Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19617792

    törölt tag

    próbaképpen feltettem egy elementary OS 0.2(.1)-t, de gondba futottam (ami úgy látszik egyedi jelenség lehet Ubuntu-ágon, mert Ubuntu GNOME 14.04-n is replikálni tudtam).
    felraktam Teamspeaket, hogy beszélgessek barátaimmal, de arra panaszkodtak, hogy torz a hangom, túl nagy lehet a mic boost.
    megnéztem saját hangerőpultjában (pulseaudio), mic hangerő 100%-on. lejjebb vettem kicsit, szinte semmi javulás. megnéztem alsamixerben, boost +30dB... meg is van miért torzított. ha itt lejjebb viszem, akkor magával húzza a pulseaudio hangerő szintet lefelé, tehát torzítani már nem fog, de felvenni se...
    ha ott meg csak éppen hozzáérek a csúszkához (van terminalból paranccsal növelek rajta picit), alsa-ban rögvest felugrik +30dB-re boost, vagyis újra torzít.
    ennek tetejében, ha sikerül összebökdösni, rebootra elfelejti.
    Arch vonallal nem sok sikerem volt, Antergos-t nem sikerült bootolhatóra csinálni (valami shenanigen lehetett vagy rosszul fogtam...), Manjaro meg elfelejtett pulseaudiot felrakni (Chakra meg meh, jócucc, de nekem túlzsúfoltnak hat a KDE). :DDD
    úgy látszik az alsa-pulseaudio hangerő inkrementálás overlappel... ötletek?
    Asus P8P67-M lapon, ALC887 kodek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák