Hirdetés
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Osibaa
senior tag
válasz
kisza25 #3499 üzenetére
Akkor ezen a lapon végre mehet alulfeszelés is, korábban volt eről szó, több mITX Intel chipes lap csak 0,1V-ot engedett visszavenni. Kis házakban van jelentősége, ahol nem bírod eléggé lehűteni a procit (főleg nyáron), innen indult a beszélgetés. Vagy az i3 passzív hűtésétől, már nemtom.
DXVA lényegét a többiek leírták. Elvileg az i3 és i5 procik már hardveresen támogatják. Abban igazad van, hogy ezek a procik a szoftveres dekódolást is bírják szuflával, csak nem mindegy, hogy mekkora proci terhelés mellett - főleg ha mást is szeretnél futtatni filmnézés közben. Ha mégsem futtatsz mást, szerintem akkor is jobb, ha nem olyan nagy a terhelés és teker a venti emiatt.
Ha ki akarod próbálni, akkor kell hozzá egy friss Intel video driver, egy friss DirectX és egy olyan progi (kodek), ami ki is használja, pl. friss Media Player Classic. Ha működik a DXVA, akkor az állapotsorban bal lent kiírja az MPC-HC, illetve a proci terhelés is 10% alatt van (legalábbis nálam Atomon 10% alatt, nálad lehet 5% alatt
).
Szerk: 1080p-s MKV videóról beszélek persze
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Milyen videókártyát?
- Milyen okostelefont vegyek?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- További aktív témák...
- iPhone 16 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3096, 97% Akkumulátor
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RTX 3070Ti / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- iKing.Hu - Nubia Z70 Ultra 5G Black Használt, karcmentes állapotban 12 GB RAM / 256 GB tárhely
- Silvercrest Rajztábla
- Bomba ár! Dell Latitude 5320 - i5-11GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest