- Milyen processzort vegyek?
- Mini-ITX
- Az új Radeonok is a hagyományos tápcsatlakozóra szavaznak
- Szó szerint táptitán az FSP legfrissebb üdvöskéje
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen széket vegyek?
- 4K-s okosmonitort dobott piacra az ASUS
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen videókártyát?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
-
PROHARDVER!
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
cOxeR
Ármester
válasz King Unique #5396 üzenetére
Köszi, igazából offba is akartam tenni.
Baseust találtam még, szerintem az lesz a befutó. -
King Unique
titán
Ha már ezek szerint gyárilag nem mellékeltek a dokkolóhoz külső tápadaptert, akkor adott pl. a BlitzWolf Shop, bár ott gyorsan végigfutva a kínálatot 100 W-os adapter lehet nincsen. Viszont rá lehet szépen keresni és akkor találni olyat. De azt már ne kérdezd pontosan melyiket javasolt megvenni a sok közül, mivel elsődlegesen nem feltétlen ennek a topiknak a témája kielemezni, max. érintőlegesen szokott szóba kerülni itt a mostani és az ahhoz hasonló speciális eseteknél.
-
A Mágus
csendes tag
válasz King Unique #5392 üzenetére
Köszönöm, igen, SATA SSD-hez gondoltam, példák, infók alapján ezek szerint úgy tűnik, hogy megfelelő lesz számomra. Most már csak azt kell eldöntenem, hogy megéri-e emiatt beruháznom egy Samsung 860 EVO-ra, vagy maradjak a WD Blue-nál. (Egyébként többnyire egy külső, tápellátással rendelkező hub-bal (Axagon) használnám)
-
King Unique
titán
válasz A Mágus #5391 üzenetére
Az Axagon EEM2-U3 ugye M.2 SATA SSD-khez való külső ház, tehát M.2 PCIe NVMe SSD-khez nem jó, de ha eleve az előbbi használata a cél, akkor ahhoz pont passzol. Adatátviteli sebesség terén értelemszerűen annyit tud UASP módban egy ilyen USB 3.0-s külső ház, mint amennyi a szabvány maximuma (példa), amivel javarészt már kihasználható egy SATA3-as SSD adatátviteli sebességé, de a szekvenciális maximumokhoz értelemszerűen legalább USB 3.1 Gen 2-es külső ház + olyan port kell a PC-n (példa). Viszont a tényleges adatátviteli sebesség függhet magától az SSD-től és az adott hardver- és szoftverkörnyezettől is, ahol pl. az alábbi tesztben lévő M.2 SATA - USB 3.X külső SSD-k sem feltétlen maxolták ki teljesen a szabvány adta adatátviteli sebességet.
Az Axagon EEM2-U3 külső háznál szerepel a gyártó weboldalán hogy "SSD-ből történő bootolás támogatása a külső házban." (SSD-ről akart lenni gondolom), azaz értelemszerűen lehet rá Windowst, Linuxot stb. telepíteni és a külső SSD-ről futtatni. Ahol a rendszer gyorsasága nem a szekvenciális olvasási és írási sebesség, hanem elsődlegesen a random (4K) olvasási és írási sebesség + az elérési idők függvénye, ahol ilyen alapon egy USB 3.0-s külső SSD is megfelelhet a célra és nem feltétlen szükséges extra gyors külső SSD M.2 PCIe NVMe - USB 3.2 Gen 2x2 / USB4 Gen 3x2 / Thunderbolt 3 / 4 alapon (példák). + Az EEM2-U3 külső ház esetében a TRIM, illetve USB-n az UNMAP is biztosan támogatott, vagyis idővel nem fog drasztikusan belassulni a külső SSD, annak írási sebessége.
[ Szerkesztve ]
-
A Mágus
csendes tag
Üdv!
Szeretnék venni egy Axagon EEM2-U3-t. A kérdésem az lenne, hogy mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? Mennyire vetik vissza a benne lévő M2 SSD sebességét, mennyire tudják kiaknázni annak tulajdonságait? Már csak azért is lenne fontos ez, mert raknék rá egy Linux és/vagy Windows rendszerpartíciót is.
-
King Unique
titán
Tehát egy tool-free külső ház ez az Orico 2588US3, ami amolyan egynek elmegy, meg ha a működésével nincsen gond, stabilan rögzül (nem lötyög) és nem melegedik benne túlságosan a HDD/SSD használat közben, stb. Ahol ha már SSD, akkor USB-n az UNMAP (TRIM) működése lehet érdekes, amit Windowson az alábbi hozzászólásban részletezett módon javasolt tesztelni. A CDM teszt szerint az adatátviteli sebesség hozza USB 3.0-n a papírformát, mármint egy kellően gyors SSD-vel UASP módban elérhető az USB 3.0 szabvány maximuma. A fájlkezelős fájlmásolás sebessége meg ugye függhet a forrás- és célmeghajtó adatátviteli sebességétől, valamint ha nincsen magánál a külső házban lévő SSD-nél kellően nagy méretű DRAM cache, akkor belassulhat a másolásnál és nem hozza a szekvenciális maximumokat (példa). + Mivel Windowson USB-s meghajtóknál a kikapcsolt írási gyorsítótárazás az alapértelmezett, az is lassíthat valamelyest a fájlmásolás sebességén (főleg inkább kisebb méretű fájloknál).
Köszönjük a beszámolót!
[ Szerkesztve ]
-
kisZ2
csendes tag
Vettem egy Orico 2588US3 külső házat. A ház műanyag csak az alsó lap fém ahol a winyó/ssd átadhat valamennyi hőt. A ház nem csavaros hanem sínes, bepattintós így szerelni könnyű, aztán majd az idő megmondja mennyi idő után fog lötyögősre kopni a sín.
SSD-vel próbálva nagyobb fájl esetén a másolási sebesség (külső tárra) win intézőben ~165MB/s, de berakok pár képet amit az összefoglaló kér hátha hasznos valakinek. HDD-t leválasztás után leállítja, USB 3-as. 3400 Ft-ért nem tudom mennyire csináltam jó üzletet?
[ Szerkesztve ]
-
cOxeR
Ármester
válasz King Unique #5378 üzenetére
Rövid tömör válasz volt, kijelentés formában, de persze ez lehet csak ügyfélszolgálat meg lehet mérnöki válasz is, nem mindegy. Legjobb lenne letesztelni.
Végül rendeltem egyet a házból, az az előnye biztosan megvan, hogy később lehet benne cserélni az SSD-t vagy szimplán tartok bele 2 db 2TB/osat és ha kell cserélem a házba.
OWC ENVOY PRO FX-élet nézegettem, hasonló mint amit írtál. -
hoffman_
nagyúr
válasz King Unique #5386 üzenetére
oké, thx, felesleges szócséplés, te 3.0-nak hívod én meg 3.1 Gen 1-nek. a sebesség ugyanaz (de azt is el tudom képzelni, hogy a szabvány paraméterek se változtak egy milimlétert sem).
nyilván ne keverjük ide a 2x2, meg 3x2 verziókat, a wikipédia cikket már párszászor olvastam, azért azt nem kell szájbarágni. az egész ott vérzik, hogy ez a nevetséges névadás elcseszte az egészet, én nem is tudom, hogy engedhették meg maguknak ezt a keverést...[ Szerkesztve ]
"The time you enjoy wasting is not wasted time."
-
King Unique
titán
válasz hoffman_ #5385 üzenetére
Direkt linkeltem az egyik előző válaszban egyértelműsítés végett az USB 3.1 wikipédia cikket, ahol világosan le van írva az alábbi.
"USB 3.1 Gen 1 – SuperSpeed, 5 Gbit/s data signaling rate over 1 lane using 8b/10b encoding (effective 500 MB/s); the same as USB 3.0"
Vagyis az USB 3.1 Gen 1 lényegében = USB 3.0, sőt az USB 3.2 Gen 1 is más néven USB 3.0, csak az USB-IF kicsit megkavarta a dolgot ezekkel a sorozatos szabványmódosításokkal, átnevezésekkel, ennyi.
+ Hogy akkor teljes legyen, a tényleges, 10 Gb/s adatátvitelre képes USB 3.1 = USB 3.1 Gen 2, a 20 Gb/s adatátvitelre képes USB 3.2 esetén az USB 3.2 Gen 2x2, a 40 Gb/s adatátvitelire képes USB4 pedig az USB4 Gen 3x2, csak hogy egyszerű legyen.[ Szerkesztve ]
-
hoffman_
nagyúr
válasz King Unique #5384 üzenetére
azt nem értem csak egyedül, hogy miért referálsz mindig az USB3.0-ra, mikor USB3.1 Gen1-ről beszélek. a kettő nem ugyanaz. (függetlenül attól, hogy mindkettő elvi 5Gbps-re képes).
a 10Gbps mérések, ha eljutok odáig, majd publikálom, mert most már nagyon érdekel, hogy az Orico a szűk keresztmetszet (net alapján nem az lesz).
"The time you enjoy wasting is not wasted time."
-
King Unique
titán
válasz hoffman_ #5380 üzenetére
Igen, ez téves feltételezés volt, mivel USB 3.0-s (5 Gb/s) adatkapcsolatnál a gyakorlati maximum ~ 450 MB/s, nem 625 MB/s.
Igen, az USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) szabvány gyakorlati maximuma NVMe SSD-vel a korábban linkelt példa mintájára ~ 1 GB/s, meg ha adottak az előzőleg említett feltételek, azaz USB 3.1 Gen 2 külső ház + USB-kábel + USB-port + OS szinten is adott a megfelelő támogatás. Viszont a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetétől függően előfordulhat akár eltérés is, nem feltétlen lesznek mindenkinél pont azok az értékek, amik a linkelt példában vannak. -
Beni2360
félisten
válasz hoffman_ #5382 üzenetére
Nekem is van egy ilyen felallasom és nálam is csak annyi, éppen miattad mértem le ismételten. A ház 10 Megás és az SSD is ful, még sincs több.
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
-
hoffman_
nagyúr
válasz King Unique #5379 üzenetére
Ha csak USB 3.1 Gen 1 (= USB 3.0) kábellel és/vagy USB 3.0 (5 Gb/s) porton van használva az USB 3.1 Gen 2-es külső ház illetve külső SSD, akkor nem meglepő a max. 420 MB/s körüli és USB 3.0-s szintű adatátviteli sebesség
én abban a hitben voltam, hogy 5Gbps hardver esetén simán elérhető az 500-550MB/s, ezek szerint tévedtem. kíváncsi leszek, hogy egy normális 3.1 Gen2 kábellel, ha megjön, hozza-e a "noname" linkelt drive 1GB/s körüli értékeit."The time you enjoy wasting is not wasted time."
-
King Unique
titán
válasz hoffman_ #5377 üzenetére
Mint az előző válaszban már említve volt, 70 °C annál az SSD-nél az üzemi hőmérséklet felső határa, vagyis az 5X °C esetén nyilván amúgy sincs miről beszélni. Azok a külső házak példaként lettek linkelve, de van másféle is, meg egy M.2 PCIe NVMe SSD adatátviteli sebességének kihasználásához amúgy is USB 3.2 Gen 2x2 / USB4 vagy Thunderbolt 3 / 4 interfész kell mind az eszköz (külső ház), mind a gazda (PC, Mac) felőli oldalon (bővebben).
Na, akkor nem hiába lett linkelve az a hozzászólás, ahol az USB-kábel hibája jellemző lehet, ezért is érdemes másik kábellel is kipróbálni a külső házat.
Ha csak USB 3.1 Gen 1 (= USB 3.0) kábellel és/vagy USB 3.0 (5 Gb/s) porton van használva az USB 3.1 Gen 2-es külső ház illetve külső SSD, akkor nem meglepő a max. 420 MB/s körüli és USB 3.0-s szintű adatátviteli sebesség, mivel az USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) adatátviteli sebességhez minden összetevőnek (külső ház + USB-kábel + USB-port) legalább olyannak kell lenni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Az nem derült ki ebből, hogy csak egy sablonválaszt adtak a specifikációban közölt adathoz igazodva, vagy érdemlegesen meg is indokolták miért max. 2 TB-ot kezel. De mindegy, akkor nem opció abba a külső házba a 4 TB-os SSD és marad a max. 2 TB-os. Meg gyakran más gyártók hasonló termékeinél is 2 TB van feltüntetve, ahol szintúgy kérdés, hogy az csak névleges vagy tényleges limit.
Ha a külső házas megoldás helyett esetleg gyárilag készre szerelt külső SSD is megfelelne, akkor pl. az Indiegogo GigaDrive jelenleg egészen 8 TB (!) tárolókapacitásig opció, + az USB4 / Thunderbolt 3 / 4 interfésznek köszönhetően az egyik, ha nem a leggyorsabb külső SSD manapság.[ Szerkesztve ]
-
hoffman_
nagyúr
válasz King Unique #5371 üzenetére
köszi a részletes választ.
azért nem laikusként ültem neki a feladatnak
(bár a megoldás ezt némiképp cáfolhatja...)ahogy írtam is, hogy gyanítom, nem a hőmérséklet volt a gond. oké, hogy egy A2000-nél melegebb, de nekem a gépben aktív hűtés nélkül még nem volt 51°C fölött egy másik ilyen drive. távolról sem kezelhetetlen, ez nem pcie 4.0. egy napi tesztelgetés során a külső házban crystal_info szerint nem értem el 53°C-nál magasabb hőmérsékletet végül.
a linkelt bordázott házak jók, de az egyik csak 5gbps-t tud, a másik meg árban vetekszik az ssd-vel kis túlzással.a megoldás a gyári kábel lett, az okozta a hibát több teszt után is, az egyetlen fix komponens, ami minden esetben bajt okozott. na erre gondolhattam volna előbb is... egy másik 3.1gen1 kábellel a vezérlő kihasználtsága 40-70% között volt és nem is szállt el a drive. vagy a gyári kábel teljesen f*s, vagy pedig ha csúcson van járatva a vezérlő, akkor egyszerűen nem bírja huzamosabb ideig fenntartani. vagy mindkettő. majd megnézem még egy gen2 kábellel is, de gyanús, hogy nem lesz már gond.
azt továbbra sem tudom, hogy 5Gbps porrton miért csak 420MB/s körül másol, ezt már a háznak tudom be...
"The time you enjoy wasting is not wasted time."
-
cOxeR
Ármester
válasz King Unique #5374 üzenetére
Válaszoltak is, max 2TB. Elengedem szerintem a 4TB-t…
-
cOxeR
Ármester
válasz King Unique #5374 üzenetére
Írok nekik, az a biztos, de én is arra tippelek, hogy mivel nem sok 4TB-os van a piacon még most se, ezért nem is volt a külső rack kiadásakor lehetőség tesztelni.
Köszönöm!
Esetleg megfelelő kábelre javaslat, az is lehet szűk keresztmetszet?
ui; mondjuk ha kintről 3x ezer körül meg tudom szerezni a boxot akkor vesztenivaló nem sok van[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A hivatalos álláspont az, hogy ha 2 TB-ot ad meg a gyártó limitként, akkor 2 TB a limit. Viszont ha a 2 TB csak névleges limit, azaz max. akkora tárolókapacitású SSD-vel tesztelte a gyártó a külső házat és azért azt adták meg, akkor lehet esély nagyobb, akár 4 TB-os M.2 PCIe NVMe SSD kezelésére is. Ha tényleges limit, azaz chip illetve firmware szinten van behatárolva a max. tárolókapacitás kezelése, akkor viszont értelemszerűen nem. Modern külső házaknál gyakran inkább az előbbi szokott jellemzőbb lenni, de hogy ennél az M2V01-C4 modellnél pontosan mi van, azt értelemszerűen a gyártónál kellene megérdeklődni, van e-mailes, telefonos stb. elérhetőségük a weboldalon feltüntetve. Vagy másik lehetőség, hogy a rizikót bevállalva megvásárolod az összetevőket és kipróbálod élesben, aztán vagy kezeli vagy nem, ha nem akkor max. elállsz a vételtől és visszaküldöd, ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
cOxeR
Ármester
válasz King Unique #5372 üzenetére
Köszi, jogos, ezt az M.2 sata/pcie-t benéztem...
Igazából a dokkoló is szükséges, de egy gyorsabb SSD is kellene, megnéztem a javasolt Orico M2V01-C4-t, szimpatikus is, talán a kérdés, hogy 2TB-ot írnak amit tud kezelni, a 4TB sem lesz gond?
Mondjuk mindkettő cuccot nehezebb beszerezni. (Orico/Sabrent) -
King Unique
titán
Ha megnézed a gyártó weboldalát, akkor láthatod, hogy ez a BlitzWolf BW-TH13 dokkoló állomás M.2 SATA SSD-ket kezel 2 TB-ig és max. USB 3.0-s (5 Gb/s) adatátviteli sebességet (max. kb. ennyit) tud. Vagyis ehhez nem lesz jó a Sabrent M.2 PCIe NVMe SSD, valamint azon adatátviteli sebesség kihasználásához az USB 3.0-nál jóval gyorsabb interfésszel szerelt külső ház / dokkoló szükséges, lásd egy másik válaszban leírtakat.
Ha nem felel meg számodra egy standard USB 3.X / Thunderbolt 3 külső ház és mindenképpen ilyen illetve ez a "mindenes" dokkoló kell, meg elég az USB 3.0-s adatátviteli sebesség stb., akkor egynek elvileg jó lehet az említett modell, de konkrét tapasztalat itt a topikban nincsen ezzel a multifunkciós dokkolóval, azaz hogy ténylegesen mennyire oké. Ha ezt választod, akkor a dokkolóba való M.2 SATA SSD és általánosan a belső SSD-k felől értelemszerűen a "Milyen SSD-t vegyek?" topikban kellene majd érdeklődni, mivel annak a témája.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz hoffman_ #5369 üzenetére
Az ADATA XPG SX8200 Pro egy PCIe NVMe SSD, aminél annyira nem meglepő a melegedés, viszont az 50-60 °C még nem annyira vészes, az adatlapján 70 °C van feltüntetve a működési/üzemi hőmérséklet felső határaként. + Ha már NVMe SSD, akkor ilyen szempontból egy Kingston A2000 lehet jobb választás lett volna, mármint az kevésbé melegedik a tapasztalatok alapján.
Az ORICO PVM2-C3 / M2PG-C3 külső ház oké hogy alumínium ami jó hővezető, de a bordázott kialakítás még jobb ilyen téren, lásd ugyanezen gyártó kínálatában pl. az M2PF-C3 és M2PAC3-G20 modelleket, sőt pl. a RaidSonic (ICY BOX) kínálatában van aktív hűtéses M.2 PCIe NVMe SSD-hez való külső ház is IB-1822MF-C31 modellszámmal.
Apropó külső ház és 500-600 MB/s írási sebesség, egy SX8200 Pro NVMe SSD-nek az adatlapján megadott 3500/3000 MB/s értékek alapján simán ki kellene tudni maxolni az USB 3.1 Gen 2 szabványt és kb. ilyen értékeket produkálni. Ahol ha csak USB 3.1 Gen 2 portok vannak a PC-n, akkor azzal eleve nem lesz kihasználható - ahhoz USB 3.2 Gen 2x2 / USB4 vagy Thunderbolt 3 / 4 port + olyan külső ház kellene - egy PCIe NVMe SSD adatátviteli sebessége, elég lenne oda a 2,5" SATA / M.2 SATA SSD, ami utóbbi nem mellesleg melegedés tekintetében is akár kedvezőbb lehet.A működés közben megszakad az adatkapcsolat problémára lásd a téma összefoglaló "Gyakran ismételt kérdések" fejezetében az ide vonatkozó kérdést és választ, ami pl. ebben a hozzászólásban is részletezve van. Vagyis a külső ház hibája akkor jelenthető ki biztosan, hogy az ott leírtak mind le lettek tesztelve és nem azok a probléma forrása, akkor jöhet szóba a csere, másik külső ház kipróbálása és vásárlása, stb.
Aztán bár technikailag használható akár játékok futtatására is egy külső HDD/SSD meghajtó, sőt vannak PlayStation (példák) és Xbox (példák) játékkonzolokhoz való dedikált típusok is, de egy standard külső SSD alapesetben nem feltétlen tartós játékfuttatási célra való elsődlegesen. PC-s környezetben ilyen célra akkor javasolt ilyet használni, ha kifejezetten ez a cél és végképp nincsen más lehetőség, ellenkező esetben adott az USB-s külső ház helyett a PC-be téve használni a belső SSD-t, az utóbbinál a leírtak alapján nem volt probléma a jelen esetnél.
[ Szerkesztve ]
-
cOxeR
Ármester
Sziasztok!
Sabrent Rocket Q4 2TB vagy 4TB NVMe PCIe 4.0 M.2 + Heat Sink SSD-vel szemezek, illetve ezt egy BlitzWolf BW-TH13 külső dockba gondoltam bepattintani.
Elég új eszköz, a dokkoló, hol lehet esetleg sebesség infokat kapni?
Illetve valami más javaslat, vagy jó az elképzelés?
Persze a felső kupak nem menne fel rá.
SSD terén is meggyőzhető vagyok, mert ezt a Sabrent-et levadaszni is nehéz, meg gariztatni is.
Macbook Pro-hoz kapcsolódna Thunderbolt lottón keresztül.
Köszi!
ssd
dock[ Szerkesztve ]
-
hoffman_
nagyúr
sziasztok,
adott egy SX8200Pro 1TB, ami Steam meghajtónak lett vásárolva, külső házzal 10Gbps USB aljzaton. laptopon és PC-n is le lett tesztelve, az 500-600Mb/s írás rendben van egy Orico PVM2-C3 külső házban, viszont piszkosul melegszik, hiába csak PCIE 3.0
ez önmagában nem is lenne baj, nem nagyon megy crystal_info szerint 50-60 fok fölé, a ház tehát jól eldisszipálja. ami már nagyobb baj, hogy egy játék telepítésnél (GTAV, Mortal 11) elfossa magát a drive és leválasztja a Windows. játék közben is előfordult. ezekben az esetekben meleg volt ugyan, de szerintem nem ez volt a gond, nem lépte túl a limiteket (50fok körül írta a crystal_info). volt viszont túlmelegedés is GTA alatt, akkor is kifagyott.
sőt, terhelés nélkül idle a laptop gen 3.1 aljzatában is egyszer felforrta magát csak úgy.nekem az a gyanúm, hogy a benne lévő Jmicron jms583 a vacak, vagy a nyákon egyéb alkatrész nem bírja a folyamatos terhelést.
van esetleg egyéb ötletetek, hogy mit lehet ezzel kezdeni? esetleg megbízható külső házat tudnátok ajánlani hordozható steam library-nek?
köszönöm előre is
szerk.:
még egy jelenség, amit elfelejtettem: crystal disk mark-ot nem is tudok indítani, megtalálja a drive-ot, beállítom és indítás után kifagy a program, a drive, nem lehet leválasztani sem, egyszerűen eltűnik. crystal info látja, de utána az is elszáll ezzel párhuzamosan. nekem ez valami vezérlés gondnak tűnik.
a drive-ot formáztam pcie 3.0 aljaztban, ott is néztem, ott teljesen jól megy a crystal mark is.szerk2.:
most friss pcie 3.0 aljzatos telepítés után feltoltam rá Mortal már a külső házban, 50 fok fölé nem ment, de 23 és 80gb-nál is elszállt a 111gb-ból. miután felment és nyomtam pár meccset, 36 fokot mért a crystal_info.."The time you enjoy wasting is not wasted time."
-
Beni2360
félisten
válasz King Unique #5367 üzenetére
Ok, rendben. Közben kisült, hogy egy régi 2 magos asztali gép amiről masolna. Vagyis a sima 5-6 gb-s is bőven elég mint nálam.
Azért néztem 95gr egy ilyen ssd. De jó neki a kábeles is.Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
King Unique
titán
válasz Beni2360 #5366 üzenetére
Tudom, csak kiegészítésképpen írtam, hogy az valójában USB 3.1 Gen 2 port, ami alaplapokon elterjedtebb lehet, mint az USB 3.2 Gen 2x2. Az meg igen, evidens, hogy ha nincsen a gazda hardveren (pl. PC) legalább az előbbi port, akkor nem lehet kihasználni egy olyan interfészes külső SSD adatátviteli sebességét.
A port kímélése valóban nem volt számomra elsőre teljesen világos, de így már érthető. Ahol egyébként a tévéken jellemzően USB-A (Type-A) port szokott lenni, ami és maga az aljzat rögzítése általában kellően robusztus, strapabíró ahhoz, hogy akár a kábelen lógatva is megtartson egy eleve kis tömegű külső SSD-t. Ha nem a kábelen lógatva lesz használva az eszköz, ezt biztosítandó szükség esetén alá van támasztva vagy hosszabb USB-kábellel van használva, akkor meg ugye pláne nem téma. -
Beni2360
félisten
válasz King Unique #5363 üzenetére
Ezta Az USB 3.2 Gen 2 meg ugye = USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s), ahol az olyan port manapság modern PC-knél már nem akkora extra, - ezeket a dolgokat mi már letárgyaltuk és igen bosszantó, hogy egy 2 éves Acer Aspire5 A515-51G laptopon hiába van USB C csati csak Gen1-s. Azért is írtam, hogy nem biztos, hogy ki tudja használni.
A TV USB csatira meg úgy értettem, hogy ha direkt bedugós akkor a méretéből és súlyából kifolyólag a lefelé ható erő talán nem használ a portnak. Nálam egy 50 cm usb 3.0-s hosszabbító van a TV-be dugva (LG C8) és ha kell akkor azt koptatom. Fixre meg egy kis HDD van felrögzítve a fali konzolra a time-shift meg a felvételek végett. Na akkor ezt megbeszéltük.Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
King Unique
titán
válasz creed33 #5364 üzenetére
Az ilyen külső meghajtóknál gyári tartozék az USB-kábel, sőt az említett SE760 külső SSD-hez mellékelnek Type-C - Type-C és Type-C - Type-A kábelt - lásd az alábbi képen - is, hogy olyan gazda hardverhez is csatlakoztatni lehessen amin nincsen USB-C (Type-C) port, hanem csak USB-A (Type-A).
-
creed33
aktív tag
válasz King Unique #5363 üzenetére
Köszönöm az észrevételt, pü- ben már tisztáztuk is. Egyelőre úgy néz ki hogy az általad ajánlott ADATA SE760 lesz a befutó. Csatlakozót gondolom nem adnak hozzá, de egy USB C-s telefon töltő kábel jó hozzá ugye?
-
King Unique
titán
válasz creed33 #5358 üzenetére
Egy konzumer pendrive-nál nyilván gyorsabb, nagyobb az írásterhelhetősége, valamint elvileg tartósabb és megbízhatóbb is egy ilyen külső SSD. Hosszú idejű adattárolásra konzumer vonalon viszont elsődlegesen a HDD-alapú megoldás használatos. De akár külső SSD, akár külső HDD, akár pendrive, a lényeg egyrészt a megfelelő használat, másrészt hogy a fontos adatokról eleve legyenek biztonsági másolatok és több helyen legyenek tárolva, ne kizárólag csak 1 db USB-s meghajtón (bővebben). + Az ugye a korábbi válaszban már említve lett, hogy olyan külső meghajtót amin fontos adatok vannak, nem feltétlen javasolt tévé és társai készülékekhez csatlakoztatva is használni, lásd a linkelt példát.
Amit a másik válaszban linkeltek, az egyébként csak maga az USB-s külső ház és az kezel a leírás alapján max. 2 TB-os SSD-t - amit értelemszerűen külön kell megvásárolni hozzá - , nem egy 2 TB-os külső SSD-ről van ott szó annyiért.(#5359) Beni2360:
Ha van a tévén "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port, akkor az nyilván megfelelő tápellátást biztosít nemhogy egy külső SSD-nek, de még egy 2,5"-os külső HDD-nek is. Ha csak 0,5 A-es port van rajta és abból is mindössze 1 db, akkor lehet kérdéses, bár egy külső SSD-nél akkor sem feltétlen, mivel kisebb szokott lenni az energiaigénye, mint egy 2,5"-os külső HDD-nek.
Az USB 3.2 Gen 2 meg ugye = USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s), ahol az olyan port manapság modern PC-knél már nem akkora extra, ott kihasználható az az adatátviteli sebesség. Persze ha csak USB 3.0 portok vannak az alaplapon, akkor ott a pont és értelemszerűen nem, valamint a tévénél ugye szintén nem, ha jellemzően csak USB 2.0 port(ok) van(nak) rajta.[ Szerkesztve ]
-
-
-
Beni2360
félisten
válasz creed33 #5358 üzenetére
DE ennek a sebességének a kihasználásához már egy komoly usb kapcsolat kellene. USB 3.2 Gen 2, ha nincs akkor felesleges pénzkidobás. Aztán még kérdés, hogy a TV USB portjában mennyi alátámasztást kap és meddig fogja bírni a TV portja? Nálam egy USB hosszabbító van bedugva a TV port kímélése végett. Még a penre is.
Én maradtam egy sima SATA SSD mellett egy usb 3.0 házban.Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
creed33
aktív tag
válasz King Unique #5357 üzenetére
Hálásan köszönöm, na pont erre a konkrét típus megnevezésre gondoltam
Tetszik is ez az ADATA . 256GB os szerintem pont jó is lesz
Az lehet hogy az adatátviteli sebesség nem lesz kihasználva, de ez a szerkezet adattárolási szempontból csak tartósabb és megbízhatóbb mint egy pendrive[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz creed33 #5356 üzenetére
Ezért is kezdődött úgy az előző válasz, hogy biztos az összelegózós külső házas megoldással akarod bonyolítani, vagy nem-e lenne egyszerűbb esetedben inkább egy gyárilag készre szerelt külső SSD-t venni. Ha az utóbbi kell, akkor az már nem ennek a topiknak a témája, viszont az előző válaszban már linkelve lettek a fórum cikkjei, hogy szemléltessék miről is van szó. + Az SSD topikban is többször volt már téma a külső SSD, lásd mások eseteit, az ott linkelt példákat: [link], [link], [link].
Azt meg ugye el kellene dönteni, hogy biztosan külső SSD - gyárilag készre szerelt kivitelben pl. egy ADATA SE760 (árukereső) - kell-e és ki is lesz-e használva annak adatátviteli sebessége stb., vagy elég a pendrive és maradsz annál. -
creed33
aktív tag
Hát köszönöm ezt a részletes tájékoztatást , de azt nem mondom hogy örülök neki . Félre ne érts,de ez nekem már nagyon komplikált, még ha tudom is azt hogy ezt mind le kellett írnod hogy pontosan tájékoztass. Én egy egyszerű felhasználó vagyok, és mivel nem értek hozzá nem akarok külön utánanézni alkatrészeknek, meg külön "100" fajta lehetőségnek.
Arról szólna a dolog hogy a leginkább egy pendrive-ra hasonlító külső SSD eszközt szeretnék vásárolni úgymond készen egy helyről jó ár érték aránnyal. Ha erre nincs egy egyszerű válasz ( konkrét megvásárolandó eszköz megnevezés), akkor maradok a pendrive-nál. -
King Unique
titán
válasz creed33 #5354 üzenetére
Külső SSD vásárolható gyárilag készre szerelt kivitelben (példák) és külön vásárolt külső ház + belső SSD = külső SSD megoldással is, ahol a jelen topik értelemszerűen az utóbbi megoldással, ott is csak a külső házzal foglalkozik, az abba való belső SSD azon topik témája, ahol először feltetted a kérdést.
Ha célirányosan külön vásárolt külső ház + belső SSD = külső SSD megoldás kell pendrive-hoz hasonló fizikai méretben, vagyis pl. M.2 formátumban, akkor lásd a topik "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetének ide vonatkozó részét, + az alábbi cikkben leírtakat, az ott lévő példákat. Ahol többek között el kellene kelleni dönteni, hogy most M.2 SATA / M.2 PCIe NVMe / mindkettő formátumú SSD-t kezelő, USB 3.0 / USB 3.1 Gen 2 / gyorsabb interfészes, USB-A / USB-C (Type-C) / Micro-B fizikai csatlakozós stb. külső ház kell-e. Ahol példaként lásd nemrég mások eseteit, az ottani kérdéseket és az arra adott válaszokat.
Ha eBay és társai online piacterek kínálatából kell extra olcsó USB 3.X külső ház M.2 SSD-hez, akkor van külön eBay-es kütyük kis pénzért topik, valamint a belföldi ajánlatokhoz BestBuy topik is, az ügyben értelemszerűen azok valamelyikében célszerű érdeklődni az aktuális akciók, ajánlatok felől.
+ Ha tévéhez csatlakoztatva is használva lenne a külső SSD, akkor lásd az egyik társtopik ezen és ezen hozzászólásában leírtakat, azaz mikre érdemes odafigyelni olyan használatnál, stb. + Ha már tévé, akkor lásd egy másik topikból nemrég más esetét, vagyis a fontos adatokat (pl. rendszermentés) és a tévén lejátszani és/vagy felvenni kívánt filmeket nem feltétlen javasolt ugyanazon külső meghajtón tárolni a példában lévő probléma esetleges előfordulása miatt.[ Szerkesztve ]
-
creed33
aktív tag
Sziasztok!
Nemrég jutott a tudomásomra hogy pendrive helyett lehet használni külső SSD-t is. (hasonlóan néz ki külsőleg mint a pendrive ,kicsit nagyobb és ugyanolyan usb csatlakozása van)
Tudnátok ajánlani valami bestbuy-t? Gondolom külföldi webáruházból lenne érdemes megvásárolni
Egyébként Windows rendszert,filmeket,stb mentenék rá.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Crvsh3R #5352 üzenetére
Ahhoz azért nem ártana tudni, hogy pontosan milyen SSD-kről és tévéről, utóbbin milyen típusú USB-portról van szó, stb. Ahol ha pl. "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port van a tévén, akkor nem téma, mivel az megfelelő tápellátást biztosít M.2 SATA és PCIe NVMe külső SSD-knek, valamint 2,5"-os külső HDD-knek egyaránt. Ha csak 0,5 A-es port, akkor viszont kérdéses lehet, bár a 2,5"-os külső HDD-khez képest általában eleve kisebb energiaigényű külső SSD-khez az utóbbi is inkább elég lehet. Amúgy meg értelemszerűen kipróbálod és akkor kiderül, ennyi.
Egyébként egy ilyen M.2 SATA / PCIe NVMe - USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) külső SSD-nek leginkább PC-n és Macen történő használatnál, illetve USB 3.X / 4 és Thunderbolt 3 / 4 portok megléte esetén van értelme, mármint ott lehet kihasználni azt az adatátviteli sebességet, nem is egy ergya tévén, amely utóbbin gyakran csak USB 2.0 portok szoktak lenni. + Ha az FHD vagy akár 4K UHD filmek lejátszása a téma, akkor oda megint nem feltétlen kell hipergyors külső SSD, meg pláne ha a gazda (tévé) felől csak USB 2.0 portok vannak, amiről már volt szó a társtopikban is.
[ Szerkesztve ]
-
Crvsh3R
senior tag
Sziasztok!
Fogyasztás és kihasználhatóság szempontjából melyik fajta M.2.-es SSD meghajtót érdemes külső házba venni?
Rendeltem egy dual protocol-os Ugreen 10 Gbps-os külső házat, de nem tudom, hogy egy NVMe-s meghajtót pl. egy TV meg tud-e hajtani (SATA-st feltételezem igen). Ezzel kapcsoltban tudna valaki tanácsot adni?Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html
-
King Unique
titán
válasz Milánka #5350 üzenetére
Ezen nincsen semmi meglepő egy 2,5"-os, csak USB-s tápellátású külső merevlemeznél, mivel ilyenkor hirtelen megszakad USB-n a tápellátás, ezért áll le "csattanással" a HDD. Ezt kerülendő javasolt a PC és NAS kikapcsolása előtt az OS-ben szoftveresen leválasztani (példa) a 2,5"-os külső HDD-t és akkor a megfelelő leállítás is megtörténik, illetve ha támogatja a külső háznál, adapternél a firmware és az OS, akkor rendesen leáll a HDD a külső házban, stb.
Egyébként alapesetben a működő OS alatt szokás csatlakoztatni és leválasztani egy ilyen USB-s tárolóeszközt, nem feltétlen 0-24-ben a PC-n / NAS-on "lógatni". Illetve lehet akár az utóbbit is, csak akkor egy USB-s tápellátású 2,5"-os külső meghajtónál szoftveres leválasztás nélkül nem meglepő a tapasztalt jelenség, egy 3,5"-os, külső tápos típusnál viszont már kevésbé téma, mivel annak alapvető áramellátása és működése nyilván nem a PC / NAS USB-portjától függ.
Az ASMT 2115 azonosító elvileg ASM1153 / ASM1153E chipre utal, de a pontos típust leginkább fizikai szemrevételezéssel lehet meghatározni (példa). Ahol ha esetleg még megoldható lenne is olyan firmware-t rátenni az eszközre ami támogatja leválasztás után a HDD leállítását, nem érne semmit, ha az OS-ben elmarad a szoftveres leválasztás és rendre a PC-vel / NAS-sal együtt van indítva és kikapcsolva a 2,5"-os külső merevlemez."Esetleg valami itthon kapható egyéb termék?"
Ez attól is függ, hogy pontosan milyen külső ház kell, lásd mások korábbi példáit: [link], [link]. Ahol kérdés többek között, hogy elég-e az USB 3.0 vagy esetleg USB 3.1 Gen 2 vezérlős legyen, megfelel-e a standard Micro-B vagy inkább Type-C fizikai csatlakozós legyen, műanyag- vagy fémházas legyen, egyéb speciális igény van-e pl. az ezen hozzászólásban említett jellemzők meglétére, működésére vonatkozóan, stb.
Ha általános ajánlás kell 2,5"-os SATA HDD/SSD meghajtóhoz való külső házra, akkor ott van a topik téma összefoglalója, abban lévő információs táblázat árakkal, valamint beszámolók, tesztek, stb. + SSD-khez a "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetben is vannak információk és konkrét példák.[ Szerkesztve ]
-
Milánka
csendes tag
Sziasztok!
Van egy SATA-USB (3.0) adapterem (házrész nélküli), ami bár tudja altatni a HDD-t, a gép kikapcsolásakor felébreszti és így az egy "csattanással" kapcsol ki.
PC-n és Synology NAS-on is ugyanez a jelenség.
Nem hinném, hogy ez egészséges leállása a HDD-nek (Hitachi Z5K500).Ha leválasztom (mind NAS, mind PC esetében), akkor bár pörög még, de a fej parkoló állásban lehet, mert nem csattan. Csak hát NAS-nál (nekem) nem életszerű, hogy külön belépek a felületre mindig, ha le akarom kapcsolni, hogy előbb eltávolítsam a HDD-t.
Az adapter Windows eszközkezelő szerint: ASMT 2115
ASMedia Tool szerint a PID 55AA
NAS szerint: ASMedia ASM1051E(SATA6)/1053E(SATA6)/1153(SATA3)/1153E(SATA6)Tudnátok segíteni, hogy pontosan ez melyik vezérlő lehet és a fenti jelenséggel lehet-e valamit kezdeni?
Illetve mindenképp beszereznék egy "házas" változatot, hogy a NAS mellett ne pőrén lógjon a HDD.
Egyelőre HDD-nek kellene a NAS-ra kötve. De azért sebességben a jövőbe menekülnék, hogy később SSD-vel is rendben legyen.ORICO 2518S3 volt a terv, de az utolsó bolt itthon, ahol árulták, végül visszamondta a rendelést. Látom, van ajánlás a 2518C3-G2 -re, így az a terv, ha már külföldről kell rendelnem.
Esetleg valami itthon kapható egyéb termék?Köszönöm!
-
King Unique
titán
válasz bobsurf #5347 üzenetére
Lásd a téma összefoglaló "Gyakran ismételt kérdések" fejezetében az erre a problémára, kérdésre vonatkozó választ.
A firmware frissítése érthető magánál az SSD-nél (alapesetben a PC alaplapjába téve, nem USB-n) és a külső háznál is. Ahol az utóbbinál nyilván csak amolyan utolsó utáni opció lehetne - ha ismert lenne a külső házban lévő USB-chip pontos típusa és találni ahhoz a gyártótól / külső forrásból származó firmware-t - a "Gyakran ismételt kérdések" fejezetben leírtak ellenőrzése és kipróbálása után, meg ha más nem használ és ha maga a külső ház a probléma forrása, nem pedig az SSD vagy az adott hardver- és szoftverkörnyezet. Viszont ha most lett vásárolva a külső ház, akkor nyilván felesleges lenne annál piszkálni a firmware-t, hiba esetén adott a garanciális csere + belföldi online vásárlásnál a 14 napos elállás lehetősége is. Már ha tényleg maga a külső ház a probléma oka, mert ha nem és pl. másik USB-porton és/vagy másik USB-kábellel, vagy másik PC-n és/vagy másik operációs rendszerrel gond nélkül működik, akkor nyilván nincs miről beszélni.
[ Szerkesztve ]
-
bobsurf
őstag
Sziasztok!
Vettem egy EEM2-UG2 USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2 BOX-ot és beletettem egy viper vpn100-as nvme driveot.
Sajnos azt tapasztalom, h működés közben 1-1másodpercekre leszakad a gépről, majd visszajön. De ugye ez általában az adott művelet megszakadásával jár.
HDD sentinel szerint nem megy 40fok fölé és érzetre is hűvös.
Kikapcsoltam minden energia takarékos funkciót, amit találtam.Googliban leginkább csak fw frissítési ötleteket láttam, de az itt nem alkalmazható.
Win10.
Valami 5let valakinek?
-
Beni2360
félisten
válasz King Unique #5335 üzenetére
Hát igen jogos. Sok mindent tanultam a napokban és stornóztam a projektet. Igaz a házat már megrendeltem de marad a laptopba a 240 ssd és lemondtam az 500-s rendelést. Van egy 250GB SAMSUNG 840 EVO sata SSD azt fogom a kép mentésekre használni az is elég lesz.
Köszönöm a segítségeket.Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
King Unique
titán
válasz monchichi20 #5336 üzenetére
Lásd nemrég egy másik válaszban leírtakat, ha egy M.2 PCIe NVMe SSD adatátviteli sebességének minél jobb kihasználása a cél külső meghajtóként. Ahol egyrészt a linkelt i-tec MySafe USB-C M.2 NVMe külső ház csak USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) adatátviteli sebességre képes, vagyis azzal nyilván nem fog menni, max. pl. ilyen értékek érhetők el. Másrészt a Gigabyte GA-AXx370-Gaming 5 alaplapon szintén csak max. USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) portok vannak, nem pedig USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s) vagy Thunderbolt 3 / 4 (40 Gb/s), az utóbbiakkal és olyan interfészes külső házzal lehetne inkább kihajtani egy PCIe Gen3 x4 NVMe SSD-t.
Ha nem lesz hardverfejlesztés (pl. Thunderbolt 3 / 4 bővítőkártya), új alaplap stb., akkor a mostanival USB 3.1 Gen 2 alapon nyilván nem lesz kihasználható az említett Seagate FireCuda 510 PCIe NVMe SSD adatátviteli sebessége. Vagyis ha az utóbbi a cél, akkor célszerűbb inkább beépíteni a PC-be, az alaplaphoz csatlakoztatni natívan, vagy esetleg valamilyen adapterrel, ha megoldható. Viszont ez utóbbi már értelemszerűen nem ennek, hanem a megfelelő alaplapos topiknak, meg a Flash SSD topiknak a témája, azok valamelyikében tessék érdeklődni.
[ Szerkesztve ]
-
Klara_
őstag
válasz King Unique #5334 üzenetére
A linkelt mert ertekeknel errol - SanDisk SD8SN8U-256G-1006 masolt.
Ok, koszi. Trim check szerint OK. Ugy gondolom jo vetel volt. TV-m is szereti. Osszel selejtezzuk a laptopokat. Annyit meg megmondanal HP Elitebook 830 /840 szeriabol mi az ami ki is tudja hajtani, vagy milyen parametert keressek a leirasban ami erre utal. Ha lenne meg kerdes vele kapcsolatban amit meg tudok nezni, akkor varom.[ Szerkesztve ]
-
monchichi20
aktív tag
Szervusz, úgy láttom te vagy aki mindenkinek tud segiteni itt.
Elolvastam a összefogalalót azért mielöbb kérdezek, de jobban szeretek kérdezni.
Az volna a gond hogy tegnap este leadtunk egy nagyobb rendelést, de ma vettem észre hogy rosszul... Mivel a lapomon csak egy m.2-es hely van (gigabyte x370 gaming 5) ezért rendeltem volna egy ilyet, de véletlen m.2 satast raktunk a többi cucc melé amit ma fel is adatak
Olyan külsöt keresnék ami megbirhozik egy Seagate FireCuda 510 SSD 1TB M.2 PCIe x4 NVMe ha van ilyen. (mondjuk lehet az se bírta volna teljesen kihajtani) Van értelme ilyen típushoz külsö házat/adaptert venni, vagy inkább nézek valami beszerelhetöt? lapot nem szeretnék cserélnék mert ahogy nézem felszeretségileg nem jobbak, de jóval drágábbak.
válaszodat előre is köszi. -
King Unique
titán
válasz Beni2360 #5333 üzenetére
Igen, erről írtam nemrég egy másik válaszban, hogy a Type-C / USB-C ≠ USB 3.1 Gen 2, USB 3.2 Gen 2x2 stb., az önmagában csak a fizikai csatlakozószabvány és lehet mögötte USB 3.0, de akár még USB 2.0 vezérlő is, amit a gyártók ügyesen ki is használnak. Pont ezért kell alaposan megnézni, hogy pontosan milyen típusú a gazda hardveren lévő USB-C port + az USB-C kábel, máskülönben kellemetlen meglepi lehet a vége (példa).
Ha csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 portok a laptopon, akkor oda felesleges az NVMe-alapú USB 3.1 Gen 2 / USB 3.2 Gen 2x2 külső SSD, elég értelemszerűen egy 2,5" / M.2 SATA - USB 3.0 megoldás is.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Az már egy korábbi tesztnél is szemléltetve lett, hogy USB-s csatlakozásnál nem feltétlen reális mindig, amit a HDS a TRIM (UNMAP) támogatására ír, pont ezért javasolt ténylegesen is letesztelni.
A szintetikus sebességteszt az, ami megmutathatja, hogy valójában mennyi tud, tudna pl. USB 3.X porton az adott külső SSD, elsődlegesen azt kell nézni, ahol a max. 450-460 MB/s már nyilván oké USB 3.0 alapon. A gyakorlati fájlmásolás viszont megint más, azt illetve annak értékét eleve több tényező befolyásolhatja, SSD-knél a DRAM cache megléte és mérete is lényeges (példa), valamint egy fájlkezelős fájlmásolásnál eleve a forrás- és a célmeghajtó sebességétől is függ a fájlmásolás sebessége, míg egy szintetikus tesztnél célirányosan magát a célmeghajtót, annak adatátviteli sebességét teszteljük.
[ Szerkesztve ]
-
Beni2360
félisten
válasz King Unique #5317 üzenetére
Na ismét itt vagyok. Nagy nehezen kiderítettem, hogy a laptopomon csak gen 1 az usb c 3.1 kimenet. Tehát az SSD mehet az apróra.
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
Klara_
őstag
válasz King Unique #5331 üzenetére
Sharkoon most nincs keznel, ott mukodik a trim, aktiv volt a HDS-ben. Megnezem ha szeretned.
TC alatt masolt a fent leirt ertekekkel, lemertem neked CDM 8.0.1el, itt vannak szep szamok, de nem latom ertelmet amikor a gyakorlatban ezt nem hozza. A homerseklettel nagyon elegedett vagyok. A dataset management command - nincs tamogatva a HDS szerint, ez inkabb zavar. Bar lehet megint csak nincs joban a JMicron vezerlovel. Leriportom es kiderul.
-
King Unique
titán
Mondjuk egy ilyen USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) külső háznak NVMe SSD-vel USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 (5 Gb/s) porton kb. olyan értékeket kellene tudni UASP módban, mint amit nemrég linkeltem. Vagyis a max. 300 MB/s kissé gyenge érték, de mindegy. Viszont a lassú HDD-nél nyilván jobb, az igaz.
Arról egyébként korábban volt szó egy másik topikban is, hogy USB-n az UNMAP (TRIM) parancs a SATA-alapú külső SSD-knél van csak, NVMe típusoknál a beépített Dataset Management deallocate parancs a megfelelője. Ahol bár az ICY BOX IB-1817M-C31 külső háznál a gyártó nem említi külön a támogatását, de elvileg működnie kell, mivel ugye NVMe SSD-nél inbox. + Ha már TRIM illetve UNMAP, akkor a Sharkoon Rapid-Case külső háznál lehet érdekesebb talán a működése, ott lehetne letesztelni.
A Kingston A2000 M.2 PCIe NVMe SSD-nél az adatlapon 0 - 70 °C közötti működési hőmérséklet van megadva, vagyis a külső házban aktív írásterhelésnél az 50 °C sem annyira vészes, a 33 °C pedig pláne jó érték.
-
Beni2360
félisten
Nas én végre kiderítettem, hogy a 2.5 éves acer laptopomnál csak gen1-s a 3.1 usb vagyis 5 Gbps tud kiadni. Nálad is fontos mit tud az USB portod.
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
King Unique
titán
Az ORICO TCM2-C3 külső ház USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s), azzal nyilván nem lesz kihasználható pl. egy Samsung 970 EVO Plus M.2 PCIe Gen 3x4 NVMe SSD adatátviteli sebessége. Ellenben USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s) alapon (példák) egy ORICO M2PAC3-G20 külső házba téve már inkább, valamint 40 Gb/s alapon egy Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 interfészes ORICO M2V01-C4 / egyéb külső házban már viszonylag jól megközelíthető (példa) az az adatátviteli sebesség, amit PC-be téve tud az említett NVMe SSD, de pont annyi (példa) nem lesz.
Ha hazai boltokban is megtalálható külső ház kell ilyen adatátviteli sebességgel, akkor pl. az LC-Power, RaidSonic (ICY BOX) stb. kínálatában érdemes nézelődni, ellenben az ORICO egyes külső házai hazai viszonylatban kevésbé kaphatók.
+ Az sem mindegy milyen M.2 PCIe NVMe SSD-ról van szó, mert ha pl. egy, az előbbi Samsungnál valamivel lassabb Kingston A2000 az alany, akkor ahhoz elég majdnem az USB 3.2 Gen 2x2 sávszélessége is, a Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 meg nyilván pláne.Az meg ugye evidens, hogy az előbbiek értelmében akkor van miről beszélni, ha van a gazda hardveren (PC, Mac) megfelelő port, azaz minimum USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s), vagy a "kimaxoláshoz" helyette inkább USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s), vagy még inkább Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 / USB4 (40 Gb/s). Ellenkező esetben - úgy tudom esetedben a korábban említett alaplapnál csak USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) port van, amivel max. kb. ilyen / ilyen értékek érhetők el - viszont nyilván nincsen és emiatt okafogyottá válik a kérdés, ha a gazda hardvernél eleve nem adottak a megfelelő feltétételek.
[ Szerkesztve ]
-
Klara_
őstag
válasz King Unique #5313 üzenetére
Igazad volt, 300MB/s korul ir a G3 Elitebookon (IB-1817M-C31 + SA2000M8/500G ), viszont igy is koroket ver a HDD-re. HDS latja, trim, stb., mukodik. Melegszik benne az SSD, kb. 60GB iras utan 50fok, igy nem uszom meg a hovezetot es a fem lapot is bele tenni. Sok ertelmet nem latom az SSD matricajara ezeket raaplikalni, de ha igy talaltak ki, akkor biztos oka volt. Ha kerdes van, igyekszem megvalaszolni. A Sharkoon rack kapott egy 2.5" SSD-t, ott is kivancsi leszek mennyire fog melegedni a drive. Az meg nincs ossze rakva.[ Szerkesztve ]
-
Beni2360
félisten
Azért így kevés az infó. Milyen M.2 akarsz házba?
Milyen kimeneti csatlakozásba (usb 3.1) és milyen sebességen közvetít mert hiába tudja a ház meg az SSD ha az USB port meg kevesebbet tud.
NGFF vagy NVME házat keresel?
Mert amit linkeltél az NVME USB 3.1 gen2, USB-C és csak akkor fogja kihasználni a tudását ha a gépen levő USB port is tudja na meg az SSD is.
A másik ORICO-nál részletesen leírja, hogy 10 Gbps-t is elérheti az átviteli sebesség, de ez mind alaplap és USB port függő.[ Szerkesztve ]
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
makoss
veterán
válasz Beni2360 #5323 üzenetére
m.2 SSD-t rakni egy külső úgy éri meg, ha hozza azt az adatátviteli sebességet amt az SSD igér, úgy mint ha alaplapban lenne, ha nem semmi értelme az egésznek, akkor vagy T5 vagy rosszabb esetben egy 2,5 colos vinyó.
Ha van olyan külső m.2- es ház ami tudja az m.2 sebességet valaki linkeljen már, igen, magyar bolt érdekel csakKülföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"
-
Beni2360
félisten
Na itt egy kis olvasni való.
látom külföld kizárt.
DE a topikgazdától vannak jobb itthoni ajánlatok alu kivitelben. Pl: 5314 hszben és a bevezetőt olvasd el.Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
Beni2360
félisten
kimeneti sebesség a használt SSD típusától, a SATA (6Gbps), az NVME (10Gbps) típusától függ. Ez abból van amit a BG- néztem.
Tegnap linkeltem.[ Szerkesztve ]
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
Beni2360
félisten
Keress rá ahol több infó van róla, de szerintem még 3.1 stb usb-n sem tudja. 10 g-s lehet.
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
makoss
veterán
Erre valaki? [link]
Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"
-
Beni2360
félisten
válasz King Unique #5317 üzenetére
Köszi a tanácsokat.
Egy ADATA jön ki és eladnám és egy 500 Gb-s 860 EVO menne a tokba de addig kellene ezt elérnem. Ezért lenne a dupla fogadási lehetőség.
Az utolsó linken levőt az Alin is meg lehet találni 2-3 $ olcsóbban csak már kifutunk az időből.
Itt meg kijön 22 $-ból olyan sokat nem akarok költeni vagy hagyom az egész projektet és csak eladom az ADATA-t.Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
King Unique
titán
válasz Beni2360 #5315 üzenetére
Ha olyan külső ház kell, ami egyaránt kezel M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe SSD-t, akkor az ismertebb gyártók termékei közül adott pl. az ORICO ORI-TCM2M-C3-BL és az LC-Power LC-M2-C-MULTI.
Ha Banggood és társai nemzetközi online piacterek kínálatából kell ilyen (noname) külső ház, akkor ott is elsődlegesen a termék gyártójának weboldalát (ha van) kellene nézni és linkelni, mert egyes webáruházakban előfordulhat a termékleírásnál pontatlanság, elírás, stb. Ha az utólag linkelt Yesunion W2071 külső háznál hinni lehet a webáruházban leírtaknak, akkor az elvileg támogat 2230 - 2280 méretig M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe SSD-t is, vagyis megfelelhet a célra."A laptopból jön ki egy 240 GB Pcie meghajtó"
Egyrészt ha M.2 PCIe NVMe SSD, akkor nem teljesen világos minek mellé még az M.2 SATA támogatás is, megfelelne ilyen célra csak az előbbi szabványt támogató külső ház is (példa), de mindegy.
Másrészt ha netán OEM SSD-ről, illetve főleg M.2 PCIe NVMe OEM SSD-ről van szó, akkor annál a gyári hardvertől eltérő környezetben esetlegesen előfordulhat kompatibilitási és kezelési probléma (példa), éppen ezért elsődlegesen normál (nem OEM) SSD-t javasolt használni az ilyen USB 3.X külső házakba téve is.[ Szerkesztve ]
-
Beni2360
félisten
válasz Beni2360 #5315 üzenetére
Amint utána néztem pontosabban nem jók.
De ez már jó lesz mindkét (négy) fajta SSD-hez.[ Szerkesztve ]
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
Beni2360
félisten
Keresek olyan külső M.2 házat ami kezeli a M.2 SAT és az MVME Pcie SSD-t is a gyorsaság nem lényeges. Esetleg ez megfelelne? Vagy ez?
Válaszokat előre is
Ui: A laptopból jön ki egy 240 GB Pcie meghajtó amit szeretnék személyes adat tárolásra használni.[ Szerkesztve ]
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
King Unique
titán
válasz Tsebacsi #5312 üzenetére
Tehát M.2 SATA SSD, amihez értelemszerűen jó az említett AXAGON EEM2-U3 külső ház, meg annál ugye az UNMAP (TRIM) is biztosan támogatott.
Ha van a PC-den legalább USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) port, meg Type-C fizikai csatlakozós külső ház kell, akkor pedig pl. a nemrég említett LC-Power LC-M2-C-MULTI / egyéb külső ház is opció lehet. Bár sokat nem nyerni vele sebesség terén, mivel SATA3 alapon nem lesz sokkal gyorsabb USB 3.1 Gen 2 porton sem mint USB 3.0-n. Ha M.2 PCIe NVMe SSD-ről lenne szó, azzal lehetne inkább kihasználni a szabvány adta adatátviteli sebességet (példa).
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Önmagában az USB-C megnevezés nem jelent semmit az adatátviteli sebességre vonatkozóan, mivel lehet olyan port nemcsak USB 3.1 Gen 2, USB 3.2 Gen 2x2 és USB 4, hanem USB 3.0 és akár USB 2.0 alapon is, + ugye a Thunderbolt 3 és 4 is Type-C fizikai csatlakozót használ. Meg ha egy másik topikban említett EliteBook 820 G3 a gazda hardver, akkor annál a termékspecifikáció alapvetően USB 3.0 portokat ír, + a "USB basic type-C" is lehet csak USB 3.0 alapú. Vagyis ha ez a helyzet, akkor pont kevésbé van / volt értelme USB 3.1 Gen 2 külső házat + NVMe SSD-t venni és összerakni, mivel ez esetben nem lehet kihasználni azt az adatátviteli sebességet amit Gen 2 (10 Gb/s) porton tudna (példa) és így értelemszerűen csak USB 3.0 sebességgel fog működni, ami max. kb. ennyi.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz Tsebacsi #5305 üzenetére
Sziasztok!
Szóval ez egy Foresee M.2 SATA III 512GB S41CF512G SSD
Szerintem 2280-as (8cm hosszú)NAND Flash - 3D TLC
Read/Write Up to 540MB/s / 480MB/s
IOPS Read/Write Up to 52K / 57K
Mean time between failures(Hour)1500000
S.M.A.R.T. Supported
TRIM Supported
Power failure protection Not SupportedPC-hez és laptophoz is használnám, előny a minél kompaktabb használhatóság.
Akkor a példaként felhozott Axagon EEM2-U3 USB3.0 - SATA M.2 BOX jó lehet hozzá?
Köszönöm szépen előre is!Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!
-
Klara_
őstag
válasz King Unique #5310 üzenetére
HP Elitebook, van USB-C port, nem a gep a szuk kereszmetszet. Nem akartam uttoro lenni, igy IB-1817M-C31 + Kingstone A2000 lett. Meglatjuk, hogyan uzemel.
A kis meret mindenkeppen elony, valamint a gyerek rabeszelt, ha mar fejlesztunk, akkor legyen erdemi javulas sebessegben is. A regi szettel leginkabb a toredezettseg miatti lassulas zavart, es az a zugas amit a 7200rpm HDD muvelt mellettem. Ha erdekes lehet, beszamolok majd a tapasztalatokrol. Koszonom. -
King Unique
titán
Lásd a téma összefoglaló "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében leírtakat, az ott linkelt külső házakat, gyártókat. Az általad linkelt 2 db LC-Power külső ház nem szerepel ott beszámoló / teszt formájában, vagyis azokkal értelemszerűen (egyelőre) nincsen itt konkrét tapasztalat. Ettől függetlenül a célra elvileg megfelelhetnek azok is, ránézésre nem tűnnek rossznak, de az előbbi ok miatt kb. ez minden.
Az meg ugye evidens, hogy ilyen M.2 PCIe NVMe - USB 3.1 Gen 2 / USB 3.2 Gen 2x2 külső házat, külső SSD-t akkor érdemes venni és használni, ha egyrészt fontos a pendrive-hoz hasonló kicsi fizikai méret, másrészt ha van a gazda hardveren (PC, Mac) olyan USB-port, máskülönben (jó a 2,5"-os is, USB 3.0 portok esetén) nem nagyon van értelme. A két LC-Power külső ház közül amúgy az LC-M2-C-MULTI a praktikusabb, mivel az kezel M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe SSD-ket is, igaz csak USB 3.2 Gen 2x1 = USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) adatátviteli sebességre képes, de ha épp csak olyan portok vannak a PC-n, akkor pont elég. Az LC-M2-C-NVME-2X2 külső házat meg értelemszerűen akkor érdemes választani, ha kifejezetten csak M.2 PCIe NVMe SSD használata a cél, valamint van a gazda hardveren (PC, Mac) USB 3.2 Gen 2x2 vagy Thunderbolt 3 port.
-
Klara_
őstag
válasz King Unique #4860 üzenetére
Anno inkabb elvetettem es nem leptem semmit. Ma mar latok hutobordas SSD hazat is itthon: LC Power NVME és SATA M.2 - RTL9210B LC-M2-C-MULTI br 9.000,-, es LC Power M.2 NVMe - ASM2364 LC-M2-C-NVME-2X2 14.000,- ezek arban mar megfelelnek, remelhetoleg a homerseklettel is megbirkoznak de semmi tapasztalatot nem lattam roluk meg. Mit gondolsz roluk, bele merjek vagni valamelyikkel?
-
nagyúr
válasz King Unique #5306 üzenetére
Hú bocsánat ez igaz. Holnap kapom kézhez, akkor utána visszatérek a témára, egyelőre nem tudok róla sokat.
Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!
-
King Unique
titán
válasz Tsebacsi #5305 üzenetére
Azt nem írtad, hogy milyen fizikai méretű és milyen típusú M.2 SSD-hez kell külső ház, azaz pl. 2230 / 2242 / 2260 / 2280 / 22110, valamint M.2 SATA vagy M.2 PCIe NVMe. Ahogyan azt sem, hogy ha pl. M.2 SATA, akkor annál kívánalom-e az UNMAP (TRIM) biztos támogatása és annak megfelelő külső ház kell-e (példa). Továbbá hogy milyen USB-szabványra épülő (USB 3.0 / 3.1 Gen 2 / 3.2 Gen 2x2), valamint az eszköz (külső ház) és a gazda (PC) felől milyen fizikai interfészes (pl. Micro-B - Type-A, Type-C - Type-A, Type-C - Type-C) legyen.
Egyébként meg lásd a téma összefoglaló "Milyen külső házat SSD-hez?" pontjánál leírtakat, az ott linkelt külső házakat, gyártókat, stb.[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
Sziasztok,
külső házat keresek egy 512-es m.2 SSD-hez. Mit tudtok ajánlani? Árban passzolok, 5k körül lehet ilyet találni? Örülnék, ha hazai boltból, kvázi azonnali átvétellel lenne.
Köszönöm szépen!
Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!
-
Beni2360
félisten
válasz King Unique #5303 üzenetére
Köszi a választ és megoldom a hub tapellatas kikapcsolasat.
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
King Unique
titán
válasz Beni2360 #5302 üzenetére
Mivel ezzel az ORICO 2526C3 külső házzal nincsen itt a topikban konkrét tapasztalat, rajtad kívül eddig nem nagyon említette senki hogy ilyet vett volna, ezért a mennyire volt jó választás kérdésre sincs igazán jó válasz. Max. annyit lehet mondani, hogy ránézésre nem rossz és elmegy, meg ha kifejezetten tool-free és Type-C külső ház kellett, bár a fémházas kivitel lehet előnyösebb lett volna a műanyagnál.
A készenléti (alvó) mód működésére vonatkozóan már le lett írva többször ebben és egyes társtopikokban is a lényeg. Ahol az elsődlegesen az adott külső házban lévő chip, illetve firmware függvénye, hogy ha támogatja a készenléti módot, akkor olyankor leáll-e a benne lévő HDD, állapotjelző LED kialszik-e, stb. Amik ha közvetlenül a PC USB-portjához történő csatlakozásnál működnek, ellenben USB-hub használatánál nem, akkor értelemszerűen az utóbbi a probléma forrása.
-
Beni2360
félisten
Sziasztok!
Rendeltem az Alin egy ORICO C típusú (2526c3) házat 8.65 $-t szállítással együtt. Van már itthon 2 db ORICO ház különböző típusúak. Azok nem tudják az alvó állapotot és a NAS-ra szeretném pót HDD-nak csatlakoztatni saját adatok mentésére.
Kérdésem jó választás volt igaz mivel már megrendeltem csak megnyugvás végett kérdezném.
Más: Van egy Ureen 2,5" házam (ez tudja az alvást) ami egy USB 3.0 aktív házban van 2 db 3.5" HDD-vel ezek is tudják az alvást de a HUB állandóan tápon van és a led állandóan világit ezen is és a 3.5"-kon is. Gondolom azért alvó állapotban vannak? Ez a HUD egy média lejátszóba csatlakozik ami ki van kapcsolva általában. Bocs egy kicsit hosszú lett.[ Szerkesztve ]
Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro
-
isti732712
aktív tag
Szuper vagy!
Köszönöm a gyors részletes választ és segítséget!!!
Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik 2,5"-os és részben M.2 méretformátumú, valamint USB, Thunderbolt stb. csatolófelületű külső házakkal foglalkozik és ad információkat, tanácsokat a vásárlók számára. A 3,5"-os külső házak, dokkolók és gyárilag készre szerelt külső merevlemezek az alább felsorolt társtopikok témájába tartoznak, az ügyben értelemszerűen ott tessék érdeklődni
Kérünk mindenkit, hogy mielőtt a kérdését feltenné, a téma összefoglalót olvassa el, mert a legtöbb kérdésre a válasz ott megtalálható!
Társtopikok:
• Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
• Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
• Milyen belső merevlemezt vegyek?
• HDD probléma (nem adatmentés)
• Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
• GPT, MBR
- 512GB Gen4 x4 WD SN5000S/ új/ Steam Deck ready/ garancia/ ingyen fox/posta
- MP600 PRO NH 1TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- AKCIÓ! 10TB Western Digital DC HC330 HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Új bontatlan Sandisk Ultra 3d SSD 4TB és Sandisk Extreme Pro Portable külső SSD 2TB
- Western Digital 8TB RED PRO - SATA3, 7200 Rpm, 256MB - Gari 2026.05.19. -ig - Eladó!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest