Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJGABI
    addikt

    Csak tipp, de esetleg másik tápegység? Amivel vígan elmuzsikált egy 2060-as, lehet már instabil lehet egy 5060-nak. Finomabb, precízebb, és érzékenyebb elektronika.

    Fejben végigmentem mindenen, de felesleges köröket futottam. :DDD Tényleg csomóan írják Redditen is, mindenhol ezt a fenti hibát. [link] [link] [link] Ezt a szériát end-userek tekintetében valahogy nem találta el az nvidia. Megoldás az lett, amit kolléga is írt. Decemberi BIOS frissítés és/vagy a reset oldotta meg, utána pikk-pakk működik tökéletesen a kártya. 300+ FPS Unigine Heaven-ben. Kevés időm volt csak próbálgatni de talán nem kiabálom el, azóta egyik hiba sem jelentkezett. Hihetetlen, hogy még ilyen vbios update toolt is adtak ki hozzá [link] valahogy ezt a kártyát elbaltázták, nem irigylem aki megjelenéskor vette. Tényleg úgy voltam vele, hát a PCI-e már 20 éve velünk van, csak működik a kártya, nem kell semmit machinálni. Hát nem... Persze aztán chatgp felvilágosított, a H610 alsó polcos chip, link training gond is lehetett a háttérben. Na mindegy, jelenleg megy az a lényeg.

  • codec
    senior tag

    Valaki segítsen vagy igazítson útba vagy valami mert már a falnak megyek én is. Ilyet tényleg a 20 év alatt, hogy infós vagyok nem pipáltam. Pénz állt a házhoz, a kis RTX 2060-at mondom felfrissítem. Hát még szerencse hogy nem adtam el a kártyát. Asus PRIME H610M-E D4-CSM alaplap és Intel Core i3 12100F proci. Kb ugyanaz mint fent a kollégának: fekete képernyő sokszor, másodpercekre befagy, illetve terhelés alatt full fagyás, eszközkezelőben 43-as hibakód. XMP kikapcsolva, rebar kikapcsolva. DDU-val is próbáltam driverezni, dehát RTX kártya mindkettő nem hinném hogy nagy különbség lenne. Amíg fut Unigine Heaven alatt a 2060 100+ fps-ével szembe Ilyen 60-80at tud, brutális stutterekkel. Ez ennyit tud? Mit próbáljak még? De ha BIOS frissítés után is néha fagyogat akkor küldöm vissza a fenébe, előtte sose volt ilyen probléma.

    Hihetetlen hogy a mai világban eljutottunk megint ide, azt hinné az ember csak berakja aztán működik. Azzal tisztában voltam hogy a PCI 3 miatt kevesebb teljesítmény lesz, de nem az hogy nem is működik "régebbi" (lol, 3 éves) gépben. Csak emiatt nem fogok komplett konfigot újítani. :((( :((( :(((

    Csak tipp, de esetleg másik tápegység? Amivel vígan elmuzsikált egy 2060-as, lehet már instabil lehet egy 5060-nak. Finomabb, precízebb, és érzékenyebb elektronika.

  • DJGABI
    addikt

    A PCIe kompatibilitásról annyit tudok mesélni, hogy én mikor megvettem nekem képet sem adott egy ASUS PRIME H610M-K D4 alaplapban. Szerencsére a vétel után nem sokkal jött alaplap bios update szóval még a régi kártyával sikerült frissíteni és mivel F-es processzorom van így örültem is, hogy ennyivel megúsztam és nem kell a kártya biost frissíteni amit egyébként maga az NV sem ajánl.
    Képet adott már, de néha random játék közben ketté fagyott a gép a hang zúgott és csak power gomb hosszan nyomva tudta csak újra indítani.
    Megnéztem az eseménynaplót és WHEA-Logger hibák másodpercként többször is lettek naplózva játékok alatt.
    PCI Express Root Port Error
    Utána jártam és az összes energia takarékos funkciót ki kellett kapcsolni a biosban aminek köze volt a PCIe foglalathoz. Ez megszűntette WHEA-Logger hibákat.
    Idő közben (pont időben a drágulás előtt :DDD ) bővítettem a ramot 2x16GB-ra. Időközönként előfordult még a fagyás így is, de jóval ritkábban szóval nem tudtam a ram a hibás e vagy a kártya. Már tele volt a padlizsánom az egésszel… Már komolyan ki akartam dobni az egészet.:W
    Majd bumm tavaly december közepén jött egy új bios az alaplapra és ezzel már atom stabil minden.
    Minden játék szépen megy. Újak is régiek is! Szeretem ezt a kártyát, nekem FHD-ra teljesen okes.
    i5 12400F, 32GB rammal nagyon el vagyok.

    Valaki segítsen vagy igazítson útba vagy valami mert már a falnak megyek én is. Ilyet tényleg a 20 év alatt, hogy infós vagyok nem pipáltam. Pénz állt a házhoz, a kis RTX 2060-at mondom felfrissítem. Hát még szerencse hogy nem adtam el a kártyát. Asus PRIME H610M-E D4-CSM alaplap és Intel Core i3 12100F proci. Kb ugyanaz mint fent a kollégának: fekete képernyő sokszor, másodpercekre befagy, illetve terhelés alatt full fagyás, eszközkezelőben 43-as hibakód. XMP kikapcsolva, rebar kikapcsolva. DDU-val is próbáltam driverezni, dehát RTX kártya mindkettő nem hinném hogy nagy különbség lenne. Amíg fut Unigine Heaven alatt a 2060 100+ fps-ével szembe Ilyen 60-80at tud, brutális stutterekkel. Ez ennyit tud? Mit próbáljak még? De ha BIOS frissítés után is néha fagyogat akkor küldöm vissza a fenébe, előtte sose volt ilyen probléma.

    Hihetetlen hogy a mai világban eljutottunk megint ide, azt hinné az ember csak berakja aztán működik. Azzal tisztában voltam hogy a PCI 3 miatt kevesebb teljesítmény lesz, de nem az hogy nem is működik "régebbi" (lol, 3 éves) gépben. Csak emiatt nem fogok komplett konfigot újítani. :((( :((( :(((

  • gekkoXT
    senior tag

    Na ezt a kártyát is eléte a memória agyf@sz :C Még jókor vettem 190-ért az Asus 5060 TI 16g verziót. Árukereső szerint két webshopban van még, iponnál 290e, fizz-nél tegnap óta 340-ről felment 410-re. Szánalmas ez az egész. Remélem a felhasználók nem dőlnek be ennek és fogadják el normaként és inkább nem vesznek semmit.

  • mtomi95
    senior tag

    A PCIe kompatibilitásról annyit tudok mesélni, hogy én mikor megvettem nekem képet sem adott egy ASUS PRIME H610M-K D4 alaplapban. Szerencsére a vétel után nem sokkal jött alaplap bios update szóval még a régi kártyával sikerült frissíteni és mivel F-es processzorom van így örültem is, hogy ennyivel megúsztam és nem kell a kártya biost frissíteni amit egyébként maga az NV sem ajánl.
    Képet adott már, de néha random játék közben ketté fagyott a gép a hang zúgott és csak power gomb hosszan nyomva tudta csak újra indítani.
    Megnéztem az eseménynaplót és WHEA-Logger hibák másodpercként többször is lettek naplózva játékok alatt.
    PCI Express Root Port Error
    Utána jártam és az összes energia takarékos funkciót ki kellett kapcsolni a biosban aminek köze volt a PCIe foglalathoz. Ez megszűntette WHEA-Logger hibákat.
    Idő közben (pont időben a drágulás előtt :DDD ) bővítettem a ramot 2x16GB-ra. Időközönként előfordult még a fagyás így is, de jóval ritkábban szóval nem tudtam a ram a hibás e vagy a kártya. Már tele volt a padlizsánom az egésszel… Már komolyan ki akartam dobni az egészet.:W
    Majd bumm tavaly december közepén jött egy új bios az alaplapra és ezzel már atom stabil minden.
    Minden játék szépen megy. Újak is régiek is! Szeretem ezt a kártyát, nekem FHD-ra teljesen okes.
    i5 12400F, 32GB rammal nagyon el vagyok.

  • Dißnäëß
    nagyúr

    milyen beállitásokon megy? nálam csak egy i5-9400 cpu van mellette de a textura LOW, a textura szurés ultra. árnyékok LOW.. effektek magas..

    igy van 60 -120 közötti FPS

    RTX 5060 8GB-val

    amúgy másoknál is előfordult hogy minden újrainditásnál fagy a boot kép?

    nvidia fóruma tele van ezzel.. nálam csak az segitett hogy a biosban a PCI-t 3.0-ról 2.0 ra állitottam. de sokan irtak újabb alaplapokkal is ugyanilyet

    Senkinek sem tiszta a megoldás, ami mindössze annyi, hogy kell egy bios/uefi reset, hogy újra próbálja szkennelni az uefi a PCIe 16x slotba tett kártya sebességét (ami 8x). Gyakran ha itt 16x kártya volt korábban, azt is vár az uefi és a 8x karival köhög, újra kell detektáltatni vele, hogy mi van benne, ergo uefi reset fullba, cmos reset, előtte elem ki, táp kihúz, totálba.

    Utána jó lesz :)

    Feltételezve, hogy az nvidia patch-e már fent van a karin (valami fw frissítés).

  • AxBattler
    félisten

    én is erre gondoltam... egy i7-9700 al előrébb lennék valamivel?

    Szerintem igen, de először ki kellene derítened, mit szeret jobban a BF6: fizikai magot, vagy szálat?
    i7-8700 - 6c12t
    i7-9700 - 8c8t

  • xmad
    őstag

    Nekem fagyás nincs mert pcie-5.0 vagyok úgyhogy ez pipa otta többi alkatrész a hibás.
    Beállitás nekem is low nem kell ehhez a játékhoz a sok sallang ez igy is teljesen jól néz ki.
    Azért azt ne várjuk hogy egy milliós 5090 erejét hozza majd.
    Persze csak hobbi kártya nekem mert van 5080-am is de ez olyan jó kis hűvös cucc hogy jobban szeretem.
    Még 5K-n is megugrik 150 fps-t igy a proci egy jócskán maxra rántott 9900X a memória pedig 8000-en ketyeg.

    lehet akkor ez gyártó függő is a dolog. mert Többen irták, hogy 5.0- ról kellett 4.0 ra állitani..
    valakinek a Gigabyte B760 -ban a 4.0-ról 3.0 -ra... van is egy bios frissitése a kártyának de nem oldja meg a dolgot.. mindenesetre roppant érdekes.

    Többi alkatrészemmel semmi gond nem volt ezidáig sem. inkább valami kompatibilitási probléma, Nvidia szerintem ezt kicsit elcseszte, mert nem egyedi jelenség

  • #69452517
    törölt tag

    milyen beállitásokon megy? nálam csak egy i5-9400 cpu van mellette de a textura LOW, a textura szurés ultra. árnyékok LOW.. effektek magas..

    igy van 60 -120 közötti FPS

    RTX 5060 8GB-val

    amúgy másoknál is előfordult hogy minden újrainditásnál fagy a boot kép?

    nvidia fóruma tele van ezzel.. nálam csak az segitett hogy a biosban a PCI-t 3.0-ról 2.0 ra állitottam. de sokan irtak újabb alaplapokkal is ugyanilyet

    Nekem fagyás nincs mert pcie-5.0 vagyok úgyhogy ez pipa otta többi alkatrész a hibás.
    Beállitás nekem is low nem kell ehhez a játékhoz a sok sallang ez igy is teljesen jól néz ki.
    Azért azt ne várjuk hogy egy milliós 5090 erejét hozza majd.
    Persze csak hobbi kártya nekem mert van 5080-am is de ez olyan jó kis hűvös cucc hogy jobban szeretem.
    Még 5K-n is megugrik 150 fps-t igy a proci egy jócskán maxra rántott 9900X a memória pedig 8000-en ketyeg.

  • xmad
    őstag

    Grats, jó ez a 21:9 kép!

    #228 xmad
    Ott szvsz a proci fogy el hamar... 6c/6t...

    én is erre gondoltam... egy i7-9700 al előrébb lennék valamivel?

  • AxBattler
    félisten

    Szóval ha már igy elment a topik,beteszek egy képet BF6 nagyon fluid jó játékélménnyel.
    1440P-n egy kis 34-es oled monitorom van.
    Nem kell ettől több 135e ft-ért.
    A vga asus tuf 5060

    Grats, jó ez a 21:9 kép!

    #228 xmad
    Ott szvsz a proci fogy el hamar... 6c/6t...

  • xmad
    őstag

    Szóval ha már igy elment a topik,beteszek egy képet BF6 nagyon fluid jó játékélménnyel.
    1440P-n egy kis 34-es oled monitorom van.
    Nem kell ettől több 135e ft-ért.
    A vga asus tuf 5060

    milyen beállitásokon megy? nálam csak egy i5-9400 cpu van mellette de a textura LOW, a textura szurés ultra. árnyékok LOW.. effektek magas..

    igy van 60 -120 közötti FPS

    RTX 5060 8GB-val

    amúgy másoknál is előfordult hogy minden újrainditásnál fagy a boot kép?

    nvidia fóruma tele van ezzel.. nálam csak az segitett hogy a biosban a PCI-t 3.0-ról 2.0 ra állitottam. de sokan irtak újabb alaplapokkal is ugyanilyet

  • #69452517
    törölt tag

    Szóval ha már igy elment a topik,beteszek egy képet BF6 nagyon fluid jó játékélménnyel.
    1440P-n egy kis 34-es oled monitorom van.
    Nem kell ettől több 135e ft-ért.
    A vga asus tuf 5060

  • Busterftw
    nagyúr

    "Irrelevans, mivel buktad itt az erveket, mast se csinalsz csak terelsz."

    Az én érveim biztos nem buktam, mert az állításom csak annyi volt, hogy láttunk már olyat, hogy egy kártyán egy meglévő fícsör új verziója vagy egy új technológia nem támogatott a következő generáción :)

    "arcon koptek az RDNA3 tulajokat"

    Ahogy írtam, erről majd a userek döntenek :) Legtöbben úgy vettek RDNA3-at, hogy nem érdekli a felskálázás őket, ha olvastad anno a Radeon 7000 topikot. Tudták a userek, hogy mit vesznek nyugi, ezért is írtam nemrég, hogy akinek annyira fontos volt a felskálázás, az biztos NVIDIA-t választott anno. Viszont biztosan lesz öröm, ha megjön az RDNA3 tulajoknak az FSR4.

    "Az én érveim biztos nem buktam, mert az állításom csak annyi volt, hogy láttunk már olyat, hogy egy kártyán egy meglévő fícsör új verziója vagy egy új technológia nem támogatott a következő generáción"
    Igen, tehát az AMD nem ajánlható, mert már egyszer arcon köpték az usereket és emellé megy a megtévesztés is.
    Az Nvidiaval való összehasonlítást buktad.

    "Ahogy írtam, erről majd a userek döntenek"
    Ahogy írtam ez nem döntés kérdése, a 2 éves generáción nincs FSR4, bárhogy próbálsz terelni.

    "Legtöbben úgy vettek RDNA3-at, hogy nem érdekli a felskálázás őket"
    Várom ennek az állításnak az alátámasztását. Globális statisztika elég lesz.

  • PuMbA
    titán

    "Irrelevans, mivel buktad itt az erveket, mast se csinalsz csak terelsz."

    Az én érveim biztos nem buktam, mert az állításom csak annyi volt, hogy láttunk már olyat, hogy egy kártyán egy meglévő fícsör új verziója vagy egy új technológia nem támogatott a következő generáción :)

    "arcon koptek az RDNA3 tulajokat"

    Ahogy írtam, erről majd a userek döntenek :) Legtöbben úgy vettek RDNA3-at, hogy nem érdekli a felskálázás őket, ha olvastad anno a Radeon 7000 topikot. Tudták a userek, hogy mit vesznek nyugi, ezért is írtam nemrég, hogy akinek annyira fontos volt a felskálázás, az biztos NVIDIA-t választott anno. Viszont biztosan lesz öröm, ha megjön az RDNA3 tulajoknak az FSR4.

    Elírtam. Nem a következő, hanem előző generáción.

  • PuMbA
    titán

    "Csak egy funkciója létezik egy kártyának?"
    Irrelevans, mivel buktad itt az erveket, mast se csinalsz csak terelsz.
    Felskalazorol van szo. Az hogy te mit keversz ide ketsegbeesetten, nem valtoztatja meg azt a tenyt, hogy az AMD nem ajanlott, mert ki tudja mikor huzzak ki a szonyeget 2 eves generacio alol.

    "Tudod a gyártók között vannak erősségek és gyengeségek, nem minden termék nyújtja ugyanazt"
    Pontosan, az egyik jelenleg 7 eves supportot nyujt, a masik meg 2eveset se.

    "Az RTX2000-res széria és 3000-res széria például nem kapott frame generation-t"
    Igen es a FE hutese is mas lett. Dedos szint.
    A framegen/MFG egy DLSS sub-feature, meg mindig a felskalazokrol beszelunk.

    "Arra próbálom felhívni a figyelmed"
    Arra probalom felhivni a figyelmed, hogy masszivan terelsz es tapsolsz annak, hogy 2 eves genre nincs az aktualis felskalazo, arcon koptek az RDNA3 tulajokat es raadasul meg is teveszik oket (Outer Worlds), te meg ennek tapszol es mosdatod az AMD-t.

    Toled nem futotta masra, csak bezzegezesre.

    "ha kizoomolunk és megnézünk más VGA tulajdonságok támogatottságát, már szétesik"
    Egyaltalan nem igaz, nincs 1:1 paritas AMD es Nvidia kozott.
    Legyen az a felskalazo tamogatottsag, vagy a jatekok mennyisege.
    Eg es fold.

    Latom mar csak hsz-t gyujtesz a sok ongol utan.

    "Irrelevans, mivel buktad itt az erveket, mast se csinalsz csak terelsz."

    Az én érveim biztos nem buktam, mert az állításom csak annyi volt, hogy láttunk már olyat, hogy egy kártyán egy meglévő fícsör új verziója vagy egy új technológia nem támogatott a következő generáción :)

    "arcon koptek az RDNA3 tulajokat"

    Ahogy írtam, erről majd a userek döntenek :) Legtöbben úgy vettek RDNA3-at, hogy nem érdekli a felskálázás őket, ha olvastad anno a Radeon 7000 topikot. Tudták a userek, hogy mit vesznek nyugi, ezért is írtam nemrég, hogy akinek annyira fontos volt a felskálázás, az biztos NVIDIA-t választott anno. Viszont biztosan lesz öröm, ha megjön az RDNA3 tulajoknak az FSR4.

  • Busterftw
    nagyúr

    "RTX 4000-en van DLSS4, felskalazorol van szo!"

    És? Csak egy funkciója létezik egy kártyának? Tudod a gyártók között vannak erősségek és gyengeségek, nem minden termék nyújtja ugyanazt :) Az RTX2000-res széria és 3000-res széria például nem kapott frame generation-t, míg az RDNA2-es kártyák kaptak. Erre nem mondod, hogy dobták, csak az FSR4-re? Van egy érved, amit szépen specifikusan csak egy esetre akarsz ráerőltetni, mintha az lenne az egyetlen létező dolog, a megváltás.

    Arra próbálom felhívni a figyelmed, hogy nincs olyan, hogy egy funkciót megkapnak régebbi kártyák kötelezően. Általános érvényben, tehát nem csak az FSR4-ről beszél. Igen, az FSR4-et nem kapta meg jelenleg az RDNA3. És? A frame generation-t meg az RTX2 és 3-as széria nem kapta meg. Felhasználók majd döntenek, hogy melyiket választják.

    "Csak egy funkciója létezik egy kártyának?"
    Irrelevans, mivel buktad itt az erveket, mast se csinalsz csak terelsz.
    Felskalazorol van szo. Az hogy te mit keversz ide ketsegbeesetten, nem valtoztatja meg azt a tenyt, hogy az AMD nem ajanlott, mert ki tudja mikor huzzak ki a szonyeget 2 eves generacio alol.

    "Tudod a gyártók között vannak erősségek és gyengeségek, nem minden termék nyújtja ugyanazt"
    Pontosan, az egyik jelenleg 7 eves supportot nyujt, a masik meg 2eveset se.

    "Az RTX2000-res széria és 3000-res széria például nem kapott frame generation-t"
    Igen es a FE hutese is mas lett. Dedos szint.
    A framegen/MFG egy DLSS sub-feature, meg mindig a felskalazokrol beszelunk.

    "Arra próbálom felhívni a figyelmed"
    Arra probalom felhivni a figyelmed, hogy masszivan terelsz es tapsolsz annak, hogy 2 eves genre nincs az aktualis felskalazo, arcon koptek az RDNA3 tulajokat es raadasul meg is teveszik oket (Outer Worlds), te meg ennek tapszol es mosdatod az AMD-t.

    Toled nem futotta masra, csak bezzegezesre.

    "ha kizoomolunk és megnézünk más VGA tulajdonságok támogatottságát, már szétesik"
    Egyaltalan nem igaz, nincs 1:1 paritas AMD es Nvidia kozott.
    Legyen az a felskalazo tamogatottsag, vagy a jatekok mennyisege.
    Eg es fold.

    Latom mar csak hsz-t gyujtesz a sok ongol utan.

  • PuMbA
    titán

    Én nem látok nagyobb felháborodást az RDNA3 FSR4-gyel kapcsolatban, mint a frame generation-ös csörte a 3000-res szériával.

    Az érved tökéletesen működik erre az egy konkrét esetre, de ha kizoomolunk és megnézünk más VGA tulajdonságok támogatottságát, már szétesik :) Ezért írtam az eredeti hozzászólásomba, hogy láttunk / láttam már ilyet, nekem nincs meglepi benne.

  • PuMbA
    titán

    "RTX 4000-en van DLSS4, felskalazorol van szo!"

    És? Csak egy funkciója létezik egy kártyának? Tudod a gyártók között vannak erősségek és gyengeségek, nem minden termék nyújtja ugyanazt :) Az RTX2000-res széria és 3000-res széria például nem kapott frame generation-t, míg az RDNA2-es kártyák kaptak. Erre nem mondod, hogy dobták, csak az FSR4-re? Van egy érved, amit szépen specifikusan csak egy esetre akarsz ráerőltetni, mintha az lenne az egyetlen létező dolog, a megváltás.

    Arra próbálom felhívni a figyelmed, hogy nincs olyan, hogy egy funkciót megkapnak régebbi kártyák kötelezően. Általános érvényben, tehát nem csak az FSR4-ről beszél. Igen, az FSR4-et nem kapta meg jelenleg az RDNA3. És? A frame generation-t meg az RTX2 és 3-as széria nem kapta meg. Felhasználók majd döntenek, hogy melyiket választják.

    Én nem látok nagyobb felháborodást az RDNA3 FSR4-gyel kapcsolatban, mint a frame generation-ös csörte a 3000-res szériával.

  • PuMbA
    titán

    "A user FSR4-et lát kiírva a 7800XT kártyáján is az Outer Worlds 2-ben például, amibe már a Fidelity FX SDK 2.0-t implementálták, de közben pedig az FSR 3.1.5 fut a háttérben "

    Tehat nem eleg, hogy ket eves generaciot dobtak, de meg felrevezeto modon, technikailag megtevesztik az usereket is.

    "Egyrészt nem látok nagy felháborodást sehol, másrészt meg az FSR4 megjelenése előtt már a januári CES-en nyilatkoztak, tehát a legelején "
    Akkor nezz utana, mert tobb tech oldal is foglalkozott vele, lasd HUB.
    Persze ahogy latom te inkabb homokba dugod a fejed es mosdatod tovabb az AMD-t.

    "Az AMD-nek sikerült a jobb CNN modellt megalkotnia az NVIDIA-hoz képest, hiszen minőségben jobb, mint DLSS 3.7."
    Az Nvidia DLSS 4-nel jar. Persze felremagyarazni egyszerubb.

    "Támogatni nem csak olyan terméket lehet, amihez újdonságok jönnek ki. "
    Irrelevans. Nagyon jol tudod, hogy az FSR4 felskalazorol, mint feature-rol van szo, a kezdo hsz-em egyertelmuen errol beszel, amire valaszoltal, de tetesd tovabb a hulyet.

    "Ugyanígy volt ez az NVIDIA-nál a Reflex 2-nél is"
    Ultra gaz amit csinalsz, miert terelsz folyamatosan?
    RTX 4000-en van DLSS4, felskalazorol van szo!

    "Az, hogy valaminek egy előző verziója van és fut a kártyádon nem jelenti 100%-osan, hogy a következő is fog."
    Igen, es mivel ezt egy konkretan alap feature-rel eljatszotta mar az AMD, teljesen jogosan irhatjuk azt, hogy nem ajanlott oket valasztani, mert kitudja mikor szivatjak meg az usert megint.

    A folyamatos terelest es felremagyarazast hagyd meg masnak, mert csak magadat egeted. Szerintem mar eleg mely godrot astal.

    "RTX 4000-en van DLSS4, felskalazorol van szo!"

    És? Csak egy funkciója létezik egy kártyának? Tudod a gyártók között vannak erősségek és gyengeségek, nem minden termék nyújtja ugyanazt :) Az RTX2000-res széria és 3000-res széria például nem kapott frame generation-t, míg az RDNA2-es kártyák kaptak. Erre nem mondod, hogy dobták, csak az FSR4-re? Van egy érved, amit szépen specifikusan csak egy esetre akarsz ráerőltetni, mintha az lenne az egyetlen létező dolog, a megváltás.

    Arra próbálom felhívni a figyelmed, hogy nincs olyan, hogy egy funkciót megkapnak régebbi kártyák kötelezően. Általános érvényben, tehát nem csak az FSR4-ről beszél. Igen, az FSR4-et nem kapta meg jelenleg az RDNA3. És? A frame generation-t meg az RTX2 és 3-as széria nem kapta meg. Felhasználók majd döntenek, hogy melyiket választják.

  • Busterftw
    nagyúr

    " Az user azt sem tudja, hogy az FSR milyen felskalazo, neki teljesen mindegy, hogy "AI" vag nem AI. Az user ebbol annyit lat, hogy az AMD nem tamogatja mar a ket eves generaciojat, FSR4 nincs."

    Leírtad a lényeget. A user FSR4-et lát kiírva a 7800XT kártyáján is az Outer Worlds 2-ben például, amibe már a Fidelity FX SDK 2.0-t implementálták, de közben pedig az FSR 3.1.5 fut a háttérben :)

    "Ugyanaz, a felhaborodas utan oltjak a tuzet. "

    Egyrészt nem látok nagy felháborodást sehol, másrészt meg az FSR4 megjelenése előtt már a januári CES-en nyilatkoztak, tehát a legelején :)

    "Onmagaban nagyon is sokat er, hiszen pont ettol lesz jobb az Nvidia felskalazoja minosegben."

    Az AMD-nek sikerült a jobb CNN modellt megalkotnia az NVIDIA-hoz képest, hiszen minőségben jobb, mint DLSS 3.7.

    "Szerintem ne egesd magad tovabb a dedos hsz-ekkel. Nincs FSR4. Errol van szo."

    Támogatni nem csak olyan terméket lehet, amihez újdonságok jönnek ki. Egy biztonsági javítás is támogatásnak számít, illetve bármilyen termék, ami egy cég supported listájában benne van.

    "A user FSR4-et lát kiírva a 7800XT kártyáján is az Outer Worlds 2-ben például, amibe már a Fidelity FX SDK 2.0-t implementálták, de közben pedig az FSR 3.1.5 fut a háttérben "

    Tehat nem eleg, hogy ket eves generaciot dobtak, de meg felrevezeto modon, technikailag megtevesztik az usereket is.

    "Egyrészt nem látok nagy felháborodást sehol, másrészt meg az FSR4 megjelenése előtt már a januári CES-en nyilatkoztak, tehát a legelején "
    Akkor nezz utana, mert tobb tech oldal is foglalkozott vele, lasd HUB.
    Persze ahogy latom te inkabb homokba dugod a fejed es mosdatod tovabb az AMD-t.

    "Az AMD-nek sikerült a jobb CNN modellt megalkotnia az NVIDIA-hoz képest, hiszen minőségben jobb, mint DLSS 3.7."
    Az Nvidia DLSS 4-nel jar. Persze felremagyarazni egyszerubb.

    "Támogatni nem csak olyan terméket lehet, amihez újdonságok jönnek ki. "
    Irrelevans. Nagyon jol tudod, hogy az FSR4 felskalazorol, mint feature-rol van szo, a kezdo hsz-em egyertelmuen errol beszel, amire valaszoltal, de tetesd tovabb a hulyet.

    "Ugyanígy volt ez az NVIDIA-nál a Reflex 2-nél is"
    Ultra gaz amit csinalsz, miert terelsz folyamatosan?
    RTX 4000-en van DLSS4, felskalazorol van szo!

    "Az, hogy valaminek egy előző verziója van és fut a kártyádon nem jelenti 100%-osan, hogy a következő is fog."
    Igen, es mivel ezt egy konkretan alap feature-rel eljatszotta mar az AMD, teljesen jogosan irhatjuk azt, hogy nem ajanlott oket valasztani, mert kitudja mikor szivatjak meg az usert megint.

    A folyamatos terelest es felremagyarazast hagyd meg masnak, mert csak magadat egeted. Szerintem mar eleg mely godrot astal.

  • PuMbA
    titán

    " Az user azt sem tudja, hogy az FSR milyen felskalazo, neki teljesen mindegy, hogy "AI" vag nem AI. Az user ebbol annyit lat, hogy az AMD nem tamogatja mar a ket eves generaciojat, FSR4 nincs."

    Leírtad a lényeget. A user FSR4-et lát kiírva a 7800XT kártyáján is az Outer Worlds 2-ben például, amibe már a Fidelity FX SDK 2.0-t implementálták, de közben pedig az FSR 3.1.5 fut a háttérben :)

    "Ugyanaz, a felhaborodas utan oltjak a tuzet. "

    Egyrészt nem látok nagy felháborodást sehol, másrészt meg az FSR4 megjelenése előtt már a januári CES-en nyilatkoztak, tehát a legelején :)

    "Onmagaban nagyon is sokat er, hiszen pont ettol lesz jobb az Nvidia felskalazoja minosegben."

    Az AMD-nek sikerült a jobb CNN modellt megalkotnia az NVIDIA-hoz képest, hiszen minőségben jobb, mint DLSS 3.7.

    "Szerintem ne egesd magad tovabb a dedos hsz-ekkel. Nincs FSR4. Errol van szo."

    Támogatni nem csak olyan terméket lehet, amihez újdonságok jönnek ki. Egy biztonsági javítás is támogatásnak számít, illetve bármilyen termék, ami egy cég supported listájában benne van.

    Ugyanígy volt ez az NVIDIA-nál a Reflex 2-nél is, hogy volt Reflex, de már nincs Reflex 2 az RTX4000-res kártyákra sem. Most akkor szerinted az RTX 4000-res kártyák nem támogatottak? Hiszen te írtad, ha volt Reflex 1, akkor a Reflex 2-nek is működnie kell és várja a user, hogy legyen minden RTX kártyán nem? Hát nem és erről beszélünk már régóta, amit nem akarsz elfogadni. Az, hogy valaminek egy előző verziója van és fut a kártyádon nem jelenti 100%-osan, hogy a következő is fog.

    Ugyanígy, ha van Frame Generation a 4000-res kártyán, akkor miért nincs MFG, hiszen a user okkal várná el hogy legyen. Nincs is technikai akadálya, hiszen már az NVIDIA is átraka az Optical Flow hardveréről a Tensor magokra a számítást. De az NVIDIA úgy döntött, hogy nem kapnak MFG-t és kész.

  • PuMbA
    titán

    "Ezt az FSR4 bejelentése után nyilatkozták"
    Ugyanaz, a felhaborodas utan oltjak a tuzet. A launchkor es elotte is mar felbukkan az RDNA4 exkluziv dia.

    "Az FSR 3.1 továbbra is támogatott. Azt sem tudták, hogy jönni fog AI felskálázó az AMD-től, így vették meg az RDNA3-at."
    A kutyat nem erdekli. FSR4 nincs RDNA3-on. Az user azt sem tudja, hogy az FSR milyen felskalazo, neki teljesen mindegy, hogy "AI" vag nem AI.
    Az user ebbol annyit lat, hogy az AMD nem tamogatja mar a ket eves generaciojat, FSR4 nincs.

    "Egy olyan új dolgot vársz el az AMD-től azonnal, amiről a vétel pillanatában nem is tudtak az RDNA3 vevők, hogy létezni fog"
    Ezt te sem gondolhatod komolyan. Az AMD-s user nem varhatta el, hogy az FSR1, FSR2 es FSR3 utan FSR4 lesz?
    Es pont a kurrens gen RDNA3 user nem varta, hogy pont az o generaciojra nem lesz a kovetkezo?
    Nagyon ketsegbe lehetsz esve, ha ilyen marhasagokat kell hogy irjal.

    "Már megbeszéltük, hogy a CNN vagy a Transformer önmagában semmit sem ér, a lényeg a kapott képminőség és ebben az FSR4 közel van a DLSS4-hez."
    Onmagaban nagyon is sokat er, hiszen pont ettol lesz jobb az Nvidia felskalazoja minosegben.

    "Még azt tenném, hozzá, hogy jött is, az FSR3.1.5 nyáron jelent meg, szóval van támogatás"
    Szerintem ne egesd magad tovabb a dedos hsz-ekkel. Nincs FSR4. Errol van szo.

    " Az user azt sem tudja, hogy az FSR milyen felskalazo, neki teljesen mindegy, hogy "AI" vag nem AI. Az user ebbol annyit lat, hogy az AMD nem tamogatja mar a ket eves generaciojat, FSR4 nincs."

    Leírtad a lényeget. A user FSR4-et lát kiírva a 7800XT kártyáján is az Outer Worlds 2-ben például, amibe már a Fidelity FX SDK 2.0-t implementálták, de közben pedig az FSR 3.1.5 fut a háttérben :)

    "Ugyanaz, a felhaborodas utan oltjak a tuzet. "

    Egyrészt nem látok nagy felháborodást sehol, másrészt meg az FSR4 megjelenése előtt már a januári CES-en nyilatkoztak, tehát a legelején :)

    "Onmagaban nagyon is sokat er, hiszen pont ettol lesz jobb az Nvidia felskalazoja minosegben."

    Az AMD-nek sikerült a jobb CNN modellt megalkotnia az NVIDIA-hoz képest, hiszen minőségben jobb, mint DLSS 3.7.

    "Szerintem ne egesd magad tovabb a dedos hsz-ekkel. Nincs FSR4. Errol van szo."

    Támogatni nem csak olyan terméket lehet, amihez újdonságok jönnek ki. Egy biztonsági javítás is támogatásnak számít, illetve bármilyen termék, ami egy cég supported listájában benne van.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Igen, miutan benyaltak a leaket, oltjak a tuzet."

    Nem. Ezt az FSR4 bejelentése után nyilatkozták :)

    "Azt nem tudtak, hogy ket even belul megszunik a tamogatas."

    Az FSR 3.1 továbbra is támogatott, ezt az AMD mondta az FSR4 után, hogy kisebb alverziók jönni fognak. Azt sem tudták, hogy jönni fog AI felskálázó az AMD-től, így vették meg az RDNA3-at. Olyan funkcióra

    "Az FSR pont akkor lepett CNN modellre, amikor az Nvida mar elhagyta."

    Már megbeszéltük, hogy a CNN vagy a Transformer önmagában semmit sem ér, a lényeg a kapott képminőség és ebben az FSR4 közel van a DLSS4-hez.

    "Ezt az FSR4 bejelentése után nyilatkozták"
    Ugyanaz, a felhaborodas utan oltjak a tuzet. A launchkor es elotte is mar felbukkan az RDNA4 exkluziv dia.

    "Az FSR 3.1 továbbra is támogatott. Azt sem tudták, hogy jönni fog AI felskálázó az AMD-től, így vették meg az RDNA3-at."
    A kutyat nem erdekli. FSR4 nincs RDNA3-on. Az user azt sem tudja, hogy az FSR milyen felskalazo, neki teljesen mindegy, hogy "AI" vag nem AI.
    Az user ebbol annyit lat, hogy az AMD nem tamogatja mar a ket eves generaciojat, FSR4 nincs.

    "Egy olyan új dolgot vársz el az AMD-től azonnal, amiről a vétel pillanatában nem is tudtak az RDNA3 vevők, hogy létezni fog"
    Ezt te sem gondolhatod komolyan. Az AMD-s user nem varhatta el, hogy az FSR1, FSR2 es FSR3 utan FSR4 lesz?
    Es pont a kurrens gen RDNA3 user nem varta, hogy pont az o generaciojra nem lesz a kovetkezo?
    Nagyon ketsegbe lehetsz esve, ha ilyen marhasagokat kell hogy irjal.

    "Már megbeszéltük, hogy a CNN vagy a Transformer önmagában semmit sem ér, a lényeg a kapott képminőség és ebben az FSR4 közel van a DLSS4-hez."
    Onmagaban nagyon is sokat er, hiszen pont ettol lesz jobb az Nvidia felskalazoja minosegben.

    "Még azt tenném, hozzá, hogy jött is, az FSR3.1.5 nyáron jelent meg, szóval van támogatás"
    Szerintem ne egesd magad tovabb a dedos hsz-ekkel. Nincs FSR4. Errol van szo.

  • PuMbA
    titán

    "Igen, miutan benyaltak a leaket, oltjak a tuzet."

    Nem. Ezt az FSR4 bejelentése után nyilatkozták :)

    "Azt nem tudtak, hogy ket even belul megszunik a tamogatas."

    Az FSR 3.1 továbbra is támogatott, ezt az AMD mondta az FSR4 után, hogy kisebb alverziók jönni fognak. Azt sem tudták, hogy jönni fog AI felskálázó az AMD-től, így vették meg az RDNA3-at. Olyan funkcióra

    "Az FSR pont akkor lepett CNN modellre, amikor az Nvida mar elhagyta."

    Már megbeszéltük, hogy a CNN vagy a Transformer önmagában semmit sem ér, a lényeg a kapott képminőség és ebben az FSR4 közel van a DLSS4-hez.

    Javítom, már januárban mondta az AMD a CES-en, hogy foglalkoznak vele: AMD Explores FSR 4 Support for RDNA 3

  • PuMbA
    titán

    "Igen, miutan benyaltak a leaket, oltjak a tuzet."

    Nem. Ezt az FSR4 bejelentése után nyilatkozták :)

    "Azt nem tudtak, hogy ket even belul megszunik a tamogatas."

    Az FSR 3.1 továbbra is támogatott, ezt az AMD mondta az FSR4 után, hogy kisebb alverziók jönni fognak. Azt sem tudták, hogy jönni fog AI felskálázó az AMD-től, így vették meg az RDNA3-at. Olyan funkcióra

    "Az FSR pont akkor lepett CNN modellre, amikor az Nvida mar elhagyta."

    Már megbeszéltük, hogy a CNN vagy a Transformer önmagában semmit sem ér, a lényeg a kapott képminőség és ebben az FSR4 közel van a DLSS4-hez.

    Még azt tenném, hozzá, hogy jött is, az FSR3.1.5 nyáron jelent meg, szóval van támogatás :)

  • PuMbA
    titán

    "Igen, miutan benyaltak a leaket, oltjak a tuzet."

    Nem. Ezt az FSR4 bejelentése után nyilatkozták :)

    "Azt nem tudtak, hogy ket even belul megszunik a tamogatas."

    Az FSR 3.1 továbbra is támogatott, ezt az AMD mondta az FSR4 után, hogy kisebb alverziók jönni fognak. Azt sem tudták, hogy jönni fog AI felskálázó az AMD-től, így vették meg az RDNA3-at. Olyan funkcióra

    "Az FSR pont akkor lepett CNN modellre, amikor az Nvida mar elhagyta."

    Már megbeszéltük, hogy a CNN vagy a Transformer önmagában semmit sem ér, a lényeg a kapott képminőség és ebben az FSR4 közel van a DLSS4-hez.

    Egy olyan új dolgot vársz el az AMD-től azonnal, amiről a vétel pillanatában nem is tudtak az RDNA3 vevők, hogy létezni fog :) Az NVIDIA-nál más a helyzet, hiszen aki RTX3000-res kártyá vett tudta, hogy már létezik AI-os DLSS, amit frissíteni fognak.

  • PuMbA
    titán

    "Elméletileg szép ötlet, de AMD-nek nincs annyi erőforrása"
    Ez nem otlet, hanem ez van, ha tetszik, ha nem.
    Az AMD-nek mar nincsenek anyagi gondjai, prioritas es fejlesztes kerdese az egesz.

    "Felfogom, de a userek tudták, hogy felskálázában sokkal rosszabb az AMD, mint az NVIDIA, amikor megvették az RDNA3 kártyákat."
    Pont az az FSR4 lenyege, hogy jobb minoseget nyujt, csak ezt nem kaptak meg.

    Azt nem tudtak, hogy ket even belul megszunik a tamogatas.

    "FSR4-et félgőzösnek nevezni azután"
    Nem tudom mirol beszelsz, nem ertek be az Nvidiat, pont annyival vannak lemaradva, amennyi ido van kozottuk, kb egy generacio.
    Az FSR pont akkor lepett CNN modellre, amikor az Nvida mar elhagyta.
    Se jatek tamogatasban, se minosegben nincs ott, a generacios supportrol nem is beszelve.

    "Ez igaz, de utána lenyilatkozta az AMD, hogy nézik az rdna3 lehjetőségét."
    Igen, miutan benyaltak a leaket, oltjak a tuzet.

    "Igen, miutan benyaltak a leaket, oltjak a tuzet."

    Nem. Ezt az FSR4 bejelentése után nyilatkozták :)

    "Azt nem tudtak, hogy ket even belul megszunik a tamogatas."

    Az FSR 3.1 továbbra is támogatott, ezt az AMD mondta az FSR4 után, hogy kisebb alverziók jönni fognak. Azt sem tudták, hogy jönni fog AI felskálázó az AMD-től, így vették meg az RDNA3-at. Olyan funkcióra

    "Az FSR pont akkor lepett CNN modellre, amikor az Nvida mar elhagyta."

    Már megbeszéltük, hogy a CNN vagy a Transformer önmagában semmit sem ér, a lényeg a kapott képminőség és ebben az FSR4 közel van a DLSS4-hez.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Ha az Nvidiaval akarsz versenyezni, akkor minimum hozod azt a szintet amit az Nvidia hoz. Ez jelenleg ugy nez ki, hogy az usernek az egyik ceg 4 generaciot tamogat, aktualis felskalazoval, a masik ceg meg 1 generaciot."

    Elméletileg szép ötlet, de AMD-nek nincs annyi erőforrása, mint az NVIDIA-nak, hiszen sokkal kisebb cég :) Választani kell és kompromisszumokat hozni.

    "Nem fogod fel, hogy ez a szituacio az user szamara."

    Felfogom, de a userek tudták, hogy felskálázában sokkal rosszabb az AMD, mint az NVIDIA, amikor megvették az RDNA3 kártyákat.

    "Ezert csak ilyen futunk az Nvidia utan, felgozos megoldasokkal allnak elo."

    FSR4-et félgőzösnek nevezni azután, hogy 1,5 év alatt jutottak el ide, ahova az NVIDIA majdnem 6 év alatt... :(

    "De mondott, mert az FSR4 RDNA4 exkluziv. Ott van a dian."

    Ez igaz, de utána lenyilatkozta az AMD, hogy nézik az rdna3 lehjetőségét.

    "Elméletileg szép ötlet, de AMD-nek nincs annyi erőforrása"
    Ez nem otlet, hanem ez van, ha tetszik, ha nem.
    Az AMD-nek mar nincsenek anyagi gondjai, prioritas es fejlesztes kerdese az egesz.

    "Felfogom, de a userek tudták, hogy felskálázában sokkal rosszabb az AMD, mint az NVIDIA, amikor megvették az RDNA3 kártyákat."
    Pont az az FSR4 lenyege, hogy jobb minoseget nyujt, csak ezt nem kaptak meg.

    Azt nem tudtak, hogy ket even belul megszunik a tamogatas.

    "FSR4-et félgőzösnek nevezni azután"
    Nem tudom mirol beszelsz, nem ertek be az Nvidiat, pont annyival vannak lemaradva, amennyi ido van kozottuk, kb egy generacio.
    Az FSR pont akkor lepett CNN modellre, amikor az Nvida mar elhagyta.
    Se jatek tamogatasban, se minosegben nincs ott, a generacios supportrol nem is beszelve.

    "Ez igaz, de utána lenyilatkozta az AMD, hogy nézik az rdna3 lehjetőségét."
    Igen, miutan benyaltak a leaket, oltjak a tuzet.

  • PuMbA
    titán

    "Ha az NVIDIA-val akarsz versengeni"
    Ha az Nvidiaval akarsz versenyezni, akkor minimum hozod azt a szintet amit az Nvidia hoz. Ez jelenleg ugy nez ki, hogy az usernek az egyik ceg 4 generaciot tamogat, aktualis felskalazoval, a masik ceg meg 1 generaciot.

    Nem fogod fel, hogy ez a szituacio az user szamara. A tobbi csak mosdatas es kifogas kereses.

    "Az NVIDIA-nak megvolt az a luxus"
    Ez nem luxus kerdese. Ez konzisztens fejlesztes kerdese, az AMD mar generaciok ota nagyivben tesz a consumer VGA-ra, a prioritas legvegere kerult.
    Ezert csak ilyen futunk az Nvidia utan, felgozos megoldasokkal allnak elo.
    Te meg ennek tapsolsz.

    "mert az AMD nem mondott ilyet"
    De mondott, mert az FSR4 RDNA4 exkluziv. Ott van a dian.

    "Ha az Nvidiaval akarsz versenyezni, akkor minimum hozod azt a szintet amit az Nvidia hoz. Ez jelenleg ugy nez ki, hogy az usernek az egyik ceg 4 generaciot tamogat, aktualis felskalazoval, a masik ceg meg 1 generaciot."

    Elméletileg szép ötlet, de AMD-nek nincs annyi erőforrása, mint az NVIDIA-nak, hiszen sokkal kisebb cég :) Választani kell és kompromisszumokat hozni.

    "Nem fogod fel, hogy ez a szituacio az user szamara."

    Felfogom, de a userek tudták, hogy felskálázában sokkal rosszabb az AMD, mint az NVIDIA, amikor megvették az RDNA3 kártyákat.

    "Ezert csak ilyen futunk az Nvidia utan, felgozos megoldasokkal allnak elo."

    FSR4-et félgőzösnek nevezni azután, hogy 1,5 év alatt jutottak el ide, ahova az NVIDIA majdnem 6 év alatt... :(

    "De mondott, mert az FSR4 RDNA4 exkluziv. Ott van a dian."

    Ez igaz, de utána lenyilatkozta az AMD, hogy nézik az rdna3 lehjetőségét.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Igen, tehat dobtak a ket eves generaciot"

    Ha az NVIDIA-val akarsz versengeni, akkor nem egy gyenge AI egységeket tartalmazó kártyára kezded el írni a cuccost, hanem a legjobb hardverre, a lehető legjobb képminőségű verziót. Az NVIDIA-nak megvolt az a luxus, hogy folyamatosan építkeztek az első generációtól, míg az AMD-nek a nagy hátrány miatt fejest kellett ugrani a
    "latest and greatest"-be, ami ezzel járt. Látjuk is az eredményét, hogy mennyire jól sikerült. Ilyen közel lenni a DLSS 4 minőségéhez ilyen rövid idő alatt nem semmi, hiszen az NVIDIA már 6 éve dolgozik rajta folyamatosan, míg az csak AMD 1,5 éve!

    Amúgy továbbra sem tudjuk, hogy dobták, mert az AMD nem mondott ilyet :) Az INT8 verzió szivárgása bizonyítja, hogy dolgoznak rajta.

    "Ha az NVIDIA-val akarsz versengeni"
    Ha az Nvidiaval akarsz versenyezni, akkor minimum hozod azt a szintet amit az Nvidia hoz. Ez jelenleg ugy nez ki, hogy az usernek az egyik ceg 4 generaciot tamogat, aktualis felskalazoval, a masik ceg meg 1 generaciot.

    Nem fogod fel, hogy ez a szituacio az user szamara. A tobbi csak mosdatas es kifogas kereses.

    "Az NVIDIA-nak megvolt az a luxus"
    Ez nem luxus kerdese. Ez konzisztens fejlesztes kerdese, az AMD mar generaciok ota nagyivben tesz a consumer VGA-ra, a prioritas legvegere kerult.
    Ezert csak ilyen futunk az Nvidia utan, felgozos megoldasokkal allnak elo.
    Te meg ennek tapsolsz.

    "mert az AMD nem mondott ilyet"
    De mondott, mert az FSR4 RDNA4 exkluziv. Ott van a dian.

  • PuMbA
    titán

    "Azt akarom mondani, amit leírtam, hogy az RDNA4-re tervezték és írták meg specifikusan"
    Igen, tehat dobtak a ket eves generaciot, arcon kopve a vasarlokat.
    Lassan azert csak eljut a dolog hozzad is.

    "Ezt ők is megmondták, hogy a legújabb kártyájukon megoldani elsőként a cél a lehető legjobb minőségben"
    Csak ez egy nagy marhasag, hiszen a leakelt FSR4-et mar teszteltek elozo generacion es epp az a konkluzio, hogy jobb kepminoseget kapsz ott is. Ez teljesen jo opcio egy kis teljesitmeny karara (amit egy nem felgozos implementacioval lehet tovabb redukalni), az user donthet.

    "Ez az egyszer eljátszotta, bármikor megteheti tudjuk, hogy nem igaz."
    Honnan? Ilyen josgomb erveket szerintem inkabb ne eroltessuk. Profitorientalt cegekrol beszelunk.

    "Akkor senki se fog AMD-t venni."
    Jo reggelt, a donteseik miatt mar 8+ eve ez zajlik, te meg egy ujabb ilyen dontesnek tapsolsz.

    "Igen, tehat dobtak a ket eves generaciot"

    Ha az NVIDIA-val akarsz versengeni, akkor nem egy gyenge AI egységeket tartalmazó kártyára kezded el írni a cuccost, hanem a legjobb hardverre, a lehető legjobb képminőségű verziót. Az NVIDIA-nak megvolt az a luxus, hogy folyamatosan építkeztek az első generációtól, míg az AMD-nek a nagy hátrány miatt fejest kellett ugrani a
    "latest and greatest"-be, ami ezzel járt. Látjuk is az eredményét, hogy mennyire jól sikerült. Ilyen közel lenni a DLSS 4 minőségéhez ilyen rövid idő alatt nem semmi, hiszen az NVIDIA már 6 éve dolgozik rajta folyamatosan, míg az csak AMD 1,5 éve!

    Amúgy továbbra sem tudjuk, hogy dobták, mert az AMD nem mondott ilyet :) Az INT8 verzió szivárgása bizonyítja, hogy dolgoznak rajta.

  • Busterftw
    nagyúr

    Azt akarom mondani, amit leírtam, hogy az RDNA4-re tervezték és írták meg specifikusan, nem az AMD kártyákra, ahogy te írod, hiszen az RDNA3 sem volt a pakliban náluk. Ezt ők is megmondták, hogy a legújabb kártyájukon megoldani elsőként a cél a lehető legjobb minőségben :) A többi majd utána jön.

    Ez az egyszer eljátszotta, bármikor megteheti tudjuk, hogy nem igaz. Az AMD is tudja, hogy ha többször megteszik, akkor senki se fog AMD-t venni. Ilyet csak ritkán lehet csinálni, 8-10 évente egyszer.

    "Azt akarom mondani, amit leírtam, hogy az RDNA4-re tervezték és írták meg specifikusan"
    Igen, tehat dobtak a ket eves generaciot, arcon kopve a vasarlokat.
    Lassan azert csak eljut a dolog hozzad is.

    "Ezt ők is megmondták, hogy a legújabb kártyájukon megoldani elsőként a cél a lehető legjobb minőségben"
    Csak ez egy nagy marhasag, hiszen a leakelt FSR4-et mar teszteltek elozo generacion es epp az a konkluzio, hogy jobb kepminoseget kapsz ott is. Ez teljesen jo opcio egy kis teljesitmeny karara (amit egy nem felgozos implementacioval lehet tovabb redukalni), az user donthet.

    "Ez az egyszer eljátszotta, bármikor megteheti tudjuk, hogy nem igaz."
    Honnan? Ilyen josgomb erveket szerintem inkabb ne eroltessuk. Profitorientalt cegekrol beszelunk.

    "Akkor senki se fog AMD-t venni."
    Jo reggelt, a donteseik miatt mar 8+ eve ez zajlik, te meg egy ujabb ilyen dontesnek tapsolsz.

  • PuMbA
    titán

    Azt akarom mondani, amit leírtam, hogy az RDNA4-re tervezték és írták meg specifikusan, nem az AMD kártyákra, ahogy te írod, hiszen az RDNA3 sem volt a pakliban náluk. Ezt ők is megmondták, hogy a legújabb kártyájukon megoldani elsőként a cél a lehető legjobb minőségben :) A többi majd utána jön.

    Ez az egyszer eljátszotta, bármikor megteheti tudjuk, hogy nem igaz. Az AMD is tudja, hogy ha többször megteszik, akkor senki se fog AMD-t venni. Ilyet csak ritkán lehet csinálni, 8-10 évente egyszer.

    Igazából nem csak az AMD tudja ezt, hanem minden cég a világon.

  • PuMbA
    titán

    "Igen, az RTX2000-re tervezték anno az AI felskálázóját"
    Az AMD pedig a AMD hardverekre tervezte az FSR-t, mit akarsz mondani?
    Aztan fogta az FSR4-nel es dobta a ket eves generaciot.

    "tehát itt van egy 5 éves különbség a két cég között"
    Igen, 5ev van a ket ceg kozott. Az egyik ceg jelenleg 7 eves generaciot tamogat, a masik ceg meg 2 eveset se.

    Te meg ennek tapsolsz. Visszaterve a kiindulopontra amit irtam, mivel az AMD ezt mar egyszer eljatszotta, ezert teljesen jogos azt mondani, hogy megtehetik maskor is.

    Azt akarom mondani, amit leírtam, hogy az RDNA4-re tervezték és írták meg specifikusan, nem az AMD kártyákra, ahogy te írod, hiszen az RDNA3 sem volt a pakliban náluk. Ezt ők is megmondták, hogy a legújabb kártyájukon megoldani elsőként a cél a lehető legjobb minőségben :) A többi majd utána jön.

    Ez az egyszer eljátszotta, bármikor megteheti tudjuk, hogy nem igaz. Az AMD is tudja, hogy ha többször megteszik, akkor senki se fog AMD-t venni. Ilyet csak ritkán lehet csinálni, 8-10 évente egyszer.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Az RTX osszes szeriajaban mas lett a hardveres elem, es megis lett DLSS4 RTX 2000 visszamenoleg."

    Igen, az RTX2000-re tervezték anno az AI felskálázóját az NVIDIA és ebből az alapból fejlődött tovább a dolog, viszont az AMD az AI felskálázóját RDNA4-re kezdte el tervezni és megírni, tehát itt van egy 5 éves különbség a két cég között. Az AMD-nek emiatt visszafele kell dolgoznia, ami idő, de a kiszivárgott INT8 verzió mutatja, hogy dolgoznak.

    "Igen, az RTX2000-re tervezték anno az AI felskálázóját"
    Az AMD pedig a AMD hardverekre tervezte az FSR-t, mit akarsz mondani?
    Aztan fogta az FSR4-nel es dobta a ket eves generaciot.

    "tehát itt van egy 5 éves különbség a két cég között"
    Igen, 5ev van a ket ceg kozott. Az egyik ceg jelenleg 7 eves generaciot tamogat, a masik ceg meg 2 eveset se.

    Te meg ennek tapsolsz. Visszaterve a kiindulopontra amit irtam, mivel az AMD ezt mar egyszer eljatszotta, ezert teljesen jogos azt mondani, hogy megtehetik maskor is.

  • PuMbA
    titán

    Elbeszéltek egymás mellett.
    NV:
    Jó minőségű felskálázás éve: 2020
    Támogatott HW éve: 2018 (7 év)
    Technikai ok a korábbi support hiányára: ML képesség

    AMD:
    Jó minőségű felskálázás éve: 2025
    Támogatott HW éve: 2025
    Technikai ok a korábbi support hiányára: Nincs

    --
    Szvsz az RDNA4 sem fog a legjobban öregedni. Bő 1 év, és itt az új konzol.

    Ha belegondolsz, az RDNA4 az új konzolt megelőző utolsó generáció, kb mint az RX 5000-es kártyák a PS5-höz képest. (Kimaradt a rélytrélyszing, nem tud pár modern funkciót amire támaszkodik 1-2 új motor, stb)
    Valami hasonlóra számítok az RDNA4-gyel kapcsolatban is. Persze a lassú átmeneti időszak tompítja az elavulás ütemét(főleg ha a játékstúdiók által megcélzott bázis továbbra is az alap PS5 marad), de ez egy valós technológiai váltópont lesz.

    Igen, ez a jövő zenéje, hogy mi lesz, de arról se feledkezzünk meg, hogy a PS4-PS5 cross gen periódus iszonyat hosszú volt bármelyik eddigihez képest :) Érdekes lesz, hogy most mi lesz....

    Én azt tudom hozzátenni, hogy az RTX3000-res szériáról RDNA2-re váltásom után láttam a visszalépést. RDNA3-ról ne beszéljünk, mert az egy RDNA2.1, semmi új dolgot nem hozott az RDNA2-höz képest. Kizártam, hogy megvegyem, hiszen semmi értelme. Most RDNA4-en viszont azt érzem, hogy sok idő után az első értelmes AMD vétel és végre NVIDIA mellé tehető RT-ben és AI-ban is. PT-ben nem, de az egy nagyon kicsi szelet.

  • paprobert
    őstag

    "Az RTX osszes szeriajaban mas lett a hardveres elem, es megis lett DLSS4 RTX 2000 visszamenoleg."

    Igen, az RTX2000-re tervezték anno az AI felskálázóját az NVIDIA és ebből az alapból fejlődött tovább a dolog, viszont az AMD az AI felskálázóját RDNA4-re kezdte el tervezni és megírni, tehát itt van egy 5 éves különbség a két cég között. Az AMD-nek emiatt visszafele kell dolgoznia, ami idő, de a kiszivárgott INT8 verzió mutatja, hogy dolgoznak.

    Elbeszéltek egymás mellett.
    NV:
    Jó minőségű felskálázás éve: 2020
    Támogatott HW éve: 2018 (7 év)
    Technikai ok a korábbi support hiányára: ML képesség

    AMD:
    Jó minőségű felskálázás éve: 2025
    Támogatott HW éve: 2025
    Technikai ok a korábbi support hiányára: Nincs

    --
    Szvsz az RDNA4 sem fog a legjobban öregedni. Bő 1 év, és itt az új konzol.

    Ha belegondolsz, az RDNA4 az új konzolt megelőző utolsó generáció, kb mint az RX 5000-es kártyák a PS5-höz képest. (Kimaradt a rélytrélyszing, nem tud pár modern funkciót amire támaszkodik 1-2 új motor, stb)
    Valami hasonlóra számítok az RDNA4-gyel kapcsolatban is. Persze a lassú átmeneti időszak tompítja az elavulás ütemét(főleg ha a játékstúdiók által megcélzott bázis továbbra is az alap PS5 marad), de ez egy valós technológiai váltópont lesz.

  • 5leteseN
    őstag

    fogalmam sincs miket írkáltok itt, de élvezem olvasni :DD :DD

    Szintén zenész! :)) :DD

    Azt azért hozzáteszem, hogy a kb. azonos árú AMD-k nyers erőból többet szoknak tudni 10%-kal némi szaktudás-beállítás után, mint a(z alapbeállításokon, a valóban kényelmesebben használható) nVidia-k.
    Ehhez az AMD-s +10%-hoz pedig egy egyszerű (kezdőszinten megvalósított Yt-videós) alap UV-OC-vel bárki hozzá tud tenni még legkevesebb 5%-ot. ;)

    Ha össze szeretném két irányt("nyers-erő"/SSL4/FSR!) hasonlítani:
    Az AI-felskálázós DLLS4/FSR4 mennyi-% +FPS-t ad hozzá ugyanazon a felbontáson(mondjuk a "felém" tipikus 1440p-nél)?

  • Márton
    nagyúr

    "Az RTX osszes szeriajaban mas lett a hardveres elem, es megis lett DLSS4 RTX 2000 visszamenoleg."

    Igen, az RTX2000-re tervezték anno az AI felskálázóját az NVIDIA és ebből az alapból fejlődött tovább a dolog, viszont az AMD az AI felskálázóját RDNA4-re kezdte el tervezni és megírni, tehát itt van egy 5 éves különbség a két cég között. Az AMD-nek emiatt visszafele kell dolgoznia, ami idő, de a kiszivárgott INT8 verzió mutatja, hogy dolgoznak.

    fogalmam sincs miket írkáltok itt, de élvezem olvasni :DD :DD

  • PuMbA
    titán

    "Az FSR4 meg az AI felskálázás kezdetét jelentette"
    Es? Arrol van szo, hogy ket eves gent az AMD dobta. Megint terelsz.
    Te magad irtad, hogy az RDNA 3-ban mar volt AI gyorsito.
    De azota sem tunik fel neked az ongol.

    "RDNA4-nél is új a hardveres elem, hiszen csomó helyen módosítottak rajta. Többféle adattípust és sparsity támogatást hozott."
    Az RTX osszes szeriajaban mas lett a hardveres elem, es megis lett DLSS4 RTX 2000 visszamenoleg. Egyszeruen tenyleg nem gondolod at, hogy miket irsz.

    "Tehát te csak a néven rugózol"
    Nem, csak terelsz folyamatosan.

    Azt nem veszed figyelembe, hogy az AMD ket eves generaciot dobott a felkalazojaval, az Nvidia pedig 4 generaciot tamogat.
    A tobbi mind csak felremagyarazas, rizsa es mosdatas.

    "Az RTX osszes szeriajaban mas lett a hardveres elem, es megis lett DLSS4 RTX 2000 visszamenoleg."

    Igen, az RTX2000-re tervezték anno az AI felskálázóját az NVIDIA és ebből az alapból fejlődött tovább a dolog, viszont az AMD az AI felskálázóját RDNA4-re kezdte el tervezni és megírni, tehát itt van egy 5 éves különbség a két cég között. Az AMD-nek emiatt visszafele kell dolgoznia, ami idő, de a kiszivárgott INT8 verzió mutatja, hogy dolgoznak.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Marhasag. Az RTX szeria az RT es a DLSS kezdetet jelentette."

    Az FSR4 meg az AI felskálázás kezdetét jelentette, hiszen ahogy leírtam, ilyet még nem csinált az AMD, náluk teljesen újdonság a megjelenése :) Jobban tetszene, ha FSR AI-nak hívnák és akkor még névben is "új" lenne?

    " Nvidianal uj hardveres elem kerult a kepletbe, viszont az RDNA3-nal mar ott volt az AI gyorsito."

    RDNA4-nél is új a hardveres elem, hiszen csomó helyen módosítottak rajta. Többféle adattípust és sparsity támogatást hozott.

    "Az RTX 2000 elott nem volt 2 evvel RTX szeria amit elhagytak!"

    Tehát te csak a néven rugózol....mondom, akkor az FSR4-nek, ha ASR lenne a neve meg a Radeon 9000-res szériának CF8, akkor már újdonság lenne?

    "Az FSR4 meg az AI felskálázás kezdetét jelentette"
    Es? Arrol van szo, hogy ket eves gent az AMD dobta. Megint terelsz.
    Te magad irtad, hogy az RDNA 3-ban mar volt AI gyorsito.
    De azota sem tunik fel neked az ongol.

    "RDNA4-nél is új a hardveres elem, hiszen csomó helyen módosítottak rajta. Többféle adattípust és sparsity támogatást hozott."
    Az RTX osszes szeriajaban mas lett a hardveres elem, es megis lett DLSS4 RTX 2000 visszamenoleg. Egyszeruen tenyleg nem gondolod at, hogy miket irsz.

    "Tehát te csak a néven rugózol"
    Nem, csak terelsz folyamatosan.

    Azt nem veszed figyelembe, hogy az AMD ket eves generaciot dobott a felkalazojaval, az Nvidia pedig 4 generaciot tamogat.
    A tobbi mind csak felremagyarazas, rizsa es mosdatas.

  • PuMbA
    titán

    "Marhasag. Az RTX szeria az RT es a DLSS kezdetet jelentette."

    Az FSR4 meg az AI felskálázás kezdetét jelentette, hiszen ahogy leírtam, ilyet még nem csinált az AMD, náluk teljesen újdonság a megjelenése :) Jobban tetszene, ha FSR AI-nak hívnák és akkor még névben is "új" lenne?

    " Nvidianal uj hardveres elem kerult a kepletbe, viszont az RDNA3-nal mar ott volt az AI gyorsito."

    RDNA4-nél is új a hardveres elem, hiszen csomó helyen módosítottak rajta. Többféle adattípust és sparsity támogatást hozott.

    "Az RTX 2000 elott nem volt 2 evvel RTX szeria amit elhagytak!"

    Tehát te csak a néven rugózol....mondom, akkor az FSR4-nek, ha ASR lenne a neve meg a Radeon 9000-res szériának CF8, akkor már újdonság lenne?

    Azt nem veszed figyelembe, hogy az AMD most jutott el hardveres téren oda, ahol az NVIDIA az RTX2000-3000 esetén volt. Egy az egyben akarod összehasonlítani a két céget, mikor teljesen különböző módon fejlesztettek az utóbbi években, teljesen más architektúrával. Így természetesen az akkori váltópont az AMD-nél most van.

    Most ha 6 évig támogatva lenne az RDNA4 kártyákon mindig a legújabb FSR, akkor minden ok lenne ugye? :) Az a gond, hogy azon aggódsz, amiről még semmit se tudsz. Eddig megvolt a támogatás GCN1-ig visszamenőleg, most megszakadt oké.

  • PuMbA
    titán

    "Az AMD egyértelműen jelezte az FSR4 érkezésével"
    Nem ugyanaz a ketto. Nvidianal uj hardveres elem kerult a kepletbe, viszont az RDNA3-nal mar ott volt az AI gyorsito.
    Egyaltalan nem volt transzparens az AMD, mar launch elott is csak hebegtek es 7 honap utan is csak beszoptak az FSR4 leakeket. (github)

    "NVIDIA is megcsinálhatta volna az RTX1000-res szériára a DLSS-t"
    Marhasag. Az RTX szeria az RT es a DLSS kezdetet jelentette. Most mar DLLS4 es FSR4-nel jarunk. A DLSS4 pedig tamogatja az RTX 2000 szeriat, az FSR4 pedig meg a 2 eves szeriat sem.
    Csurheted csavarhatod ahogy akarod, a lenyeg nem valtozik.

    "DVGA részesedésben továbbra is benne vannak az AI-ra szánt eladások is, egyáltalán nem a gaming VGA részesedést mérik azok a számok"
    Irrelevans. A narrativad nem jon ki.

    "Pontosan 2 év a különbség, amit te is szóvá tettél AMD oldalon, hogy a 2 éves RDNA3 nem kapta meg még az FSR4-et."
    Hatalmas csusztatas es tereles. Koze nincs a ketto szituacionak egymashoz.
    Az RTX 2000 elott nem volt 2 evvel RTX szeria amit elhagytak!

    "Marhasag. Az RTX szeria az RT es a DLSS kezdetet jelentette."

    Az FSR4 meg az AI felskálázás kezdetét jelentette, hiszen ahogy leírtam, ilyet még nem csinált az AMD, náluk teljesen újdonság a megjelenése :) Jobban tetszene, ha FSR AI-nak hívnák és akkor még névben is "új" lenne?

    " Nvidianal uj hardveres elem kerult a kepletbe, viszont az RDNA3-nal mar ott volt az AI gyorsito."

    RDNA4-nél is új a hardveres elem, hiszen csomó helyen módosítottak rajta. Többféle adattípust és sparsity támogatást hozott.

    "Az RTX 2000 elott nem volt 2 evvel RTX szeria amit elhagytak!"

    Tehát te csak a néven rugózol....mondom, akkor az FSR4-nek, ha ASR lenne a neve meg a Radeon 9000-res szériának CF8, akkor már újdonság lenne?

  • Busterftw
    nagyúr

    "Az NVidia egyertelmuen jelezte az RT es a DLSS erkezesevel, hogy csak Tensor core-ral rendelkezo GPU-k tamogatotta"

    Az AMD egyértelműen jelezte az FSR4 érkezésével, hogy jelenleg csak 9000 szériás kártyákon támogatottak az FP8 utasítás miatt :) Mi a különbség? NVIDIA is megcsinálhatta volna az RTX1000-res szériára a DLSS-t, mint ahogy az Intel is meg tudta az XeSS-ét és az AMD is a régi szériákra.

    "Ehhez kepest ket negyedev utan tortenelmi melypontra zuhant a dvga globalis reszesedes."

    DVGA részesedésben továbbra is benne vannak az AI-ra szánt eladások is, egyáltalán nem a gaming VGA részesedést mérik azok a számok :)

    "A DLSS 2 2020-ban jelent meg, a GTX 1080 pedig 2016-ban...."

    DLSS 1 meg nem is létezett, ugye....2 év után

    "Az AMD egyértelműen jelezte az FSR4 érkezésével"
    Nem ugyanaz a ketto. Nvidianal uj hardveres elem kerult a kepletbe, viszont az RDNA3-nal mar ott volt az AI gyorsito.
    Egyaltalan nem volt transzparens az AMD, mar launch elott is csak hebegtek es 7 honap utan is csak beszoptak az FSR4 leakeket. (github)

    "NVIDIA is megcsinálhatta volna az RTX1000-res szériára a DLSS-t"
    Marhasag. Az RTX szeria az RT es a DLSS kezdetet jelentette. Most mar DLLS4 es FSR4-nel jarunk. A DLSS4 pedig tamogatja az RTX 2000 szeriat, az FSR4 pedig meg a 2 eves szeriat sem.
    Csurheted csavarhatod ahogy akarod, a lenyeg nem valtozik.

    "DVGA részesedésben továbbra is benne vannak az AI-ra szánt eladások is, egyáltalán nem a gaming VGA részesedést mérik azok a számok"
    Irrelevans. A narrativad nem jon ki.

    "Pontosan 2 év a különbség, amit te is szóvá tettél AMD oldalon, hogy a 2 éves RDNA3 nem kapta meg még az FSR4-et."
    Hatalmas csusztatas es tereles. Koze nincs a ketto szituacionak egymashoz.
    Az RTX 2000 elott nem volt 2 evvel RTX szeria amit elhagytak!

  • PuMbA
    titán

    "A 9070XT pedig sok esetben kikap a 7900xtx-hez kepest"

    Mostani játékokban egyáltalán nem kap ki, ráadásul RTX4080 és 5080 szint sokkal olcsóbban, lásd például: [link], [link] vagy [link] :)

    Ahol kikap a 7900XTX-től azok régebbi vagy régi motort használó játékok, ebben semmi meglepő nincs, de teljesen irreleváns is egyben, mert régi játékokban mindkét kártya nagyon sok fps-t tud és új VGA-t nem ezért veszünk, hogy a régi játékokban legyen még 5 fps-ünk a 170fps-en felül.

    RT-t rákapcsolva meg simán jobb a 9070XT a 7900XTX-től, nem csak pár fps-sel: [link]

  • PuMbA
    titán

    Kenyelmes összehasonlitas, de en gen top-ot gen tophoz nezem. A 9070XT pedig sok esetben kikap a 7900xtx-hez kepest. Tudom, hogy azt mondjak, nincs felsokategoria, de ez csak egy kenyelmes kifogas arra, hogy gyengen sikerült a legerősebb chip.

    "A 9070XT pedig sok esetben kikap a 7900xtx-hez kepest"

    Mostani játékokban egyáltalán nem kap ki, ráadásul RTX4080 és 5080 szint sokkal olcsóbban, lásd például: [link], [link] vagy [link] :)

    Ahol kikap a 7900XTX-től azok régebbi vagy régi motort használó játékok, ebben semmi meglepő nincs, de teljesen irreleváns is egyben, mert régi játékokban mindkét kártya nagyon sok fps-t tud és új VGA-t nem ezért veszünk, hogy a régi játékokban legyen még 5 fps-ünk a 170fps-en felül.

  • Sinesol
    veterán

    Az előző genhez képest azért van bőven növekedés
    7600xt>9060xt
    7700xt>9070
    7800xt>9070xt

    Kenyelmes összehasonlitas, de en gen top-ot gen tophoz nezem. A 9070XT pedig sok esetben kikap a 7900xtx-hez kepest. Tudom, hogy azt mondjak, nincs felsokategoria, de ez csak egy kenyelmes kifogas arra, hogy gyengen sikerült a legerősebb chip.

  • PuMbA
    titán

    "Az NVidia egyertelmuen jelezte az RT es a DLSS erkezesevel, hogy csak Tensor core-ral rendelkezo GPU-k tamogatotta"

    Az AMD egyértelműen jelezte az FSR4 érkezésével, hogy jelenleg csak 9000 szériás kártyákon támogatottak az FP8 utasítás miatt :) Mi a különbség? NVIDIA is megcsinálhatta volna az RTX1000-res szériára a DLSS-t, mint ahogy az Intel is meg tudta az XeSS-ét és az AMD is a régi szériákra.

    "Ehhez kepest ket negyedev utan tortenelmi melypontra zuhant a dvga globalis reszesedes."

    DVGA részesedésben továbbra is benne vannak az AI-ra szánt eladások is, egyáltalán nem a gaming VGA részesedést mérik azok a számok :)

    "A DLSS 2 2020-ban jelent meg, a GTX 1080 pedig 2016-ban...."

    DLSS 1 meg nem is létezett, ugye....2 év után

    A 1080 Ti-t írtam példának, ami 2017-ben jelent meg, a DLSS1 pedig 2019-ben. Pontosan 2 év a különbség, amit te is szóvá tettél AMD oldalon, hogy a 2 éves RDNA3 nem kapta meg még az FSR4-et.

    Továbbra is mondom, hogy semmi gond ezzel, hogy néha ilyen előfordul, ez van. Így működik a világ, de számtalan példát hoztam fel már erre.

  • PuMbA
    titán

    Az Amd annyira lenn van, hogy ha véletlen pár tucat felhasználó Radeon-t vesz, az már több százalékos növekedés... :D

    Nem látok olyan óriási előrelépést az RDNA4-től, sokszor még az előző gent sem tudja megverni. Raytracing-ben tényleg léptek előre, bár ott is csak egyszerűbb implementálás esetén, szóval overall eléggé felejtős gen ez is. Az upscale továbbra is artifactos, bugos, nem látom miert akarna bárki FSR-t használni a szinte hibátlan DLSS helyett.
    Jobb a korábbinál, de mégis kit érdekel? Veszel egy RTX-et és sose kell a hireket lesni, hogy jött-e javulás, mert nincs gond vele.

    "Az upscale továbbra is artifactos, bugos, nem látom miert akarna bárki FSR-t használni a szinte hibátlan DLSS helyett."

    Próbáltad vagy csak most leírtál valamit? Az FSR4-et folyamatosan használom nyár óta és nagyon közel van a DLSS4 minőségéhez :) Az FSR3 ami nagyon rossz minőségű, valószínűleg erre gondoltál.

    "Veszel egy RTX-et és sose kell a hireket lesni, hogy jött-e javulás, mert nincs gond vele."

    Én azért olvasom a híreket, mert érdekel a VGA-k világa, működése és az új technológiák :) Tudom, hogy novemberben bejelentik az következő FSR-t, ami még jobb lesz, szóval várom a további újdonságokat a kártyámhoz. Továbbra sincs semmiféle gondom a kártyával április óta, mint az NVIDIA kártyával se volt.

  • PuMbA
    titán

    Az ar/ertek arany relativ es szubjektiv. A szoftveres feature-k egyre jobban szamitanak, lasd az osszes tesztelo is pontozza a felskalazok minoseget is.

    "Most az RDNA4 miatt többen gondolkodnak Radeon-on, mint eddig bármikor."
    Ehhez kepest ket negyedev utan tortenelmi melypontra zuhant a dvga globalis reszesedes.
    A "mindenki" egyseget jelent, semmit nem mondd a bevetel, mar csak azert sem, mert meg a mai napig nem sikerult megoldani az MSRP arakat.

    "A DLSS is 2 év múlva jelent meg"
    Ultra gaz mar amit szenvedsz itt. Senki nem beszel arrol, hogy egy-egy DLSS verzio kozott mennyi ido telt el.

    "A DLSS is 2 év múlva jelent meg a GTX1080 megjelenése után és nem jött a 2 éves generációra."
    A DLSS 2 2020-ban jelent meg, a GTX 1080 pedig 2016-ban....
    Az NVidia egyertelmuen jelezte az RT es a DLSS erkezesevel, hogy csak Tensor core-ral rendelkezo GPU-k tamogatottak.
    Ennyit a marhasagodrol.

    "Mit jelent a "kihúzták a szőnyeget" nálad? "
    Valaszoltam. Segitek, nezd meg az userekert versenyzo cegek mit csinalnak a piacon.
    Az egyik ceg 7 eves kartyat tamogat jelenleg a felskalazojaval, a masik pedig 7 honapos generaciot...
    Egy ovis felfogja a kulonbseget.

    "Az NVidia egyertelmuen jelezte az RT es a DLSS erkezesevel, hogy csak Tensor core-ral rendelkezo GPU-k tamogatotta"

    Az AMD egyértelműen jelezte az FSR4 érkezésével, hogy jelenleg csak 9000 szériás kártyákon támogatottak az FP8 utasítás miatt :) Mi a különbség? NVIDIA is megcsinálhatta volna az RTX1000-res szériára a DLSS-t, mint ahogy az Intel is meg tudta az XeSS-ét és az AMD is a régi szériákra.

    "Ehhez kepest ket negyedev utan tortenelmi melypontra zuhant a dvga globalis reszesedes."

    DVGA részesedésben továbbra is benne vannak az AI-ra szánt eladások is, egyáltalán nem a gaming VGA részesedést mérik azok a számok :)

    "A DLSS 2 2020-ban jelent meg, a GTX 1080 pedig 2016-ban...."

    DLSS 1 meg nem is létezett, ugye....2 év után

  • Sgr_A
    addikt

    Az Amd annyira lenn van, hogy ha véletlen pár tucat felhasználó Radeon-t vesz, az már több százalékos növekedés... :D

    Nem látok olyan óriási előrelépést az RDNA4-től, sokszor még az előző gent sem tudja megverni. Raytracing-ben tényleg léptek előre, bár ott is csak egyszerűbb implementálás esetén, szóval overall eléggé felejtős gen ez is. Az upscale továbbra is artifactos, bugos, nem látom miert akarna bárki FSR-t használni a szinte hibátlan DLSS helyett.
    Jobb a korábbinál, de mégis kit érdekel? Veszel egy RTX-et és sose kell a hireket lesni, hogy jött-e javulás, mert nincs gond vele.

    Az előző genhez képest azért van bőven növekedés
    7600xt>9060xt
    7700xt>9070
    7800xt>9070xt

  • Busterftw
    nagyúr

    "Regen jo ar /ertek arany miatt vették a Radeonokat, ma mar csak az az oka, hogy olcsobb es ez fer bele, ahol pedig valaki tud kis penzt még hozzatenni, esze agaban nincs radeon-ban gondolkodni."

    Most az RDNA4 miatt többen gondolkodnak Radeon-on, mint eddig bármikor. Előző negyedévben 73%-kal nőtt az AMD gaming bevétele, ekkora növekededés ritkán van :)

    "Lattam nemreg egy vga-s felmerest valami gamer rendezvenyen, mindenki elmondta, hogy csak a gond van a pirosakkal. Főleg egyebkent tamogatasra panaszkodtak es hogy nagyon szivas piros vga-val dolgozni, meg ha valahol jo is jatekra. Legtöbben munkara is hasznaltak a vga-t, nemcsak gaming."

    Én csak a gaming vonalban tudok nyilatkozni, ott mindkettő remekül működik :)

    Busterftw: "7 honapja megjelent az FSR4, RDNA4 exkluzivkent.
    Nincs a ket eves generaciora. Ez jelenti azt, hogy kihuztak a szonyeget."

    A DLSS is 2 év múlva jelent meg a GTX1080 megjelenése után és nem jött a 2 éves generációra. A GTX1660 abban az évben jelent meg, amikor a DLSS és nem kapta meg. Most ezt azt jelenti, hogy az NVIDIA is kihúzta a szőnyeget ezen kártyák alól 2 éven belül?

    Egyébként sikerült megint nem válaszolni a kérdésemre, csak mismásolni :) Mit jelent a "kihúzták a szőnyeget" nálad? Új verziót kell adnia egy cégnek szoftverkomponensekhez támogatási időtartamon belül vagy új funkciót vagy elég a biztonsági frissítés és a támogatás megléte?

    Az ar/ertek arany relativ es szubjektiv. A szoftveres feature-k egyre jobban szamitanak, lasd az osszes tesztelo is pontozza a felskalazok minoseget is.

    "Most az RDNA4 miatt többen gondolkodnak Radeon-on, mint eddig bármikor."
    Ehhez kepest ket negyedev utan tortenelmi melypontra zuhant a dvga globalis reszesedes.
    A "mindenki" egyseget jelent, semmit nem mondd a bevetel, mar csak azert sem, mert meg a mai napig nem sikerult megoldani az MSRP arakat.

    "A DLSS is 2 év múlva jelent meg"
    Ultra gaz mar amit szenvedsz itt. Senki nem beszel arrol, hogy egy-egy DLSS verzio kozott mennyi ido telt el.

    "A DLSS is 2 év múlva jelent meg a GTX1080 megjelenése után és nem jött a 2 éves generációra."
    A DLSS 2 2020-ban jelent meg, a GTX 1080 pedig 2016-ban....
    Az NVidia egyertelmuen jelezte az RT es a DLSS erkezesevel, hogy csak Tensor core-ral rendelkezo GPU-k tamogatottak.
    Ennyit a marhasagodrol.

    "Mit jelent a "kihúzták a szőnyeget" nálad? "
    Valaszoltam. Segitek, nezd meg az userekert versenyzo cegek mit csinalnak a piacon.
    Az egyik ceg 7 eves kartyat tamogat jelenleg a felskalazojaval, a masik pedig 7 honapos generaciot...
    Egy ovis felfogja a kulonbseget.

  • Sinesol
    veterán

    "Regen jo ar /ertek arany miatt vették a Radeonokat, ma mar csak az az oka, hogy olcsobb es ez fer bele, ahol pedig valaki tud kis penzt még hozzatenni, esze agaban nincs radeon-ban gondolkodni."

    Most az RDNA4 miatt többen gondolkodnak Radeon-on, mint eddig bármikor. Előző negyedévben 73%-kal nőtt az AMD gaming bevétele, ekkora növekededés ritkán van :)

    "Lattam nemreg egy vga-s felmerest valami gamer rendezvenyen, mindenki elmondta, hogy csak a gond van a pirosakkal. Főleg egyebkent tamogatasra panaszkodtak es hogy nagyon szivas piros vga-val dolgozni, meg ha valahol jo is jatekra. Legtöbben munkara is hasznaltak a vga-t, nemcsak gaming."

    Én csak a gaming vonalban tudok nyilatkozni, ott mindkettő remekül működik :)

    Busterftw: "7 honapja megjelent az FSR4, RDNA4 exkluzivkent.
    Nincs a ket eves generaciora. Ez jelenti azt, hogy kihuztak a szonyeget."

    A DLSS is 2 év múlva jelent meg a GTX1080 megjelenése után és nem jött a 2 éves generációra. A GTX1660 abban az évben jelent meg, amikor a DLSS és nem kapta meg. Most ezt azt jelenti, hogy az NVIDIA is kihúzta a szőnyeget ezen kártyák alól 2 éven belül?

    Egyébként sikerült megint nem válaszolni a kérdésemre, csak mismásolni :) Mit jelent a "kihúzták a szőnyeget" nálad? Új verziót kell adnia egy cégnek szoftverkomponensekhez támogatási időtartamon belül vagy új funkciót vagy elég a biztonsági frissítés és a támogatás megléte?

    Az Amd annyira lenn van, hogy ha véletlen pár tucat felhasználó Radeon-t vesz, az már több százalékos növekedés... :D

    Nem látok olyan óriási előrelépést az RDNA4-től, sokszor még az előző gent sem tudja megverni. Raytracing-ben tényleg léptek előre, bár ott is csak egyszerűbb implementálás esetén, szóval overall eléggé felejtős gen ez is. Az upscale továbbra is artifactos, bugos, nem látom miert akarna bárki FSR-t használni a szinte hibátlan DLSS helyett.
    Jobb a korábbinál, de mégis kit érdekel? Veszel egy RTX-et és sose kell a hireket lesni, hogy jött-e javulás, mert nincs gond vele.

  • PuMbA
    titán

    Csak az a különbseg, hogy egy annyira rosszul allo cegnek, mint az AMD cga reszlege, kb minden lehetoseget meg kellene ragadnia, ahol extra dolgokat tud adni, regen ez meg is volt, ma viszont lesz.jak az usereket, miközben küzdeni kellene ertük.

    Regen jo ar /ertek arany miatt vették a Radeonokat, ma mar csak az az oka, hogy olcsobb es ez fer bele, ahol pedig valaki tud kis penzt még hozzatenni, esze agaban nincs radeon-ban gondolkodni.

    Lattam nemreg egy vga-s felmerest valami gamer rendezvenyen, mindenki elmondta, hogy csak a gond van a pirosakkal. Főleg egyebkent tamogatasra panaszkodtak es hogy nagyon szivas piros vga-val dolgozni, meg ha valahol jo is jatekra. Legtöbben munkara is hasznaltak a vga-t, nemcsak gaming.

    Egy fejlesztő srac jol megfogalmazta a lenyeget: “ If it doesnt piss me off, i dont switch to other company”
    Termeszetesen nvidias volt ő is es jo par eve semmi gondja nincs a zöldekkel.


    Egyebkent a legelterjedtebb gen a 3000-es volt, 5000-es még csak nyomokban, ami azt is jol mutatja, hogy a legtöbben 2-3 evente valtanak.

    "Regen jo ar /ertek arany miatt vették a Radeonokat, ma mar csak az az oka, hogy olcsobb es ez fer bele, ahol pedig valaki tud kis penzt még hozzatenni, esze agaban nincs radeon-ban gondolkodni."

    Most az RDNA4 miatt többen gondolkodnak Radeon-on, mint eddig bármikor. Előző negyedévben 73%-kal nőtt az AMD gaming bevétele, ekkora növekededés ritkán van :)

    "Lattam nemreg egy vga-s felmerest valami gamer rendezvenyen, mindenki elmondta, hogy csak a gond van a pirosakkal. Főleg egyebkent tamogatasra panaszkodtak es hogy nagyon szivas piros vga-val dolgozni, meg ha valahol jo is jatekra. Legtöbben munkara is hasznaltak a vga-t, nemcsak gaming."

    Én csak a gaming vonalban tudok nyilatkozni, ott mindkettő remekül működik :)

    Busterftw: "7 honapja megjelent az FSR4, RDNA4 exkluzivkent.
    Nincs a ket eves generaciora. Ez jelenti azt, hogy kihuztak a szonyeget."

    A DLSS is 2 év múlva jelent meg a GTX1080 megjelenése után és nem jött a 2 éves generációra. A GTX1660 abban az évben jelent meg, amikor a DLSS és nem kapta meg. Most ezt azt jelenti, hogy az NVIDIA is kihúzta a szőnyeget ezen kártyák alól 2 éven belül?

    Egyébként sikerült megint nem válaszolni a kérdésemre, csak mismásolni :) Mit jelent a "kihúzták a szőnyeget" nálad? Új verziót kell adnia egy cégnek szoftverkomponensekhez támogatási időtartamon belül vagy új funkciót vagy elég a biztonsági frissítés és a támogatás megléte?

  • Busterftw
    nagyúr

    Pontosítsd, hogy mit jelent az, hogy kihúzták a szőnyeget :) A 1,5 hónapja kijött Fidelity FX SDK 2.0 működik még GCN1-es AMD kártyákkal is, tehát ha egy fejlesztő implementálja ezt a játékába, akkor ezen VGA-k kap felskálázást az FSR 3.1.5 személyében. Benne van a supported GPU részben.

    Tehát neked a kihúzták a szőnyeget az szimplán támogatást jelent? A 2017-es okos TV-m is támogatva volt 5 évig, de egy darab új funkciót vagy új verziót nem kaptam, csak biztonsági frissítéseket.

    7 honapja megjelent az FSR4, RDNA4 exkluzivkent.
    Nincs a ket eves generaciora. Ez jelenti azt, hogy kihuztak a szonyeget.

    A kutyat nem erdekli az FSR 3.1.5, ami egy DLSS 2 max, nem ertem mi ertelme a folyamatos terelesnek.

  • PuMbA
    titán

    Az RTX 2000 szeria 7 eves, ami megkapta a DLSS4-et, tehat 7 eves a support visszamenoleg, mit nem ertesz?
    Persze, hogy nincs egyenlo merce, mert csak mosdatod az AMD-t es terelsz.

    Senki nem beszelt orok tamogatasrol. Arrol van szo, hogy az AMD-ben nem lehet bizni, mert mar eljatszottak, hogy 2 eves generacio alol kihuztak a szonyeget.

    Pontosítsd, hogy mit jelent az, hogy kihúzták a szőnyeget :) A 1,5 hónapja kijött Fidelity FX SDK 2.0 működik még GCN1-es AMD kártyákkal is, tehát ha egy fejlesztő implementálja ezt a játékába, akkor ezen VGA-k kap felskálázást az FSR 3.1.5 személyében. Benne van a supported GPU részben.

    Tehát neked a kihúzták a szőnyeget az szimplán támogatást jelent? A 2017-es okos TV-m is támogatva volt 5 évig, de egy darab új funkciót vagy új verziót nem kaptam, csak biztonsági frissítéseket.

  • Busterftw
    nagyúr

    Milyen 7 éves? A DLSS 2019-ban jött ki és a GTX1080 Ti 2017-es kártya :) Így nincs értelme a beszélgetésnek, ha az NVIDIA-t nem egyenlő mércével nézzük.

    Az FSR4 egyértelműen jobb mint a DLSS 3, ez nem csak a CNN vagy Transformer módszertől függ.

    Az RTX 2000 szeria 7 eves, ami megkapta a DLSS4-et, tehat 7 eves a support visszamenoleg, mit nem ertesz?
    Persze, hogy nincs egyenlo merce, mert csak mosdatod az AMD-t es terelsz.

    Senki nem beszelt orok tamogatasrol. Arrol van szo, hogy az AMD-ben nem lehet bizni, mert mar eljatszottak, hogy 2 eves generacio alol kihuztak a szonyeget.

  • PuMbA
    titán

    Milyen 7 éves? A DLSS 2019-ban jött ki és a GTX1080 Ti 2017-es kártya :) Így nincs értelme a beszélgetésnek, ha az NVIDIA-t nem egyenlő mércével nézzük.

    Az FSR4 egyértelműen jobb mint a DLSS 3, ez nem csak a CNN vagy Transformer módszertől függ.

    A többire nem tudok válaszolni, egyszerűen annyi a mondandóm lényege, hogy nincs örök támogatás, ami minden esetben neked garantálja hogy megkapsz dolgokat. A támogatásról egyenként dönt minden cég, eseti alapon és még mindig nincs kizárva, hogy RDNA3-on nem lesz FSR4, mert ezt az állitást nem jelenthetjük ki :) Ne kezeljük tényként.

  • PuMbA
    titán

    "Nálam nincs "következő" mantra"
    Konkretan az egesz narrativad azon alapul, hogy minek a regit (2 eves gen lol) tamogatni, majd 1-2 ev mulva meglatjuk mi lesz, meg majd a kovetkezo gen.

    "és 1 hónap múlva szoftver fícsör pariban lesz a DLSS-sel az FSR Redstone"
    Mivel CNN modelen alapul, max a DLSS3-al.

    "DLSS Frame Generation a neve, tehát a felskálázó része."
    Es? DLSS 1-2-3-4rol volt szo, nem magarol a framegenrol.

    "GTX16xx széria tulajok sem kapták meg a DLSS-t"
    Irrelevans, 7 eves tamogatasrol van szo vs 2.5 eves...

    "Szóval ha így nézzük akkor az AMD tovább támogatta ezeket a kártyákat, mint maga az NVIDIA."
    Ne menjunk mar le ilyen dedos szintre.

    Milyen 7 éves? A DLSS 2019-ban jött ki és a GTX1080 Ti 2017-es kártya :) Így nincs értelme a beszélgetésnek, ha az NVIDIA-t nem egyenlő mércével nézzük.

    Az FSR4 egyértelműen jobb mint a DLSS 3, ez nem csak a CNN vagy Transformer módszertől függ.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Az a baj, hogy ez a "majd a kovetkezo" mantra az elmult 5-8 evben mar meme lett. "

    Nálam nincs "következő" mantra, itt az RDNA4, ami már jó, hiszen felveszi a versenyt az NVIDIA-kkal és 1 hónap múlva szoftver fícsör pariban lesz a DLSS-sel az FSR Redstone :)

    "Aztan a sok mosdatasbol az lett, hogy 30-35% piaci reszesedesbol lett 6-12%."

    Persze, én tudom, hogy az RDNA2 és 3 nem lett jó, különösen a 3, ami csak egy 2.1 lett.

    "Itt most a felskalazorol volt szo."

    DLSS Frame Generation a neve, tehát a felskálázó része.

    "Az usernek az a szempont, hogy jott FSR 1-2-3-4 es az egyik gyarto 5-6-7 eves generaciokat tamogat jelenleg visszafele, a masik meg 2 ev utan dobtra az elozo generaciot."

    Továbbra sem tudjuk, hogy dobta-e :) Pletykák szerint most ősszel vagy következő tavasszal lesz INT8 változat, amit a PS5 Pro is megkap.

    "Nálam nincs "következő" mantra"
    Konkretan az egesz narrativad azon alapul, hogy minek a regit (2 eves gen lol) tamogatni, majd 1-2 ev mulva meglatjuk mi lesz, meg majd a kovetkezo gen.

    "és 1 hónap múlva szoftver fícsör pariban lesz a DLSS-sel az FSR Redstone"
    Mivel CNN modelen alapul, max a DLSS3-al.

    "DLSS Frame Generation a neve, tehát a felskálázó része."
    Es? DLSS 1-2-3-4rol volt szo, nem magarol a framegenrol.

    "GTX16xx széria tulajok sem kapták meg a DLSS-t"
    Irrelevans, 7 eves tamogatasrol van szo vs 2.5 eves...

    "Szóval ha így nézzük akkor az AMD tovább támogatta ezeket a kártyákat, mint maga az NVIDIA."
    Ne menjunk mar le ilyen dedos szintre.

  • Sinesol
    veterán

    Az is fontos, hogy nálad mint jelent a támogatás, mert az alapból nem jelenti azt, hogy új vagy feljavított funkciókat kap egy kártya :) GTX16xx széria tulajok sem kapták meg a DLSS-t, szóval az NVIDIA is csinált már ilyet, hogy csak az új generáció kapott meg dolgokat. Ezért írom már egy ideje, hogy semmi különös sincs abban amit az AMD csinál.

    Csak az a különbseg, hogy egy annyira rosszul allo cegnek, mint az AMD cga reszlege, kb minden lehetoseget meg kellene ragadnia, ahol extra dolgokat tud adni, regen ez meg is volt, ma viszont lesz.jak az usereket, miközben küzdeni kellene ertük.

    Regen jo ar /ertek arany miatt vették a Radeonokat, ma mar csak az az oka, hogy olcsobb es ez fer bele, ahol pedig valaki tud kis penzt még hozzatenni, esze agaban nincs radeon-ban gondolkodni.

    Lattam nemreg egy vga-s felmerest valami gamer rendezvenyen, mindenki elmondta, hogy csak a gond van a pirosakkal. Főleg egyebkent tamogatasra panaszkodtak es hogy nagyon szivas piros vga-val dolgozni, meg ha valahol jo is jatekra. Legtöbben munkara is hasznaltak a vga-t, nemcsak gaming.

    Egy fejlesztő srac jol megfogalmazta a lenyeget: “ If it doesnt piss me off, i dont switch to other company”
    Termeszetesen nvidias volt ő is es jo par eve semmi gondja nincs a zöldekkel.


    Egyebkent a legelterjedtebb gen a 3000-es volt, 5000-es még csak nyomokban, ami azt is jol mutatja, hogy a legtöbben 2-3 evente valtanak.

  • PuMbA
    titán

    Az is fontos, hogy nálad mint jelent a támogatás, mert az alapból nem jelenti azt, hogy új vagy feljavított funkciókat kap egy kártya :) GTX16xx széria tulajok sem kapták meg a DLSS-t, szóval az NVIDIA is csinált már ilyet, hogy csak az új generáció kapott meg dolgokat. Ezért írom már egy ideje, hogy semmi különös sincs abban amit az AMD csinál.

    NVIDIA GTX1000-res és GTX1600-as kártyákra csak az AMD csinált felskálázót, ezeken fut az FSR1 és 3.1 között minden :) Szóval ha így nézzük akkor az AMD tovább támogatta ezeket a kártyákat, mint maga az NVIDIA.

  • PuMbA
    titán

    "Az a baj, hogy ez a "majd a kovetkezo" mantra az elmult 5-8 evben mar meme lett. "

    Nálam nincs "következő" mantra, itt az RDNA4, ami már jó, hiszen felveszi a versenyt az NVIDIA-kkal és 1 hónap múlva szoftver fícsör pariban lesz a DLSS-sel az FSR Redstone :)

    "Aztan a sok mosdatasbol az lett, hogy 30-35% piaci reszesedesbol lett 6-12%."

    Persze, én tudom, hogy az RDNA2 és 3 nem lett jó, különösen a 3, ami csak egy 2.1 lett.

    "Itt most a felskalazorol volt szo."

    DLSS Frame Generation a neve, tehát a felskálázó része.

    "Az usernek az a szempont, hogy jott FSR 1-2-3-4 es az egyik gyarto 5-6-7 eves generaciokat tamogat jelenleg visszafele, a masik meg 2 ev utan dobtra az elozo generaciot."

    Továbbra sem tudjuk, hogy dobta-e :) Pletykák szerint most ősszel vagy következő tavasszal lesz INT8 változat, amit a PS5 Pro is megkap.

    Az is fontos, hogy nálad mint jelent a támogatás, mert az alapból nem jelenti azt, hogy új vagy feljavított funkciókat kap egy kártya :) GTX16xx széria tulajok sem kapták meg a DLSS-t, szóval az NVIDIA is csinált már ilyet, hogy csak az új generáció kapott meg dolgokat. Ezért írom már egy ideje, hogy semmi különös sincs abban amit az AMD csinál.

  • PuMbA
    titán

    Az a baj, hogy ez a "majd a kovetkezo" mantra az elmult 5-8 evben mar meme lett. Majd a Vega, majd a Navi, majd az RDNA 1-2-3-4-5 (UDNA 1?).

    Aztan a sok mosdatasbol az lett, hogy 30-35% piaci reszesedesbol lett 6-12%.

    "Az NVIDIA is korlátozta a frame generation-t a 3000-res kártyák tulajdonosaira"
    Itt most a felskalazorol volt szo.

    Az user experience szempontjabol teljesen mindegy az egesz erved.
    Az usernek az a szempont, hogy jott FSR 1-2-3-4 es az egyik gyarto 5-6-7 eves generaciokat tamogat jelenleg visszafele, a masik meg 2 ev utan dobtra az elozo generaciot.
    Az user felskalazot hasonlit felskalazoval, nem pedig azon elmelkedik hogy a termekfejlesztes hogy zajlott architekturalisan a ket cegnel.
    Minden mas csak maszlag es mosdatas itt.

    "Az a baj, hogy ez a "majd a kovetkezo" mantra az elmult 5-8 evben mar meme lett. "

    Nálam nincs "következő" mantra, itt az RDNA4, ami már jó, hiszen felveszi a versenyt az NVIDIA-kkal és 1 hónap múlva szoftver fícsör pariban lesz a DLSS-sel az FSR Redstone :)

    "Aztan a sok mosdatasbol az lett, hogy 30-35% piaci reszesedesbol lett 6-12%."

    Persze, én tudom, hogy az RDNA2 és 3 nem lett jó, különösen a 3, ami csak egy 2.1 lett.

    "Itt most a felskalazorol volt szo."

    DLSS Frame Generation a neve, tehát a felskálázó része.

    "Az usernek az a szempont, hogy jott FSR 1-2-3-4 es az egyik gyarto 5-6-7 eves generaciokat tamogat jelenleg visszafele, a masik meg 2 ev utan dobtra az elozo generaciot."

    Továbbra sem tudjuk, hogy dobta-e :) Pletykák szerint most ősszel vagy következő tavasszal lesz INT8 változat, amit a PS5 Pro is megkap.

  • Busterftw
    nagyúr

    Értem, hogy mit mondasz és jogos is, de nem tudom a következő okok miatt:

    1. Ha mégis kijön az FSR4 hamarosan még kicsit jobb minőségben, mint a kiszivárgott INT8 verzió, akkor nem sz*rtak rád, csak késleltettek. Persze, ha nem jön az FSR4 akkor igen, sz*rtak rád, de itt megint az van, hogy akik RDNA3-at vettek tudták, hogy mit vesznek az NVIDIA-val szemben. Az RDNA3 megjelenésekor még pletyka sem volt arról, hogy lesz egyáltalán AI felskálázója az AMD-nek valamint mindenki tudta, hogy AI-ban és RT-ben az NVIDIA jóval erősebb és ezért ezekben a dolgokban nem volt értelme álmodozni, hogy majd később majd valami lesz.

    2. Az RDNA4 esetén a kezdetektől fogva tiszta, hogy 5000 szériás NVIDIA szintű sebességet tud AI-ban és még csomó AI újdonság fog jönni hozzá. Itt van elég erő és tudás, hogy ne kelljen félni attól, hogy majd nem fog futni valami 3 évvel később.

    3. Az NVIDIA is korlátozta a frame generation-t a 3000-res kártyák tulajdonosaira, mert nem adta ki nekik, ellenben a Radeon 6000-res széria megkapta a frame generation-t, ami ráadásul driverben kapcsolható minden játékban és kiváló minőségű (próbáltam).

    Az a baj, hogy ez a "majd a kovetkezo" mantra az elmult 5-8 evben mar meme lett. Majd a Vega, majd a Navi, majd az RDNA 1-2-3-4-5 (UDNA 1?).

    Aztan a sok mosdatasbol az lett, hogy 30-35% piaci reszesedesbol lett 6-12%.

    "Az NVIDIA is korlátozta a frame generation-t a 3000-res kártyák tulajdonosaira"
    Itt most a felskalazorol volt szo.

    Az user experience szempontjabol teljesen mindegy az egesz erved.
    Az usernek az a szempont, hogy jott FSR 1-2-3-4 es az egyik gyarto 5-6-7 eves generaciokat tamogat jelenleg visszafele, a masik meg 2 ev utan dobtra az elozo generaciot.
    Az user felskalazot hasonlit felskalazoval, nem pedig azon elmelkedik hogy a termekfejlesztes hogy zajlott architekturalisan a ket cegnel.
    Minden mas csak maszlag es mosdatas itt.

  • PuMbA
    titán

    Értem, hogy mit mondasz és jogos is, de nem tudom a következő okok miatt:

    1. Ha mégis kijön az FSR4 hamarosan még kicsit jobb minőségben, mint a kiszivárgott INT8 verzió, akkor nem sz*rtak rád, csak késleltettek. Persze, ha nem jön az FSR4 akkor igen, sz*rtak rád, de itt megint az van, hogy akik RDNA3-at vettek tudták, hogy mit vesznek az NVIDIA-val szemben. Az RDNA3 megjelenésekor még pletyka sem volt arról, hogy lesz egyáltalán AI felskálázója az AMD-nek valamint mindenki tudta, hogy AI-ban és RT-ben az NVIDIA jóval erősebb és ezért ezekben a dolgokban nem volt értelme álmodozni, hogy majd később majd valami lesz.

    2. Az RDNA4 esetén a kezdetektől fogva tiszta, hogy 5000 szériás NVIDIA szintű sebességet tud AI-ban és még csomó AI újdonság fog jönni hozzá. Itt van elég erő és tudás, hogy ne kelljen félni attól, hogy majd nem fog futni valami 3 évvel később.

    3. Az NVIDIA is korlátozta a frame generation-t a 3000-res kártyák tulajdonosaira, mert nem adta ki nekik, ellenben a Radeon 6000-res széria megkapta a frame generation-t, ami ráadásul driverben kapcsolható minden játékban és kiváló minőségű (próbáltam).

    Azt hiszem, hogy érthető, amit leírtam. Tehát miért vett volna valaki RDNA3-at a felskálázó miatt, amikor anno az NVIDIA fényévekkel előrébb járt és már AI-t használt, tehát tudható volt, hogy az a helyes választás, ha fontos a felskálázás. Az meg hogy valaki RDNA3-at vett és most kéne neki olyan dolog, ami akkor még nem is létezett az AMD-nél....hát.

    NVIDIA-nál már az RTX2000-res széria óta létezett AI felskálázás, tehát elvárható, hogy támogassa is minden kártya, míg az AMD-nek háromnegyed éve van AI felskálázásója.

  • PuMbA
    titán

    Csak nekem hangzik fura, hogy meg kell bocsantani, tamogatni egy céget, mert hogy majd de jo lesz? Erre maximum az elvakult fanboyok hajlandoak, az átlagember azt nézi, hogy neki mi a jó, nem azt, hogy mi a cégnek. Vagy te azt gondolod, hogy a lesz.rt felhasználó azt mondja, hogy nem baj, ha sz.rnak rám, lényeg, hogy a cégnek majd jobb lesz? :N

    Értem, hogy mit mondasz és jogos is, de nem tudom a következő okok miatt:

    1. Ha mégis kijön az FSR4 hamarosan még kicsit jobb minőségben, mint a kiszivárgott INT8 verzió, akkor nem sz*rtak rád, csak késleltettek. Persze, ha nem jön az FSR4 akkor igen, sz*rtak rád, de itt megint az van, hogy akik RDNA3-at vettek tudták, hogy mit vesznek az NVIDIA-val szemben. Az RDNA3 megjelenésekor még pletyka sem volt arról, hogy lesz egyáltalán AI felskálázója az AMD-nek valamint mindenki tudta, hogy AI-ban és RT-ben az NVIDIA jóval erősebb és ezért ezekben a dolgokban nem volt értelme álmodozni, hogy majd később majd valami lesz.

    2. Az RDNA4 esetén a kezdetektől fogva tiszta, hogy 5000 szériás NVIDIA szintű sebességet tud AI-ban és még csomó AI újdonság fog jönni hozzá. Itt van elég erő és tudás, hogy ne kelljen félni attól, hogy majd nem fog futni valami 3 évvel később.

    3. Az NVIDIA is korlátozta a frame generation-t a 3000-res kártyák tulajdonosaira, mert nem adta ki nekik, ellenben a Radeon 6000-res széria megkapta a frame generation-t, ami ráadásul driverben kapcsolható minden játékban és kiváló minőségű (próbáltam).

  • Sinesol
    veterán

    Ez igaz, de továbbra is azt gondolom, hogy az NVIDIA-nak akkora előnye van és annyival vezet az AMD előtt, hogy az eddigi taktikák után ki kell találni valami radikálist és ezzel dolgozni. Hogy most ez azt jelenti, hogy az RDNA3 tulajoknak kell várni 1-1,5 évet FSR4-re....szerintem az RDNA3 tulajok is megbocsátanak az AMD-nek, ha a következő negyedévben ismét erősen nő az AMD gaming bevétele és több lendületet szereznek, de ez a jövő zenéje. Majd 1 év múlva kiderül, hogy megérte-e várakoztatni / beáldozni az RDNA3 és 2 tulajokat.

    Sinesol: Semmilyen kompromisszumot nem kötöttem az AMD-vel NVIDIA után :) Minden driver atomstabil, legalább 1,5 éve, RT-t, FSR4-et használom örömmel, minden fasza, ugyanúgy ahogy NVIDIA-val sem volt gondom.

    Csak nekem hangzik fura, hogy meg kell bocsantani, tamogatni egy céget, mert hogy majd de jo lesz? Erre maximum az elvakult fanboyok hajlandoak, az átlagember azt nézi, hogy neki mi a jó, nem azt, hogy mi a cégnek. Vagy te azt gondolod, hogy a lesz.rt felhasználó azt mondja, hogy nem baj, ha sz.rnak rám, lényeg, hogy a cégnek majd jobb lesz? :N

  • PuMbA
    titán

    Ez oke, ettol meg hatalmas arconkopes az RDNA3 tulajoknak es buktak egy nagy adag bizalmat. Tehat amikor azt mondom, hogy ki tudja mikor jatszak el ezt megint, mert szarnak bele, akkor teljesen jogos a felvetesem.

    Es az userek nem ezt fogjak megertoen elemezgetni, hanem inkabb vesznek Nvidiat.
    En mint user, pozitivabban reagalnam le, hogy oke 10%-al lassabban megy az FSR4, mint az uj generacion, de legalabb megkaptam en is az uj featuret, karpotol a jobb kepminoseg.

    Ez igaz, de továbbra is azt gondolom, hogy az NVIDIA-nak akkora előnye van és annyival vezet az AMD előtt, hogy az eddigi taktikák után ki kell találni valami radikálist és ezzel dolgozni. Hogy most ez azt jelenti, hogy az RDNA3 tulajoknak kell várni 1-1,5 évet FSR4-re....szerintem az RDNA3 tulajok is megbocsátanak az AMD-nek, ha a következő negyedévben ismét erősen nő az AMD gaming bevétele és több lendületet szereznek, de ez a jövő zenéje. Majd 1 év múlva kiderül, hogy megérte-e várakoztatni / beáldozni az RDNA3 és 2 tulajokat.

    Sinesol: Semmilyen kompromisszumot nem kötöttem az AMD-vel NVIDIA után :) Minden driver atomstabil, legalább 1,5 éve, RT-t, FSR4-et használom örömmel, minden fasza, ugyanúgy ahogy NVIDIA-val sem volt gondom.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Nem szokásos félgőzös megoldással kell jönni, hanem jól meg kell csinálni. Persze egyszerűbb dobni a supportot aztán tüzet oltani."

    Ez a lényeg. Amit össze szerencsétlenkedtek az RDNA2 és 3 során, minek öljenek bele erőforrást teljesen rossz irányba fejlesztett kártyákra (lassú AI és lassú RT)? Én is az RDNA4-re fókuszálnék meg arra, hogy teljes fícsör paritásba legyek az NVIDIA-kkal az FSR Redstone-nal, ami így is csúszik az NVIDIA-hoz képest, hiszen nekik már van Ray Reconstruction meg Neural Radiance Cache. Fene foglalkozzon a régi dolgokkal, az eredményhez kell egy tabula rasa. Egy ekkora hátrányba lévő cégnél nem kezdhetsz el 5 éves kártyákra fejleszteni meg ezeket a usereket istápolni, mert az csak lassítja az új dolgokat. Nem véletlenül nyilatkozta az AMD, hogy az FSR4 régebbi kártyákra projektje nem élvez prioritást, a prioritás az FSR Redstone most.

    Ez oke, ettol meg hatalmas arconkopes az RDNA3 tulajoknak es buktak egy nagy adag bizalmat. Tehat amikor azt mondom, hogy ki tudja mikor jatszak el ezt megint, mert szarnak bele, akkor teljesen jogos a felvetesem.

    Es az userek nem ezt fogjak megertoen elemezgetni, hanem inkabb vesznek Nvidiat.
    En mint user, pozitivabban reagalnam le, hogy oke 10%-al lassabban megy az FSR4, mint az uj generacion, de legalabb megkaptam en is az uj featuret, karpotol a jobb kepminoseg.

  • Sinesol
    veterán

    Szerintem száz szónak is egy a vége, ha az ember megbizható, minőségi supportot akar, nem akar ilyen-olyan bajokkal nyűglődni, akkor biztos választás az Nvidia. :)
    A kék és a piros oldal csak akor kerülhet szóba, ha kis pénzből vásárolna az ember és képes kompromisszumokat kötni minden téren, mert hát lesznek bőven.

  • PuMbA
    titán

    "Nem szokásos félgőzös megoldással kell jönni, hanem jól meg kell csinálni. Persze egyszerűbb dobni a supportot aztán tüzet oltani."

    Ez a lényeg. Amit össze szerencsétlenkedtek az RDNA2 és 3 során, minek öljenek bele erőforrást teljesen rossz irányba fejlesztett kártyákra (lassú AI és lassú RT)? Én is az RDNA4-re fókuszálnék meg arra, hogy teljes fícsör paritásba legyek az NVIDIA-kkal az FSR Redstone-nal, ami így is csúszik az NVIDIA-hoz képest, hiszen nekik már van Ray Reconstruction meg Neural Radiance Cache. Fene foglalkozzon a régi dolgokkal, az eredményhez kell egy tabula rasa. Egy ekkora hátrányba lévő cégnél nem kezdhetsz el 5 éves kártyákra fejleszteni meg ezeket a usereket istápolni, mert az csak lassítja az új dolgokat. Nem véletlenül nyilatkozta az AMD, hogy az FSR4 régebbi kártyákra projektje nem élvez prioritást, a prioritás az FSR Redstone most.

    Te is első kézből átélhetted, hogy az eddigi minden FSR verzió minden GPU-n fut és kompatibilis hozzáállás mennyire nem működött az AMD-nél. Ahelyett, hogy átálltak volna AI-ra, inkább nyúzták az AI nélküli vonalat, merthogy a régi kártyákon is működik. Mit nyert vele az AMD? Semmit, igazából folyamatosan egyre mélyebbre süllyedtek. Végre volt tökük nyomni egy tabula rasa-t.

  • PuMbA
    titán

    "Lassulással megy igen"
    Nvidianal is van valamennyi perf loss régebbi generációkon, ez csak kifogás. A jobb minőség miatt mehet alacsonyabb scalingen és lesz + teljesítmény is.
    Nem szokásos félgőzös megoldással kell jönni, hanem jól meg kell csinálni. Persze egyszerűbb dobni a supportot aztán tüzet oltani.

    A többi rizsát inkább ignorálom.

    "Nem szokásos félgőzös megoldással kell jönni, hanem jól meg kell csinálni. Persze egyszerűbb dobni a supportot aztán tüzet oltani."

    Ez a lényeg. Amit össze szerencsétlenkedtek az RDNA2 és 3 során, minek öljenek bele erőforrást teljesen rossz irányba fejlesztett kártyákra (lassú AI és lassú RT)? Én is az RDNA4-re fókuszálnék meg arra, hogy teljes fícsör paritásba legyek az NVIDIA-kkal az FSR Redstone-nal, ami így is csúszik az NVIDIA-hoz képest, hiszen nekik már van Ray Reconstruction meg Neural Radiance Cache. Fene foglalkozzon a régi dolgokkal, az eredményhez kell egy tabula rasa. Egy ekkora hátrányba lévő cégnél nem kezdhetsz el 5 éves kártyákra fejleszteni meg ezeket a usereket istápolni, mert az csak lassítja az új dolgokat. Nem véletlenül nyilatkozta az AMD, hogy az FSR4 régebbi kártyákra projektje nem élvez prioritást, a prioritás az FSR Redstone most.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Ott a leak, megy rajta, rdna2-őn is megy, mit akarsz megmagyarázni?"

    Lassulással megy igen, miközben a felskálázók lényege az lenne, hogy +20-30% sebességet ad :) Elég rizikós egy cégnek úgy kiadni felskálázót, hogy az nem gyorsít, miközben eddig minden egyes felskálázó ezt tette és a felhasználók is ezt várják.

    "Az RDNA3 esetében az AI gyorsítók is ott vannak."

    Azok az AI gyorsítók ugye tudjuk, hogy harmat gyengék. A csúcsmodell 7900XTX tud 120TOPS-ot, míg a mostani alsó kategóriás 9060 tud 200 TOPS-ot. Én amúgy azt tippelem, hogy a novemberi FSR Redstone bejelentésen bejelentik RDNA3-ra is az FSR4-et light-os verzióban az előbb említett hardveres okok miatt, szóval azt még várjuk meg az ítéletvonás előtt :)

    "Aztán lehet csodálkozni, hogy miért csökken egyre a Toyotat vásárlók száma..."

    Ja, amúgy én csak példaként mondtam, hogy csomó ilyen van a világban, hogy vettél valamit aztán 2 év múlva már nem kapja meg a szoftveres újdonságot.

    "Lassulással megy igen"
    Nvidianal is van valamennyi perf loss régebbi generációkon, ez csak kifogás. A jobb minőség miatt mehet alacsonyabb scalingen és lesz + teljesítmény is.
    Nem szokásos félgőzös megoldással kell jönni, hanem jól meg kell csinálni. Persze egyszerűbb dobni a supportot aztán tüzet oltani.

    A többi rizsát inkább ignorálom.

  • PuMbA
    titán

    Rossz az ok-okozati viszony.
    Nem megy rajta, mert dobta a 2 éves generációra a supportot.

    Ott a leak, megy rajta, rdna2-őn is megy, mit akarsz megmagyarázni?
    Az RDNA3 esetében az AI gyorsítók is ott vannak.

    "Ez olyan mintha azért reklamálnál, mert a 2022-es Toyota Corollád nem kapta meg a 2024-es Toyotákban lévő Safety Sense 3.0-ás biztonsági csomagot új funkciókkal, maradt a régi Safety Sense 2, ami jóval alapabb."

    Teljesen jogosan lehet reklamálni a Toyotának, mert a konkurencia Honda a 2024-es Civic modellben debütáló Active Safety 4.0 biztonsági csomagot új funkciókkal kiadta a 2022-es és a 2020-as modellre is. :U

    Aztán lehet csodálkozni, hogy miért csökken egyre a Toyotat vásárlók száma...

    "Ott a leak, megy rajta, rdna2-őn is megy, mit akarsz megmagyarázni?"

    Lassulással megy igen, miközben a felskálázók lényege az lenne, hogy +20-30% sebességet ad :) Elég rizikós egy cégnek úgy kiadni felskálázót, hogy az nem gyorsít, miközben eddig minden egyes felskálázó ezt tette és a felhasználók is ezt várják.

    "Az RDNA3 esetében az AI gyorsítók is ott vannak."

    Azok az AI gyorsítók ugye tudjuk, hogy harmat gyengék. A csúcsmodell 7900XTX tud 120TOPS-ot, míg a mostani alsó kategóriás 9060 tud 200 TOPS-ot. Én amúgy azt tippelem, hogy a novemberi FSR Redstone bejelentésen bejelentik RDNA3-ra is az FSR4-et light-os verzióban az előbb említett hardveres okok miatt, szóval azt még várjuk meg az ítéletvonás előtt :)

    "Aztán lehet csodálkozni, hogy miért csökken egyre a Toyotat vásárlók száma..."

    Ja, amúgy én csak példaként mondtam, hogy csomó ilyen van a világban, hogy vettél valamit aztán 2 év múlva már nem kapja meg a szoftveres újdonságot.

  • Busterftw
    nagyúr

    Rossz az analógiád. Nem dobta a felskálázót, csak a felskálázó egy újabb verziója nem megy rajta :) Ez olyan mintha azért reklamálnál, mert a 2022-es Toyota Corollád nem kapta meg a 2024-es Toyotákban lévő Safety Sense 3.0-ás biztonsági csomagot új funkciókkal, maradt a régi Safety Sense 2, ami jóval alapabb.

    Rossz az ok-okozati viszony.
    Nem megy rajta, mert dobta a 2 éves generációra a supportot.

    Ott a leak, megy rajta, rdna2-őn is megy, mit akarsz megmagyarázni?
    Az RDNA3 esetében az AI gyorsítók is ott vannak.

    "Ez olyan mintha azért reklamálnál, mert a 2022-es Toyota Corollád nem kapta meg a 2024-es Toyotákban lévő Safety Sense 3.0-ás biztonsági csomagot új funkciókkal, maradt a régi Safety Sense 2, ami jóval alapabb."

    Teljesen jogosan lehet reklamálni a Toyotának, mert a konkurencia Honda a 2024-es Civic modellben debütáló Active Safety 4.0 biztonsági csomagot új funkciókkal kiadta a 2022-es és a 2020-as modellre is. :U

    Aztán lehet csodálkozni, hogy miért csökken egyre a Toyotat vásárlók száma...

  • PuMbA
    titán

    "RDNA1-ben hol van Tensor core? "
    Még RDNA4-ben sincs Tensor core mert az Nvidia only...
    Az RDNA3-ban van dedikált AI accelerator, szerintem felesleges a mosdatás.

    "FSR1-től FSR 3.1-ig volt támogatva az RDNA3, ami 4 év."
    FSR4-ről van szó de ne zavarjon.
    Arról van szó, hogy az Nvidia a legfrissebb felskálázóját 7 éves generációtól egyformán támogatja, míg az AMD dobta a 2 éves generációt. Pont azt a generációt, amiben van dedikált AI gyorsító.

    " Nem értem a problémát."
    Az elég szomorú, akkor olvasd el mégegyszer vagy nézd meg a HUB videót.
    Nem olyan bonyolult ám ez, ott az Nvidia referenciának. :U

    "Most akkor mindenki mindig átver, mert rosszkor vettél valamit."
    Nem, itt az AMD vert át, egyedül. 2 éves generációnál dobta a felskálázót.

    Rossz az analógiád. Nem dobta a felskálázót, csak a felskálázó egy újabb verziója nem megy rajta :) Ez olyan mintha azért reklamálnál, mert a 2022-es Toyota Corollád nem kapta meg a 2024-es Toyotákban lévő Safety Sense 3.0-ás biztonsági csomagot új funkciókkal, maradt a régi Safety Sense 2, ami jóval alapabb.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Nem, a kulonbseg annyi, hogy DLSS 4 van egeszen az RTX 2000 szeriaig, ami 7 eves."

    Mert az RTX2000-res szériában van Tensor core, ami AI feladatokra használható :) RDNA1-ben hol van Tensor core? Sehol, így fizikai képtelenség a 7 éves támogatás. Az AMD még nem gondolta 7 évvel ezelőtt, hogy AI lesz a játékokban és emiatt megszívta, így képtelenség azt várni, hogy AMD oldalon is legyen 7 év támogatás. Ez mindenki számára elérhető információ volt már akkor.

    "Az RDNA 3 pedig nem 4-5 eves, az RDNA 2 is eros joindulattal az"

    :F FSR1-től FSR 3.1-ig volt támogatva az RDNA3, ami 4 év.

    "RDNA1-ben hol van Tensor core? "
    Még RDNA4-ben sincs Tensor core mert az Nvidia only...
    Az RDNA3-ban van dedikált AI accelerator, szerintem felesleges a mosdatás.

    "FSR1-től FSR 3.1-ig volt támogatva az RDNA3, ami 4 év."
    FSR4-ről van szó de ne zavarjon.
    Arról van szó, hogy az Nvidia a legfrissebb felskálázóját 7 éves generációtól egyformán támogatja, míg az AMD dobta a 2 éves generációt. Pont azt a generációt, amiben van dedikált AI gyorsító.

    " Nem értem a problémát."
    Az elég szomorú, akkor olvasd el mégegyszer vagy nézd meg a HUB videót.
    Nem olyan bonyolult ám ez, ott az Nvidia referenciának. :U

    "Most akkor mindenki mindig átver, mert rosszkor vettél valamit."
    Nem, itt az AMD vert át, egyedül. 2 éves generációnál dobta a felskálázót.

  • PuMbA
    titán

    "Nem, a kulonbseg annyi, hogy DLSS 4 van egeszen az RTX 2000 szeriaig, ami 7 eves."

    Mert az RTX2000-res szériában van Tensor core, ami AI feladatokra használható :) RDNA1-ben hol van Tensor core? Sehol, így fizikai képtelenség a 7 éves támogatás. Az AMD még nem gondolta 7 évvel ezelőtt, hogy AI lesz a játékokban és emiatt megszívta, így képtelenség azt várni, hogy AMD oldalon is legyen 7 év támogatás. Ez mindenki számára elérhető információ volt már akkor.

    "Az RDNA 3 pedig nem 4-5 eves, az RDNA 2 is eros joindulattal az"

    :F FSR1-től FSR 3.1-ig volt támogatva az RDNA3, ami 4 év.

    Javítás: Az FSR 1-től a 3.1-es verzióig minden AMD VGA-n ment 4-5 évre visszamenőleg. Lesz FSR4 hamarosan szerintem RDNA3-ra, talán még 2-re is :) De akkor sem fura, hogy nem jön, mert ilyen van. Anno ez nem volt meglepetés. Vettél egy DX9-es kártyát, aztán 1 év múlva dobhattad ki, mert jött a 9.0c.

    Autó vásárlásnál ugyanúgy. Veszel 1 autót 10 milláért. 1 év múlva jöhet a facelift verzió ilyen meg olyan extrával vagy egy teljesen új modell, hiszen 7-8 évente megújulnak az autómodellek :) Nem értem a problémát. Most akkor mindenki mindig átver, mert rosszkor vettél valamit.

  • PuMbA
    titán

    Teljesen mas a ketto.
    Az RDNA 3 pedig nem 4-5 eves, az RDNA 2 is eros joindulattal az

    "aztán eldöntik, hogy mit adnak ki vagy mit nem. Megint nem fura."
    Hagyjuk mar a naiv rizsat, teljesen egyertelmu, hogy letolt gatyaval erte oket a leak.
    Szerintem a tobbsegnek eleg egyertelmu, hogy "fura".
    FSR 4 INT8 on RDNA 3 & 2 Tested - AMD Tried To Hide This From You

    "Annyi a különbség, hogy NVIDIA oldalon még nem szivárgott ki egy ilyen sem."
    Nem, a kulonbseg annyi, hogy DLSS 4 van egeszen az RTX 2000 szeriaig, ami 7 eves. :U

    "Nem, a kulonbseg annyi, hogy DLSS 4 van egeszen az RTX 2000 szeriaig, ami 7 eves."

    Mert az RTX2000-res szériában van Tensor core, ami AI feladatokra használható :) RDNA1-ben hol van Tensor core? Sehol, így fizikai képtelenség a 7 éves támogatás. Az AMD még nem gondolta 7 évvel ezelőtt, hogy AI lesz a játékokban és emiatt megszívta, így képtelenség azt várni, hogy AMD oldalon is legyen 7 év támogatás. Ez mindenki számára elérhető információ volt már akkor.

    "Az RDNA 3 pedig nem 4-5 eves, az RDNA 2 is eros joindulattal az"

    :F FSR1-től FSR 3.1-ig volt támogatva az RDNA3, ami 4 év.

  • Busterftw
    nagyúr

    "Epp arrol van szo, hogy megszunt a regi genek tamogatasa egyik naprol a masikra"

    Ez régen is így volt, amikor DX7, DX8, DX9 meg DX11 volt :) Nem tudom, hogy mi a fura benne, hogy 4-5 évente egyszerűen megszűnik valaminek a támogatása.

    "mikozben mar lebuktak, hogy dolgoztak az FSR4 implementalasan elozo genekre, de megis RDNA 4 exkluziv lett...."

    A fejlesztők folyamatosan megvalósíthatósági projekteket csinálnak (POC - Proof of concept), aztán eldöntik, hogy mit adnak ki vagy mit nem. Megint nem fura. Én is csinálok ilyeneket programozóként, de ez nem jelenti az, hogy valaha ki lesz adva. Megnézzük, hogy mit hoz, mennyi értelme van, mennyi karbantartás / baj lesz vele. Annyi a különbség, hogy NVIDIA oldalon még nem szivárgott ki egy ilyen sem.

    Teljesen mas a ketto.
    Az RDNA 3 pedig nem 4-5 eves, az RDNA 2 is eros joindulattal az

    "aztán eldöntik, hogy mit adnak ki vagy mit nem. Megint nem fura."
    Hagyjuk mar a naiv rizsat, teljesen egyertelmu, hogy letolt gatyaval erte oket a leak.
    Szerintem a tobbsegnek eleg egyertelmu, hogy "fura".
    FSR 4 INT8 on RDNA 3 & 2 Tested - AMD Tried To Hide This From You

    "Annyi a különbség, hogy NVIDIA oldalon még nem szivárgott ki egy ilyen sem."
    Nem, a kulonbseg annyi, hogy DLSS 4 van egeszen az RTX 2000 szeriaig, ami 7 eves. :U

  • PuMbA
    titán

    "Epp arrol van szo, hogy megszunt a regi genek tamogatasa egyik naprol a masikra"

    Ez régen is így volt, amikor DX7, DX8, DX9 meg DX11 volt :) Nem tudom, hogy mi a fura benne, hogy 4-5 évente egyszerűen megszűnik valaminek a támogatása.

    "mikozben mar lebuktak, hogy dolgoztak az FSR4 implementalasan elozo genekre, de megis RDNA 4 exkluziv lett...."

    A fejlesztők folyamatosan megvalósíthatósági projekteket csinálnak (POC - Proof of concept), aztán eldöntik, hogy mit adnak ki vagy mit nem. Megint nem fura. Én is csinálok ilyeneket programozóként, de ez nem jelenti az, hogy valaha ki lesz adva. Megnézzük, hogy mit hoz, mennyi értelme van, mennyi karbantartás / baj lesz vele. Annyi a különbség, hogy NVIDIA oldalon még nem szivárgott ki egy ilyen sem.

    Itt látszik, hogy az INT8 verzió azért még nem befejezett és ghostingol: [link]
    Lehet, hogy még gyúrni kell egy kicsit.

  • PuMbA
    titán

    Epp arrol van szo, hogy megszunt a regi genek tamogatasa egyik naprol a masikra, mikozben mar lebuktak, hogy dolgoztak az FSR4 implementalasan elozo genekre, de megis RDNA 4 exkluziv lett....

    "Epp arrol van szo, hogy megszunt a regi genek tamogatasa egyik naprol a masikra"

    Ez régen is így volt, amikor DX7, DX8, DX9 meg DX11 volt :) Nem tudom, hogy mi a fura benne, hogy 4-5 évente egyszerűen megszűnik valaminek a támogatása.

    "mikozben mar lebuktak, hogy dolgoztak az FSR4 implementalasan elozo genekre, de megis RDNA 4 exkluziv lett...."

    A fejlesztők folyamatosan megvalósíthatósági projekteket csinálnak (POC - Proof of concept), aztán eldöntik, hogy mit adnak ki vagy mit nem. Megint nem fura. Én is csinálok ilyeneket programozóként, de ez nem jelenti az, hogy valaha ki lesz adva. Megnézzük, hogy mit hoz, mennyi értelme van, mennyi karbantartás / baj lesz vele. Annyi a különbség, hogy NVIDIA oldalon még nem szivárgott ki egy ilyen sem.

  • Busterftw
    nagyúr

    Amit egyszer elkezdtek azt nem fogják abbahagyni.

    Epp arrol van szo, hogy megszunt a regi genek tamogatasa egyik naprol a masikra, mikozben mar lebuktak, hogy dolgoztak az FSR4 implementalasan elozo genekre, de megis RDNA 4 exkluziv lett....

  • Busterftw
    nagyúr

    A további radnákba is ugyan úgy lesz fsr4-is azt a többi meg belerakják az újabbat.

    Elvileg, talan. Ezek utan nem nagyon lehet az AMD-ban bizni.

  • Heroes fan
    őstag

    "Idén lett meg az fsr4, majd rögtön azonnal lesz vagy 8 millió játék hozzá vagy mi xdxdxd"

    A DLSS 4 is idén indult és ugyan nem 8 millió játékhoz van (nem valószínű, hogy létezik ennyi a világon), de kb. 4-5× annyi játékba került bele, mint az FSR 4. Valóban xd

    "Most már minden amd kártya tartalmazza a jövőbe akkor mit kapkodjanak vele."

    Öh nem. Kizárólag RDNA4-en működik az FSR 4, ami az AMD termékfelhozatalának csak egy kis része, még mindig RNDA 2 és RDAN3 van többségében a polcokon, főleg alacsonyabb ársávokban.

    "2 év múlva 1000 is lesz."

    DLSS 4 talán igen, FSR 4 viszont a jelenlegi tempóval még a felét sem fogja elérni.

    #149 PuMbA:

    Önmagában lehet, hogy egyeseknek szépnek tűnik a 95 db játék, de minden viszonyítás kérdése. DLSS 4 támogatottsághoz képest viszont valóban nagyon sovány, a kolléga nem túlzott. Miért?
    A DLSS 4 már több száz játékban benne van, natív implementációk 175 körül vannak és ehhez jön hozzá az NV App-ban lehetséges override, ami jelen pillanatban 270 játékot jelent. Tehát így már 400 felett járunk amihez képest a 95 valóban nagyon sovány.

    Ehhez hozzájön a másik nagy problémája az FSR 4-nek: kínkeservesen lassan terjed. A DLSS 4 terjedése sokkal gyorsabb ütemben zajlik, azaz az olló egyre jobban nyílik. a támogatott játékok listáját tekintve az FSR 4-nek egyre nagyobb a lemaradása.

    AMD AMD-nél a 95 játékban benne vannak azok a címek is, amiknél override-al lehet aktiválni az FSR 4-et, tehát egy komplett lista, míg az NV-nél egy ilyen komplett lista valahol 400 felett lenne és ahogy írtam ez csak rosszabb lesz AMD számára.

    Ahogy írtam már korábban más topikban az AMD-nek most durván spamelnie kéne az FSR 4-et a játékokba, el kéne árasztani a piacot vele, ehhez képest viszont továbbra is takaréklángon megy a gépezet, ami azért is gond, mert így elég gáz volt, hogy az RDNA 2/3 felhasználókat szembe köpték a reset gomb megnyomásával, ezért is kéne masszívan növelni a támogatott játékok listáját, hogy a korábbi RDNA2/3 felhasználók mérgükben ne menjenek át majd a zöld oldalra ahol már most sok száz játékban van DLSS 4.

    A nagy AAA játékok esetében a launch a legfontosabb pillanat a játék életében, akkor érdeklődik a legtöbb játékos iránta. Márpedig még mindig ott tartunk, hogy launch-nál viszonylag ritka a natív FSR 4 implementáció, a BF6 most meglépte, de sok más játék nem.

    Ha már post-launch supportot említetted, szintén nagyon ironikus, hogy az AMD a konkurencia által támogatott játékhoz csináltak override támogatást, de a saját maguk által szponzorált Avatar-hoz továbbra sincs FSR 4 támogatás, miközben DLSS 4 már régóta van (override). Az tök jó, hogy fél év után az Outlaws kapott FSR 4-et override formájában, viszont a DLSS 4 támogatást azonnal megkapta januárban.
    Ezt a felhasználók rendszeresen látják, hogy még post-launch supportban is sokkal erősebb a DLSS 4, de ezt az AMD megint csak saját magának köszönheti, amiért kizárólag FSR 3.1 kódot lehet override-olni, míg 3.0-t már nem. Ezzel megint saját magukat lőtték lábon. OK, most már új alapok vannak, megnyomták a reset gombot (ez volt az egyetlen lehetőségük), csak így elterjedés szempontból az FSR 4 versenyképtelen, ami ironikus, mert az előző FSR verziók versenyképesek lettek volna terjedés szempontból, viszont azok képminőségben voltak versenyképtelenek.

    A további radnákba is ugyan úgy lesz fsr4-is azt a többi meg belerakják az újabbat.

  • huskydog17
    addikt

    Idén lett meg az fsr4, majd rögtön azonnal lesz vagy 8 millió játék hozzá vagy mi xdxdxd
    Most már minden amd kártya tartalmazza a jövőbe akkor mit kapkodjanak vele.
    2 év múlva 1000 is lesz.
    A másik meg csináljanak kártyát a játékokhoz, hogy egyáltalán elfussanak rendesen, meg elinduljanak egyáltalán. Mert ha itt ragadnak még évekig nem sok kártya lesz játékra alkalmas.

    "Idén lett meg az fsr4, majd rögtön azonnal lesz vagy 8 millió játék hozzá vagy mi xdxdxd"

    A DLSS 4 is idén indult és ugyan nem 8 millió játékhoz van (nem valószínű, hogy létezik ennyi a világon), de kb. 4-5× annyi játékba került bele, mint az FSR 4. Valóban xd

    "Most már minden amd kártya tartalmazza a jövőbe akkor mit kapkodjanak vele."

    Öh nem. Kizárólag RDNA4-en működik az FSR 4, ami az AMD termékfelhozatalának csak egy kis része, még mindig RNDA 2 és RDAN3 van többségében a polcokon, főleg alacsonyabb ársávokban.

    "2 év múlva 1000 is lesz."

    DLSS 4 talán igen, FSR 4 viszont a jelenlegi tempóval még a felét sem fogja elérni.

    #149 PuMbA:

    Önmagában lehet, hogy egyeseknek szépnek tűnik a 95 db játék, de minden viszonyítás kérdése. DLSS 4 támogatottsághoz képest viszont valóban nagyon sovány, a kolléga nem túlzott. Miért?
    A DLSS 4 már több száz játékban benne van, natív implementációk 175 körül vannak és ehhez jön hozzá az NV App-ban lehetséges override, ami jelen pillanatban 270 játékot jelent. Tehát így már 400 felett járunk amihez képest a 95 valóban nagyon sovány.

    Ehhez hozzájön a másik nagy problémája az FSR 4-nek: kínkeservesen lassan terjed. A DLSS 4 terjedése sokkal gyorsabb ütemben zajlik, azaz az olló egyre jobban nyílik. a támogatott játékok listáját tekintve az FSR 4-nek egyre nagyobb a lemaradása.

    AMD AMD-nél a 95 játékban benne vannak azok a címek is, amiknél override-al lehet aktiválni az FSR 4-et, tehát egy komplett lista, míg az NV-nél egy ilyen komplett lista valahol 400 felett lenne és ahogy írtam ez csak rosszabb lesz AMD számára.

    Ahogy írtam már korábban más topikban az AMD-nek most durván spamelnie kéne az FSR 4-et a játékokba, el kéne árasztani a piacot vele, ehhez képest viszont továbbra is takaréklángon megy a gépezet, ami azért is gond, mert így elég gáz volt, hogy az RDNA 2/3 felhasználókat szembe köpték a reset gomb megnyomásával, ezért is kéne masszívan növelni a támogatott játékok listáját, hogy a korábbi RDNA2/3 felhasználók mérgükben ne menjenek át majd a zöld oldalra ahol már most sok száz játékban van DLSS 4.

    A nagy AAA játékok esetében a launch a legfontosabb pillanat a játék életében, akkor érdeklődik a legtöbb játékos iránta. Márpedig még mindig ott tartunk, hogy launch-nál viszonylag ritka a natív FSR 4 implementáció, a BF6 most meglépte, de sok más játék nem.

    Ha már post-launch supportot említetted, szintén nagyon ironikus, hogy az AMD a konkurencia által támogatott játékhoz csináltak override támogatást, de a saját maguk által szponzorált Avatar-hoz továbbra sincs FSR 4 támogatás, miközben DLSS 4 már régóta van (override). Az tök jó, hogy fél év után az Outlaws kapott FSR 4-et override formájában, viszont a DLSS 4 támogatást azonnal megkapta januárban.
    Ezt a felhasználók rendszeresen látják, hogy még post-launch supportban is sokkal erősebb a DLSS 4, de ezt az AMD megint csak saját magának köszönheti, amiért kizárólag FSR 3.1 kódot lehet override-olni, míg 3.0-t már nem. Ezzel megint saját magukat lőtték lábon. OK, most már új alapok vannak, megnyomták a reset gombot (ez volt az egyetlen lehetőségük), csak így elterjedés szempontból az FSR 4 versenyképtelen, ami ironikus, mert az előző FSR verziók versenyképesek lettek volna terjedés szempontból, viszont azok képminőségben voltak versenyképtelenek.

  • PuMbA
    titán

    100db? Az igen sovany szerintem.
    Random keresesre egyebkent 85 FSR4-et ir, miközben 175 DLSS4 cim-et dob. Szerintem nincs miröl beszelni.

    Plusz ugye mindig ott van az is, hogy sokszor sz.nak bele a fejlesztök es skippelik az FSR-t, miközben a DLSS mindig ott lesz.

    Az a majdnem az összes, ahogy mondtad, sokatmondo, ahogy az is, hogy ennyi idö utan kapott a Wukong tamogatast, amikor first day ott volt a DLSS, ha jol emlekszem. Erdemes hozzatenni ezekhez az FSR tamogatasokhoz, hogy sokszor akkor jön, ha majd epp raernek a fejlesztök..

    De lehet csak en szeretem, ha mar jatek megjeleneskor klappol minden.

    "100db? Az igen sovany szerintem."

    95db Black Myth-tel, illetve van 2-3 játék, ami működik de nincs a listán.

    "De lehet csak en szeretem, ha mar jatek megjeleneskor klappol minden."

    A legtöbb AAA játékot fél-1 év mire egyáltalán játszható állapotba szedik :) Én megjelenéskor tuti nem játszok velük. Akik pl. végigtolták az SW Outlaws-t megjelenéskor....azóta teljesen más az AI, mások a lopakodási mechanizmusok, millió javítás volt. Nincs értelme megjelenéskor játszani....kipeccselt állapotban 30%-kal olcsóbban, na akkor.

  • Heroes fan
    őstag

    100db? Az igen sovany szerintem.
    Random keresesre egyebkent 85 FSR4-et ir, miközben 175 DLSS4 cim-et dob. Szerintem nincs miröl beszelni.

    Plusz ugye mindig ott van az is, hogy sokszor sz.nak bele a fejlesztök es skippelik az FSR-t, miközben a DLSS mindig ott lesz.

    Az a majdnem az összes, ahogy mondtad, sokatmondo, ahogy az is, hogy ennyi idö utan kapott a Wukong tamogatast, amikor first day ott volt a DLSS, ha jol emlekszem. Erdemes hozzatenni ezekhez az FSR tamogatasokhoz, hogy sokszor akkor jön, ha majd epp raernek a fejlesztök..

    De lehet csak en szeretem, ha mar jatek megjeleneskor klappol minden.

    Idén lett meg az fsr4, majd rögtön azonnal lesz vagy 8 millió játék hozzá vagy mi xdxdxd
    Most már minden amd kártya tartalmazza a jövőbe akkor mit kapkodjanak vele.
    2 év múlva 1000 is lesz.
    A másik meg csináljanak kártyát a játékokhoz, hogy egyáltalán elfussanak rendesen, meg elinduljanak egyáltalán. Mert ha itt ragadnak még évekig nem sok kártya lesz játékra alkalmas.

  • Sinesol
    veterán

    "örök ígèret az FSR is, elverve tamogatja csak valami"

    Majdnem az összes nagyobb AAA játék támogatja :) Ma kapta meg a Black Myth Wukong is az FSR4-et, ezzel 100db játék támogatja.

    100db? Az igen sovany szerintem.
    Random keresesre egyebkent 85 FSR4-et ir, miközben 175 DLSS4 cim-et dob. Szerintem nincs miröl beszelni.

    Plusz ugye mindig ott van az is, hogy sokszor sz.nak bele a fejlesztök es skippelik az FSR-t, miközben a DLSS mindig ott lesz.

    Az a majdnem az összes, ahogy mondtad, sokatmondo, ahogy az is, hogy ennyi idö utan kapott a Wukong tamogatast, amikor first day ott volt a DLSS, ha jol emlekszem. Erdemes hozzatenni ezekhez az FSR tamogatasokhoz, hogy sokszor akkor jön, ha majd epp raernek a fejlesztök..

    De lehet csak en szeretem, ha mar jatek megjeleneskor klappol minden.

  • PuMbA
    titán

    Csak ugye egy AMD eseteben sok minden nem tamogatott, örök ígèret az FSR is, elverve tamogatja csak valami.1080p-re meg azert legtöbb esetben elég a 8GB, mêg ha mondjuk egy 12gb megnyugtatobb is lenne. Nyilvan felaras volt, emiatt nem a legjobb ar/ertek azon az aron, de ez ilyen, vállalta.

    A lenyeg ugyis az, hogy elegedett vele, szoval nincs miröl beszelni, lehetne erösebb proci,meg több ram, de csak e-penisz meregetes, szamottevö elönyt nem jelentene az 5060 mellett.

    "örök ígèret az FSR is, elverve tamogatja csak valami"

    Majdnem az összes nagyobb AAA játék támogatja :) Ma kapta meg a Black Myth Wukong is az FSR4-et, ezzel 100db játék támogatja.

  • Sinesol
    veterán

    Az egy elég rossz vétel volt mikor 9060xt 16gb 150 160k van. A proci túl gyenge hozzá ramból is 32 giga kell.

    Csak ugye egy AMD eseteben sok minden nem tamogatott, örök ígèret az FSR is, elverve tamogatja csak valami.1080p-re meg azert legtöbb esetben elég a 8GB, mêg ha mondjuk egy 12gb megnyugtatobb is lenne. Nyilvan felaras volt, emiatt nem a legjobb ar/ertek azon az aron, de ez ilyen, vállalta.

    A lenyeg ugyis az, hogy elegedett vele, szoval nincs miröl beszelni, lehetne erösebb proci,meg több ram, de csak e-penisz meregetes, szamottevö elönyt nem jelentene az 5060 mellett.

  • Heroes fan
    őstag

    Az egy elég rossz vétel volt mikor 9060xt 16gb 150 160k van. A proci túl gyenge hozzá ramból is 32 giga kell.

  • mtomi95
    senior tag

    Én augusztusban vettem ebből a fehéret, express szállítással is 140 volt PCX-ről.
    Igaz én nagyon elkapkodtam a vételt, de nem bántam meg. Stalker 2 miatt lett főleg megvéve. Abban pedig 1080P/high-on framegennel úgy, hogy driverben be van profilozva Vszinkron (60Hz) a tv miatt azt kell mondjam tökéletes számomra.
    Még úgyis, hogy i3 12100F és 16GB DDR4 ram mellett van pciex 4.0-el az összes játékkal el vagyok.
    Tápot nem akartam cserélni (550 CM 80gold) mert féltem az új csatlakozótól is. Szóval ez minden szempontból egy jó döntés volt számomra.
    Nekem egy 1660 Supert váltott ahhoz képest meg ég és föld.
    Bár ennyiért régebbi generációból veszek használtat jobban járok, de olyan régen volt új kártyám, hogy hihetetlen... A fóliát a hátuljáról nem rég vettem le… :DDD Szerencsére a hőtől nem égett még rá. :DDD

  • Heroes fan
    őstag

    Indiana Jones kimaradt, viszont a Dyning Light:The Beast alatt érzem a Vram mennyiséget, médium textúra mellett FSR4 -el is bír iszonyat darabos lenni

    Jaja pontosan..

  • hahakocka
    őstag

    Az egész rtx 5000 széria langyos húgy víz, többet várt volna tőle a publikum, nehéz érdekes cikket írni róla. Leginkább a problémáiról szólnak a cikkek, azt meg nem olyan jó olvasni. Az én kedvemet is az vette el az egésztől, hogy az nvidia képtelen volt generációváltáskor vram-ot adni, a frissítésre meg mintha ingyen lenne, plusz teljesítményt viszont nem fog adni, mintha egy generációnyi fejlődést kétszer kéne teli áron kifizetni. Kicsit szembeköpése a kedves vásárlóknak.

    De egy RTX 5080 ad van nem? Akkor hogy vette el a kedvedet? :D

  • Csabi1984
    addikt

    Leirom az én esetem, 90%-ban, Battlefield jatekokkal jatszom, a 2042-öt nem vettem meg, most a 6-ot igen, most ujitok gépet, szoval ha nincs kedvem 2 evente hardveraprozni, akkor az olyannak mint en is, szolhat hosszutávra egy 5060 vagy 9060xt. X felbontás low medium hogy legyen 120 fps és evekre letudva a téma. Számomra idegen az hogy egy évben jön egy uj játék és emiatt gépet fejlesszek. Még a Cyperbunkot sem probaltam ki stb... :D

    :R

  • Gainka
    őstag

    Ha magamnak vennék egy új videókártyát akkor bizonyára úgy gondolkodnék, hogy lehetőség szerint hosszabb távon. De amikor valaki szeretné a régi konfiguráció helyére egy újat és van egy elképzelt összeg videókártyával (8GB-os) majd inkább plusz pénzt rá és legyen inkább 16 GB és ezen felül akkor még feljebb adni a kiadással sajnos nem mindenki ennyire tudatos.
    Csak ugye aki játszani szeret annak tudatosnak illene lenni. Nekem az RX6650-XT azért elég mert keveset játszom. Ha a Game lenne a fő szórakozásom akkor biztos megvennék egy jobbat (akár részletre) de legalább időtállóbb lenne.

    Leirom az én esetem, 90%-ban, Battlefield jatekokkal jatszom, a 2042-öt nem vettem meg, most a 6-ot igen, most ujitok gépet, szoval ha nincs kedvem 2 evente hardveraprozni, akkor az olyannak mint en is, szolhat hosszutávra egy 5060 vagy 9060xt. X felbontás low medium hogy legyen 120 fps és evekre letudva a téma. Számomra idegen az hogy egy évben jön egy uj játék és emiatt gépet fejlesszek. Még a Cyperbunkot sem probaltam ki stb... :D

  • Ilyen indiana jones, resident evil 9, gta 6 stb esélytelen. Egyszerűen elavult mára teljesen, borderlands 4 is borzalmas ilyen karikkal.

    Indiana Jones kimaradt, viszont a Dyning Light:The Beast alatt érzem a Vram mennyiséget, médium textúra mellett FSR4 -el is bír iszonyat darabos lenni

  • Heroes fan
    őstag

    Lehetséges , és nyilván idővel tényleg kevés lesz még FHD-n is, de jelenleg még bőven élhető , persze kompromisszumokkal és jelzem nem lowon :K

    Ilyen indiana jones, resident evil 9, gta 6 stb esélytelen. Egyszerűen elavult mára teljesen, borderlands 4 is borzalmas ilyen karikkal.

  • Csabi1984
    addikt

    Ezzel csak az a gond vagy nem is gond, inkább elgondolkodtató, hogy valószínűleg 2 féle ember veszi meg ezt a kártyát, az egyik aki úgy van vele, hogy ez most biztos elég lesz egy darabig, mert azt mutatják a tesztek (pár azért már bőven idősödő játékkal, khmm) és a másik akinek ennél több pénze nincs VGA-ra. Mindkettőt megértem, de ugyanakkor ha van egy kicsit több pénz (na jó tudom, nem kicsit, hogy a fene ebbe a kapitalista világba) akkor egy időtállóbb VGA az igazi megoldás, tehát legalább egy 5070 vagy még inkább egy 5070Ti. Én annak idején pont úgy lépkedtem a 3060Ti-től felfelé, hogy megfizettem a tanulópénzt és végül lassan 3 éve megvettem a jelenlegi 4080-at, ami ha jól alakulnak a dolgok akkor meg is marad még 2 évig simán. Ha esetleg majd a GTA6 megjelenik PC-re, akkor azért ott már lehet 2027-ben vagy 2028-ban el fog jönni a csere ideje, de úgy érzem, ha megmarad 5-6 évig, akkor évente 80 ezer Ft-ért jó vásárt csináltam, míg ha megveszek egy ilyen kártyát 150-ért és 2 év múlva megint lecserélem egy 150 ezresre akkor végül lehet ismét ott vagyok anyagilag, mint most, de közben ezzel kompromisszumokat kell kötnöm, míg az erősebb, drágább VGA-val nem. Az más kérdés, hogy le fog járni közben a garancia, míg a folyton 2 évente eladós típusnál nem, ami egyedüliként mellette szólhat. Úgyhogy mindenki maga dönt, meg persze nem vitatom, hogy a megfelelő körítés miatt is drágább mindig a drágább VGA, hiszen akkor tápból is drágább kell, valamint előjött a másik dolog is, hogy még a pc házam is kicsi volt hozzá, alig kapott levegőt, viszont ezek is mind ahhoz járultak hozzá, hogy tovább meg tudjam tartani a jelenlegi konfigomat, amit lekopogok eddig úgy érzem sikerült is, max ha a ventillátorok bedöglenek közben a házban esetleg a proci hűtőn (mivel az már régebbi darab, talán 5 éves már most) akkor azokat kell cserélni. :B :K

    Ha magamnak vennék egy új videókártyát akkor bizonyára úgy gondolkodnék, hogy lehetőség szerint hosszabb távon. De amikor valaki szeretné a régi konfiguráció helyére egy újat és van egy elképzelt összeg videókártyával (8GB-os) majd inkább plusz pénzt rá és legyen inkább 16 GB és ezen felül akkor még feljebb adni a kiadással sajnos nem mindenki ennyire tudatos.
    Csak ugye aki játszani szeret annak tudatosnak illene lenni. Nekem az RX6650-XT azért elég mert keveset játszom. Ha a Game lenne a fő szórakozásom akkor biztos megvennék egy jobbat (akár részletre) de legalább időtállóbb lenne.

  • Elmör
    őstag

    Számomra ez egy teljes értékű válasz függetlenül, hogy mely irányba dől el.
    Az átlag ember most őszintén mit kezd az FPS viszonyítással?
    Ha nem ugyanazon hardverekkel rendelkezik mint a tesztelő akkor már eleve nem azt az értéket fogja kapni

    Ellenben ha azt mondjuk az RTX5060 FULLHD-re még jelenleg helytálló ez egy fogható kifejezés! :R Főleg úgy, hogy nekem egy RX6650-van ami szintén 8GB de "régebbi" és eddig még nem sikerült kimeríteni. Persze direkt nem is keresem az ellenfél gamet :D

    Ezzel csak az a gond vagy nem is gond, inkább elgondolkodtató, hogy valószínűleg 2 féle ember veszi meg ezt a kártyát, az egyik aki úgy van vele, hogy ez most biztos elég lesz egy darabig, mert azt mutatják a tesztek (pár azért már bőven idősödő játékkal, khmm) és a másik akinek ennél több pénze nincs VGA-ra. Mindkettőt megértem, de ugyanakkor ha van egy kicsit több pénz (na jó tudom, nem kicsit, hogy a fene ebbe a kapitalista világba) akkor egy időtállóbb VGA az igazi megoldás, tehát legalább egy 5070 vagy még inkább egy 5070Ti. Én annak idején pont úgy lépkedtem a 3060Ti-től felfelé, hogy megfizettem a tanulópénzt és végül lassan 3 éve megvettem a jelenlegi 4080-at, ami ha jól alakulnak a dolgok akkor meg is marad még 2 évig simán. Ha esetleg majd a GTA6 megjelenik PC-re, akkor azért ott már lehet 2027-ben vagy 2028-ban el fog jönni a csere ideje, de úgy érzem, ha megmarad 5-6 évig, akkor évente 80 ezer Ft-ért jó vásárt csináltam, míg ha megveszek egy ilyen kártyát 150-ért és 2 év múlva megint lecserélem egy 150 ezresre akkor végül lehet ismét ott vagyok anyagilag, mint most, de közben ezzel kompromisszumokat kell kötnöm, míg az erősebb, drágább VGA-val nem. Az más kérdés, hogy le fog járni közben a garancia, míg a folyton 2 évente eladós típusnál nem, ami egyedüliként mellette szólhat. Úgyhogy mindenki maga dönt, meg persze nem vitatom, hogy a megfelelő körítés miatt is drágább mindig a drágább VGA, hiszen akkor tápból is drágább kell, valamint előjött a másik dolog is, hogy még a pc házam is kicsi volt hozzá, alig kapott levegőt, viszont ezek is mind ahhoz járultak hozzá, hogy tovább meg tudjam tartani a jelenlegi konfigomat, amit lekopogok eddig úgy érzem sikerült is, max ha a ventillátorok bedöglenek közben a házban esetleg a proci hűtőn (mivel az már régebbi darab, talán 5 éves már most) akkor azokat kell cserélni. :B :K

  • gekkoXT
    senior tag

    Semmi, ha ez a legolcsóbb ami neked már bőven elég. De ha eddig elvoltál egy 1050 TI-al (4 GB), akkor ki tudja mire kell neked, akkor lehet hogy túl erős.

    Ebben az ársávban keresek, igen. Illetve annyival többért, amennyibe a 16Gb-os verzió kerül, mert azt venném. Munkára kell amúgy.

  • Csabi1984
    addikt

    A kártya jó! ha FullHD (1920x1080) felbontásban akarsz játszani, akkor modern, halk, kifogyasztású és jelenleg elvisz mindent.

    Számomra ez egy teljes értékű válasz függetlenül, hogy mely irányba dől el.
    Az átlag ember most őszintén mit kezd az FPS viszonyítással?
    Ha nem ugyanazon hardverekkel rendelkezik mint a tesztelő akkor már eleve nem azt az értéket fogja kapni

    Ellenben ha azt mondjuk az RTX5060 FULLHD-re még jelenleg helytálló ez egy fogható kifejezés! :R Főleg úgy, hogy nekem egy RX6650-van ami szintén 8GB de "régebbi" és eddig még nem sikerült kimeríteni. Persze direkt nem is keresem az ellenfél gamet :D

  • Dilikutya
    félisten

    Semmi, ha ez a legolcsóbb ami neked már bőven elég. De ha eddig elvoltál egy 1050 TI-al (4 GB), akkor ki tudja mire kell neked, akkor lehet hogy túl erős.

    Mondjuk 1080p-n előrelépés, mert viszi az újabb játékokat is. A 4GB pl. 1080p-n határeset a Far Cry 6-nak (2021-es játék), plusz itt a GPU is erősebb. Csak hát az árazása, de ez mondjuk mindegyikre igaz. De pár éves címeket 4K-n is jól vihet (én is 4K-n játszok főleg egy RX570-el, legújabbakat kihagyva), és ott a 8GB memória jól jön, sőt a 16 sem sértés, mivel a 8GB lassan kevés lesz 1080p-re, de a GPU-ban annál azért több van.

  • mefistofeles
    veterán

    Most akkor mi a baj ezzel a kártyával? Annyi fura hozzászólás van, hogy nem értem.
    Ősrégi 1050TI-ról váltanék és ez jónak tűnik nekem.

    A kártya jó! ha FullHD (1920x1080) felbontásban akarsz játszani, akkor modern, halk, kifogyasztású és jelenleg elvisz mindent.

  • ddekany
    nagyúr

    Most akkor mi a baj ezzel a kártyával? Annyi fura hozzászólás van, hogy nem értem.
    Ősrégi 1050TI-ról váltanék és ez jónak tűnik nekem.

    Semmi, ha ez a legolcsóbb ami neked már bőven elég. De ha eddig elvoltál egy 1050 TI-al (4 GB), akkor ki tudja mire kell neked, akkor lehet hogy túl erős.

  • gekkoXT
    senior tag

    Most akkor mi a baj ezzel a kártyával? Annyi fura hozzászólás van, hogy nem értem.
    Ősrégi 1050TI-ról váltanék és ez jónak tűnik nekem.

  • ddekany
    nagyúr

    Hat, a korabbi 27 inches 4k monitorom sokkal reszletesebb, elesebb volt, mint a mostani 42-es OLED. Hiaba nezem joval messzebbről az OLED-et, akkor is jelentős a különbseg. Nagyon sokat szamit a dpi, ezt tapasztalatbol mondom.

    A dolgok mérete szemedben márpedig csak egy szög, szóval valami oka kell legyen a különbségnek, ami nem közvetlenül a DPI. Esetleg nem nézed annyival messzebbről, mint amivel nagyobb? Esetleg más a pixelek felépítése amitől jobban látszik a rács?

  • Sinesol
    veterán

    Önmagában a felbontástól függ, hogy mennyire részletesen látod a világot egy 3D-s játékban (feltéve, hogy a FOV-al nem variálsz). A DPI meg becsapós, mert valójában a szögben mért pixel méret számít, és egy nagy átlójú monitortól jellemzően messzebb ülsz.

    Hat, a korabbi 27 inches 4k monitorom sokkal reszletesebb, elesebb volt, mint a mostani 42-es OLED. Hiaba nezem joval messzebbről az OLED-et, akkor is jelentős a különbseg. Nagyon sokat szamit a dpi, ezt tapasztalatbol mondom.

  • ddekany
    nagyúr

    A felbontas a dpi miatt szamit, önmagaban nem sokat mond.27 es wqhd pl. nem sokban különbözik egy 22 inches fullHD-tol.

    Önmagában a felbontástól függ, hogy mennyire részletesen látod a világot egy 3D-s játékban (feltéve, hogy a FOV-al nem variálsz). A DPI meg becsapós, mert valójában a szögben mért pixel méret számít, és egy nagy átlójú monitortól jellemzően messzebb ülsz.

  • Sinesol
    veterán

    Ez megint szokás és konfig kérdése. Szerintem is a 60 fps az teljesen rendben van, de van aki a 120-at is szarozza. Olyan ez, mint a felbontás. Százezrek játszanak 1080p-ben, másoknak meg a 2K is kevés. Nyilván ha egy ideig játszol 2-4K-ban akkor észre veszed a fullhd-t de ha abban nyomod akkor az teljesen rendben van.

    A felbontas a dpi miatt szamit, önmagaban nem sokat mond.27 es wqhd pl. nem sokban különbözik egy 22 inches fullHD-tol.

  • T J
    tag

    Nyilván nem mindegy milyen platformon dolgozik. Működik egy PCI 3-as lapban is de ugye ez más egy PCI 5-ben. Ugyanígy DDR4-DDR5 memória. Ezek is számítanak.
    Nálam modern platformon futott, de nem hiszem, hogy van játék amit 1080p-ben nem tudtam volna 60 fps-el gyönyörű minőségben futtatni.
    Sokan fikázzák (jogosan) a 8 Gb memóriát, és a 128 bitet de full hd-ban ezt még kiegyenlíti, hogy kurva gyors GDDR7-es memóriát használ.
    ....és itt jön megint, hogy nem mindegy milyen buszon keresztül dolgozik a kártya.

    Na meg a cpu. Nálam pl egy i7 4790-el van párosítva, de egész másképp festene egy Ryzen 5600-al.

  • Csabi1984
    addikt

    Igazából csak próbáltam több irányból megközelíteni az ítélkezés miértjét :)

  • Csabi1984
    addikt

    Nyilván nem mindegy milyen platformon dolgozik. Működik egy PCI 3-as lapban is de ugye ez más egy PCI 5-ben. Ugyanígy DDR4-DDR5 memória. Ezek is számítanak.
    Nálam modern platformon futott, de nem hiszem, hogy van játék amit 1080p-ben nem tudtam volna 60 fps-el gyönyörű minőségben futtatni.
    Sokan fikázzák (jogosan) a 8 Gb memóriát, és a 128 bitet de full hd-ban ezt még kiegyenlíti, hogy kurva gyors GDDR7-es memóriát használ.
    ....és itt jön megint, hogy nem mindegy milyen buszon keresztül dolgozik a kártya.

    :R

  • Bármilyen 8 gb 25 végén csak saját magát szívatja meg.

    Lehetséges , és nyilván idővel tényleg kevés lesz még FHD-n is, de jelenleg még bőven élhető , persze kompromisszumokkal és jelzem nem lowon :K

  • mefistofeles
    veterán

    "Szerintem is a 60 fps az teljesen rendben van, de van aki a 120-at is szarozza"
    Az RX6650-em 140FPSt-t hozott a COD3.al. Nem egy új játék de ha innen nézzük akkor egy jó kátya és lehet, hogy egy GT6-hoz már kompromisszum kell.

    Mellesleg olvastam olyan hozzászólásokat ahol az RTX5060-ról nem írtak olyan negatív kifejezést, hogy xar mindezt 2-3 hónapos hozzászólásban.

    Kiváncsi lennék egy AM3 alaplapra csatlakoztatott RTX 5060 8GB és ugyan ezt AM4 alaplapra már erősebb processzorral tesztelve. Úgy is kijöhet rosszul az RTX 5060, hogy maga a vas kevés alatta és jöhet ki elfogadhatónak, hogy nem 4 magos CPU hanem már 6 vagy 8 megy alatta.

    Nyilván nem mindegy milyen platformon dolgozik. Működik egy PCI 3-as lapban is de ugye ez más egy PCI 5-ben. Ugyanígy DDR4-DDR5 memória. Ezek is számítanak.
    Nálam modern platformon futott, de nem hiszem, hogy van játék amit 1080p-ben nem tudtam volna 60 fps-el gyönyörű minőségben futtatni.
    Sokan fikázzák (jogosan) a 8 Gb memóriát, és a 128 bitet de full hd-ban ezt még kiegyenlíti, hogy kurva gyors GDDR7-es memóriát használ.
    ....és itt jön megint, hogy nem mindegy milyen buszon keresztül dolgozik a kártya.

  • ddekany
    nagyúr

    Az, hogy nincs hiányérzeted meg középkategóriás hardvereket használsz attól még nem változik az a tény.
    Arra lennék kíváncsi mindenkitől kérdezve, hogy mely az FPS érték a játékban ami a szemnek már érezhető? Lehet xarozni egy kártyát mert csak 100 fps értéket hoz egy másik 140 fps értékhez képest.
    Lehet xarozni úgy is, hogy egyik 60-at hozza de a másik csak 20-30-at. De mely azon érték amikor azt lehet mondani, hogy akadozik, laggol stb?

    Ott kezdődik, hogy ki a fenének tud a monitora többet 60 Hz-nél... :) Az elszántabb gamereknek, jellemzően.

  • Csabi1984
    addikt

    Ez megint szokás és konfig kérdése. Szerintem is a 60 fps az teljesen rendben van, de van aki a 120-at is szarozza. Olyan ez, mint a felbontás. Százezrek játszanak 1080p-ben, másoknak meg a 2K is kevés. Nyilván ha egy ideig játszol 2-4K-ban akkor észre veszed a fullhd-t de ha abban nyomod akkor az teljesen rendben van.

    "Szerintem is a 60 fps az teljesen rendben van, de van aki a 120-at is szarozza"
    Az RX6650-em 140FPSt-t hozott a COD3.al. Nem egy új játék de ha innen nézzük akkor egy jó kátya és lehet, hogy egy GT6-hoz már kompromisszum kell.

    Mellesleg olvastam olyan hozzászólásokat ahol az RTX5060-ról nem írtak olyan negatív kifejezést, hogy xar mindezt 2-3 hónapos hozzászólásban.

    Kiváncsi lennék egy AM3 alaplapra csatlakoztatott RTX 5060 8GB és ugyan ezt AM4 alaplapra már erősebb processzorral tesztelve. Úgy is kijöhet rosszul az RTX 5060, hogy maga a vas kevés alatta és jöhet ki elfogadhatónak, hogy nem 4 magos CPU hanem már 6 vagy 8 megy alatta.

  • mefistofeles
    veterán

    Az, hogy nincs hiányérzeted meg középkategóriás hardvereket használsz attól még nem változik az a tény.
    Arra lennék kíváncsi mindenkitől kérdezve, hogy mely az FPS érték a játékban ami a szemnek már érezhető? Lehet xarozni egy kártyát mert csak 100 fps értéket hoz egy másik 140 fps értékhez képest.
    Lehet xarozni úgy is, hogy egyik 60-at hozza de a másik csak 20-30-at. De mely azon érték amikor azt lehet mondani, hogy akadozik, laggol stb?

    Ez megint szokás és konfig kérdése. Szerintem is a 60 fps az teljesen rendben van, de van aki a 120-at is szarozza. Olyan ez, mint a felbontás. Százezrek játszanak 1080p-ben, másoknak meg a 2K is kevés. Nyilván ha egy ideig játszol 2-4K-ban akkor észre veszed a fullhd-t de ha abban nyomod akkor az teljesen rendben van.

  • Csabi1984
    addikt

    A 60fps legyen meg inkább tartósan, semmint a 140 úgy, hogy közben leesik 50-re néha, mert akkor sokkal rosszabb a játékélmény. A 120-at szoktam a legtöbb játékban belőni célnak, de persze vannak olyan címek, amikkel 1440p-ben sem fogok tudni 60-nál többet kihozni, de azt stabilan. :K

    :R

  • Csabi1984
    addikt

    2025-ben sok annyi pénz azért a kártyáért. :)

    Mármint a 6650XT? Őszintén FHD-re kellett egy olyan kártya amivel tudok normálisan játszani és eddig minden rendben :)

  • Elmör
    őstag

    Az, hogy nincs hiányérzeted meg középkategóriás hardvereket használsz attól még nem változik az a tény.
    Arra lennék kíváncsi mindenkitől kérdezve, hogy mely az FPS érték a játékban ami a szemnek már érezhető? Lehet xarozni egy kártyát mert csak 100 fps értéket hoz egy másik 140 fps értékhez képest.
    Lehet xarozni úgy is, hogy egyik 60-at hozza de a másik csak 20-30-at. De mely azon érték amikor azt lehet mondani, hogy akadozik, laggol stb?

    A 60fps legyen meg inkább tartósan, semmint a 140 úgy, hogy közben leesik 50-re néha, mert akkor sokkal rosszabb a játékélmény. A 120-at szoktam a legtöbb játékban belőni célnak, de persze vannak olyan címek, amikkel 1440p-ben sem fogok tudni 60-nál többet kihozni, de azt stabilan. :K

  • Dilikutya
    félisten

    Olvastam a válaszokat :)
    Valójában egy olyan helyzetbe vagyunk, hogy olcsóbbért hézagolunk vagy jó mélyre nyúlunk és akkor hosszabb távon játszhatunk.
    De azért milyen hasba szúrás, hogy akármilyen 8GB-os videókártyát előbb vagy utóbb butítani kell, hogy az élmény megmaradjon.

    Valamikor 2018 körül előtt vettem meg a jó kis 1050TI OC videókártyámat 80 - 85.000 Ft között és az egyéni játék fogyasztásaimhoz mérten elégedett is voltam velem aztán jött a Robocop Rogue city ami vagy a rossz optimalizáció végett vagy a videókártyám kapacitásának vége miatt de egyszerűen játszhatatlan volt.

    Idén vettem meg a XFX RX6650-XT videókártyámat újonnan 98290 Ft-ért az Alzából
    azzal egyszerűen már élmény volt játszani legjobb grafikával :)

    2025-ben sok annyi pénz azért a kártyáért. :)

  • Csabi1984
    addikt

    "Valójában egy olyan helyzetbe vagyunk, hogy olcsóbbért hézagolunk vagy jó mélyre nyúlunk és akkor hosszabb távon játszhatunk."
    Az a gáz ezzel, hogy szerintem nagyon sokaknak az az opció, hogy jó mélyen a zsebünkbe nyúlunk nem is létezik.
    Én kétgyerekes családapaként felépítettem egy egzisztenciát a családomnak, de soha nem engedtem /engedhettem meg magamnak egy csúcs PC-t. Mindig a régebbi középkategóriás hardvereket használtam, de ez miatt sosem volt igazi hiányérzetem.

    Az, hogy nincs hiányérzeted meg középkategóriás hardvereket használsz attól még nem változik az a tény.
    Arra lennék kíváncsi mindenkitől kérdezve, hogy mely az FPS érték a játékban ami a szemnek már érezhető? Lehet xarozni egy kártyát mert csak 100 fps értéket hoz egy másik 140 fps értékhez képest.
    Lehet xarozni úgy is, hogy egyik 60-at hozza de a másik csak 20-30-at. De mely azon érték amikor azt lehet mondani, hogy akadozik, laggol stb?

  • mefistofeles
    veterán

    "Semmi nincs túlárazva amíg megveszik az emberek"
    Ez így igaz de ha azt nézzük, hogy egy átlag nyugdíjas 140-150.000 Ft között kap és ha bemész egy elektronikai áruházba és meglátod mennyi egy A55-ös telefon a 120-140.000 forint vagy csak nézzük az RTX 5060-at a 8GB Vrammal azért szomorú helyzet.

    "Valójában egy olyan helyzetbe vagyunk, hogy olcsóbbért hézagolunk vagy jó mélyre nyúlunk és akkor hosszabb távon játszhatunk."
    Az a gáz ezzel, hogy szerintem nagyon sokaknak az az opció, hogy jó mélyen a zsebünkbe nyúlunk nem is létezik.
    Én kétgyerekes családapaként felépítettem egy egzisztenciát a családomnak, de soha nem engedtem /engedhettem meg magamnak egy csúcs PC-t. Mindig a régebbi középkategóriás hardvereket használtam, de ez miatt sosem volt igazi hiányérzetem.

  • Csabi1984
    addikt

    Az, hogy egy kártya mennyire "jó" az a kártya teljesítményétől és a felhasználás módjától függ. Ha csak sudokuzni akarsz a gépeddel akkor egy AMG APU is megteszi a prociba épített garfikus maggal.
    Ha kevesebb a vételár akkor nyilván nem lesz jobb a kártya de ahogy írod, az ár-érték aránya javul.

    A felvetésedre:
    1. Semmi nincs túlárazva amíg megveszik az emberek.
    2. Nyilván egy magyar átlagkereset mellett jobban megterheli a családi költségvetést egy ilyen vásárlás. A kártya nem képvisel "nagyobb értéket" csak arányaiban a bevételedhez képest.

    "Semmi nincs túlárazva amíg megveszik az emberek"
    Ez így igaz de ha azt nézzük, hogy egy átlag nyugdíjas 140-150.000 Ft között kap és ha bemész egy elektronikai áruházba és meglátod mennyi egy A55-ös telefon a 120-140.000 forint vagy csak nézzük az RTX 5060-at a 8GB Vrammal azért szomorú helyzet.

  • Csabi1984
    addikt

    Olvastam a válaszokat :)
    Valójában egy olyan helyzetbe vagyunk, hogy olcsóbbért hézagolunk vagy jó mélyre nyúlunk és akkor hosszabb távon játszhatunk.
    De azért milyen hasba szúrás, hogy akármilyen 8GB-os videókártyát előbb vagy utóbb butítani kell, hogy az élmény megmaradjon.

    Valamikor 2018 körül előtt vettem meg a jó kis 1050TI OC videókártyámat 80 - 85.000 Ft között és az egyéni játék fogyasztásaimhoz mérten elégedett is voltam velem aztán jött a Robocop Rogue city ami vagy a rossz optimalizáció végett vagy a videókártyám kapacitásának vége miatt de egyszerűen játszhatatlan volt.

    Idén vettem meg a XFX RX6650-XT videókártyámat újonnan 98290 Ft-ért az Alzából
    azzal egyszerűen már élmény volt játszani legjobb grafikával :)

  • ddekany
    nagyúr

    Az, hogy egy kártya mennyire "jó" az a kártya teljesítményétől és a felhasználás módjától függ. Ha csak sudokuzni akarsz a gépeddel akkor egy AMG APU is megteszi a prociba épített garfikus maggal.
    Ha kevesebb a vételár akkor nyilván nem lesz jobb a kártya de ahogy írod, az ár-érték aránya javul.

    A felvetésedre:
    1. Semmi nincs túlárazva amíg megveszik az emberek.
    2. Nyilván egy magyar átlagkereset mellett jobban megterheli a családi költségvetést egy ilyen vásárlás. A kártya nem képvisel "nagyobb értéket" csak arányaiban a bevételedhez képest.

    Olyan szempontból amúgy lehet túlárazva, hogy ha netán tán nem akar maximális profitot ebből a szegmensből az nVidia, hanem máshova teszi át a rendelkezésre álló gyártókapacitás (AI). Viszont a status quot meg akarja tartani gamer kártya piacon, szóval azért életben tartja a dolgot.

  • mefistofeles
    veterán

    Sziasztok! :) Nem először olvasok olyat, hogy van egy videókártya pl legyen ez 130.00 Ft-ért xar de ha olcsóbban hozzájut az ember akár 100.000 Ft-ért akkor már jó!
    Nem értem!

    Ha van egy videókártya amit mondjuk árulnak 120.000 Ft-és és tegyük fel a 8GB Ram kevés akkor 100.000 Ft-ért használtan se lenne több a Ram-ja.
    Gondolom inkább az ár/érték arány a viszonyítási alap.

    Legnagyobb probléma az, hogy ha venni szeretnél jó mélyen a zsebedbe kell nyúlni!.
    Melyik a könnyebb emészthető megállapítás?
    1.Az eszközök, a piac túl van árazva
    2.Mi átlag emberek keresete (Magyarországon élők) annyira alul van, hogy a termékek sokkal nagyobb értéket képviselnek.

    Az, hogy egy kártya mennyire "jó" az a kártya teljesítményétől és a felhasználás módjától függ. Ha csak sudokuzni akarsz a gépeddel akkor egy AMG APU is megteszi a prociba épített garfikus maggal.
    Ha kevesebb a vételár akkor nyilván nem lesz jobb a kártya de ahogy írod, az ár-érték aránya javul.

    A felvetésedre:
    1. Semmi nincs túlárazva amíg megveszik az emberek.
    2. Nyilván egy magyar átlagkereset mellett jobban megterheli a családi költségvetést egy ilyen vásárlás. A kártya nem képvisel "nagyobb értéket" csak arányaiban a bevételedhez képest.

  • Mivel játszással nem keresel pénzt, így a "megéri-e ennyiért" erőse szubjektív, utólag se lehet kimutatni, hogy megérte-e. Szóval az egész szükségszerűen erősen hasra ütés, egy pszichés játék.

    De még annál jobban is hasra ütés ez, mert játékos embereknél egyik para, hogy pár éven belül lesz valami amivel szeretnének játszani, de talán már kevés hozzá a kártya, vagy csak élményt jelentősen romboló kompromisszumokkal tud vele játszani. (Mondjuk azt lehet tudni, hogy ilyen szempontból a 8 GB kizárt. Azzal pár év múlva a szétreklámozott AAA cuccokról bizonyosan lemardsz. Ha valakinek az kell...)

    +1

    Mondjuk a jelenlegi kartyak par ev mulva ugyanilyen kompromisszumosak lesznek ha 16gb ram van rajta ha tobb. Az 5060ert viszont also hangon a felet fizeted ki vagy meg kevesebbet ha mondjuk egy 5070ti-t veszek alapul.

  • ddekany
    nagyúr

    Sziasztok! :) Nem először olvasok olyat, hogy van egy videókártya pl legyen ez 130.00 Ft-ért xar de ha olcsóbban hozzájut az ember akár 100.000 Ft-ért akkor már jó!
    Nem értem!

    Ha van egy videókártya amit mondjuk árulnak 120.000 Ft-és és tegyük fel a 8GB Ram kevés akkor 100.000 Ft-ért használtan se lenne több a Ram-ja.
    Gondolom inkább az ár/érték arány a viszonyítási alap.

    Legnagyobb probléma az, hogy ha venni szeretnél jó mélyen a zsebedbe kell nyúlni!.
    Melyik a könnyebb emészthető megállapítás?
    1.Az eszközök, a piac túl van árazva
    2.Mi átlag emberek keresete (Magyarországon élők) annyira alul van, hogy a termékek sokkal nagyobb értéket képviselnek.

    Mivel játszással nem keresel pénzt, így a "megéri-e ennyiért" erőse szubjektív, utólag se lehet kimutatni, hogy megérte-e. Szóval az egész szükségszerűen erősen hasra ütés, egy pszichés játék.

    De még annál jobban is hasra ütés ez, mert játékos embereknél egyik para, hogy pár éven belül lesz valami amivel szeretnének játszani, de talán már kevés hozzá a kártya, vagy csak élményt jelentősen romboló kompromisszumokkal tud vele játszani. (Mondjuk azt lehet tudni, hogy ilyen szempontból a 8 GB kizárt. Azzal pár év múlva a szétreklámozott AAA cuccokról bizonyosan lemardsz. Ha valakinek az kell...)

  • Csabi1984
    addikt

    Sziasztok! :) Nem először olvasok olyat, hogy van egy videókártya pl legyen ez 130.00 Ft-ért xar de ha olcsóbban hozzájut az ember akár 100.000 Ft-ért akkor már jó!
    Nem értem!

    Ha van egy videókártya amit mondjuk árulnak 120.000 Ft-és és tegyük fel a 8GB Ram kevés akkor 100.000 Ft-ért használtan se lenne több a Ram-ja.
    Gondolom inkább az ár/érték arány a viszonyítási alap.

    Legnagyobb probléma az, hogy ha venni szeretnél jó mélyen a zsebedbe kell nyúlni!.
    Melyik a könnyebb emészthető megállapítás?
    1.Az eszközök, a piac túl van árazva
    2.Mi átlag emberek keresete (Magyarországon élők) annyira alul van, hogy a termékek sokkal nagyobb értéket képviselnek.

Új hozzászólás Aktív témák