Hirdetés

2017. június 22., csütörtök

(#601) Joszef

Joszef
(újonc)

Sziasztok!

Ismeri valaki a http://cpanel.hu/ -t? Vannak tapasztalatok?
Egy egyszerű fotós weboldalnak keresek megbízható tárhelyet.

[ Szerkesztve ]

(#602) babicsbalu

babicsbalu
(PH! kedvence)

Hali!

Lassan lejár a Tárhelypark.hu-nál az 1 éves 990 Ft-os csomagom, és érdeklődnék, mielőtt vaktában meghosszabbítom a 4390 Ft/év-es 1000-es csomagot, hogy van-e jobb alternatíva.

Ha van, akkor hol?

Domain van, még 2 évre fizetve, szóval az nem kell a csomagba.

Nagy elvárásaim nincsenek, a 100 megás csomaggal is elvoltam, egy kis statikus oldalt kéne kiszolgálni (HTML, JS).

Szerintem...

(#603) charlie_hu válasza babicsbalu (#602) üzenetére

charlie_hu
(fanatikus tag)

Nálunk domain névhez jár egy 250 MBájtos cPanel tárhely, így nem kéne külön tárhelyet venned.

VPS, tárhely, domain - https://www.mikrovps.hu

(#604) sanya1111

sanya1111
(újonc)

Sziasztok!
Készítettem egy laravel 5.4 applikációt, szeretném ezt egy tárhelyre feltöltenem, hogy ott is tudjam tesztelni.

Mivel még soha nem csináltam ilyet, ezért az lenne a kérdésem, hogy tudtok e ajánlani egy olyan helyet ahol a Laravel 5.4 framework könnyen kezelhető(pl van e olyan hely ahol van ssh és artisan parancsokat lehet futtatni)?

Előre is köszi:
Sanyi

(#605) babicsbalu válasza charlie_hu (#603) üzenetére

babicsbalu
(PH! kedvence)

És ez hogy nézne ki, ha már van domain-em? (Mint azt írtam is)

Szerintem...

(#606) dragon1993 válasza sanya1111 (#604) üzenetére

dragon1993
(őstag)

MikroVPS-nél megy az artisan és van SSH is.
A document root beállításához kell egy plusz htaccess illetve a queue-hez kell egy kicsit trükközni ha szükséged van rá.

[ Szerkesztve ]

(#607) charlie_hu válasza babicsbalu (#605) üzenetére

charlie_hu
(fanatikus tag)

Át kell regisztrálni, enniy (ebbe benne van egy év hosszabbítás is).

(#608) sanya1111 válasza dragon1993 (#606) üzenetére

sanya1111
(újonc)

Szia!

Köszi a választ. :R

Felveszem velük a kapcsolatot, a többi felmerült kérdésemet már nekik intézem, ezzel is tesztelve e supportot. :DDD

Üdv:
Sanya

(#609) dragon1993 válasza sanya1111 (#608) üzenetére

dragon1993
(őstag)

charlie_hu a support feletted :DDD (ő is)

(#610) sanya1111 válasza dragon1993 (#609) üzenetére

sanya1111
(újonc)

Na ez komoly :B

A javukra legyen mondva meló mellett 12 perc alatt le is zongoráztuk a kérdéseket, és mindenben tudtak segíteni.
:C

[ Szerkesztve ]

(#611) Bandy82 válasza babicsbalu (#602) üzenetére

Bandy82
(újonc)

Szia!
Domain átregisztráció nélkül is mi a Nethely.hu-n reklám mentes és gyors 256MB tárhelyet adunk, ingyen.

https://www.nethely.hu - Tárhely, Domain egyszerűen

(#612) stmondeo

stmondeo
(újonc)

Érdekes, én pl. sosem a csomag mellé adott ajándék domaint, ssl-t nézném, hanem egészen más tényeket.
Sokkal inkább fontosabb a szerverek rendelkezésre állási ideje, nem mindegy hogy 99% vagy 99,9% mert a két szám között van kb. 7 óra különbség ameddig akár mindenféle indoklás nélkül kimaradhat egy szerver éves szinten.
Másik fontos tényező lehet, hogy mennyi alkalmazottal rendelkezik az adott szolgáltató? van-e 0-24 ügyfélszolgálat? mennyi az éves forgalmuk? ezeknek kellene elsősorban döntő fontosságúnak lennie, és az így összegyűjtött szolgáltatók közül lehet szemezgetni, hogy kinek van jobb csomag ajánlata.

(#613) babicsbalu válasza Bandy82 (#611) üzenetére

babicsbalu
(PH! kedvence)

Köszönöm, bevállt! :R

Szerintem...

(#614) charlie_hu

charlie_hu
(fanatikus tag)

Itt most 500 Ft + ÁFA (635 Ft) a .hu reg 2 évre: https://my.mikrovps.net/cart.php?a=add&language=Hungarian&currency=1&domain=register

(#615) zeorsdfd

zeorsdfd
(senior tag)

Nem tudom, hogy a tárhelyszolgálató az oka vagy mi, de rendre nem érkeznek meg az bizonyos emailjeink bizonyos címzettekhez (yahoo, egyéb címzettek). Mikrovpsnél vagyunk, a support szerint elhagyja a szervert a kimenő mail. No, de ettől még máshol spamlistára kerülhet, nem?

(#616) dragon1993 válasza zeorsdfd (#615) üzenetére

dragon1993
(őstag)

mail-tester.com-on csinálj egy tesztet.

(#617) zeorsdfd válasza dragon1993 (#616) üzenetére

zeorsdfd
(senior tag)

a 8/10 az milyen?
Ilyeneket ír: "Nem teljesen hitelesített" és néhány beállítás, amit meg kéne csinálni? Ezt nekem kéne?

Ezeket kéne beállítanom, akkor:

v=spf1 a mx ip4:185.112.156.20 ~all
v=DMARC1; p=none

(#618) dragon1993 válasza zeorsdfd (#617) üzenetére

dragon1993
(őstag)

cPanelen vagy olyan, hogy Authentication és azon belül DKIM és SPF-et kapcsold be ha be van akkor ki és be majd tesztelj újra esetleg ide is berakhatnád a linkjét a cuccnak.

(#619) zeorsdfd válasza dragon1993 (#618) üzenetére

zeorsdfd
(senior tag)

No ez érdekesnek tűnik, megcsináltam, az SPF rész ki volt kapcsolva.
Sajnos naponta csak 3x lehet ingyen tesztelni.

(#620) dragon1993 válasza zeorsdfd (#619) üzenetére

dragon1993
(őstag)

A Dmarcot kézzel kell hozzáadva az SPF meg a bekapcsolással szerintem rendben lesz.

(#621) zeorsdfd válasza dragon1993 (#620) üzenetére

zeorsdfd
(senior tag)

Hát, sajnos nem megy el továbbra sem bizonyos címekre. Mindenféle mail-tester szerint rendbe vannak a beállítások (Dmarc, SPF is)
Természetesen a legtöbb más címre tudunk küldeni és a kérdéses címzett pedig mindenki mástól fogad emaileket...csak tőlünk nem.

(#622) charlie_hu válasza zeorsdfd (#621) üzenetére

charlie_hu
(fanatikus tag)

Nézte a SPAM mappába, nincs rá szűrője ami törli, ilyesmik?

(#623) zeorsdfd válasza charlie_hu (#622) üzenetére

zeorsdfd
(senior tag)

Sajnos ez mint végig lett zongorázva. Semmi ilyesmi.

(#624) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Sziasztok!

Valamikor a nyáron beüzemelnék egy honlapot, egy termék ismertetése, webes értékesítése lenne a célja. Néhány kép, beágyazott youtube videók, pár e-mailcím.

Melyik tárhely-szolgáltatót javasoljátok és domain-regisztrátort javasoljátok? .hu végződésű domain lenne.
Pár ezer forint difi nem számít, nem a legolcsóbb, hanem inkább stabil megoldást keresek.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#625) abitibi válasza Bandy82 (#590) üzenetére

abitibi
(újonc)

Üdv! Azt szeretném megtudni, hogy a szolgáltatók ,így pl a nethely mi alapján számítja díjait? Azért érdekel mert a mostani szolgáltatómtól amikor megkérdeztem hogy az ő csomagjuk ami többe kerül mint a mikrovps hasonló csomagja, miben különbözik a kettő nem sok választ kaptam. Tényleg érdekelne, legyen kedves adjon támpontot!

(#626) Bandy82 válasza abitibi (#625) üzenetére

Bandy82
(újonc)

Szia!

A tárhely szolgáltatóknál az árazásbeli különbség az alábbi dolgokon alapul:
- Milyen gépen szolgáltatsz - Van olyan szolgáltató, aki az olcsóság nevében sima PC-t használ (öreg hiba), de van olyan is, aki használt régi szervereket vásárol fel az eredeti szerver árának töredékéért és azt tölti meg ügyféllel.
Mi a nethelynél az összes SSD-s szervert magunk építjük vadonat új Supermicro szerver hardverekből, a processzor architektúrája 1 évnél nem idősebb és csak XEON lehet, illetve gépenként 8db SSD-t használunk. Ez jóval drágább, mint a fent említett megoldások, de nekünk messze ez vált be a legjobban.

- Milyen szerverteremben vannak elhelyezve a gépek, illetve milyen sávszélességen. Nálunk a szerverterem nagyon jó megoldásokat kínál, pl, hideg folyosós hűtési megoldás, rack szekrényenként 4 ponton történő hőmérséklet méréssel, illetve nagy rendelkezésre állással.
2 szerverteremben is vannak szervereink (BIX, illetve a Kozma utcai Invitech épületében), ezek közvetlen üvegszálú összeköttetésben állnak egymással, így biztosítunk további redundanciát, ha az egyik központ globálisan kiesne. Minden gépünk 2x1Gbit belföld/külföld vonalon ülnek.
A fent említett megoldások jóval drágábbak, mintha csak 100mbiten lennénk egy olcsó teremben, viszont a plusz költség egy részét ellensúlyozza, hogy ezáltal kevesebb a meghibásodás is, ezáltal olcsóbb az emberi munkaerő.

- Az ügyfélszolgálat munkájának mennyisége - és talán ez itt az ami a legtöbb pénzt elviszi egy tárhely szolgáltató cégnél.
Mi például a teljes automatizálásra építettünk, így ha nálunk leadsz egy rendelést, a tárhelyed azonnal, automatikusan elindul. Ha nem fizeted be a díjat, 14 nap múlva automatikusan áll meg. Az online fizetést automatikusan tudod elvégezni, illetve a számlát is automatkusan készíti el rendszerünk.
Ügyfélszolgálatunk saját fejlesztésű, próbáltuk úgy megcsinálni, hogy a lehető legegyszerűbb legyen a kezelése, illetve egy ilyen rendszertől elvárt igényeket minél jobban ki tudjon elégíteni.

Cégünk célja a lehető legjobb működés, hiszen ekkor az ügyfélszolgálat munkáját tudjuk csökkenteni és ezáltal egy nagyon jó szolgáltatást tudunk adni a piaci ár alatt úgy, hogy még mi is megélünk belőle.
Ha nem vagy megelégedve a kapott szolgáltatás minőségével, sebességével, akkor teljes joggal hívogatsz majd minket, vagy tele töltöd levéllel a bejelentés kezelőnket, amelyet ügyfélszolgálatosainknak kezelni kell. Mivel ez a legköltségesebb dolog a cégnek, így joggal mondom, hogy hülye az, aki nem a legjobbat akarja nyújtani ebben a szakmában.

Nálunk eddig körülbelül 8 évnyi fejlesztés van a rendszerünkben és nem mondhatom el, hogy készen van :) Még mindig van hova fejlődni, mert a jövőre nézve is nagy terveink vannak.

Remélem pár kérdésedre meg tudtam adni a választ.

(#627) geresics

geresics
(őstag)

Hali srácok,
látom többen is foglalkoztok itt tárhelyekkel, meg domain-ekkel, így örömmel vennék némi felhomályosítást, mert eléggé vakon vagyok a témában! :DDD

Van egy weboldalam, a www.motorosvandor.hu aminek a tárhelye jelenleg a hosringer. Remélem eddig nem mondtam hülyeséget! :DDD
Az a problémám, hogy mióta csináltam egy tényleg jó rendezvény-naptárt motorosoknak (www.MotorosVandor.hu/Rendezvenyek), és napi 40 látogatója van az oldalamnak, azóta sokszor azt írja, hogy "Oops, ön elérte a CPU használati limitet". Írtam a supportjuknak, és közölték, hogy "ja, ingyen ne várjak többet, de nyugodtan előfizethetek egy tárhelyre, és akkor ez nem lesz". Ez alapján már véletlenül sem náluk akarom a weblapom. Mondjuk a napi 50 látogató szerintem tökre nem nagy szám...

Máshol is ez megy az ingyenes résszel? :F

Nem akarok semmi komolyat, mert alapvetően YouTube csatorna volnék, de egy sz@ros WP van fent pár képpel, és összesen 44,63MB-ot használtam fel az állítólagos 2GB-ból... Ez alapján még akkor is elég volna 256/512MB, ha csinálnék egy e-mail fiókot is...

Szerk.: a rendezvénynaptárat eddig közel 5000-en nézték meg. Mivel tavasz elején csináltam, így picit több, mint napi 50 a látogatóm, de ez inkább hullámzó...

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- www.MotorosVandor.hu -------------------------------------------------------------------------- www.facebook.com/MotorosVandor --------------------------------- Magyar Napelem és Napkollektoros Szövetség, Baranya Megyei elnök.

(#628) Bandy82 válasza geresics (#627) üzenetére

Bandy82
(újonc)

Szia!

Nálunk az ingyenes tárhelynek nincsenek ilyen korlátai. 256Mb tárhelyet, illetve 1db aldomaint kapsz, de az tényleg rendesen működik.
A legkisebb fizetős tárhelyeinken is vannak olyan ügyfelek, akiknek napi 100 ezres látogatottságú oldalaik vannak.

(#629) zeorsdfd válasza zeorsdfd (#623) üzenetére

zeorsdfd
(senior tag)

Hát nem bírta az ügyfél, úgyhogy odébbáltunk és a MegaCP-nél, ahová váltottunk, semmilyen ilyen probléma nincs, sőt még csak nem is spambe érkezik az, ami eddig spambe ment tőlünk. Én nem vagyok biztos benne, hogy a MikroVPS a ludas, de akinek intéztem annak ez mostantól sajnos szent meggyőződése lett. Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#630) geresics válasza Bandy82 (#628) üzenetére

geresics
(őstag)

Nagyon szépen köszönöm az ajánlást, a honlap már át is költözött! :R

Mindenkinek
SZÍVBŐL AJÁNLOM
a nethely.hu csapatát!

Facebook chaten mindenben segítettek, így egyedül is át tudtam költöztetni az oldalt! :R

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- www.MotorosVandor.hu -------------------------------------------------------------------------- www.facebook.com/MotorosVandor --------------------------------- Magyar Napelem és Napkollektoros Szövetség, Baranya Megyei elnök.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.