Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enrico77

    csendes tag

    válasz PredatorZoli #115775 üzenetére

    oh, ezt nem tudtam, azt gondoltam, hogy ha ilyen kis országban, mint Magyarország, hétvégén és bármikor utalok, az meg is jelenik szinte azonnal az ellenoldalon, akkor egy profi brókercégnél is így van.
    De ez csak felvetés volt a részemről, köszönöm a kiigazítást, legközelebb figyelembe veszem a hétvégét is!

    Vagy nem és döröbölök az ajtón újra :)) (viccelek)

    Más, nem csak neked Zoli, bár főleg a rutinosabb közösség segítségét szeretném kérni:

    Újfent tanácsotokat szeretném kérni a megálmodott portfóliómmal kapcsolatban.
    A potfólió 15+ évre szól, 1-2 havonta tolom bele a beutalásokat, így várhatóan év végére alakulna ki az elgondolt százalékarány. A tervezett stratégia alapjai az egyenlő arányban (~20%) elosztott, éves szinten újra balanszolnám:
    - Érték alapú befektetés,
    - Magas minőségű cégek;
    - Cégméret alapú;
    - Momentum stratégia;
    - Egyéb, ezek azok, melyek a saját elképzelések (ezen belül 7% tisztán Healthcare (tudom, hogy a fentiek szinte mindegyike tartalmaz HC szektort, de nagyobb arányt szeretnék; 7% arany; 6% kripto, melyből a kriptot max. év végéig tartanám, majd azt eladva A1JJTD-be forgatnám és maradna a TBSZ-en).
    Ezt a tervet szeretném lefordítani ETF-ekre, melyben szeretném tehát kérni a tanácsaitokat.
    Elég sokat túrtam a JustETF.com-ot, böngésztem a factsheeteket, olvasgattam a neten és természetesen itt is.
    Tehát:
    - 20% - XDEV
    - 20% - JPGL
    - 20% - AW1R
    - 20% - ZPRV
    - 7% - XDWH
    - 7% - 4GLD
    - 3% - BITC (év végén eladva és A1JJTD helyette)
    - 3% - SLNC (év végén eladva és A1JJTD helyette)

    Most a 2024-es TBSZ-re megy minden. Ezen most VWCE van, abból adnék el havonta és venném fel a fent vázolt stratégiát.
    2024 végén zárják a TBSZ-t. Az éves balanszolást ettől függetlenül meg tudom rajta oldani, ugye? Betenni új összeget nem tudok, de ami addig 12.31-ig rajta van, azt tudom cserélgetni?

Új hozzászólás Aktív témák