gamer gép - komphone -tól vásárolt
- Asztali PC , R5 4500 , 1080 8GB , 16GB RAM , 256GB m.2 , 750GB HDD
- Asztali PC , i7 10700 , RTX 3070 , 32GB DDR4 , 512GB NVME , 1.5 TB HDD
- Gamer PC , i7 10700 , RX 6700 XT 12GB , 32GB 3200MHz , 512GB NVME , 1TB HDD
- Ryzen 7 5800X / RX 7700 XT 12GB / B550M WIFI / 16GB vagy 32GB RAM / 256GB M.2 + 1TB M.2 SSD / 750W
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i5-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" FHD I W10 I HDMI I Cam I Gari!
- Bámulatos gyorsaság, hihetetlen teljesítmény Ryzen 7 5800x-el! Rèszletre is!!
- iKing.Hu - Samsung Watch Ultra - Használt, karcmentes
- Új! Számla + 1-3ÉV Gari! Áfás! Gamer PC - Számítógép! I5 14400F / RTX 5060 Ti / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest