Hirdetés
- Autóhifi
- Olcsó sportkamerák (GoPro alternatívák)
- [Re:] Gigászi fényerejű monitorral jelentkezik a Samsung
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- [Re:] Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- [Re:] A Panasonic HX830 4K LCD tévé tesztje
- Házi hangfal építés
- Azonnali informatikai kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen RAM-ot vegyek?
-
PROHARDVER!
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Hozzászólok Aktív témák
-
semetka
őstag
válasz
semetka #5200 üzenetére
Sikerült!! És úgy néz ki működik, el se hiszem. Felraktam ezt a 138-as szoftvert és úgy másol usb 3.0-n mint a fene. Nem ezzel a hosszú leírással frissítettem hanem amit leszedtem firmware, exe kiterjesztés volt nem bin. Elindítottam leokéztam és felrakta. Az más kérdés hogy utánna azt hittem tégla lett a dokkoló mert nem mutatta a JMicron JM2033x FW Update Utility a chip típusát mint előtte. De miután beraktam a winyót felismerte onnantól látta a chip típusát. Illetve ha rámentem újra a 138-as exe-re mintha telepíteni akarnám , akkor már azt írta ez van a dokkolón. Szóval minden okés. Kb 1 perces művelet volt.
@King Unique: Amit linkeltél 5198-as kommentben, a srác kb ugyanezt írta le, most utólag rájöttem.
[ Szerkesztve ]
==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==
-
King Unique
Topikgazda
válasz
kmatalik #5199 üzenetére
A Sharkoon dokkolónál pedig JMS567 chipet ír a gyártó weboldala, ezért is érdekes ha azt a JMicron firmware frissítő programok egyáltalán nem ismerik fel, míg a másik, szintén elvileg JMS567 chipes Axagon SATA-USB adaptert igen. De lehet az előbbi újabb gyártású modelljeiben esetleg már másfajta JMicron / egyéb vezérlő van, csak ezt elfelejtette feltüntetni a gyártó, vagy ki tudja.
Magánál az USB-s tárolóeszköznél a firmware frissítése megoldás lehet bizonyos problémákra, illetve ha annyira nem akar rendesen működni és más nem használ, akkor saját felelősségre adott a lehetőség ezt megpróbálni. Ahol ha a leírás alapján a 138.01.00.01 számú firmware javítja az említett hibát, akkor azzal a probléma elvileg megoldva. Meg ezért is említettem előzőleg, hogy adott chipnél nem feltétlen lehet egy bizonyos problémát általánosítani minden esetre, mert ugye többek között firmware-verzió függvénye is lehet.
Az ilyen eszközök gyártóinak pár kivételtől eltekintve általában nem nagyon szokása új firmware-t kiadni és azt a felhasználó rendelkezésére bocsátani a gyártói weboldalon. Ahol ha valami hiba van a gyári firmware-ben, akkor az ugye emiatt szívás és max. külső forrásból lehet hozzá firmware-t vadászni, aztán jó esetben vagy sikerül a frissítés és megoldja, vagy nem.(#5201) semetka:
Mármint gondolom a linkelt példára célzol, ahol igen, ott is a 138.01.00.01 számú firmware van futtatható állományként. Maga ennek a letöltése, futtatása és a firmware frissítése nyilván hamar megvan, az a leírás azért volt linkelve, hogy szemléltesse mikre érdemes odafigyelni (pl. lementeni az eredeti firmware-t, eszköz- és gyártóazonosítókat, stb.) és hogyan javasolt szakszerűen végigcsinálni egy ilyen műveletet. De a lényeg, hogy végül sikerült megoldani és most minden oké a leírtak alapján.Egyébként gratulálok!
[ Szerkesztve ]
-
kmatalik
csendes tag
válasz
semetka #5201 üzenetére
Szia!
Örülök, hogy neked sikerült. Az én firmware verzióm más lehet, mert próbáltam az összes firmware updater-t, amit találtam, egyik sem tudta frissíteni. Próbáltam USB 2.0-n és USB 3.0-n, HDD-vel és HDD nélkül. Mindegy volt, ugyanez lett az eredmény. Ami neked sikerült, nekem ezt adta:
Most már legalább tudom, hogy az én Sharkoon QuickPort XT USB3.0 dokkolóm firmware verziója 18.02.00.01-es és VPOWERWINS flash-en van.
Továbbra is a gyártói támogatástól várok segítséget. Rossz jel, hogy a Sharkoontól semmi választ nem kaptam még. Azért még próbálkozom velük.
Az Axagon támogatás már visszajelzett, remélem ott lesz eredmény.
Üdv,
Krisztián -
semetka
őstag
válasz
King Unique #5202 üzenetére
Köszi szépen, azért mondjuk neked is illetve @kmatalik-nak is köszönöm mert ha nem írtok illetve nem jön fel a szó a 138-as firmware-ről valószínű ráhagytam volna. Remélem neki is sikerül rendbetenni, fura tényleg hogy 2 ugyanolyan dokkoló mégis más. Én egyébként 2016 júniusban vettem.
@kmatalik: Majd jelezz vissza hogy sikerült-e megoldani a problémát.
==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==
-
Livius
őstag
Sziasztok!
Tudtok ajánlani 2.5"-os USB-és külső házat? Leginkább okos TV-hez lenne használva benne egy max 1 TB-os HDD, és a lényeg hogy 5 ezer Ft alatt megvehető legyen.Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i5-6600K, Corsair Vengeance 2x4GB DDR4-3000MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB
-
King Unique
Topikgazda
Lásd egy másik esetnél leírtakat.
-
Krystal_s
őstag
Sziasztok,
a napokban tűnt fel, hogy egyik külső házamban használat közben a HDD fejtetőn van (a teteje van alul).
Amikor beleteszem a HDD-t, akkor van jól, de a ház címkéje és kis lábai alapján átfordítva "kell" használni. Ez nem árthat a lemeznek, ha fejtetőn van?
Itt lehet látni pl. videó
A pasi, amikor beleteszi, akkor nem fordítja meg, de a ház lábai így felül vannak.
Ez is olyan. -
Tsebacsi
veterán
Sziasztok,
Sony Androidos TV-hez szeretnék tárolót csatlakoztatni TVműsor/filmfelvétel céljából.Az eddig használd Adata kimondottan TV-hez ajánlott egybe külső merevlemez+háza berottyant, a benne lévő elektronika megkotlott. Szerencsére a HDD-nek semmi baja, azt áttettem egy ADATA AEX500U3-CRD-be. Meg vagyok vele elégedve, de!
Kellene egy másik HDD, amit a TV sajátként kezelne TVműsor felvételére.
Mik a tapasztalatok, érdemes nézni valami TV-khez ajánlott külső HDD-t/keretet, van-e ezekben olyan speciális elektronika, ami a TV-khez van tervezve, vagy ez továbbra is egy "maszlag", és jobban járok egy sima USB3-as külső HDD kerettel és egy 1-2TB-os 2,5" HDD vásárlásával? Pl. amit vettem most nemrég?Azért is lennék szkeptikus, mert bár ennél az Adata háznál szerencsém volt, hogy szétcsavarozható volt, de gondolom vannak nem megbontható külső HDD-k is, ahol az esetleges elektronikai hiba esetén csak durva roncsolással lehet a HDD-hez jutni.
Előre is köszönöm!
Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!
-
King Unique
Topikgazda
válasz
Tsebacsi #5208 üzenetére
Tévével történő használat ügyében lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, ahol egyrészt 2,5"-os külső merevlemez használatánál eleve fontos USB-n a megfelelő tápellátás, azaz legyen a tévén pl. "HDD 5V 1A" jelölésű USB-port, vagy 2 db 0,5 A-es port Y-kábel használatához, stb. Másrészt arról itt is számtalanszor volt már szó, hogy az elsődlegesen támogatott "A" (= PC, Mac & desktop OS) kategóriás hardver- és szoftverkörnyezet helyett az ilyen "B" kategóriás (= tévé, router, xy lejátszók, stb.) környezetben nem feltétlen garantálható minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés annak esetleges hibája, hiányossága miatt, pont ezért javasolt azon készülékek topikjában is érdeklődni a tapasztalatok felől, ami a másik esetnél linkelt hozzászólásban is le van írva. Szóval lehet itt találomra ajánlani külső házakat, amiknek elvileg normál esetben működni kellene az adott tévével, aztán hogy ténylegesen mennyire fog egyik-másik, az már más dolog lehet. De ha az EX500 külső házat gond nélkül kezeli a tévé, akor az jó, ez esetben elvileg a "többit" is kellene, elvileg.
Az ADATA kínálatában korábban gyárilag készre szerelt kivitelben a HC500 sorozat volt kifejezetten tévékhez (is) ajánlva, de az már kifutott. A kompatibilitás meg leginkább azt jelenthette, hogy valószínűleg kiporóbálta és letesztelte a gyártó több tv-készülékkel, valamint eleve FAT32 fájlrendszerre formázta a benne lévő HDD-t, amit kb. minden OS kezel. Viszont a gyárilag készre szerelt megoldások nem ennek, hanem a társtopiknak a témája.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
Topikgazda
válasz
Krystal_s #5207 üzenetére
Elvileg nem, a merevlemezgyártók szerint többféle (pl. vízszintes, függőleges) elhelyezés is megengedett, gyakorlatilag viszont nem feltétlen teljesen mindegy, lásd egy másik válaszban kifejtve. A standard és a legtöbb gyártónál alkalmazott az ilyen 2,5"-os külső házaknál a HDD vízszintes elhelyezése a talpán, szóval érdekes az Ewent hanyatt fektetett megoldása, igaz a videókban SSD-t tesznek a külső házakba, annál valóban mindegy.
-
Tsebacsi
veterán
válasz
King Unique #5209 üzenetére
Szia!
Hű ez részletes lett, köszönöm szépen. Pont egy HC500 adta be a kulcsot, szerencsére könnyen kinyerhető volt belőle a HDD
Van dedikált HDD USB csatlakozó szerencsére, akkor nem vesződök itt extra dolgokkal, és nézek bele egy új 2TB HDD-t és egy ilyen EX500-at.Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!
-
Krystal_s
őstag
válasz
King Unique #5210 üzenetére
Köszönöm.
Közben én is olvasgattam a témában. Sokfélét írnak. A régi HDD-k állítólag kényesebbek voltak erre. Ma már rengeteg olyan gép van, IBM, HP, PC ház, MAC gépek stb, amikben nem is lehet "normálisan" betenni egy HDD-t.
Mégis ott van az elvileg...
A külső HDD házat nem probléma, ha fordítva kell használom, ha úgy jobb neki.
De annak örülnék, ha a PS4-et oldalra állítva használhatnám élettartam csökkentése nélkül, mert praktikusabb lenne és jobban nézne ki. A gyári tartója is oldalra állítja a gépet, csak nem mertem úgy használni.Közben találtam egy érdekes választ is.
Miszerint azért lehet előnyös fejjel lefelé használni, mert az elektronika úgy jobban szellőzik, nem reked meg a levegő. Hm lehet az Ewent azért csinálja így a házait?
[ Szerkesztve ]
-
luigi106
tag
Sziasztok.
Van egy 2,5”-os 2TB-os HDD-m. Ezt szeretném használni egy PS5-höz mint külső háttértár. Ehhez kérném a segítségeteket. Nem tudom van-e olyan, hogy ha a ps lekapcsol akkor egy idő után a HDD is kikapcsoljon.
Ha lehet ilyet kérni, akkor márkát és típust is ajánlhattok, mert én teljesen kuka vagyok a témához. Előre is köszönöm a segítséget.
-
King Unique
Topikgazda
válasz
Krystal_s #5212 üzenetére
Nem derült ki hol írtak ilyet, de egy eleve passzív hűtéses és zárt külső házban nem mintha annyira sokat számítana szellőzés terén. A HDD, a benne lévő motor mechanikai terhelésénél viszont valamennyire számíthat, lásd az előzőleg linkelt választ. Meg egyébként az Ewent 2,5"-os külső házainál sem minden esetben van ilyen fordított, fejjel lefelé elhelyezős megoldás (pl. az EW7034-nél sem), ahogyan más gyártóknál is eleve ritkább és inkább a normál, talpán fektetett megoldás az elterjedtebb, meg pl. a 2,5"-os gyárilag készre szerelt külső merevlemezeknél is. Bár pl. az EW7044-hez hasonló kialakítású tool-free külső házaknál mint pl. Sharkoon QuickStore Portable Pro USB 3.0, szintén ilyen "fordított" megoldás van, szóval az ilyen típusoknál nem újdonság ez a megoldás.
-
King Unique
Topikgazda
válasz
luigi106 #5213 üzenetére
Itt nem derült ki, hogy pontosan milyen 2,5"-os 2 TB-os HDD-ről van szó és az milyen magas (7/9,5/15 mm), mert attól is függ, hogy milyen külső ház jöhet szóba, fizikailag melyikbe fér bele egyáltalán. De amúgy a topik téma összefoglalójában van információs táblázat, ott ezen méret is fel van tüntetve és az annak megfelelő külső házak.
A PlayStation 5 a nemrég tárgyalt tévés használathoz hasonlóan szintén a "B" kategóriás hardver- és szoftverkörnyezetnek mondható, ahol a készenléti (alvó) mód működése kérdéses lehet, lásd egy korábbi hozzászólásban szemléltetve set-top box esetén. Vagyis ez ügyben célszerű a játékkonzol topikjában is érdeklődni a tapasztalatok felől, + hogy mások milyen külső házakat használnak és azoknál működik-e az említett funkció, stb. De egyébként ha a játékkonzol teljesen lekapcsol, akkor normál esetben azzal együtt a rácsatlakoztatott 2,5"-os külső merevlemeznek is le kell állnia, ki kell kapcsolnia, mivel olyankor megszűnik az adatkapcsolat és a tápellátás az USB-porton, elvileg. Ha a menet közbeni készenléti mód működése a kérdés X perc tétlenség után, akkor az passz, azt már pláne a játékkonzol topikjában kellene megérdeklődni, mert hiába támogatja a külső ház firmware szinten, ha a játékkonzol, az azon futó OS esetlegesen nem teszi lehetővé a megfelelő működést.
[ Szerkesztve ]
-
luigi106
tag
válasz
King Unique #5215 üzenetére
Köszönöm a gyors választ. Igazad van hiányosan tettem fel a kérdést.
Egy seagate firecuda 7mm-es HDD-ről van szó.
És leginkább az a kérdés izgatott, hogyha kikapcsolom a PS-t akkor nem-e sérül a merevlemez a hirtelen áram kimaradásból.
Nagyjából erre lettem volna kiváncsi, és hogy melyik márka amelyik megbízható. Köszönöm. -
King Unique
Topikgazda
válasz
luigi106 #5216 üzenetére
Tehát 7 mm magas, akkor lásd példaként egy másik esetnél leírtakat, az ott említett külső házakat.
A szoftveres leválasztásra vonatkozóan meg lásd az egyik társtopik hozzászólásában leírtakat. Az ideális az, ha van a készülék menüjében leválasztási opció (pl. tévénél is), ahol ez elvileg a PlayStation 5 esetében is adott a gyártó weboldalán lévő leírás alapján. Ha nincsen, akkor a készüléket kikapcsolva normál esetben elvileg megtörténik az eszköz leválasztása is az OS-ből és akkor az is rendben lehet, elvileg. + Ezen leírás alapján akkor javasolt eltávolítani a külső merevlemezt, illetve a készülékkel együtt kikapcsolni, ha az állapotjelző LED már nem villog rajta, vagyis nincsen aktív lemezművelet.
[ Szerkesztve ]
-
djzolee91
tag
Sziasztok!
Laptopból kivett sata-s vinyóhoz keresek külső usb-s tokot, ami gyors és jól véd.
Melyeket ajánlanátok ehhez?Előre is köszönöm!
-
King Unique
Topikgazda
-
djzolee91
tag
válasz
King Unique #5219 üzenetére
Gondoltam felteszem itt, mert a másik topikban kaptam ezt a javaslatot, hogy itt van az ilyen kérdések helye.
A vinyó ami bele kerülne, az egy laptopból kivett 2,5"-os 5400 rpm-es hdd.
A jól védő alatt azt értem, hogy a fizikai hatásoktól védje jól a vinyót a tok.
-
King Unique
Topikgazda
válasz
djzolee91 #5220 üzenetére
Igen, de a társtopikban az útba igazítás mellett egyúttal a választ is már megkaptad, linkelve voltak példák "jól védő", vagyis a külső hatásoknak jobban ellenálló külső házakra. Azaz felesleges volt még egyszer 1:1-ben ugyanazt a kérdést feltenni, itt már az ügyben kellett volna, kellene célirányosan kérdezni, ha a linkelt külső házak közül sikerült választani és esetleg kérdés van valamelyikkel kapcsolatban.
Az evidens, hogy 2,5"-os HDD-ről van szó, de itt az lett volna a lényeg, hogy pontosan milyen, azaz milyen gyártó, mi a modellszáma és főleg hogy milyen magas (7/9,5/12,5 mm).[ Szerkesztve ]
-
djzolee91
tag
válasz
King Unique #5221 üzenetére
Egy HGST 750 GB-os 5400 rpm-es 0,9*10*7 cm-es vinyóról lenne szó.
-
kmatalik
csendes tag
válasz
semetka #5204 üzenetére
Sziasztok!
Megoldottam a problémámat, habár az okokban továbbra sem vagyok teljesen biztos. Valami az én konfigurációmban nem működött együtt:
Intel X58 Express chipsetes alaplap
Axagon PCEU-430VL USB 3.2 Gen 1 bővítőkártya, PCIe x1 sávos, VIA Labs VL805 vezérlővel
Különböző dokkolók JMicron JMS567 és JMS578 vezérlőkkel (Sharkoon QuickPort XT USB3.0, Axagon Fastport 2, Axagon ADSA-SN)
Windows 10 Pro 2004 64-bit, uaspstor.sys driverA külső eszközök írásakor pár GB után megszakadt az írás, 129-es és 153-as eseményazonosítókkal jöttek létre bejegyzések az Eseménynaplóban (Visszaállítás történt a következő eszközre: \Device\RaidPort2; A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 2 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000067) 0x5fc170 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet.)
A Sharkoon gyári támogatása nem válaszolt. Az Axagon válaszolt, a Fastport 2-t garanciában ki is cserélték, de a cserélt darab is ugyanazt a hibát hozta, szóval előbbre nem jutottam. Vettem egy JMS578 vezérlős dokkolót is, ezzel is ugyanaz a hiba jött elő.
Ekkor továbbmentem, kicseréltem az USB bővítőkártyát egy PCIe x4 sávos StarTech PEXUSB312EIC USB 3.1 Gen 2 kártyára. Ezen két vezérlő is van: ASMedia ASM1142 és VIA Labs VL812. Megjegyzem, ennek a kártyának normális gyári támogatása van. Letölthető hozzá frissített Windows 10 driver, ami érdekes módon BOT módot használ, nem UASP-ot.
Amióta ez a kártya van a gépben, nem jött elő a hiba, minden stabilan működik. Az UASP hoz pár speciális esetben nagyobb teljesítményt, de nekem a mindennapi használatban sokkal fontosabb a stabilitás, szóval én jól elvagyok BOT módban is. Így is meg van a 100MB/s körüli stabil írási sebesség egy külső SATA-II HDD-re.
A mostani konfigurációm:
Intel X58 Express chipsetes alaplap
StarTech PEXUSB312EIC USB 3.1 Gen 2 bővítőkártya, PCIe x4 sávos, ASMedia ASM1142 és VIA Labs VL812 vezérlőkkel
Különböző dokkolók JMicron JMS567 és JMS578 vezérlőkkel (Sharkoon QuickPort XT USB3.0, Axagon Fastport 2, Axagon ADSA-SN)
Windows 10 Pro 2004 64-bit, usbstor.sys driverLehet, hogy a vezérlőkkel voltak gondok, de lehetséges magyarázat, hogy a Windows 10 uaspstor.sys driverében van a hiba. Nagyon sok külföldi fórumon panaszkodnak hasonló eseményazonosítós hibákkal, különböző hardverekkel a Windows 10 UASP módjára.
/Krisztián
-
mike6
csendes tag
Sziasztok!
Hátha érdekes másnak is: az ASM1153E chipset támogatja a TRIM-et, a megfelelő FW hozzá:
140509_A1_82_40 vagy 141126_A1_EE_82 .
Én a másodikat tettem fel tegnap (HDD van a rack-ben). Ebben nincs sleep mode és állítólag működik az UASP + TRIM is a teszt alapján: <link>.
A leválasztásnál szépen lekapcsolja a HDD-t, a LED egve marad. -
King Unique
Topikgazda
Az általad használt külső ház pontos típusa nem derült ki, de amúgy reális lehet a megfelelő firmware-rel ASM1153 / ASM1153E chipes külső házaknál is az UNMAP (TRIM) támogatása. pl. az itt a topikban is többször említett biztosan UNMAP (TRIM) képes AXAGON EE25-XA6 modell is ASM1153(E) vezérlős.
Ha esetleg van/lesz kéznél SSD, akkor a HDD helyett azt beletéve a külső házba lehetne ténylegesen letesztelni az UNMAP (TRIM) működését USB-n. Ahol Windowsok esetén Windows 8.1, 10 szükséges, mivel azoknál támogatott natívan az UASP, ami feltétele az UNMAP (TRIM) működésének.Köszönjük az információt!
-
djzolee91
tag
válasz
King Unique #5221 üzenetére
Hm az IB-276U3 tetszik az itt felsoroltak első blokkja közül, mert ha jól látom akkor közülük az a legjobb IP védettségű, bár a rázkódásvédelme nemtom milyen (sajnos nem erősségem a német).
Egy HGST 5k1000-750 hts541075a9e680 vinyó menne bele.
-
King Unique
Topikgazda
válasz
djzolee91 #5227 üzenetére
Az első blokkban a külső hatásoknak jobban ellenálló külső házak vannak, amik közül pl. a RaidSonic (ICY BOX) kínálatában valóban az IB-276U3 a legellenállóbb (IP66) az IP-védettség skálája szerint. A rázkódás elleni védelmet gyorsan átfutva nem említi a gyártó weboldala, nem világos az van-e, passz. + Ennél a modellnél integrált USB-kábel van, ami egyfelől kényelmes és praktikus, másfelől viszont kontra, mivel ha tönkremegy, akkor lehet cserélni / kidobni az egész külső házat.
Egyébként nemrég még a társtopikban érdeklődtél a külső hatásoknak jobban ellenálló gyárilag készre szerelt 2,5"-os külső merevlemez felől, nem teljesen világos hogy az most alapból egy másik eset és mindkét fajta megoldás aktuális külön-külön, vagy közben meggondoltad magad és inkább újra a külön vásárolt külső ház + belső merevlemez = külső merevlemez kivitel érdekelne.
Ahol a gyárilag készre szerelt modellek összességében általában ellenállóbbak szoktak lenni a külső hatásoknak, lásd részleges ütésállóság, rázkódás elleni védelem, IP68-as szintű védettség folyadékkal (vízzel) és porral történő érintkezésnél, stb.
[ Szerkesztve ]
-
djzolee91
tag
válasz
King Unique #5228 üzenetére
Két külön esetről van szó, ami egymás mellett párhuzamosan fut
Huu az integrált USB-t nem is vettem észre a IB-276U3-nál, áhh kár, pedig az IP védettsége alapján ez tetszik a lejobban. -
mike6
csendes tag
válasz
King Unique #5226 üzenetére
Egy (2015-ben vásárolt) LC Power LC-25U3-Becrux a ház típusa.
-
Ueda
aktív tag
Érdekességképpen osztom meg a technikai adatokat. Adatvesztést tapasztaltam, félretettem, tesztelni nincs kedvem. (Win7 után Linuxra váltottam ezért az lsusb)
LC-POWER LC-25U3-XL (initio INIC-3609PL)
lsusb -v :
Bus 002 Device 002: ID 13fd:3940 Initio Corporation external DVD burner ECD819-SU3
Couldn't open device, some information will be missing
Device Descriptor:
bLength 18
bDescriptorType 1
bcdUSB 3.00
bDeviceClass 0
bDeviceSubClass 0
bDeviceProtocol 0
bMaxPacketSize0 9
idVendor 0x13fd Initio Corporation
idProduct 0x3940 external DVD burner ECD819-SU3
bcdDevice 3.06
iManufacturer 1
iProduct 2
iSerial 3
bNumConfigurations 1
Configuration Descriptor:
bLength 9
bDescriptorType 2
wTotalLength 0x002c
bNumInterfaces 1
bConfigurationValue 1
iConfiguration 0
bmAttributes 0x80
(Bus Powered)
MaxPower 144mA
Interface Descriptor:
bLength 9
bDescriptorType 4
bInterfaceNumber 0
bAlternateSetting 0
bNumEndpoints 2
bInterfaceClass 8 Mass Storage
bInterfaceSubClass 6 SCSI
bInterfaceProtocol 80 Bulk-Only
iInterface 0
Endpoint Descriptor:
bLength 7
bDescriptorType 5
bEndpointAddress 0x83 EP 3 IN
bmAttributes 2
Transfer Type Bulk
Synch Type None
Usage Type Data
wMaxPacketSize 0x0400 1x 1024 bytes
bInterval 0
bMaxBurst 7
Endpoint Descriptor:
bLength 7
bDescriptorType 5
bEndpointAddress 0x0a EP 10 OUT
bmAttributes 2
Transfer Type Bulk
Synch Type None
Usage Type Data
wMaxPacketSize 0x0400 1x 1024 bytes
bInterval 0
bMaxBurst 7Fénykép a belsőről (a hátoldalról is, ha számítana):
OS : Linux Mint 20.1 Cinnamon ( base : Ubuntu 20.04 focal , kernel : 5.8 )
-
Sonja
veterán
Melyik külső rack-et ajánljátok SSD-hez?
Olyan kellene aminél esetleg tud jól hűlni as SSD, illetve normálisan működik az UASP és a TRIM! Mindig a gépre lenne kötve, mert aktívan használnám (játékra).
[ Szerkesztve ]
Gyereket is lehet utálni, csak szív kell hozzá!
-
King Unique
Topikgazda
Nem írtad milyen pontosan típusú SSD-hez kell, de egy másik topikban olvasottak alapján 2,5"-os SATA. Ha biztosan UASP és UNMAP (TRIM) képes 2,5"-os külső ház kell SATA SSD-hez, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol az UNMAP (TRIM) tényleges, OS szinten is biztosított működéséhez pl. egyes Linuxoknál külön beállításra lehet szükség (példa).
-
Sonja
veterán
válasz
King Unique #5234 üzenetére
Jogos, azt valóban nem írtam. Elnézést!
Igen, 2,5"-os kellene, és pont egy AXAGON-t néztem ki (Fullmetal EE25-F6B típust). Akkor elméletileg ez jó lenne?
Ja, a Linux-os külön beállításról tudtam, mert már olvastam Arch wiki-n.
Mondjuk, hogy Ubuntu alatt is így kell-e?!
Gyereket is lehet utálni, csak szív kell hozzá!
-
King Unique
Topikgazda
A linkelt válaszban az EE25-F6B modell is szerepel, a gyártó weboldalán is fel van tüntetve a TRIM (UNMAP) támogatása, vagyis értelemszerűen igen, jó lenne.
Az esetleges Linux specifikus beállításokat meg értelemszerűen inkább azon téma megfelelő topikjában kellene megkérdezni, szükséges-e még a linkelt korábbi válaszban lévő módszer az Arch-alapú Manjaro mellett xy másik rendszer (pl. Ubuntu), másik verziójú kernel esetén is, stb. -
Sonja
veterán
válasz
King Unique #5237 üzenetére
No igen, csak hogy a gyakorlatban is jó-e, ez érdekelne igazán. Az ubuntu kérdést megoldom, az nem probléma.
Gyereket is lehet utálni, csak szív kell hozzá!
-
King Unique
Topikgazda
Az már ugye le volt írva világosan, hogy az említett AXAGON külső házaknál firmware szinten támogatott és ténylegesen, gyakorlatilag is működik USB-n az UNMAP (TRIM), az adott. Gyakorlati tapasztalat pedig van itt a topikban többek között az EE25-F6B modellel is, ilyet is már vettek többen.
-
Csaby25
senior tag
Sziasztok!
Spacer SPR-25611. Itt azt írja, hogy USB 3.0-s, de a képen látható csatlakozó nem USB 2.0? Én úgy tudom, hogy az USB 3.0 kábel dupla csatlakozós, mint pl. ez :[link]A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.
-
King Unique
Topikgazda
válasz
Csaby25 #5240 üzenetére
Mindig a gyártó weboldala az elsődlegesen mérvadó, nem az ilyen-olyan webáruházak adatai, képei. De most amúgy stimmel az utóbbi is, mivel a Spacer SPR-25611 külső ház valóban USB 3.0-s, csak nem a standard Micro-B, hanem Mini-B csatlakozóval, mint pl. az LC-Power LC-25U3-Becrux.
Még mielőtt kérdés lenne, nem, egyelőre nincsen ezzel a gyártóval és modellel tapasztalat itt a topikban, de kösz hogy említetted, most már legalább tudjuk, hogy ilyen is létezik.
-
Csaby25
senior tag
válasz
King Unique #5241 üzenetére
A gyártó weboldalát én is ellenőriztem, gondoltam ott is elírták vagy csak reklám...
Köszi![ Szerkesztve ]
A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.
-
mgTerminator
addikt
Sziasztok!
Adott egy [Yottamaster] külső ház 2 db [WD30NPZZ] vinyóval. A kezdetektől fogva RAID0-ban használtam, aztán rájöttem hogy mégsincs nekem erre szükségem, lehet hogy csak fölöslegesen melegszik tőle, minimális használat mellett is. Átkapcsoltam PM-be, ez a különálló mód, és azóta ha írok az egyikre, akkor hirtelen leválasztódik a gépen az összes külső vinyó és bedobja a mappáikat.
Amit próbáltam:
- Másik USB kábel
- Másik táp
- A tokban felcseréltem a 2 meghajtót
- Másik USB csatlakozó, 2.0
- Közvetlen gépbe USB
- Újra beállítani a módot és újraformázni
- Minden más usb eszközt leválasztottamEgyedüli megoldás az, hogy kivettem az egyiket és külön SATA>USB3.0 kábellel csatlakoztattam az egyik vinyót, a másik maradt a házban.Na így lehet rájuk írni gond nélkül.
-
Sonja
veterán
Megvettem az Axagon EE25-XA6 külső házat + egy Samsung 860 EVO 500GB-os SSD-t. Linux alatt 460/420 MB/s az olvasás/írás (és jól működik a TRIM!), szóval részemről nagyon ajánlott ez az USB3-as Axagon ház SSD-hez (is)!
Köszi King Unique!
[ Szerkesztve ]
Gyereket is lehet utálni, csak szív kell hozzá!
-
rokafiu77
addikt
Sziasztok
Külső M.2 ssd házat szeretnék venni.
Támogassa az M.2 ssd és M.2 nvme ssd szabványú csatlakozókat. Van ilyen tipus?
Ha lehet, jó legyen a hűtése, azaz aluházas lenne az ideális. Ha műanyag se gond, fél óránál tovább úgysincs a gépben mert csak adat költöztetésre használnám.
Konkrétan Wd blue m.2 ssd és Kingston A2000 m.2 nvme ssd-ket tudjam benne cserélni mert mindkét típus van a cégnél de amit korábban vettem csak a wd blue m.2 ssd-hez jó.
Köszönöm.[ Szerkesztve ]
-
rokafiu77
addikt
válasz
rokafiu77 #5245 üzenetére
Hasonló áron kettő tipust találtam, ami támogatja az M.2 nvme SSD-t de az M.2 SSD-t nem. Csak az egyik fajtával kompatibilis.
Melyik jobb a kettő közül:
Axagon EEM2-UG2 vs. Raidsonic IB-1817M-C31
Elvileg mindkettő m.2 nvme kompatibilis. -
King Unique
Topikgazda
válasz
rokafiu77 #5245 üzenetére
Az M.2 formátumnál általánosan M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe interfészes típusok vannak, önmagában az "M.2 ssd" megnevezés pontatlan.
A külső házaknál is érvényes az előbbi, illetve alapesetben vagy egyik, vagy másik típust támogatják, nincs olyan hogy mindkettőt egyszerre. Bár pl. az Orico ORI-TCM2M-C3-BL a gyártó leírása alapján elvileg támogatja mindkét protokollt, de általánosan a vagy egyik, vagy másik támogatása jellemzőbb.
A másik topikban említett külső házaknál ha M.2 PCIe NVMe SSD-t támogató kell, akkor az AXAGON kínálatából értelemszerűen az EEM2-UG2 modell jöhet szóba, ellenben pl. az EEM2-U3C és EEM2-U3 nem, mivel az utóbbiak M.2 SATA típusok. Ha más gyártók termékei is érdekelnek, akkor ebben és a másik topikban is volt szó ilyenekről, linkelve lettek gyártók, konkrét példák, stb. Az meg nyilván alap, hogy az ilyen külső házakhoz gyárilag mellékelnek USB-kábelt.Egyébként M.2 PCIe NVMe SSD-t és ahhoz USB 3.1 Gen 2 külső házat leginkább akkor érdemes venni és használni, ha van a gazda hardveren (pl. PC-n) legalább USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) port. Ellenkező esetben viszont kevésbé, mivel USB 3.0 portoknál eleve nem lesz kihasználható az az adatátviteli sebesség, oda elég egy USB 3.0 M.2 SATA megoldás is, mint pl. amit legutóbb vettél, összeraktál.
[ Szerkesztve ]
-
xtremez
aktív tag
Üdv,
Használ valaki innen vagy ismeri a [ugreen usb c] házat ? Van ugreen termékem és meg vagyok vele elégedve, ez is jónak tűnik, de azért megkérdezem, hogy jól gondolom e.
Elvileg lehet kérni a rendelésnél, hogy ne legyen benne alvó mód, ezt mennyire nehéz magamnak is megcsinálni ? Az összefoglalóban az ASM235C chipset nem szerepel.
A mostani axagon aline 6g házamat szeretném USB C portos megoldásra cserélni.
Samsung 860 EVO ssd 500 GB.
Illetve milyen USB C-vel rendelkező típusok az ajánlottak ? a táblázatban b szerepel inkább. -
King Unique
Topikgazda
válasz
xtremez #5250 üzenetére
Vannak itt a topikban UGREEN külső házakkal tapasztalatok, ahol ha a gyártó kínálatából esetedben erről a modellről van szó, akkor azzal is van tapasztalat.
Pontosan hol és hogyan lehet kérni a rendelésnél, hogy ne legyen alvó mód?
Mindig a gyártó weboldala, az ott közölt információk az elsődlegesen mérvadók, ahol ott a készenléti, más néven alvó mód (3 perc inaktivitás utáni) támogatása van feltüntetve.
Ha SSD van a külső házban, akkor a készenléti mód működése kevésbé észrevehető, inkább HDD esetén téma. Utólag, illetve házilag tiltani a firmware módosításával / firmware cseréjével (amiben alapból tiltva van) lehet a téma összefoglalóban szemléltetett módon, ami egyrészt ASMedia chipes külső házaknál csak a PID: 55AA azonosítós típusok esetén támogatott. Másrészt a firmware házilagos piszkálása csak saját felelősségre javasolt, valamint az USB 3.1 Gen 2-es ASMedia chipeknél (pl. ASM235CM) ilyen jellegű tapasztalat egyelőre nincsen itt a topikban.Az USB 3.1 Gen 2 és Type-C külső házakkal eleve kevesebb itt a tapasztalat, azért vannak a téma összefoglalóban elsősorban USB 3.0-s és azoknál is főleg Micro-B, Mini-B, Type-A fizikai csatlakozós külső házak feltüntetve. De pl. a "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetben vannak konkrét SSD + külső ház párosítások, tapasztalatok, illetve köztük USB 3.1 Gen 2 és Type-C megoldásra is példák.
Az egyébként az egyik társtopikban is szemléltetve van, hogy a Type-C / USB-C csatlakozáshoz nem feltétlen szükséges natívan olyan interfészes külső merevlemezt, jelen esetben külső házat venni, megoldható akár a megfelelő adapterrel, kábellel is. Meg ha a gazda hardveren pl. csak USB 3.0 portok vannak, akkor megint kevésbé van értelme USB 3.1 Gen 2 külső házat venni, mivel akkor nem lehet kihasználni azt az adatátviteli sebességet, nem lesz gyorsabb a benne lévő SSD. Ellenben ha van a gépen USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) Type-C (USB-C) port, akkor úgy már más a helyzet.[ Szerkesztve ]
-
xtremez
aktív tag
válasz
King Unique #5251 üzenetére
A linkelt oldalon szerepel ez.. kínai kolléga írta bele..
Azért szeretnék USB C-s házat, mert a micro B portot nem szeretem és a C megbízhatóbbnak tűnik, na meg szimmetrikus.
A Gen 2 nem kritérium. Jelenleg akkor továbbra is ez a linkelt ugreen és közben láttam ezt Orico aluház as típust. Itt akkora műanyag csavarozás mentes vs fémház és csavorozás+ hűtés a difi ? SSD-t használék így ez utóbbi talán annyira nem lényeges.
-
rokafiu77
addikt
válasz
King Unique #5249 üzenetére
Az Orico tökéletes lesz! Pontosan ilyet kerestem, mert a notebookokban hol m.2 sata van, hol m.2 nvme ssd épp mikor milyet vettünk bele. Ezekről adatköltöztetést hajtunk néha végre és jól jön ha mindkét típus támogatott a házban. A gép amire kerülnek az adatok rendelkeznek usb 3.1 porttal.
Köszönöm a segítséget! -
King Unique
Topikgazda
válasz
xtremez #5252 üzenetére
Elsődlegesen azzal kell foglalkozni, az a mérvadó, ami a gyártó weboldalán szerepel, nem az ilyen-olyan webáruházaknál. Ha a gyártó azt írja, hogy támogatott a készenléti (alvó) mód az adott külső háznál, akkor támogatott és olyan kivitel van belőle, ennyi.
Az ORICO esetében, ha a 2518C3-G2 modellről van szó, akkor az ugyanaz kialakítás szempontjából mint a korábbi 2518S3, csak immáron USB 3.1 Gen 2 és Type-C kivitelben.
[ Szerkesztve ]
-
Jakesz
őstag
Sziasztok!
Lenne nekem egy kb 10 éves SATAII-es HDD-m: [kép]
A laptopomra szeretnék róla átmásolni néhány képet, ehhez keresném a legolcsóbb használható SATA-USB átalakítót, ami jó ehhez a modellhez. Előre is köszönöm! -
King Unique
Topikgazda
Mármint ha nem külső ház (példa), hanem pl. ilyen vagy ehhez hasonló SATA - USB adapter kell, akkor lásd a téma összefoglaló "Kiemelt beszámolók és tesztek" fejezetében felsorolt IDE/SATA - USB adaptereket, azokkal van itt a topikban tapasztalat. De nem feltétlen kötelező azok közül választani, lehet akár mást is venni, illetve pl. a hazai webáruházak vagy eBay és társai online piacterek kínálatában szétnézni stb., viszont az egyéb típusokkal értelemszerűen nincsen itt konkrét tapasztalat.
Ha csak egyszeri alkalomra és használatra kell ilyen eszköz, akkor meg nyilván a legolcsóbb lenne valakitől kölcsönkérni egyet.
Már ha otthon nincsen asztali PC és a laptopba sem lehet beszerelni pl. HDD Caddy-be téva, vagy átmenetileg a meglévő HDD/SSD helyére a régi HDD-t, utóbbi esetben pl. pendrive-ról bootolt live rendszer (pl. HBCD PE) alól átmásolni a képeket egy másik pendrive-ra vagy külső merevlemezre, majd utána a belső HDD/SSD-re, stb.
[ Szerkesztve ]
-
rokafiu77
addikt
válasz
King Unique #5249 üzenetére
Sziasztok!
Segítsetek, honnan lehet beszerezni ezt a típusú házat?
Orico TMC2M
Az általam ismert boltokban nincsen, az Alzánál rendelés alatt van, április 1 a tervezett beérkezés.
Nekem viszont hamarabb kéne. Melyik üzlethez fordulhatok akik be is tudják szerezni?
Köszi. -
King Unique
Topikgazda
válasz
rokafiu77 #5258 üzenetére
A gyártói weboldalán a megjelenő üzenet alapján elvileg csak üzleti viszonteladók tudnak vásárolni, magánszemélyek nem, bár egy próbát esetleg megérhet regisztráció után. Viszont ott vannak a weboldal alján a gyártó elérhetőségei, lehet érdeklődni pl. e-mailben.
Az meg nem újdonság, hogy a hazai boltok, webáruházak kínálatában nem érhető el minden külső ház - meg pláne egy ilyen extra modell - , vagy max. csak rendelni lehet és az is X hét / hónap mire megérkezik, stb.Másik lehetőség igény szerint venni külön csak M.2 SATA, vagy csak M.2 PCIe NVMe SSD-t kezelő USB 3.X külső házat, azokra az előző válaszban linkelve lett több példa amik többnyire a hazai boltok, webáruházak kínálatában is megtalálhatók. Meg ez a megoldás az elterjedtebb jelenleg a legtöbb gyártó kínálatában, nem a két protokoll kombinálása, mint már említve volt.
[ Szerkesztve ]
-
Moonwolf
senior tag
Sziasztok!
Ezek az olcsó aliexpresses "sata to usb" átalakító kábelek mennyire használhatóak?
=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\
-
premierpark
őstag
Sziasztok!
4 ezer forintig létezik olyan külső hdd ház, ami ajánlott?
Ma szeretnék vásárolni egyet. Windows telepítés előtti mentésre használnám csupán.Köszönöm szépen!
-
King Unique
Topikgazda
válasz
premierpark #5262 üzenetére
Ez attól is függ, hogy pontosan milyen külső ház kell, lásd mások korábbi példáit: [link], [link]. Ahol esetedben nem derült ki, hogy HDD vagy SSD lesz-e beletéve a külső házba, ha HDD akkor az milyen magas (7/9,5/15 mm) és milyen fizikai csatlakozós (IDE/SATA), ha esetleg SSD akkor az milyen formátumú (2,5"/M.2 SATA | M.2 PCIe NVMe) és mindenképpen kell-e TRIM (UNMAP) támogatás hozzá a külső ház felől, műanyag vagy fém külső ház kell-e, elég-e az USB 3.0 vagy esetleg USB 3.1 Gen 2 vezérlős legyen, megfelel-e a standard Micro-B vagy inkább Type-C fizikai csatlakozós legyen, egyéb speciális igény van-e pl. az ezen hozzászólásban említett jellemzők meglétére, működésére vonatkozóan, stb.
Ha általános ajánlás kell pl. 2,5"-os SATA HDD/SSD meghajtóhoz való külső házra, akkor ott van a topik téma összefoglalója, abban lévő információs táblázat árakkal, valamint beszámolók, tesztek, stb. + SSD-khez a "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetben is vannak konkrét példák.[ Szerkesztve ]
-
Véreshurka
senior tag
Sziasztok!
Külső házat keresnék samsung 970 evo plus-hoz. A linux kezdőknek topikban már érdeklődtem, bár ott már egy konkrét termékkel kapcsolatban amit ma hozott meg a posta: [link] . Eddig nem volt gondom ugreen termékeivel linux alatt, de most ahogy látom belefuthattam, mert nem tudom kezelni a diszket, legalábbis nem tudom biztonságosan törölni: [link] . Kaptam odaát egy tippet ami esetleg megfelelhetne: [link] és érdeklődnék, hogy van-e esetleg más oylan termék amit számításba lehet-e vennem.Ami fontos lenne az a TRIM támogatás mindenképpen, és pl. nem tudom, hogy létezik-e olyan ház amit ha bedugok egy linux-os gépbe akkor tudom alkalmazni rá az nvme parancsokat.
Előre is köszönöm!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
Topikgazda
válasz
Véreshurka #5264 üzenetére
Itt a gond valószínűleg a natív SATA / M.2 PCIe vs. USB csatlakozás lehet, ahol bár USB-n az általános meghajtókezelés + akár pl. UNMAP (TRIM), valamint Linux alatt
dd
és társai módszerek működése oké szokott lenni, ellenben nem feltétlen működnek az egyes speciális utasítások, lásd pl. a standard ATA / NVMe Secure Erase, amit általánosan az előbbi csatlakozási formáknál javasolt elvégezni. A másik topikban említetted, hogy Linuxon a linkelt módszert szoktad használni Secure Erase-hez, de az gondolom a PC-be téve helyi/belső csatlakozásnál volt, nem külső meghajtóként USB-n. Illetve ha berakod a PC-be az NVMe SSD-t és ott helyi/belső csatlakozásnál működik amit akarsz, ellenben USB-n nem, akkor az USB-s csatlakozás lehet a gond, ennyi. Meg ez esetben akkor hiába veszel másik USB-s külső házat, jó eséllyel annál sem fog működni.TRIM, illetve USB-n UNMAP parancs SATA SSD-knél van, ellenben NVMe SSD-knél beépített a Dataset Management deallocate parancsa formájában, amiről nem olyan régen volt szó az egyik SSD topikban, meg hogy ilyen alapon USB-s csatlakozásnál is működnie kell.
Egyébként ennél az Ugreen külső háznál NVMe SSD használata esetén működik a SMART? Csak mert a SATA-alapú megoldásokkal ellentétben nem mindegyik szokta támogatni (példa), bár ez a gazda (PC) felől szoftverkörnyezet illetve programverzió, az eszköz (külső ház) felől pedig USB-chip és firmware függvénye is lehet.
[ Szerkesztve ]
-
Véreshurka
senior tag
válasz
King Unique #5265 üzenetére
Köszi!
Igen, valóban gépbe téve az ssd-t működtek a dolgok, mert előtte is így csináltam.
Köszönöm a linkeket is, átnyálazom őket és próbálom meg is érteni a leírtakat!
Smart ellenőrzést még nem végeztem soha linux-on, abba is bevetem magam és ha lesz eredmény (remélhetőleg hétvégén) akkor jövök vele vissza a topikba.
Szerencsére nem élet-halál kérdése a működés és használat, így van idő bőven kicsit belemélyedni a témába. Mint írtam a másik topikban, csak egy projektből megmaradt nvme, amit gondoltam egy hordozható linux rendszerre szívesen beáldozok...
[ Szerkesztve ]
Hozzászólok Aktív témák
- [Re:] Lenovo Thinkpad T520
- [Re:] Lenovo Thinkpad T430
- [Re:] Huawei P30 Pro - teletalálat
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- [Re:] [laceszgamer:] Mit tud 50.000Ft ma és 10 éve?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Kutya topik
- Trollok komolyan
- [Re:] Sapphire Nitro+ Radeon rx570 4gb
- Autóhifi
- További aktív témák...
- Ultrabook HP 15n222 15,6col /4magos /8gb ram/ 120gb ssd/ Dupla Videókártya 1,5gb dedikált/Windows10
- Fehér HP Pavillion15 /Intel i3-4010u / 8gb ram / 120gb ssd /HDMI Kamera/Magyar bill / windows10 -
- Ezüst HP15 FULL-HD /A9-8generáció/ 8gb ddr4 ram/180ssd/ Kamera HDMI / Win10 - Windows 10 telepitve
- HANKOOK Ventus Prime 2 225/60 T17 nyárigumi szett
- Dell gyári 19,5v 180w és 130w adapter - töltő használt Több darab van
- WD Blue 1 Tb hdd
- Galaxy S9+ Igazi kuriózum. Full dobozos,Makulátlan garanciában cserélt+ajándék tok és Posta benne.
- Audioquest NightOwl Carbon fejhallgató+fülpárna+high-end kábel
- GIGABYTE AORUS RX 5700 XT 8GB Rev. 2.0 full dobozos 2022.11. Garancia
- RTX 3080 kártyát keresek Magyar kisker garanciával 650.000ft-ig!
Állásajánlatok
Cég: United Call Centers Kft.
Város: Miskolc
Cég: Ideastyle Professional Kft.
Város: Budapest