Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totar

    csendes tag

    válasz JohnyBlue #26022 üzenetére

    Korábban írtad, hogy a kortré objektívek lennének a megfelelőek számomra, ekkor kezdtem el komolyabban nézegetni ezeket az objektíveket! Konkrétan nem csak ezek között hezitálok, nagyon tetszik a már említett ZEISS Planar T* 1.4/50 ZF. 2, vagy valamilyen Samyang objektív, bár látatlanban a Zeiss-et választanám. Mivel ezek manuális fókusszal rendelkeznek sok helyen (mozgásos igénybevételnél) nehézkes lenne a használatuk, ezért a Tamron SP 35mm f/1.8 Di VC USD, vagy a Sigma 35mm f/1.4 DG HSM Art is számításba jöhetne! Ezeknél ugye van AF, a Tamron pedig stabival is meg van áldva. Videózni szinte sosem szoktam, annál inkább fényképezni!
    A Zeiss ugye MF, egy kicsivel drágábban viszont megkapható a Tamron, vagy a Sigma AF-fel, akkor szerintem érdemesebb lenne közülük választani, ráadásul a Zeiss-ről alig találok jól felépített teszteket, így az még nagyobb rejtély lenne, mint a már említett két példány!
    Ezek ára már nem kevés, a Nikon-nal szembeni különbségek érdekelnének, hogy megérheti-e a plussz pénz!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák