Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freel

    tag

    válasz Freel #34840 üzenetére

    Nah, azóta annyi van, hogy feltettem a 346.47-es NV drivert. Letöröltem az összes nouveau programot. És rádugtam a gépre HDMI-n az LG TV-met. Az NV X server tökéletesen felismeri a videókártyámat, van 3d gyorsítás, felismerte azonnal a TV-t, a felbontását és a képfrissítését. De a monitorom marad csak simán CRT-0 1024x768 60 Hz... Szóval úgy gondolom, hogy egyszerűen nincs a monitorhoz nv illesztő. Csak így tudom megfogalmazni, mert a régi ATI 9600-s kártyával felismeri a Linux a monitort. Tehát akkor monitor driver van, csak nem az nvidia kártyám alá... Ez lenne a helyzet? :B
    Akkor a kérdés az lenne azt hiszem ezek után, hogy Linux Mint alá az nvidia driverbe, hogy tudok belepiszkálni és erőltetni az 1280x1024 85Hz-et!!!

    (mellesleg elmondaná valaki miért van az, hogy winfs alatt minden xart meg lehet oldani pillanatok alatt pár kattintással, Linux alatt meg napokig fórumozok, meg izzadok még a legegyszerűbb dolgok miatt is? :O
    Nem adom föl, mert nagyon tetszik ez a Linuxos hekkelés, de iszonyatosan szívja a türelmemet... )

Új hozzászólás Aktív témák