Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz BoneDragon #68535 üzenetére

    miért ne tehetnék meg? :F
    Én fehérváron a Philipsnél dolgoztam 10 évig gépbeállítóként, gépész vagyok. Ott gyártottuk a Loewe Tv ket.
    Ugyan azon a soron ahol a 100 ezres Philips készült ott gyártottuk az 500 ezres Loewe-t. Kivittek minket képzésekre, teljesen más előírások alapján gyártottuk. Máshonnan jött az elektronika oda és más beszállítóktól a táp stb.
    Volt olyan, hogy egy 8 órás műszakban 90 darab Tv-t gyártottunk le, ami csomagolásra is került, míg Philipsből 700-900 között, eleve az egész folyamat lassabban zajlott, nem mehetett bárki Loewe sorra dolgozni, még csavarozni sem a nők közül...
    A TV hátlap lakkozásánál Philips 5 darab maximum 1 mm hibát engedett a Loewe 2 darabot egymástól minimum 10 cm -re.
    Tamponnyomási hibát Philips egyéni elbírálás alapján, Loewe nullát engedett meg. ugyan ez a prégelt üveg előlapoknál.
    A lényeg: A képernyő teszt Philipsnél 100 darabonként 1 órás Loewe-nél 10 darabonként 2 darab 3 órás teljesen eltérő teszt, ennek köszönhetően lett a végeredmény 90 darab egy műszakban ,mert kb 150-200 darab Loewe tv szétszerelésre került ..Ezt hívják minőségbiztosításnak.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák