Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    válasz ubyegon2 #56681 üzenetére

    Tény hogy okosabb lettem valamennyivel a leírtakat elolvasva. :) Szóval hasznos infó volt ez. De ahogy olvasom a hozzászólásodat "...ha valami miatt a rendszer a saját megmentése érdekében helyigényes műveleteket kényszerül végrehajtani" nekem az jön le hogy ez a plusz hely inkább ott fontos ahol van rendszer a lemezen. Nekem ez csak adattárolási célt szolgál a routerre dugva. Mivel Padavan van a routeremen ami ugye linux alapú és a hálózati fájlmásolási sebesség miatt kénytelen voltam Ext4-re formázni az 1 terrás külső vinyómat. :) Aztán látva hogy mennyi hely elmegy a levesbe, gondoltam megkérdezem tőletek hogy miként lehet felszabadítania azt a root műveletek számára fenntartott helyet. :) Most ugye van 916 GB szabad tárhelyem, amit jónak mondok, mert így már tudom hogy azt Ext4 hely igényesebb, ebből már nem lesz 931 GB mint NTFS partíción, de nem probléma, marad így. :) Gondolom Ext2-re nem érdemes átformázni, mert úgy sebesség csökkenést érnék el. Hozzáteszem ez csak adattárolási célokat szolgáló vinyó, rendszer ezen sosem lesz.

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák