Hirdetés
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Milyen processzort vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Azonnali informatikai kérdések órája
- SSD kibeszélő
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
-
PROHARDVER!
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mikisys
őstag
válasz
vistyan #46664 üzenetére
Meg kell nézni a készülékek hátulján, hogy van-e S/P-DIF csatlakozó, vagyis egy darab RCA aljzat, ami a TV-készüléken digitális hangkimenet, a házi-mozi cuccon pedig, digitális hang bemenet.
Ha mindekettőn van, akkor kell venni, vagy csinálni, egy RCA dugó - koax kábel - RCA dugó kivitelű vezetéket és azzal összedugni a két készüléket. (S/P-DIF kábel)
A TV-ben érdemes lekapcsolni, vagy letiltani a belső hangszórókat, hogy azok ne zavarjanak bele a sokcsatornás hangba.
Ha mindeddig rendben, akkor a házi-mozi cuccon ki kell választani, hogy a digitális hang bemenetről lássa a jelet, ez lehet Ext-Dig. csatlakozó nevezetű, vagy CD/Digital, vagy S/P-DIF nevezetű üzemmód.
Lehet, hogy a TV menüjében meg kell adni az útvonalat, hogy mikor, honnan és hova kapcsolja a bejövő másik eszköz hangját, ez többé-kevésbé le van írva a kezelési útmutatójában.
(Ez a leírás nekem Philips TV-hez érthetetlen volt, az "irodalmár " fordító jóvoltából, mert fogalma sem volt a műszaki szöveg értelmezéséről, de hamar rájöttem, hogy mit hova és szidtam a fordítót és a gyártót is, egyszerre és egymás után is.)Üdv!
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest